Lenie Robart kan het Spongrabbeiton handballen niet laten Joegoslavië „Service" komt tegen koploper tot gelijk spel KOOPMANS PANNEKOEK MEEL speciaal autoservice willemse S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 MAART 1968 TIJDENS HET SEIZOEN 1951/'52 stond in het doel van het aspiranten-meisjeselftal van DWS een klein fel meisje, dat met veel bravour haar heiligdom schoon hield. Het was al spoedig duideljjk dat dit meisje een speelstertje was met een uitzonderlijk grote aanleg voor het handballen. Haar naam, Lenie Robart, na haar huwelijk op sportief gebied wat op de achtergrond geraakt, maar nu weer bezig aan een come-back. Naar aanleiding van haar recent optreden in het tweede team van DWS hadden we een gesprekje met haar in de smaakvol ingerichte woning, terwijl zij haar anderhalf jarig dochtertje Petra op schoot houdt. Met kennelijk veel plezier vertelt zij haar belevenissen uit de vele handbalwedstrijden die zij in de loop der jaren heeft gespeeld. „De tijd dat ik in de jeugdteams van DWS speelde, is onge twijfeld mijn mooiste tijd geweest. Leider was toen Kees van Geene, die samen met De Uyl al zijn vrije tijd aan de jeugd van DWS gaf en ons volledig onder de duim had. Als zij ons een opdracht gaven, al was de toebedachte taak nog zo on plezierig, dan werd die zonder morren uitgevoerd. Zij hebben ons veel geleerd en daar teren we nu ongetwijfeld nog op. We kregen zodoende ook een ontzettend sterk team, dat keer op keer de titel voor zich opeiste", aldus mevrouw V. d. Have- Robart. In het verleden duikend zegt zij: „De wedstrijd tegen de junioren van Athene blijft altijd in mijn herinnering gegrift. We waren in topvorm. Zelf stopte ik een strafworp, maar Mary Kuipers die later naar Zuid-Afrika emigreerde, daar turnkampioene werd en dat land vertegenwoordigde op de Olympische Spelen, maakte in drie minuten niet minder dan vijf doelpunten. Mijn zuster Nel speelde toen al in het eerste team. Wij stonden het liefst samen opgesteld in hetzelfde team, maar daar was ik toen nog te jong voor. Uit die jeugd periode zijn er niet veel dames meer die spelen. De meesten zijn getrouwd en dan krijg je niet altijd de kans je voldoende vrij te maken. Alleen Doris Vis en Poltja Olczak spelen nu nog." Mevrouw Van de Have heeft geen plakboek nodig om feiten uit haar carrière te vertellen. Zij vervolgt dan ook: „Toen ik overging naar de senioren, kwam ik direct in het eerste team, maar niet in het doel. Ik kreeg een plaats in de aanval naast mijn zus en zo ging eindelijk onze grootste wens in vervulling. In het doel stond Alle Veldhoven, die het uitstekend deed en dan ook menigmaal in het districts team werd gekozen. De eerste wed strijd .was tegen het Rotterdamse Snelwiek en het was voor mij Goede trainers Ik voelde mij beter thuis bij het veldhandbal. Mijn zus daarentegen blonk meer uit bij het zaalhandbal. Naast elkaar spelend vulden wij elkaar bijzonder goed aan". Over de trainers waaronder mevrouw Van Have in die tijd heeft gespeeld heeft zij niets dan lof. Zij zegt daaryan: „We hebben een goed stel trainers gehad. Eerst Kees van Geene, later de heer Vérhoeff, onder wiens leiding we goed vooruit kwamen. Later werd het de heer Van Zelm, die ons naar de overgangsklasse en later naar de hoofdklasse bracht". Weer zijn het de wedstrijden tegen Athene die haar het dichtst in de her innering leven. „Het Haagse team was reeds jaar op jaar kampioen geweest van het district. Het gelukte ons die hegemonie te doorbreken en de titel te grijpen. Hierdoor mochten we deelnemen aan het toernooi voor de landstitel zaalhandbal. Die wed strijden werden gespeeld in de Energiehal. We eindigden als tweede achter het Amsterdamse Niloc. Die zaterdagavond zal ik nooit ver geten. We waren in de voorronden gelijk geëindigd met Hellas uit Goes en Swift uit Roermond. Strafworpen moesten de beslissing brengen. Er werden er niet minder dan 72 geno men, wat een ware nachtmerrie voor nu... beduidend goedkoper Het is altijd een prettige ge dachten als U nog een paar extra Nylons in voorraad heeft. Nu komt U In de gelegenheid om Uw voorraad uit te breiden tot maar liefst 6 paar. En als U nu denkt dat U daar» voor kapitalen neer moet leg gen, dan heeft U 't mis. 6 Paar prachtige Micro nylons, naadloze kousen, die zo prettig elastisch zijn en glad zitten, 6 paar tegelijk voor nog géén drie n halve gulden. Vanaf vrijdag verkopen wij deze Micro nylons, 6 paar tegelijk in 8Jr t/m 10Jr allemaal dezelfde 6 paar nylons voor Géén tel. of schrift, bost de diverse keepsters opleverde en als een zwarte wolk over het overigens prettige toernooi trok. Toen we een maal in de hoofdklasse speelden, wer den Nel en ik uitgenodigd om voor het nationale team uit te komen. We mochten enkele keren de nationale kleuren dragen, wat de nodige publi citeit meebracht. Bedankt De beste wedstrijd speelden we in Frankrijk. Ik ben toen tweemaal in het veld geweest, in totaal niet langer dan tien minuten, maar ik scoorde in beide speelbeurten twee doelpunten. Wat de coach Jan Kleen er toe bewogen heeft mij zolang langs de kant te houden, ben ik nooit te weten gekomen. We hebben beiden na deze wedstrijd bedankt voor het nationale team. Het vergde te veel tijd. Zater dags moest er getraind worden in Deventer, maar we konden niet tel kens bij onze werkgever verletten. Daar kwam dan nog bij, dat als er zaterdags de gehele dag getraind was, we de andere dag al weer heel vroeg het bed uit moesten omdat we bijvoorbeeld een wedstrijd in Roer mond moesten spelen. Het gevolg was, dat we ons niet meer voor hon derd ptocent voor onze club konden inzetten en DWS was ons daarvoor te lief. Later moest ik helaas stoppen met spelen op aanraden van de arts .jl- -—j vervelend» Ik heb nu ruim vier jaar niet ge speeld. Van mijn arm heb ik geen last meer, maar ik ben in die tussen tijd getrouwd en Petra eiste alle aan dacht op. Wout, mijn man, is lid van Schiedam en een enthousiast voet baller en honkballer. De kleine puk belette ons, gezamenlijk sport te be drijven. Wout is echter gestopt. En kele jaren geleden is hij een isolatie- en plaatwerkbedrijf begonnen dat eist zoveel tijd, dat hij zijn sport aan de kant moest zetten. We gingen de laatste weken vaak naar de Margriet hal en als ik dan zo naar het spel zat te kijken, gingen mijn handen jeuken om ook de bal weer eens te spelen. Mijn zus Nel haalde mij over om weer te gaan trainen en daar Wout geen bezwaar maakte was het be keken. Binnen twee weken stond ik in het tweede. Nel Bos stond naast mij en samen hebben we voorheen vaak voor menige kans gezorgd, zodat het ook nu weer goed liep. Als je dan langs Goed begin van Succes in tiveede helft Met de eerste lenteboden in het land, zijn ook de zaalsporten weer Voor een groot aantal maanden in de ban gedaan. De veldsporten vragen weer aller aandacht. Zo ook bij de korfbalvereniging Succes, die een goe de start had van de tweede helft van de competitie. Het kreeg het Rotter damse Unicum op bezoek en won die ontmoeting met 32. Succes trok in deze eerste veldwedstrijd in het jaar 1968, het eerst aan de bel. Een schot van Coby van Vliet, die haar verde digster te vlug af was, betekende een voorsprong van 1—0. Lang duurde de vreugde over dit doelpunt niet. want met een „uitge kookt" doorloopballetje zag de aanval van Unicum kans gelijk te komen. Voor de rust bleven beide korven verder gevrijwaard voor doorboring. Na de thee kwamen de Rotterdam mers tot een voorsprong. Een fraai afstandschot deed de bal door de korf verdwijnen. De Schiedamse dames en heren stroopten de mouwen eens op en met resultaat. Uit een door Benno van Krogten genomen strafworp werd het 2—2 en het was Rob Hemerik, die de overwinning uit het vuur kon slepen. De overige uitslagen van Succes waren: Succes 2Ten Donk 2 683; Jeugd: Succes—Overkanters 50. de kant hoort: „Kom op Lenie weer eens zoals vroeger", dan voel je als het ware, dat het mogelijk is. Het viel de eerste keer beslist niet mee. Je bent natuurlijk wat zwaarder ge worden en je hebt een hele tijd niet getraind, zodat de spieren wat stroef zijn. We gaan binnenkort aan de veld- competitie beginnen en het ziet er naar uit dat ik in het tweede team opgesteld zal worden en samen met Nel in de aanval mag opereren. Het team zal hoofdzakelijk bestaan uit speelsters waarmee ik in de over gangsklasse heb gespeeld. Ik speel nu echter met een heel andere instelling. Voorheen was het met de drang tot een zo groot moge lijke prestatie te komen. Nu gaat het me meer om een goede ontspanning, zodat ik me weer wat fitter ga voe len. Ik doe natuurlijk mijn uiterste best, want als je dat niet doet, moet je niet aan wedstrijdsport en zeker niet aan een teamsport gaan doen. Of we het tot een kampioenschap zullen brengen weet ik niet, want eerlijk gezegd weet ik niet eens wat voor plaats het tweede team op de rang lijst inneemt". Hoe gaat het nu met dochter Petra op zondag? „Daar past Wout op". CARAVAN- EN TENTENSHOW NERGENS ZO VOORDELIG Enorme keus - Grootste speciaalzaak GEMt. v. ESVELD Pascalweg 115 - LOMBARDIJEN t. 9-6, wo.- en vr.avond 7-9 uur 195540 - 325841, 's avonds 197052 Dag. Tel. Apothekersdienst. Dè dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17, tel. 267532. nu... beduidend goedkoper Heerlijk wtrme flanellen lakens, geen luxe, maar doodgewoon een noodzaak voor hen, die warm willen slapen... vindt U bij ons voor een prijs, die geen bezwaar kan zijn. En dit zijn geen gewone flanellen lakens... neen flanellen lakens In gezellige streepdessins, voor meer fleur en kleur In de slaap kamer, lakens In prima kwaliteit n royale maten. 170x230 cm wij deze genotvolle lakens, voor ongekend lage prij zen, aan hen, die graag lekker en warm willen slapen. pannekoeken! Goed idee! Door de speciale combinatie van tarwebloem en boekweit bloem maakt u hiermee heer lijke goudgele pannekoeken. Echte smulpannekoeken! Koopmans Pannekoekmeel Speciaal speciaal voor Pannekoeken Ter kennismaking RECEPT door het bestuur van de SBLO kan didaat zou worden gesteld voor de va cature in het bestuur dat ontstaat, omdat voorzitter A. de Jong zich niet meer herkiesbaar zal stellen. Van verschillende kanten werd dat toen ten stelligste ontkent. Het staat nu echter toch wel zwart op wit op de agenda voor de algemene jaarver gadering van de SBLO, welke op 15 maart zal worden gehouden in het gebouw voor Christelijke Sociale Be langen. Wij moesten dit van anderen horen, omdat men het blijkbaar niet nodig gevonden heeft ons het jaarver slag van de SBLO toe te zenden. Wel kregen we in de bus het club blad van Excelsior'20. Enkele maan den hebben we het moeten missen, maar nu is dat vertrouwde, goed ver zorgde drukwekr er weer. Werd het voorheen gedrukt bij drukkerij De Magneet, nu is het drukkerij Wijchers die het blad verzorgt. Het blad heeft echter nog steeds geen naam en in een inleidend arti keltje stelt de redactie het volgende: „Ons clubblad heeft nog steeds geen naam. Wij zouden graag een wed strijd uitschrijven met als hoofdprijs een kaartje voor de komende Euro pawedstrijd Feijenoord-Manchester (wat een optimisten, red. Haven loods), maar het geld ontbreekt ons. Wordt uw inspiratie echter beloopd met een goede naam, dan houden" wij ons aanbevolen". In het clubblad van WF neemt de heer M. C. Vehaeren stelling tegen het oprichten van een nieuwe voet balclub in Nieuwland. Terecht menen wij. Zolang nog, zoals uit de sportno- ta blijkt, een veldentekot is, en de reeds lang bestaande clubs, (veertig en vijftig jaar) nog niet over vol doende speelruimten beschikken, lijkt het een overbodige zaak naast deze clubs die hun bestaansrecht allang hebben bewezen, nog een nieuwe voetbalclub op te richten. Voor de oudere voetballers is het goed reeds nu te weten dat zij zon dag 9 juni vrij moeten houden. Dan zal DHS op zijn terreinen weer een veteranentoernooi houden. De oude „keien" uit vroeger dagen weten hoe gezellig zo'n toernooi is^ en zij zullen gen zondag mee te maken. Ten behoeve van de jeugd zal de voetbalvereniging Schiedam in het clubhuis op 15, 16 en 17 maart een fancy-fair houden. Vrienden van de jeugd en van Schiedam kunnen als zij dit willen voor deze fancy-fair een prijsje beschikbaar stellen, zo lazen wij in de weekbrief. Even een tele foontje naar 267879 en het wordt ge haald. Gisteren gaf de gymnastiekvereni ging DOK in het Passage theater een uitvoering. Wij kregen het bericht he laas te laat. Echter woensdag 13 maart wordt dit feest herhaald. Aan de show verleenden 300 leden hun me dewerking. De jongste deelnemers- (sters), zijn tien jaar. Het gedeelte voor de pauze is een non-stop pro gramma terwijl verder het geheel een keur van ritmische oefeningen bevat afgewisseld met toestelwerk. Verder zal een muzikale show van het eigen Tamboer- en Pijperkorps ze ker veel opluistering aan de avond We willen deze sportgrabbelton besluiten met een feestelijk bericht. Op woensdag 21 februari werd een historische dag voor de afdeling Rot terdam van de Nederlandse Tafel Tennis Bond. Toen werd namelijk het 2000-ste lid ingeschreven, waar mee een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van de afdeling Rotter dam werd bereikt. De gelukkige 2000- ste is de heer W. Muye van de ver eniging „De Repelaar". Nog op de avond van die gedenkwaardige dag heeft het dagelijks bestuur van de af- menteerd en aan de heer W. Muye enkele attenties overhandigd, waaron der twee vrijkaartjes voor de Neder landse kampioenschappen op 31 mrt. in de Sporthal Margriet. Vlaardinqen Het programma voor de Stichting Instuif Jong Schiedam omvat voor 17 maart Peter and the Rising Four, voor 24 maart zang van Daniëlla met The Fellows uit Leiden en voor 31 maart, The Flying Dutchman. Tafeltennis Service heeft aller respect afgedwongen, door donderdag de inhaalwedstrijd tegen koploper Steeds Hoger/TSB, een schijnbaar hopeloze achterstand van 15 om te buigen tot een gelijkspel. Een nerveus spelend Service, moest de eerste partijen aan de tegenstanders laten, die meer doordacht spel lieten zien dan de Schiedammers. Bussching, Slobbe en Van Koetsveld kregen alle drie een nederlaag aan de broek en toen ook nog het dubbel naar de Hagenaars ging, zag het er donker uit voor Van Koetsveld c.s. Het publiek, dat in groten getale naar de beurs was gekomen om het fascinerende spel van bat en celluloid te zien, zag hoe v. Slobbe de eerste punt voor zijn club binnen kon halen tegen Lutijn. Dat bracht de stand op 14. Toen daarna echter Dick Bus sching weer venoor in twee games 20—22 en 16—21, van Peter Joës, gaf niemand meer wat voor de kansen van Service. Het kampioenschap leek helemaal in rook vervlogen. Van Koetsveld kwam achter de ta fel tegen Robby Joëls en won de par tij overtuigend 218 en 2113. Zou het dan toch nog lukken? Nico van Slobbe moest het opnemen tegen zijn makker uit de centrale training Pe ter Joëls en met trefzeker spel werd ook dit een overwinning voor Service 2523, zeer spannend en 2118. Dit bracht de stand op 35. Van Koets veld maakte korte metten met Lutijn 2113 en 2115, waardoor Bussching het moeilijke werk op de schouders kreeg in de laatste partij een winst punt uit het vuur te slepen. Robby Joëls was de tegenstander en de fleg matiek verdedigende Bussching lokte de jeugdige Hagenaar uit zijn tent om precies op tijd zijn slag te slaan. Het werd 219 en onder enorm gejuich 2113. Het was gelukt en we mogen gerust stellen dat het een prestatie van de eerste orde was. Zaterdag ging het uit tegen Never Despair. Van Koetsveld en Slobbe wonnen hum drie partijen en Bussching kwam maar tot een winstpunt. op Willemse. Dat was echter voldoende om met een overwinning van 7-3 naar huis te gaan. Service blijft door dit alles nog mee tellen voor de zo fel begeerde tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promotiewed strijden. De stèmd is nu 1 Steeds Ho ger 138; 2 Xerxes 12—8; 3 Service 10—8. Degradatie den. Het tweede team van Noad, dat het vorige seizoen promoveerde naar de overgangsklasse is daar niet rijp voor gebleken. Vooral in de tweede helft is het zeer slecht gegaan en er kon niet een winstpuntje worden ge boekt. Na de nederlaag van 73 te gen Wilskracht weet Noad nu. dat het tweede team volgend seizoen weer in de afdeling zal moeten spelen. Het eerste team deed het beter. Na een zeer spannend duel tegen Quick 2 won het zaterdag in De Beurs met 6—4. Suttorp en Schewe namen twee partijen voor hun rekening. Buyk bracht het tot een winstpunt, maar omdat hij samen met Suttorp het dub bel won betekende dat 6 punten voor Noad. De beslissing viel echter pas in de laatste partij. De drie T.S.F.-teams die in de ta- feltennisqompetitie op de 2e plaats van de ranglijst staan hebben zich in de afgelopen week daarop weten te handhaven door het behalen van een overwinning. Die met de grootste cij fers komt op naam van T.S.F. 1. dat aan hekkesluiter Diveko 2 geen tegen stander van formaat had en dan ook mét 100 zegevierde. Ook T.S.F. 2 ging bij de drager van de rode lan taarn op bezoek, i.e. Gakaro 1. Een 9—1 uitslag in T.S.F.'s voordeel was het resultaat. Tenslotte T.S.F. 4: dat had een heel wat sterker tegenstander te bestrij den, n.l. Centrum 2, waarvan in de eerste competitiehelft thuis met 46 was verloren. Fred Geyp c.s. namen voor die nederlaag uitstekend re vanche, want nu was 'n 82 overwin ning hun deel. Het T.S.F.-juniorenteam verspeelde verrassend het eerste punt in deze competitie. Hoewel het op bezoek zijn de T.O.G.B. toch niet als heel sterk mag worden aangemerkt, moest toch met een 55 gelijkspel genoegen wor den genomen. Aan Hans v.d. Broek (drie overwinningen en een dubbel spelzege-aandeel) lag het daarbij niet en ook Steven Poll leverde zijn aan deel door het belangrijke vijfde punt op zijn naam te brengen. De anders ook zo productieve Ruud v.d. Linden was echter volkomen uit vorm en bleef zonder winst. De voorsprong van T.S.F. 1 op T.O.G.B. 2 is door dit gelijkspel geslonken tot één punt. De resultaten van de Service-teams waren: Service 2Stadhuis 91. Ser vice 4—NKF 2 7—3; Service 6—TOG 7 64; Service 7—Telefoon 4 55; TPCK 4—Service 9 4—6; Feijenoord 8—Service 10 1—9. Als U er vroeg bij bent heeft U de eerste keus uit'deze prach tige partij Trevira Plissé-rokken, die zwierig, vlot en jeugdig Modieuze rokjes, In leuke plooistelling, gemaakt van het probleemloze Trevira (dus plooi- houdend) uit de series tot vijftien gulden - zoekt U nu uit, voor nog géén tientje. Donderdagavond 7 maart houdt de afdeling Schiedam-Nieuwland van de Ned. Chr. Vrouwenbond in een zaal bij de geref. kerk de elfde jaarverga dering. Aan de hand van kleurendia's vertelt de heer Olff uit Rijswijk over de Scandinavische landen, de Laplan ders en de middernachtzon. Op 18 april zal de hoofdinspecteur van poli tie te 's Gravenhage, de heer W. M. van Andel spreken over „Contact en conflict tussen jongeren en ouderen." Op 2 april wordt een excursie ge maakt naar het Ned. Zuivelbureau te Rijswijk. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze vlotte en modieuze Trevira rokjes, met plooihou- dend piissé, in beige, camel,rood, grijs en mar' 38 t/m 48 Coin tel. of schrift, best 4b- [badge AM. Verkoop: Klpstrait/hoak Groeiwnöaai Gedurende het laatste kwartaal van 1967 heeft de Schiedamse brand weer 39 maal moeten uitrukken tegen 42 maal in dezelfde periode van 1966. In 1967 werd in totaal 179 maal uitge rukt, waarvan drie maal voor uit slaande branden, 53 binnenbranden, 79 buitenbranden, vijf scheepsbran den, 13 geruchten van brand, 22 an dere hulpverleningen.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4