1 tip» RACING-CAR SHOW IN HAAGSE DIERENTUIN GEVONDEN VOORWERPEN Structuurplan roept zeer veel vragen op ji/eé de verfbar harolds harolds harolds DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 APRIL 1968 13 S'dam nu... beduidend goedkoper Als het straks buiten lekker wordt... dan de hele mikmak in de wagen, brood mee voor een dagje strand of hel... en dan niet te vergeten die heerlijke com fortabele vouw-stoelen. Op de tweede verdieping, in onze nieuw geopende Camping afdeling vindt U niet alleen Uw volledige kamp-uitrusting, maar ook een uiterst speciale aanbie ding van deze makkelijke vouw-fauteuils, geheel Inklap baar, verend opgehangen, met houten armleggers, voor nog géén acht gulden. met houten Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Camping-afdeling, tweede etage, deze supermakke- lijke strand - tuin, -terras, -cam ping- en meeneemstoelen, met fris streepdessin, sjsj In verband met Goede Vrijdag géén koopavond Géén til. of ichrlft 22-deltg Hagelblank porselein Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze puntgave porseleinen serviezen, hagelblank met goud- bies, i.v.m. expeditie zelf mee- In verband met Goede Vrij dag géén koopavond. HERVORMDE GEM. SCHIEDAM. 12 april 1968 (Goede Vrijdag) Grote Kérk 19 uur as. J. G. Jansen, H. Avondmaal, 20.30 uur ds. A. Hoffman. H. Avondmaal: Bethelkerk: 19 uur drs. R. H. Wlsslnk, H. Avondmaal; Opstandlngskerk 19 uur ds. J. W. Zimmerman H. Avondmaal. 20.30 uur ds. D. J. Spaling H. Avondmaal; Vredeskerk 19 uur ds. H. J, Groenewegeri Zondag, 14 april 1968 (Eerste Paasdag) Grote Kerk 7 uur ds. A. Ie Coq, dienst van Schrift en Tafel, H. Doop, 9 uur ds. A. Ie Coq, kinderdlenst, 10.15 uur ds. A. Hoff man, 17 uur ds. L Brasser, Voorthuizen, 19 uur oecumenische paaszangdienst, medita tie pastoor Fr. Smit; Bethelkerk 10 uur drs. R. H. Wisslnk m.m.v. kinderen zondags school; Opstandlngskerk 10 en 19 uur ds. ,i. W. Zimmerman; Vredeskerk 10 utir ds. J. G. Jansen, 19 uur ds. H. J. Groenewegen. Maandag 15 april (Tweede paasdag) Grote Kerk 10 uuj- ds. H. J. Groenewegen. HERV. GEM. KETHEL 12 april 1968 (Goede Vrijdag) De Rank 10 uur ds. W. Vons H. Avond maal; kapel Spaland 15.30 uur ds. E. Ver waal H. Avondmaal; De Rank 19.30 uur ds. E. Verwaal en ds. W. Vons H. Avondmaal. Zondag 14 april 1968 (Eerste paasdag) De Rank 10 uur ds. W. Vons, 19 uur ds. J. C. van Veen,ger. pred. te Schiedam, ds. W. Vons, gezamenlijke herv.-geref. dienst; St. Martinuskerk 9.30 uur ds. E. Verwaal. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk (Rotterdamsedijk 289) 10 uur ds. J. C. van Veem 5 uur ds. R. de Jong uit Maasland. KETHEL „De Ark" (Zwaluwlaan 108) Everaars, 5 uur ds. Kapteyn. „De Goede Haven" (Westfrankelandsedijk 1) 10 uur ds. A. G. Baayens uit Rijnsburg, 5 uur ds. Everaars. Jullanakerk (Burg. Knappertlaan 29) 10 uur ds. J. Tevel uit Zwijndrecht, 5 uur ds. Baayens. Ned. Prot. Bo Vrijdag 19.30 uui A. D. Klaassen. Geref. kerk (vrijgem.) Westvest 3 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding geref. leer, Lange Kerkstraat 67, 10 De Stichting Holland Racing Pro motion organiseert gedurende het Paasweekend (13. 14 en 15 april) een Racing-Car Show in de Haagse Die rentuin te 's-Gravenhage .Dit evene ment, dat in vele landen reeds een traditie geworden is, vormt een pri meur voor ons land en verkreeg de goedkeuring van de KNAC en de Ne- derl, Autorensport Vereniging. Onder het motto „Autosport '68" zullen tal van aspecten op een origi nele wijze de aandacht krijgen, waar bij (vanzelfsprekend) het materiaal, waarmede de Nederlandse racing- teams en privérijders dit seizoen aan de start komen, een ereplaats gaat innemen. Op het moment zijn nog onderhan delingen gaande over enkele hoogst interessante buitenlandse inzendingen, waaronder zich ook „old-timers" en volledig uitgeruste rallywagens bevin den. Voor de ontelbare autosport-fans betekent deze boeiende show een in tiem kijkje achter de pits. alsmede in de geheimen van het fascinerende hoofdstuk van de huidige racetech niek. Holland Racing Promotion wil aan een groot publiek tonen dat er in ons eigen land een bloeiende racesport be- n het n Po- dagelijks uur, Denaive op zaterdag en zondag: kinder popje; speelgoedtraktor eri aanhanger; kin derportemonnee met inhoud; bruine dames handschoen (R); grijze suède herenhand schoen (L); 1 paar bruine handschoenen; zwarte wartt (Post Kethel)bruine nappa da meshandschoen (R); 1 paar grijze heren handschoenen; mohair sjaal; padvindersba ret: sjaaltje; baddoek en zwembroek; wit kinderschoentje merk Jochie; ordner met in houd, ring met 4 sleutels; ring met 4 sleu tels (Post Kethel); zonnebril in etui, ringlo- per; en fietssleuteltjekinderringetje met Te bevragen bij de v s. H. H d'-katholieke parochie, I Hersteld apostolisch genootschap. Stadhou derslaan 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Hells, Lange Haven 27.. Samen- i Gestel-Verrijk. GOED NIEUWS VOOR FRIEZEN Foar elkenlen dy 't FRYSK prate of dizze tael forstean kin, is hjir goed nijs. Wy hawwe twa moaije jounen togoede en wol op freed 19 april in FRYSKE TONIELJOUN en snein 21 in FRYSKE TSJERKETSJINST. Bei de jounen wurde hélden yn de seal fan de Skotse Tsjerke oan de Schie- damse Vest 119. De earste, de toniel- joun dus bigjint om acht üre. Tagong foar leden frij. Foar alle net leden fan de Krite binne kaerten by de doar to krijen. Spile wurd „POLYS- JE WYNSTRA SWETST MAR OP." De Tsejkretsjinst is alhiel forgees en bigjint om healwei achten. Forgon- ger is dumny Kloosterman fan Goes. Meiwurking wurdt jown troch it KRISTLIK MINGT KOAR „HALLE LUJAH" nder lieding fan de hear H. Huitema en solo-sjongster mefr. Paul- sen-Woltjer. Oargenist de hear H. Heins. nu... beduidend goedkoper Een grote importeur van Beier» porselein bood ons deze 22- delige eetserviezen aan... die wij nu gaan verkopen voor nog géén drie tientjes. Zondagse serviezen, die U dage lijks gaat gebruiken omdat u ze nu koopt voor zo'n prijs en omdat ze zo'n practlsche samen stelling hebben. Hagelblank wit porseleinen eetserviezen, met goud bies, met 6 platte, 6 diepe, 6 dessert borden, 2 dekschalen, vlees- schaal en sauskom. Leiding majoor e i* jehova's getuigen, Tuln- laan 50. 18.30 uur openbare toespraak. Baptistengemeente, gebouw Irene, 10 uur dienst. Mission to the seaman. Kantine Wilton Fljenoord, voorlopig geen dienst. Chr. geref. kerk, kantine Carfonnagefa- briek. Goede Vrijdag 6.30 uur ds. G. Buys uit Vlaardingen. Ned. herv. (gerei) evangelisatie, gebouw Irene, Nieuwe Haven. Goede Vrijdag ds. W. Vroegindewey uit Katwijk, le paasdag Voorthuizen, 2e paasdag 10 uur gebouw Ire ne. ds. Wisgerhof uit Veenendaah Chr. geref. kerk. Kantin briek 9.30 leesdienst. 14.30 hage, 2e paasdag 10.45 uur ds. H. Cartohnagefa- r ds. G. Buys. Chr. Uitslagen pupiilenvoetbaiien j 0—5; Fortuna 2 Ê-2; MVV 1—DVO 1 3—0. zwaluwen 3—Fortuna 3 1—3; Excelsior M 2—RK WIK 2 0—4; Fortuna 4VDL 2 8—1. RK WIK 3—Fortuna 5 0—0: Hollandlakn 3 -Zwaluwen 4 l-lMVV 2-VDL 4 DVO 2—VFC 4 6—0; Zwaluw na 7 6—0; Hermes DVS 5—RK Fortuna 8—Excelsior M 4 0—0. Schiedam: bastaard Zusterstraat te bastaard" herder," half jaar,' teef; zwerfkat, cyperse kater; bastaard hond, 3 mnd., teef; bastaard hond, plm. 6 weken, teef; bastaard kees 3 mnd., reu; Heidelwachter, reu; ba?- taard keeshond, reu; zwart hondje, reu, Net- tendorp, Ampèrestraat 14a; oranje kanarie, singel 210. RK WIK 5—Fortuna 11 2—3; VDL 5—Zwa luwen 7 1—10; Hollandiaan 6—DVO 3 0—9. DVO 4—VFC 7 3—1; Zwaluwen 8—Fortu na 12 1—2; Hollandlaan 7—RK WIK 6 0—0; Fortuna 13—HVO 4 4—4. Het is opmerkelijk, dat het vorige week gepubliceerde structuur plan voor Schiedam, méér vra gen oproept omtrent <Je toekom stige ontwikkeling van de stad, dan er vóór de openbaarmaking van het plan bestonden. Overi gens konden noch architect R. Flederus noch stadsplanner B. C. van Gent antwoord geven op al le vragen die tijdens de perscon ferentie werden gesteld, al liet burgemeester Roelfsema wel van bepaalde voorkeuren blijken. Met een uitvoeringsperiode van 15 tot 20 jaar voor het gehele struc tuurplan, is het moeilijk op dit moment te voorspellen, aan welk onderdéel van het plan prioriteit wordt verleend. Hoewel voldoen de bekend is, dat in kringen van het gemeentebestuur de aanleg van een boulevard van het sta tion naar het nieuwe stadhuis plein hoog op de ranglijst staat. Het structuurplan is ook tijdens het persgesprek niet veel duide lijker geworden: er zijn teveel zwakke plekken gebleven, o.a. wat betreft Schiedam-ZuidDaar omtrent moest de heer Fledderus verklaren, dat het plan alleen maar een stuk groen aangeeft. De bewoners van genoemd stads deel, die graag zouden willen we ten wat de toekomst voor hen in petto heeft, zullen daarmee alle belangstelling voor het plan ver liezen. En de winkeliers in en rondom de Groenelaan zijn onge twijfeld nieuwsgierig of hun toe komstverwachtingen omtrent de ontwikkeling tot een moderne winkelstraat werkelijkheid kun nen worden. Ook zij krijgen in het plan geen antwoord. De Hoogstraat-Winkeliers komen met hun plannen eveneens in een kwalijke situatie te verkeren. De ze plannen sluiten namelijk aller minst aan op de vage lij nen die architect Fledderus daar omtrent aangeeft, met name in zake het betrekken van de Pas sage bij de toekomstige Hoog straat. Een verlossend woord, ook aan gaande het parkeerprobleem in deze omgeving, vindt men in het plan niet. En dat terwijl het juist deze winkeliers zijn, die zich nu al jaren ojvragen of zij fnoeten inpakken of niet. Ook aan het hete hangijzer dat Brandersbuurt heet heeft Fled derus zich niet willen branden en zo zijn er nog meer onzeke re punten; daar is het naargees tige stuk bij het Spinhuispad, de onbestemde ruimte bij de Doe len, het wrakkengebied in en ach ter de Lange Achterweg enz. Wat is er overgebleven van de mogelijkheid om een winkelpro menade Broersvest - Kerkstraat - Hoogstraat te maken? Welke plaats zal de St. Janskerk in het geheel innemen? Vragen die geen van alle worden beantwoord. Nu zou men kunnen tegenwerpen, da,t dit alles te enigertijd in een bestemmingsplan zal worden uit gewerkt, doch inmiddels blijft de onzekerheid voortbestaan en suk kelen de Schiedammer en de be zoeker door een alsmaar verou derende ,,city" (Tjongè, jonge, wat klinkt zo'n nonchalant tus- sengeworpen Engels woord toch lekker dynamisch!). Hoelang zal het nu nog duren voordat er wat meer uit de verf komt? Goed, de burgemeester hoopt, dat zijn hartewens, de eerder ge noemde boulevard, binnen vijf jaar wordt verwezenlijkt. Het is altijd prettig, dat er optimisme bestaat, doch intussen gaat Vlaardingen in snel tempo door met het creëren van een modern centrum en zit men in Rotter dam ook niet stil. Ie hadden verwacht, en stellig ve len met ons, dat het nu eindelijk eens tot een snellere aanpassing aan de moderne stadsontwikke ling zou komen, doch na lezing van het plan en na de gegeven toelichting kunnen we ons niet scharen bij de optimisten op dat punt, ondanks de 14 deelrappor ten met ruim 700 pagina's, die nu reeds aan Schiedams toe komstige ontwikkeling zijn ge wijd! Leo 't Hart voetbal, Osse- riiirirlp. v. Es- :h. de veldstraat 20c; lappen j..,, Bourbonstraat 23; autostep, mevr. Korpel, W. Pijperstraat 41; rolschaats, N. Bel, Ste- phensonstraat 26a; 2 hangsloten met diver se gereedschappen, Tandarts J. de Jong, R. de Beerenbroucklaan 2; koperen kraan, A. v. Eijk, Oostsingel 96; damesbeursje met in houd, v.d. Nat, Iepenlaan 51; kinderporte monnee met inhoud, de Koning, Delftlandse- weg 412; tasje inhoudende handdoek etc., Verboon, Fr. Haverschmldthuis, Pr. Bern- hardlaan; beige dameshandschoeft, mevr. Maas Boerhaavelaan 99c; kinderschoenjte maat 20 (L) Van Komen, Joh. de Wittsln- gel 247; jongensjack. Den Hartog, Voltastraat 14 (na 17.00 uur); suède jongenspetje. Dul- fer, Westvest 78; damesvest, De huismeester van de Hemaflat, 2 paar nylon kousen, Post kantoor, Afd. Expeditie, Lange Nieuwstraat; loto in hoes, Osseforth, v. Hallstraat 30; zui ger met steel, J. W. Scheffer, Fabriplein 7; plastic boxkleed, Van Dijk, Dwarsstraat 35- ring met 2 sleutels, Hoppstein, Villa straat 10; sleutels in etui, Hans van Leeuwen, Boylestraat 9a; iipssleutel, Scheper, Lan ge Haven 102; bos sleutels, Fa. Americain. Broersvest; sleutels met penning, J. W. Car- ree, Franklinstraat 2d; herenhorloge. Vis, Rembrandtlaan 3; halsketting, Frans v.d. Berg, Veenlantstraat 9; bedelarmbandje, Sehijver, B. v. Haarenlaan 1249; trouwring, Willemse, Albert van Raaltenpleln 83 (telef. 159989); bedeltje, mevr. Koster, Damlaan 2 (tel. 263600). ilerentehuls, Sint staat die bijzondere toekomstverwach tingen wekt. De show is geopend van 1022 uur; zaterdag vanaf 11 uur. Bezichtiging van structuurplan tot 21 april mogelijk Voor de burgerij van Schiedam be staat gelegenheid tot en met 21 april, ook op zaterdag, tussen 10 en 17 uur en op zondagen en tweede paasdag van 12.30-17 uur het structuurplan en de maquette zowel van het toekom stige Schiedam als van- het nieuwe stadhuis in het Stedelijk Museum te bezichtigen. Op dinsdag 16 en donder dag 18 april bovendien van 20-22 uur. Voorlichtingsavonden zijn er op woensdag 17 en vrijdag 19 april waar voor gratis toegangskaarten aan het museum verkrijgbaar zijn. Naar de heer J. van Heerde, ambtenaar ter secretarie meedeelde, wordt het struc tuurplan eerst gedurende een maand ter inzage gelegd In welke tijd be zwaren ingediend kunnen worden, die dan door het gemeentebestuur worden beoordeeld. In de ideeënbus welke in het museum is geplaatst, kunnen ad viezen worden gedeponeerd. Daarna zal het structuurplan waarschijnlijk in de vergadering van juni aan de raad ter behandeling worden aange boden. Ged. Staten behoeven geen goedkeu ring te verlenen, doch wel wordt het plan als mededeling toegezonden. Het structuurplan moet dan verder in „mootjes" worden gedeeld voor het samenstellen van afzonderlijke be stemmingsplannen, die weer door de gemeenteraad en vervolgens door Ged. Staten goedgekeurd moeten wor den en waartegen uiteraard ook weer bezwaren ingediend kunnen worden. JULIANATOCHT VAN DE JONGE GARDE Op zaterdag 21 april wordt de 21e Kon. Julianatocht gehouden. De tocht wordt georganiseerd door de chr. jeugdvereniging „De Jonge Garde". De startplaats is; speeltuin Charlois, Carnissesingel, hoek Lepelaarsingel. Het startbureau is geopend om 13 uur. De afstanden zijn 8, 12, 18 en 25 km. Inschrijfgeld; 8 Km 1,10 - 12 Km ƒ1,20; 18 Km 1,25 - 25 Km ƒ1,30. Deze inschrijfgelden zijn tot zater- Inschrijf adressen; Mevr. T. Luhr- man, Millinxstr. 65 R'dam-20 tel. 278098; N. A. v.d. Bos, Dortsestr.- weg 406-408 R'dam tel. 270213; L. Zijlmans, Nw. Hoornstr. 115 R'dam- 21 tel. 294170; J. Luyten, Kat. Lage- dijk 200 R'dam; P. Hess. Lepelaar singel 100a R'dam. Inschrijving kan ook geschieden door storting of overschrijving op postgiro-rekeningnummer 605.632 t.n.v. de penningmeester van de Chr. jeugdvereniging „De Jonge Garde" te R'dam-24. Eerste Paasdag organiseert Nep- tunus op het terrein aan de Abra ham van Stolkweg haar traditionele honkbaltoernooi. Ook dit keer komen er sterke teams aan de start. ADO, PSV, Euro Stars en Neptunus gaan in een halve competitie uitmaken, wie dit jaar in het bezit van de wis- selprijs komt. De eerste wedstrijd begint om 10 uur; de laatste om 16.15 uur. APOTHEKERSDIENST. De dienst begint vrijdagsavonds om zes uur. Dienst apotheek Jansen. Swammer- damsingel 91. tel. 264917, vanaf maandagmorgen2e Paasdag 9 uur apotheek Gouka. Groenelaan 127. Te lefoon 268035. uit ons tuincentrum Heeft U wel een prijskrant van vaste planten ingekeken? Dan weet U, dat de aanschaf van planten in de papieren loopt, des te meer loont een bezoek aan ons Tuincentrum, met de speciale aanbiedingen. Calluna H.E. Beale, een van de mooiste en zeker de elegant ste heidesoort, warm-rose bloei end in sept, en oct., vast over blijvend. Ribes (Sang.) een flinke struik in "t voorjaar overdekt met rose bloemtrosjes, winterhard. Jasmijn (Phlladelphus) de be kende welriekende witte jas mijn, die in Juni-Juli rijk bloeit, steeds voller en groter wordt. ■P |fl ,i jf y*\' Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze praehtkwaliteit vaste planten en heesters voor vele Jaren bloei, door el- WjmBM kaar per stuk (w/ J In verband met Goede Yrij- dag géén koopavond. Géin til. of schrift, hut. /Zen D0E-HET-ZELF VERF Pannekoekstraat 50-52 Telefoon 131140-129249 Rotterdam - centrum Burg, Baumannlaan 154 Telefoon 158523 Rotterdam - Overschie Goudseplein 4 Telefoon 120512 Rotterdam - Crooswijk Broersvest 5 Telefoon 263956 Schiedam

De Havenloods | 1968 | | pagina 13