Unieke koorzang in De Doelen I Meer mogelijkheden in vervoersgebied RET pi H BUNINGH $0 Beat-festival in Lommerrijk heren parapluie lOO nylon Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zeer solide herenpara- plules, met imitatie lederen knop, inclusief A flF foudraal, M Ml in zwart, JMp 70x190 x4/. cm Vrijdag en zaterdag varkopen wij deze 4-dellg opvouwbare camping matrassen, in effen en fraaie kleurige dessins - met nu... beduidend goedkoper nu... beduidend goedkoper nubeduidend goedkoper DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 MAART 1968 18 Dinsdag 2 april wordt ©en grootse avond voor de liefhebbers van zang em orgelspel! Op die avond komen namelijk drie be faamde koren naar De Doelen, terwijl de organist van dit Rotter damse concertgebouw, Arie Kejj- zer, het majestueuze orgel met de 5000 pijpen voor de eerste maal in een solo-optreden zal bespelen. De drie koren zijn: het Urker vissers koor „Hallelujah", het Scheve- nings Vissersvrouwenkoor en het Haags Matrozenkoor. Dit is een éénmalig optreden en wij kunnen daarom iedereen slechts dit aanbe velen: zorg dat u zich tijdig van een toegangsbewijs verzekert. Hiervoor kunt u alleen terecht aan het kantoor van „De Haven loods", Westblaak 25 te Rotterdam (van 9 tot 17.30 uur, zaterdags ge sloten). De opbrengst van dlit concert komt ten goede aan een vijftal fondsen, die zich alle al sinds jaar en dag inzetten om het lijden van de zieke medemens te verzachten en ziekten te bestrijden: het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding, Vereniging tot steun aan het Nederlands Astma Fonds, Prinses Beatrix Fonds (polio-bestrijding), Stichting Em- mabloem-tuberculosefonds en de Nederlandse Hartstichting. Be halve dus een heerlijke avond, weet u nu ook dat het door u be taalde toegangsbewijs regelrecht ten goede komt aan vijf doelen, waaraan elke Nederlander toch graag een steentje bijdraagt. Het stoere Urker Visserskoor is al jaren een zeer veel gevraagd koor, ook dit jaar moet gekozen worden uit meer dan 100 uitnodi gingen. Aangezien het koor hoog stens tweemaal per maand een concert in Nederland kan verzor gen, moeten er dus telkens velen worden teleurgesteld. De vissers trèden op in hun Urker kleder dracht onder de bekwame leiding van dirigent Frits Bode. In 1966 ontving het koor een gouden plaat. Het Haags Matrozenkoor zal dit jaar zijn 40-jarig bestaan vieren. Het veertigtal jongens, dat in de conoertklas zit, heeft al vele toer- nees gemaakt door West-Europa en aan tal van televisie-uitzendin gen meegewerkt. Bij tal van con certen waarvoor een jongenskoor gewenst is, b.v. Mattheus Passion Al die handige doe-'t-ze!vers kunnen In onze afdeling wand- bekleding hun hart ophalen... Want daar verkopen wij wand- bekleding op textiel basis, 120 en 130 cm breed, ideaal voor 't bekleden van wanden, deuren, tafels en ook geschikt voor slaapkamer stoelen en -krukjes. Maar nu komt 't, U koopt deze wandbekleding niet voor de normale prijs van 6.75 per meter, maar omdat er kleine foutjes In zitten per meter voor nog géén anderhalve gulden. wand be* kleding op textielbasis 120 en 130 cm breed van Bach en Judas Maccabeus van Handel, komen bekende orkesten en dirigenten steeds bij het Matro zenkoor o.l.v. Sipke de Jong. Het Scheveniings Vissersvrou wenkoor zingt bijna uitsluitend geestelijke liederen. De „echte" vissersvrouwen mét hun fleurige omslagdoeken en kappen zingen ook vaak in ziekenhuizen, gevan genissen eh voor militairen. Het vijftigtal vrouwen, dat sinds een paar jaar zingt onder leiding van Ary Noordhoek, heeft al ettelijke plaatopnamen gemaakt, waar onder zes langspeelplaten en enige singles. Organist Arie Keijzer is een van de meest begaafde bespelers van dit instrument, die Nederland op dit momenit rijk is. Reeds op 14- jarige leeftijd ging hij bij Piet van den Kerkhoff, organist van de Nieuwe Zuiderkerk aan de West zeedijk in de leer. In 1963 slaagde hij met lof aan het Rotterdams conservatorium en in datzelfde jaar won hij het nationaal impro visatieconcours in Bolsward. In het jaar daarop kreeg hij de eerste prijs op het befaamde internatio nale orgelconcours in Haarlem. De talentvolle organist, thans leraar aan het Rotterdams conservato rium, kreeg vorig jaar de eervolle benoeming tot organist van het ge weldige Doelen-orgel. Dit instru ment, dat tot de grootste concert orgels ter wereld behoort, is een werkstuk van vele jaren van de gerenommeerde Zaanse bouwer Flentrop. Het orgel heeft vier hand klavieren en telt 66 stemmen. Tijdens het concert zal ook de trompetterie van het orgel te be luisteren zijn. Al met al een avond, die men zich niet mag laten ontgaan. Aan gezien een grote belangstelling wordt verwacht, is een spoedige bestelling van de toegangsbewijzen zeer aan te raden. De toegangs prijzen zijn: loge 9,50; eerste rang 7,50 en tweede rang 5,—. Deze prijzen zijn INCLUSIEF verma kelijkheidsbelasting, plaatsbespre king, garderobe en programma; dus geen extra kosten. NW. BINNENWEG 195 67-50 19-50 Speciale aanbieding ZUIVER SCHEERWOLLEN DEKENS ALLE MATEN Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze originele wandbekle ding op textiel basis met kleine foutjes, 120 en 130 em breed, In lichte kleuren, perm Steeds meer heren der schepping beseffen het nut en 't gemak van een parapluie, al was 't maar om er een In de auto te hebben, als de parkeerplaats verder afligt dan wenselijk is... Prachtige'stevige heren para- pluies met 100% nylon be spanning en zeer solide binnen werk en met aparte dop om de baleinen bij elkaar te houden. Een klasse parapluie, die tegen een'stootje kan, koopt U voor nog géén vijf gulden. Haags matrozenkoor een speciale regeling met de RTM, WSM en Citosa over het lokaal ver voer in het vervoersgebied van de RET van kracht is geworden, is over deze aangelegenheid ook overeen stemming bereikt met de N.V. Auto busonderneming Gebr. Van Gog en de N.V. Vervoermaatschappij Twee Pro vinciën. De reizigers, die op een van de na der te noemen trajecten vervoerd wensen te worden, kunnen van de bussen van genoemde maatschappij gebruik maken. De bussen Van Van Gog en van de Twee Provinciën mo gen echter alleen aan de eigen haltes stoppen om de passagiers in en uit te laten stappen. Wanneer een reiziger binnen het vervoersgebied van de RET wenst te blijven, zal hem een enkel reisbiljet van de RET worden verkocht, dat al naar gelang de af stand in prijs varieert van 0,50 tot 0,75 voor volwassenen en van 0,25 tot 0,35 voor kinderen. Alle andere RET-plaatsbewijzen, dus rittenkaar- ten, abonnementen enz. zijn niet gel dig op de genoemde trajecten. Voor passagiers die buiten het ver voersgebied van de RET instappen en daarbinnen de autobus wensen te verlaten, en omgekeerd, gelden uit sluitend de Van Gog- en Twee Pro vinciën-tarieven en plaatsbewijzen. Met enige nadruk zij erop gewezen, dat hiermee de bestaande regeling met Van Gog vervalt. Daarbij kon den de reizigers gebruik maken van èlle RET-plaatsbewijzen en biljetten, zoals rittenkaarten, abonnementen en dergelijke. Daarboven moest een toe slag worden betaald. Deze regeling is nu vervangen door de nieuwe. Deze vorm van samenwerking geldt op de volgend^ trajecten. Van Gog: Öentraal Station, 's-Gra- venweg tot en met de halte bij het viaduct over de 's-Gravenweg, vice versa; Centraal Station-Kralingseweg tot en met de halte bij de Manege, vice Versa; Centraal Station-Om- moordseweg tot aan de ijalte, welke ip de omgeving ligt van het begin punt van de RET-lijn 35. Twee Provinciën: Capelle a.d. IJs- sel (stuw) - Provinciale weg-Cen- traal Station, vice versa; IJsselmon- de (Oostdijk 33) - Van Brienenoord- burg-Centraal Station, vice versa; IJsselmonde (Oostdijk 33) - Maas tunnel - Centraal Station, vice versa; IJsselmonde, 500 meter oostelijk van de Koninginneweg op Rijksweg 16- Maastunnel-Centraal Station, vice versa; Pascalweg (Jacob Vrijstraat)- Maastunnel-Centraal Station, vice versa; Charloise Lagedijk-Langen- horst (kruising Havenspoorweg)- Maastunnel-Centraal Station, vice Lezing in Esperanto over ivaddeneiland Op zaterdag 9 maart organiseert het Rotterdams Esperanto Komitee een bijeenkomst in de zaal van het Gemeente Archief aan de Mathenes- serlaan 315. De heer C. Beukelman zal een lezing houden in Esperan to over de flora van het waddeneiland Texel. De lezing zal worden geïllus treerd met dia's. Aanvang acht uur. In Uw zomerhuisje of In de camping, aan het strand of In de boot... waar U heengaat voor vrije tijd of om van de zon te genieten - een camping matras hoort erbij. Camping matrassen, door de veerkrachtige inhoud van poly- aether ook ideaal om zó In de tent of op een veldbed te leggen, nu als extra aanbieding, guldens lager dan normaal. fraaie kleurige dessins - met veerkrachtig polyaether interi eur - een matrasje dat U In Uw vrije uren beslist niet kunt missen. GMn tol. of tchrlft. bat. Vrijdagavond 22 maart staat allo Rotterdamse beatliefhebbers een warm onthaal te wachten in de grote zaal van Lommerrijk te Hillegers- berg. Dan organiseert „MC '66" hier een groots Beatfestival met mede werking van de bekende beatgroepen The Dukes. The Tie-Pies, First Sect, The Run Aways met als klap op de vuurpijl The Golden Earrings. Deze groepen werken alle gezamenlijk en belangeloos mee om de baten, die be stemd zijn voor de Adriaanstichting te Hillegersberg. zo hoog mogelijk te maken. Het secretariaat van „MC'66" schrijft ons: ,,De jeugd van Hillegers berg is nu al ruim een jaar bezig met een actie voor de zo zeer gehandicap te jeugd van de Adriaanstichting. Wij hebben nu ongeveer f 1700 ingeza meld, maar dit bedrag is beslist on voldoende. Daarom hebben we dit Beatfestival opgezet en we hebben voor deze avond vrijstelling van de belasting weten te verkrijgen. Da jeugd moet ons echter helpen bij ons streven en dit beslist zeer goede beat festival bezoeken". De Adriaanstichting is in onze stad welbekend, daarover behoeven wa verder niets te schrijven. Dat we ech ter de jeugd willen opwekken dit beat festival te bezoeken, om die andera jeugd weer wat meer vreugde te schenken is natuurlijk een geheel an dere zaak. We willen daarom niet na laten ook de ouders te vragen wat soepel te zijn met de toestemming aan zoon of dochter om dit festival te be zoeken. Laten ze begrijpen dat het heerlijk is dat zij naar een dergelijk feest kunnen'gaan! De toegangsprijs is fiks, er is name lijk veel geld nodig. Vijf gulden p. per soon. Maar dan ook twee rijksdaal ders voor een klinkend feest dat zijn weerga niet kent. Reeds nu zijn toe gangskaarten verkrijgbaar bij: C. Geers, Nieuwe Kerkstraat 59, Rotter- dam-13, tel. 188582. Arie Keijzer Schevenings vissersvrouwenkoor Virtuoos gitaarspel De toehoorders van Theater Aller lei aan de Heemraadssingel hebben bijna twee uur naar het virtuoze gi taarspel van Rob Bakker uit Den Haag geluisterd. Hij is een volge ling van Andres Segovia, heeft in Spanje les genoten van een leerling van de Spaanse grootmeester en Rob Bakker onderscheidt zich van de an dere gitaristen door een aparte aan slag van de rechterhand. Dit alles bij elkaar zorgde ervoor dat de so lo's van een „concerto flamenco" de grootste indruk maakten. Rob Bakker gaf een kaleidosko- pisch beeld van de ontwikkelingsge schiedenis van het gitaarinstru ment. dat reeds 2500 jaar v. Chr. in Mesopotamië blijkt voor te komen. De eerste 15 eeuwen van onze jaar telling kende alleen Spanje de gitaar. Rob Bakker die tournees maakte door Spanje, Portugal en Zuid-Ameri- ka illustreerde zijn recital met vele werkjes uit deze landen. Morgenavond brengt de toneelgroep experiment '67 „Het verhaal van de dierentuin" van Edward Albee. Aan vang 20.30 uur.

De Havenloods | 1968 | | pagina 33