Uitvoering Rotterdamse Piano School Brigadier Piet en de semi-prof ■1HUBMftaBS» «Sa H DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 MAART 1968 dingen van het Tuincentrum, waarmee wij U bewijzen dat U ook voor Uw tuin het allerbeste kunt kopen, voorde laagst denk bare prijs! Thuya occ., snelgroeiende te ndeer, als haag- of sierplant, winter en zomer groen» van 1.95 Cytisus (brem) zorgt in 't voor jaar voor een fontein van goud kleur in Uw tuin, de hele plant bloeit rijk, op iédere grond, van 2.25 Cotoneaster hor. (dwergmis pel) platgroelende heester, al leenstaand of in groepen, als muur of hekbeplanting, met vuurrode bessen en bladeren in herfst en winter, van 1.75 ben zelf in de METRO geweest met 4e éérste RET-discursie. ik ben in de remise gewees en al. Waardeloos, want het kost veel duurder om naar zuid te gaan. 21e hebben er wel lang aan gewerkt maar dat is noch geen reden om een De gemeente Rotterdam heeft zich niet laten vertegenwoordigen bij 4e opeaaiag van een tentoonstelling van verzamelingen van jonge postzegel verzamelaars. die begin deze maand in het dakpaviljoen van het Rotter damse Groothandelsgesbouw werd ge houden. Waarom «iétf Omdat na een antecedentenonder- z elk was getal eken dat een van de or- g •ftiaatoren wegens zedenmisdrijven en e n ameier wegens een verkeerde hu. ding in bezettingstijd met de r^i -r in aanraking waren geweest. Eraslige feiten. Ongetwijfeld. Maar er s.itat du.deliik; dat beiden met de r. :ater i% aanraking zijn geweest. D.t ree.iter zai beide organisatoren dan zonder twijfel hebben veroor- deelu tot straffen die in verhouding tot de door hen gepleegde misdaden staan. Zo wil het recht het. Zo wil de maatschappij het. Beiden uebben dus 'hun straf gehad. Ea dat ou blijkt een vergissing. Want R. en W. van Rotterdam geven de straf een veriengihg. Zij verschijnen r.-et in dit gezelschap. Stel je voor, wat zouden de buren wel niet zeggen? Nee hoor. met deze mensen geven wij ons niet af. Het is natuurlijk een onhoudbare zaak. Jarenlang worden de burgers van dit land gewezen op het feit dat zij die met de strafrechter in aanra king zijn geweest, tesug moeten kun nen komen in de maatschappij. Als vuiwaardige burgers. Er zijn duizen den mannen en vrouwen die geld en tijd spenderen aan dit werk. Zij zoe ken banen voor ex-gedetineerden, zij trachten het contact tussen hen en de maatschappij te herstellen. Eens in het jaar wordt een grote landelijke collecte voor dit reclasse- ringswerk gehouden. Bij die gelegen heid zijn het veelal ministers en bur gemeesters die hartroerende woorden spreken om het hardvochtige volk het geld alt de smalle beurs te kletsen. En er wordt ons dan streng voor gehouden dat het geven van geld niet bet enige gebaar kan zijn dat de ont spoorde medemens er bovenop kan helpen. We moeten hem weer accep teren. Enfin, het zijn van die verhalen waar iedereen braaf ja en amen op kan zeggen. Tot op het moment waarop B. en W van Rotterdam weigeren zich te laten vertegenwoordigen bij een zin volle tentoonstelling, die is georgani seerd door mensen, die ..een verle den" hebben. Een fraai voorbeeld, dat moet ge zegd. Geste socialisten, antirevolutionai ren, christelijk historischen. katho liek-radicalen en liberalen van het college, ljveraars tot verbetering van de maatschappij, laat jullie er op ge wezen zijn, dat een „verbetering van dt wereld" begint bij het risico je te willen „compromitteren". Dat is de les die uit een aantal eeuwen chris tendom en humanisme getrokken moet worden. Zo niet, schrijf dan alle Idealen maar op je buik dan kun je ze met Je hemd weer uitvegen. MET 120 KILOMETER. ritje in de metro nog duurder te ma ken 't is zeer modern, ben er zelf maar 1 keer in geweest, maar dat was al genoeg om te weten dat 't zeer ge- modernizeert is 't is een soort krui sing tussen een tram en een trein. De opgave van vorige week bleek moeilijker te zijn dan de voorgaande keren, want- «r lieten nogal wat puzze laars verstek gaan. Wij krijgen ook de indruk, dat er mensen zijn. die het di rect al laten afweten als het geen kruiswoord is. Wc willen hen er bij deze wei op attenderen, dat ze zichzelf daarmee veel tekort doen, want een kruiswoord is echt niet de enige aantrekkelijke puzzelvorm. „Geen groter gemak dan eigen dak" was het gezegde, dat uit Met Andere Woorden raummer 3 te voorschijn moest komen. Mevrouw C. J. van Veen-Burger. Kerkweg 74 in Ouder kerk a.di IJssel, ging met de vijf gul den strijken!. In de opgave van deze week zitten in horizontale lijn de na men van vier bloemen verscholen. De gene die ons de.namen van dit viertal op een briefkaart toezendt voor dins dag 26 maart (12 uur) dingt mee naar de volgende twee rijksdaalders. Men adressere aam: Puzzelredactie „De Havenloods", Westblaak 25 Rotter dam. Gaarne in de linkerbovenhoek aan de adreszijde de aanduiding M.A.W.-4. Rondom de genummerde vakjes moeten woorden van vier letters wor den ingevuld. De eerste letter van de eerste tien woorden komt precies bo ven het nummer, alle andere woor den beginnen op willekeurige plaat sen, maar ze draaien alle in dezelf de richting rond het nummer, nl. die van de wijzers van de klok. Bij juis te oplossing 'leest men in het diagram van links naar rechts de namen van vier bloemen. 1. riviertje, 2, onderscheiding, 3. pek 4 Duitse rivier, 5. spoorstaaf, 6. Griekse letter, 7. plaats in schouw burg, 8. jongensnaam, 9. verharde huid, 10. kledinggebruik, 11. laatst of tweetal, 12. derhalve, 13. kroot; 14. oude vrouw, 15. grondsoort, 16 op dracht, 17. lichaamsdeel, 18. slag- Vrijdag en zaterdag verkopen wij in ons Tuincentrum deze 3 heesters, geselecteerde kweek- producten, J&k door elkaar. WAfM perstuk MTSf V0°L mIÊsA Vrijdagavond tot 9 uur open. I$»j Gitn Ut. of schrift, best. Vorige week stond een foto in „De Rotterdammer" van een derrtonstran- te in Londen. Het meisje maakte deel uit van een betoging tegen de execu ties in Rhodesië. Op het bord dat ze droeg stond: Stop hangman Smith now! In gewoon Nederlands staat er dus: Breng beul Smith nü tot staan! In het onderschrift van het dagblad stond: waarvan de vrije verta ling luidt: Houdt op met die execu ties in Rhodesië". We Willen er wel even op wijzen dat Ian Smith noch „bevriend" noch „staatshoofd" is. Op vrijdagavond 29 maart zullen leerlingen van de Rotterdamse Pia no School een pianoavond verzorgen in „De Lantaren", Gouvernestraat. Zowel beginners als gevorderden zul len op die avond spelen. Uitgevoerd worden werken van Chopin. Schu mann en Beethoven. Kaarten zijn a f 1,25 verkrijgbaar aan de school. Graaf Florisstraat 73, telefoon 253670 en voor zover voorra dig voor de aanvang van de uitvoering 's avonds aan de zaal. CARAVAN- EN TENTENSHOW NERGENS ZO VOORDELIG Enorme keus - Grootste speciaalzaak GEBR. v. ESVELD Pascaiweg 115 - LOMBARDIJEN Dag. 9-6, wo.- en vr.avond 7-9 uur Tef 195540 - 325841. s avonds 197052 U zult kunnen begrijpen dat ik dit keer de actie Kom over de Brug niet worden bij talloze mensen kerk mensen en die nog enige band met de kerk hebben, de enveloppen (met inhoud) door 150.000 medewerkers opgehaald. Hebt U het al klaar lig gen? Heeft u geen enveloppe ge had, maak er één klaar en geef hem aan uw kerkelijke buurman of gireer op nr. 7600 (Aktie Kom over de Brug, Anui rJam). a nu nog, het is nog geen vrijdagavond schrijven bij u thuis kom. Dat is dat. In de Kom over de Brug-krant staat dit zinnetje: God wil dat wij ver der zullen zien dan de eigen deur. Soms zijn er uitspraken die je je he le leven bijblijven. Ik weet nog goed dat ik, misschien al 30 jaar geleden voor het eerst hoorde dat Blum- hardt (een zeer sociaal voelend Duits Predikant) eens gezegd heeft: ,.Ihr Gij mensen zijt van God. Zo'n woord raak je nooit meer kwijt. gaat richting geven aan Je leven Het kan je helpen bij besiissinep" mensen zijn van God en nle' ons. Met andere woorden, we nen er niet mee doen en laten p we willen. Daarom hebben we z hel'" i' drukking. Daarom willen we ook niet uitgebuit en onderdrit' s worden. Het is een afsehuweü'"!-e gedachte dat tweederde van de mensheid moet leven van f 550 of minder per jaar. Let u op dat laat ste: per jaar! Een onmogelijkheid. Daar moeten we wat aan doen. Daarover zijn we het eens. We kunnen nog ver schillen over de wr o, maar dat er iets gedaan moet wor den staat vast. Gij mensen zijt van God. Ook zij zUn van God W r dat wil niet zeggen dat we ons er mee af kunnen maken en zeggen: dan moet God ook maar voor ze zorgen. Het is Gods werkwijze om ons in te schakelen, om ons met Hem mee te laten doen. Dat hebben we laten liggen. Ieder jaar wordt de kloof tussen arm en rjjk breder. Ieder 'aar treken wii «"s meer terug achter onze deur en ma ken we ons ervan af door te zeggen dat het toch niet goed terecht komt of dat het hun eigen schuld is of lat de overheid hpt m""r r We moeten verder zien dan eigen deur. Verder on" ne belangetje. Wie dat niet doet stikt in z'n eigen kleine wereld"». 'lier is iets te doen. Vanavond morgenavond nog. Uitstel is vaak afstel. De deur moet open. We moe ten over de brug kome* voorrechten. Goed, er mag ook - ons eigen land nog zoveel te de n zijn, maar dat is eenvoudig niet vergelijken met wat aan de andore kant, ver van onze deur, te doer> :s Ook zij zijn van God er moeten kunnen rekenen op onze inzet. Wij mogen hen niet in de steek laten. Hun nood is onze nood en hun armoe moet onze armoe worden. Eer-1 r is het niet goed. En ik hoop alleen maar dat ik duidelijk genoeg ge weest ben. MEDEMENS Metro zak geld best begrepen en hij had het woord professionale ook bliksems goed verstaan. Maar...Karei Kleuntjes was nu eenmaal amateur en daarom werkte al dat geld op hem als een rode lap op een stier. „Nee! bulderde hij. „Ik wil van al die pure zilveren guldens niks weten! Mijn vader heeft een beste boerderij en ik heb Jullie stlnkcenten niet nodig! Ik wil graag voetballen, maar alléén voor mijn plezier. As ik wat wil verdienen, word ik boer. Da's een best vak en dat kun je doen tot je desnoods tachtig jaar bent! Met voetbal loop je zo lang niet mee!" De blokjas-Italiaan begreep heel goed, dat Karei zijn geld weigerde en hij. begop zowaar aandoenlijk te huilen. 7: Brigadier Piet had zich bliksemsnel in een smal steegje opgesteld, vanwaar hij een prachtig uitzicht had op hei verdere verloop van de gebeurtenissen. En dat waren er héél wat. Om te beginnen haalde de blokjas-Italiaan, die onder ons gezegd Diavolo heette, een grote zak rinkelende muntstukken tevoorschijn, waarmee hij heen en weer be gon te zwaaien voor de ogen van de verbouwereerde Karei Kleuntjes. „Signor Carolo!" riep hij uit. „Mille cente flo- rini a tuo! Mille cente florini di argento puro! Pedeballo professionale! Mille cente florini a tuo!" Nu mocht de grave Karei Kleuntjes dan al van buiten komen, hij was toch heus niet zo op zijn achterhoofd gevallen, da^ hij niet begreep, dat de Italianen hem wilden strikken voor berwtpsvoetbal. Hij had de betekenis van de rinkelende Rotterdams metro blijft een bron van vermaak. Dit is wat enkele scho lieren er van vinden. De originele spelling is gehandhaafd. Het is een makkelijk vervoermid del. omdat hij onder de grond rijd. Want dan gaan er meer trams en bussen weg. En dan is er meer plaats voor het autoverkeer. Ik weet niet wat de metro is. Waardeloos. Mensen in het westen moeten eerst met de tram naar de coolsingel en dan met de metro naar zuidplein haast alle buslijnen naar zuid zijn opgeheven. Ik vind hem bijzonder fijn en mak kelijk voor de ardbeiders die in Pen- drecht of Zuid werken. En hij erg vlug. Ko rijdt er in dus 't ls goed! Ik weet niet wat de metro is want ze hebben me er nooit van verteld. Ik fin de metro fijn, ze hebben de metro mooie gebouwd het is gemak kelijk met de metro ergens heen te gaan en het is goedkoop voor de kindt 4 rittenkaart voor 50 cent. De metro is modern véilig en snel, hij is gemakkelijk hij hebt mooie zit banken en grote manoramaruiten hij schokt niet want hij rijdt op luchtban den als je binnen komt moet je geld in de gluf gooien als je iets anders is dan gaat het rooie lichje branden en dat gaat het hek naar beneden en dat moet het mens stopen lk weet niks meer - De METRO wordt de toekomst van Rotterdam. De Metrotreinen behalen een snelheid van 120 km per uur. Ik bureau (C.V.B.) fertje en brulde: „Nee! Ik doe het niet! Knap voor mijn part met je stlnkcenten en zak in de mesthoop van mien pa! Hier! Flang! Daar! Pak an! Wat denken jullie wel? Slaaf worden in een voze voetbalmaatschappij? Nooit! Dan ga ik nog liever korfballenl" Dat waren ongekend veel woorden voor de brave Karei Kleuntjes. Maar dat het niet alleen woorden waren, blijkt wel uit het fraaie plaatje. Karei, anders de zachtmoedigheid in persoon, schopte en sloeg er flink op los. Zo wist hij binnen enkele tellen zowel de twee Italianen als hun contract en hun zak geld op uiterst kundige wijze tegen de grond te werken. Dit kon de goedkeuring blijkbaar wel wegdragen van brigadier Piet. Die stond er tenminste braaf bij te lachen Wordt vervolgd. 8: Italianen zijn vreemde vogels. Dat bleek ook nu weer Ze hebben alleen maar iets koels om zich heen, als ze ijs- karretjes voortduwen. Als ze echter iets van je gedaan wil len krijgen, blijf dan uit htm buurt, want ze weten niet van ophouden. Daarom maakten de dikke tranen van broer blokjas al gauw weer plaats voor een stralende glimlach. Hij haalde een gewichtig uitziend contract uit zijn zak en schroefde de dop van zijn vulpen. Toen trachtte hij papier en schrijfbehoeften in de handen van de eenvoudige Karei Kleuntjes te duwen. „Signore Carolo!" smeekte hij met grote aandrang. „Subscribo contracto di pedeballo profes sionale! Memento mille cente florini di puro argento!" Maar ach, had de man dat maar niet gedaan, want Karei geraakte nu helemaal aan het eind van zijn agrarisch ge duld. Hij balde zijn vuisten, zwaaide woest met zijn kof-

De Havenloods | 1968 | | pagina 2