Tien jaar georganiseerd zomeravondvoetbal ABC VP S? één gulden; EJcly Treytel debuteert vandaag in Jong Oranje LOU VAN RAVENS IN COMMISSIE T.S.F. 2 en 4 promoveren naar tweede klasse ORGELS I I uw trotse bezit llllililillililllUlliülillil Joh* de He autoservice willemse KOOP PRIJSBEWUST! 't MEUBELHUIS Nico van Slobbe naar Hunter 25 S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 APRIL 1968 T afeltennis KORT NA DE OORLOG dook het zomaar ineens op: er was weer wat te eten na al die jaren van ellende, de straatfeesten waren aan de orde van de dag en natuurlijk mocht bij dit alles onze nationale sport niet ontbreken. Er moest ook gevoetbald worden. De ene straat daagde de andere uit om desnoods tussen het puin een partij te voetballen. Er was altijd wel een kroegbaas te vinden, die voor de prfjzcn en de pilsjes zorgde. Voetbalvelden waren er nauwelijks, de Duitsers hadden voor. die velden een andere bestemming gevonden. De meeste terreinen moesten gerestau reerd worden. Geen nood, want tus sen het puin in Rctfterdam lag nog wel een vlak stukje grond waarop een ,,metsie" gespeeld kon worden. Het ..puinvoetbal" was geboren. Het zwaaide over naar Schiedam, waar men gelukkig nog wel enige velden had waarop gevoetbald kon worden. Nadat de competitie van de KNVB en de RVB was afgelopen, staken ver schillende buurten en straten de kop pen bij elkaar om te komen tot een zo sterk mogelijk elftal,dat in de zo- meravondcompetitie de eer van de buurt zou ophouden. Wild voetbal Clubs die zo ontstonden, probeerden tot een zo sterk mogelijk elftal te ko men, want de wedstrijden in die zo meravondcompetitie waren voor zo n straat belangrijker dan de normale competitie van de KNVB. De eer van de straat stond immers op het spel. Zo kon het gebeuren.dat er ge ronseld moest worden, omdat de eigen buurt geen elftal op de been kon brengen dat sterk genoeg was om de tegenstanders van die avond te weerstaan. Goede spelers, uitkomend in bestaande clubs, werden gevraagd een avond te komen spelen voor een bepaalde buurt, straat of café. Bepaald zachtzinnig ging het er bij die wedstrijden niet aan toe. „Opge jut" en aangemoedigd door heel de buurt werd er gevoetbald „bij het le ven" en men ging er stevig tegen jisn. Het gevolg was tal van blessures bij de spelers en als dat dan spelers waren die voor eenclub nog moes ten uitkomen in de KNVB of de on derafdeling, dan zaten die verenigin gen met de brokken. Verbod Het was dus geen wonder, dat de verenigingen georganiseerd in het grote KNVB verband tegen dit wilde voetbal ageerden. He tkwam tot een officiële verklaring van de bond, dat het z.g. wilde voetbal verboden werd voor spelers die lid waren van de bond. Dit betekende de doodslag voor het zomeravondvoetbal, want het wa ren op den duur alleen maar clubspe lers die in die competitie uitkwamen voor die gelegenheidsverenigingen, die geen elftal op de been konden brengen maar wel een groot aantal supporters en donateurs. Niet alleen straten en café s had den hun elftal, ook fabrieken probeer den tot een zo sterk mogelijke ploeg te komen om aan diezomeravondcom- petitie mee te doen. Maar er kwam dus een einde aan en daar gebleken v/as, dat die zomeravondcompetitie aan de behoefte aan zowel pas&ieve als actieve recreatie voldeed werden naar andere wegen gezocht om toch in de zomeravonden, dus in de perio de dat het georganiseerde KNVB-voet- bal stil kwam te liggen, te voetballen. nu... beduidend goedkoper In het afgelopen seizoen hebben wij duizenden van deze Terlen- ka en Polyester Tetoron sjiirts verkocht voor de nor male prijs... en dat is geen won der, want het zijn de meest Ideale shirts... zelfs voor de meest verwende man! Terlenka en Polyester Tetoron shirts, een pracht kwaliteit In vele moderne tinten, zó gewas sen, zó droog en niet strijken, extra sterk en voorbeeldig af gewerkt, deze zelfde hemden verkopen wij nu, voor nog géén négen gulden. Terlenka Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Terlenka en Poly ester Tetoron shirts, in bij zonder fraaie kleuren en pes- fecte pasvorm, in alle r w Vrijdagavond tot 9 uur open. Gtin til. of schrift. I electronische Er waren in Schiedam twee compe tities. Eén georganiseerd door de Ve- gla, de personeelsvereniging van de Verenigde Glasfabrieken en een Schie damse Bedrijfs Competitie. Het is col lege van Lopik geweest die in Schie dam de juiste weg gevonden heeft het zomeravondvoetbal. Hij bracht be de partijen en de afdeling Rotterdam van de KNVB bijeen met het gevolg, dat er een competitie werd gespeeld volgens reglementen en onder het toe ziend oog van de KNVB. Het werd de commissie Van Dijk, die als toeziend voogd ging fungeren. werden opgenomen Helios en WK, twee clubs die zich voor het zomer avondvoetbal in Schiedam bijzonder hadden ingespannen. WK is inmid dels drie jaar geleden afgevallen en Helios is nu nog dé enige club waar geen bedrijf achter staat. Tien jaar Dit jaar bestaat de Algemene Be drijfs Competitie tien jaar. Tien jaar georganiseerd zomeravondvoetbal we direct zegen, oed eoraniseerd. Wat het bestuur van de ABC niet meezat was de sterkte van het scheidsrechterskorps. Het bedrijfs voetbal was hard, dikwijls zeer hard er. het spijt ons dit te moeten zeg gen, excessen bleven niet uit. Laat nu niemand komen vertellen, dat dit niet waar is. of dat alles wel mee valt, we hebben het zelf heöhaalde malen kunnen constateren en daar verleden jaar reeds in onze krant op vanaf 325.- contant plus J per dag I wereld merken keuze uit meer dan 100 Instru- menten CONN - HAMMOND I PHILIPS - RI-HA - SOLINA VISCOUNT e.a. ook leert spelen met Joh. de Heer's unieke systeem I Het was een vicieuze cirkel. Het Schiedamse scheidsrechterskorps de hoger geklasseerde scheidsrech ters wilde de wedstrijden van de ABC niet leiden, bang zijn reputatie te verliezen en beangst voor blessu res op velden als die aan de Schiet baanstraat. Het gevolg was, dat min dere goden uil de scheidsrechterij, die niets te winnen of te verliezen, hadden, zich bereid verklaarden de zomeravondwedstrijden te leiden. Ge lukkig maar dat er toch nog arbiters waren die honderden Schiedammers in staat stelden 's avonds te gaan voetballen. Maar juist omdat de leiding dikwijls te zwak was, of te bangom scherp op te treden met de kans gemoles teerd te worden, kon een wedstrijd gemakkelijk uit de hand lopen. Het is ook geen sinecure die wedstrijden te leiden. Jongens die in de normale competitie met elkaar in een elftal spelen staan nu plot&eling tegen over i iar. En wat te denken van de speler uit het tweede elftal die nu te genover zijn rivaal uit het 1ste komt te staan. Zij gaan er eens lekker te genaan leunen. ..jennen" elkaar en de kiem van het kwaad is geboren. Iedereen kertt iedereen. De scheids rechters werken met de jongpns op één fabriek en drinken na afloop een pilsje met elkaar. De heer Nieuwstraten die voor de aanstelling van de scheidsrechters 'zorgt moet roeien met de riemen die hij heeft. Bij de aanstelling van scheids rechters was er geen keus. De com missie Van Dijk, bestaande uit de he ren Chr. Van Dijk, L. van Sijll en W. Nieuwstraten. bondsofficiais die hu sporen in de KNVB ruimschoots heb ben verdiend en namens de bond aan het ABC-bestuur zijn toegevoegd, wat betreft terreinen, strafzaken en aan stelling scheids-rechters hebben alles m het werk gesteld, om de ABC competitie eèn normaal verloop te doen hebben. Daarin is nu verandering gekomen. Zij krijgen nu de medewerking van de Schiedamse Scheidsrechters Vere niging. Omdat de ABC wedstrijden in een behoefte voorzien heeft dit voet bal ons altijd een beetje na aan het hart gelegen. Toeri we verleden jaar dan ook de excessen signaleerden was dat niet om de ABC in opspraak te brengen, maar juist om te proberen alles in goede banen te leiden. Met collega Van Bochove hebben we toen een onderhoud mogen hebben met het bestuur van de ABC en de commis sie Van Dijk, waar wij door Vérschil- Van Ravens Het leek er op, dat het tiende jaar van de ABC precies eender zou ver lopen als de negen voorafgaande. Ge lukkig echter hebben wij de Schie damse Scheidsrechters Vereniging en het bestuur van de ABC, samen met de commissie Van Dijk om de tafel kunnen krijgen, met als hoofdzaak het benoemen van de scheidsrechters bij het zomeravondvoetbal. De SSV gaat nu alle medewerking verlenen en ae internationale scheidsrechter Lou van Ravens is bereid gevonden zit ting Te nemen in de commissie Van Dijk. Van Ravens is op stap gegaan om scheidsrechters te vinden, waarvan hij dacht, dat zij capabel genoeg wa ren om deze wedstrijden te leiden. Toen wij Van Ravens spraken, vertel de hij ons dat er al 22 scheidsrechters waaronder enkele die arbitreren in de K.N.V.B., bereid waren gevonden s avonds een wedstrijd te leiden. „Ik hoop tot een totaal van 25 te komen en dat moet voldoende zijn", aldus de heer Van Ravens die ons toever trouwde dat hij er voor zou waken, dat er niet meer dan één wedstrijd 'in de week gefloten zal worden. „Verwacht nu niet. dat alles ineens goed zal zijn. Wij en daarmee bedoel ik de SSV hebben ons er achter ge zet en we zullen alles in het werk stellen de juiste man op de juiste plaats te krijgen. De scheidsrechters zullen ook beoordeeld worden en daar er in vijf klassen wordt gespeeld is er ook voor de scheidsrechters pro motie mogelijk. I u kunt elke vrijdagavond tus* I sen 8-10 uur geheel vrijblijvend demonstraties de orgels horen, zien en zelf i bespelen. Groenoord trok weer duizenden baders Nauwelijks was klokslag negen uur het zwembad Groenoord geopend of de Schiedamse jeugd dromde naar binnen in een wedren om wie het eerst in het water zou springen. De weersomstandigheden waren hiervoor ideaal en binnen enkele minuten toonde Groenoord het vertrouwde beeld van rumoerende en rennende jeugd. Ook „Charlie Chaplin" was aanwezig om een duik te nemen, evenals de berenploeg met de 75-jari- ge heer G. Tombrink en de 70-jarige K. Oranje. De eerste dag leverde rond zesduizend bezoekers. zondag waren het ër nog tweeduizend meer. De Schiedamse Tippelaars liepen in Gorinchem Wandelsportver. „De Schiedamse Tippelaars" heeft j.i. zaterdag te Go rinchem aan een mars deelgenomen die door de wandelafd. van de speel tuinver. „Willem van Arkel" ter ge legenheid van haar 2e lustrum was georganiseerd. D.S.T. heeft Schiedam goed verte genwoordigd, want men ging met 5 groepen en een aantal individuele wandelaars (sters) op stap. Na de start volgde eerst een feestelijk défi lé dat opgeluisterd werd door vro lijke muziek. Hierna werden de benen flink ge strekt en ondanks de warmte heb ben alle D.S.T.'ers(sters) zich ferm geweerd. Bij de finish waren daar om geen uitvallers te betreuren. Dat vooral de jeugdige Schiedam mers zich zowel voor als na de mars uitstekend vermaakt hebben in de speeltuin ligt voor de hand. D.S.T. trekt zondag 5 mei naar Raamsdonkveer om daar aan een wandeltocht deel te nemen. Voor twee van de drie T.S.F.-tcams die aan de promotiecompetitie deelne men is de beslissing gevallen: T.S.F. 2 en 4 promoveren naar de 2e klas se. Voor T.S.F. 2 kwam dit gunstige besluit van de competitie 19G7-'68 zon der dat het deze week speelde. Nadat liet dr vorige week zelf met 73 van Gulf 1 had gewonnen, versloeg nu ook Xerxes 1 deze tegenstanders (64). T.S.F. 2 en Xerxes 4 promo veren dus en de resterende wedstrijd tussen deze teams is overbodig ge worden. Het heeft er lang om gespapnen, of T.S.F. 4 ook reeds deze week de kroon op een succesvol jaar zou kunnen zetten. De thuiswedstrijd tegen In tiem 3 was er een tegen een volkomen gelijkwaardige tegenstander, die technisch wel wat bij de TSF'ers ach ter lag doch dat tekort door een gro tere routine compenseerde. Na een 21 voorsprong moesten opze stad genoten zelfs een 24 achterstand ac cepteren en bij de stand 35 leek het behalen van een gelijkspel (dat na de overwinning met 91 van de vori ge week op U.R.T.T.T.C. 1 voldoende was voor promotie fiog een hache lijke zaak. Peter v.d. Lely en Bram laatste partijen te winnen en de daar- Iaatste partijen te winnen en daar mee tot stand gekomen gelijke spel bracht T.S.F. 4 dus inderdaad de be geerde promotie. Vanavond gaat T.S.F. 1 trachten dit lustrumjaar tot een volledig suc ces te maken. Dan speelt het eerste team n.l. zijn tweede promotiewed strijd in de Koopmansbeurs (de eer ste werd met 91 van Hollandiaan 1 gewonnen) en bij nieuwe winst pro moveert het. team naar de eerste klasse. De tegenstander van a.s. don derdagavond een degradatiekandi daat eerste klas is nog niet bekend. Twee T.S.F.-jeugdspelers boekten een succes bij de Nationale Scholie renkampioenschappen voor teams, die in Velp werden gespeeld. Hans en Peter v.d. Broek van het Stedelijk Gymnasium veroverden in dit lan delijk toernooi n.l. een fraaie tweede plaats in de klasse hoger onderwijs. Een tweede Schiedams succes kwam van het team J. Landsbergen-W. v d. Poort, die in de klasse lager on derwijs eerste werden. Service Het tweede team van Service heeft de tweede promotiewedstrijd; die te gen Rapidity met 8-2 gewonnen. Kreis- scher nam drie partijen voor zijn re kening. Eikmans twee evenals Dick Boer. Ook het dubbel werd een Schie damse overwinning. Zaterdag a.s. gaat het team naar Grootebroek in Noord-Holland voor de derde wed strijd. Dito is daar de tegenstander. Service gaat nu met Bruna uit Hil versum aan de leiding in de promo tiecompetitie. Beide clubs hebben uit twee wedstrijden drie punten. nu... beduidend goedkoper Bij Uw nieuWë zomerjurk of mantelpakje zoudt U natuurlijk ook vast wel een nieuwe tas willen hebben. En dat kan... U vindt ze bij ons. Prachtige handtassen, van een prima kwaliteit skai, geheel ge voerd- en met binnenvakje. Mooi model met beklede beugel en knipsluiting. Deze fraaie dames visite-tas, normale prijs 12.90, In de kleu ren zwart, cognac, beige en marineblauw, koopt U nu voor nog géén negen gulden. Doordat bij het voetballen op een terreintje achter de C. van der Lin delaan de voetbal op straat "rolde, viel de 43-jarige tekenaar B. J. de H. met zijn bromfiets. Hij liep een sleu telbeenfractuur en een hersenschud ding op. Hij is door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd. JW \nadgs Afd. Verkoop: Groothardclsgebouw/Stationaplelnte. Vandaag zal de jeugdige Rotter damse doelman Eddy Treytel zijn de buut in Oranje maken. In Italië komt hij uit in de Nederlandse jeugdploeg, een elftal waarvóór hij al drie keer reserve heeft gestaan. Vorige week reisde hij met Jong Oranje naar Bul garije, waar niet minder dan dertig duizend toeschouwers onze represen tanten in een bar slechte ontmoeting een smadelijke 31 nederlaag zagen lijden. Het Nederlandse doel werd verdedigd door de andere Rotterdam mer: Jan van Beverert, die weinig werk heeft gehad, maar op beslis sende momenten het contact met zijn defensie totaal verloor en driemaal de bal utt zijn doel moest halen. Na de beschamende vertoningen van hét A-elftal, dus nu ook duidelij ke zorgen om de jeugd, waar over een aantal jaren het Nederlands elf tal uit geformeerd moet worden. Over één ding zal coach Kessler echter niet te klagen hebben: de aanvoer van ta lentvolle jeugdige keepers. Naast Jan van Beveren en Nico van Zoghei dringt de Rotterdammer Ed dy Treytel zich onweerstaanbaar op en de keuzeheer heeft laten weten dat Treytel op den duur zeker een kans maakt voor het Nederlands elf tal. Op het paspoort van de 21-jarige Rotterdammer wordt een visum voor Polen bijgeschreven. Mocht een van de kandidaten Van Zoghei of Van Be- veren wegens blessure verhinderd zijn de reis naar Warschau te maken, dan zal Treytel hun plaats innemen. Vandaag is het in ieder geval voor de Xerxes-DHC-doelman een grote Vergelijk alvorens te kopen eerst onze prijzen en kwaliteit. WEST-KRUISKADE 4-5-6 -TEL.124076 .(naast Arena Theater) ALTIJD 20%-30% VOORDELIGER (DESGEWENST CREDIETSERVICE) Het gaat er dus naar uitzien, dat dit lustrumjaar van de ABC een goed jaar gaat worden. Wij wensen de be stuurders en de spelers een prettig en sportief seizoen toe, zonder strafza ken. Dit jaar zullen er 222 wedstrijden worden verspeeld in 5 afdelingen. Aan de competitie wordt deelgenomen door niet minder dan 34 ploegen. De competitie gaat van start op 6 mei en als alles normaal verloopt is half juli de laatste wedstrijd. Verheugend nieuws is, dat de ter reinen aan de Schietbaanstraat, de z.g. Pietermanterreinen niet meer ge bruikt zullen worden. De competitie zal verspeeld worden op de terreinen van Martinit. Ursus. SFC en de ver harde velden in Harga. waardoor je je veel sneller kunt ont plooien". Mogelijk krijgt het trieste voetbal- avontuur van Xerxes en DHC, dat on danks alle veelbelovende aspecten op een onverklaarbare debacle is uit gedraaid, voor de talentvolle Treytel straks toch nog een happy-end. Gelukkig EDDY TREYTEL ...debuut... het treffen plaatsvindt. Laatste benen De naam van Treytel is de laatste weken steeds meer in het nieuws van wege de moeilijkheden die Xerxes- DHC doormaakt. Men weet het: de Rotterdams-Delftse combinatie schijnt op haar laatste benen te lo pen. De belangstelling dit seizoen voor het optreden van de nieuwkomer is zo teleurstellend geweest, dat geld schieter Hoogenboom definitief een einde aan zijn sportieve escapades wil maken. Met de verkoop van de spelers hoopt hij wellicht een deel van zijn investering (ruim een miljoen gul den) terug te krijgen. In ieder geval heeft hij in spelers als Radovic, Ha- negem èn Treytel kostbare „handels waar". Inmiddels heeft Feijenoord voor beide laatstgenoemden belang stelling getoond. Twee afgevaardig den van de club hebben daarvoor Hoo genboom in Spanje bezocht. Wanneer het aan Treytel ligt gaat de 4coop zeker door. „Ik heb in deze kwestie echter niet zo erg veel te ver tellen", zegt hij, maar hij wil niet ontkennen dat hij zeer benieuwd is naar de afloop van de onderhandelin gen. „Zeker wanneer Xerxes-DHC uit elkaar zou vallen- kun je je geen be tere transfer wensen. Overigens heb ik het laatste seizoen bijzonder pret tig gespeeld, waarbij het onbetwiste hoogtepunt was onze wedstrijd tegen Feijenoord. die we met 10 won nen. Wanneer je in Feijenoord speelt sta ja natuurlijk altijd meer in de be langstelling dan wanneer je uitkomt Ln een elftal als Xerxes-DHC. De Rotterdamse stadionploeg speelt veel meer internationale ontmoetingen en dat betekent dat je een schat van in ternationale ervaring kunt opdoen, Bob Janse, voorheen succesvol trai ner van Xerxes en minder-succesvol oefenmeester van NAC. gaat per 1 juli ovpr naar Excelsior. Het wordt een weerzien van twee oud-gedienden. Janse heeft namelijk Excelsior reeds getraind in de jaren '56 tot '62. Op voorhand lijkt het een gelukkige ver bintenis te worden. Excelsior beschikt over veel jeugdig voetbaltalent, dat door een ambitieus trainer met vol doende bevoegdheden, zeker snel tot ontplooiing gebracht kan worden. Afgelopen zondag leverden de Rot terdammers weer het bewijs van de sluimerende klasse, toen runner-up Veendam naar een kansloze 20 ne derlaag werd gespeeld. Zondag kunnen de mannen van Wou- desteijn opnieuw hun wapens scher pen. Ditmaal op de ere-divisie club Sittardia, die voor een bekerwed strijd naar Rotterdam komt. Gezien de depressieve toestand waarin de hekkesluiters van de ere-divisie mo menteel verkeren, moet een over winning voor de Rotterdammers ze ker binnen bereik liggen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze skai dames visite-tas, van een chique moe met be klede beugel en knipsluiting, In zwart, cognac, beige en marineblauw, Vrijdagavond tot 9 uur open. Gtin til. of tchrift. best. Door nog onbekende oorzaak is van de machinefabriek De Schie aan de Strickledeweg een gedeelte van het kantoorgebouw uitgebrand. De schade wordt geraamd op plus minus f 10.000 en wordt niet door verzeke ring gedekt- nu... beduidend goedkoper Voorzorg is de beste zorg en dat geldt speciaal voor autopech onderweg. En daarom is zo'n autotas, waarin plaats is voor gevaren driehoek, pechlamp, sleepkabel en gereedschap, onmisbaar en een noodzaak In Iedere wagen. Alles bij de hand In zo'n solide tas. handvaten knipsluiting, voor bijna de helft van de normale prijs, voor nog géén vier gul den. Verkoop en handel in spelers is niet alleen het voorrecht van het betaalde voetbal, maar sinds dit jaar kan dat ook bij tafeltennis, hoewel de te be talen bedragen daar niet kunnen tip pen aan die bij het voetballen. Onze jeugdige talentvolle Nico van Slobbe is ook voor het geld bezweken en gaat spelen voor het Amsterdam se Hunter 25. Hunter heeft voor de coach Holswilder contact gezocht met Service en de ouders van Nico van Slobbe en men is tot een overeen komst gekomen. Hunter zal voor de overkomst van Nico 500 gulden beta len aan Service en geruchten zeggen dat Nico van Slobbe een bedrag van vierhonderd gulden ineens krijgt en voor elke gewonnen partij tien gul den. Nico zal drie keer per week naar Amsterdam moeten reizen, twee maal per week om te trainen en één keer om te spelen. Dit alles lijkt ons toch niet bevorderlijk voor de conditie van zo'n jonge speler. Maar ja aan de an dere kant is het te begrijpen dat Van Slobbe zo hoog mogelijk wil spe len. Voor Service zal het een groot ver lies zijn, temeer daar zeer waar schijnlijk Kas van Koetsveld om stu dieredenen een jaar niet zal kunnen spelen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de afdeling autobenodigd heden, beneden, deze sterke autotassen, waarin U al Uw autohulpmateriaal veilig bergt, kunstlederen autotassen, afmeting 0É/2Q 50x20x13 cm jfpffl voor Vrijdagavond tot 9 ui Géfn til, of scl

De Havenloods | 1968 | | pagina 4