Jubilerende club was overal het eerst mee SVV moet op zijn tellen gaan passen Sportgra b be Iton Schapen als F.C. Nieuwland maaimachine V.V. SCHIEDAM ZESTIG JAAR Voetbal GEVONDEN VOORWERPEN S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 MEI 1968 „NATUURLIJK zouden wij graag hoger willen spelen dan nu. Het zou niet gezond zijn als die wnes niet naar voren zou komen. Wij, en daar bedoel ik heel Schiedam mee, vinden het echter niet noodzakelijk. Belang rijker is. dat we meehelpen de jeugd op te voeden en dat wij, ondanks het feit dat we een grote vereniging zijn, een vriendenclub hebben". Aan het woord is dc voorzitter van het jubile rend Schiedam, de heer J. v.d. Touw, sinds 1950 president van deze toch wel uitspringende sportvereniging. Uitspringend, ja, want in welke ver eniging is een zo groot kader aanwe zig dat altijd klaar staat? In welke club heeft zo'n groot aantal leden een werkzaam aandeel in het verenigings leven als bij Schiedam? De resultaten zijn er dan ook naar. Het prachtige complex in het sportpark Harga liegt er niet om. Het is allemaal onder de handen van de leden vandaan geko men. Is het een wonder dat de kleine, grote" voorzitter trots is op zijn vereniging. Bescheiden als hij is, ver zwijgt Jo van der Touw dat dit alle maal kan gebeuren mede door zijn bezielende leiding. Zijn energie weet hij over te brengen op zijn medebe stuurders en de leden en dat is mis schien het geheim van de bepalende sfeer bij Schiedam. Haantje de voorste Schiedam heeft de sporen op sportge bied in onze gemeente ruimschoots verdiend. Het bestaat zestig jaar en dat betekent, dat Schiedam, toen nog Vitesse, de eerste voetbalclub in Schiedam was. Er kwam nog meer. In 1947 introduceerde de heer Zonne veld het honkbal bij Schiedam en in onze gemeente. Het softball volgde en ook daarmee was Schiedam de eerste en tot nu toe de enige club waar dit spel door de dames gespeeld kon worden. Het eerste damescomité was dat van Schiedam, aanvankelijk opge richt naar aanleiding van het veer tigjarig bestaan, vervult dit comité nu een sociale functie in de vereniging. Da nieuwjaarsrecepties bij de ver enigingen. nu een heel normaal ver schijnsel zijn afkomstig naar een ini tiatief van Schiedam, dat het als eer ste invoerde. Alsof dit allemaal nog niet voldoende was, werd het Schie dam, dat als eerste een eigen home kreeg op de sportvelden in sportpark Harga. Het is in de loop van de zestig jaar dus wel gebleken, dat Schiedam altijd een club is geweest met initiatief en durf en ook dat is tekenend voor de SV en HV Schiedam zoals de officiële naam van de jubilerende club is. SCHIEDAM Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Gerei Leer, Lange Kerkstraat 67, 10 en 17 uur ds. H. Hofman. Evang. Luth. Gemeente, Lange Nleuwstr. 10 uur ds. A. Steinhart. Oud-Katholieke Parochie, Dam, 10 uur H. Hersteld Apostoli i Heils. Lange E komsten II mevr. van Gestel-Verrijk. Gemeente van Jehova's Getuigen. Tuin- laan 50, 18.30 uur openbare toespraak. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 19 uur Ned. Herv. (Ger< bouw Irene, Nieuwe D. G. v.d. Hoeven, f.) Evangelisatie, ge- Haven 10 uur de heer ienthuizen, Grote kerk ovius uit Katwijk aan Zoals u elders hebt kunnen lezen, is Schiedam een club waarin tal van initiatieven wer den genomen en waarin neraens voor werd teruggedeinsd. Zo leerden wij. dat de vereniging Schiedam niet alleen svort heeft bedreven, maar ook een poosje veeboeren mochten wor den genoemd. Een van de meest merkwaardige feiten uit de ge schiedenis van Schiedam is nog steeds de aanschaf van een aan tal schapen. In de jaren 30 was het een wijsheid schapen te bezitten omdat, zo heette het toen. scha pen het gras kort hielden en voor een uitstekende bemesting zorgden. Dirk de Vries. Piet de Roo. Z. Kolmeijer en Chris van Dijk togen daarom naar de vee markt in Delft om daar acht schapen te kopen. Zes dagen van de week mochten deze wol leveranciers hun best doen op het terrein van Schiedam. Ze mochten het maaien en bemes- Toen na een aantal jaren bleek, dat bemesting en maaien op een moderner manier beter was. werden de schapen verkocht. Zij brachten noa winst in de kas van de penningmeester. Geschiedenis Als e 1 vereniging 60 jaar bestaat, heeft ze natuurlijk geschiedenis ge maakt. Veel uit de aanvangsperiode is heiaas verdwenen. Maar er is ge lukkig ook nog heel wat bewaard ge bleven. Een van de oprichters, de heer L. M. Krabbendam, is nog in le ven en deze krasse grijsaard zal 60 jaar geleden beslist niet hebben kun nen bevroeden dat er van het kind dat hij toen ten doop hield zo'n gezonde en krachtige vereniging zou groeien ten voorbeeld van vele anderen. Reeds in 1898 was er in Schiedam uit ons tuincentrum Als heel speciale aanbieding uit ons Tuincentrum bieden wij U nu een drietal planten aan voor onvoorstelbaar lage prijs. Weigelia, een struik, die In juni-jull bloeit met fraaie roae bloemen, een flinke groeier, waar U veel plezier van beleeft. Forsythia, (chineesklokje) om volgend voorjaar een uitbundige goudgele bloei In Uw tuin te hebben, die U de winter doet een voetbalclub met de naam Vitesse. Deze club was echter geen lang leven beschoren en toen de heer Krabben dam, na enkele jaren afwezigheid weer in Schiedam terugkwam, en dit hoorde nam hii het initiatief tot we dergeboorte van Vitesse. Dat gebeur de in 1908. De eerste wedstrijd die de club speelde was tegen Fortuna in Vlaardingen en de nieuwkomers kwa men met de volle winst, een over winning van 31 terug. Het bleef gbed gaan met Vitesse, dat van naam moest veranderen toen het In 1912 zijn intrede deed in de Rotterdamse Voet bal Bond. De kleuren in het wapen van Schiedam, geel-zwart, werden als naam gekozen en Geel Zwart stoomde in vijf jaar door naar de KNVB. In 1925 kreeg de vereniging de naam waaronder zij nu jubileert; Schiedam. In die periode is er nog een fusie ge weest met DHS. dat zich echter na een paar jaar weer zelfstandig maakte en zijn eigen geschiedenis schreef, maar toch weer over de kop ging en dan ook niets met het huidige DHS te ma ken heeft gehad. Schiedam heeft tal van prominen te bestuurders gehad en naast Jó van der Trouw mag in één adem worden genoemd Chris van Dijk die vele jaren voorzitter is geweest van de vereni ging en daarmede ook wel zijn stem pel er op heeft gedrukt. „Good old" Chris, door een collega betiteld als de „grijze eminentie" heeft heel wat be tekend voor Schiedam en de KNVB en heeft nog steeds zitting in de „bondsvergadering". Ook aan hem is Schiedam veel dank verschuldigd. Natuurlijk zijn er nog meer namen te noemen, maar dat is bij een vereni ging als Schiedam wel moeilijk, want welk lid heeft zich niet verdienstelijk gemaakt voor de club. Maar wat zou Schiedam zijn zonder Jo Ebben en echtgenote, zonder de heren Zonne veld, Krommenhoek, W. van der Touw e.d. Natuurlijk ontvielen enkele ver dienstelijke leden in de loop der jaren de vereniging en in een van hen. de onvergetelijke heer Spruijt willen wij al die andere postuum eren. Door al die werkers is Schiedam gewor den wat het nu is; een fijne, gezonde vereniging waar de sportiviteit hoogtij viert en waarvan ieder lid met trots kan zeggen: ,,Ik ben lid van Schie dam". Cotoneaster Horiz. de vlak- groeiende struik, Ideaal voor bodem bedekking of tegen mu ren en terrassen aan, in de herfst met rode besjes overdekt. Vrijdag en zaterdag verkopen wij In ons Tuincentrum op de 2e etage deze vaste planten, voor jarenlange sier van uw t door elkaar Vrijdagavond tot 9 uur open. Géért ttf. of schrift, hut. VOORZITTER J. VAN DER TOUW Het was voor onze betaalde voet ballers zondag J.l. een vakantiedag. Het bekervoetbal stond op het pro gramma en daarvoor zijn SVV en Hermes uitgeschakeld. Zondag a.s. moeten zij er echter weer tegenaan. In de goede zin van het woord na tuurlijk. Hoewel SVV, wil het niet in moeilijkheden komen de mouwen zal moeten opstropen. Dat zal dan zondag wel gebeuren dachten wij als Elinkwijk op bezoek komt. SVV moet die wedstrijd winnen en daarom zou het wel eens een zeer enerverend duel kunnen worden op het sportpark Harga. Hermes DVS gaat uit naar De Graafschap en een puntenverdeling moet daar mogelijk zijn, al zal het niet meevallen. Zondag jl is voor Excelsior 20 de slag gevallen. Het zal volgend sei zoen genoegen moeten nemen met een plaats in de vierde klasse. Niet zo prettig voor de zwart witten en Lawntennis Goede resultaten van TSF-teams Het tweede tennisweekend heeft voor T.S.F. bij alle teams winst op geleverd. Het eerste en derde team van de zondag- en het tweede team van de zaterdagcompetitie zijn onge slagen en staan aan de kop van de ranglijst. Het tweede team heeft uit twee wedstrijden drie punten binnen gesleept. Het eerste team heeft de uit wedstrijd bij 'n 6-0 voorsprong moe ten afbreken, het tweede team won met 80, het derde team won met 71, het vierde team won met 53, het vijfde team won met 71 en het eerste zaterdagmiddagteam won met 41 en ook het tweede team won met 4—1. Het jeugdteam won met 32. De T.S.F.'ers mogen dit weekend te vreden zijn met de resultaten van de teams, wanneer de komende weken dezelfde resultaten te zien geven, wordt het weer feest in het T.S.F.- kamp. Het eerste team staat ongeslagen bovenaan met vier punten uit twee wedstrijden en met de prachtige sco re van 140. Dit weekend werd het Haagse Houtrust aan de zegekar ge bonden met 60. Want wegens de weersomstandigheden kon de wed strijd niet uitgespeeld worden. Alleen het damesenkel van Els Meyer en het herendubbel gingen in drie sets ver loren maar de rest van de partijen zijn zonder veel moeite gewonnen. Het tweede team kwam in de thuis wedstrijd tegen I.C.C. 5 op de baan welke met de grootst mogelijke cij fers n.l. 80 werd gewonnen. Het derde team versloeg in een thuiswedstrijd Groen Geel 3 met 71. Alleen het damesdubbel Gre Olthof en Evelien Datema verloren hun wed strijd in 3 sets n.l. met de cijfers 6—3 1—6 en 0—6. Het vierde team kwam na de grote nederlaag van verleden week dit weekend tot winst want in een thuis wedstrijd tegen C.C. 3 boekte men een 53 overwinning. Het damesenkel, het damesdubbel en gemengddubbel van Nel Oprei en Henny Vlek gin gen verloren. Apothekers dienst. De dienst begint vrijdag avond om zes uur. Dienst apotheek Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 287674. Weer is er aan de talrijke clubbla den die ons toegezonden worden één toegevoegd. Het doen uitgeven van een orgaan is een der eerste daden, die naar buiten doordringen, van de nieuwe voorzitter van de SBLO de heer Hans Degreef. Men herkent er de hand van de meester aan. Wie geregeld het clubblad van TSF leest, weet hoe de heer Degreef dit club blad verzorgt en zo is het ook met de eersteling van de SBLO, dat de naam heeft gekregen van SBLO con tact. Inderdaad is het blad een contact orgaan voor de bij de bond aangeslo ten verenigingen en het voorziet in een behoefte. Immers door gebrek aan communicatie weten de aange sloten verenigingen bijzonder weinig van elkaar en misschien doet het SBLO Kontakt daaraan iets verande ren. Voorzitter Degreef schrijft daar over in zijn openingsartikel onder meer: Wij gaan u in ons orgaan volle dig informeren over het S.B.L.O.- werk. Over successen en dank zij wie ze tot stand kwamen én over teleurstellingen met hun oorzaken. Over algemene zaken, alle vereni gingen aangaande en over indivi dueel van belang zijnde aspekten van ons werk. Uit ons orgaan als officieel mededelingenblad kunt u natuurlijk ook kennis nemen van sport-organisatorische en eventuele andere aktiviteiten. Voor u biedt ons orgaan gelegen heid, de aandacht van alle aan geslotenen te vragen voor bijzon dere sportevenementen, die buiten de normale competitie-organisatie vallen dus; zo kweken we wat meer belangstelling voor elkaar. Daarnaast geven wij u ook gaar ne het „woord" voor behandeling van algemene sportproblemen die geacht mogen worden in ons or gaan thuis te horen. Met het uitgeven van dit perio diek beogen we dus óók de eer ste stap te doen op weg naar een betere band in ons bond; in de laatstgehouden jaarvergadering hebben we al tot uitdrukking ge bracht dat die naar onze mening tot stand moet komen, in het be lang van de aangesloten vereni gingen. 'n Eerste stap; natuur lijk is het doen verschijnen van dit S.B.L.O.-kontakt (in een eenvoudi ge, in zelfwerkzaamheid gestencil de uitvoering, zoals dat een Bond als de onze (nog) nagenoeg zon der inkomsten past) alléén niet in staat een hechtere band tot stand te brengen. Een belangrijk middel om het gestelde doel te bereiken kan het echter wel zijn; behalve onze voortdurende toewijding waarvan u overtuigd kunt zijn is daarvoor ook de medewerking nodig van de verenigingen, liefst alle verenigingen. Tot zover de heer Degreef. Wij wen sen hem veel medewerking van de verenigingen toe, zodat het periodiek een graag gelezen blad wordt met tal van medewerkers. De Schiedamse reddingsbrigade deed zaterdag goed werk, door in het Sportfondsenbad een demonstratie te onbegrijpelijk, dat een club met zulk een arsenaal van spelers geen elftal op de been kan brengen dat voor het behoud van het derde klasserschap had kunnen zorgen. Maar ja er moet ook een tikkeltje geluk bij komen en laten we vaststellen dat juist dit bij Excelsior ontbroken heeft. Voor de rest van het restant oprui ming, waar we maar niet meer over zullen praten. Twee uitzonderingen willen we echter maken. SFC heeft nog een kans op de titel behou den Samen met SCR bezet het de eerste plaats met twee punten voor sprong op WRW uit Den Briel. In dien WRW de laatste wedstrijd ook in winst weet om te zetten, dan zui len WRW, SCR en SFC beslissings wedstrijden moeten gaan spelen om uit te maken wie naar de KNVB zal promoveren. De tweede uitzondering die we willen maken is voor Schie dam, dat door een ongelukkige start in het begin van de competitie, het kampioenschap in handen van het Vlaardingse RKWIK zag komen. Zon dag j.l. heeft Schiedam bewezen, dat het toch beter voetbal speelt dan de Vla ar dingers, want het behaalde een verdiende overwinning op de kam pioenen. eeven hoe men uit een te water ee- Natuurlijk zijn er zaterdag en zon- raakte auto kon komen. Tal van dag, nog enkele wedstrijden, maar automobilisten, maar gezien het be- ^an belang zijn die niet meer Volle- tratie toch noe digheidshalve volgt hier nog het to tale voetbalprogramma. lang van deze demonstratie toch nog te weinig, hebben bij deze realistische oefeningen kunnen zien en ondervin den hoe onfortuinlijke automobilisten uit hun auto kunnen komen. Wellicht dat de toegangsprijs van een gulden te hoog was voor de thuisblijvers. Zij hebben ongelijk gehad, want uw leven is toch wel iets meer waard. Zeg nu niet, „dat gebeurt mij niet" want een ongeluk ligt in een klein hoekje. Zórg dus automobilisten dat u er de vol gende keer heus bij bent. nu... beduidend goedkoper Niet alleen voor de badkuip, neen, voor iedere was- of bad- beurt onder douche of aan de wastafel is 't gebruik van bad zout een verfijnd genot. Een luxe flacon met 500 gram uiterst fijne zeer goed gepar fumeerd badzout (een paar korrels In 't wishtndje is vol- doende) normale prijs ruim drie gulden... nu als een heel geslaagd geschenk voor moederdag vooi nog géén tachtig cent. luxc flac0" Set 500 gram Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe flacons met 500 gram badzout, Ideaal voor bad- en voetbaden, een seriaad voor de toilettafel. Vrijdagavond tot 9 Géén ttf. of s of schrift. Een artikel in een der Schiedamse dagbladen, toevallig weten wij dat dit is gebeurd buiten de verant woordelijkheid van de sportredac tie. is de oorzaak geweest van he vige ver ontwaar diaina bij de voet balverenigingen Schiedam en GSS. Wat is namelijk gebeurd? Zoals iedereen wel weet is er een nieu we voetbalverenigina opgericht in Schiedam. FC Nieuwland. We heb ben daar reeds stelling tegen ge nomen. Natuurlijk is het een goed recht in een democratische samenlevina een vereniging op te richten. Dan moeten daar echter wel mogelijk heden toe zijn. Die ontbreken ge heel in Schiedam. Zolang er nog oude bestaande clubs hunkeren naar een eigen veld en kleed- en clublokalen, is er volaens ons geen plaats voor een nieuwe vereniging. Het bestuur van FC Nieuwland doet alle mogelijke moeite aan een veld en kleedlokalen te komen. Dat is vanzelfsprekend. Maar de manier waarop lijkt ons toch niet netjes en daarom is de toorn van Schiedam en GSS begrijpelijk. Een ontstemde Jo van der Touw. voorzitter van het juist jubilerende Schiedam, vertelde ons daarover het volgende: ..Die heren zijn bij ons geweest met het verzoek om de FC- flieuwland op onze terreinen te laten spelen. Wij hebben toen in het bestuur deze zaak welwillend bekeken, maar gezien de bezetting van deze velden, n.l. 19 elftallen, plus een,viertal pupillenteams bleek het echter onmogelijk het verzoek in te willigen, temeer daar boven dien een tiental honk- en softbal- teams aebruik moet maken van die velden. Dit alles is aan FC Nieuwland mee gedeeld en bovendien aan de secre taris van de Gemeentelijke Sport- commissie. De bezettingsgraad van die velden liat ver boven de norm van zes elftallen per veld. Daar het bedoelde veld echter direct een aemeenteveld is. kan de gemeen te ondanks anders luidende advie zen van diverse instanties, het veld verhuren zoals zij wil. Dit schijnt dan klaarblijkelijk gebeurd te zijn echter niet. en dat wil ik duidelijk stellen, met medewerking van Schiedam en GSS. Beide vereni gingen zijn er van overtuigd, dat zich. indien dit alles doorgang zal vinden, noa vele moeilijkheden in de toekomst zullen voordoen. Ten aanzien van de kleedlokalen kan ik dan noa zeggen, dat wij. noch GSS mogelijkheden hebben onze kleedruimten op bedoelde tijden door de nieuwe vereniging te laten gebruiken. Als het een taktiek is van de nieuwe vereniaina om in stanties en vereniainaen tegen el kaar uit te spelen, is dit geen teken van wijs beleid en is het de hooa- ste tijd het roer radicaal om te gooien", aldus een vertoornde heer Van der Touw. die na het krante- bericht van vele kanten nare tele foontjes kreea en door zijn eiaen leden fel werd aangevallen! Wij zijn het in deze met de twee ver enigingsbesturen volkomen eens. Natuurlijk juichen wii een nieuwko mer. in welke tak van sport dan ook. toe. maar laten die nieuwko mers dan hun komst langs de weg van de geleidelijkheid laten gaan; om de tafel gaan zitten en vraten. Een sportvereniging moet in eerste instantie sportiviteit kunnen tonen, op elk gebied. Dat zou respect af dwingen. De knuppel in het hoen derhok zou beter achterwege kun nen blijven. P. BUL DHS—ODS, SchiedamCrooswijk, SC MaasSchiedamse Bo.s. RVVB DRZ. Zaterdagvoetbal: Egelantier Boys—GTB, Flakkee—GSS. HBSS— NDSM; JAC—PPSC. Te bevragen aan het hoofdbureau van po litie te Schiedam, dagelijks van 9-17 uur, be halve op zaterdag en zondag: plastic hoes; broche; kinderportemonnee met Inhoud; etui lnh. sigaretten; knlpportemonnee met inhoud; 1 pak kleding; verz. bewijs GTV 212; ring met sleutels; etui lnh. sleutels; sleutels aan hanger; herenbril; dameszonnebril; au tosleutels. H. de Jager, Wingerdlaan 3; muntbiljet, "j. Breeman, Meewuenslngel 118; bankbiljet, v. Zetjl, Lorentzlaan 46a; gladde ring, G. de Koning, Voornesestraat 26; manchetknoop, H. Wijk, Delftlandseweg 394; bankbiljet, T. van Vliet, Alberdastraat 22; bankbiljet, R. van Schie, Da Costastraat 46; ketting met sterrebeeld, T. v.d. Drift, Van Heuven Goed hartstraat 71; gouden tientje, Boer, Roden rijseweg 521, Berkel-Rodenrljs; kinderfiets je, Mevr. v.d. Broek, Rembrandtlaan 17, autoped, P. Boon, Mgr. Nolenslaan 764; kin derfietsje, De Ruiter, Hogenbanweg 339;por- temonneetje met Inhoud, H. H. M. Dam mer, B. v. Haarenlaan 1199; damesportemon nee met Inhoud Moens, Zwartenwaalstraat 39; damesportemonnee met Inhoud, Van Soest, Broersvest 27; herenhandschoen, A. v. Putten, Mgr. Nolenslaan 738; handschoen met kap (R), K. Daalmeljer, B. Verveen- straal 23; zwembroek, Van Wijk, W. An- drtessenlaan 31; wollen damesvest, M. Schenk, D. van Wassenaarstraat 34; 2 kin dervestjes, Wulsman, B. v. Haarenlaan 853; hoofddoek, Cobl Gunnewegh, P.K.O.laan 163a bol wol en babytrultje, v.d. Bosch, Bilder- dijkstraat 29; 3 kinderzwembroekjes, v.d. Wolf, Edlsonstraat 63b; wieldop, Rosman, Ouddorpsestraat 31a; ring met sleutels, Van Wijk, W. Andriessenlaan 31; dameszonne bril (schuif), zijlstra Den Bommelsestraat 9; bos sleutels, E. P. Meeder, Ant. Muijsstraat 9a, herenbril, H. Bode, Plerssonstraat 68. AGENDA SCHIEDAM 2 mei Chr. Soc. Belangen 20. Rhetorlca, spre ken in het openbaar. Chr. Soc. Belangen 20 Zangver. Wllton-Fijenoord, repetitie. Chr. soc. belangen 20 Chr. Metaal Bond, leden vergadering. Irene 20. K.N.M.T.P., bijeen komst. Joh. De Doperkerk 20. Orgelkring Schleland; orgelconcert door Rud. stolk m. m.v. een baszanger. Wijkcentrum Nieuw land 20. KVP, vergadering. 3 mei Aula Rljks-h.b.s. 20. Schiedamse Filmkrlng: „The Pawnbroker" 18 Jr., Aula Sted. Museum 16. Herdenkingsbijeenkomst met deputaties van de 6de klassen van alle Schiedamse lagere Scholen. Chr. Soc. Be langen 19.30 EHBO, examen, Irene 20. Vrien denkring, contactavond, Sursum Corda, 20 N.C.G.O.V. bestuursvergadering. Sursum Corda, 20 Vergadering met ds. Le Coq. Volks gebouw 20 PvdA, fractleverg. Wijkcentrum Nieuwland 20 Wijkver. Nieuwland, contact avond. 4 mei Plantsoen G. Verboonstr. 19.45 Do denherdenking. Grote Kerk 20.30 Herden kingsbijeenkomst. 5 mei Arcade, 20. Instuif met The Steady 11 20 Martin Green's Dlsco- Weekfilm Passage Theater In the heat of ie nlght. t.m. dinsdag 14 Jaar. Tentoonstellingen Stedelijk museum t.m. 20 mei, Bouke IJ1- "7 mei Deense kunstnijverheid. Punt 4, l t.m. 26 mei, Jerry Keizer lichtgewi nu... beduidend goedkoper Als moeder elke week weer opnieuw een grote stapel was goed moet strijken... dan is een goed strijkijzer echt geen over bodige luxe. En... Is het geen leuk en praktisch cadeau voor moederdag? Lichtgewicht Erres strijk ijzer, een kwaliteits strijkijzer, normale prijs 32.50, met open handvat voor het makkelijk strijken van mouwen, pijpen enz., thermostatlsche warmte- regeling voor alle stoffen, con trole lampje en randgeaarde stekker. Dit merk-strljkijzer, watrop wij een jaar garantie geven, koopt U nu voor een heel zacht prijsje, voor nog géén negentien gul- Vrljdag en zaterdag verkopen wij deze lichtgewicht strijk ijzers, van het merk Erres, met open handvat, controle- lampje, thermostatlsche warm- teregellng, snoer en randgeaar- Vrijdagavond tot 9 uur open.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4