The Smashing Fellows vieren derde lustrum CMWANS Sportgrabbelton VJr Winst voor Schiedamse handbalteams Promotiewedstrijden voor T.S.F.-teams Excelsior moet vechten voor 3e klasserschap Randbal Voetbal GE6R. VAN ESVELD S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 MAART 1968 nu... beduidend goedkoper Voor die mensen, die met ruim te te kampen hebben, vooral in de slaapsector, is de duo-onder schuif combinatie een uit- Twee complete slaapplaatsen op de ruimte van één op te bergen, twee solide ledikanten met ver sterkt spiraal, waarvan U de een, opgemaakt en wel, overdag onder de andere weg schuift (verrijdbaar^ 80x190 cm De sportvereniging TSF viert deze maand het derde lustrum. De vereniging geeft de gelegen heid haar leden drie takken van sport te beoefenen. Sporten die veel gemeen hebben. Het zijn ta feltennis, badminton en lawnten- nis.Naar aanleiding van het grote indoor tennistoernooi, dat de af deling lawntennis organiseert, willen wij de schijnwerper der publiciteit, eens laten schijnen op die afdeling van TSF. In 1953 werd er door een groepje hbs-ers een tafeltennisciubje opge richt onder de naam ,,The Smashing Fools" de allesverslaande gekken Vanuit het „winterse" tafeltennis werd als zomersport in 1956 lawnten nis gekozen. De tennisbond ging niet akkoord met de toevoeging fools" zo dat t.b.v. de tennissers dit in „Fel lows" werd veranderd in de bete kenis van vrienden (innen). Na 15 jaar is TSF een sportvereni ging met een bloeiende tafeltennis-, badminton- en lawntennis-afdeling en ruim 200 leden. De lawntennisafdeling nu met de pretentie van het organi seren van zo'n belangrijk toernooi, begon haar geschiedenis op het ten nispark „Spieringshoek". In 1962 volgde de verhuizing naar het tennis park van Vliet aan de Stadhouders laan. Vanaf deze datum begon de tennis- afdeling aan een grote bloei. Met een seniorenafdeling van ruim 60 leden en eenzelfde aantal junioren werd de basis gelegd voor een gezonde ten nisvereniging. De karakteristieke ge zellige sfeer zorgde ook in de compe titie vpor uitstekende resultaten. In nu... beduidend goedkoper Is niet in ieder huisgezin de meest gehoorde klacht: „We hebben te weinig kasten"? En ook voor hen, die inwonen of klein behuisd zijn, is er be hoefte aan makkelijk te plaatsen hangkasten met veel bergruimte Handige, demontabele plastic kast, met stevige buisframe, hard-boardplaten, boven en on der voor extra steun, kiest U nu uit voor nog géén twee tientjes. Vrljoag. en zaterdag verkopen wij deze moderne hangkasten, hoog 150 cm, breed 65 cm en diep 50 cm, mot- vocht- en stof- dicht, het plastic rondom afgebiesd, .vooi Vrijdagavond of schrift 1963 begon het eerste team aan haar zegetocht, in drie jaar tijd werd drie maal het kampfbenschap behaald en even zovele malen gepromoveerd. Hierdoor bereikten de T.S.F.-ers in 1966 de tweede klas, in datzelfde jaar werden Zes van de zeven teams kam pioen en promoveerden hiervan vijf teams naar een hogere klas. Sterke vereniging; In 1967 had het eerste team met pech te kampen waardoor degradatie volgde naar de derde klas. Het ten- nisbestuuy heeft na elf jaar afscheid genomen van Niek Spithoven als voor zitter tevens oprichter. In zijn plaats is gekozen Jaap Oprei. Het bestuur is vast van plan om het ver loren geraakte terrein (het tweede klasserschap) dit komende seizoen weer terug te winnen. Met het eer ste team in de 3e klas en drie teams in de vierde van de landelijke coippe- titie en één team in de le en één team in de. 2e klas van de districts competitie mag TSF tot één van de sterkste tennisverenigingen van Schie dam gereikend worden. Aan de komende competitie zal TSF met acht teams deelnemen. Met een senioren-, junioren- en veteranenafde- Iing en huisvrouwenclub heeft deze vereniging een werkzaam deel in de popularisering van de tennissport in Stehiedam. Het team^dat T.S.F. in drie jaar van 4e vijfde naar de tweede deed' promoveren v.l.n.r. Wil Baard, Mar- grid Sneep, Els Mey er-Zwanenburg, Erik van Woerkom. Extra zware kwaliteit fPQfl 80x190 cm Ë%*\DU Op onze BeddenaMeling ver kopen wij deze duo onderschuif- combinaties in zware en extra zware uitvoering voor hen, die met de ruimte thuis moeten woekeren. Vrijdagavond tot 9 uur open. n tef. of schrift, host. De Vereniging voor Chr. Volkson derwijs vraagt aan het gemeentebe stuur van Schiedam medewerking voor de bouw van een 7-klassige la gere school en een 3-klassige kleuter school. B. en W. stellen de raad voor dit stuk in han handen te geven om pivauvies. Een zelfde verzoek - wordt gedaan door de St. Willebrordus- stichting. Het bestuur van de Geref. school vereniging Schiedam heeft aan het gemeentebestuur medewerking ge vraagd voor aanschaffing van klim- en kleutermateriaal. De raad wordt voorgesteld dit schrijven door B. en W. van preadvies te doen voorzien. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben de gemeentebegroting 1968 van Schiedam goedgekeurd. De Schiedamse handbalteams heb ben zondag niet slecht geboerd. Alle wedstrijden brachten voor Schiedam winst. De dames van UVG en DVVS2 kwamen niet binnen de lijnen, omdat hun wedstrijden werden afgelast. De felle wind deed veel afbreuk aan het spel, want de bal maakte de meest verrassende capriolen. De dames van DWS hadden bezoek van Snelwiek en hebben hiervan, zo als in ae lijn aer verwachtingen lag, gewonnen. Erg overtuigend was het spel van de Schiedamse dames niet, maar de Rotterdamse formatie was toch te zwak om werkelijk gevaar op te leveren. Na een ruststand van 4—3 behaalde DWS een overwinning van 64. In dezelfde klasse waren de da mes van Wilton gastvrouw voor het roemruchte ANIMO uit Den Haag. On danks de slechte weersomstandighe den is het toch een aantrekkelijke wedstrijd geworden. Met de wind in de rug liep Wilton voor de rust uit tot een voorsprong van 51. Na de thee hebben de Schie-. damse dames zich beslist niet beperkt tot het afgrendelen van het doel. Zij bleven fel op de aanval spelen. Men won met 64 en leverde daarmee een waar huzarenstukje. Zondag gaan de dames van DWS naar Den Haag voor de ontmoeting te gen ANIMO. Of zij het voorbeeld van Wilton kunnen volgen zullen we moe ten afwachten. De dames van Wilton krijgen bezoek van het Rotterdamse Actief. Het zal een moeilijke opgave worden voor Wilton maar gezien de De overtuigende 100 zege op In tiem 3 heeft TSF 1 deze week wel nog wat steviger op de tweede plaats gebracht, dichter bij de eerste plaats en een kampioenschap zijn De Loozc c.s. toch niet gekomen. Koploper Am- roba 1 blijft zijn wedstrijden ook met overmacht winnen (ditmaal Van de YV'ildert I) en de afstand tussen bei de teams blijft dus één punt. Gezien het resterend programma van Amro- ba twee betrekkelijk zwakke te genstanders moet het langzamer hand dan ook hoogst onwaarschijn lijk worden geacht dat TSF nog voor het kampioenschap en daarmee auto matische promotie in aanmerking komt. Het zal zich wel tevreden moe ten stellen met de tweede plaats en het daaraan verbonden spelen van promotiewedstrijden. TSF 2 kwam ook een stap dichter bij de kans, zich via promotiewed strijden een klas omhoog te werken. Het speelde tegen de naaste concur rent voor de tweede plaats. Elan 6, verdienstelijk gelijk en behield daar door een voorsprong van drie punten. Met nog slechts twee wedstrijden te spelen moet die voorsprong voldoen de worden geacht om zich op* de tweede plaats te handhaven. Will Baard en Jan Bouwer hadden in het kostbare gelijkspel tegen Elan 6 een gelijk aandeel: elk twee overwinnin gen. Huug Wittop Koning stelde met slechts één winstpartij wel wat te leur. Met TSF 3 gaat het de laatste we ken1 minder goed. Werd de vorige week tegen een van de lagere ge plaatste teams. Telefoon 2, gelijkge speeld, nu moesten Aad Maan en de zijnen in Centrum 3 zelfs met 2-^8 hun meerdere erkennen. Het ge drang in het onderste deel van de ranglijst is mede daardoor sterk toe genomen en T.S.F. 3 kan zich nog al lerminst veilig voelen, temeer, om- 'i dat nog drie vrij zware wedstrijden wachten: die tegen Intiem 4 Over- schie 2 en tot besluit 21 up 7, dat ook in de gevarenzone verkeert. Service II kampioen Wat het eerste team van Service niet mocht lukken, presteerde het tweede team. bestaande uit: Eik mans. Kreischer en Boer. Het werd met een verliespunt kampioen van de eerste klasse en gaat zich nu voorbereiden op het spelen van pro motiewedstrijden voor een plaats in de overgangsklasse. Gezien de sterk te van het team en de routine van de spelers, die reeds in de overgangs klasse uitkwamen, zal het best luk ken. Het eerste team had in Amster dam niet veel moeite met AMVJ. Al leen Bussching verloor een partij, waardoor Service de laatste wed strijd met 91 won. Helaas voor de Schiedammers speelde Xerxes gelijk, waardoor de kans voor Service om via promotiewedstrijden in de ere klasse te komen verkeken is. Hopenlijk blijft het team bijeen, om het komende seizoen weer een gooi te doen naar een plaats in het tafeltennis-walhalla. Twee spelers van Service blijven nog actief. Van Slobbe en Van Koetsveld spelen dit weekeinde in Vugt in de voorronde voor het 'Nederlandse kampioen schap, dat volgende week in de Mar- griethal'verspeeld zal worden. De voorronden gaan in vier acht- kampen. waarvan de spelers die zich ér dus nog twaalf bij. Zestien Neder- gen spelen in Schiedam. Naast de reeds vier geplaatste speler komen bij de eerste drie klassers fnee mo- landse topspelers zullen dus in de Margriethal kampen om de hoogste eer. Over deze wedstrijden hopen wij volgende week uitvoerig terug te ko men. u.v.c. De dames van UVG krijgen zondag het Delftse Rhoda op bezoek. Dit be looft een zeer felle wedstrijd te wor den. De Delftse ploeg schuwt i t lichamelijk contact niet en het is ie hopen dat UVG daar de juiste taktiek tegenover kan stellen. Na de teleur stelling in de zaalcompetitie is UVG er op gebrand om de bovenste plaats in de veldcompetitie te behouden. De heren van U.VG krijgen Atonium 3 als tegenstander en het mag daar beslist niet van verliezen. De dames van Scylla krijgen het tweede team van UVG als tegenstan der en wat hiervan het resultaat zal zijn. valt moeilijk te voorspellen Het tweede dames-team van DWS krijgt EDH op bezoek en moet de punten in eigen huis weten te houden. regenval is voor de af deling weer eens spelbreker geweest. De gehele afdeling werd afgelast en dus ook de belangrijke wedstrijd Het N'oordcn-Schiedam. Wc blijven dus dus nog in twijfel. Het betaalde voet- x bal vond gewoon doorgang en SVV haalde weer twee punten binnen op een tegenvallend RBC. Ook het spel van de Schiedammers was zeker na de rust niet om over naar huis ie schrijven. Maar de punten zijn weer binnen en dat betekent dat de rood groenen weer wat ruimer afstand heb ben genomen van nummer laatst. Hermes speelde in Rotterdam tegen Excelsior gelijk, maar ook daar was niet veel moois te bewonderen naar ons werd verteld. Zondag a.s. gaan onze betaalde clubs weer bekeren. SVV trekt naar Den Bosch en Her mes gaat het opnemen tegen de reus Sparta. We kunnen winst voor de Schiedamse clubs zien bij deze beker wedstrijden. Het B-elftal van SVV verloor van Fortuna '54 op eigen Terrein nog wel en gaat nu naar Rotterdam voor de wedstrijd tegen Excelsior. De B-spe lers van Hermes hebben een vrije za terdag. De amateurs In de tweede klasse speelde DHS tegen Leonidas gelijk 00 en het gaat zondag naar Rotterdam Zuid voor de ontmoeting tegen Spartaan. Wellicht zit daar weer een puntenver deling in. Voor Excelsior gaat het er in de derde klasse steeds benarder uitzien. Het verloor zondag^met 4I van Slie- drecht en heeft daardoor de voorlaat ste plaats ingenomen, met een punt voorsprong op VOC. Het gaat er op lijken, dat het trotse Excelsior naar de vierde klasse moet en dat is voor een zo krachtige club haast onbegrij pelijk. Misschien dat de laatste vier wedstrijden nog uitkomst brengen. Om zeker te zijn moet er zondag a.s. al tegen Hillegersberg in een uitwed strijd gewonnen worden en we nemen aan dat dit een te grote opgave is voor de Schiedammers. In de vierde klasse zag SVDPW de wedstrijd tegen Puttershoek afgelast. Nu wordt het een uitwedstrijd tegen Hekelingen en het lijkt er op dat de jongens van Ome Toon Hardeman ge noegen zullen moeten nemen met een puntenverdeling. prestatie van zondag j.l. hebben we toch wei de verwachting dat het op zijn minst tot een puntenverdeling komt. De heren van DWS speelden op eigen terrein thuis tegen Hermes. De Hagenaars voerden tot op dat moment de ranglijst aan, met twee punten voorsprong op DWS en Schutters. DWS won de ontmoeting, maar voor al door het zelfzuchtige spel in de aan val van DWS, werd het geen beste vertoning. Steeds weer werd er in de Schie damse aanval een solospelletje gede monstreerd. waardoor de vaart er uit ging en de verdediging van de be zoekers zich steeds weer op tijd kon hergroeperen. Na een ruststand van 54 ging de winst naar DWS met een zege van 119. Het is Wel opmerke lijk dat er de laatste tijd zoveel straf- worp^n door' DWS niet in doelpunten worden omgezet. Vorige week tegen Snelwiek waren het er zes. Nu tegen Hermes gebeurde dat twee keer. Dit geeft toch wel te denken. Zondag gaat het in Rotterdam tegen Schutters en als de Schiedammers aan de kop willen blijven, dan zullen zij zich niet door Schutters moeten laten verrassen. Beide ploegen beschikken over goede spelers, zodat het een aan trekkelijke wedstrijd kan worden. De heren van Wilton kregen aan de Maaskant het Haagse Wings ais te genstander. Doordat beide teams zich niet aan de weersomstandigheden aan konden passen gingen er tal van kan sen verloren. Teveel probeerde men het spel in de breedte te houcien, ter wijl de gegeven omstandigheden juist noodzaaxten net spei kort te houden. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en die periode werd dan ook afge sloten met de stand 2—2. Na de rust kreeg Wilton beter kijk op het spel en kon het uitlopen tot 64. De komende ontmoeting tegen EHC kan een spannende aangelegen heid worden. De spelopvatting van beide ploegen ontloopt elkaar niet veel, waardoor het een open strijd kan .zijn. Toch geven we Wilton de beste kansen. De auto van de 21-jarige lakspui- ter M. A. W. werd uit de Joh. Cos- terstraat gestolen. Diezelfde nacht kwam van de politie te Breda het bericht, dat het vrijwel vernielde voertuig daar was aangetroffen. Een 20-jarige Amsterdammer, die verge zeld was van een 17-jarig rheisjè bleek de dief te zijn. Hij had in Am sterdam een auto gestolen, welke hij in Rotterdam achterliet en was ver volgens per tram naar Schiedam ge- knmen waar hij de auto van W. had gestolen. Schiedam zal na de voorbereiding voor de wedstrijd tegen Het Noorden wel teleurgesteld zijn, dat de RVB werd afgelast. Maar wat in het vat zit verzuurt niet. De volgende tegen stander is ASB, dat naar Schiedam komt en de twee punten daar wel zal moeten laten. WF ontvangt Het Noorden en wel licht kunnen zij nu Schiedam een handje helpen. Wij geloven echter niet dat de scheepsbouwers, die de pun ten hard nodig, hebben, in staat zijn tot dit huzarenstukje. Weer staat er een derby op het programma; name lijk die tussen Martinit en Demos en we houden het op een gelijkspel. Ursus ontvangt Nado V en moet die wedstrijd kunnen winnen dachten wij, SFC gaat uit naar Hoogvliet en zal het daar niet gemakkelijk krijgen, maar het lijkt onwaarschijnlijk, dat het daar een punt zal verspelen. In de tweede klasse zijn er dan nog de wedstrijden Schiedamse BoysHelle- voetsluis en SmeetslandDRZ Zaterdagvoetbal Geheel veilig is HBSS nog niet, maar de draw, 22 tegen Sizo bracht de Schiedammers toch een eind op de goede weg. Nog twee winstpunten en HBSS is er zeker van, dat het volgend seizoen weer in de 2de klasse uit zal mogen komen. Zaterdag a.s. zit dat er zeker niet in als Zwart Wit '28 op bezoek komt. Het lijkt een over winning voor de Rotterdammers te zullen worden, hoewel zo goed al ze ker uitgeschakeld zijn voor de titel, die wel naar Huizen zal gaan. In de afdeling gaat GTB naar BVCB en daar zit wellicht een gelijkspel in. GSS ontvangt GVMD en we reke nen op een overwinning voor onze stadgenoten. Nu de gezellige eet-keuken meer en meer in gebruik komt, zijn deze handige en vooral lich te krukjes niet meer weg te denken! Handige, stevige keukenkruk jes, met 4 roestvrije, uitneem- bare poten, met antislipdop- pen, zwaar plastic zitting in vrolijke kleurtjes, een hele kruk voor nog géén drie gulden. DICK WISSirlK Joegoslavische Adria- voor sensationele prijzen, compleet v.a. 3295,- Acjh, Ayktét ó/y Pascalweg 115 Tel. 010-19 55 40 of 32 58 41 ook woensdag- en vrijdagavond geopend van Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Huish. afdeling be neden deze moderne keuken- krukken, hoog 50 cm, met leuke fleurige zitting, per stuk Vrijdagavond tot 9 uur open. of schriftbest. Basketballwedstrijd tussen gehandicapten en Juventus Vanavond, donderdag 21 maart, wordt in de Sporthal Schiedam een basketball-wedstrijd gespeeld tussen gehandicapten en leden van de bas ketballvereniging Juventus. Om de partijen zoveel mogelijk ge lijkwaardig te maken, zullen laatstge noemden plaats nemen in een invali- denstöel. Deze gebeurtenis Heeft plaats in verband met het feit, dat door de Schiedamse Lionsclub thans weer drie rolstoelen zullen worden aangebo den. De wedstrijd begint om acht uur. Wie zegt toch dat er tegenwoordig geen clubliefde meer bestaat. Hij of zij moet dan maar eens gaan kijken bij verschillende Schiedamse clubs, wat daar. juist door clubliefde tot stand is gekomen. In de Goal-Getter, de weekbrief van Excelsior '20 trof fen wij weer zo'n bijzonder staaltje' van clubliefde. In die weekbrief wordt bekendgemaakt, dat een lid van de vereniging voor de uitwedstrijden der lagere elftallen voor het vervoer zal zorgen. De gemaakte kosten die door de vereniging zullen worden vergoed, zullen op verzoek van aanbieder in het bouwfonds worden gestort. Bravo. Het voetbalseizoen is nog niet af gelopen maar toch beginnen de zo mersporten hun kop op te steken. Zo heeft het eerste honkbalteam van Schiedam een nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen een volledige Sparta en hoewel de wedstrijd met 80 werd verloren, was trainer-coach Jan Schaeffer toch tevreden over de ver richtingen van zijn jongens. Lou van de Hamer bleek als werper een aan winst te zijn en ook de van DHS over gekomen Ostiano bleek als verrevel- der uitstekend tot zijn recht te komen. Met zijn sprintsnelheid kan hij een groot gebied bestrijken. Zaterdag om 11 uur speelt Schiedam weer een oefenwedstrijd, nu op Harga. Euro Stars zal als sparringpartner funge- Zaterdag a.s. is het een grote dag voor de familie Van der Torre, eige naar yan sportpark Spieringhoek. Im mers dan zal de wethouder van sport zaken mej. G. D. de Graaf op het sportpark Spieringshoek het nieuw pa viljoen openen. Dat zal gebeuren om 14.00 uur. met een aansluitende recep- 4 tie tot 15.30 uur. Wij wensen de heer en mevrouw Van der Torre vanaf de ze plaats nog vele goede jaren in het nieuwe, prachtige paviljoen. In „Kontakt" het wekelijks ver schijnende clubblad van DWS werd ernstig kritiek geleverd op de EHBO. Misschien terecht misschien ten on rechte, dat moet de EHBO maar uit maken. Op zondag 10 maart jl. schijnt er in de sporthal bij het handballen een speler gevallen te zijn. Er was geen EHBO-er aanwezig en wat men ook heeft geprobeerd, er kwam zo'n man of vrouw, die iets van Eerste Hulp Bij Ongelukken afweet, niet op dagen. De scribent, die zich Pedro noemt, vindt dat maar raar. „Want" zo stelt hij, „het rare is dat er. toen de Wiener Eisrevue draaide wel een 15 EHBO-ers liepen rond te springen. Zouden zij de Wiener meisjes liever helpen dan de stoere handballers??? Wie weet", aldus Pedro in het club blad. Het is een nare geschiedenis, die de EHBO beslist geen goed doet, maar laten we niet te vlug oordelen. Misschien is er een misverstand in het spel geweest. Wij geven de EHBO gaarne de ruimte om het een en an der uit de doeken te doen. Het lijkt er wel op, dat steeds meer mensen uit de sport in zaken gaan. Toevallig liepen wij door de West Frankenlandsestraat en op num mer 77 zagen we boksinstructeur en oud-bokser Wim de Haan in een win kelpand aan het werk. Wim vertelde ons, dat hij in de?e zaak. die hij eigenhandig verbouwt, een snackbar gaat beginnen. Als alles meezit, hoopt Wim op 1 april het is geen aprilmop verzekerde hij de zaak te openen.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4