Programma's Oranjefeesten, lichtstoet, dodenherdenking Daryl heeft alweer het hoogste woord "ZifSP Gevecht tegen astma met vreedzame middelen Bal Macabre in Musis Sacrum DE HAVENLOODS ISMW autoservice willemse DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 APRIL 1968 ï)e demonstratie door het Zeekadettenkorps Schiedam in samenwerking met enkele andere korpsen waarover we in ons blad reeds uitvoerig hebben ge schreven behoort tot een geheel nieuw programmapunt voor de koninginne- 'feesten in Schiedam. Daarnaast zijn er de diverse jaarlijks terugkerende ge beurtenissen die steeds veel aandacht trekken en daarom ook in het pro- 'gramma blijven opgenomen. Hiervan noemen we de reveille, waaraan diverse muziekkorpsen medewerken, school-sportwedstryden. het vermaarde Schut- tersfestijn. waaraan een kleine duizend schutters niet alleen uit ons land, doch ook uit België, in bepaalde afdelingen deelnemen, de kinderspelen, het straat- tekenen. vlieg- en ruiterdemonstraties, en tot besluit het Oranjebal en de taptoe, die ditmaal weer op het parkeerplein Broersvest wordt gehouden. De leden van het hoofdbestuur der Stichting Viering en Herdenking Na tionale Feest- en Gedenkdagen, de he ren J. van de Griend, voorzitter. P. J. Drenth, secretaris en G. Rosman, 2e voorzitter hebben ons een en an der over het feestprogramma ver teld. Dit is een aanbieding voor al onze heren-klanten, zuiver wollen en mousse Nylon an kiets, uit de series van rond drie gulden - per paar voor nog géén één gulden zeventig. Nu zuiver wollen -anklets voor hen, die wol boven alles stellen en niets liever dragen... en Mousse nylon ankiets, die altijd passen en geen waspro- blemen opleveren, voor een prijs, om er meerdere paren tegelijkaan te schaffen. mousse Vrijdag en zaterdag verkopen Wij deze luxe heren-anklets, van zuiver wol met versterkte hiel en teen, en Mousse nylon an kiets, in alle courante maten en jn vele dessins en kleuren, door elkaar, per paar. Vrijdagavond tot 9 uur open G Mn Ml. of Zoals we reeds hebben gemeld heeft de Schiedamse vereniging „Cultura" voor zaterdag 20 april in gebouw Musis Sacrum een „Bal Ma cabre" georganiseerd met een ma nifestatie, waardoor de vereniging hoopt het culturele leven in Schie dam tot groter activiteit te brengen. Allereerst zal optreden „Fun Hou se" van Rob van Houten. Aan het bal verlenen medewerking Jack Red- Ier en zijn band, Shirley, Radboud Harmonie en Stef Meeder. Voor aan kleding van de zaal zorgen de kunst klasse van het Stedelijk Museum, Diet Wiegman, Jan Wolffers. Foto club Schiedam en Stichting Zieken omroep Schiedam. it (hooldbureau v: politie). e kapel van „Het Leger de heer A. Bijloo, route: land,0. lijn. door de verschillende heen. Route naar eigen keuze. Van 10.00—11.00 uur volgt bespeling van het carillon door beiaardier Cor Don. De kinderspelen: 9.00 uur: in west: in de Westfranke- landsestraat; 10 uur: voor Nieuwland I op het dr. Wibautpleln; 10.00 uur: voor Nieuw land II op het plein bij de geref. kerk aan de Albardastraat; 13.00: zuid: vertrek van het Rozenburgplein voorafgegaan door jeugd-Rijnmond-Band naar de speelweide begin wordt gemaakt, t Edisonplein; 16.30 uur vertrek vanaf het Edisonplein van een op tocht van kinderen met versierde autopeds, fietsen enz. voor een wandeling door oost. voorafgegaan door de Rijnmond-Band. Voor de mooist versierde fietsen e.d. zijn aardi ge prijzen beschikbaar gesteld. Route: Edisonplein, Van Swindenstraat, Van Swindensingel, Lange Singelstraat, Rot- terdamsedijk, Boerhaavelaan, Sneiliussingel, Ampèrestraat, Edisonplein. Straatteken- en kleurwedstrijden 10.00 uur: begin van de wedstrijd op het Edisonplein voor scholen in „Oost" het centrum, in v Op de Nieuwe Damlaan brak de voorvork van de bromfiets, van de 18-jarige J. W. Voogd. Hij viel en liep o.m. een hersenschudding op. Hij is door de G.G.D. naar het zie kenhuis vervoerd. OPLAGE 28.500 nu... beduidend goedkoper Ondanks de stijgende prijzen op de wereld-ledermarkt, kopen onze klanten morgen een fantas tisch mooie akte-tas voor een ongekend lage prijs. Magnifieke dubbele akte-tas sen met twee ruime vakken, twee grote voorzakken... zó solide dat de fabrikant elke tas 10 jaar garandeert, morgen voor iets meer dan een tientje. Ideale tassen voor de kinderen naar school, maar evengoed voor hun vaders, die naar kantoor zo'n tas kunnen gebruiken. Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bij kontrakt 17 - 16 - 15 - 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be- hoort De Havenloods te ontvan- 't gen. Mocht u de krant eens «nis- sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon f 132170). Dan wordt de krant door t onze lezers-servicedienst nabe- zorgd. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze dubbele akte-tassen met 10 jaar garantie op het leder, voor Vrijdagavond tot 9 uur open Géén Ml. of schrift de Rennersclub „Schiedam", op het vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan e Honnerlage Gretelaan. Start en Vlaardingerdijk, ter hoogte van d< kele minuten russenpoze, start vai adspiranten, jongens van 14 en voor het rijden van een afstand Koninginnedag begint met het lui den van alle kerkklokken en ontplooi en van de nationale driekleur. Aan de reveillemarsen nemen deel: 1. het Schiedams Politie. Muziek-gezelschap o.l.v. de heer M. Brilleman. Plaats van vertrek: Hoofdbureau van politie. Lange Westfrankelandsestraat, Von- '"an, Julianalaan, Stad- Stolbergstraat. Louise •lassau Dillenburgstraat, onder leiding van de heei Deze demonstraties zullen bestaan uit diverse springnummers, dressuurproeven. voltiges en ringsteken. De traditionele stoe lendans zal niet ontbreken. Ook het koek- happen door de jeugdige leden van de Schiedamse Ruitervereniging is een attrac tief nummer. n Geljl. stelling verdient. it program- JEUGD EN BEJAARDEN Voor bejaarden voert 's middags de toneelvereniging Brederode het blij spel op: „Niet van gisteren" tijdens een bijeenkomst om 13.30 uur in Mu sis Sacrum. Voor de jeugd begint daar 's avonds om 20.00 uur het Oranje bal met medewerking van diverse bands Lange parkeerterrein 2. de Christ. Muziekver. „Harpe Davids". 0.1.v. de heer A. L. Glotzbach, het Oosten: vanaf Koemarkt. Rotterdamsedijk. Boerhaa- veplein, Boerhaavelaan, Buys Ballotsingel. Lorentzlaan. Lorentzplein, Van SwindensU.. Oostsingel, Singel, Huis te Rivierew< ge Kerkstraat. Broersveld. Hei snpad. s Heils", r Nieuw- Broersvest begint, ken de volgende verenigingen mee: de Muziekver. „Sint Ambrosius". de Chr. „Harpe Davids", Gusto's mu ziekvereniging, Harmonieorkest „Wilton- Fijenoord", Harmonieorkest „O.B.K.". alle met hun drumbands, de Rijnmond-Band en D.O.K.-band. De Rijnmond-Band opent c een openings-fanfare. Daarna >u,ji te afwisseling een optreden van elk der mu- ziekkorsen. Voorts opmars van de deelne mende korpsen gezamenlijk, waarna een koraal en tenslotte het Wilhelmus zal wor den gespeeld. Afmars van elk korps afzon derlijk langs de tribune. He* 1 „O.B.K.", de heer J. Koops, tegels van de ie prijs-\ genomen, geglazuurd steld van de school Een zeer deskundige jury bepaalt de prij zen o.a. de heren Slot, leraar R.H.B.S., G. F. Henderickx, glazenier, Henderickx Jr. Dick Bos, J. de Raadt en anderen. Deze wedstrijden trekken elk jaar weer een grote belangstelling. Er worden dan ook fraaie werkstukken afgeleverd. 10.30 uur: Mars: van de R.K. gymn. ver. „Excelsior", voorafgegaan door haar drum band. De tocht gaat door Nieuwland. 11.00 uur: Vliegdemonstraties. door de le den van de Schiedamse Luchtvaartclub ..The Ciusaders" op het sportterrein vóór de Technische School aan de Mgr. Nolens- ^lJJO uur: begin van de roeiwedstrijden van de zeekadetten in de Nieuwe Haven, tussen Oranjebrug en „Kippenbrug". Wielerwedstrijden georganiseerd door LICHTSTOET Thans voor de elfde maal zal za terdag 27 april de lichtstoet door Schiedam trekken, als inleiding tot de koninginnefeesten. In de organiserende commissie heb ben zitting de heren: J. van de Griend, P. J. Drenth, J. Ooykaas. Jac. van Oudheusden. P. F. van der Rloeg, G. Rosman. A. M. Schoof, G. Rens. Ook nu zullen hieraan deelnemen: 2. de groot-bedrijven, 2. de klein-be- drijven en de industriële middenstand 3. de overige middenstand. 4. vereni gingen en scholen. 5. particulieren. Halverwege wordt een korte rust gehouden, tijdens welke getracht zal worden de prij zen bekend te maken, die in de genoemde groepen door deskundige jury's zijn toege kend. Door de Sectie Muziek van de Schie damse Gemeenschap zijn voor deze licht stoet aangewezen de muziekkorpsen: „Oefe ning Baart Kunst", „St. Ambrosius", drum band Christ. Gymn. ver. „D.O.K." en „St. Radboud" om de stoet vóór de rust muzi kaal te begeleiden. Na de rust zullen dit zijn: de „Rijnmond band". „Harpe Davids", drumband „Gus to" en de drumband van de R.K. gymn. ver. „Excelsior", Hierbij kunnen stellig nog verwacht worden de muziekkorpsen van ..Wilton-Fijenoord" en „Gusto" e.a. Opstellen: vanaf 19.30 uur op de Swam- merdamsingel, de kop van de stoet nabij de Marconiweg; verder in de Boerhaavelaan, richting Lorentzlaan. Ais aanrijroutes kun nen worden genomen: de Rotterdamsedijk, Boerhaavelaan, of: Singel, F.K.O. laan. Vertrek: 20.30 uur precies. R Singelstraat, Broersvest, Lange Grote Markt, om het Stadhu voor de burgemeester, plm. Korte geven door jeugdgroepen, dames op de speelplaats van de dokter aan de Eduard van Beinumlaan. ocht nu... beduidend goedkoper Ook in Uw kamers, ja, in Uw hele huis kunt U nu dit knusse, prachtige Bouclé kamerbrede tapijt laten leggen... omdat de prijs nu onvoorstelbaar laag is. Doordat wij deze zware kwali teit kamerbreed Bouclé konden kopen in twee uitlopende kleu ren, 380 cm breed, - betaalt U nu per meter nog géén vijftig gulden. Stel U eens voor, kamerbreed, zwaar bouclé tapijt, voor bijna de helft van de normale prijs, om meer luxe en comfort in Uw woning te hebben. kamerbreed bouclé tspijt 380 cm breed i, Parkweg, Mgr. No- ein, P. J. Troelstra- gerdijk: Rust en zo der prijzen plm. 21.30 Vervolg route: Rembrandtlaan. Mesdag laan, Westfrankelandsestraat, Aleldastraat, Penninglaan, Stadhouderslaan Z.O.-zijde, Willemskade, Groenelaan, Willem Brouwer straat, Lange Nieuwstraat, einde bij het Postkantoor. JEUGDIGE PAKISTANI ONDERGAAT EEN HARTOPERATIE IN ZUIDERZIEKENHUIS Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit zware kamerbreed bou- clétapijt, 380 cm breed, in grijs en cognac, Vrijdagavond tot 9 u Géén Ml. of tel DODENHERDENKING In Schiedam zal evenals elders op zaterdag 4 mei een herdenking wor den gehouden van hen die tijdens de jongste oorlog het leven hebben ge laten. Na de herdenking heeft in de Grote of St. Janskerk een bijeenkomst plaats, georganiseerd door de afde ling Schiedam van N.V.E.P.G. en V.V.N., waar een protestants- en rooms-katholiek geestelijke het woord zullen voeren. Medewerking wordt verleend door Orpheus" en O.B.K. Het programma luidt als volgt: 19.20 uur: begin mars naar/ het monument - onstraat. m der klokken 3 zich op de "kapel" van"7,Het Leger des Heils" gewij de muziek. 19.45 uur: Aankomst en opstelling van de stoet bij het monument. De kapel van „Het Leger des Heils" neemt de treurmarsmuziek over tot het geheel is opgesteld. 19.45—19.59 Luiden der klokken tweede maal. Sinds verleden week woensdag is het Rotterdamse Zuiderzieken huis een dartele patiënt rijker. Het is de elfjarige Daryl, een donker- ogige Pakistani uit Karachi, die dinsdag aan zijn hart werd geope reerd. Een operatie die prachtig slaagde: daags erna vroeg Daryl om zijn lievelingslectuur, Huckle berry Hound, klom uit zijn bed en voert nu half in het Engels harf in het Nederlands het hoogste woord. Daryl was in zijn geboorteland eigenlijk opgegeven. In 1963 was hij door een Amerikaans hartteam ge opereerd. Het resultaat van deze ope ratie was nihil, omdat de Amerikanen ter plaatse niet beschikten over een kunsthart, een onmisbaar instrument bij de ingrijpende operatie die Daryl moest ondergaan. In het Zuiderziekenhuis wordt al jaren met een kunsthart gewerkt. Maar wat wist Daryl en wat wisten zijn ouders er van? De Rotterdamse zakenman G. („Ik heb miin naam lie ver niet in de krant") vertelde hen over de stand van de medische we tenschap in ons land. Hij en Daryl's vader zijn zakenrelaties, vandaar. Van het een kwam het ander. De heer G. vertelt te zijn overtuigd door een Pakistaanse priester, die hij ten hui ze van Daryl's ouders ontmoette, dat zijn vertrek naar Nederland een gou den gelegenheid was om Daryl mee te nemen. Dat kon zijn redding zijn. Een telefoontje naar mevrouw G. was voldoende: Daryl kon mee naar Rotterdam. Een verstrekkende be slissing, omdat de heer G. de kosten van vervoer, huisvesting en medische verzorging voor zijn rekening moest nemen. Niet omdat Daryl's ouders zonder geld zitten het tegendeel is waar. het gezin met vijf kinderen heeft een ruim bestaan in Pakistan maar omdat de Pakistaanse rege ring de uitvoer van geld absoluut ver biedt. naar school ging en hij zich thuis moest vermaken. Dus ging hij mee naar school! Hij werd direct opgenomen. De on derwijzer wachtte een week af, maar schreef hem toen officieel als leerling in. Een goede leerling, die elke week een ander klasgenootje naast zich in de bank kreeg om hem in zo goed mogelijk Engels uit te leggen waar de „meester" het over had. En wie mocht twijfelen aan het resultaat van deze methode, late zich overtuigen door Daryl's eerste rapport, dat hij net voor zijn operatie kreeg: slechts één onvoldoende voor... Nederlands. „Het is een intelligent manneke", zegt mevrouw G.. die sinds verleden week maandag nog een logée heeft, de moeder van Daryl, gelukkig met de vooruitgang die haar zoon maakt, ver baasd over het leven in Nederland, opgetogen over de artikelen in een Ne derlandse supermarkt, verbouwereerd als zij het kunsthart mag bekijken, het instrument dat Daryl's operatie mogelijk maakte: „Is dat nou alles'." Kous af De heer G. maakte er geen pro bleem van. En mevrouw G. reageer de op het vooruitzicht een langdurige logé te hebben met de nuchtere woor den: „Als je zes kinderen hebt, kan je er ook zeven hebben". En daar mee was die kous af. Op 16 september van het vorig jaar zette Daryl voor het eerst voet op Ne derlandse bodem. Hij heeft er geen uur spijt van gehad. Heimwee kende hij niet. Moeite om zich aan het kli maat of het eten aan te passen had hij niet. En in de jongste dochter van de familie G. vond hij een uitgelezen speelkamaraad. Hij kon het maar moeilijk verkroppen, dat zij overdag A I Oadgc Afd. Verkoop: Ujjjjijj Kipstraat hoek Groanandaal Groothandelsgebouw/Stationaplain as. FEEST IN KETHEL Onder auspiciën van de oranjevere niging Wilhelmina te Kethel wordt op donderdag 18, vrijdag 19 en zater dag 20 april de jaarlijkse kermis ge houden op een terrein, gelegen aan de Vlaardingerweg. Er zijn verder di verse feestelijkheden georganiseerd. Zaterdag 27 april wordt op het terrein van D.S.S. een voetbal- en honkbalwed strijd gehouden tussen de drie L.O.-scholen van Groenoord. Aanvang: negen uur. Dinsdag 30 april om 9 uur is er een auba de door de leerlingen van alle scholen in Kethel. met begeleiding van de R.K. Mu ziekvereniging ,.St. Radboud", op het plein vóór het winkelcentrum aan de Schiedam- seweg. Het geheel staat onder leiding van de heer P. Beekman. Na afloop van deze aubade gaan de kinderen, voorafgegaan door „St. Radboud", naar het Joh. Strauss- ilngen lingen feerlingen van d lingen van de 6e 1 Evenals in Schiedam worden de wedstrij den voor jongens en meisjes apart gehou den. Voor elk spel worden de winnaars, dus 6 jongens en 6 meisjes, afgevaardigd naar de op 15 mei a.s. te houden wedstrij den, met als inzet het wijkkamploenschap van Schiedam. Nadat de kinderspelen zijn begonnen, maakt om 10.00 uur: „St. Radboud" een rondwandeling door Kethel o.a. door Tuin dorp en Groenoord. 14.00 uur: Mars door „Groenoord" door de Christelijke Gymnastiekvereniging „Ani mo", voorafgegaan door haar drumband Vertrek van het Johann Straussplein. ------- s worden ge- kransen en bloe door de burgemeester, de edelacht- H. Roelfsema, namens het ge- tuur; 2. familieleden; gingen, bonden, enz.; 4. scholen. 20.00 uur: Hoornsignaal voor: stilte (vaandels en vlaggen nijgen; het Wil helmus (2 coupletten) door allen mede te zingen (vaandels en vlaggen nijgen). Hierna afmars. Tijdens de opmars en de plechtigheid: Stilte. leer- 20.00 uur: beginnen met opstellen op het Johann Straussplein.; 20.30 uur: vertrek van de grote lampionoptocht vanaf het plein, voorafgegaan door de R. K. Muziek vereniging „St. Radboud". Route: Johann Straussplein, Vlvaldilaan, Eduard van Beinumlaan, Laan van Bol'Es, Willem Andriessenlaan, halverwege via voet pad oversteken naar de Molensingel, Win gerdlaan, Iepenlaan, Perenlaan, Kersen laan, Hargslngel, Schiedamseweg, Meeuwen singel, Kerklaan, Dorpsplein, Vlaardinger weg. Ontbinden in de Lindeijerstraat. Groeps- en persoonlijke prijzen voor de mooiste lampions met versieringen. Bijna een miljoen gulden dat is het bedrag, dat het Nederlands Ast ma Fonds dit ia ar hoopt te kunnen besteden aan de taken waarvoor het staat. Dat aeldt de directe hulp aan de vele honderdduizenden Nederlan ders. die op dit ogenblik lijden aan astmatische aandoeningen, en de hulp op langere termijn door onderzoek naar oorzaken, naar betere bestrii- dingsmethoden en naar mogelijkheden deze ziekten te voorkomen. Astma, de volksziekte, die zo velen tot in de kern van hun bestaan raakt en die zo vele ingrijpende gevolgen tot invaliditeit toe heeft, staat van 22 tot en met 27 april in het mid delpunt van de belangstelling. Dan word de jaarlijkse landelijke collecte van het Nederlands Astma Fonds ge houden. Voor het eerst in de nog jon ge geschiedenis van de astmacollec tes geschiedt dit in het voorjaar. De oorzaak van deze verandering is een ingrijpende wijziging in het iaarsche- ma van het Landelijk Collectenplan. Onveranderd is echter gebleven de doelstelling: de astmabestrijding. die nog een grote achterstand heeft in te halen, te helpen om zo snel en doel treffend mogelijk de vele problemen, die astma kent. zo goed mogelijk tot een oplossing te brengen. Therapeutische kampen Wat er allemaal moet gebeuren? De Grondig Daryl had een dubbele hartafwij king: een vernauwde longslagader en een defect in het tussenschot tussen twee hartkamers. Gezien Daryl's vi taliteit hebben de dokters hun werk grondig gedaan. Aan zijn herstel werkt hij zelf hard mee. „Ze zeggen al dat we hem volgen de week weer thuis hebben", zegt me vrouw G. En dan? Dan blijft hij zeker nog een half jaar. Daarna moet hij weer naar huis. „Maar we geloven dat hij liever hier zou blijven. Het liefst zou hij zijn hele familie naar Nederland laten ko- Gezondheidsverklaring voor honden vereist in West-Duitsland De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren ver zoekt ons het volgende mede te de len. Volgens inlichtingen van de plaat selijke praktiserende dierenarts heeft de Veeartsenijkundige Dienst melding gedaan van een nieuwe verordening in West-Duitsland betreffende in- en doorvoer van honden en katten. Met ingang van 22 april 1968 dient bij de Duitse grens behalve het ge bruikelijke Rabiescertificaat no^ een gezondheidsverklaring te worden over legd welke niet ouder is dan 10- da gen, uitgezonderd circushonden, schippershonden, blindengeleidehon den en honden die per vliegtuig Duitsland doorreizen. Met de toege voegde verklaring voorziet de Vee- artsenijkundige Dienst geen moei lijkheden, doch neemt, indien deze zouden optreden geen verantwoorde lijkheid. Echter wel voorziet de Vee- artsenijkundige Dienst de moeilijk heden indien bij bezoek aan een der de land de hond opnieuw Duitsland binnen moet, omdat de termijn van 10 dagen doorgaans verstreken zal zijn. Het zal de vraag zijn of de voorgeschreven verklaring in het buitenland verstrekt kan worden. De belanghebbenden dienen contact op te nemen met hun dierenarts. De hengelsportvereniging „Schie dam en Omstreken" organiseert op maandag 22 april een filmavond in gebouw „Arcade" aanvang 20 uur. De volgende kleurenfilms zullen worden vertoond: „Snoek pakt aas", „Kuit- schieten van forellen", „Vistocht naar de Kweekvijvers in Flevoland". „Vistrip naar Helgoland" e.a. Alle le den hebben gratis toegang op vertoon van hun lidmaatschap 1968. ook de dames van de leden zijn welkom. Van de 29-jarige chauffeur H. v. G. uit Vlaardingen is zijn auto ge stolen. die hij op de Singel te Schie dam had geparkeerd. nu... beduidend goedkoper Voor hen, die met de ruimte moeten woekeren, vooral in de slaap-sector, is deze Duo com binatie een uitkomst. Twee complete slaapplaatsen, twee aparte bedden, op te bergen op de plaats van één, nu voor een bijzonder lage prijs. Hen handige combinatie, in een wip opgezet, uit de series van 157.50, compleet met twee polyaether n trasdekken. astmabehandelingscentra moeten aanmerkelijk meer steun krijgen. So ciaal medische adviesbureau's, zoals er binnenkort één in Amsterdam zal starten, moeten worden opgericht. De revalidatiemogelijkheden moeten worden vergroot méér therapeutische kampen voor jongeren moeten worden opgezet, in vele individuele gevallen moet direct soulaas geboden worden. Het zijn maar enkele voorbeelden uit een reeks van zaken, die op dit ogen blik moeten gebeuren. Daarnaast komt een lange lijst van wensen op het gebied van wetenschappelijk on derzoek. dat moet leiden tot betere toekomstkansen voor de patiënt van straks. Onderzoek op het gebied van erfelijkheidsfactoren en naar het vóórkomen van astmatische aandoe ningen onder de jeugd zijn voorbeel den van wat nu wordt uitgevoerd en wat jarenlang geldt, mankracht en doorzettingsvermogen zal vragen. Hoe eerder en hoe beter alle noden en wensen aan bod kunnen komen, hoe meer nut én kansen er zullen zijn de 800.000 Nederladers. die het di rect aangaat. Hoe eerder hoe beter dat kan alleen wanneer alle Nederlan ders méé willen vechten tegen dez.e volksziekte. Dat gevecht is met zeer vreedzame middelen te leveren: met een vriendelijke ontvangst van 'n col lectant en een welgemeende gift in de bus. Compleet met 2 polyaether matrassen en matrasdekken Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze duo-onderschuif combi naties, waarvan 't lakwerk iets beschadigd is, compleet met 2 matrassen en 2 matrasdekken, alles bij elkaar, voor één prijs, voor Vrijdagavond tot 9 Géén Ml. of schrift.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6