I Iffli im m Ruim 24 mille voor verdere verbetering woonwagenkamp één gulden; Stadswijk Groenoord krijgt twaalf lagere scholen ORGELS I I rapiü uw trotse bezitj DE HAVENLOODS I Bij Spirit gaat de vlag uit DEKLERK&ZN 6 DE HAVENLOODS DONDERDAG 28 MAART 1988 DE GEMEENTERAAD van Schiedam kan zich verenigen met het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een totaal-krediet van ƒ24.250 voor het aanbrengen van verbeteringen in het woonwagenkamp en tot het benoemen van een kamp- beheerder-incasseerder voor het kamp. Omtrent de situatie in het kamp zqn reeds enkele malen klachten geuit. De heer Hoogcarspel (PvdA) heeft geen be zwaar tegen het feit, dat de aanvankelijk geraamde post was overschreden, ge zien de diverse voorzieningen welke aan het kamp getroffen moesten worden. HU acht ook verbetering van de watertoevoer nodig. In de kosten participeren ook Vlaardtngen Maassluis, hetgeen het geheel meer aanvaardbaar maakt, wat ook het geval is met de aan te stellen kampbeheerder. De heren Schueler (KVP) en Verhulsdonk (VVD) betuigden hun waardering voor de aan te brengen ver beteringen. Het voorstel van B. en W. tot het verhogen van de rechten voor het ge bruik van de algemene begraafplaats ontmoet bezwaren bij de heer Schue- len worden. Mevrouw Blaauw-Rieu (PSP) vindt het verschil in klassen zelfs op een begraafplaats uit de tijd. Wethouder Van Bochoven constateert dat de praktijk in het leven nog steeds is, dat een klasse-indeling wenselijk den. Overigens is het aantal klassen reeds beperkt. Wanneer binnenkort een gedeelte van de begraafplaats zal worden ge bruikt als r.k. begraafplaats, zal het toch nodig zijn nieuwe tarieven te ont werpen. Overigens zou invoering van een enkel tarief moeten dienen, om die van de laagste klassen op te trek ken. Men heeft ook rekening te hou den met de verzekeringsbedragen die anders verhoogd moeten worden. Het voorstel wordt door de raad goedgekeurd. WIELERBAAN De gemeenteraad had in 1960 een bedrag van f 826.600 beschikbaar ge steld voor uitbreiding van het sport park Harga waarin ook opgenomen het plan voor aanleg van een wieler baan. Deze laatste is nog steeds niet tot werkelijkheid gekomen, doch thans werd een aanvulling gevraagd met f 25.900, omdat in samenwerking met de Rennersclub Schiedam een oefenbaan kan worden aangelegd, waarvan de kosten aanzienlijk lager zullen worden, mede door zelfwerk zaamheid van leden van genoemde club. De heer Scheffers (PvdA) zegt met instemming kennis te hebben genomen van deze plannen. Het getuigt van grote ondernemingsgeest van de Ren nersclub Schiedam om hieraan mede- Werking te geven ook door zelfwerk- ELECTRONISCHE vanaf 325.- contant plus per dag ook leert spelen met Joh. de Heer's unieke systeem I I wereld merken 1 I keuze uit meer dan 100 Instru- I menten CONN - HAMMOND I PHILIPS - RI-HA - SOLINA I VISCOUNT e.a. I demonstraties Iu kunt elke vrijdagavond tus- sen 8-10 uur geheel vrijblijvend I Ide orgels horen, zien en zelf bespelen. OPLAGE 28.500 Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bU kontrakt 17 -16 15 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hock van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelUk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be hoort De Havenloods te ontvan gen. Mocht u de krant eens mis sen, bel dan in dat geval voor vrUdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe zorgd. zaamheid. Spr. hoopt dat het plan spoedig gerealiseerd kan worden en een reden er volle medewerking aan te verlenen wanneer deze wordt ge vraagd. De heer Houtman (VVD) infor meert of op deze baan wedstrijden ge houden kunnen worden. Is dit slechts een provisorische baan of kan deze la ter ook gebruikt worden voor de de finitieve baan. De heer Collé (CPN) zegt, dat thans de bel voor de laat ste ronde heeft geluid en spr. hoopt dat het een korte baan zal worden. De heer Roede (BP) spreekt even eens zijn erkentelijkheid uit voor dit plan, zodat de „strip-tease" welke thans nodig is, omdat de renners op de openbare weg de sport moeten be oefenen, afgelopen zal zijn. Wethouder De Graaft spreekt met waardering over de activiteit van de vereniging, die steeds heeft gezocht naar een oplossing voor de moeilijk heden. Zij deelt mee, dat deze baan een afschrijvingstermijn van veertig jaar heeft. Het is een oefenbaan die wel voor kleine wedstrijden benut kan worden. De baan wordt dus voor lan gere termijn aangelegd. Of deze la ter geschikt zal zijn om er een wed- strijdbaan op aan te leggen, kan nu nog niet worden gezegd. De raad gaat met het voorstel akkoord. INDUSTRIEVESTIGING De N.V. Bottelo, thans aan de Van Deventerstraat gevestigd, heeft ver zocht om 31.000 m2 grond aan de Scholtenstraat, teneinde daar een nieuwe fabriek te vestigen. Overeen- fekomen is een erfpachtcanon van 66.805 per jaar met herziening om de vijf jaar. Op vragen van de heren Simons (PvdA) en Schueler (KVP) deelt de voorzitter mee, dat de onderhandelin gen met Bottelo reeds uit 1963 date ren. Het bedrijf heeft nl. ook elders in het land vestigingen en wilde deze in Schiedam samentrekken, waardoor dus meer ruimte nodig is. Het colle ge heeft ook nagegaan welke beteke nis het bedrijf voor Schiedam heeft. Gebleken is, dat in het nieuwe be drijf 375 personen werk zullen vinden. Het standpunt bij uitgifte van grond is, dat nagegaan wordt de belangen voor onze stad waarbij echter aan reeds gevestigde bedrijven voorkeur wordt gegeven. De directie van Botte lo heeft zich bereid verklaard mede werking te verlenen aan de bepaling, dat bij verkoop van het oude fabrieks terrein voorkeur wordt gegeven aan een voor Schiedam belangrijk bedrijf. Ook zal de nieuwe pachter f 1 per m2 meer als canon moeten betalen, om dat het huidige bedrag te laag wordt geacht. De raad gaat met het voor stel akkoord. aula op de algemene begraafplaats waartoe thans door het architectenbu reau Spruyt en Den Butter te Schie dam een plan is ingediend, waarvan de totale kosten volgens een globale raming f 857.500 zullen bedragen. Be rekend wordt, dat de jaarlijkse last f 50.000 zal bedragen waartegenover een opbrengst van f 5000 kan worden verwacht. dat indien een sterke overschrijding van het krediet nodig zou zijn, hier omtrent eerst met de raad overleg Met de architect is nadrukkelijk over de dakconstructie gesproken en het college kon zich er wel mee ver enigen. Mocht er evenwel alsnog ver schil van inzicht ontstaan, dan zal nog met een andere architect overleg wor den gepleegd. Laten we nu eens proheren dit plan van de grond te krijgen. Het geld ligt beginnen", aldus de voorzitter. De heer Campman adviseert het plan aan het krediet te binden, dan vindt ook geen overschrijding plaats. De heer Collé zou de supervisie wat de dakconstructie betreft aan ge meentewerken willen overlaten. De heer Houtman vreest, dat indien het plan aan een krediet wordt ge bonden, men weer hetzelfde krijgt als tot nu toe het geval was, dan schieten we weer niet op. De heer van Rossum verklaart na de toelich ting met het voorstel mee te kunnen gaan. De raad gaat met het voorstel akkoord. HET VOLKSPARK Als gevolg van de werkzaamheden in het kader van het Deltaplan moet het Volkspark, thans gereconstrueerd worden, moeten nieuwe beplantingen worden aangebracht enz. De kosten hiervan worden geraamd op f 545.000. De heer Verhulsdonk (VVD) herin nert bij dit voorstel aan het probleem voor beoefenaars van de paarde- sport, die behoefte hebben aan een buitenmanege van 60 x 60 m2. Spr. meent dat de mogelijkheid hiertoe wel bestaat en men doet er jong en oud een genoegen mee. „Laat het col lege er ook voor waken, dat in de toekomst weer een aanslag op ons Volkspark wordt gedaan" vraagt spre ker. Mevrouw Drukker (PvdA) wijst er op, dat de plaats voor het zwembad in Schiedam-Zuid nog niet is bepaald en daarvoor ook de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan is genoemd. Mocht deze plaats geschikt worden bevonden, laat deze dan vrij worden gehouden. De voorzitter deelt mee, dat het niet mogelijk was ruimte voor de paardesport te reserveren. Ten eerste is de grond er niet geschikt voor en ten tweede is het college niet bereid nog meer grond aan het park te ont trekken. Het zal inderdaad nodig zijn om bo men en struiken te rooien, doch dit zal met grote voorzichtigheid gebeu ren. Over de plaats voor het zwem bad wordt voorlopig nog geen beslis sing genomen, daarvoor zal nog heel wat water door de Waterweg moeten stromen, al zal zoveel mogelijk spoed worden betracht Overigens zal de uitvoering van dit plan de zwembadplannen niet hinde ren, en zijn er altijd nog wel moge lijkheden De heer Verhulsdonk bepleit toch de mogelijkheid te bezien de paarde sport in het park onder te brengen. Spr. meent, dat deze geen groen zal vernielen. Het is bovendien attractief en het trekt veel toeschouwers. Het is ook gewenst, dat de buitenmanege zo dicht mogelijk bij de binnenmane- ge ligt en deze is in de Gorzen. „Par don, Schiedam-Zuid", corrigeert spr. De voorzitter meent toch, dat waar paarden draven, groen wordt vernield. De binnenmanege is ongevraagd ongeweigerd daar gevestigd, doch er is geen toestemming voor. De raad gaat met het voorstel ak koord. Hockey Lijstaanvoerder MRHC heeft het afgelopen zondag bijzonder moeilijk gehad tegen Spirit. De Rotterdam mers etaleerden wel een gave tech niek en prima spelopbouw, maar ge brek aan effectiviteit stond een rui me zege in de weg. Het werd ten slotte 10. Het eerste dameselftal heeft ook nu weer geen fout gemaakt en keerde met een ruime 40 over winning naar Thurlede terug. A.s. zondag kunnen zij, wanneer er ten minste van HDS in Den Haag gewon nen wordt, de kampioensvlag hijsen. Het tweede herenelftal van Spirit e op nu... beduidend tlgoedkoper Dit Is een aanbieding voor al onze heren-klanten, zuiver wollen en mousse Nylon an klets', uit de series van rond drie gulden - per paar voor nog géén één gulden zeventig. Nu zuiver wollen ankiets voor hen, die wol boven alles stellen en niets liever dragen... en Mousse nylon ankiets, die altijd passen en geen waspro- blemen opleveren,- voor een prijs, om er meerdere paren tegelijk aan te schaffen.. De heer Campman (KVP) zegt dat zijn fractie met het plan nogal moei te heeft. Het kampt nog met veel on opgeloste problemen en daarom is het de vraag in hoeverre de raming Juist zal zijn. Daarom informeert spr. hoe het krediet zal worden bewaakt. De heer van Rossum. (PvdA) acht dit een schetsplan in beginstadium en nog niet aanvaardbaar. Er zijn diverse bedenkingen tegen het plan en door een architect uitgevoerd plan zou gro tere zekerheid hebben kunnen geven. Daarom zou spr. liever een definitief plan hebben. De heer Collé heeft dezelfde bezwa ren. Wie bepaalt of de oplossing wat de dakconstructie betreft, de Juiste zal zijn? Spr. voorziet anders veel na righeden. De heer Houtman wil zich niet in de architectuur en structuur storten. Er is al heel veel over de aula gesproken en spreker wenst nu zo spoedig mogelijk uit de Impasse te komen en tot uitvoering te geraken. De voorzitter sluit zich bij dit laat ste aan, al kan hij de bezwaren be grijpen. Echter wil spr. toezeggen, mousse Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe heren-anklets, van zuiver wol met versterkte hief en teen, en Mousse nylon an kiets, in alle courante maten en in vele dessins en kleuren, door elkaar, per paar. vrijdagavond tot 9 uur open GMn tel. of schrift. bot. Voor Spirit I stond er in de wed strijd tegen MRHC niets meer op het spel en dat was in de spelopvatting toch niet zo duidelijk te merken. De eerder geleden 30 nederlaag tegen ditzelfde team stond nog vers voor de geest. Sterk verdedigen met zo nu en dan gevaarlijke acties van de voorhoede waren de ingrediënten van deze pittig en vlot gespeelde wed strijd. MRHC verzuimde in de 25e minuut een voorsprong te nemen, toen het een toegekende strafbal door keeper Hans van Kindren, die een schitterende partij speelde, zag ge stuit. Spirit kon zich enkele malen uit de greep van de Rotterdammers ont worstelen en zette niet onaardige aanvallen op, die meestal voortkwa men uit goede akties van spil Klei ne koort. Na de pauze bleef het spelbeeld enerverend. MRHC bouwde haar combinaties steeds gehaaster op wat ten koste ging van de zuiver heid. Ten slotte slaagde de midden voor erin MRHC het zo lang verbei de doelpunt te schenken. 10. HEREN II De zo belangrijke wedstrijd tegen het Rotterdamse Tempo heeft een goede partij hockey opgeleverd. Tempo, dat voor de laatste kans vocht heeft getracht Spirit de voet dwars te zetten wat in de eerste speelhelft goed gelukte zij het dat dit gepaard ging met veel kunst en vooral veel vliegwerk. Een hevig Spirit-offensief leverde legio kansen, doch de Tem po-goalie pareerde alles. Een ware kanonnade van strafcorners, geno men door de nog altijd snelle en ge vaarlijke Herman Ter Braak vonden niet het zo fel begeerde gat. In de 2e helft bleef Spirit op de Tempoves- te beuken en in de 14e minuut sor teerde dit succes. Een vrije slag bui ten de cirkel kwam bij Ter Braak te recht, die door een simpele stickbe weging de keeper het nakijken gaf. Even later was het weer raak. Een combinatie tussen de goed stuwende Jacques Verzijden en Hein Wassen- berg belandde bij Ter Braak, die eensklaps fraai doorbrak. Zij kogel spatte in de uiterste hoek uiteen. In de 30ste minuut stelde alweer Ter ze trof zijn schot geen doel. Goed tapijt (van De Klerk) is niet duur! Tapijt van beste kwaliteit tegen een scherpe prijs, met volledige garantie. Dat biedt De Klerk met een speciale aanbieding van 100% NYLON TAPIJT op kingsize kamerbreedte van 370 cm, in een prachtige gemêleerde goudkleur. Nu per strekkende meter, ea qq compleet gelegd voor slechts ETE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEIJERLANDSELAAN ROTTERDAM/DEK HAAG/UTRECHT/VLISSINGEN/HOORN/DE LIER nu... beduidend goedkoper Voortaan knapt U zelf die kleine karweitjes op, zonder vakkennis of dure materialen,., met Vinyl wandbekleding... In een wip, goed en goedkoop! Wandvinyl, de meest' practis- tehe wandbekleding In 8 ver schillende dessins en van een prachtige kwaliteit, die normaal 2.50 de meter kost. Eerste keus wandvinyl, 68 cm sreed, op rollen van 15 meter, aer meter voor nog géén zuiden. eerste keus vinyl de ideale wandbekleding cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij wandvinyl, 1e keus, in 8 diverse dessins, 68 cm breed, op rollen van per meter Vrijdagavond tot 9 uur open 5*1 GMn ui. of tehrlft. bit. DAMES: SPIRIT I Bespoediging winkelcentrum Tempo '34 was geen partij voor het superieure Spirit. Door doelpunten van Eveline Jansen, Suzanne Huis man (2) en Marianne Kloos verover den zij een comfortabele voorsprong, die door de betrouwbare Spiritdefen- yi sie niet meer werd prijsgegeven. A. irrOenOOTU s. zondag kan het gebeurenl Dan heeft Spirit alle kans het kampioen schap in hun afdeling te behalen wat gezien de vele mutaties en blessures in het (bijna) afgelopen seizoen een prestatie van de eerste orde genoemd mag worden. •De politie te Schiedam heeft thans weer vijf jongelui in de leeftijd van 1517 jaar gearresteerd, in verband met door hen gepleegde inbraken in diverse scholen en in een fabriek. Juist dezer dagen werden nog enke le andere jongens aangehouden, die tal van inbraken hadden gepleegd o.a. in fabrieken. Thans zijn drie van de vijf jongens voor de Officier van Jus titie geleid. Wethouder D. G. de Graaff heeft in do raadsvergadering meegedeeld dat in Groenoord totaal twaalf lagere sc holen gebouwd moeten worden, om dat in dit woongebied in de toekomst 2300 kinderen de lagere school zullen gaan bezoeken. Deze stadswijk zal nl. ongeveer zesduizend woningen gaan tellen, hetgeen betekent 21.000 Inwo ners wat per gezin wordt berekend op 3'/« personen. „Voor iedere zuil zijn dan vier scholen nodig", aldus de wet houder, welk aantal landelijk geldt. Deze mededeling deed de wethou der naar aanleiding van de vraag van mevr. Krikke-Hein (PvdA) of be kend is, waar de scholen gebouwd zullen worden. Er werd nl. door B. en W. een bedrag van f 20.000 gevraagd ter voorbereiding van de bouw van lagere- en kleuterscholen in Groen oord. Mevr. Krikke vroeg tevens, of het mogelijk zou zijn in de omgeving waar de scholen worden gebouwd, een constructiebad te bouwen. „Hoeveel kinderen worden er in Groenoord Ver wacht", aldus de vraag. Weth. De Graaff zei ,dat nog niet over het zwembad is gedacht. Het zou mogelijk kunnen zijn een volledig zwembad in deze nieuwe stadswijk te stichten. Op een desbetreffende vraag zei de wethouder nog, dat sys teembouw voor scholen niet betekent dat alle gebouwen precies gelijk moe ten zijn, het is mogelijk verandering in de gevels aan te brengen. Tweede contactavond in wijk Groenoord Na de contactbijeenkomst tussen het gemeentebestuur van Schiedam en de bewoners van Groenoord-mid- den, volgt dinsdagavond 2 april een dergelijke bijeenkomst voor de be woners van het deel van de wijk ten noorden van de Laan van Bol'Es. De vergadering wordt ook thans in ge bouw De Rank gehouden en er is alle gelegenheid om vragen te stellen. In dien nodig, zal nog een derde bijeen komst worden belegd. Ziekenomroep ontving 400 78-toerenplaten Op het artikel over de Stichting Ziekenomroep Schiedam, in ons blad van 25 januari is van vele zijden po sitief gereageerd. Zo ontving de Stich ting maar liefst 400 78-toerenplaten. Ook meldden verscheidene mensen zich als donateur en gaven vijftien personen zich op als medewerker aan de programma's. Zij die zich willen opgeven als do nateur of die nog 78-toerenplaten ter beschikking willen stellen kunnen con tact opnemen met de secretaresse mejuffrouw T. Veliscek, Anthonie Muysstraat 9b Schiedam. Deze 78-toe renplaten zullen vooral worden ge bruikt in uitzendingen voor bejaarden tehuizen. Dit is een aanbieding kamer breed Nylon tapijt met dub bele jute rug, dat door de grote soliditeit met recht het ideale gezinstapijt genoemd wordt. Een partijkoop kamerbreed (liefst 370 cm breed) Nylon tapijt, slijtvast, makkelijk in onder houd, een luxe vloerbedekking en In prachtige kleuren, per meter voor nog géén zeventig gulden. kamerbreed Nylon tapijt 370 cm breed van voorlopig acht winkels in Groen oord. Het is nl. een brandend pro bleem voor Groenoord, dat 20 spoedig mogelijk dient te worden opgelost. Er was toegezegd, dat het plan begin januari zou worden ingediend; hoe staat het er mee? De voorzitter deelde mee, dat inder daad het plan is ontvangen en thans oe grondtransactie wordt voorbereid. Dan komt dat in de commissie voor het grondbedrijf en verwacht kan worden dat in de raadsvergadering van april het winkelplan aan de orde zal komen. I Neemt U de maat I van Uw kamer mee? Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit kamerbrede Nylon tapijt, in de kleuren goud, groen, cognac en beige, 370 cm breed,. per meter Vrijdagavond tot 9 uur open. GMn ut. of schrift, bost.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6