Accountant en bloemist gaan camping beginnen in Oehten yjfa Bij U.V.G. en D.W.S. kan de vlag in top t/Kf Rotterdamse gezinnen emnaar Betuwe Pupillen-uitslagen DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 APRIL 1968 S'dam 7 nu... beduidend goedkoper x 160 cm, koopt U géén drie gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze witte damast tafelkleden, /hi 125 x160 cm, WË^s WurliTzer Batenburg is gaan wonen. De familie Te Boekhorst woont voorlopig in een grote sta-caravan. Grote kerk, 10 uur da A. Hoffman, 17 u. da J. C. Stelwagen, Delft, 1» uur dra H. H. Wis- slnk, dienst van Woord en Tafel. Bethelkerk 10 uur drs R. H Wisslnk. Opstandlngakerk 10 uur ds D. J. Spallng, 19 uur ds D. J. Spallng. 1» uur ds A. Hoffman. KETHEL De Rank 10 uur ds W. Vons, 19 uur ds A P. Nauta, Vlaardlngen, Jeugddienst. St. Martlnuskerk 9.30 uur ds E Verwaal. SCHIEDAM GEREFORMEERDE KERK Ooaterkerk, Rotterdamsedljk 289 10 uur d J. F. 't Hart, Vlaardlngen, 5 uur ds H. Moll, Handbal De Schiedamse handballers hebben hun eerste kampioenen kunnen huldi gen. Bij UVG behaalde het tweede dames-team een overwinning van 2 0 op MOK 2 en werd mede daardoor kampioen van de afdelings derde klasse. Bij DWS was het het tweede herenteam dat voor de feestvreugde zorgde. Door een overtuigende zege op Dynamo 2, behaalde het de titel van de afdeling Rotterdam. Het eerste team, dames, van UVG blijft voortgaan met de overwinnin gen reeks. In Den Haag hebben de dames van Turnlust moeten onder vinden wat het zeggen wil een speel ster als Lenie Vollebregt als tegen standster te hebben. Lenie zorgde met niet minder dan zes treffers voor een zekere overwinning. Dat werd het ook, want UVG mocht met de cijfers 411 naar huis. Zondag gaat MOK naar Dordrecht. Het moet mogelijk zijn de volle winst binnen te halen en daarmede het kampioen schap van het District 2e klasse. De heren van UVG gingen goed van start tegen koploper Meeuwen. Binnen zeer korte tijd konden zij een voorsprong van 9—0 nemen. Toen verslapte het spel en Meeuwen kreeg alle kans tot scoren te komen. Het werd dan ook uiteindelijk een punten verdeling 1313 en daar mochten on ze stadgenoten dan nog blij mee zijn. Zondag gaat UVG op bezoek bij Nep- tunus 2 in Rotterdam en wil het nog een kans op de titel behouden, dan moet die wedstrijd in winst omgezet kunnen worden. De dames van Wilton maakten geen beste beurt door met slechts acht speelsters tegen Snelwiek aan te tre den. Ze maakten echter alles weer goed, door toch de winst 52 binnen te halen. De heren van Wilton hadden het heel moeilijk tegen Operatie 55 in lioe krijgt u *11 GIKATIS caravan- staanplaats voor het hele seizoen op de eamping oehten a. d. waal? bel topsport 18.27.74 openbare toespraak. Baptisten Gemeente, Gebouw Irene, 19 uur Mission to the Seaman, kantine Wilton F1J- enoord, voorlopig geen dienst. Chr. Geref. kerk, kantine Cartonnagefabrlelt 9.30 uv - Ned. Irene Nieuwe Haven, 10 uur Indewey ult Delft, Grote Ker C. Stelwagen ult Delft. Den Haag. De Hagenaars waren versterkt met spelers van naam, zo als oud international Botterman. Wil ton verloor de ontmoeting dan ook met 2313. Zondag moet Wilton als gastheer fungeren voor Actief. De moeilijkheid is echter dat de werf mensen nog geen ander veld hebben. Het is een bedroevende zaak, dat nog steeds niet voor een goede accom modatie is gezorgd. D.W.S.-dames De dames van DWS speelden hun laatste wedstrijd. De competitie werd goed afgesloten met een overwinning van 7—5 op het Haagse EHC. DWS 2 kwam uit tegen De Jagers. In de eer ste helft was het een gelijk opgaande strijd, 44, maar na de rust bleek dat De Jagers net iets meer in de mars hadden en zij sloten de wed strijd dan ook af met winst 76. De heren van DWS hebben het er le lijk bij laten zitten tegen HVL in Lei den. Vele ballen kwamen tegen paal en lat. Twee strafworpen werden ge mist en ruinstens tien vrije kansen voor open doel werden onbenut gela ten. Het in degradatiegevaar verke rende HVL deed het beter en won de wedstrijd met 169. Zondag gaat DWS naar Dynamo en een puntenverdeling ligt in de lijn der verwachtingen. De dames van Scylla hadden een zwaar programma. Op een dag speelde het twee keer tegen Dynamo 2. Scylla heeft zich dapper geweerd en won beide ontmoetingen. Het werden overwinningen van 62 en 6—5. Plannen voor wildpark in midden-Delfland Voor het gebied tussen de spoorlijn Delft-Schiedam en Schipluiden-Schie- dam is een plan ontworpen voor het inrichten van een wildpark van onge veer 150 hectaren, waaraan diergaar de Blijdorp medewerking zal verle nen. door het beschikbaar stellen van levende have. Dit park zal deel uitmaken van het recreatieplan Mid den-Delfland. Er worden thans be sprekingen gevoerd omtrent de ver dere uitwerking van de plannen. Gedacht wordt aan een wildpark zoals bijvoorbeeld op de Veluwe is ingericht. De bedoeling is om het wild zoveel mogelijk vrijheid te ge- Nog is 't tijd om te planten, om nu leuke, vaste planten te poten, die niet alleen deze zomer, maar jaren achtereen blijven staan. Trosroos Kiss of Love, meer- takkig, rijkbloelend met warm- rode grote bloemen, bloeit tot de vorst invalt. Ganzerik (Potentilla frut) door- bloeiende zomerheester (jull- nov.) niet stralend gele bloemen, ideaal voor de border, of als laag haagje. Groenblijvende conifeer (Cha- mitcypiris). Zeer geschikt als enkele plant of als haag, zuil- Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze vaste planten, eerste klas kweek- producten, /fW door elkaar, W0W Vrijdagavond tot 9 uur open. Céin tel, of schrift, best. ven, waarbij uiteraard de nodige vei ligheidsmaatregelen genomen zullen worden. De planologische dienst van de provinciale staat houdt zich ook met een en ander bezig en men acht de mogelijkheid tot realiseren van de plannen groot. Zoals bekend zal midden-Delfland als een bufferstrook worden behou den tussen de omringende steden. Het zal een van de longen" vormen van het Rijnmondgebied. Twee Rotterdamse gezinnen, de families Batenburg en Te Boek horst zijn begin van dit jaar „ge- emigreerd" naar het Betuwse dorp Oehten. Ze hebben daar in een paar maanden tijds een camping uit de grond gestampt en wachten nu vol vertrouwen op hun eerste seizoen. Het was een heie over gang van de Rotterdamse Cypres- laan naar het landelijke Oehten, maar zoals het er nu uit ziet is iedereen gelukkig met deze stap. De heer H. A." J. te Boekhorst (39 jaar) had in Rotterdam een drukke accountantspraktijk; zijn buur man, de heer M. Batenburg (40 jaar) was eigenaar van een goed lopende groothandel in bloemen. Waarom ze hun zeker bestaan hebben opgegeven en zich in het Betuwse avontuur gestort hebben, vertelt de heer Te Boekhorst: .,Ik heb het in mijn werk altijd naar m'n zin gehad, hoor, maar ik dacht, hier leef ik toch niet voor. Het leven is 20 kort, nee, het was toch niet wat ik ervan verwachtte. En nu dit: nu leven we. we moeten wel harder wer ken. maar dat geeft niets." Mevrouw Te Boekhorst voegt eraan toe: ,,De kinderen vinden het hier fan tastisch. We hebben nu voor het eerst echt het voorjaar meegemaakt, jp ziet alles uitlopen en tot bloei komen, het is geweldig." De gezinnen Batenburg en Te Boek horst waren al twaalf jaar buren. Sa men gingen ze met vakantie, altijd kamperen, en deelden ze lief en leed. „Het zat al een poos in ons hoofd om öets dergelijks te doen", vertelt me vrouw Te Boekhorst. „De familie Ba tenburg wilde het al heel lang en wij voelden langzamerhand ook wat voor het idee. Toen zijn we met z'n vieren gaan praten en hebben we besloten het gezamenlijk te doen.' Met z'n vie ren kun je iets groots opzetten. We zijn overal gaan kijken, tot we dit von den." Grote boomgaard In Oehten vonden de ondernemende Rotterdammers 't Zand. 't Zand be staat uit een complex gebouwen: een groot woonhuis, drie kleine huisjes naast elkaar, weer een ander een paar meter verder, en een heel groot ge bouw. Bij deze gebouwen kochten ze een zeven hectare grote boomgaard die begrensd wordt door de dijk van de rivier de Waal. De zaken in Rot terdam werden aan de kant gezet en de twee gezinnen verhuisden naar de Betuwe. „Als je zelf gaat kamperen weet 1e wat je nodig hebt op een camping. We wisten dus precies wat er allemaal moest komen. We zijn hier 1 februari gekomen en aan de "slag gegaan. Een paar honderd bomen moesten gerooid worden, zodat er tenten en caravans konden staan, er moest riolering, en waterleiding op het terrein komen." Er werd een weg aangelegd, er kwam een speelplaats voor kinderen. met klimrekken, schommels, een paar wippen en een kleuterbadje. Het apart staande, kleine huis werd getransfor meerd tot een badhuisje, met douches toiletten, wasbakken. In dje wasruim te staan ook twee wasmachines. Er kwam een autowasplaats een kantoor, een kampwinkel, kortom alles wat men op een .behoorliik geoutilleerde camping behoort te vinden. Alles zelf „Vólgend jaar willen we elektrici teit aanleggen over het hele terrein, daar hadden we nu geen tijd meer voor", zegt mevrouw Te Boekhorst. ,,En weet u wat het grappige is? On ze mannen, die in Rotterdam nog geen spijker in de muur konden slaan, heb ben het hier allemaal zelf gedaan. Voor het loodgieterswerk hebben ze een dag bij een loodgieter rondgeke ken, en hebben daarna alles zelf ge daan. De elektriciteitsleidingen aan gelegd, de weg, de riolering, de water leiding, en alles, is goedgekeurd door de deskundigen. Zo zie je. als het moet ben je tot veel in staat". In het grote gebouw Is de kantine, helemaal oudhollantds ingericht met allerlei oude en antieke dingetjes aan de muren, Brabantse bonte gordijnen en kleedjes, een echte plattebuiska- chel, (alleen voor de sier, want er is centrale verwarming), een spinnewiel, olielampen en stallantarens, een grote bar in het midden van de zaal, een biljart, een televisietoestel en een jukebox om enigszins aan de eisen van de moderne tijd te voldoen. Het is niet mogelijk om in deze kan tine eigenlijk een veel te koud woord voor zo'n warm ingerichte ruimte een maaltijd te gebruiken. Wel kan men er alle mogelijke dran ken krijgen en een paar warme hap jes, maar op complete maaltijden is men nog niet volledig ingericht. Kamers Een extra setvice die camping 't Zand biedt is de volgende. In het gro te gebouw, boven de kantine is een groot aantal kajners met bedden. „Die verhuren we ook per nacht", al dus mevrouw Te Boekhorst.' „Als er nu mensen hier kamperen, die bijvoor beeld hun ouders willen laten overko men en het bezwaarlijk vinden, dat die oude mensen in de tent moeten slapen, dan kunnen ze hier terecht. Of het kan ook voorkomen dat het weer zo slecht is, dat je uit je tent regent, nou dan kunnen ze hier sla pen." Er is slaapgelegenheid voor veertig mensen. De camping biedt, als hij helemaal vol zou zijn, plaats aan. ongeveer 500 tenten en caravans, „maar dat doen we niet", zegt de heer Te Boekhorst. „We zetten er niet meer dan 350 op, dan hebben de mensen ook nog een beetje privacy." De drie kleine huisjes, die op het terrein staan, zullen grondig opge1 knapt worden, waarna "ze verhuurd zullen worden als zomerhuisjes. Ver der kan men er ook tenten en cara vans huren. Camping 't Zand biedt vele moge lijkheden tot recreëren. Behalve vis sen, in een wiel achter de camping, kan men zwemmen in de uiterwaar den (de Waal is te gevaarlijk), zwem baden zijn er bovendien in Druten en Tiel, men zit vlak bij dé bossen van Rhenen. Even met de pont over en men is in het Land van Maas en Waal. De kinderen kunnen op een paar honderd meter afstand, van de cam ping pony-rijden en voor de groteren staan er paarden ter beschikking, Ouwehands dierenpark is vlakbij, kortom 't Zand is centraal gelegen in een gebied dat voor elck wat wils biedt. Inlichtingen: Camping 't Zand, Bonegraafseweg 12. Oehten. Tel. 03444 -395 ELS VAN DE MORTEL. De tentoonstelling Structuurplan Schiedam is in verband met de grote belangstelling verlengd tot en met 30 april. Apothekersdienst De dienst be gint vrijdagavond om zes uur. Dienst Apotheek Rembrandt, Rembrandt- laan 5, tel. 268855. Een paar caravans hebben de weg al weten te vinden naar 't Zand. Op de achtergrond het huis waarin de familie Een gedeelte van de gebouwen bij camping 't Zand. Links op de voor grond het gebouwtje waarin toiletten en douches zijn, rechts op de achter- grond het grote gebouw met de kantine en de logeerkamers. met recht von koop O C m v.a. AiWi p.mnd. zonder eerste storting Demonstraties van Ule modellea te Rotterdam dagelijks van 10 -4 uur door onze WurUtzet-organist lOOP WALVIS. den met het normale notenschrift door mld- del van het-unieke aanwlissysteem op de Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano's... ..Prijzen v.a. 675.- Hlllir met recht van koop siimssisss vanaf .15.- p.mnd. - Let wel - 20nder eerste storting :hoge inruilwaarde voor Llw oude PIANO, HARMO- NIUM- of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlifzer-importeur: Op de B.K. laan-Penninglaan pro beerde de 18-jarige radio-monteur G. van N. een stilstaande auto rechts te passeren. Hij raakte de trottoirband en viel met zijn bromfiets. De I's-jari ge Inke Z. die op de duo zat liep hier bij een hoofdwond en hersenschud ding op. Zij werd door de G.G.D. naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Als Moeder nu toch de stad In gaat, verdient ze het retourtje tram or" bus dubbel en dwars terug door deze aanbieding hagelwit herenondergoed. Prachtige herenrib, van ge bleekte katoenen garens, in prima pasvorm goedblijvend, ook na vele malen wassen, on dergoed uit de series van bij de twee gulden, door elkaar voor nog géén gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit prachtige herenrib, singlets en slips, in de maten door elkaar per stuk Vrijdagavond tot 9 uur open. .^►jGnn tel. of schrift, b Belangstelling voor „Bal Macabre onverdiend garing Om te tonen hoe moeilijk het op cultureel gebied in Schiedam wel ligt had de Schiedamse kunstkring „Cultura" in gebouw Musis Sacrum onder de nare titel: Macabre" een appèl georganiseerd, dat wel groter belangstelling waard was geweest dan het kreeg. Het is mogelijk dat de zomerse weersomstandigheden daaraan debet waren. Hoe somber het ook was, er heerste niettemin een feestelijke stemming. De heer Morel, voorzitter van Cultura sprak een inleidend woord waarin hij wees op de vele pro blemen die er in onze stad op cultu reel gebied zijn. Uitnemend was hetgeen Rob van Houten bracht met zijn „Funhouse", een pantomine-programma met veel goede vondsten. Ook werd gedanst op muziek van de band Jack Redler. Op het toneel werkten de kunstschil ders Diet Wiegman en Jan Wolffers. Degenen die er waren hebben zich in elk geval uitstekend geamuseerd. Hermes DVS 1—V.F.C. 1 2—4; Zwaluwen 1 Fortuna 1 1—3, Hollandiaan 1—Excelsior '20 1 2—4: H.V.O. 1—R.K W.I.K 1 2—4; For tuna 2—M.V.V. 1 1—1; D.V.O.' 1-Vlaardln- gen 1 7—0; Roozenburg 1—Zwaluwen 2 0—5; Excelsior M 2—V.F.C. 2 1—2; Fortuna 3— Hollandlaan 2 1—0; R K.W.I.K. 2—Fortuna 4 0—1; v.D.L,. 2—Zwaluwen 3 1—11; Hollandi aan 3—V.F.C. 3 0—0; Fortuna 5—M.V.V. 2 3—1; Zwaluwen 4—Fortuna 8 7—0; Hermes DVS 5—V.F.C. 4 5—0; R.K.W.I.K 4—For tuna 8 2—1; Hollandlaan 4—D.V.O. 2 1—1; Excelsior M 4—Zwaluwen 5 0—2; T.S.B. 2 V.F.C. 5 3-3; Fortuna 9—Hollandiaan 5 1—3; Zwaluwen 6—Fortuna 10 2—0; V D.L. 5—V.F.C. 6 1—4; Fortuna 11—Hollandlaan 6 8—0; D.V.O. 3—H.V.O. 3 2—6; Excelsior M R.K.W.I.K. 5 5—2; Hollandlaan 7—V.F.C -1; RK WIK In de Dorpstraat te Kethel reed de 52-jarige autobestuurder A. M. de L. een links gelegen inrit binnen en verleende daarbij geen voorrang aan de 20-jarige bromfietser A. A. G. V. Deze liep enkele verwondingen op en is door de GGD naar de Dr. Nolet stichting vervoerd. Vrijdagavond tot 9 uur ppen. tel. of sc Laat ze nu gerust maar 'ns een ongelukje hebben aan tafel... een doek erover en U heeft weereen brandschoon tafelkleed. Dat is 't gemak en 't voordeel van deze tafelkleden van ge matteerde damast, plastic met textiel rug, van 6.50, die de allure en 't aanzien hebben van een duur damast kleed. nog Deze helderwitte plastic damast kleden, van groot formaat, 125 x160 cm, koopt U nu voor

De Havenloods | 1968 | | pagina 7