SBLO moet in sportbeleid meer zeggenschap krijgen NIEUWE VOORZITTER J. D. DEGREEF: Oommissie heeft geen bezwaar tegen verbouwing oud pandje ydd Duivenhok zal wellicht weer moeten worden afgebroken BUNINGH DE HAVENLOODS autoservice willemse Bi'onchileften PampObreekt IVOROL Open discussieavond politiek geïnteresseerden DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 MAART 1968 S'dam 15 De heer H. P. Robart te Schiedam aan de Van Ostadelaan 67b heeft zonder vengunning van B. en W. een duivenhok in zijn tuin gebouwd van ruime afmetingen (lang 3 m., breed 1.70 m., hoog gem. 1.90 m., inhoud ca. 9 m3). Zijn beide zoons houden daarin 12 duiven voor hun genoegen. Nadien heeft hij een bouwvergunning aangevraagd, maar deze is hem niet verleend; in de tuin bevindt zich reeds een ruime schuur en door deze nieuwe bebouwing wondt de achtertuin van het pand te intensief bebouwd. Weliswaar kan met ontheffing van B. en W. op het achtererf worden gebouwd, doch deze ontheffing is niet verleend, omdat de bebouwingsgraad dan te groot wordt. Op de donderdagavond in gebouw Christelijke Sociale Belangen gehou den vergadering van de SBLO heeft voorzitter A. de Jong afscheid ge nomen van deze overkoepelende organisatie waarvan hij acht jaar voor zitter is geweest. In zijn laatste rede als voorzitter memoreerde de heer De Jong wat er tijdens zijn bewindsperiode allemaal tot stand is geko men. Het meest trots was hij over het totstandkomen van de sporthal Margriet. Hij prees zich gelukkig dat dit alles bereikt is kunnen wor den door de medewerking van zijn mede-bestuurders. Het jaar 1967 is voor de sport in Schiedam wel een bijzonder triest jaar geweest, aldus de scheidende voorzit ter. Er is niets maar dan ook totaal niets gedaan aan sportaccommoda ties, maar gelukkig is het vooruit zicht minder ongunstig. 1968 is al goed begonnen. De korfbalclub Suc ces is een nieuw terrein toegewezen aan de Storkstraat en er is een raads voorstel om te komen tot een stich ting Wielerbaan Schiedam." Alle agendapunten waren hamer- stukken, tot aan het punt bestuursver kiezing. De aftredende leden die zich weer beschikbaar stelden werden bij acclamatie herkozen en het voorstel van het bestuur de heer J. D. Degreef als voorzitter te benoemen werd. om dat geen tegenkandidaten gesteld wa ren zonder meer aangenomen. Namens de SBLO zei de heer Van Spit hoven in zijn afscheidsspeech tot de heer De Jong o.m. „Toen 10 jaar geleden in de boezem van de S.B.L.O. wat moeilijkheden ontstonden, is de heer Bijloo erin ge slaagd in een tweejarige ambtsperio de onze organisatie een nieuwe, stevi ge basis te geven. Uw taak werd het nu acht jaar geleden die positie te consolideren en onze Bond uit te bouwen. Daarin bent u naar onze me ning voortreffelijk geslaagd. Dat u daarnaast kans hebt gezien een be langrijk aandeel te leveren in de tot standkoming van de Sporthal stem pelt u tot een bestuurder van groot formaat. Dat u voorlopig aanblijft als voor zitter van de Stichting Sporthal vin den wij prettig; er ligt wat deze hal betreft een moeilijke periode voor ons (vooral op financieel gebied) en het is gunstig u als ingewerkt voorzitter nog even te behouden. We zijn u dankbaar voor wat u voor de sport in het algemeen hebt gedaan en voor de manier waaróp u dat hebt gedaan. Het S.B.L.O.-bestuur is u dankbaar voor een achttal jaren van prettige samenwerking bovendien en wij menen dan ook, het niet bij deze woorden alleen te moeten laten. Het is ons bekend, dat u een liefhebber bent van operamuziek en ik verzoek u deze muzikale attentie te willen aanvaarden als een tastbaar bewijs van onze dank!" Waarderende woorden waren er ook van de heer P. Mouthaan. voor zitter van Ursus en de heer J. Bron- neman ambtenaar van Sportzaken. Na het officiële afscheid van de schei dende voorzitter, sprak de nieuwe voorzitter zijn maiden-speech uit. De heer Degreef zei o.m.; ,,U zult het misschien van een voor zitter een minder sterke eigenschap vinden, maar ik wil het u toch eer lijk bekennen: ik heb de kandidatuur voor deze functie niet zonder schroom aanvaard. Ik zal u zeggen waaruit die voortkomt. Een oorzaak van enige aarzeling ligt in mijn betrekkelijke onbekendheid met en in de Schiedamse sportwereld. Ik mag hier dan al wel 9 jaar wonen, mijn activiteit op sportorganisatorisch gebied in Schiedam is toch beperkt ge bleven tot mijn eigen vereniging T.S. F. en énkele evenementen daarbuiten; een activiteit die ik verder wijdde aan regionale en landelijke bonden. Ik moet dus min of meer als leek worden beschouwd ten opzichte van de grote NW. BINNENWEG 195 GROTE SORTERING KLASSIEKE SCHEMERLAMPEN VANAF 9.75 Ir VELOURS CHIFFON SPREI 2-PERSOONS 67.50 OPLAGE 28.500 Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bit kontrak» 17 - 16 - 15 14 ot. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be hoort De Havenloods te ontvan gen. Mocht u de krant eens mis sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe zorgd. en kleine problemen die hier liggen; - ik heb dat als een mogelijk bezwaar gevoeld en dat ook aangevoerd tegen over het bestuur bij mijn benadering. Dat bestuur heeft mij er echter na genoeg van kunnen overtuigen, dat een zekere onbekendheid in dit geval geen nadeel doch eerder een voordeel is. Er is, aldus het bestuur, juist be hoefte aan een kracht die onbevangen staat tegenover de problemen die soms al jaren om een oplossing vra gen; een kracht die niet reeds alle voetangels en klemmen kent; een kracht die daardoor wellicht nieuwe wegen vindt die tot de begeerde oplos sing leiden. Ik ben dus nagenóeg over tuigd, maar u zult zich kunnen voor stellen dat er iets van aarzeling blijft nu kennelijk die kracht in mij wordt gezien! De belangrijkste oorzaak van enige schroom ligt in het jaarverslag van de S.B.L.O zelf —en dót zal u nauwe lijks verwonderen. Het is niet alleen negatief voor wat 1967 aangaat (er is niets tot stand gekomen, leest u er o.a. in), enige zekerheid dat volgende jaarverslagen een positiever inhoud zullen hebben is er ook niet aan te ontlenen. Er is slechts de vraag aan de gemeente: maak een plan, gericht op de toekomst. En als u mii nu op de man af vraagt: vind je in .dit SBLO- jaarverslag, in deze vraagstelling al léén de animo om het voorzitterschap te aanvaarden, dan antwoord ik rond uit: neen, allerminst. Niet, omdat ik alle vertrouwen in de gemeente mis, maar wel omdat het uitgangspunt te eng en te passief is: gemeente maak een plan. Wat is de taak van de S.B.L.O., van het be stuur en van zijn voorzitter dan nog: alleen maar uitvoeren? En als de ge meente nu eens géén plan maakt, ge beurt er dan niets? Is dit de plaats van de S.B.L.O. in ons sportbestel? Een weinig aantrekkelijke, zeker voor een nieuwe voorzitter die zijn waarde wil en moet bewijzen! En toch heb ik „ja" gezegd tegen de kandidatuur voor het voorzitter schap. Een ..ja" dat gebaseerd is op de positieve inhoud van de gedachten- wisselingen met het bestuur, die aan mijn acceptatie zijn voorafgegaan. Het bestuur van de S.B.L.O. is name lijk unaniem van mening dat er om onze Bond de gewenste, de juiste plaats te geven in het Schiedams sportleven het een en ander zal moeten veranderen. Laat ik het noe men: naar boven en naar beneden! Verouderd Allereerst over het naar „boven". De positie van de S.B.L.O. in de struc tuur van ons sportbestel moet ver ouderd worden geacht. De plaats van de lichamelijke oefening, van de sport en van de recreatie daarin in de maat schappij is in het laatste decennium zo zeer gewijzigd, zoveel belangrijker geworden, dat het niet langer juist kan zijn de stem van de Bond van nage noeg alle Schiedamse verenigingen al leen maar een adviserende te doen zijn. Dat het niet langer juist is dat ondanks een S.B.L.O.-me^erderheid in de Sportraad die Bond in feite en aan de top toch onmondig is. Dat het onjuist is, dat de gemeente de S. B.L.O. in eventuele sportplannen kén betrekken, om mening en advies kén vragen, maar dat niet behoéft te doen. Naar boven gouden wij, dat wil zeg gen de sportverenigingen, de S.B.L.O. dus, grotere zeggenschap moeten krij gen in een vooruitstrevend, uiteraard verantwoord sportbeleid! Ook naar „beneden" moet het een en ander gewijzigd, verbeterd worden. Naar mijn mening is de S.B.L.O. tot Aanleg parkeerterrein bij sportpark Thurlede B. en W. van Schiedam stellen de raad voor een bedrag van 65.000 te voteren voor de aanleg van een nieuw parkeerterrein aan de Park weg ten behoeve van bezoekers van het sportpark Thurlede. Het plan, dat hiertoe is uitgewerkt biedt de gelijkheid 165 auto's en zes autobus sen gescheiden te parkeren. Afd. Verkoop: Kipstraal/hoek Qr Grot,.. iandBlsgebouw/Statioospleln'45. Wilhelminahayen moet worden uitgediept Recente peilingen hebben aange toond, dat de Wilhelminahaven te Schiedam moet worden uitgediept. Geraamd wordt dat 240.000 m2 specie moet worden verwijderd. Evenals voorheen zal ook nu weer deze specie worden benut voor opho gen van gedeelten van het industrie gebied middels opspuiting. Een deel van de baggerkosten komt voor re kening van de N.V.. Scheepsbouw Maatschappij „De Nieuwe Water weg", welke naar schatting 180.000 zal bijdragen. nu toe teveel alleen maar een klach tenbureau geweest voor in een bepaal de nood verkerende verenigingen. Een wezenlijke Bond vormen de aan gesloten verenigingen niet; belangstel ling voor elkanders noden bestaat er nauwelijks en van een gezamenlijk op- treden zoals bij de totstandko ming van de Sporthal is té spora disch sprake. Daarin in het regelmatig geza menlijk optreden van alle verenigin gen zien wij nu juist de mogelijk heid om op redelijke termijn een aan tal van de vele projecten tot stand te brengen die op realisering wachten. We moeten minder afhankelijk zijn, ons minder afhankelijk tonen van de gemeente; weet ook dat zelfwerk zaamheid een zeer belangrijke rol speelt in het verlenen van toestemmin gen én financiële steun. Zoals eens de Sporthal tot stand kwam met medewerking van vereni gingen die zelf soms bij die Sporthal geen enkel belang hadden, zoals nu geheel Schiedam-Zuid warm loopt voor zijn zwembad zo zullen de vele duizenden Schiedamse sportlieden ge zamenlijk ervoor kunnen zorfjen, dat de noden van onze verenigingen wor den gelenigd." De S.B.L.O. dus geen klachtenbu reau alleen maar een initiatiefnemen- de Bond die óók een belangrijk aan deel neemt in de uitvoering, zowel wat werkkracht als de financiële kon- sekwenties betreft. Als we de tijd van de Sporthal kunnen terughalen kan veel tot stand komen. Het mes snijdt bovendien naar een tweede kant: ik ben ei* van overtuigd dat déze S.B. L.O. veel meer begrip en steun van de gemeente zal,ondervinden! Zó is er wel degelijk een duidelijke, een dynamische taak zelfs voor de S. B.L.O. ondanks een negatief jaar verslag en daarom heb ik de kan didatuur voor het voorzitterschap aan vaard. Aan die taak gaan we het volledige bestuur ons wijden met de energie die in ons is; het sukses zal uiteraard mede afhangen van de mate, waarin we medewerking onder vinden. Dienstreis Medewerking van het gemeentebe stuur in de eerste plaats, dat men ons de lichamelijke oefening, de sport de plaats in onze gemeenschap moet wil len geven die niet slechts gewenst, maar puur noodzakelijk is. Als we het zover kunnen brengen dat zoals mej. Klompé die enkele weken gele den een mijns inziens volkomen ver antwoord dienstbezoek van een week bracht aan de Olympische Winterspe len in Grenoble ónze wethouder voor de sport, mevrouw de Graaff in 1972 een even verantwoorde dienstreis maakt naar de Olympische Winterspe len in Japan, dan zijn we met de ge meente een eind op de goede weg! Medewerking in de tweede plaats van onze leden de vereningen en hun leden die door gezamenlijke enerzijds veel direkt tot stand kunnen brengen en anderzijds de S.B.L.O. het aanzien kunnen geven nodig om méér te bereiken. Misschien vindt u mij een Idealist, een optimist: ik gelóóf in die mede werking van alle zijden, ik geloof dus in de toekomst van de SBLO! Ik aan vaard hiermee het voorzitterschap, ik dank u voor het vertrouwen dat u krachtens de benoeming in mij stelt en zeg u toe. tezamen met het bestuur alles te zullen doen wat in mijn ver mogen ligt om dat, vertrouwen waard te tonen." Hoestdrank in tabletvorm.95ct de kracht van een verkoudheid bij Vader, Moederen Kind. mmm Derhalve besloten burgemeester en wethouders op 21 december 1967 tot weigering van de gevraagde vergun ning. Bij brief van 11 januari 1968 komt de heer Robart hiertegen bij de gemeenteraad ih beroep. Dit beroep is binnen de daarvoor gestelde tijd ingediend en voldoet ook overigens aan de voorschriften, zodat appellant in zijn beroep kan worden ontvangen. De commissie voor de Bouwveror dening vindt het beroep van de heer Robart wel begrijpelijk; wat is de zin van een voorschrift, wanneer dit het onmogelijk maakt, dat een on schuldige liefhebberij niet kan wor den uitgeoefend, terwijl er toch nie mand in de omgeving is die daarte gen een redelijk bezwaar heeft? Op deze wijze werkt het gemeentebe stuur het zelf in de hand, dat de bin nenstad voor de burger niet goed leefbaar meer is. Dit spreekt in het onderhavige geval te meer. nu tegen het bouwsel zelf niets in te brengen is; zoals het is gebouwd en het er nu uitziet haalt het eerder de welstand van de omgeving omhoog dan om- laag. Aan de andere kant is het echter ook wel zo, dat de leefbaarheid in de binnenstad alleen kan worden be reikt, wanneer bepaa.de normen niet worden overschreden; anders verval len we in het recht van de sterkste of in de chaos van de massa. Nu zijn er normen opgesteld en deze laten nog een zekere vrijheid. Artikel 16 van de Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom staat toe. dat een gebouwtje van 6 m2 grondoppervlak op het achtererf wordt gebouwd; van deze maat kan ontheffing worden ver leend. Burgemeester en wethouders hebben van deze bevoegdheid geen gebruik gemaakt, omdat er al een schuur van 6 m2 is. Nu kan men zich indenken, dat een zekere over schrijding van de gestelde norm in het onderhavige geval wel toelaat baar zou kunnen zijn. doch dat een overschrijding met 80 procent (zoals hier het geval zou zijn) te veel is. Moeilijk geval Wanneer de heer Robart vooraf een bouwvergunning hand aange vraagd zou hij op deze normen zijn gewezen en zou hij zijn plannen aan de omstandigheden hebben kunnen aanpassen Hij zou dit alsnog kunnen doen, b.v. door de schuur zodanig te verkleinen, dat een aanvaardbare si tuatie ter plaatse wordt verkregen. Dit laatste is evenwel voor het on derhavige beroep van geen belang, aangezien de schuur er nu eenmaal is. Men acht deze aangelegenheid een moeilijk geval. Voor de wensen Het pandje Maasstraat 13 is een klein onaanzienlijk bouwsel. Het be hoort tot de in de Gorzen vrij veel voorkomende categorie van oude huis jes, welke in feite volkomen uit de tijd zijn. De bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom, vastgesteld in 1944, doen maar weinig om ver betering van deze woningen te stimu leren; zij schrijven voor, dat de be bouwde oppervlakte van een pand niet meer mag bedragen dan 27'/i m2 terwijl op de begane grond mede een slaapkamer aanwezig móet zijn. Een strikte nakoming van deze voorschriften zou tot woontoestan den leiden, welke zelfs in tijden van woningnood naar huidige opvattin gen als ongewenst zijn te beschouwen. Dat betekent niet, dat deze voorschrif ten nu zonder meer ter zijde kunnen worden gesteld, maar wel, dat met een gepast gebruik van de onthef fingsmogelijkheden de toepassing van deze voorschriften in de praktijk zo veel mogelijk in overeenstemming wordt gebracht met de huidige inzich ten en opvattingen. Zo wordt het onder de burgerij ook aangevoeld. Dit soort huisjes wordt nogal eens door jonge mensen aange kocht, die dan door zelfwerkzaamheid allerlei verbeteringen aanbrengen. Onder deze categorie valt ook de wo ning Maasstraat 13. Mej. Van Schein- delen heeft het pandje aangekocht on^ HET BEHOUD UflN UW TANDEM Onbetwist de beste tandpasta Inbrekertjes op heterdaad betrapt Toen de procuratiehouder van de Schiedamse Alcoholfabriek zich des avonds in het gebouw bevond, hoorde hij gerucht. Bij een ingesteld onder zoek trof hij drie jongens in de leef tijd van 14-15 jaar aan, waarvan hij er twee wist te grijpen. De derde nam de vlucht. Hij kon evenwel later wor den gearresteerd. Bij het verloor bleek, dat de knapen tal van inbra ken en diefstallen hebben gepleegd, o.a. bij distilleerderij Jacobs aan de Tuinlaan, een verfwinkel aan de jes sigaretten in Musis Sacrum, gen aantal sleutels uit de grensflats, voorts vernielingen op een bouwbe drijf aan de 's GravenlandsewegJ Doordat de vijfjarige L. E. Saesz uit de Emmastraat op de Singel plot seling de straat overstak, werd hij aangereden door een auto, bestuurd door de 51-jarige M. B. L. Het kind liep een hersenschudding en een ge kneusd sleutelbeen op. Door de GGD werd het naar de Dr. Noletstichting vervoerd. De V.V.D. afdeling SCHIEDAM, verwacht U gaarne op de forumavond op 28 maart a.s. in gebouw „IRENE" Nieuwe Haven 155, SCHIEDAM, aanvang 8.30 uur n.m. Neem actief deel aan deze samenspraak. Stel Uw vragen aan het forum, gevormd door de Schiedammers: J. Sprij - voorzitter van het forum, A. Geurtsen - lid tweede kamer. W. Adriaansens - lid rijnmondraad, J. Houtman - fractie voorzitter gemeenteraad, G. P. Verhulsdonk - lid gemeenteraad, parkeerruimte aanwezig. Inlichtingen b(j: G. P. Verhulsdonk, Hoogstraat 66, Schiedam, Tel. 26 95 93. van de heer Robart bestaat begrip en zelfs waardering; het moet toch ook in de binnenstad mogelijk zijn tot een zinvolle vrije-tijds-besteding te komen. Aan de andere kant mogen de voor schriften van het gemeentebestuur niet ter zijde gesteld worden; de ont heffingsbevoegdheid geeft gelegen heid deze voorschriften soepel toe te passen, maar ook deze soepelheid heeft haar grenzen. Burgemeester en wethouders achten deze grenzen over schreden en de commissie meent, dat het college in alle redelijkheid tot dit oordeel is kunnen komen. Op grond van vorenstaande over wegingen acht de commissie het be sluit van B. en W. terecht genomen; De commissie zou hieraan de wens willen verbinden, dat de gevolgen van dit besluit niet in werking zullen tre den dan nadat aan de heer Robart de gelegenheid en een redelijke termijn is gelaten óm de bebouwingsgraad van zijn achtertuin zodanig te wijzi gen, dat de aanwezigheid van het duivenhok binnen de grenzen van de Bebouwingsvoorschriften voor de Be bouwde Kom kan worden aanvaard. nu... beduidend goedkoper Als wij duizenden overhemden van zelfstrijkende popeline ver kopen voor de normale prijs van 11.95... dan nemen wij aan dat die prijs goed ligt. Dès te aantrekkelijker is deze aanbieding van diezelfde over hemden, een fabriekspartij, die wij nu gaan verkopen, voor nog géén acht gulden. Zelfstrijkende popeline over hemden, van een prima kwali teit poplin, makkelijk in gebruik, nat ophangen, niet strijken en morgen weer 't heertje met een smetteloos overhemd. het na verbetering en na huwelijk te bewonen. Het plan omvat o.m. verwij dering van de aanwezige bedstee, aanbrengen van een doucheruimte, vervanging van de houten keuken door een stenen, verbouwing van de open zolder tot twee slaapkamers. De bebouwde oppervlakte zou hierbij toenemen van 38 m2 tot 42 m2. B. en W. menen van de bestaande vrijstellingsmogelijkheden geen ge bruik te moeten maken, omdat zij de eindsituatie (42 m2 bebouwd) te zeer afwijkend achten van de door de ver ordening gedachte situatie (27Va m2 bebouwd). De gevraagde bouwvergun ning wordt daarom geweigerd en hier tegen komt mej. Van Scheindelen in beroep bij de Raad; zij vraagt als nog de nodige vrijstellingen te verle nen om een behoorlijke bewoning zelfstrijkende popeline Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zelfstrijkende popeline overhemden, in alle in hagelwit, schriften, zodat appellante in haar be roep kan worden ontvangen. Met betrekking tot dit beroep merkt de commissie voor de Bouwverorde ning op, zich de gevoelens van appel lante te kunnen indenken. Met veel moeite en kosten wordt een praktisch onbruikbaar pandje weer geschikt ge maakt en de woningvoorraad bevor derd. Middels eeh ontheffingsbevoegd heid kan de vergunning alsnog wor den verleend, waartoe de commissie dan ook het voorstel doet aan de Schiedamse gemeenteraad. Opening Spieringshoekpaviljoen Zaterdagmiddag 23 maart zal de wethouder voor Sportzaken te Schie dam, mevr. G. D. de Graaf de ope ning verrichten van het paviljoen Spieringshoek-tennispark. Aansluitend daarop is er om half vier een recep tie. De Dr. De Visserschool, West- frankelandsestraat 152 te Schiedam houdt vanavond, donderdag, 21 maart een grote schoolavond in gebouw Ire ne aan de Nieuwe Haven 155. Vrijdagavond tot 9 uur open. Ciin tel. of schrift, best. Rehoboth-ulo wordt 1 augustus Rebobotb-mavo Op 1 augustus van dit jaar wordt de Rehoboth-ulo te Schiedam, school voor middelbaar algemeen vormend onderwijs. De naam wordt dan Reho- both-Mavo. Als de test op de lagere school en het advies van het hoofd der school wijst in de richting van het havo, (ho ger algemeen vormend onderwijs) atheneum of gymnasium geeft men zijn kind natuurlijk op bij een van de ze scholen. Is dit niet het geval of aar zelt men tussen havo en mavo, kan men het beste voor mavo kiezen. Overgang naar het havo blijft dan al tijd mogelijk en is wat de leerstof be treft, gemakkelijker dan tot nu toe het geval was. Een dergelijke over gang kan zelfs al in de brugklas het eerste jaar plaats hebben. Het leerprogramma in de brugklas is voor de christelijke mavo-scholen in Schiedam en Vlaardingen gelijk. Hierover wordt al geruime tijd over leg gepleegd. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het hoofd van de Re hoboth-ulo, de heer A. C. Boekhoud. Deze houdt op woensdag en vrijdag van twee uur tot half vier spreekuur in het schoolgebouw in de Tuinlaan 64. Men kan ook telefonisch een af spraak makeii, Telefoon school 261791, hoofd der school 275754. Apothekersdienst. De apothekers- dienst vangt aan vrijdagavond om zes uur. Dienst apotheek Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. Tot pastoor van de r.k. parochie te Kethel is benoemd de heer H. Groeneveld van de Martha-parochie te Den Haag.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6