Anita Meijer - dertien jaar - veroverde eerste plaats Vi I *0*1 Talenten Festival '68 achter de rug Durver? VAL NIET 15 ct. Zeekadettenkorpsen zullen op koninginnedag demonstreren DE HAVENLOODS DONDERDAG 4 APRIL 1968 Het Talenten Festival '68 is ach ter de rug! Een kleine drie maan den heeft dit gigantische kandida- tenfeest in beslag genomen en elke week weer waren heel wat Rot terdammers als bezoekers bij de voorrondes aanwezig. Nu is het eindelijk zover dat we de balans kunnen opmaken en dat we kun nen vaststellen dat ook in Rotter dam en zijn omgeving een grote behoefte bestaat aan een goede ta lentenjacht. Op het Talenten Fes tival '68 werden meer dan honderd kandidaten aangehoord en beoor deeld, een bewijs dat hier heel wat amateurs zijn, waarvoor het nodig is dat zij eens op de bühne komen. Op donderdagavond 28 maart speel de zicb de laatste episode af. Onlder grote spanning hebben de finalisten om de eerste prijzen gestreden. Ani ta Meijer veroverde op verrassende wijze de eerste plaats. Dit was voor al te danken aan haar repertoire-wij zigingen, waardoor zij kans zag een zelfde fris geluid te behouden. Samen met haar broer braeht zij in deze finale het bekende „Rockefella" van de Ofarim's en zij deed dit zo voor treffelijk dat zij de als nummer één genoteerde Joke Bruijs met preeies een halve punt verschil versloeg. De winnares noteerde 8,7 terwijl Joke tot de veelbelovende score van 8.2 kwam. Derde werd Ad van Lent, die zijn moeizame gevecht in voorronde, hal ve finale en finale met 8 ennten be loond zag. Dat het orkest The Sool Sound vierde werd zal niemand van de talrijke aanwezigen verwonderen. Hun optreden is hgel bijzonder en zij mogen rekenen op een drummer met een wonderlijk goede zangstem en een spectaculaire saxofonist. Met 7.7, één punt minder dan de winnares, na men zij de vierde plaats en een Pho- nogram-auditie -mee naar huis. Wat valt er nog van de andere kan didaten te schrijven? Vielen zij zo zeer uit de toon dat voor hen geen prijs weggelegd was? De zaak ligt even anders. Om die laatste zes plaat sen werd een strijd geleverd waar de stukken afsprongen, het werd een zeer moeilijke zaak voor de jury. J Daar waren: Maria Schulze uit Maas sluis, prachtige zang, I. Lemmer- Feenstra alweer een zangeres die zeer geroutineerd werkt. The Chilly Wind Singers, als altijd goed samen spel en erg attractief werk van dit groepje uit Hoek van Holland. Carla Wapperom die heel veel doet om op de bühne een persoonlijkheid te zijn, Thomas Règard, een zanger die de gehele toonladder gebruikt en Richard Aryans, die met zijn „Catharine" ho ge ogen scoorde. Toch werden min stens vier van deze zes kandidaten, slachtoffer van de nerveusiteit. Som migen erkenden dit ronduit na hun optreden, in een supersnel interview tje aan de speaker Abel Postema, die speciaal voor deze finale even naar Rotterdam was gekomen. Veel zenuiven Op de begeleiding mochten de kan didaten zich deze keer toch wel ver laten. Een ieder was vol lof over de samenwerking met Dub Dubois bas, Kees Kranenburg jr. drums en hun -t Trea Dobbs met op de achtergrond haar pianist/begeleider en echtgenoot Harry van Hoof leider pianist Harry van Hooff. De avond begon met de aflossing van de „wacht". De heer Proos, die tijdens de ziekte van Abel Postema, diens plaats had ingenomen, gaf zijn plaats over en Richard Aryan de heer A. Jans uit Schiedam kon als eerste kandidaat beginnen. Zenuwen deden aan dit optreden geen goed en later vertelde Aryan dat zijn stem inder daad dermate beïnvloed was dat hij zijn noten niet zo zuiver als bij beide vorige gelegenheden kon laten klin ken. Daarna was het de beurt aan Maria Schulze, die met haar arts had we ten te bewerken dat haar kaakopera- tie uitgesteld werd en zij toch naar het Promenade Restaurant van Ru- teck's kon gaan» Met zo'» ingreep voor de boeg zou het toch wonderlijk zijn als Maria onbewogen haar reper toire had kunnen afwerken. Later zei ze „Ik vond het erg leuk", maar haar „Yesterday" kreeg toch een zwakke inzet. Hoge koorts achter de schermen en een propvol restaurant daarvoor. In Ruteck's bleef geen stoel onbezet en naast het talent van de tien kandida ten was daar ook nog het onvolpre zen huisorkest, het Nora Starsextett met de zangeres Ines Carrier. Ook de bühne kreeg het zwaar te verduren want naast dit alles stond ook nog een gastoptreden van Trea Dobbs en De Mega's op het programma. Voor dat het echter zover was kwam Car la Wapperom haar opwachting ma ken. Onze op één na jongste kandida te had sterk met emoties te kampen en zij bracht minder kwaliteit op dan in een vorig optreden. Toch houdt zij een belofte voor de toekomst in. Onrustig publiek Thomas Régard bracht Sole Mio en El Perompompero geroutineerd vlot op de planken, hier geen zenuwen, maar wel veel hinder van een niet geheel rustig publiek, hetgeen uiter aard de prestaties kan beïnvloeden. Na deze eerste serie kregen we de prestaties van het bekendste beator- kest uit Rotterdam „De Mega's" op overdonderende wijze voorgeschoteld. Het is duidelijk dat deze geperfectio neerde ert homogene groep alleen tot deze prestaties kan komen door hard werken. Kees Stolk (17), het'muzikale ta lent van „De Mega's", liet met zijn mannen een 'viertal nummers horen van hun larigspeler „Meganiquie" die over enkele weken op de markt zal komen. Deze jongens die verantwoor delijk zijn voor hun eigen composi ties en teksten zullen met deze nieuwe plaat zeker een groot aantal fans kweken. De plaat kwam eprst na vier volle dagen studiowerk tot stand en zal door Dankers N.V. worden uitge bracht. Het Promenade Restaurant liet zich niet onbetuigd en de jongens mochten een ovatie in ontvangst ne- Joke Bruijs bracht haar „Just lo ving you" op perfecte wijze en ook van haar tweede nummer werd de zaal stil tot ze uitgezongen was en toen barstte een daverend applaus los. Op de vraag van de heer Postema „Als je tiende wordt ben je dan te leurgesteld", antwoordde ze: „Beslist niet, want ik reken nergens op". Ten slotte stelde de speaker vast dat het al een hele eer is als je van de ruim honderd kandidaten tot de finale door gedrongen bent en je dus bij de laat ste tien een plaats inneemt. Ad van Lent had af te rekenen met een ver velende fluittoon in de microfoon, maar dit deed geen afbreuk aan zijn geweldige optreden in deze finale. La ter zei hij: „Ik had een enorme be geleiding achter me", maar hij maak te zelf tenslotte zijn derde plaats op een fantastische wijze waar. Ook de ze kandidaat zal niet in de vergetel heid verdwijnen, lijkt ons. Trea Dobbs liet zien hoe een gerou tineerde zangeres een rumoerig pu bliek kan bespelen. Zij bracht een op treden dat geheel in dit kader paste. Tegen een verdwaald jongetje van een jaar of tien dat in de zaal dicht bij het podum zat zong zij: „Zoals jij was nog nooit een man". Anita Meijer in de bloemetjes Opschudding Opschudding in de zaal kwam er na het optreden van Anita Meijer en niet veel aanwezigen zullen zich niet kun nen verenigen met de eerste keuze van de jury. Daarna brachten The Chilly Wind Singers een weinig spec taculair optreden, maar met een gro te stuwende kracht en liefde voor de folksong. Zij brengen hun nummers met een. zo te zien, groot gemak, daar moet heel veel inspanning aan vooraf gegaan zijn! Irma Lemmer- Feenstra bereikte het goede midden niveau in deze finale met haar fijne stem vol talent en goede voordracht. Dat tenslotte haar begeleiders, The Sool Sound, op het nippertje met de vierde prijs gaan strijken zal haar slechts plezier gedaan hebben. De kandidaten ontvingen vaantjes, flessen cognac, stereo pick up instal laties, draagbare radio's, bloemen, sigaretten, enz., van de organisatoren, te weten: N.V. Danker, N.V. Ru teck's, N.V. Phonogram en Week blad De Havenloods. Als de techni sche commissie accoord gaat met de jury-voordracht zullen van de eerste vier kandidaten audities genomen worden. Zij zullen hier schriftelijke mededeling van ontvangen. Op de valreep spraken we nog even met Anita Meijer, die overgelukkig is met haar eerste -plaats. Anita is 13 jaar. gaat op de Don Bosco=-uloschool en hoorde van een jongen in een band je waarbij ze weieens zong dat er een nu... beduidend goedkoper Als doe-het-zelvers een klusje opgaan knappen in huis-om het goedkoop te houden, dan is 't toch niet de bedoeling om voor de materialen te veel te betalen. En voor die mensen verkopen wij nu een grote partij kunst leer van 4.98 de meter, kunst leer, dat zich subliem iaat ver werken en dat een ongekend mooi resultaat geeft, gegaran deerd kleurecht, koude en warmte bestendig is per meter voor nog géén drie gul den. Dr. DUVAL's riz-SPECIAL es) (bevat geen methylcelluloses) HET BESTE DEK VOOR UW SHAG Pastoor Vet neemt afscheid van parochie Tijdens een goed bezochte vergade ring is overgegaan tot de oprichting van de wijkvereniging Blijdorp. Voor zitter werd de heer W. H. van Gis teren, E. Blaauw en H. Roeling resp. secretaris en penningmeester. Tot 2e secretaresse werd mevr. E. Jurgens- Blaauw gekozen, de heer de Ruiter tot 2e penningmeester en de heer Van Doorn tot algemeen-adjunct. Dit be stuur zal voorlopig de zaken regelen, totdat de statuten zijn vastgesteld waarna nieuwe verkiezingen volgen. Van de 160 gezinnen hadden er 62 te kennen gegeven de oprichting van een wijkvereniging op prijs te stellen. Plannen werden besproken tot het or ganiseren van diverse activiteiten hetgeen nader zal worden uitgewerkt. Talenten Festival gehouden werd. De raad die opgevolgd werd bleek goed voor de grote Ereprijs van De Haven loods, een gigantische beker, een ste reo pickup-installatie, een diner voor twee personen, een fles cognac, een slof sigaretten, een vleespakket, bloe men en een auditie waar muziek in zit! René Meijer (20), haar broer die altijd haar repertoire uitzoekt, hebben we slechts één keer gezien, maar hij zal zeker in de prijzenregen mogen delen. Toen ik de naam DWS in sport- grabbelton zag staan werd mijn be langstelling als enthousiast handbal ler getrokken. De naam EHBO deed mij extra attent worden, daar ook dit mijn warme belangstelling heeft. Na het een en ander gelezen te hebben, voelde ik mij geroepen om uw toege zegde plaatsruimte te gebruiken en een en ander recht te zetten, aangaan de het niet beschikbaar zijn van eer ste hulp in de Margriethal op zondag 10 maart. De dienstverlening in de sporthal wordt in gezamenlijk overleg met het Rode Kruis en de EHBO-groepen Kon. EHBO afd. Schiedam en afd. Kethel er Katholieke EHBO afd. Schiedam en Kethel verzorgd. Elk van deze af delingen heeft een bepaalde tijd toe gewezen gekregen om voor gediplo meerde hulp zorg te dragen. Zo ook op de gewraakte zondag. Toen de heer A. J. Boer, zaalleider namens het Nederlands Handbal Vertoond, bemerkte dat er geen EHBO aanwezig was, nam hij telefonisch contact met een EHBO-er op, waar mee hij veelvuldig contact heeft in de sporthal. Het betrof mevrouw Nef- kens, secretaresse van de afdeling Kethel der Kon. EHBO. Deze heeft direct voor de heer Boer het dienst rooster nagezien en hem de adressen van de betreffende afdeling doorgege ven. Er was dus geen sprake van weigering van hulp, zoals in een in gezonden stuk in een dagblad gepo neerd werd. Gezien het bovenstaan de, kunt u zelf reeds concluderen dat dit onjuist gesteld was. Dat dit gebeurd is, wordt door iedereen sterk betreurd en in het bijzonder door het bestuur van de afd. Schiedam. Wat mevrouw Nefkens deed, was de juis te weg bewandelen, bij een goede sa menwerking van diverse besturen. La ter op de dag zijn er EHBO-ers ge komen, die hun taak nauwgezet hebben opgenomen. Door alle EHBO-ers in Schiedam wordt het ten sterkste betreurd, wat er gepasseerd is. Zij hebben zich dienstbaar gesteld aan de gemeen schap en hebben dan ook de taak om dit waar te maken als hier om ge vraagd wordt. Dat de aangewezen mensen zonder kennisgeving wegble ven, is op geen enkele wijze goed te praten. Maar het is nu eenmaal haast niet te voorkomen. Er wordt naarstig gezocht naar een oplossing om dit in de toekomst te voorkomen. Een op lossing is misschien een lijst van EHBO-ers in de sporthal, die bij voorkomende gelegenheden telefo nisch opgeroepen kunnen wprden. Dat er tijdens de IJsrevue op een gegeven moment een vjeertien-tal EHBO-ers aanwezig was.was niet omdat de schaatssterren meer httn aandacht hadden dan de sportlieden. Het geval was, dat op de bewuste avond een aantal invalide* deze re vue bezocht. Het is dan wenselijk dat er voldoende hulp a|nwezig is, om deze mensen behulpzaam te zijn. De overige avonden waren er slechts een viertal EHBO-ers aanwezig, ook al omdat er niet meer dan vier kaar ten per voorstelling voor de EHBO- ers werden verstrekt. Ik ben misschien wel wat erg uit voerig geweest, maar meende hier niet onderuit te kunnen, gezien de in druk die de Schiedamse bevolking van het eerste hulp-werk wellicht heeft gekregen, waf beslist een on juist beeld is. Waar dit maar enigs zins nodig is, kunt u altijd beroep doen op een gediplomeerde EHBO-er, die teh alle tijde voor u paraat zal staan. Deze hulp is altijd pro deo. Hopende hiermee het een en ander recht te hebben gezet, en de EHBO enigszins te hebben gerehabiliteerd, tekent, J. v. Rosmalen Jr., v. Ruysdaellaan 7b Schiedam. Kunstleer voor m.ubeH»eW.O'"a 130 cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit kunstleer, met vele jaren garantie, kleurecht, in een groot aantal kleuren,^ 130 cm breed, perm Vrijdagavond tot 9 uur open. taf. of tchrift- 1 Er hebben zich enkele complicaties voorgedaan bij het „afzinken" van de Jan van Gelder, de ex-mijnenve ger die nu door de Schiedamse zee- kadetten wordt gebruikt. Het is nl. nodig om het voorschip wat af te zinken, teneinde het achterschip om hoog te brengen, zodat het over en kele weken uit de Voorhaven voor de sluizen naar de binnenstad van Schiedam kan varen. Het schip ligt nu nog 20 cm te diep, maar men ver wacht een en ander toch tijdig klaar te krijgen. Er wordt verder hard gewerkt aan de samenstelling van het programma voor koninginnedag. Hoewel de offi ciële toestemming nog niet is ont vangen staat wel vast, dat nog ande re korpsen medewerking zullen ver lenen aan de diverse demonstraties. Dit zijn de zeekadettenkorpsen uit Rotterdam, Maassluis, Arnhem, Gou da en Den Haag. Het plan is, dat ieder korps een bepaald onderdeel verzorgt van het gewone zeekadetten- werk. De Gemeentelijke Plantsoenendienst heeft erin toegestemd, dat enkele le gertenten op een grasveld aan de Broersvest opgesteld worden. In de ze tenten worden dan enkele specta- VOOR BABY'S HUIDJE culaire demonstraties gegeven. Zo zal men kunnen zien wat eigenlijk on der „Schiemannen" moet worden ver staan. Het is nl. ee uitdrukkig, dié in scheepvaartkringen vaak wordt ge bruikt voor touwwerk. Hiervoor is ken nis van touw. splitsen en knopen no dig. Het korps Den Haag zal dit voor zijn rekesing nemen. In een andere tent laat het korps uit Gouda zien hoe eenvoudig het uiteindelijk is door middel van „pun ten en strepen" dus in Morse-taal. met elkaar te praten. Daartoe is een speciale lestafel ontworpen waaraan telkens zes jongens les kunnen krij gen van een marconist. SLAAPBANKEN slaapmeubels, slaapkamers, bedden, moderne en klassieke bankstellen, wandmeubels, salonkasten. eethoeken. vloerbedekking, enz. enz. Alles uit voorraad leverbaar. „DE SPECIALIST" Noordsingel 60-62, Rotterdam, telefoon 010-2S.99.38. VRAAG GRATIS CATALOGUS. vvwwvwwyvwwvwwwt In tent nummer drie zijn het de zeekadetten uit Maassluis die laten zien. dat varen zonder hulpmiddelen even gevaarlijk is als het rijden op de openbare weg zonder verkeersbor den en tekens. Hieronder wordt dan verstaan de bebakening van de scheepvaart. De Rijks- en Provincia le Waterstaat, afdeling betonning ver lenen hieraan medewerking. Er wordt een fraaie maquette opgesteld waar door men kan zien, hoe ingewikkeld het voor de scheepvaart is een veili ge vaart te garanderen door plaat sen van boeien, tonnen enz. Er zijn plannen om zo mogelijk in nog twee andere op te stellen tenten demonstraties te geven. nu... beduidend goedkoper Als U nu In. Uw eigen vrije tijd Uw huls dit voorjaar goedkoop wilt opknappen... dan wilt U het toch niet te duur maken door te veel voor de verf uit te geven. Daarom nu deze muurverf kopen, niet alleen goedkoop, maar ook van een bijzonder goede kwaliteit. Muurverf, in bussen van 2 KG. ideaal voor cement, beton, pleisterwerk, board. voor nieuwe of reeds beschilderde muren, in bussen van 2 KG, nu voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze bussen muurverf, in bussen van 2 kg, goed voor 12 tot 14 m*, kleur wit, per bus, vooi Vrijdagavond open. Géén te/, of schriftb Entre Nous brengt „Jeugd" in Musis In het raam van de toneelwedstrij den georganiseerd door de Schiedam se Gemeenschap, brengt de Schie- Schiedamse toneelvereniging „Entre Nous" donderdagavond 4 april in Mu sis Sacrum het blijspelvan Claude André Puget „Jeugd" voor het voet- licht. Hierin spelen mee: Nico -iBouman, Aad Hersbach. André Popfoe, Yvon ne Boutestein, Tini Hersbach en Ine ke Landsbergen. De regie Wordt ver zorgd door H. van Santen. Qp 18 april voert „Intermezzo" het toneelspel „De man. de vrouw en de moord" op waarna tot slot op 25' april „Geron" zal brengen: „Op blote voeten in het park". uit ons tuincentrum Een extra aanbieding in ons Tuincentrum, waar U alles voor Uw tuin kunt kopen, voor prij zen, die er niet om liegen. Krentenboom (Amehnchler Canad.) bloeit in april-mei met over vloedige witte bloesems, in 't najaar prachtig herfstblad, een snelle groeier. Chamaecyparis groenblijvende conifeer, zeer geschikt als enkele plant of als haag, zuilvormige groeier. Miniatuur roosjes, die niet hoger worden dan 25 30 cm, met schattige kleine roosjes, ideaal voor balkon- of terrasbakken, In mooie kleur rood. Vrijdag en. zaterdag verkopen wij In ons Tuincentrum op de 2e etage, deze drie planten, door elkaar,^ voor één prijs, per stuk Vrijdagavond tot 9 uur open Géén te/, of schrift, best.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6