We eten te weinig vis CARAVANS Heeft uw vrouw ook gestudeerd? Laat ons niet te lang op die dertien duizend guldenstaan kontkyken óy GEBR. VAN ESVELD Dit kwam op de giro ar KOKEN KOOPMANS PANNEKOEK MEEL speciaal DE HAVENLOODS DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 MAART 1968 Joegoslavische Adria- voor sensationele prijzen, compleet v.a. 3295,- Pascalweg 115 Tel. 010-19 55 40 of 32 58 41 ook maandag- en woensdagavond geopend ROTTERDAM-24 (Lombardjje) Heeft uw vrouw ook gestudeerd? Nee, mijn vrouw heeft voor de kleuterklas gestaan. O U kent die gesprekjes wel. Het „O!" kan eigenlijk alleen nog maar uit lokken: ,,nou, en?", maar dat houd je in je omdat je het net niet de moeite waard vindt. Mijn vrouw heeft dus niet gestu deerd, zoals dat heet. D.w.z. ze heeft wel gestudeerd maar iets an ders dan anders. Ze heeft gestu deerd ten behoeve van kleutertjes met al dat gepriegel op zo n kak schooltje. En dat is, voor het ge val u dat nog niet mocht weten, het moeilijkste van alles. Kijk, voor studenten staan en colle ges geven, dat heb ik allang door, dat is een vrij eenvoudige zaak. Je hebt alle tijd om thuis netjes alles uit te pluizen, hoe dit zit en dat en waf die ervan gezegd heeft en die ook nog en daarna zet je het netjes op een rijtje in een schrift. Je gaat naar college, waar ze alle maal opstaan als je binnenkomt en je leest dan voor wat je thuis op geschreven hebt. Wil je je wat uit sloven, dan draag je het voor en wie er nog wat meer energie tegen aan wil gooien fantaseert er nog een aantal verder onschuldige (des niettemin indrukwekkende) woor den omheen. Intussen houd je je bezig met heel diepzinnige vragen, maar dat kan daar ook. Het is nl. niet nodig dat de studenten al les begrijpen. Het is zelfs gewenst dat zij niet alles begrijpen. Ze pen nen wel en daarmee uit. Wanneer zij zich wat vrijer gaan voe len en vragen gaan stellen kunnen er zich twee situaties voordoen: je weet het antwoord of je weet het niet. In het eerste geval behoeven er geen verdere complicaties op te doemen. In het tweede geval is het aan te bevelen om op te mer ken dat deze vraag reeds eerder aan de orde kwam. toen beant woord is en het college niet opge houden kan worden (niemand zal dan nog durven vragen wanneer dat precies was). Anders is er nog geen man over boord, je merkt op dat het een bijzonder scherpzinnige vraag is (daar is de desbetreffende vrager voorlopig al plat mee) en dat je hoopt het volgende college met de beantwoording ervan te beginnen. U ziet het, dit alles levert geen on overkomelijke moeilijkheden op. Waarbij nog niet eens in rekening gebracht is dat iedere aarzeling ten aanzien van de oplossing van allerlei problemen in dit milieu als 1 bewijs van grote geleerdheid be- schouvvd wordt. Bij het middelbaar onderwijs (nu moet ik heel snel schrijven, anders bestaat het intussen niet meer) ligt dit meteen al moeilijker. Hier wor den stelliger antwoorden verwacht. Bovendien komt hier het ordepro bleem meedoen, de zaken moeten boeiend voorgedragen worden an ders komt men met de klas geen laars verder en vallen er slacht offers in uw vak. Het grote geld van het college wordt hier al inge wisseld in kleinere coupures. Wat daarboven nog in aarzelingen ge kleed gaat moet hier vast en ze ker zijn, want wat heeft men an ders te leren? Er moet zelfs gepo pulariseerd worden, een bezigheid die men licht onderschat. En nu kun u de reeks verder zelf vervolgen. Op de lagere school kan niets meer problematisch blijven. De leraar is onderwijzer geworden. Hij weet 't en op zijn autoriteit gaan horden kinderen de straat op en het leven in. De taak van de onderwij zer is om de hier en daar aanwe zige hersenen temidden van mas sa's steunweefsel te kneden in al die vertrouwde bewegingen van re kenen, taal en noem maar op. Maar het moeilijkste van alles is natuurlijk de kleuterschool. Daar gaat het om de centen en de half jes (ik zag het laatste een paar dagen geleden te koop liggen voor 40 cent, kunt u nagaan). Op de kleuterschool worden de orakels verwacht. Waar komen de kinderen vandaan? Waar woont God? Is die man die u komt halen, juf, uw vader? Om maar een paar vragen op te noemen uit wat hier een mens voorgeworpen kan worden. Hier kunnen geen duisterheden ge antwoord worden. Hier dient klare wijn geschonken te worden. Hoe ver in de allerhoogste wetenschap moet een kleuterleidster zijn om zulke ingewikkelde vragen duidelijk in kleutertaal te kunnen beantwoor den. Hier kunnen geen geheimen dienen als beroepsinstantie voor het niet weten. Hier dient alles fris en zonder enige aarzeling gezegd te worden. De kinderziel is teer (zie het geruchtmakende werk van prof. Child, Harvard) en ze moeten 't er hun hele leven mee doen. Waarmee ik maar zeggen wil, mijn vrouw heeft gestudeerd. En hoe! MEDEMENS ERINI ROMFIETSEN EENHAKKER nu... beduidend goedkoper Voor al onze klanten v meer luxe en gemak voor zo'n handige schoenenzak voor 6 paar schoenen, waarmee in de kasten enorm veel ruimte en orde komt. Van solide plastic, keurig afge werkt met metalen ophangstrip met haak voor inde kast of tegen de kastdeur. Gisteren nog 3,- als speciale aanbieding koopt U hem voor nog géén anderhalve gulden. In kas: f 13.118,60. Deze week werd er door u dus meer dan dui zend gulden voor de laatste stal houderij van Rotterdam geofferd. Wij vinden het een fantastisch re sultaat, maar mogen er nog niet mee ophouden. Ondertussen heb ben we de smid weer eens in de. stal gehad en hij heeft uw en on ze paarden van nieuw schoeisel voorzien. We hebben deze week, dankzij uw medewerking, ook weer eens wat meer werk gehad. Als we straks fier in ons nieuwe tenue op de bok zitten komen de klanten vanzelf. We ontvingen ook vele sugtges- ties waarvan we goede notitie na men, Zo schrijft een bestuurslid van Ruilklub Arno, welke club el ke vierde zaterdag en elke vier de zondag, respectievelijk in Al- blasserdam en in Schiedam, een ruilbeurs organiseert, dat hij de entreegelden, vijftig cents voor bezoekers en een kwartje voor de leden, ter beschikking van onze aktie wil stellen. Men schrijft verder over toch ten per koets en over kaartenver- koop. Daaraan zijn vele bezwaren verbonden, maar toch houden we deze ideeën in het achterhoofd. Volgende week krijgen we onze eerste ..Levend standbeeld etala ge", als de firma Kreymborg Co aan de Binnenweg 128 haar nieuwe etalage heeft geïnstal leerd. In de hal staat ook een of ferblok voor de passanten. Wij ho pen maar dat daar nog heel wat geld in mag vallen. Verder zijn we druk in gesprek over het on derwerp: reclame rijden per koets. Wij nemen aan dat we daar volgende week meer over kunnen vertellen. Weet u het gironummer nog? 18.3.44. ten name van Week blad De Havenloods, Westblaak 25 te Rotterdam met vermelding Levend standbeeld". tt°rTpnaarkscho.nen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe en zeer practische schoenenzakken, voor_ dames- en herenschoenen, (6 paar) voor >g«»j Giin tel. ef schrift, but P.B.O. P.B.BO. f25, dames de H f 110, Bur. v. Rech. Inl. 125, (veel i, D.C.M. 110, D. v. Z. f 25, P.M. .M.F.-H. f25, J.d.R. f25, P.S. f (0. (nennnering aan mijn jeugd uit het haven gebied) H.A. f100, G. Ph. v. G. f 10, J.E.V. f5, H.D.K. f10, J.B. f5, (tegenprestatie voor vele malen gratis meerijden) G.G. f 5, M.V.E. f5. H.N. f5, J.S. fio, J.C.M f 10, A.L.-S. f 10, A.W. f 2,50, I.D. f 10, J.H. f10, Th.O. f5, T.A.H. f2,50, P.JR f 10, A KF f7,50, Bv.D.-B. f5, Th.H.T. f5, E.J. B. f 10, (en toch onbekend!), A.K.-v.L. f 10, C.M.A.M. 110, (voor een snoepje voor het paard!), H.M.V.d.W. 13, N.J.G.B. 125. En dan uit Frankrijk! Van monsieur Arthur v. W. f 10!, W.H.J.M. fio, JK. 125, Fa. E. 15, J.N.B. 125, A.C.F. fio, H.B.-L. 15, E.H.H. 125, C.Iu.U. 15, G.K.R.dR f 10 ,FcC 15, WCM f 5 P. J. M. f 10. (Het paard mag niet lilt het stadsbeeld verdwijnen, maar er moet dan veel geld verschijnen), A.T.O.-O. 15, M.A.S. 12,50, N.N. 15, J.W.B.-V.O. 1 10, een paardevriend 12,50, P.C. 110, O.P. 110. Via onze balie komt er dan nog binnen: j.W.v.P. 125, Anneke Vermeer 110. en goe de gaven die in ons spaarvarken gestopt worden. In een brief zit dan een heerlijk kinderlijk briefje (naast een „grote men sen-briefje" van 25 gulden) „Voor eten voor de paardjes van Collehe". Nog een brief van de familie S. met 110. Verder ontvin gen wij vele suggesties en tips die we nog nader willen uitwerken. Hartelijk dank aan allén! Totaal twaalfduizend negenhonderd zesenzestig gulden! Dan vallen er nog wat giro afrekeningen op tafel. G.J.v.d.B. f A.d.M. f50, A.d.B. f10, B.M ;h G f10, en MC.B. f 10! da f 13000 bereikt (f 13.081,60)! t bijgelovig maar hopen toch MO. hebben moeten blijven van fam. F.S„ f35. de volgende duizehd MET ADAM Ja-, N. pannekoekenn 1 Goed idee! Maar dan van Door.de speciale combinatie van tarwebloem en boekweit bloem maakt u hiermee heer lijke goudgele pannekoeken. Echte smulpannekoeken! Kpopmans Pannekoekmeel Speciaal speciaal voor Pannekoeken I Er wordt lil ons land veel te weinig vis gegeten. Wij hebben een grote vissersvloot, die dag en nacht in de weer is om dit kostelijk voedsel uit zee op te halen en naar de wal te brengen, maar die vis heeft geen ge lijkwaardige plaats als vlees gekre gen. W(j hebben onze beroepsvissers, die in de binnenwateren voor zover die nog niet vervuild zijn, tenminste zeelt, brasem en snoek vangen (pa ling eten de meeste mensen wel), die vrijwel allemaal naar het buitenland verdwijnen, omdat wjj deze vissoor ten niet waarderen. Daarom was ik zeer verheugd, toen ik vorige week een uitnodiging ont ving van de gebroeders Van Welzen om in café-restaurant Erasmus aan het Stadhuisplein, samen met enige andere lekkerbek kende collega's, 'n Visdiner te komen 'gebruiken. Naar (aanleiding van die (uitnodiging vertel de Hans van Wel zen, een van de ge broeders, mij, dat dit de start zou zijn van een actie, die voorlopig, bij wijze van proef, veertien dagen zou duren. Gedurende die veertien dagen, te be- binnen op 1 maart, kunnen visliefheb- bers hun hart ophalen aan de meest heerlijke gerechten. Maar de gebroe ders Van Welzen hopen, dat er ook mensen zullen komen, die een beetje aarzelend tegenover vis staan. Zij willen ook die mensen overtuigen en als dat lukt, zal de vis voortaan een belangrijke plaats in Erasmus blijven innemen. De beide broers hebben niets nage laten om het vis-eten aantrekkelijk te maken. Een vondst is vooral de forel- lenbeek in het restaurant, waarin de forellen lustig rondzwemmen, alsof de pan niet op hen wacht. Daarnaast zijn er nog andere aquaria, van waar uit verschillende soorten vis de be zoekers uitnodigend aanstaren. Het lijkt alsof ze willen zeggen: „Neem mij, neem mij", maar dat zal wel een sadistisch-culinair zell^edrog zijn. Het diner, dat ons werd voorgescho- j teld, was voortreffelijk. Vooral be- i wondering heb ik voor de vissoep, die wel zo geraffineerd voortreffelijk smaakte, dat het niet te beschrijven is. Zalm is op zichzelf al verrukkelijk, maar de gebakken rog die daarna werd opgediend, was een openbaring. En bij dit alles werd een witte wijn geschonken, die Hans van Welzen speciaal voor dit doel uit Frankrijk had laten komen. Maar od het menu staan overigens niet alleen vissoorten, die uit zee worden gehaald. Ook de vangst uit onze binnenwateren kan men daar ge nieten en ik hoop, zowel voor de ge broeders Van Welzen als voor elke lekkerbek, dat deze veertien dagen een zo groot succes blijken te zijn, dat deze manier van vis eten in Erasmus een blijvende zaak zal worden. Een tweede plezierige ervaring was een „Oyako-tamago-yaki", die ik heb gegeten in de Albert's Corner in het Winkelcentrum te Hoogvliet. De naam van dit gerecht, evenals die van de „Sugata-mori", die men eveneens kan bestellen, is niet ontsproten aan het speelse brein van de chef-kok van dit restaurant, maar komt regelrecht uit de Japanse keuken. Gedurende de maand maart geven de Albert's Corners in Nederland er zijn in totaal vijftien vestigingen hun klanten gelegenheid kennis te maken met Japanse gerechten. Deze week zijn het de hierboven genoemde. Volgende week kan men de bekende „Tempura" eten, een nationaal Ja pans visgerecht, of een „Tukusa-zu- shi", een Japanse loempia. In de week van 18 tot en met 24 maart tenslotte kan men een „Iri-ta- mago", gebakken stukjes kippe- vlees met gebakken garnalen, cham pignons en kool en als dessert een „Kogane-yaki", gebakken pudding met rozijnen en abrikozen, bestellen en dat alles voor bijzonder lage prij zen. In de prijs is dan tevens het genot van een kop groene Japanse thee be grepen. Bij deze gerechten geven de serveersters eetstokjes, plus een ge bruiksaanwijzing, maar als men de moed niet kan opbrengen, mag men ook met een „normaal" bestek eten. Deze „Japanse maand" is een on derdeel van een aantal acties, die in de Albert's Corners worden gevoerd. Uiteraard heeft men een beetje reke ning gehouden met de Nederlandse smaak en de gerechten tevens aange past aan de prijzen, die men in deze zaken gewend is. Maar ze smaken er beslist niet minder om. zoals de heer A. van Diessen, manager van de Al bert's Corner in Hoogvliet mij heeft bewezen. JAN DIJKSTRA GEVONDEN: zwarte portemonnee, 16 febru ari, omgeving TldemanSfraat, mevrouw Pa- tijn, Aelbrechtskade 148, telefoon 234540, ge voerde dameshandschoen, zaterdag, Mathe- nesserlaan, Lans, Schietbaanstraat, huis sleutel, Van Clttersstraat, woensdagmor gen, M. de Jonge, Noorderhavenkade 131a, rode gebreide handschoen, Rodenrijselaan, Van Loon, Lisstraat 4b, damesportemonnee, met Inhoud, Scheffers, Lijnbaan, Willem- steijn, Burg. Meineszplein 12a, tel. 236313. verloren: gouden armbandje met naam plaatje „Anneke", omgeving Adrianastraat, Leentjes, Adrianastraat 81, telefoon 2""°" 200903, gouden oorbel, lang werpig model, telefoon 234493, grijs nerts bontje Statenweg 126, Mevrouw Rovers, te- VERLORENS maart gouden horloge met bandje, Th. Noestheden, Suze, Groene- weglaan 23 GEVONDEN: Lipsleutel-huissleutel. Aan een fraaie ketting. Gevonden in de Zwart- janstraat. Inlichtingen: telefoonnummer VERMIST: Blauw-witte parkiet, manne tje, sprekend 4 mnd. t.b.t.: Tak, Lichte- gaard 15, Tuindorp-Vreeswijk, tel. 190807; gele kanarie (weg inrichting Stastokweg) Bastemeyer, Eline Verestr. 63, Hvt.; iangh. collie, teef: W. v.d. Plaat, Laafnet 12, Poor- tugaal; zwart-witte bastaard: J. v. Dongen, De Jagerstraat 10: donkere Cyp. kater: Kamstra, Kral. Piaslaan 27, tel. 124586; omg. Wattierstr. blauwgrijze poes „Nappi": C. A. Sloos-v. Gelder, Wattlerstraat 15; lichtblauwe parkiet met 1 krom pootje: Le wis, Valkenierweg 113; grijs poesje omg. Wattierstr. „Nappi", v. Golder, Mathenes- se'rweg 138; 4 kleurige Schotse collie „Las sie": De Bruyne, Schipholstr. 6, R'dam-8, zwart keesje: Van Rossen, Kooiwalweg 2, tel. 192139; grijze Bedlington terrier Strel- la: v. Broekhuyzen,, L. Hilleweg 113, tel. 270899; Zwarte kater, w. befje en voetjes ,Bep", ca. 11 ja_ar, Handbeuckers, Delf- gaauwstraat 51c, Zw. poesje, w. pootjes en vlekken naast n s. Inl. tel. 237082. AANGETROFFEN: In Rosenveldstr. licht- br. bastaard witte vlek op borst. v.d. Waal, Schiedamseweg 109a; grote bruine hond: J. de Graaf, W. v. Hillegaersberg- str. 3, tel. 181399; klein grijs hondje: L. Spruit, C. Bloemgaartsingel 31, tel. 208709; donkergrijs poesje (op Heemr. singel) w. pootjes en borstje: v. Polanen. v. Ooster- zeestr. 52, tel. 256407; zwarte kater, buik, pootjes en borstje wit: Bos, Statenweg 182, tel. 247370; zwart-wit katertje op Math, dijk (aangereden. Inl. tel. 137628: gestr. poes (in wasserette): telefoon 137628, poes met wit borstje en witte pootjes Heemraad- singel, Van Polanen, v. Oosterzeestraat 52, tel. 256407; zwart poesje met witte vlekken, Math, laan, Hofmeester Publiciteit, Mathe- nesserlaan 211, tel. overdag 255851. Huis-aan-huisbezorging ln Rot- terdam-Rechter Maasoever, Ca- pelle a.d. IJssel, Nieuwerkerk a. I d. IJssel, Krimpenerwaard, Schiedam, Vlaardingen, Maas- sluis, Hoek van Holland en rand- gemeenten. i OPLAGE 244.500 j Advertenties tot woensdag 10 u. j Advertentie-mogelijkheid in ge- heel Rijnmond en Gouda en om- geving door combinatie van „De Havenloods" met „Holland f Silhouet" en „Het Zuiden". OPLAGE 458.000 onder accountantscontrole. Ieder gezin dat binnen ons ver spreidingsgebied woont behoort De Havenloods te ontvangen. Mocht u de krant eens missen, bel dan in dat geval voor vrij dagmiddag 12 uur (tel. 132170). Dan wordt de krant door onze iezers-servicedienst nabezorgd. nu... beduidend goedkoper Dit I* een ongehoorde aan bieding: kamerbreed Nylon tapijt - met recht het ideale gezinstapijt genoemd - liefst 400 cm breed, voor de helft van de normale prijs. Een dijk van een tapijt met dubbele jute rug, uiterst duur zaam, zo makkelijk In onderhoud en In fraaie kleuren, nu, (omdat er kleine schoonheidsfoutjes In zitten), per meter voor nog géén zestig gulden. nylon mpl|t Als afsluiting van de serie „Herinne ringen van een Rotterdams volks meisje" stelde schrijfster, mevrouw G. Schroetkrde Nooijer, een grote pop van een Rotterdams weesmeisje beschikbaar voor degene die een drie tal vragen over deze serie goed beantwoordde. Er waren honderden lezers, die het er niet bij lieten zitten en hun antwoord op de vragen in zon den. Het antwoord op de vraag waar Greet jes ouderlijk huis stond is: ELEONORASTRAATze ging werken op de fabriek van DOBBELMAN en haar eerste vakantie voerde haar naar ROCKAN\JE. Mevr. H. Fijahvan Holten, Zwaer- decroonstraat 8b, was de gelukkige winnares. Op de foto overhandigt Schroeter haar de pop. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit oertoHde Nylon kamer breed tapijt met dubbele Jute rug, In de kleuren beige, rood, linde, goud, cognac, groen en «rij». 400cm breed, per meter GMn taf. of schrift, bost.

De Havenloods | 1968 | | pagina 39