0 Thomas Regard was beste van de negen kandidaten Veel huisdieren slachtoffer van de „grote schoonmaak" Talenten Festival '68 Twee frisse ideeënboekjes voor amateur-fotografen Collecte voor tehuis voor gehandicapten 95 Metro-voor moderne mensen 25 voor f 1.50 pannekoekeri! Goed idee! KOOPMANS PANNEKOEK MEEL speciaal KOOP MANS m DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 MAART 1908 In de laatste voorronde van de tweede serie in het Talenten Fes tival '68, georganiseerd door Ru- teck's, Phonogram, Dankers en Weekblad De Havenloods kwa men vorige week donderdag maar liefst negen kandidaten zich mel den. Onder hen was er één die zijn sporen op het amateurvlak al lang verdiend had. Thomas Régard werd winnaar, zij het met mini maal puntenverschil met Carla Wapperom die goede tweede werd en het Rijnmond Sextet nestelde zich op de derde plaats. De avond begon met een optreden van R. B. Group „Crowd" met een zanger die voor de tweede keer in zijn leven op de planken stond. Hij en zijn musici brachten het er goed af, te meer daar deze Rotterdamse groep pas sinds vorig jaar Koningin nedag aan het werk is. De zangbege leiding kwam wat hard door, maar dit kan weer op het euvel van het on bekend zijn met de huisinstallatie ge boekt worden. De bekende platen die de firma Dankers voor alle deelnemers aan dit Talenten Festival '68 beschikbaar stelde, werden weer uitgereikt door de heer Proos, die door de ziekte van de oorspronkelijke speaker, Abel Pos- tema, met een dubbele taak door dit festival heen moet komen. Namens alleij werd een telegram naar de zie ke gjestuurd met de wens dat hij op de finale op 28 maart aanwezig zal zijn. Ines Carrier en het Nora Starsex- tètt gooiden weer wat voedsel op het muzikale vuur en de sfeer die elke week weer op onze festival-avonden aanwezig is werd weer bereikt. Onder de gasten mochten we deze keer de bekende Rotterdamse groep De Me- ga's begroeten en ook was er een En gels j gezelschap op initiatief van de VVV aanwezig. Deze reisbureauhou ders; met hun personeel gingen wel wat vroeger weg, maar kregen toch een bééld van deze talentenjacht. De volgende kandidaat Jacob Levi, barkeeper van beroep, was hier op aandringen van zijn collega's die in z'n stem 'n winnaar hoorden. De heer Levi werd geen winnaar, maar bracht zijn nummers met allure, mede dank zij de begeleiding van Harry van Hooff en een deel van het huisorkest. Daarna was de beurt aan Carla Wap perom die met haar 14 jaren toch al over zoveel routine beschikken mag, dat zij vorig jaar een derde prijs kon behalen in een Clubhuizen Song festival. Zij bracht slechts één num mer omdat zij van het tweede geen muziek meegebracht had. Dat was jammer want we hadden dit meiske dat schreef „zingen is mijn liefste be- nu... beduidend goedkoper U heeft 't in de bladen al kunnen lezen, deze moderne warm waterkrullers stellen U In staat in 25 minuten een fantas tisch mooi kapsel te hebben. Maar dat niet alleen... bij deze warmwaterkrullers ontvangt U een Ramona Home Perma nent set - om er een complete Permanent Wave van te maken, alles bij elkaar voor nog géén zeven gulden. Draagtasje met 10 warmte- kruilers, voor verbluffend mooi resultaat, een natuurlijke golf en soepele slag. Thomas Régard zigheid" nog graag in een ander num mer gehoord. José Pugente, Spanjaard van ge boorte, liet ons zijn moderne klassie ken horen. Uiteraard gebeurde dit in het Spaans en ondanks een paar wei felingen die niet geheel toonvast wa ren, bleef hij doorgaan en gaf zich veel moefte dit te herstellen. José schreef: „Ik wil graag beroemd wei den". We hopen dat hem dit lukt. Daarna kwamen de volbloed ama teurs, het Rijnmond Sextet met hun trombone, 'trompet, sax, bas, gitaar en drums. Een dans-amusementsor- kest bij uitstek waarvan een vlotte speelwijze de routine verraadde. Wei nig spectaculair, maar goed vak werk. Tienden van punten gave stond een volle (en rumoerige) zaal te boeien met zijn Spaans gitaar- werk. Zijn kleine gebogen figuur op de grote bühne bleef bijna verborgen, maar zijn zuiver spel was toch over al hoorbaar. Zoals met zovele kandi daten kunnen we van John zeggen dat het jammer is dat hij niet tot de ere-plaatsen doordrong, maar soms gaat het om tienden van punten en iemand moet winnaar worden. The New Root uit Berkel behaal de al vele lauweren op beatfestivals. Hier kwamen ze met veel bravour naar voren en met een zanger (met twee microfoons) van allure. In een spectaculair „Summertime" gaven zij zich ten volle en ze mochten een gul applaus in ontvangst nemen. Tho mas Régard is, zoals hij zegt, iemand die het zingen niet kan laten. Hij is verschillende malen voor de radio op getreden, stond in het programma Springplank en werd fanclubwinnaar '66. Deze amateur, die met voor dracht en zang, reeds tot grotere rijp heid is gekomen, wist in twee num mers zijn plaats in de tweede halve fjinale waar te maken. Wij zien deze 34-jarige Rotterdam mer dus nog terug. Het slot van deze voorronde werd een optreden van Richard Ooft, die op de begeleiding van R. B Group „Action" kon rekenen. Richard zingt al vanaf zijn veertiende jaar e Economen-conferentie in april in Rotterdam Met als ^onderwerp „The costs of economie Growth" zal op 8, 9 en 10 april in Rotterdam de jaarlijkse Eco nomen Conferentie worden gehouden. Het onderwerp is gekozen omdat het gelijknamige boek van dr. E. J. Mis- han zeer de aandacht heeft getrokker in de hele wereld. Dr. Mishan zal zeli in Rotterdam aanwezig zijn. Een keur van economen zal gedu rende drie dagen inleidingen houden en als forumleden vragen beant woorden. De conferentie is toeganke lijk Vopr iedereen, die,vóór 30 maart f 25 hééft betaald en zich heeft opge geven bij de commissie Economen Conferentie, Haringvliet 36, Rotter dam, tel. 142794. Op het drukke programrpa van de conferentie staan inleidingen door mi nister Witteveen (opening), prof. A. Heertje, prof. L. J. Zimmermann, drs B. Goudswaard, prof. J. M. Polak, drs. S. E. Pronk, ir. J. A. Beukers en drs J. M. den Uyl. Op 10 april wordt het slotfeest gegeven aan boord van de Erasmus. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze sets met 10 warmte- krullers, de modernste vinding op 't gebied van haarverzorging, samen met Ramona Home Per manent set en duidelijke ge bruiksaanwijzing, alles Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén tel. of schrift. I ...beduidend goedkoper U bent wel.iets van ons gewend op 't gebied van langspeel- banden... maar deze aanbieding steekt met kop en schouders boven al 't voorgaande uit! Een groot aantal BASF lang- speelbanden, waarvan de kwa liteit een begrip is... verkopen wij morgen voor onze prijzen. Splinternieuwe Basf lang- speelbanden, in de originele fabrieksverpakking, voor prijzen die 't mogelijk maken tientallen meters meer te kopen! Dé Algemene Stichting Tehuizen voor Gehandicapten te Schiedam ves tigt er de aandacht op, dat voor-de collecte van zaterdag 22 maart nog collectanten nodig zijn. Het adres van de Stichting is Marconistraat 69b. De bedoeling is een huis aan te kopen, geschikt voor opname van 15 gehan dicapten zodat zij in eigen milieu kun nen blijven. Op de sociale werkplaats zijn reeds 33 mensen werkzaam die voor opname in aanmerking zouden korpen. Wat is nu een gezinsveryangend te huis? Als men als geestelijk gehandi capte door overlijden, ziekte of ouder dom één-of beide ouders verliest, staat men alleen. Is er in Schiedam geen mogelijkheid om deze mens onder te brengen, dan wordt men door Sociale Zaken in een inrichting buiten de stad geplaatst. Hij moet dan familie, 1 kennissen, omgeving en alles wat de stad hem nog meer bood. verlaten en elders in een voor hem onbekende om geving proberen te wennen en verder te leven. Dit nu wil de Stichting voor komen. Is er nl. een tehuis in Schie dam waar een ouderpaar zich over de ze mensen kan ontfermen, dan is dit alles niet nodig en behoeft een gehan dicapte Schiedammer Schiedam niet te verlaten. Omdat bij een goed be heer zo'n tehuis het ouderlijk huis ver vangt, heeft het de naam gekregen van „gezinsvervangend tehuis". Nu kan men geen huis kopen zonder geld, nog minder verbouwen en in richten. Daarom doet men een beroep op alle inwoners van Schiedam om de komende collecte zo'n inhoud te geven dat ook de gehandicapte Schiedam mers voortaan Schiedammer kunnen blijven. Het adres van de Algemene Stich ting.Tehuizen voor gehandicapten te Schiedam is Marconistraat 69b. Giro 1561400 ten name van de Algemene Stichting Tehuizen Schiedam en de bankrelatie is AMRO-barik no. 11145 te Schiedam; 8 cm 61 mtr. 10 cm 135 mtr. 270 mtr. 15 cm 360 Vrijdag en zaterdag verkopen wjj deze fabrieksnieuwe origi nele Basf banden, voor prijzen, die voor zich zelf spreken. Vrijdagavond tot 9 uur open. GUn ul. of schrift, but. is onze veronderstelling, als hij zijn programma op bepaalde punten aan het publiek aanpast. Zijn stem en voorkomen geven hem daartoe zeker de kans. Vanavond zal de tweede halve fina le afgewerkt worden. Dat er in het Promenade Restaurant weinig stoe len onbezet zullen blijven is nu reeds een vaststaand feit. TEGEN de trottoirrand van een drukke straat ligt het verstijfde lijkje van een hond. De poten zijn ge strekt. Het leven werd uit zijn lenige lijf geslagen tijdens zijn laatste wandeling ergens of nergens naar toe. Zijn gebroken ogen in de bebloede kop zijn als wit-bruine knikkers. Zij zien niet meer de soortgeno ten die hij nieuwsgierig besnuffelde of waartegen hij zo graag blafte. Hij zal nooit meer Maffen en zijn staart zal niet meer kwispelen van pret zoals hij deed tijdens het dolle spel van stokkie gooien waarbij hij met wapperende oren door het plantsoen draafde. Een stelletje kinderen staat beklagerig om hem heen. Een dode hond is in hun jonge leventje nog een Schokkende gebeurtenis. Straks komt de vuilniswagen en een onver schillige man zal het kadaver met een forse zwaai in \de bak gooien. Dit is het einde van Teddy. Hij werd „opgeruimd" tij dens de grote schoonmaak, omdat hij zo verhaarde. Met de oude troep van de zolder en de kapotte fiets uit de kelder werd hij buiten de deur gezet. Hij heeft nog een tijdje zitten janken en dat was wel vervelend, want de baby kon zodoende niet slapen!. Toén 'te tot de ontdekkihg- kwam dat zijn gehuil geen effect sor-i teerde is hij een eindje gaan kuieren? Eerst voorbij een paar bekende lan taarnpalen en toen langs de slager maar daar viel ook niets te versie-' ren. Op de drukke verkeersweg, waar hij vaak met de baas aan de lijn liep, is- er een eind aan zijn leventje gekomen. Daar werd hij geschept door een auto terwijl hij juist over stak- omdat hij een andere viervoe-i ter had ontdekt: Maar neem nou Bobby. ..Hij leeft nog, maar erg gelukkig is ie toch' niet. Hij had een fijn tehuis en het eten was best. Zijn baas of bazin ging regelmatig met hem wandelen en dan mocht ie lekker renen door Teddy's voormalige eigenaren zijp op een voordelige manier van herp afgekomen. Het huis is weer schoon, op het ganglopertje na want daar heb-: ben zojuist Jantje en Marietje jiuq bemoddefde voetafdrukken neergezet.; Zielig voor moeder hoor, maar ja, u weet hoe kinderen zijn en je kunt zé per slot van rekening niet opruimen.' Jantje eh Marietje zijn Teddy al weer vergeten. De halsband is cadeau gedaan aan een kennis, de mand wordt gebruikt voor oude 'kranten en in de. etensbak drijven nu wat zieli ge rozen op prikkertjes. Jantje enj Marietje hebben nu hamsters in een kooitje. Die hééft tegénwoordig ieder- Het is „in". En ach, tegen de tij(J tijd dat die gaan vervelen begint de grote schoonmaak weer Oprichting W-V- Bijdorp In een vrijdagavond 29 maart te houden vergadering in het gebouw 't Raadhuis aan de Schiedamseweg zal de oprichting plaats vinden van de wijkvereniging Bijdorp. „The Melody Stars" verlenen aan deze. avond mu zikale' médewerking. ook niet alles hebben. Jammer alleen dat hij ziek werd. 't Was achteraf be zien helemaal niet. ernstig, maar de baas wilde er vanwege de kosten geen dierenarts bij halen. Dus kwam de Dierenbescherming 'hém op een kwa de dag halen. Dat was goedkoper dan de dokter. Hij wilde eerst de auto niet in en had zich schrapqggzet met allé vier poten. En de bazin stond er bij maar die dééd niets om' die ke-< reis tegen te houden. Ze klopte hem op de nek en zei alleen: zoete hond hoor". -j.. Bobby zit nu in het asiel op een nieuwe baas te wachten. Als er be zoekers in zijn buurt komen houdt hij zijn kop scheef en kwispelt vriende lijk met zijn staart. Maar als ze zijn hok voorbijlopen piept hij een beetje; hij wil zo graag rennen over het gras veld en lol trappen... Als niemand hem meer wil hebben zal de dieren arts hem tenslotte een spuitje geven. dam een film Over de zeehondénjacht in de St "LsWrencebaai in Canada. De film is vanwege de gruwelijke in houd slechts voor personen boven de 16 jaar. De toegangsprijs bedraagt 30 cent. De film laat zien hoe white coat- bontmantels bij elkaar worden gemar teld. De white coats zijn zeehonden baby's die voor de ogen van hun moe ders worden afgemaakt. Doordat de strenge vorst de werking van de spie ren vertraagt slagen de „jagers" werklozen die geen enkele opleiding in 'dit „vak" hebben genoten er niet in het diertje met één enkele klap dood te slaan. Er moet eerst enkele malen geknuppeld" worden voor het zeehondje de geest geeft. Het komt ook voor' dat ze al gevild wor den terwijl ze nog leven Overigens heeft dé vorige jaèr ge voerde international^ actio tegen de ze jacht wel succes gehad: de'prijg van 20 dollar'per vel is gezakt tot. vijf dollar. Een kwart van de hui den was vorig jaar- onverkoopbaar. Deze film wordt vrijdag 29 maart in gebouw Pretoria in de Pretoria- laan gedraaid. TON HOUGEE Bewaarplaats Abraham van Stolk- WegJ)7, Rotterdam. Tel. 258553. Op 47-jarige leeftijd is te Schiedam overleden de heer W. de Winter, een bekende figuur in .de wereld van de postduivenhouders en tafeltennissers. Door leden van de Schiedamse post- duïvenhoudersvereniging Union, zul len nu zondagmorgen 24 maart, om 11 uur in „Liberty" aan het Broersveld ongeveer zeventig van de postduiven van wijlen de heer De Winter worden gèveild. Leids Zolder Gabaret in aula Museum In het kader van de boekenweek or ganiseren de gezamenlijke boekhande- L laren en de R.K. en Gem. openbare bibliotheek in samenwerking met de Stichting de Schiedamse Gemeen schap op zaterdag 30 maart een voor stelling vein het Leids Zolder Cabaret in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam. De hoeveelheid fotoboeken voor amateurs is verrijkt met twee exem plaren, uitgegeven bij foto- en film- publiciteit Sonja Kalkman Jan Evert- senplaats 146 te Rotterdam. Het een is van de hand van B. Stoik en het andere van Jan A. Kieyn Het i -Sfrfeelji,, met genoegen heb gelezen Stolk zomin als Kleyn zijn namelijk vervallen in de tot nu toe gebruikelijk langdradi ge uiteenzettingen over de werking van ,het fototoestel. Een iedei die graag fotografeert en weieens een fotoboek heeft gelezen kept de onno zele vergelijkingen van hét diafrag ma en het straaltje water uit de kraan; de eerste hoofdstukken van zo'n boek die ie doorworstelde omdat Kleyn en Stolk hebben met dit laat ste terdege rekening gehouden. Zij geven de foto-amateur al meteen goe dé en waardevolle tips En daar gaat het ,per slot van rekening om. Beiden schrijven puntig en beknopt en met name ..Stap voor stap met de camera" van Jan Kleyn kan men op een zaterdagmiddag uitlezen o de adviezen en ideeën s zondags prakfljk te brengen. Stolk gaat iets dieper op de zaken in. Ook at omdat hij met zijn werkje letterlijk en fi- guurlijk alle maanden- van het jaar belicht. Beide boekjes vormen een waarde volle en plezierige begeleiding voor de anjateur die de. prijs van 'zijn ca mera „er Uit" wil hebben en niet wil behoren tot de categorie die vlak voor de vakantie tot de ontdekking je bang was iets te missen terwijl komt dat het rolletje van vor^ iaar je eigenlijk zat te springen om je toe- „og in ztin toestel zit stel te pakken en alleen maar wat 8 m Z1"in t0estel T H zakelijke aanwijzingenen aardige ideeën wilde hebben. Straks beginnen de vakanties weer. Een drukke tijd voor de Dierenbe scherming, want vakaritietijd betekent zwerfdieren... Zo zijn er de Van Drim- melens. Van huis uit heel aardige mensen. Goed voor hun familee aar dig voor h;un kennissen enzo. Valt niets op aan te Barken De van Drimmelens hebben ook een hond. Beter gezegd: hadden éen hond.' Het dier bleek plots'eling een blok aan het been te zijn toen men Vorig jaar met vakantie ging. Onderweg heeft men 'de hond toén maar „even" uit gelaten. Keurige mensen n tijd- - JÉ»»*-- het niet door en dsfcht dat hét een geintje was. Hij zit nu ook in het asiel met een gebroken poot. De auto mobilist die hem had aangereden heeft hem er gebracht. De man wil de graag het adies van de Van Drim melens hebben. want hij heeft ook schade aan zijn wagen. Als ze ervan wisten zouden ze zich ongetwijfeld met hem in verbinding stellen. Want de Van Drimmelens zijn keurige men- Met een beetje meer moeite had den ze een redelijke tijd van te vo ren het dierenasiel gebeld. Dat had dan graag een adres gegeven van mensen die tegen een vergoeding de hond gedurende vakantie hadden willen verzorgen. De Van Drimme lens hadden ook gefijk met hun va kantie-afspraken een plaats kunnen reserveren in een dïerenpensioen. Maar ja, al die moeite voor zo'n rot- hond Zeehondenmoord De propaganda-commlssie van de afdeling Rotterdam van de Neder landse Vereeniging tot Bescherming van Dieren, draait morgenavond vrij dag 22 maart om acht uur in Atrium in de Karei Doormanstraat te Rottor- Door de speciale combinatie van tarwebloem en boelweit- bloem maafet u hiermee heer lijke goudgele pannekoeken. Echte smulpannekóeken Koopmans Pannekoekmeel Speciaal speciaal voor Pannekoeken

De Havenloods | 1968 | | pagina 13