iill MEGA's STOTEN EINDELIJK DOOR NAAR DE BEAT-TOP Plan voor nieuw dierentehuis heeft vaste vorm gekregen NRT presenteert belangrijk repertoire nieuwe seizoen st DE HAVENLOODS i autoservice willemse T.S.F. promoveert naar de eerste klasse Stokvis vervult I ook üw keukenwensen. Deze week in de bioscopen DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 MEI 1968 Vrijdagmorgen was er een plezie rige belangstelling bij N.V. Dainkers aan de Coolsingel bij de introductie van de eerste LP. van de Rotterdam se beatgroep De Mega's. De plaat neet „Meganique" eji zal zijn weg naar een groot publiek zeker vinden. Wat De Mega's hier leverden reikt naar sterhoogte! zetting nog niet zolang bij elkaar. leen Herman Smink, de drummer cu hun manager H. v.d. Seis, maken nog deel uit van de oorspronkelijke groep sinds 1963. Vóór die tijd bieef de be slissende stoot naar de top door mu taties en tegenslagen, steeds uit, maar nu hebben ze de kans. die de N.V. Dankers hen bood, dan toch dank baar gegrepen én hun hoge muzikale kwaliteiten op hun langspeelplaat „Meganique" vastgelegd. Op deee L.P. blijkt nog weer eens duidelijk de technische begaafdheid van „De Mega's" op zowel vokaal als instrumentaal gebied. Vooral hun koorzang is gaaf. Dat zij als beste Rotterdamse beatgroup bekend staan bewijst wel het feit dat zij hier te lande 3 fanclubs hebben- en dat zij op 5 mei a.s. tijdens de Israël-week in het Hilton Hotel als enige Neder landse beatgroup optreedt in een ga la-programma met o.a. Vera Lynn. Hun vrolijke karakters hebben hun optredens de faam gegeven iedere keer weer een hoogtepunt te zijn. De jongste van de groep is Cees Stolle, tevens geestelijk vader van 6 nummers op hun L.P. en officieus be last met de muzikale leiding. Heeft vanaf zijn 6-de jaar muzikale scho ling genoten en is een enthousiast bewonderaar van John Sebastiaan van de „Lovin Spoonful". Is bijzon der kritisch ten opzichte van muziek. Heeft zich bij „De Mega's" ontwik keld tot een creatieve persoonlijk heid. Bespeelt piano; Hammondorgel; fluit; elektr. piano"en zingt. Herman Smink is mede oprichter van de groep en heeft zich steeds een verdienstelijk drummer getoond die in alle stijlen zijn draai weet te vin den. Graag gezierie collega in zijn nu... beduidend goedkoper Terlenka, het probleemloze ma teriaal van onze tijd, plooi- houdënd, sterk en makkelijk wasbaar, is wel de meest ideale stof voor deze rokken. Terlenka rokjes, In slank af- kledend, glad model, geheel ge voerd* een chique rokje met loopplooi achter, dat U nu en in de komende maanden veel gaat dragen. Moderne Terlenka rokken, In prachtige kleuren, guldens voor deliger voor nog géén elf gul den. geheel gevoerd Vrijdag en zaterdag kiest U Uw rokjes uit, in modieuze kleu ren als grijs, camel, marine, zwart en Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén ttl. of schrift, but. nu... beduidend goedkoper Een heerlijk luchtig zomer- schoentje, dat fijn zit en zo elegant staat, echt een schoentje voor deze tijd van het jaar vindt U nu in onze aanbieding. Luxueuze damesschoen, met klein blokhakje; bijzonder prak tisch rekbaar hielbapdje (dat al tijd blijft zitten), sterke zool, in de moderne kleuren cognac, lindegroen, marine, gebroken wit en beige. Fijne schoentjes, waarop.U zacht en vederlicht zult lopen, In een bijzonder leuk model nu voor nog géén negen gulden. Vrijdag en zaterdag begint de verkoop van deze leuke zomer- schoentjes met blokhakje, ve rend voetbed en rekbaar hiel- bandje in de n 36't/m 41 wfy*) Vrijdagavond tot 9 uur open Gé in tel. of schrift. groep en daarbuiten; heeft een goed gevoel voor humor en heeft ook zeer veel vrienden. Is eveneens erg kri tisch en komt altijd recht voor zijn mening uit. Hij drumt al vanaf jeug dige leeftijd. Hij is de trotse bezitter van een zeer duur drumstel. Ook vo kaal is hij een onmisbare kracht. Frans Teileman bespeelt de slag gitaar en draagt de naam „Tollie" vanwege z'n geringe lengte. Is op mu zikaal gebied bijzonder fanatiek, en gaat altijd geconcentreerd te werk. Hij heeft een. onbegrijpelijk hoge stem en is hierdoor een onmisbare koorzanger geworden. Speelt reeds van.zijn 12e jaar muziek. Cor van der Geijn is sinds korte jd de basgitarist bij de groep -en heeft zich verbluffend snel aangepast. Hij is de rustigste van de groep en komt op de plaat met solide werk te voorschijn, bewijst in „Laura" onbe twist de laagste stem te hebben. Loek Das is de oudste van de groep en bespeelt de solo-gitaar. Laat in el ke zaal hét publiek verstomd staan over de souplesse waarmee hij zijn gitaar bespeelt. Kan met praktisch al zijn ledematen gitaar spelen! Heeft lange muzikale scholing genoten en speelt al vanaf zijn 11e jaar. Heeft een iele koorstem. Bewondert Clap ton en Baden Powell. Is in de L.P. in „Play the Clown" te beluisteren als wasbordspecialist." Maandagavond 6 mei zal in ge bouw Irene de afdeling Schiedam van de Ned. vereniging tot bescherming van dieren de jaarvergadering hou den. Aftredend zijn de secretaresse mevrouw C. Bijloo-Kikkert. de pen ningmeester, de heer A. Bronwasser, voorts de bestuursleden mevrouw A. Staal-Maartense die zich niet her kiesbaar stelt en de heer C. Sper- mon. Verder hebben mevrouw A. G. Kapel-Boulonois en de heer A. Stip meegedeeld hun functie te willen neerleggen en de heer J. C. xMelis heeft om gezondheidsredenen be dankt. Als nieuwe bestuursleden worden voorgedragen mejuffrouw M. F. E. Reuvers en de heren P. A. J. Broe ders, J. B. Renskers, H J Zegers en G van Loenen. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken worden de films „Journey into spring" en „The living pattern" vertoond. In het jaar verslag wordt dank gebracht aan de heer Melis, die veel voor de afdeling heeft gedaan. Een groot succps was de jaarlijkse collecte. Medewerkers brachten een recordbedrag van f 5200 bijeen. Een financiële steun op langere ter mijn vormt de Reddingboeiactie, met als kapiteinse mevrouw M. Pluymers- Jansen. Reeds de allereerste week staat van mevrouw Pluymers was Voor november een landelijke topper van. f700,70. Voor geheel 1967 was dit bedrag goed voor een prachtige twee de plaats. Het geld is nodig voor stichting van een nieuw dierentehuis. Het afgelopen jaar heeft de ge meente een stuk grond toegezegd, ge legen aan de Anth. Fokkerstraat. Hiervoor maakte de architect R. Beekink een schetsontwerp asiel met behandelkamer, kantoorruimte etc en hokken voor 40 honden en 80 katten. De eerste onderhandelingen met het gemeentebestuur betreffende de bouw hebben reeds plaats gevonden.' Het bestaande dierentehuis is enige tijd gesloten geweest, omdat de opvol ger van mejuffrouw Lodders reeds na enige weken het dienstverband ver brak. Thans beheert de heer Erke- lens het asiel. Dit jaar is er voor het eerst ge start met een officiële cursus EHBO voor dieren, die onder leiding stond Op het repertoire van het Nietiw Rotterdams Toneel voor het volgende maan" en „Spinoza". De schrijver Mur van oer cieiin is smas korte seiz02n staan nieuwe stukken van vier schrijvers, van wie drie tot de ?al ziin stuk zelf regisseren. De rol- tijd de basgitarist bi, de groep -en belangrijke toneelschrijvers van deze tijd horen: Arthur Miller, Peter sU^Aar? Staarties e°n Carol vTn heeft zich verbluffend snel aangepast. Ustinov en John Osborne. De vierde is Neil Simon, producent van boule- ------- Carol -an vardstukken, die er bij een breed publiek ingaan als Gods woord in een ouderling. Ien D. pousseert Nederlands kwaliteitsprodukt Vroom en Dreesmann is vorige week een groots opgezette landelijke manifestatie begonnen, ten bate van het Nederlandse kwaliteitsprodukt. Alle 63 warenhuizen zijn hierbii inge schakeld. Enerzijds Wil men de Nederlandse consument tot meer zelfbewustheid dwingen voor de produktprestaties in eigen land en anderzijds zullen de Ne derlandse fabrikanten naar voren tre den- door een kwaliteitsniveau te pre senteren, dat duidelijk distinctief is ten opzichte van ontelbare import- produkten. Er zullen demonstraties, exposities en modeshows worden gehouden en daarnaast is een grote kleurencatalo- gus verspreid in een oplage van twee miljoen exemplaren. Inkoopdirecties van buitenlandse detailhandelsonder nemingen zullen worden uitgenodigd de collecties te komen bekijken, zodat reële kansan voor exportbevordering aanwezig zijn. Met het stuk van Miller, „De Prijs" zal op 7 septemlJer het sei zoen in de schouwburg worden ge opend. De regie is in handen van Karl Guttmann. de vertaling van Jan Teulings. De rollen zullen worden ge speeld door Anny de Lange, die als gaste is overgekomen van de Haagse Comedie, Rob de Vries. Pim Dikkers en Sacco van der Made. In deze rubriek is over de inhoud van het stuk reeds geschreven. Op 20 september gaat de eerste voorstelling van „Romeo en Julia" Shakespeare's beroemde lief desdrama. Het wordt geregisseerd dioor Johah Greter. die na Molière zich nu voor het eerst zal bezig hou den met een stuk van de grootste to neelschrijver aller tijden. De hoofdrol len worden gespeeld <Joor Willem Nij- holt, die na jaren terugkeert in Rotterdam, en Rick Nicolet, een jon ge actrice, die met deze rol een grote kans krijgt. in november onbe zorgd toneelplezier in „Plaza suite" van Neil Simon, 'n gloed nieuw stuk, dat slechts enkele we ken op Broadway draait. Neil Simon is een goede beken de van het NRT, dat enkele jaren gele den met veel succes zijn „Op blote Ondge Afd. Verkoop: Kipstraafhoek Groenendaal Groothandelsgebouw/Stationsplein'45. Tafeltennis OPLAGE 28.500 Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bij kontrabt 17 - 16 - 15 - 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krini- uenerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be- hoort De Havenloods te ontvan gen. Mocht u de krant eens mis- sen, bel dan in dat geval voor 1 vrijdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door i onze lezrrs-servicedienst nabe- zorgd. T.S.F. 1 heelt 'in de laatste pro motiewedstrijd tegen Hermandad 1 de kroon op het werk in dit lustrum jaar gezet: het won van de degrada tiekandidaat met 62 en daarmee werd de promotie naar de eerste klas se een feit! Aanvoerder Paul de Looze John Schilperoord en jeugdspeler Pe ter v-d. Broek hadden hun klub geen beter jubileumgeschenk kunnen aan bieden! De wedstrijd tegen Hermandad 1, die met de nodige spanning en zorg was tegemoet gezien omdat de Rot terdammers in hun sterkste opstel ling verschenen (gedurende de laatste maanden hadden ze met invallerspro blemen te kampen gehad waaraan moet worden geweten dat ze gedoemd waren degradatiewedstrijden te spe len), bracht een verrassend goede start voor de TSF'ers. John Schilper oord won zijn eerste partij en toen Peter v.d. Broek er 20 van maakte stonden de kansen reeds gunstig. Min of meer onverwacht verloor ech ter Paul de Looze (2—T), maar het dubbel Schilperoord-v.d. Broek bracht de marge weer op 2 punten. Het werd zelfs 41 voor een zege van v.d. Broek; een voorsprong die door een nederlaag van John Schilperoord Weer met één punt werd gereduceerd. De Looze en v.d. Broek wonnen daar na echter hun partijen en dat bracht de voorsprong van T.S.F. beslissend op 62. Voor T S.F. is hiermede dit lustrum jaar wel een groot sukses geworden. De teams 1,2 en 4 promoveerden, het juniorenteam werd beker- en afde lingskampioen. Redenen teover dus voor de T.S.F.'ers, hun 15-jarig be staan met luister te vieren. voeten in het park" speelde. „Plaza suite" schijnt hét succes in New York te worden. Wie het zal regisseren is nog niet bekend. Ook over de rolbe zetting zijn nog geen mededelingen gedaan. Eveneens in november volgt de première van „De onbekende soldaat en zijn vrquw" van Peter Ustinov. De jonge acteur Jules Royaards zal het regisseren in de vertaling van Ernst van Altena. Ustinov's stuk stoelt op de gedachte dat' door alle eeuwen heen wel ergens een onbekende soldaat was, die een jonge, zwangere vrouw achterliet. In elkaar snel opvolgende scènes laat Ustinov schrijver van het briljante stuk „Eindspurt" de zich steeds weer herhalende geschie denis zjen. Ais nieuwjaarspremière op 1 janu ari is gekozen „Caesar en Cleopatra" van George Bernard Shaw. een prachtig stuk dat bijna tien jaar gele den voor het laatst in ons land is ge speeld. Het zal de tweede grote regie van Johan Greter bij het NRT ziin in het volgende seizoen. In het nieuwe jaar wordt een keuze ge maakt uit de vol gende stukken. Al lereerst „Time pre sent" van John Os borne, een stuk dat in mei in Engeland in première gaat. In dit stuk heeft Os borne („De humo rist", „Omzien in wrok". Luther") voor het eerst een grote vrouwenrol geschreven. „Time present" toont het dieptepunt in het leven van een jonge actrice op het moment dat zij haar houvast in het leven dreigt te verlie zen als haar vadér sterft. Andere keuzemogelijkheden* „Der einsame Weg" van Arthur Schnitzler, „Hippolytua" van. Euripides. „After you go" van Lawrence Holofcener en „De bloedbruiloft" van Frederico Garcia Lorca. Het NRT zal in het nieuwe seizoen zeven premières uitbrengen in de schouwburg. Daarnaast komen due produkties in het Piccolo-theater. Piccolo Op maandag 2 september start het „Piccolo-seizoen" met „Een opge maakt bed" van de Nederlandse au teur Dimitri Frenkel Frank. „Eén op gemaakt bed" is de geschiedenis van een studentenhuwelijk, dat wordt ka pot gemaakt door een derde persoon, een soort Jan Cremer-figuur. Frenkel Frank is met dit stuk geruggekeerd naar het serieuze genre, waarin hij al opmerkelijke stukken heeft ge pleegd, zoals „Blaffen tegen de 8| Bel voor folders 010-251060 of 1 kom kijken in onze showroom: I Heiman Dullaertpl.3, Rotterdam WANDELTOCHT BRIELLE JONGE TIPPELAARS Op zaterdag 25 mei organiseert de wandelsportvereniging „Jonge Tippe laars" te Brielle een wandeltocht. De afstanden van de tocht bedragen 5, 10, 15, 25 en 35 km. De inschrijfkosten be ten voor of op 18 mei in het bezit zijn bij één van de onderstaande inschrijf- adressen: W. Mol. de Rik 12, Brielle, A. Pothof, Lumeyweg 13. Èrielle, te lefoon 'il886 2669, mevrouw Wage- ve.j, x^aaistraat 25, Brielle, telefoon 01886 2472 of per giro onder num mer 406517 t.n.v. H. de Geus, Asyl- straat 8 te Brielle. De startplaats is bij Openbare Lage re School aan het Catharljnehof te Brielle. Het startlokaal is open om 12 uur. De start voor de 5. 10 15 en 25 km vindt plaats tussen de 14 en 14.30 uur. Voor de 35 km tussen 12 en- 13 uu>« van dierenarts J. J. de Kaper, met als resultaat 12 geslaagden van de 13 examenkandidaten. Het e-xamen be stond uit een schriftelijk en een mon deling gedeelte. Het schriftelijk ge deelte werd afgenomen door de heer J. J. de Kaper en het mondeling door prof. G. H. B. Teunissen en drs. N. F Werckman Ten slotte wordt medegedeeld, dat de inspectiedienst er binnenkort „een sterke arm" zal bijkrijgen; de in specteur, de heer C Spermop, heeft nl. met goed gevolg examen afgelegd stqld als onbezoldigd ambtenaar van de gemeentepolitie. Het aantal leden bedraagt 750, een geringe toename sinds het vorig jaar. In het diereptehuis, St. Annazus- terstraat 47, telefoon 266266, werden opgenomen 367 honden, waarvan 105 zwerfhonden en 262 afgestane honden. Van de zwerfhonden werden er 30 .te ruggehaald door hun eigenaars. Voor de overige dieren werd, indien moge lijk, een nieuw tehuis gevonden. Het aantal opgenomen katten bedroeg 573, waarvan 228 zwerfkatten. Van de zwerfkatten werden er twee terugge haald door de eigenaar. Voor een aan tal katten kon een nieuw onderkomen worden gevonden. Voorts werd er nog verzorgd een zwaan,, enkele eenden, diverse zangvogels, duiven, twee marmotten en een goudhamster. In het verslagjaar zijn in pension ge weest 25 honden met een totaal van 116 dagen en 73 katten met een to taal van 1080 dagen. Een heel bijzondere aanbieding mogen we dit wel noemen, een complete slaapset, ideaal voor hen die prijs stellen op een ge zonde nachtrust... Een prachtige combinatie voor de zit-slaapkamer en ideaal voor een jongens- of meisjeskamer, in fraaie Mahonie-uitvoering. Complete slaapset, bestaande uit mahonie bedbank, 12 cm dikke pol/aether matras, ma- trasdek en stalen anti-hernia rasier. Voorkom rugklachten of vermoeid ontwaken met deze bedcombinatie die U nu koopt voor nog géén honderd gulden. Herwijnen, die hiérmee vervult. Een tweede Piccolo-produktie zal zijn „Little Malcolm and his struggle against the eunuchs" van David Hal- liwell. Het NRT zegt over dit speciale re- pertoire nog: „verder zullen eenakter programma's en stukken die een gro tere intimiteit nodig hebben dan moge lijk is in een groot theater, in het Pic colo worden gebracht. Wij hopen van tijd tot tijd in deze ruimte, die zoveel mogelijkheden biedt met nieuwe vor men van toneel te experimenteren een steeds groter publiek te trekken, dat zich voor dergelijke nieuwe uitin gen op toneelgebied interesseert". Het nu bekend geworden repertoire lijkt het Rotterdamse gezelschap alle mogelijkheden te bieden zich duide lijk artistiek te presenteren. Dat het de dramaturge, mevrouw Anty Wes terling, gelukt is, beslag te leggen op het nieuwste werk van vier moderne en belangrijke schrijvers is meer dan verheugend. Tableau Tot slot het tableau de la troupe: Directie; Robert de Vries, alge meen directeur; Marius Kip. zakelijk directeur; Anty Westerling, drama- turge% Actrices; Cocki Boonstra. Martine Crefcoeur; Lies Franken; Rie Gil- huys; Coba Kelling; Nelleke Knegt- mans; Anny de Lange-a.g.; Enny Meunier; Rick Nicolet; Annet Nieu- wenhuyzen; Simone Rooskens; Elly van Stekelenburg; Petra Verbeek; Camille de Vries. Acteurs: Bas ten Batenburg, Eli Blom; Steye van Brandenberg; Ed- mond Classen; Pim Dikkers; Paul van Gorcum; Gerard Hartkainp; Wim Hoddes; Frans Kokshoorn; Jan Kruyk; Jan Lemaire; Luc Lutz; Pie- ter Lutz; Sacco van der Made; Wil lem Nijholt; Pim Oskam; Hans Pol man; Julss Royaards; Adolf Rij- kens; Johan Schmitz; Eric Schnei der; Dries Smits; Robert Sobels; Aart Staartjes; Robert de Vries; Frans Zuidinga. Regisseurs: Robert de Vries; Johan Greter; Luc Lutz; Pim Dikkers; Ju les Royaards; Jan Teulings - a.g. Karl Guttmann - a.g. tvoering V''. A5 «n zaterdag verkopen wf nnti-hernia slaapset, bejtaandfc Mahonie bed- band, stalen raster, matras- dek en Polyaether matras. 80 x 190 cm, voor fe# l/# Vrijdagavond tot 9 uur open. Gijn tal, of schrift, best. >t het d oo NRC: De non, AD: Wacht tc 18 j. ooo CINERAMAf How the 14 j. ooo COLOSSEUM: Waoht t( is j. OOO CORSO: The sound of music, OOO GRAND: The comedians, 18 1 De w: >°oo KR1TJ3HION: Met JoUw t: nek, 18 j. (prol.) OOO LUMIERE: Matt Helm er kers, 14 j. (prol.) OO METRO: Irma la douce, OOO PASSAGE: The good, the ugly, 18 J. OO PRINSES: Het n ten landhuis, REX: De man STUDIQ '62: De p Rome, 14 J. (prol.) OOO THALIA: zo gezegd, zo gedaan, a Istanboel, OOOO zeer goed OOO - goed OO middelmatig O beneden de m

De Havenloods | 1968 | | pagina 15