h Wieke Notebaart raakt haar astma in La Bourboule kwijt O liDcs? Luke ire/prow See Nationale collecte voor kinderbescherming iedere vrijdag 0% Feijenoord uit en thuis KOOPMANS bakmeel.» cakemeel 29.- 39.- 49.- Truus MacLean autoservice willemse fir^ m Met De Havenloods op stap! koopavond Sightseeing tour weer elke dag Billy the Kid, de Daltons bij 2 pakken DE HAVENLOODS - DONDERDAG 4 APRIL 1968 S'dam 11 nu... beduidend goedkoper Nellie Wilhelmina (Wieke) Note baart, 23 jaar, secretarese by een rekencentrum in Delft. Ze loopt hard een trap op. Bovenaan ge komen is ze niet meer buiten adem dan ik. Iets bijzonders Ja. Vier jaar geleden nog kon ze nau welijks de tfap beklimmen; allergi sche astma, gepaard gaande met een ernstige vorm van hooikoorts benam haar de adem. Een levenslustig meis je was een bijna-invalide. Doktoren hadden haar geen ander perspectief kunnen bieden dan „het slijt wel". %iftOocefvh&j Gebreide japon gevraagde reverskraag. En Spencer-Hey heeft zowel jacquards als unl-kleuren. Moderne stoffen zoals Trevira en Diolen Loft. Schied weg 219 Rotterdam Telefoon 23.02.97 Ze zegt: „Dat betekende dat ik van de ergste narigheid verlost zou zijn. Ik had me er al bij neergelegd. Vanaf mijn vijftiende werd de astma erger en erger. Van half mei tot eind augustus kwam daar de hooikoorts nog bij. De huisarts wist allang niet meer wat hij er aan moest doen, de neus-, keel- en oorarts bood „slijta ge op lange termijn aan", de aller- goloog gaf haar injecties die niet hiel pen. „Bij de geringste dosering pollen- vaccin, dat is tegen hooikoorts, ging ik van mijn stokje". Toen Wieke Notebaart zich bij de onontkoombare feiten had neergelegd, kreeg ze last van darmallergie, die het 'haar onmogeijk maakte warme maaltijden te eten. Ze leefde maan den op brood. Nu is ze genezen. Hoe? „In 1965 reden mijn ouders op een vakantiereis, door Auvergne in Frank rijk. Ze kwamen in La Bourboule. 'n klein stadje van 3000 inwoners, dat zich uitstrekt langs de beide oevers van de Dordogne. Het groot aantal kinderen was opvallend. Mijn vader werd nieuwsgierig en ging eens infor meren. Hij sprak een aantal mensen aan, die hem vertelden baat te vin den voor hun astma bij het speciale bronwater, dat La Bourboule in de he le wereld een grote naam bezorgt, maar waarvan de dokters in Neder land niet zo veel moeten hebben. Hij sprak met oudere mensen, die al et telijke jaren op bed hadden gelegen en die na een langdurige kuur in dat kleine Franse stadje een heel stuk waren opgeknapt. Hij was er zeer van onder de in druk. Thuisgekomen stuurde hij mij er heen. Ik had er niet zoveel zin in. We hadden toch al van alles gepro beerd. Maar na veel vijfen en zes sen moest Ik toch. Een kuur in La Bourboule duurt drie weken. Je moet eerst naar een specialist. AI naar gelang het resul taat van zijn onderzoek schrijft hij een kuur voor. Aan het eind van el ke week moet je naar hem terug. Hij zegt dan hoe de vervolg-behandeling moet zijn. De eerste week betekende voor mij inhaleren met stoom van het bronwa ter. Dat water is iets heel bijzonders. Het is het meest radioactieve en het meest arsenicum-houdende water ter wereld. In de tweede week kreeg ik stoom baden. In de derde week gewone ba den in het water en massage. Dat was heerlijk. In het begin vond ik het allemaal niet- zo prettig; je wist niet wat ze met je gingen doen. Gelukkig ik heb een half jaar in Frankrijk ge woond spreek ik vloeiend Frans, zodat ik het contact met de mensen die er werkten kon onderhouden." En het resultaat? ERVAÏUNG „Het was eeh gekke ervaring. Tij dens het inhaleren in de eerste week las ik boeten of ik studeerde wat. Ik kon de stof! véél beter opnemen. Vroe ger had ik twee keer zoveel tijd no dig als de anderen voor mijn huis werk. Ik zat altijd met een verkouden hoofd. Iedereen weet wat dat is: je kunt je niet voldoende concentreren. Een ander resultaat was dat ik op eens van mijn darmallergie af was. En ik was letterlijk „opgelucht". Dat is gebleven. Een volledige kuur bestaat uit drie maal drie weken met tussenpozen van een jaar. Voordbt jé de laatste behan deling krijgt moet je twee jaar wach ten. Het jaar daarop, 1966 dus, ben ik weer gegaan. Ik heb toen gekam peerd. In juni hotabene, in een om geving waar geoogst werd. En ik had geen last van hooikoorts! Na die twee de kuur voelde ik me genezen. Vorig jaar ben ik weer geweest. Ik ben nu beter." Een wonderlijk verhaal? CONSERVATIEF In zekere zin wel. Zeker voor Ne derlandse begrippen. Het, is zoals de Rotterdamse allergoloog dr. H. J. ten Cate zegt: „We zijn in Nederland nog al conservatief. Daarom verzetten sommige artsen zich tegen kuren in oorden als La Bourboule. Ik heb er geen bezwaar tegen, als men, er na contact met een behandelend genees heer heen gaat. Ik vind het de proef zeker waard. Het is bij mej. Note baart zeer goed aangeslagen. Dat be tekent niet, dat dat ook in andere ge vallen gebeurt. Ik zou eerst zien wat er in Nederland mogelijk is. Maar als die mogelijkheden weinig qf geen re sultaat opleveren zeg ik: waarom zou je het niet in La Bourboule proberen. Dit soort kuren is in het buitenland veel meer geaccepteerd dan in ons land. De ziekenfondsen in Duitsland en Frankrijk betalen zelfs de kosten voor zo'n kuur. Zover zijn we hier nog lang niet. Het is hier al moeilijk mensen naar Davos te sturen voor rekening van het ziekenfonds." „Ze zeggen nu dat ik best gymna sium B had kunnen volgen. Dan weet je wat je allemaal hebt gemist". Een overzicht van de kosten voor een kuur in La Bourboule. De kuur kost 190 Franse francs. Voor de vier noodzakelijke vi sites aan de specialist wordt 125 frs. gerekend. Het huren van een kamer voor drie weken kost 200 frs. Voor levensonderhoud is onge veer 150 frs. nodig. Een toeristen-retour met de trein kost f 130,- Met nog wat zakgeld meege rekend komen de kosten onge veer neer op f 750.- Op uitnodiging van de afdeling Nieuwland van de NCVB-Schiedam, zal de hoofdinspecteur van politie te Den Haag W. M. van Andel in een op donderdagavond 18 april in de zaal bij de Magnalia Deïkerk te houden vergadering, spreken over het onder werp: „Contact en conflict tussen ouderen en jongeren". Op 7 mei zal de afdeling een excursie maken naar het Hilton-hotel. Afd. Verkoop: Dodge Groothandelsgebouw/Stationsplein '45. 5- PflMl Wieke Notebaart biedt aan de ze zomer met bijvoorbeeld vier kinderen, die aan astma leiden naar La Bourboule te gaan. Ook wil ze wel voor tolk optreden tussen mensen, die geen Frans spreken en de doktoren in het kuuroord. Het liefst zou ze met een ca ravan naar Frankrijk rijden. Die heeft ze niet. Misschien dat er iemand is, die voor dit doei zijn caravan beschikbaar wil stellen. Hij kan zich, evenals ouders van astma-kinderen die hun kind graag willen meegeven, richten tot het volgende adres: Stadhoudersplein 25c, Rotter dam, telefoon 246402. Overdag is mej. Notebaart te bereiken op telef. 01730-33222. Nieuw wielerparcours op voormalige Heliport De Rotterdamse rennersvereniging Apollo is er in geslaagd een nieuw parcours te bemachtigen op het voor malige Heliport aan de Hofdijk. Dank zij de toestemming van Ahoy-direc- teur J. C. Corpeleijn en de gemeen te Rotterdam, kan de wielersport weer een nieuw leven beginnen. De toegang tot de wedstrijden is gratis. Binnenkort begint een flink aantal wedstrijden. De eerste op zaterdag 6 april. Daarna volgen de zaterdagen 20 en 27 april. Dit programma behelst een drieweekse competitie voor alle Rotterdamse clubs. Het Nederlandse kinderbescher- ook de hieraan verbonden financiële mingswerk één van de grootste so- consequenties mede of soms ge- ciale instellingen die ons land kent heel dragen zal één dezer dagen wederom een be- Zonder overheidssubsidie zou dit roep^doen op de.vrijgevigheid van de een onmogelijke taak zijn. Toch blijft ~~f 4~J~ tekort van U kunt kiezen uit vele soorten haarlak, maar voor Uw haar wilt U toch beslist de beste soort hebben en gebruiken... Welnu, deze prima haarlak - merk Nina la Roche - bereid met nertsolie (daarom blijft Uw haar- zijde-zacht en glanzend). staat van nu af voor U klaar. Een superkwaliteit nerts-olie haarlak, die niet plakt, het haar niet vet maakt en zó weer uit- geborsteld is, in grote bussen, nu voor nog géén een gulden tachtig. bevolking. De ruim 400 particuliere er ieder laar een instellingen voor kinderbescherming f 2.250.000,- over. zijn niet alleen verantwoordelijk voor een goede en liefdevolle opvoeding van 45.000 kinderen, maar moeten uit ons tuincentrum Om heel vroeg In- de zomer reeds een bloeiende tuin te heb ben of van vroege aardbeien en groente te genieten, zijn deze plastic broeitunnels onmis baar. Een Ideaal, verplaatsbaar broel- kasje, ook en speciaal voor de. amateur-tuinier, een kasje, dat beschermt tegen vorst, wind, vogelvraat en uitdroging, voor minder dan de halve prijs, voor nog géén negen gulden. De Stichting Samenwerkende Kin derbescherming Organisaties „SA- KOR" waarin de gehele Nederland se kinderbescherming is opgenomen zal voor de negende maal een na tionale collecte houden om deze te korten te kunnen dekken. Het vorige jaar werd f 750.000,- voor dit doel bij eengebracht. Men rekent dit jaar op één miljoen. De collecte wordt dit jaar gehouden van maandag 8 tot en met zaterdag 20 april. Men kan de bijdrage ook overmaken op giro 404040 van de Stichting „SAKOR" te Utrecht. nertsolie-haarlak 250 cm lang 55 cm hoog 65 cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij in ons Tuincentrum deze verplaatsbare broei- of kweek- tunnels, compleet met stalen beugels, 55 cm hoog, 65 cm breed, 2.50 meter lang. met af- sluitflappen, In handige draag- en opbergtas, voor Zij heeft zich onmiskenbaar aange diend, men ziet het overal: de lente! De winter met zijn korte dagen en koude nachten is voorbij, de mensen durven hun huizen weer te verlaten: zoeken het eerste kievitsei en plukken de eerste katjes. Dan is er opeens het. gevoel: laten we er weer eens uit gaan! Gewoon lekker een dagje toe ren en genieten. Uit goed voor u! De Havenloods begint het nieuwe seizoen met drie leuke paastochten: de Vraagtekenreis, de Kris-Kras-Bra- bant-Trip en de Bollentocht. Voor uitermate voordelige prijzen heeft men een heerlijke dag, men hoeft niets mee te slepen, want er wordt voor alles gezorgd: koffie met gebak, een koffietafel en een diner. Elke aangekondigde tocht gaat door, nie mand zal ooit in zijn verwachtingen worden teleurgesteld. Binnenkort zullen ook weer gecom bineerde bus-bootreizen worden geor ganiseerd en ook trips naar het bui tenland worden op stapel gezet. Men doet er wijs aan steeds De Haven loods-reisrubriek te raadplegen op de pagina met de kleine advertenties. Er is voor ieder wat bij. Met De Havenloods op stap! Zie pagina 31. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze spuitbussen Nina la Roche haarlak, met riertsolie, met een inhoud van 3 normale blikken van 6 Ounces, een groot blik haarlak, Vrijdagavond tot 9 uur open af schrift. but. Ingebroken is in de hut van de chef-machinist van de Noorse tanker „Texaco-Norge" liggende bii de werf van Wilton-Fijenoord. Gestolen wer den f270, 420 Noorse en 75 Zweedse kronen. 20 Duitse marken, 2 Ameri kaanse dollars en 18 Engelse ponden. Vrijdagavond tot y uur open. Ctin tal. ef schrift, bast. I» de spannendste periode van de dacht ïv Ho r.. De V.V.V.-Sightseeingtour rijdt weer vanaf 1 april dagelijks om 11 en 14 uur, met explicatie in Frans, Duits en Engels. In juli en augustus vertrek om 11.00, 14.00 en 16.00 uur, in oktober dagelijks om 11 uur. Een bezoek aan de Euromast is inbegre pen. Aansluitend kan een Spido-ha- venrondvaart worden gemaakt. Prijs f 6 per persoon, kinderen tm. 12 jaar f4. Vertrek en kaartverkoop: V.V.V. Stadhuisplein 19. De bollentocht, met bezoek aan Keukenhof, gaat dagelijks om 14 uur, vanaf 4 april. Explicatie in Frans. Duits en Engèls. Prijs f 10,50 per per soon. Folders met volledige program ma's van dag- en halve dagtochten en kaarten verkrijgbaar bij Lissone-Lin- deman. Lijnbaan 74 en V.V.V.. Stad huisplein 19. In de spannendste periode van de competitie brengt Radio Modern een langspeelplaat uit een boeiend, flit send en vaak humoristisch klank beeld van Feijenoord, een voetbal club die honderdduizenden Rotter dammers na aan het hart ligt. „Goed", zegt de heer J. Ploeger van Radio Modern, „toen wij in decem ber aan deze plaatproduktie begon nen, zagen de zaken er heel wat florisanter uit dan nu. Ik bedoel Fijenoord's zaken, want die plaat zal toch zijn weg wel vinden, maar wij meenden dit jaar eens aandacht aan Feijenoord te moeten besteden. Wij brengen elk jaar één. of twee platen in eigen produktie op de markt. De laatste „For collectors only" werd door 20.000 liefhebbers aangeschaft. En voor deze plaat waarvan de hoes alleen al een rijke documentatie over de club biedt, staat de prijs 'van f 6,95 een indruk wekkend verkoopcijfer niet in de weg. Het gehele idee kwam van onze Am sterdamse!!) reclameadviseur: Sies Hofman en Rob Maas hebben er heel veel werk aan gehad. Zij zijn ongeveer drie maanden met de club en alles wat daar zo bij hoort, op getrokken. Toen ze klaar waren was er 12 uur band beschikbaar, daar moest heel wat afgeknabbeld worden voordat het zover was dat dit tot tweemaal twintig minuten was terug gebracht. Ik acht deze plaat nü van belang omdat het Feijenoord niet zo best gaat. Het zou voor ons Rotterdam mers goed zijn als we de club, waar achter wij staan, steunen. Dat heb ben ze eenvoudig nodig. We noteren bij Feijenoord immers het hoogst aantal toeschouwers, maar ook dacht ik, de meeste kritiek. Ik heb het gevoel dat als we nu met ons allen nog iets aan dat moreel doen —het is immers alles een samenwer king tussen publiek en spelers Feijenoord het letterlijk en figuurlijk nog een heel eind kan schoppen. Of zoals we het op de plaat door die man laten zeggen: „Ik ben voor Sparta, maar ik hoop dat Feijenoord wint, want het gaat tegen Ajax!" We mogen vaststellen dat men met deze plaat niets heeft nagelaten om van Feijenoord een goed klankbeeld te geven. Misschien zal juist dit klankbeeld in staat zijn de supporters tot meer clubliefde te' bewegen. Op die manier krijgt het elftal een in jectie die het over de laatste hinder nissen naar het kampioenschap kan heenhelpen. ..Th*' Marmelade'* in Musis Saernm Zaterdag 6 april-komt er weer een bijzondere attractie ip Musis Sacrum. Na veel moeite is ,het BRB-bestuur er namelijk; in geslaagd de Engelss groep „The Marmelade" te contrac teren, die voor de tweede keer naar ons land komt. Het voorprogramma komt aan staande zaterdag voor rekening van „The finishing touch". Deze groep speelt uitsluitend soulmuziek. De toegangsprijs voor deze avond is zo laag mogelijk gehonden en op f 4.75 vastgesteld. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de bekende voorver koopadressen. Vijf cent voor de reclassering De nationale reclasseringscollecte 1967 heeft een bedrag van f 638.115 82 opgeleverd. Dit is bijna f 30.000 meer dan het jaar daarvoor. In Friesland werd het hoogste be drag opgehaald, gezien per inwoner, en wel 8,9 cent. In Limburg en Gro ningen was de opbrengst het laagst (3,9 cent per inwoner). Het landelijk gemiddelde per inwoner kwam op 5 1 cent. De opbrengst van de collecte, die wordt georganiseerd door het Natio naal Bureau voor Reclassering, is be stemd voor het reclasseringswerk van alle levensbeschouwingen. fifiV P/Uf U0OG t/£ BAO£K. (Einde van dit verhaal) van 50 pagina's in kleur met en vele anderen jm van f.3.25 voor T

De Havenloods | 1968 | | pagina 11