„Uw Doelen wordt overal geroemd" ,Ome Jan" Hulsman heeft een zakelijke hekel aan regen Sportgrabbelton Bon voor uniek concert GEVONDEN VOORWERPEN k BEENHAKKER DE HAVENLOODS f2,50 DE HAVENLOODS DONDERDAG 25' APRIL 1968 Uw dochtertje zal dolgelukkig zijn, als U haar meeneemt om zo'n leuke overgooier uit te zoeken... en U zult enthousiast zijn over de prijzen. Draion en Terlenka over- gooiers, in een groot assorti- ment van frisse ruitjes. Over- gooiers, die prettig zitten en zo leuk staan. En... die zowel 's zomers, over een luchtig blousje, als 's winters b.v! met een warme trui gedragen kun- nen vvorden. Deze leuke meisjes overgooiers, van hét zo bekende draion en terlenka, dus makkelijk wasbaar, snel droog en ze hoeven niet ge streken te worden, nu voor bijna de helft van de normale prijs. Zuidgeest exposeert in Galerie Wiegman Bij Galerie Wiegman in de Passage hangt een aantal opvallende gouaches en een tekening van de 22-jarige Schiedamse kunstschilder Ton Zuid geest. Opvallend, omdat zij een eigen vormgeving hebben in het figuratieve vlak en in vriendelijke rustige kleu ren. Die kleuren spelen een belangrij ke rol. Het perspectief ontbreekt. Ton Zuidgeest zegt hier zelf over: ..Ik maak mijn werk niet zoals een schrij.vèr een detectiveroman schrijft. GELDIG TOT 31 MEI 1968 We.hebben vorige week een fout begaan door bij de foto van de ver schrikkelijk onaantrekkelijke auto van de autowasserij op de parkeer plaats bij de Doelen, ook de autowasser zelf te betrekken. Dat w,as ge woon dom, want wé hadden natuurlijk kunnen wétajn dat verschillende eIèm"ent erg belangrijk';"zo betogrijk vaste klanten van de heer J. G. Hulsman daardoor in hun wiek gescho- dat de psychologische benadering op ten zouden zijn. En terecht, want de heer Hulsman - „ome Jan" voor sommigen, „Opa" voor anderen levert ondanks het anti-reclame- uiterlijk van zijn „magazijn", voortreffelijk werk. maat 86 - 98 104-116 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze snoezige overgooiers, in vele frisse ruitjes. In de maten 86 /tm 122 (±H-±8j»r). Vrijdagavond tot 9 I. of Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9—17 Uur. behalve op zaterdag en zondag: Sleutels.In é,tui;autosleuteltje; sleutel: 7 sleutels: ring. niet 16 sleutels (Hoofdbureau ^Rotterdam)sleutels .aan kettinkje; kruk met zwart handsvat; bruine aktetas met inhoud; groene pukkel niet inhoud; grijze herenhandschoen <L); voetbal. (Post Ke- thel); gordijn of hemeltje; sjaal (Post Ke- n over;jas, the!); e bevragen' bij V htephe gladde 1.8c; "loge. J Bogaard. Dirk Schaferpléin Jee armband, Korsten, B. Havenweg 7; da- jnesring, v.d. Zoüwen, Boytestraat lib; en veloppe met inhoud, Ch. v. Veen, Oude Sluis 15b; jasje met capuchon, Hardel- Jnan, St. Lidulnaplein 6; autostep, H. Brök- ling, H. Bosmanpleir jLeeuwen-Christiaanseii, van <3c; drlewielig kinderfietsje, a. va,, JPh. v Bourgondiëstraat 9; 1 paar donker grijze hérenhendsphbe""- Bfihaffljas Berkenlaan IS: herent Jan Hulsman is indertijd begonnen met een rijwielstalling, maar daar zat op een gegeven ogenblik de klad in en toen is hij overgestapt naar de auto-wasserij. Dat is inmiddels al weer 12 jaar geleden. Hulsman heeft voortdurend in de omgeving van het Centraal Station geopereerd, hoewel niet steeds op dezelfde plaats. Sinds drie jaar kan men hem vinden op de parkeerplaats bij de Doelen, aan de kant van het-station. Jan Hulsman is een behulpzaam mens. Als een automobilist het par keerterrein opdraait en niet zo gauw een plaatsje kan vinden en elke automobilist weet dat het niet gemak kelijk is Vanuit een auto de parkeer plaats te overzien dan is daar al tijd Hulsman bij de hand die het hele terrein als het ware in zijn hoofd' heeft. Hij weet meestal wel een gaatje te vinden voor de radeloze chauffeur die al tijden aan het ronddraaien is. Behalve de losse aanloop heeft de heer Hulsman een behoorlijke kring van vaste klanten. Verschillende za kenmensen uit de buurt van de Lijn baan laten regelmatig hun wagen een beurt geven door de heer Hulsman. En hoe staat het met de verdiensten? „Het valt niet mee er een goeie bo terham uit te halen", aldus Jan Huls man. „Ik ben nu bijna 60 jaar en ik kan er net mee drijvende blijven, maar meer ook beslist niet. Weet u, het weer werkt ook lang niet altijd mee. Als het regent laat niemand zijn auto wassen, want het resultaat is dan toch niet of nauwelijks te zien. En het regent nogal eens bij ons. Dat scheelt behoorlijk in de verdiensten. Daarom heb ik ook geen geld om m'n „magazijn" te laten opknappen." Is uw plaats op het parkeerterrein bij de Doelen een definitieve? „Nee, het ziet er naar uit dat ik aan het eind van dit jaar weer naar een ander plaatsje moet gaan uitkij ken. Maar dat is geen probleem hoor. Ik sta op heel goeie voet met' de po litie. Nooit moeilijkheden over m'n vergunning en als ik nou aan het eind van het jaar hier weg moet, dan kan ik bij wijze van spreken zelf uitzoe ken waar ik dan naar toe wil. Het zal wel weer hier in de buurt wor den. Ach, je raakt er een beetje aan gehecht, aan zo'n omgeving," Jan Hulsman:wflst en pogtkt.auto's. Hij-ziet hiel op tegen veel werk. Dat kan ook niet in'verband met de ver diensten. Voor f 3,50 wast hij een klei ne, voor f 5,7 een grote auto. En als dat gewenst wordt poetst hij de auto. Dat neemt een hele dag in beslag, want Hulsman levert geen half werk. De heer Hulsman hoopt op een droge zomer, met veel stof, zodat veel auto bezitters een wasbeurt nodig achten. Wij hopen het ook. Dat wil zeggen, de droge zomer. Het stof is voor re kening van de heer Hulsman. INVALIDENWAGENS V TEL. 23 75 23 blijf ik van die verrassingseffecten af Ti het onderwerp zo diep mogelijk ie kunnen benaderen. In veel van mijn werken laat ik ook bewust het perspectief weg om op die manier het platte vlak volkómen tot zijn recht te laten komen. Als je met perspectief werkt verliest het platte vlak veel van waarde". Ton Zuidgeest heeft de Rotterdam se Kunstacademie doorlópen. Als kunstschilder en beeldhouwer ging hij naar de rijksacademie in Amster dam, om de kroon op mijn studie te zetten. Maar teleurgesteld liep hij vast in de bureaucratie en de naar Xijn smaak vastgeroeste verouderde onderrichtvórmen. Zelfstandig zocht hij zijn weg. Het resultaat is te zien bij „Galerie Wiegman' ALS U ÉÉN KEER WEET WAT RALSTONNEREN IS WILT U NOOIT MEER SCHILDEREN OP DE OUDE MANIER MET GEWONE VERF! Ervaar zelf hoe mooi u schilderen kunt. Het is verbazend wat u zelf tot stand brengt als u ge bruik maakt van RALSTON BON-TON VERF. Keukens, kamers, gangen worden fonkelglanzend onder uw handen met deze wonderlijk licht strijkende verf. Neem nu voordelig de proef. Knip deze waardebon uit en haal een proefbus RALSTON BON-TON: waarde f 6.tijdelijk met f 1,50 VOORDEEL voor f 4,50 bij uw Ralston-winkelier. U ralstonneert er 7 vierkante meter mee. Dan wéét u het wel: U gebruikt nooit meer iets anders dan RALSTON BON-TON RALSTON VERF N.V. - UTRECHT TEL. (030) 2 98 44 - AFD. VOORLICHTING hot Israëlische dirigent Gary Bertini: Voor een klankrijke opening van de Israël Week 1968 te Rotterdam zal H ückdy het Israëlisch Kamerorkest zorgdragen. Dit nog jonge, maar zeer amhi- tieuze orkest heeft de laatste twee seizoenen meer dan 200 concerten gegeven en kamer-opera's uitgevoerd. Het heeft zich een vooraanstaande plaats verworven in het muziekleven van de thans 20-jarige natie. Vele solisten van internationale vermaardheid traden met het orkest op, om slechts enkele te noemen: violist Isaac Stern, sopraan Maria Stader, fluitist Jean-Pierre Rampal, cellist Leonard Rose enz. DAMES VAN SPIRIT SPEELDEN GELIJK De eerste promotiewedstrijd van Spirit tegen het Bloemendaalse Schev- beek heeft onze stadgenoten I punt opgeleverd, wat de verhoudingen in het veld goed weergaf. Scheybeek, dat vorige week van Qui Vive had verloren, werd in de openingsfase van de wedstrijd in de defensie gedron- VAN (Oude) Binnenweg 57a - R'dam Hoogstraat 71 - Schiedam HIRO-radiouitzending over homeopatische geneeswijze Op zaterdag 27 april zal in de HIRO-radiouitzending op Hilversum I van 1717.30 een uiteenzetting wor den gegeven over de homeopatische geneeswijze. Hoe werkt deze genees wijze en wat Zijn homeopatische ge neesmiddelen? Inlichtingen hierover zijn te krijgen bij De Vereniging tot Bevordering der Homeopathie in Nederland, telefoon 010-182747, 282095, 255617 en 203877. herenhancischoen, ïrrutne portemonnee' mei* inhoud. Gund- •lach, Benthuizerstraat 11, Rotterdam; ko peren bel. Clemens van Dijk, L. Nieuw- fctraat 11b; 6 meter' slahg; A.Paulussen. .Duifstraat 16, Vlaardingen (Tel. 349411); 2 sleutels, Kooij Mariastraat 79b, keldersleu tel, mevr. Noordzij, B. Tïjjl Gretelaan 249; .lierenbril, Hagen, Galileistraat 33b; ring 'met sleutels, W. van Luijk, KI. Klater- straat 64: zakmesje, Schilperaord, Tjlin- laan 40. sleutels ih étui B. van Dorst, P. .Potterstraat 62c: ring met sleutels, Post- Ikantoor, afd. Expeditie. L. Nieuwstraat; i zakmes, Parels, Schiedamseweg 27; ring met autosleutels, G. Broersma, Mgr. No- lenslaan 80; rozenkrans, v.d. Pluijm (Tel. 260420. toestel 243). Dierentehuis, -Sint Anna Zusterstraat: -- t poesje; bastaard hond, 3 mnd, Verleden week stond er in de Sportkroniek verheugend nieuws voor Excèlsior'20. De NSF had bij de steeds terugkerende giften aan diver se verenigingen, geld uit de totopot, ook df nu nog derde klasser bedacht. Voor de "bouw van het nieuwe club- t 'bruin, "plm. mnd. blauwe parkiet. zwarte jonge hond, reu Bomeman,- Dr. Visserlaan -44 (Tel. 263174); langharige nd wit-zwart, J. de Wolf. St. Liduina- OPLAGE 28.500 Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bij kontrakt 17 - 16 - 15 - 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be- hoort De Havenloods te ontvan- gen. Mocht u de krant eens mis- sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon i 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe- zorgd. niet minder dan f 10.000. De club kan het best gebruiken. Het schitterende clubhuis, dat juist vorige week onder dak is gekomen kost heel wat geld en dat bedrag is dus een flinke rug gesteun. Als nu het derde klasser- schap opk nog behöuden mag blijven, is het geluk bij de zwart witten kom pleet. We blijven nog even bij Excelsior. Van de Veteranen afdeling kregen wij een berichtje, dat de veteranen- club, spelers boven de 35 jaar op zon dag 26 mei met de dames op reis gaan naar Nijmegen. Van Quick is de. vererende uitnodiging ontvangen deel" te nemen aan het toernooi dat deze club organiseert ter gelegenheid van het "80-jarig -bestaan. Tegenstanders daar zijn: HBS, Robur et Velocitas, Quick, Den Haag, UD, Hercules, Olympia'en natuürlijk:Quick zelf. Die senioren hebben toch een heel programma af te werken, want ge pland is. 5 mei naar Donk in Gouda, 19 mei naar- Postduiven. 29 mei het toernooi van Naaildwijk. Tweede Pink sterdag doen de veteranen mee aan het toernooi van SFC, daarna op 9, juni aan het DHS toernooi en voorlo pig is als laatste wedstrijd op het programma het toernooi van HBSS. Wedstrijden voldoende dus. Voor' Lody Kalden van PPSC is. de vererende uitnodiging gekomen om met het Nederlands zaterdagelf tal m'ee te gaan tegen Frankrijk. Lo- di is daarmee de eerste internatio naal van PPSC. Het Nederlands elf tal zal zaterdagsin het.kader- van het drielandentöernoöi om de Coupe Fernand CanelTe te Rijssen in het sportpark De Koerbelt voor de zes tiende keer in, het krijt treden tegen cle Franse zaterdagvoetballers. Van de voorgaande vijftién wedstrijden won Nederland er 12, Frankrijk 2. Een ontmoeting eindigde in een ge lijkspel. We wensen het Neder lands zaterdag elftal en Lodi Kalden in het bijzonder een goede wedstrijd toe. •Joop Molendijk", de trainer die dbor Excelsior '20 op non aktief werd ge steld, zal toch wel wat goeds in de» mars hebben';Uit tal van kandidaten die dongen naar de vacature bij Hoi- landiaan omdat Aad Bak daar weg zal gaan, werd de Schiedammer ge kozen. Op 1 juli -zal de sympathieke er ter zake kundige Schiedammer in dienst treden bij de Vlaardingse club. Bij de hockeyclub Spirit is het feest en mag het? Het eerste en der de damesteam zijn kampioen gewor den, evenals meisjes A. de heren wil den niet achterblijven en het tweede en derde herenteam werden ook kam pioen. Op 26 april zal dan ook in het clublokaal enorm gefeest worden en de Spirit leden zullen daar het be wijs leveren dat zij ook nog wel iets anders kunnen dan hockey-spelen. Op 28 april zal voor de tweede keer het Thurlede veteranentoernooi worden gehouden. Mét als inzet, de verbrons- de stick, zullen AMHC, Dordrecht, Push MRHC, Rijswijk en natuurlijk Spirit de strijd aanbinden. Het lijkt ons voor de hand te liggen dat velen weieens zouden willen ken nismaken met de oprichter en dirigent van het Israëlisch Kamerorkest, die het orkest op internationale hoogte bracht. Donderdagavond 2 mei kan men deze kennismaking dan in con crete toetsen aan het optreden van het orkest met zijn dirigent in de grote zaal van De Doelen. Dirigent Gary Bertini ontving zijn muzikale opleiding in Israël, Milaan en Parijs en studeerde compositie bij Arthur Honegger. Hij heeft vele orkes- ten over de Help wereld gedirigeerd en verheugt zich erop nu ook in Rotter dam te mogen optreden. „Het zal mijn eerste bezoek aan Rot terdam zijn, hetzelfde geldt overigens voor alle leden van. ons orkest. Maar ik heb uiteraard al veel over uw stad gehoord. Als het woord „Rotterdam" valt, denk ik aan moed, verzet tegen de nazi's, een haven waar schepen uit heel de wereld komen en gaan, een stad die zich met een geweldige ener gie weer opbouwde uit de puinhopen, maar bovenal aan hartelijke Neder landse mensen waar ik al zoveel van hoorde. Nee, ik heb nog nooit deelge nomen aan een Israël Week, maar wel aan vele Israël-festiviteiten in vele landen, o.a. in; Amerika, Parijs enz.". Zegt de naam van het concertge bouw De Doelen u iets? „Zeker, al mijn vrienden en collega musici in Engeland, Italië en Amerika hebben mij herhaaldelijk verteld, dat De Doelen een van de mooiste concertgebouwen is die zij kennen en zii roemden over de prachtige akoestiek van de zaal. Eigenlijk houd ik er niet van om met het Israëlisch Kamerorkest op te treden in grote zalen, omdat naar mijn idee dan al tijd iets verloren gaat van het direc te contact dat een kamerorkest met zijn publiek dient te hebben. Maar wat ik hoorde over de sfeer en de akoestiek van de Rotterdamse zaal was zodanig, dat ik zonder enige vrees het concert tegemoet treed." Van welke componist houdt u het meest? „Dit is altijd een heel moeilijke vrhag. Is er eigenlijk wel iemand die maar één favoriete^componist heeft? Ik zou liever willen zeggen, dat ik enkele componisten heb waarvan ik in het bijzonder houd, maar niet één. Het is verleidelijk voor mij orh te zeggen, dat Mozart mijn favoriet is, maar dat is Bach ook. En zo zijn er nog een paar, inclusief eigentijd se componisten. Maar als ik één keer vermetel mag zijn. dan zeg ik: Mo zart." Een heel andere vraag. Hebt u wel Andermaal zijn wy in de gelegenheid onze lezers een zeer aan- i trekkelijke reductie te verschaffen voor een uniek concert in de I grote zaal van de Doelen. Op donderdag 2 mei (20.15 uur) zal het Israëlisch Kamerorkest hier op muzikale wijze de Israël Week J 1968 openen. De uit te voeren werken zijn: Suite nr. 1 van Bach, suite „Yeme nite Dawn" van de Israëlische componist Seter; concert nr. 1 van Haydn en Kammermusik nr. 1 van Hindemith. Een uitermate j kleurrijk programma dus Tegen inlevering van deze bon aan de kassa van de Doelen (geopeifd van 10 tot 16 uur) kunt u plaats kaarten verkrygen voor de ongelooflijke prijs van Laat u deze bijzóndere kans niet ontgaan en viert op muzikale j wyze het jubileum van de jonge staat Israël mee. Verdere bijzon- i derheden vindt u in het interview, dat wy hadden met de Israëli- sche dirigent Gary Bertini. eens gehoord van een ander Rotter dams symbool, namelijk de voetbal club Feijenoord? „Het spijt~"me, maar ik weet eigen lijk niets van de voetbalsport. Ik heb maar heel weinig tijd beschikbaar om eens een aardige partij te gaan zien. De paar die ik gezien heb in mijn leven waren echter wel een be levenis voor mij. Ik zal er toch nog eens wat meer van te weten moeten zien te komen." Wat is een diwan Op het programma dat u in Rotter dam gaat uitvoeren staat onder meer een Jeminitische diwan". Wat is een diwan? „Een diwan is. in feite een vriend- schapplijk samenzijn, waarbij men sen elkaar verhalen vertellen en lied jes zingen. Het is een oosters woord, dat men tegenkomt in Perzië, Jemen en andere landen uit het Nabije Oos ten. Het stuk „Yemenite Diwan" is dus een suite van liederen, gezongen en gespeeld alsof het een echte di wan betrof. De naam van het gezel- schap-meubelstuk divan zal u niet onbekend zijn. Deze speelt een gro te rol bij deze ontmoetingen." Heeft de componist van dit stuk, Mordecai Seter, nog meer werk op zijn naam staan? „Jazeker. Seter is een van Israëls vooraanstaande componisten. Een van zijn werken, het oratorium „Midnight Vigil", kreeg een paar jaar geleden de belangrijke prijs „Premio Italia". Seter heeft op een zeer originele wijze dingen gecom poneerd met een authentieke oosters- .ioodse achtergrond. De reden waar om ik het heb gekozen is deze: het stuk symboliseert voor mij wat Is raël is. een smeltkroes van mensen uit Oost en West. die samen hun in breng hebben in een nieuwe, dyna misch bruisende cultuur. De ont moeting van de Jemenitische melo die en met Seter's Russische her komst en Franse muzikale ontwikke ling. is eigenlijk diep geworteld in Israels herleving en daarom zeer ge schikt voor de 20ste verjaardag van onze staat." We blijven nog even bij het altijd aktieve SVV. Vanavond zai in de kan- tine van SVV de bekende radio en TV verslaggever Koen Verhoef de prijzen uitreiken van de spelregeltest- .wedstrijden. De jongelui zullen nu eens niet een sportfilm voorgescho teld krijgen, maar De Saint zal de jonge knaapjes aan het scherm kluis teren. De toegang is voor een ieder vrij. Voor het optreden van het RET- niannenkoor op zaterdagavond 27 april in de grote Doelenzaal met me dewerking van de Marinierskapel en Caroline Kaart zijn nog kaarten ver krijgbaar in de rangen van f 4,50 en f 6. Aan de Doelen-kassa kan men te recht. gen. Spirit schiep zich vooral door goed voorbereidend werk van Marian ne Kloos enkele kansen, die door Eveline Jansen en Suzanne Huisman jammerlijk om zeep werden gehol pen. Na 10 minuten slaagde Schey beek erin uit de verdediging te ko men en beproefde hef met enkele leuk opgezette aanvallen de betrouw baarheid-van de Spiritverdèdiging. dat door het begaan van overtredin gen verder onheil wist te voorkomen. Vooral door de trage wegwerking doorstond menige Spiritsupporter en kele benauwde momenten. Met dit spelb^eld brak de rust, aan. Na de pauze golfde het spel over en weer met een iets gevaarlijker Schey beek. Dit resulteerde in de 14e minuut in een gave treffer, toen na een on overzichtelijke situatie voor het Spi- ritdoel de Scheybeekmiddenvoor plot seling vrij spel kreeg. Tegen haar schuiver was.döeivroUwe Tineke v.d. Water niet .bestand. 0— Onder aanmoediging van een grote supportersschare vocht Spirit verbe ten terug, maar boekte vooralsnog geen succes. Goed gestuwd door de beide.halyes Wil en Marijke Wassen- berg trachtte Spirit met gladde com binaties de Spheybeekdefensie te ont regelen. hetgeen in de 24é minuut ook volkomen gelukte. Suzanne Huis man liep', eenmaal in' de cirkel geko men alles voorbij en scoorde beheerst. Vlak voor tijd mocht Spirit nog een drietal strafcorners nemen, die door onzuiver aangeven en slecht stoppen keer op keer gedoemd waren te mis lukken. Door dit resultaat ligt er voor Spirit een reële kans op promotie in het verschiet. Wanneer volgende week de uitwedstrijd tegen het Uithoornse Qui Vive gewonnen wordt, zal haar klop op de deur van de 3e klas vrij wel zeker beantwoord worden. Verwen Uzelf eens, maar ook Uw hele gezin, want allemaal .zullen ze met plezier kijken naar zo'n prachtig tafelkleed. Originele handweef tafel kleden, die U kunt vergelijken met kleden uit de serie.van 14.95 in prachtige dessins en kleuren van een prima kwaliteit. Deze tafelkleden, die zowel rond als vierkant te verkrijgen zijn, verkopen wij nu voor nog géén negen gulden. handweef tafelkleden vierkant 130 x 160 rond 130 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige handweef tafelkleden, in tientallen kleu ren, maten vierkant 130 cm, rond 130 cm door elkaar voor Bijpassende tafelloper, 60x160 cm voor 4.98 Vrijdagavond tot 9 uur open. Gtin tW. «f idipft. but.

De Havenloods | 1968 | | pagina 13