V. 59.* Service 2 speelt eerste promotiewedstrijd gelijk Sportgrabbelton 99 Alle Schiedamse clubs met Pasen in de wei HOTEL-RIJNMOND BUNINGH Weinig succesvol weekend voor Schiedamse teams O.D.I. vijftig jaar korfbal in Schiedam Tafeltennis autoservice Vf willemse to fapt 111 MEUBELSHOW VAL NIET Dr. DUVAL's riz-SPECIAL 15 Ct. DE HAVENLOOPS DONDERDAG 11 APRIL 1968 De eerste wedstrijd in de promotie- na uit Hilversum, VVV uit Leidschen- nu.., beduidend goedkoper Met zo'n medicijn- of toilet- s kastje heeft U niet alleen alle I huismiddeltjes of make-up ar- tikelen bij de hand- neen, alles hangt ook veilig buiten bereik van de grijpgrage kinderhand jes en 't staat keurig verzorgd. Witte medicijn- of toiletkast jes met spiegeldeurtje, met drie plankjes en ophangogen, voor nog géén vier en een halve gulden. medicijnkastje 29x36x11 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze hagelwitte -medicijn-, badkamer- of make-up kastjes, 29x36x11 cm. In verband met Goede Vrij dag géén koopavond. Géén te/. of schrift, bes! competitie voor een plaats in de over gangsklasse heeft het tweede team van Service zaterdag j.I. in de Beurs gespeeld tegen het Amsterdamse SVP. Het is, na eep aanvankelijk ster ke start, een min of meer teleurstel lend gelijkspel geworden. We geloven echter aan te mogen nemen dat van zes promotiekandidaten zaterdag de n twee sterksten tegenover elkaar JrromOtlCwedStniClcn stonden. Wellicht had SVP niet de juiste opstelling gekozen, door de sterkste speler als tweede te laten spelen. dam, Dito II uit Grootenbroek (Enk huizen) en Rapidity uit Beverwijk, wordt in een halve competitie ver speeld. Service heeft daarin twee thuiswedstrijden, waarvan de eerste dus nu is verspeeld. De eerstvolgen de wedstrijd gaat uit tegen Rapidity. Daarom misschien konden de Schie dammers uitlopen tot 30. Kreischer begon met een drie games overwin ning tegen Van Nijnatten 2116, 16 21 en 2i11. Eikmans deed het tegen de sterke Prorok uitstekend en in twee games 2116 en 2110 werd de Amsterdammer aan de kant gezet. Dick Boer deed het niet minder, want ook id twee games 3221 en 21—-11 scoorde hij tegen Kallenbach het der de punt voor Service- Het dubbel; Eikmans-Boer moest het eerste tegenpunt toestaan. In twee games 1321 en 1721 werd verloren van Van NijnattenProrok. Dat bete kende 3—1. Eikmans gaf de Schie- damse ploeg weer een goede rugge steun, door Van Nijnatten in drie ga mes 21—14, 13—21 en 21—11 te klop pen 41, maar toen gingen de Am sterdammers terug slaan. Kreischer moest in drie games zijn meerdere erkennen in Kallenbach 1621, 2110 en 1521 en na een enerverend duel 21—10, 20—22 en 19—21 werd Dick Boer door Prorok voor nul aan de kant gezet. Dat bracht de score op 43 met nog drie partijen voor de boeg. Eikmans bracht weer hoop in de Schiedamse gelederen door m twee games 2110 en 2111 makkelijk over Kallenbach te zegevieren waar door Service weer twee punten voor kwam te staan. 53. Toen Dick Boer daarna echter heel gemakkelijk door Van Nijnatten werti geklopt IV21 en 1521 toen beseite Service, dat alleen een wonder de volle winst binnen zou kunnen brengen. Kreischer begon die laatste partij tegen Prorok zeer goed, want met 2i—li bracht hij de eerste game op zijn naam. In de tweede game liet de Amster dammer echter zijn kracht merken en won die game dan ook zonder pardon te hebben met 1521. De derde en laatste beslissende game van die avortd werd ook door Prorok op zijn «aam geschreven. Het werd 1221 en daarmee was het gelijke spel een feit. De promotie wedstrijden, waarin naast Service II meedoen het Amsterdamse SVP, Bu- Uoelhal Het betaalde voetbal zondag j.I. had fcrij. Ingelast werd voor zaterdag de ll'edstrijd SVV B tegen Feijenoord B. SVV heeft zich blijkbaar van de Beputatie van de .stadionbewoners Riets aangetrokken en dwong de jtood witten dan ook een gelijkspel Bravo. Voor tweede paasdag is tjr wel een programma. SVV ont- (!angt AZ'67 en dat belooft wat te porden. Dë Alkmaar Zaanstreekcombinatie rloor zondag j.I. de eerste plaats m Holland Sport en zal al het mo- lijke in het werk stellen om die lts te heroveren. De SVV- staan dus maandag voor de moei- [jke opgave de strijdlust van de Alk- ïaarders te bedwingen .Tegen hoog eplaatste clubs en kampioenspreten- enten hebben de rood-groenen hun beste wedstrijden ge- aeeld. Zij kunnen voor eigen weilig- sid ook best nog wat puntjes gebrui- en en daarom lijkt het er op, dat et op Harga een aantrekkelijk duel al worden. We houden het op een elijkspel. Hermes DVS gaat naar Drente en oet toch ook wel tot een pun- mverdeling kunnen komen. Van de l-teams komt alleen Hermes DVS in et veld en het moet uit tegen Hel- lond Sport. e amateurs I DHS, dat zo verrassend het ster- Je DCV met een 4—2 nederlaag naar ■uis stuurde ontvangt nu Zwijn- ■recht en wat zondag lukte, moet ook Ayeede paasdag kunnen dachten we. Excelsior, in degradatiezorgen, moet jaar Tediro en we geloven niet in pinst, al zou dat in feite moeten om m kans te maken de dans te '•ntspringen- 'j SVDPW ontvangt het Rhoonse WCR en moet dat kunnen winnen. In 4e afdeling kwam Schiedam verras send uit de hoek, door promotiekan- jlidaat Het Noorden op eigen terrein ftog wel een nederlaag van 62 toe brengen. Maandag moet Schie fer uit en van Saturnus moet Oadgs Afd. Verkoop: Kipstraathoek Groenendaal Groothandelsgebouw/Stationsplein te. het ook met twee winstpunten van daan kunnen kómen. WF, dat van Crooswijk won is veilig, rhede om dat ASB verloor, moet deze club nu dégraderen. WF kan dus zonder zor gen naar Dilettant. Martinit, dat de uitwedstrijd tegen DESV met 32 won .krijgt thuis bezoek van VOB, dat altijd een lastige tegenstander is, maar we houden het toch op een Schiedamse overwinning. Demos moest tegen Swift Boys het hoofd buigen ën zal ook zondag als leider DOK naar Schiedam komt niet op winst hoeven te rekenen. Ursus heeft evenals SFC in de eerste klas se C nog een kans op de titel. Ursus moet wil het die kans houden maan dag de uitwedstrijd tegen SCR win nen, en SFC moet de uitwed strijd tegen Nado-V in winst om kun nen zetten, wat niet moeilijk moet zijn. In de tweede klasse krijgt Schie damse Boys bezoek van Vierpolders en gaat dat duel winnen en DRZ ont vangt in de tweede klasse B, Dirks- land en ook dat moet een Schiedam se overwinning kunnen Worden. Zaterdagvoetbal Bij het zaterdagvoetbal is niet zo'n groot programma. HBSS, geheel vei lig krijgt ZCFC op bezoek, en mis schien in het besef nu veilig te zijn wordt er makkelijker gespeeld en blijft de winst in Schiedam. In de af deling maar een wedstrijd, namelijk GSS—Herkingen waar we de winst met de bezoekers mee naar huis zien gaan. Het programma voor de promotie wedstrijden die T.S.F. 1, 2 en 4 gaan spelen is thans bekend. Het eerste v\ *-• a - o4 rviwri \7 4 AT team. dat een poging doet in dit lus- DEMONSTRATIE VAN trumjaar de eerste klasse te bereiken speelt in een poule van 3 kandidaten om één plaats in die klasse; het twee de en vierde team, die beide pogen de tweede klasse te bereiken, spelen eveneens in een poule van drie doch hier om twéé plaatsen in de hogere klasse! Groeiend ledental bij Groene Kruis Kethel De afdeling Kethel van het Groe- neemt het aantal leden snel mede door de uitbreiding van het aantal inwoners. Er is uit de andera organisaties een commissie samenge steld voor regeling van de Wijkver pleging, van welke commissie' dr. P. v.d. Kuy voorzitter is. Er zijn be sprekingen gaande over de oprich ting van een centrum voor gezond heidszorg. Tot bestuursleden werden herko- zeri mevr. Jongste en de heer Tam- mens terwijl in de vacaturevan de heer Ooms benoemd werd de heer Bijl. Besloten werd tot verhogen van de contributie tot f 18,- per jaar bij een inkomen van f 550,- per maand of meer en f 10,- voor daar beneden. Besloten werd een wijkverpleegster aan te stellen. Gymnastiek JUBILEREND ANIMO Hollandiaan 1, dat ook een 2e plaats in de tweede klasse bereikte en zich daarmee het recht tot het spelen van promotiewedstrijden verwierf. Een bekende tegenstander, waartegen T. S.F. goede kansen moet hebben. Het team dat iij deze groep nog niet be kend is, is de degradatiekandidaat eerste klasse. Drie teams, t.w. Insulin- de 1, S.V.A. 1 en Hermandad_ 1 zijn gelijk op de negende plaats in'lB ge ëindigd en spelen nog een beslissende serie van drie wedstrijden om die kan didaat aan te wijzen. Insulinde won al van S.V.A., dat op zijn beurt Her mandad versloeg; laatstgenoemde lijkt dus de zwakste en zou het ont brekende team in deze groep gaan vormen. Een tegenstander, die voor T.S.F. 1 niet dan heel moeilijk te overwinnen zal zijn! T.S.F. 2 is ingedeeld tezamen met Gulf 1 en Xerxes 4. Aangezien twee teams promoveren is bij een nor maal verloop één zege vrij zeker voldoende voor promotie. Die zal een voudiger kunnen worden behaald op Gulf 1 (op 11 april thuis) dan op het zeer sterke Xerxes 4. Het vierde team van T.S.F. heeft als mede-gegadigden voor een plaats in de 2e klasse U.R. T.T.C.C. 1 en Intiem 3. Beide teams die moeilijk te overwinnen zijn. T.S. F. 4 heeft echter in de competitie door zijn prestaties al bijzonder ver rast en de mogelijkheid van een goed volbrengen van dit promotie-program ma mag dus zeker niet uitgesloten worden geacht! Ook voor het enig TSF-senioren- team dat geen promotiewedstrijden speelt heeft de competitie 1967-68 'n staartje: in 'n poule van drie moet ge speeld worden om één degradatie plaats. T.S.F. 3 is slecht begonnen: met 'n 2—7 nederlaag tegen Herman dad 2. Slechts een zege op Telefoon S^zal T.S.F. 3 van degradatie kunnen fïdden. De christelijke gymnastiekvereni ging Animo bestaat deze maand tien jaar en dat was voldoende aanleiding om een groots opgezet gymnastiek- feest te geven in de sporthal. Een groot aantal toeschouwers hebben de ongeveer 370 leden aan het werk ge- Het programma werd geopend door de jongste leden van de vereniging. Kleuters van vier tot zes jaar dansten op muziek een dwergendans. Het was een hartveroverend gezicht, de kleu ters verkleed en met baard, aan het werk te zien. Eenvoudige oefeningen bracht de jongens van zeven tot ne gen jaar met kast en bank als toe stellen. Natuurlijk was er ook toestelturnen al moest het nummer hoogrek door technische omstandigheden komen te vervallen. Er werd door de heren gedemon streerd hoe ver zij met het werk op de brug en aan de ringen waren ge komen. Op de goede weg is de technische leiding, dunkt ons, met de gymnas tiek voor huisvrouwen, die enkele vrije oefeningen lieten zien. Na de pauze lieten de dames oefe ningen op de» brug ongelijk zien en vertoonden de heren het spectaculai re werk op de lange mat. Ritmische oefeningen van de dames besloten de ze bijzonder goed geslaagde en geor ganiseerde avond, waar overduidelijk bleek wat een voorname plaats Ani mo inneemt bij de lichamelijke op voeding van de jeugd. De technische hoofdleider van de jubilerende vere niging de heer P. H. Kegel kan met genoegen terugzien op deze avond en op wat hij heeft bereikt met zijn pu pillen. 2e PAASDAG van 11 tot 17 Nieuwe Binnenweg 190-195, Rotterdam Het weekeinde is voor de Schiedam se handbalteams niet erg succesvol geweest. De heren van Wilton zagen de kans op de titel verloren gaan, door een nederlaag tegen Westlandia. De teleurstelling in het zaalhandbal opgedaan, omdat Neptunus op het laatste moment de titel voor de Schie dammers weg kon kapen, is waar schijnlijk nog niet verwerkt. Zondag vlotte het spel helemaal niet. Na een ruststand van 62. moest het aan Westlandia de eer laten (85). Da dames van Wilton hadden be zoek van Hygiëa en in de eerste helft ging het best met de Schiedamse da mes. Het sloot die periode ook af met een voorsprong van 30. Na de rust maakte WF de fout. door de defensie- te ver naar voren te laten gaan. Daar door vielen er gaten, waarvan de snel le aanval van de tegenstanders een dankbaar eebruik maakte om nog naast de Schiedamse meisjes te ko men. Het werd 33. Junioren De TSF-junloren sloten de competi tie af met een 64 overwinning op het Berkelse T.O.G.B. '3. Ze werden daardoor kampioen met drie punten voorsprong op nr 2, T.O.G.B. 2. De TSF-junioren hebben een bijzonder fraai seizoen achter de rug: nadat in december j.I. het bekerkampioen schap 2e klasse werd behaald is nu dus het competitiekampioenschap eerste klas gevolgd. Resultaten die vertrouwen geven voor de ro, die Hans v. d. Broek, Ruud v. d. Linden en Steven Poll volgend jaar in de se niorencompetitie zullen gaan spelen! over 5 ct als het om uw gezondheid gaat. ROL UW SHAGTABAK MET (bevat geen methylcelluloses) HET BESTE DEK VOOR UW SHAG Zoals u in 4iet handbaloverzicht h^>t kunnen lezen is er voor de paas dagen geen competitieprogramma vastgesteld. Dat wil niet zeggen dat er in Schiedam niet gehandbald wordt. Aan de Maaskant zullen op het te ver dwijnen handbalveld van WF een da mes- en een herenteam van Wilton een wedstrijd spelen tegen het Duitse Blauw Weiss uit Löhnen. De dames spelen zevenhandbal en de heren een normale veldhandbalwedstrijd. De wedstrijden beginnen om 11 uur. Bij DWS wordt tijdens het paas weekeinde niet gedacht aan handbal. De club gaat dan met heel wat leden op Paaskamp in de Peppelhoeve te Putten. Wij wensen de DWS'ers een goed kamp en goéd weer toe. We blijven nog even bij de hand ballers. De Paasvakantie van de scho len is weer de tijd van de school voet bal- en handbaltoernooien. Het school- handbaltoernooi zal gehouden wor den op donderdag en vrijdag 18 en 19 april. Het is net als andere jaren weer een probleem om aan voldoende scheidsrechters te komen, daar het toernooi op werkdagen wordt gehou den. Onze handbalmedewerker, de heer Van Rosmalen heeft mij ge vraagd aan de lezers te vragen of zij niet willen helpen. Lezers en leze ressen, die iets van handbal afweten en op die dagen zo gelukkig zijn niet naar school of werk te hoeven, wordt beleefd gevraagd mee tw willen wer ken dit toernooi Ae doen slagen. Als u zich eroepen voelt een handbalwed strijd te leiden bel dan éven de heer Van Rosmalen. Van Ruysdaellaan 7b, tel. 261517. U bezorgt veel scholieren een prettige sportdag. Mijn vrienden van de Rennersclub Schiedam lieten mij weten, dat op 14 april, dat is tweede paasdag op het parcours van de RC Schiedam in de 's-Gravelandsepolder het clubkampi oenschap verreden zal worden. Wie de adspiranten wil zien rijden, moet al heel vroeg opstaan, want de jongelui gaan al op acht uur van start om hun 25 km te rijden. De nieuwelin gen doen dat iets later. Als zij om 8.45 uur van start gaan, moeten zij 50 km onder de banden wegtrappen. Op een meer menselijke tijd gaan de amateurs beginnen. Om tien uur gaat voor hun het startsignaal en na 80 km zal dan uitgemaakt zijn wie zich kampioen mag noemen van de RC Schiedam. Filmkrino; brengt serie korte films NIEUWLANDPLEIN 12 NA DE eeuwwisseling is de sport in ons land steeds meer in zwang geraakt. Pim Muiier is van de sport in Nederland wel de groot ste voorvechter geweest. Bijna al le sporten heeft hij in ons land ge ïntroduceerd. Alleen van het korf bal wist hij niets af. Dat kwam van anderen. Onderwijzers, die een balspel in de Scandinavische landen hadden gezien en dat de grondslag werd voor het neder- landse korfbal. Een spel dat dus van Scandinavische oorsprong is en dat buiten Nederland alleen in België en Engeland wordt beoe fend. Kort na de oorlog 19141918 drong het korfballen ook door tot Schiedam en met o.a, de heer A. Bovenberg, nu nog ere-lid, beslo ten enkele jongelui op 11 april de korfbalvereniging „Ontspanning Door Inspanning" op te richten. Er bestond toen nog geen chris telijke Korfbalbond en de leden van Ot)I speelden dan ook onder linge wedstrijden. Dit ging natuur lijk vervelen. Er moest iets ge beuren en het was ODI. dat be greep, dat er een korfbalbond bond moest worden opgericht om tot een geregelde, competitie te ko men met andere tegenstanders. ODI gaf daarom de stoot tot de oprichting van de Christelijke Korfbalbond, de CKB. Dat ge beurde drie jaar na de oprichting van de Schiedamse vereniging. Met ongeveer 100 leden die samen drie seniorenteanjs, een junior- en drie aspirantenteams vormen neemt ODI nu aan de competitie deel. Het verenigingsleven speelt zich af op het terrein van HBSS, waar ODI samen met de christe lijke voetballers een groot en mo dern clubgebouw bouwde. ODI treedt maar weinig naar buiten, maar deze maand wordt de schade ingehaald. Vrijdag J.I. trok men er. met bussen op uit, naar een plaats die alleen aan de leden van de feestcommissie be kend was. Het werd café Sport in Ridderkerk. Natuurlijk blijven de feestelijkheden niet beperkt tot receptie in het. gebouw Christelij ke Sociale Belangen aan de Lange Haven. De volgende dag is er op het veld een oud-ledendag. die wordt besloten met de wedstrijd waar ODI tal van relaties mee on derhoudt. De jubileumviering zal besloten' worden met een grote feestavond in Musis Sacrum op vrijdag 26 april, waar de ODI-revue opge voerd zal worden. Deze is geschre ven door lid Henk Verwey. De gel den die voor de feestmaand nodig waren heeft ODI verkregen door verscheidene acties. r umKring neert recente Korte Neder landse films weten te bemachtigen t voor een besloten voorstelling. In het bijzonder vestigen wij de aandacht op Nico Crama's ..De Hoge Veluwe", die bij de Schjedamse Filmkring of ficieus in première zal gaan. Het programma ziet er als volgt uit: ,,De Hoge Veluwe": een kleuren film over ons nationale natuurreser vaat. Regie: Nico Crama.; „Ik kom wat later naar Madra": een film van de veelbelovende cineast Adriaan Dit- voorst (maker van „Paranoia" naar de roman van W F. Hermans); „Ac cumulaties": een film van Henk en Frederice van Faassen; „Perfectio nist)": van Jan Keja en Dirk H. van Beek; „Onder de bomen": van Bob Langestraat maker van deze film. confronteert ons met een sol daat die zich niet weet aan te pas sen aan het militaire leven; „De Ge wonde": van Theo van Haren No- man (een oude bekende: „Een leger van gehouwen steen") en tenslotte „Facade": van Jan Wiertsema, een film over Haagse pleinen en straten. De sfeer uit Louis Couperus' boeken. BEZORGDHEID OVER SCHOOLBEGELEIDING De afdeling Schiedam van de A.B.O.P., In huishoudelijke vergade ring bijeen op 4 april 1968. kennis ge nomen hebbend van de ontslagaan vrage van Drs. A. van de Wissel als schoolpsycholoog der, gemeente Schie dam, spreekt haar ernstige verontrus ting uit over de voortgaande verslech tering in het functioneren van de schoolbegeleiding die hiervan het gevolg zal zijn en verzoekt het ge meentebestuur op korte termijn maatregelen te nemen, waardoor waarborgen ontstaan voor een optima le begeleiding van schoolkind en school. Besloten werd deze motie ter ken nis te brengen van de gemeenteraad, het college van burgemeester en wet houders, de schoolraad, de besturen van de Vereniging voor Volksonder wijs te Schiedam en Kethel. De dames van DWS speelden een slechte wedstrijd tegen Schutters en de grootste blaam treft wel de ver dediging. Er vielen daarin zoveel ga ten, dat Schutters alle gelegenheid kreeg om tot- doelpunten te komen. De doelpunten van DWS onstanden alle uit solo-acties. Na een 41 rust stand werd het een- 94 overwinning voor Schutters. Dames II speelde een aantrekkelijke wedstrijd tegen Ver- burgh en van enig krachtsverschil was niets te bespeuren. De einduit slag 44 gaf de verhouding in- het veld goed weer. De heren van DWS hebben het te gen Schutters niet gemakkelijk ge had. In de Schiedamse aanval werd te individualistisch gespeeld, waardoor de verdediging van Schutters steeds alle tijd kreeg zich te hergroeperen. Na de rust leek het er op, dat DWS naar een zekere nederlaag zou gaan. Met nog een tiental minuten voor de boeg ging Jack Sigmond zich er mee bemoeien en hij scoorde vijf doelpun ten. waardoor DWS toch nog naar de overwinning, 1312 greep. De dames van UVG hebben zich door Dynamo niet laten verschalken. Het Rotterdamse team kreeg geen kans tegen de snelle aanval van UVG, dat dan ook een overwinning van 12—2 behaalde. Hiermede heeft UVG met nog drie wedstrijden te spelen 21 punten uit 11 wedstrijden. Naaste con current is Hercules, dat met een ge speelde wedstrijd minder een achter stand heeft van vijf punten. De heren van UVG deden het niet zo best tegen Unitas. dat met twee punten de voorlaatste plaats bezet. Er werd bij UVG slecht verdedigd en daardoor kreeg Unitas alle kans de Schiedammers bij te benen. Het werd tenslotte toch nog een benauwde 1412 overwinning voor UVG. Voor de paasdagen is er geen handbalpro gramma vastgesteld. nu... beduidend goedkoper Wacht geen dag langer straks als 't zonnetje schijnt, om Uw kleine van de zo zeer ontbeer de buitenlucht te laten genieten. Zorg dus, dat er ook bij U zo'n Koelstra eerste keus wandel wagen klaar staat... Prachtige Koelstra wandelwa gens met hoge, afneembare wielen, met verchroomde spat borden, met rem, zwaar ver chroomd onderstel, met zit- en ligstand, nu ruim dertig gulden goedkoper, voor nog géén zes tig gulden. koelstra eerste keus Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige wandelwa gens voor Uw kleintje, geheel opklapbaar... een Koelstra merkwagen met normale garan tie, in diverse kleuren, In verband met Goede Vrij dag géén koopavond. Ciin °f 'thrift, best.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4