Joke Bruys winnares tweede halve finale Boerenleenbank Or Mensen die hun salaris via een Gezinsrekening bij de Boerenleenbank ontvangen, zijn voorgoed van heel wat betalings-rompslomp af. ft?"./ Finale in Talenten Festival '68 Handbalteams voldeden niet aan verwachtingen HOTEL-RIJNMOND Restauratie kerk niet voltooid voor Pasen Huur Succes kwam tot gelijkspel £98 ■li DE HAVENLOODS DONDERDAG 28 MAART 1968 17 Makkelijker kan 't al niet... U hangt zó dezè kant en klaar overgordijnen op, omdat het hakenband en de onderzoom er reeds inzitten! Een grote partij afgepaste overgordijnen, in 'twee uit voeringen, jacquard damast van 15.50 in drie verschillende kleu ren en moderne weefstof van 17.50 - ideaal voor slaap- logeer- en huiskamer, nu door elkaar per stuk voor nog géén acht gulden. afgepaste overgordijnen 250 *120 cm mode Weefstof Vrijdag en zaterdag verkopen Wij deze afgepaste overgordij nen, in Jacquard damast of mo derne Weefstof, kant en klaar mét onderzoom en hakenband, 250 cm lang, 120 cm breed, door elkaar /h/} per stuk Vrijdagavond tot V Géén tel. of t of schrift. Joke Bruys, die in haar voorron de met kop en schouders boven de andere kandidaten uitstak, is ook winnares geworden van de tweede halve finale. Hoe zij het vanavond in de finale zal doen blijft de grote vraag, want naast haar staan nog negen kandidaten die door de jury werden waardig gekeurd aan dit laatste gebeuren in de gezamen lijke organisatie van Ruteck's, Pho nogram, Dankers en De Haven loods mee te werken. Die kandida ten zijn: Carla Wapperom, Richard Aryan, Thomas Régard, The Chilly Wind Singers, The Soul Sound, Ad van Lent, Irma Lemmer-Veenstra, Anita Meijer en Maria Schulze. Drie maanden heeft de strijd in het Promenade Restaurant van Ruteck's in beslag genomen. De donderdag avonden zijn hier tot een gebeurtenis geworden. Een belevenis voor een breed publiek dat hier bijna elke donderdagavond het restaurant tot de laatste plaats bezette. Ook bij de p nmliilc tweede halve finale was dit weer het tris en vrolljK geval. In een propvolle zaal leverden de kandidaten strijd. Vaak bijge staan door de musici van het Nora Starsextet, het Ruteck's huisorkest met zangeres Ines Carrier. tival '68, zal hij zeker zeer hoge ogen gooien. Dan is het de beurt aan een zeer nerveuze Carla Wapperom die met „Yesterday" en „Baby now that I found you", een minder zekere in druk maakte dan de eerste keer, maar die zich toch in de finale wist te plaatsen. Zij doet onbevangen en geroutineerd op de bühne, misschien wel één van de redenen waardoor ze zichzelf weet te vermannen en het einde met succes haalt. De winnares uit de derde voorronde, Petra Metaal ging onder in een zeer rumoerig pu bliek dat, gezien de vele voorronden die velen reeds meemaakten, nog steeds niet dié discipline op kan brengen, waarop elke kandidaat recht heeft. Petra haalde het niet, maar ze kan gerust zijn. Ze heeft die stem nou eenmaal en met een beetje meer ervaring zal zij zeker nog eens van zich laten horen. In plaats daarvan kwam een herbo ren Richard Aryan die op een gewel dige manier met zijn stem de zaal voor zich wist te winnen en na een machtig applaus later de mededeling kreeg, dat ook hij in de finale kan plaatsnemen- De heer Proos opende donderdag de avond en direct daarna was het de R&B Group Squib uit Schiedam die het spits van dit muzikale festijn moest afbijten. Zij brachten twee goede nummers met een voor deze zaal prima in toom gehouden volu me. Vooral in „Summertime", een nummer dat altijd een beetje door getrokken kan worden, kwamen zij tot een subliem samenspel. Daarna kwam een verkouden Jan Wander met zijn zang in het populair-klassie- ke vlak. Harry van Hooff begeleidde deze kandidaat op de piano. Jan Wan der imponeert en hij wist met zijn machtige stem een ovatie aan het publiek te ontlokken. In deze rokerige gelegenheid moet het voor een zanger van deze allure toch wel erg moeilijk zijn, maar hiervan krijgt elke kandidaat zijn deel. Na zijn tweede nummer klinkt voor het eerst bis-geroep op. Jan zal net wat punten te kort komen om aan de finale te kunnen deelnemen, maar in een andere talentenjacht, waar over het algemeen wat minder kan didaten zijn dan op dit Talenten Fes- Op 5 maart 1968 was het een jaar geleden dat in de Kethelse oude dorpskerk de laatste dienst werd ge houden. Sindsdien krijgt het gebouw een grote onderhoudsbeurt. Sindsdien ook hebben optimisten en pessimis ten met eenzelfde resultaat getracht te voorspellen wanneer de kerk weer ingebruik genomen zou worden. Men heeft wel in de overtuiging geleefd dat dit voor Pasen 1968 nog zou plaatsvinden. Hoewel het een grote teleurstelling is, staat thans wel vast, dat dit niet zal gebeuren, en dat men ook na Pasen nog wel enkele weken geduld zal moeten hebben. Nu echter het einde van de werk zaamheden toch in zicht komt, meent WurliTzer de financiële kant van deze zaak. Aanvankelijk was er over de werke lijke kosten nog weinig te zeggen, daar tegenvallers weinig houvast ga ven om met reële cijfers te komen. Uitgegaan is van een begroting van f 270.000. Thans worden de kosten ge raamd op f 332.000. Verwacht wordt subsidie tot een bedrag van f 178.000. Dit subsidiebedrag moet men voor schieten. Daarvoor is dus geld ge leend t.w. f 150.000. Per 31 dec. 1967 is door de gemeente bijeengebracht, uit acties, collecten en giften, f 106.000, terwijl van nog lopende ac ties in 1968, tenminste f 24.000 wordt verwacht. Hierin is dan o.a. de „Hek senketel" begrepen. Verwacht wordt ook dat door de hervormde gemeente eind 1968 bij eengebracht zal zijn f 130.000. Ervan uitgaande dat de kosten f 332.000 zul len bedragen en men f 178.000 subsi die zal ontvangen, blijft er dus voor de herv. gem. Kethel op te brengen f 154.000. Om het subsidiebedrag te kunnen voorfinancieren moet dus nog f 28.000 worden geleend, terwijl van het ten laste van de herv. gem. Ke thel komende deel nog f 24.000 ont breekt. Na de pauze wist de Funny House Jazzband, nog steeds met een gewel dige invaller-trompettist, heel veel punten te behalen. Zij zorgden voor een zeer fris en vrolijk geluid op de ze avond en misschien was voor het eerst het geroezemoes uit de zaal vol ledig overstemd. Zij leverden vak werk, maar de kandidatuur was zwaar en slechts vijf kandidaten kon den uit deze tweede halve finale tot een finaleplaats komen. De Funny House Jazzband is daar niet bij. De winnaar van de vierde voorron de, Thomas Régard: hij weet de zaal tot stilte te dwingen. Een prestatie apart voor een solozanger! Als Joke Bruys opkomt zien we een meiske dat er niet al te best uitziet. Ook Joke is verkouden en heeft op deskundig ad vies een rauw ei opgeslorpt om daar mee de oude vertrouwde stem terug te krijgen. Dat zich daarbij een strijd in de maag afspeelt lijkt duidelijk, maar desondanks werd zij de grote winnares van deze tweede halve fina le. Als zij in de finale nou eens niet verkouden is? The Chilly Wind Singers draaiden als een wervelwind hun: „What shall we do with a drunken sailor". Het, werd een kersvers optreden mét zeer oude bekende nummers, maar met zulk een „push" gebracht dat zij on herroepelijk de finale indraaiden. William Lansdorf, een vlotte viefe verschijning kreeg weer de keiharde muur van een lawaaierig publiek voor zijn neus. Toch wist hij zijn nummers goed af te ronden, maar niet voldoende punten voor een fina leplaats te vergaren. Voor hem zit er wellicht nog wat perspectief in het contact dat The Phizzers met hem zoeken. Janneke Bonte, het meisje met de heel hoge stem uit Kralingseveer, stikte van de zenuwen toen zij haar Ave Maria bracht. Daarna kwam zij in haar interpretatie van een negro spiritual wat meer tot rust, maar het was op deze avond zeer moeilijk zo veel punten te vergaren dat een fina leplaats behaald kon worden. Ook Janneke Bonte bleef vlak voor die drempel staan. The Phizzers, de zeer goede beat- combinati^ met opvallende zanger uit Rotterdam, die af en toe fluit speelt, zal ondanks alles ook buiten deze fi nale blijven. Toen later op de avond de uitslag bekend gemaakt werd, was dat voor velen een teleurstelling. Zo ook voor The Phizzers, maar het meedingen bij een dergelijk groot op gezette talentenjacht brengt nu een maal veel van die teleurstellingen met zich mee. Vanavond finale met medewerking van The Mega's en Trea Dobbs. Agenda Schiedam 28 maart Sporthal Margriet 20 De Ooie vaars, rolstoelbasketball, tafeltennis (voor invaliden). Chr. Soc. Belangen 20 Gerr 10 Leger des Heils, Chr. Soc. Belangen 20 C. M. Irene 20 VVD, openbare verg; Drs- Uijterwaal rector Spieringshoeklyceum Met ingang van 1 april is tot rec tor van het Spieringshoek lyceum te Schiedam benoemd pater drs. J. P. J. Uijterwaal o.s.a. als opvolger van drs. J. Lub. Met ingang van dezelf de datum zijn benoemd tot resp. eerste en tweede con-rectors drs- J. F. Coumans en drs. J. L. H. Meisters. 'erg. met recht van koop G v.a. «iWi p.nW. zonder eerste storting Demonstraties i van ïlle modellen te Rotterdam dagelijks - van 10 -4 uur door onze Wutlitzer-organist IOOP WALVIS. den met het normalenotemchriftdoor mld- - Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano's... •Prijzen V.a. 675i- Hlllir met recht van koop vanaf,15«" P.mnd. zonder eerste storting Letwel: hoge inruiiwaarde.. voor Uw oude PIANO, HARMO- I N1UM of ELECTRONISCH ORGEL J Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur: kerken, openbare vergadering. °eC' c.J.v gebouw, L. Haven 20 S.G jeugduitwis- 29 maart Chr. Soc. Belangen 20 SBLO, vergadering. Magnalia Delkerk 20 wljkavond geref. kerk Nieuwland, met jeugdcabaret Polygorum Hydropiper. Musis Sacrum 20 Verolme Electra, feest- Sursum Corda 20 NCGOV. wijkcentrum Nieuwland 20 Hengelsportver. Schiedam e.o., ledenvergad. 30 maart Arcade 20 Green, dansen. Aula Sted. Museum 20 Leids Zolder Caba ret, i. h. kader v.d boekenweek. Irene 20 Vriendenkring, Musis Sacrum 14 Bern. Mathenesse, matinee; 20 B.R.B., dansen. Opst. Kerk 20 Teirquasth Trefcentrum 20 Harg; Purple. 31 maart Arcade 20 Instuif: Flying Dutch- Marijke 20 Singelkwartier, dansavond. Musis Sacrum 20 Martin Green's discotheek. Sporthal Ned. kampioenschap tafeltennis. Weekfilm Passage Theater: De wraak van dr. Fu Manchu. Tentoonstellingen: Sted. Museum t.m. 15 april Van Apol, Hen ri de Haas en Lancelot Samson. Want waarom uzel f nog langer latea plagen door allerhande ongemak, dat met zo'n gemakkelijke Gezinsrekening voorgoed van de baan wordt geveegd? Uw salaris wordt elke maand op uw Gezinsrekening overgeschreven en u bent dan verder feitelijk van alle zorg af. Voor de rekeningen die u moet betalen schrijft u eenvoudig een betalingsopdracht voor de bank. Geregeld terugkerende betalingen kunnen zijn kostelooshet werk dat de bank voor u doet eveneens. Tot aan de regelmatige toezending van uw saldo-overzicht toe. En u verdient er óók nog op, door 3,5% rente over uw tegoed. En als houder van een Gezinsrekening kunt u ook een Persooi ijke Lening krijgen. Of eindelijk dat eigen huis kopen met een hypotheek tot liefst 90% van de taxatiewaarde. Bij de Boerenleenbank, de bank automatisch door de bank worden voldaan met de vriendelijke sfeer. Waar u zo En voor de kontante betalingen gebruikt u de veilige betaalcheque. Betaalcheques en formulieren prettig binnenkomt en zo plezierig wordt geholpen. De ideale bank voor iedereen. de bank voor iedereen 11000 vestigingen De jaarlijkse nationale Koningin Wilhelminamars te Schiedam zal dit maal worden gelopen op zaterdag 18 mei. Deelname is open over afstan den 8, 14, 20, 25 en 40 kilometer. Burgemeester Roelfsema van Schiedam zal op woensdag 10 april het eerste blok van de serie van drie hoogbouwflats van het systeem Elementum-Larsen Nielsen in Groenoord officieel in gebruik stel len. Dit eerste blok bevat 108 wo- Bejaarden, oud ningen in negen woonlagen. De Schiedamse handbalteams heb ben over het algemeen niet aan de gestelde verwachtingen voldaan. Vooral bij DWS kwamen er verras sende uitslagen uit de bus. Het eer ste damesteam trok naar Den Haag voor de ontmoeting tegen Animo. Het heeft het daar niet kunnen bolwerken. In de eerste helft ging het goed en die periode werd dan ook afgesloten met de stand 02. Na de rust werd de wedstrijd allengs rommeliger en De heren deden het al niet beter. Zij speelden in Rotterdam tegen De Schutters. Er was geen glimpje te ontdekken van de glans die er anders in de aanvallen van DWS is. Ook de atwerking bij het schieten was zeer slecht. Zeker elf keer werd een schot gestuit door paal of lat. Het was voor DWS maar gelukkig dat de defen sie goed in einaar zal, anders was de achterstand, de Rotterdammers won nen met 74, veel groter geweest. Het tweede damesteam deed het be ter. In de eers-te heltt moest het met negen speelsters de strijd aanbinden, maar in de tweede helft volledig speelde het zich toch naar winning van 65. Voor zondag staat er weer eens een derby op het programma. DWS en Wilton zullen elkaar in Groenoord om 13 uur partij gaan geven. Zoals altijd valt er ook nu moeilijk een voorspelling te maken. De zenuwen die de spèelsters parten zullen spe len, hebben als oorzaak, uat de meest verrassende uitslagen geno teerd kunnen worden. De dames van Wilton konden zondag ook al niet tot winst komen tegen koploper Actief, dat met een 63 overwinning naar huis ging. Het tweede damesteam van DWS gaat zondag naar AHC in Den Haag en hier moet winst uit gehaald kun nen worden. Minder gemakkelijk krijgen de heren van DWS het. die het Westlandse Quintus op bezoek krijgen. Quintus is een ploeg waar danig rekening mee moet worden ge houden, daar het de tegenstanders wel eens voor de meest verrassende dingen stelt. Gezien het spel van zon dag j.l. geven we DWS niet veel kans op een overwinning. Dé heren van Wilton hebben de eer ste plaats over moeten doen aan EHC uit Den Haag. In de eerste helft was er een gelijk opgaande strijd 55, maar na de thee was er weinig verband meer in de aanval len van Wilton te bespeuren. Het moest ook de eer laten aan de gas ten (812), dat nu twee punten meer heeft dan Wilton, maar een wedstrijd meer speelde. Zondag gaat WF op bezoek bij Schutters 2. Hier moet een mogelijkheid in kunnen zitten om twee punten rijker terug naar Schie dam te komen. De dames van UVG hebben weer twee punten aan hun totaal toege voegd. Wel gaf Rohda goed partij. maar kwam toch tekort om een ne derlaag van 94 te ontgaan. Voor UVG staat de uitwedstrijd tegen Ani mo 2 op het programma en het zou ons bijzonder tegenvallen, als UVG deze wedstrijd niet zou winnen. De heren van UVG hadden het tegen Atomium 2 niet moeilijk. De enige gevaarlijke speler van de Rotterdam mers werd door Nico de Hoop goed uitgeschakeld, waardoor UVG naar een overwinning van 176 kon wan delen. Minder gemakkelijk krijgen zij het tegen Hollandiaan 2. Wil UVG in de running blijven, dan zal het danig op de tellen moeten passen. Een punten verdeling lijkt ons het resultaat te worden. De dames van Scylla gaan de strijd aanbinden tegen Oliveo 2. In de zaal competitie werd deze ontmoeting een overtuigende overwinning voor de Schiedamse dames. Dat moet zondag ook weer mogelijk zijn. PROF. PATIJN SPREEKT VOOR OECUMENISCHE RAAD Over het onderwerp „De kerk en de huidige internationale situatie spreekt vanavond, donderdag 28 mrt, prof. dr. C. L. Patijn uit Den Haag voor de plaatselijke Oecumenische Raad in een openbare vergadering in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155. De ze vergadering begint om acht uur. Het betreft hier een bijeenkomst in het raam van de komende Assemblee van de Wereldraad van Kerken te Uppsala in Zweden. Professor Patijn is hoogleraar te Utrecht in de leer van de internationale politieke be trekkingen en lid van de Commissie van de Wereldraad van Kerken voor internationale zaken. Iedereen die belang stelt in het probleem Vietnam, het rassenvraag stuk de tegenstelling Oost-West, de arme en rijke landen enz. is welkom. Korfbal Doordat kinderen met vuur speel den, raakte een keet staande aan de Overschieseweg en eigendom van de aannemers Haverkort en Vrooms- hoop in brand. De brandweer onder leiding van de heer Keuzekamp heeft het vuur geblust. De schade bedraagt plm. f 2500. r m HPT 111 NIEUWLANDPLEIN 12 SCHIEDAM 010-264786 In een zeer aantrekkelijk duel heb ben Ten Donck en Succes fel om de winstpunten gestreden. Het werd uit eindelijk een puntenverdeling: 33, wat de verhouding in het veld goed weergaf. Vanaf het eerste fluitsig naal werd er in een zeer hoog tempo gespeeld. De thuisclub kon reeds na vijf minu ten de score openen, met een fraai afstandschot. Succes liet het er niet bij zitten en Ron Ton bracht de partij en dan ook weer in evenwicht. In de tweede opstelling konden de Schie dammers de leiding nemen door Ben- no van Krochten, die goed doorlopend op tijd de bal toegespeeld kreeg en de korf wist te vinden. Maar toch wist de thuisclub nog voor de rust gelijk te komen. 22. In de tweede helft kwam Succes ach ter te staan en hierna vertraagde de thuisclub het spel. Succes wist dit ech ter op een juiste manier af te straffen en met een ver, goed gericht schot smaakte Coby van Vliet het genoe gen de gelijkmaker te produceren. Met nog een tien minuten te spelen laaide toen de strijd weer op, maar beide ploegen konden niet meer tot een doelpunt komen. BRB in Musis Ro-D-Ys bij Aanstaande zaterdag 30 maart komt er weer een van de grote azen uit het Nederlandse beatwereldje naar Schiedam. Het bestuur van de BRB is er namelijk in geslaagd de Ro-D- Ys uit Oude Pekela met Cuby voor deze avond te contracteren. Voor f 3.50 zal iedereen in Musis van deze groep die tot nu toe slechts één keer in Schiedam op trad kunnen genieten. Bij de voor verkoopadressen, café Oud-Holland en sigarenmagazijn Stouthandel zijn kaarten verkrijgbaar voor ieder die deze groep-met-toekomst niet wil mis sen. In de Chr. Technische School aan de N. Damlaan werd ingebroken. La den en kasten werden doorzocht en er werd een bedrag van f 230 gesto len. U, als huisvrouw weet toch hoe prettig het bezit is van een prak tische huishoudduster. Want ook tijdens Uw werk wilt U er toch leuk uitzien en... U spaart Uw kleding. Leuke duster van een fan» tastische kwaliteit geweven ny lon, dus vederlicht e" makkelijk te wassen. Prettig zittend ruim model met 2 royale zakken en 3/4 mouw. In diverse fraaie rüit- dessins. Zoekt U er een uit, zo'n fijne huishoudduster, uit de duurdere prijsklassen, nu voor nog géén zeven gulden. frijdag en zaterdag verkopen wij deze nylon 3/4 dusters in diverse leuke ruitdessins. Prettig ruim model, met 3/4 mouw en 2 flinke zakken. In de maten 38-40 42-44 De 4-jarige Evert Onink stak op de D. van Wassenaarstraat met zijn autoped de rijweg over, toen een au to passeerde, bestuurd door S. L. Het kind werd aangereden en liep enkele schaafwonden en een hersen schudding op, zodat hij door de GGD naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1968 | | pagina 17