X Schiedammer reorganisatie C. Lems wil duivensport 7 HOTEL-RIJNMOND Onderscheidingen uitgereikt aan 24 Schiedammers BUNINGH v loet Th Voorstel om informatie aan publiek te verbeteren INTERLAND VLUCHT OP 27 JULI Filmkring brengt „De Pandjesbaas 1 MOEDERDAG pa DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 MEI 1968 S'dam 9 DE SCHIEDAMSE duivenliefhebber C. Lems heeft het initiatief genomen om samen met de Belgische postdui- venhouders 'n interprovinciale vlucht te organiseren, als propaganda voor liet verkrijgen van een grotere een heid in de wereld van de duiven sport. Reeds lang wordt in Nederland door de vele bestaande bonden ge sproken over eenheid; zonder veel re sultaat. Maar ook in ons land zou een grote landelijke organisatie alle 60.000 liefhebbers kunnen verenigen. „Deze laatster zouden dan, net als in België aan alle te houden wed vluchten kunnen deelnemen. Nu is dit alleen mogelijk bij de zogenaamde nationale vluchten. Het gevolg hier van is, dat de deelname hieraan veel al te groot is en meer heeft van een demonstratie dan van een wedvlucht waarin de beste duiven zich kunnen onderscheiden. Het juiste sportele- ment is zoek. Doordat men in vrijwel geheel West-Europa dit punt al jaren onder de knie heeft is het begrijpelijk dat men er vanzelf toe komt, gezamen lijk en vooral in gezinsverband op de duiven te „poolen". In Nederland zou de sport beter tot ontwikkeling ko men dan tot dusverre. In de voetbal sport heeft men hiermee toch ook re kening gehouden, getuige de voetbal pool", zo meent de heer Lems. Grootmeesters Als directeur van een N.V. komt hij regelmatig in contact met Belgische duivenhouders, van wie voldoende be kend is. dat ze de sport tot in de fi nesses beheersen. Ze zijn niet alleen grootmeesters, maar uit hun hokken stammen de meeste duivenrasser. waarmee de Nederlandse liefhebbers aan de wedvluchten deelnemen. Er is echfer een wezenlijk verschil in de wijze waarop hier en in België de dui vensport wordt beoefend. De heer Lems zegt er het volgende over: „In België zijn zeker 200.000 lief hebbers die allen lid zijn van de Ko ninklijke Belgische Duivenhouders- bond en hieraan contributie betalen. Als men geen lid is, mag men geen postduiven houden. Met toestemming van de burgemeester van de woon plaats mogen duiven worden gehou den, waarbij speciaal wordt gelet op bouw en ligging der hokken en de wij ze waarop deze worden onderhou den. Voor de rest is de kous af. Elke liefhebber, waar ook in België, mag aan elke wedvlucht deelnemen. Het gevolg is, dat iedere op zich zelf staande „Maatschappij" haar beste beentje voorzet. Men organi seert. voor eigen risico grote en klei ne wedvluchten en men tracht de te winnen prijzen zo attractief mogelijk te maken. De sport wordt hierdoor bevordert. Er komen geselecteerde vogels aan de start en dus geen mas sa's. Geen bonden en verenigingen die elkaar overkoepelen zoals bij ons en waardoor de liefhebbers min of meer genoodzaakt zijn de voorge schreven vluchten en afstanden te vliegen met duiven die hiervoor niet het meest geschikt zijn. Er is te wei nig variatie en keus zowel in afstand als richting en er worden te veel dui ven tegelijk op een bepaald concours ingezet. nu... beduidend goedkoper Alt U 's zomert de hele dag (n een zomerjurk heeft gelopen...* dan trekt U natuurlijk ook 's avonds een luchtig nachthemd aan, dat U nu koopt voor een spotprijsje. Dames nachthemd, van rag fijn nylon, in diverse leuke modellen en kleuren, fraai af gewerkt met kant. Dit nacht- hemd van 7.95 koopt U nu voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wi) deze fraaie nylon nacht hemden, In verschillende kleu ren en modellen, In de maten S M 38-40 42-44 mÊÊÊSÊSÊ nu... beduidend goedkoper Maak Uw weekenden op cam ping en strand nog aangenamer, neem Uw koeltas mee en voor kom teleurstellingen zoals be dorven boterham-beleg... Koeltas, voor het fris houden van etenswaren en om ook aan het strand heerlijk koele dran ken te kunnen serveren. Deze prima Isolerende, tas, in diverse leuke'kleuren en met handige draagriem koopt U nu voor een prijs waar U het niet voor zult laten. NIEUWLANDPLEIN 12 uitstekende service 32x34 cm 42 x 34 cm EXCURSIE SOCIALE DIENST Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze koeltassen, onmisbaar tijdens zomerse vakantiedagen, prima isolerend. Koel-akku, per 2 stuks 1.18 Vrijdagavond tot 9 uur open. Ciin Ut. of tehrlft. bott. Bijeenkomst Herv. Jeugdraad lp de reeks vrijdagavond-bijeen komsten die de Hervormde Jeugd raad te Schiedam organiseert spreekt morgen, vrijdagavond 3 mei, mevr. De Zwart-Honders uit Voorschoten over „Godsdienstige opvoeding" De plaats van samenkomst is gebouw „SursumCorda" Nieuwstraat 12. De ze bijeenkomst begint om aoht uur. De Gemeentelijke Sociale Dienst van Schiedam heeft een excursie ge maakt naar de Volkshogeschool 't Oude Hof te Bergen. Deze excursie was bedoeld als slot van de serie Oriëntatie-avonden die door genoemde dienst in het afgelo pen seizoen ten behoeve van het Schiedamse maatschappelijke werk is gehouden. Na een korte inleiding door de heer L. J. H. Pijpers, ambtenaar van de Sociale Dienst, voerde mr. O. L. V. Guermonprez, directeur van de Volkshogeschool, het woord. In zijn toespraak beklemtoonde de heer Guermonprez de functie van de Nederlandse Volkshogescholen als al gemeen werkzame instellingen. Bij zonder belangrijk noemde hij de rol, die deze instellingen voor sociaal pe dagogisch en cultureel werk vervul len bij het contact tussen mensen onderling, ongeacht leeftijd, beroep en overtuiging. „De creatieve waar de van de mens en de groepsgevoe- ligheid staan bij de Volkshogescho len op de eerste plaats", zo zei hij in zijn toespraak. gewezen. Eveneens sprak hij over de verschillende behoeften aan hulp van het Maatschappelijk Werk en Gezond heidszorg zoals die ook in deze tijd nog altijd duidelijk bestaan. „Welis waar is er een recht op bijstand in geld, maar daarmee alleen zijn wij er beslist niet", zei hij aan het begin Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén til. of tehrlft. hott. wijze worden voorbereid", aldus de heer Lems. „De liefhebbers moeten gezamenlijk in de clubs hiertoe de eerste steen leggen. Het huidige or ganisatiesysteem smoort alle initia tieven der clubs in de kiem. Er moet één bond of organiserend lichaam ko men. dat niet regelend maar advi serend optreedt. De hoofdbestuurders hiervan moeten voor hoogstens drie jaar zitting hebben. Er kan dan ob jectiever en neutraler worden geor ganiseerd. In Duitsland en België tre den grote bedrijven bij speciale wed vluchten als sponsor op". Internationale vlucht Een van de oudste en grootste maatschappijen in België is het ruim honderjarige „Union et Liberté" in Gent. Met deze maatschappij "heeft de heer Lems, zelf lid van p.v. „De Vrijheid" in Schiedam, contact ge legd om gezamenlijk een internatio nale vlucht tussen de provincies Zuid-Holland en Oost-Vlaanderen te organiseren vanuit Würzburg in Duitsland (afstand 450 kilometer). Nieuw voor de duivenhouders is, dat de duiven uit het Zuid-Oosten moeten vliegen en niet zoals gebrui kelijk uit het Zuid-Westen waardoor de Belgen zouden zijn bevoordeeld. Hun duiven zouden dan ongeveer 100 kilometer korter vliegen. Nu is de af stand voor Rotterdam en Gent gelijk en dit is van principeel belang voor een juiste krachtmeting. De vlucht is definitief bepaald op 27 juli. De Schiedamse Filmkring vertoont morgen, vrijdag 3 mei, in de aula van de Rijks-h.b.s. aan de Hugo de Grootstraat de film „De Pandjes baas" van Sidney Lumet. De film, die handelt over de joodse pandjes baas Sol Nazerman (Rod Steiger) in Spanish Harlem, die wordt geplaagd door zijn verschrikkelijk verleden in de oorlog waarin zijn gezin in Auschwitz naar de dood werd ge voerd. wil een „hommage" zijn aan de in de concentratiekampen omge komen mensen. De Filmkring wil daarmee bijdra gen aan de dodenherdenking. Het ligt in de bedoeling elk jaar een der gelijke voorstelling te geven. Ieder een kan deze filmavonden bezoeken. De voorstelling van 3 mei past na melijk niet in de zgn. „abonnemen tenserie" maar heeft het karakter van een extra voorstelling. Deze avond is met het oog op de concentra tiekampscènes toegankelijk voor 18- jarigen en ouderen. De kosten bedra gen een gulden per persoon. De film begint om acht uur. Model j echtvereniging opent vaarseizoen Indien de weersomstandigheden dit toelaten, zal de Schiedamse Model- jacht vereniging De Viking het vaar- seizoen openen op zondag 19 mei. Dit zal geschieden 's morgens om half elf in de vaarvijver van het Beatrixpark. Er worden onderlinge wedstrijden gehouden zowel met radiobestuurde als met andere modellen en zeilsche pen. Er zal ook worden gedemon streerd met snelle, door dieselmoto ren voortbewogen schepen. Uitreiking gedenkboekje Burgemeester Roelfsema zal vrij dag 3 mei in de aula van het Stede lijk Museum symbolisch het boekje „Volk in verdrukking en verzet 1940- 1945" uitreiken aan leerlingen van scholen voor gewoon en buitenge woon lager onderwijs. sier bii W. A. Hoek's Machinefabriek en hij heeft een diensttijd van ruim 47 jaar. J. Tettelaar. geboren od 13 augus tus 1902 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de Nieuwe Maasstraat Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn aan de vol gende ingezetenen van Schiedam onderscheidingen verleend, die tijdens een bijeenkomst ten stadhuize door burgemeester Roelfsema zijn uitgereikt. Ere-medaille van de orde van Oran je Nassau in brons aan: 9 J. de Man. geboren op 30 april 1902 te Zuid-Beijerland. wonende in Schiedam aan de Van Swindenstraat 47a. Na een diensttijd van ruim 41 jaar bij Bakkerij Vlug. sinds kort ge pensioneerd als bakker-bezorger. S. M. H. Zwaard, geboren op 17 november 1903 te Rotterdam, wonen de in Schiedam aan de Prof. Kam. Onneslaan 117b. Is ruim 40 jaar in dienst als chauffeur bij de Glimfa- briek (thans Otarès in Enschede). J. van Breda, geboren op 3 februa ri 1913 tu Rotterdam, wonende in Schiedam aan de Dr. Kuyperlaan 30. Hii is voorman bij de afdeling scheepsbeschieters van Wilton-Fijen- oord-Bronswerk N.V.. en viert één de zer dagen zijn 40-jaris dienstverband. ADVERTENTIE J. Gouka. geboren op 1911 te Schiedam, wonende in Schie dam aan de G. Reindersstraat 18c. Hij is modelmaker van beroep en meer dan 40 jaar in dienst bij de Scheepsbouwmij. Nieuwe Waterweg. J. van der Plas. geboren op 24 maart 1913 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de Van Hallstraat 68. Hij is als scheepmaker reeds meer dan veertig jaar in dienst van de Scheepsbouwmij. Nieuwe Waterweg. S. N. de Raaij, geboren op 28 fe bruari 1905 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de J. A. Alb. Thijm- straat 38b. Hij is als boorder reeds meer dan 40 jaar in dienst van de Scheepsbouwmij. Nieuwe Waterweg. A. B. van Gerven. geboren op 6 ja nuari 1905 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de Huysmansstraat 51. Hij is assistent-expediteur bij de N.V. Maatschappij „Oxygenium" en heeft reeds een diensttijd van ruim 45 jaar. S. J. van Kampen, geboren op 27 maart 1902 te Schiedam, wonende te Schiedam aan de Oude Maasstraat 3. Zijn beroep is draaier en als zoda nig is hii sinds kort. na een diensttijd van ruim 40 jaar bii W. A. Hoek's Machinefabriek, gepensioneerd. G. Mak. geboren op 30 september 1902 te Delft, wonende in Schiedam aan de Hogenbanweg 79a. Zijn be roep is bankwerker en hii is ruim 42 jaar in dienst bii de N.V. Mij. „Oxy genium". Chr. P. Meder. geboren op 1 febr. 1906 te Schiedam, wonende in Schie dam aan de Van 's-Gravesandestraat 45a. Zijn beroep is voorman-draaier en hii is ruim 44 iaar in dienst bii W. A. Hoek's Machinefabriek. Ere-medaille van de Orde van Oranje Nassau in zilver aan: G. Ordelman. geboren op 19 mei 1907 te Borculo. wonende in Schiedam aan de Am. van Solmsstraat 4a. Hij is chef-boekhouder bii de N.V. Mij. „Oxygenium" en heeft reeds een diensttijd van meer dan 44 jaar. A. Bergkotte. geboren op 9 decem ber 1906 te Schiedam en wonende in Schiedam aan de Rotterdamsediik 83. Hij is le assistent-boekhouder-kas- A. Verhoev. geboren op 16 febr. 1905 te Schiedam, wonende in Schie dam aan de Mgr. Nolenslaan 462. Hij is chef-expediteur bii W. A. Hoek's Machinefabriek en hij heeft een diensttijd van ruim 48 jaar. K. Kegel, geboren op 24 april 1903 te Rotterdam en wonende in Schie dam aan de Lekstraat 104a. Hii is werkmeester bij de afd. scheepma kers van de Rotterd. Droogdok Mij, waar hij meer dan 43 jaar werkzaam is. P. J. Parrin, geboren op 17 de cember 1905 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de Anth. Muysstraat 10b. Hij is werkmeester bij de afde ling koperslagers van de Scheepsbouw Mij Nw. Waterweg, waar hij meer dan 43 jaar werkzaam is. J. J. Sparenberg. geboren op 27 mei 1911 te Rotterdam, wonende in Schiedam aan de Pascalstraat 26b. Hij is werkmeester bij de afdeling draaiers van de Rotterd. Droogdok Mij. waar hii ruim 41 iaar werkzaam- NIEUWE BINNENWEG 195 Grote sortering geschenken voor Schemerlampje vanaf 975 Velours-choiffon spreien 2 përsoons Of-OU Bij elke scheerwollen merkdeken een merkplaid voor HALVE PRIJS. van zijn inleiding. „Er is ook een on geschreven recht op dienstverlening in de meest ruime zin van het woord. Deze dienstverlening zalop dezelfde wijze als onderwijs en volks huisvesting nog weieens bij de wet geregeld worden". Hij noemde het gelukkig, dat men tegenwoordig in steeds bredere kring oog krijgt voor goede organisatie vormen van het maatschappelijk werk. Ten slotte deed hij de voor spelling, dat binnen enkele jaren de organisatie van sociale instellingen aan zwaardere eisen zal moeten gaan voldoen. Hij trok een vergelijking met ontwikkelingen in het bankwe zen en bedrijfsleven waar fusies noodzakelijk waren om zich efficiënt te kunnen opstellen. „Deze efficiency is bij het maat schappelijk werk evenzeer nodig om de cliënt doelmatig te kunnen hel pen", zei hij en hij noemde het in dit verband noodzakelijk dat de so ciale instellingen rekening gaan hou den met hoge eisen die in de toe komst aan hun bestuursapparaten zullen worden gesteld. Een herstruc turering ten aanzien van het maat schappelijk werk noemde hij in de toekomst alleszins waarschijnlijk. Een dergelijk herziening is vergelijk baar met de gemeentelijke herinde ling zoals we deze op dit ogenblik in Zeeland en Zuid-Limburg waarne men. Public relations In dé discussie die op de toespra ken van beide heren volgde, werden vooral vragen gesteld over de public- relations en contacten van Vereni gingen voor Maatschappelijk Werk onderling en tussen het Maatschap pelijk Werk en de overheid. De waarnemend directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst Schie dam. de heer B. H. Bongaards, gaf hierbij waardevolle inlichtingen. Uit het daarop volgende gesprek kwam het voorstel naar voren, dat alle Schiedamse instellingen naast hun secretaris en voorzitter een afzon derlijk bestuurslid zullen aanwijzen, die zich zal belasten met de public relations in de ruimste zin van het woord. Als schema-taakverdeling werd genoemd de externe voorlich ting die zuiver gericht moet zijn op juiste informatie van het publiek. Als interne taak werd genoemd, de onderlinge voorlichting van bejaar- helpsters, gezinsverzorgsters, wijk verpleegsters, maatschappelijk wer kers, vrijwillige medewerkers, boek houders en administrateurs van de verenigingen zelf en allen die ver der actief bij het maatschappelijk werk betrokken zijn. J. H. C. Witter, geboren op 24 mei 1906 te Schiedam, wonende in Schie dam aan de Korte Achterweg 4b. Hij is werkmeester bii de afdeling iizer- werkers van de Scheepsbouwmij. Nw. Waterweg. G. H. Pel. geboren op 13 augustus 1912 te Rotterdam, wonende in Schie dam aan de Singel 137b. Hij is onder baas bii de afdeling ijzerwerkers-re- paratie van Wilton-Fijenoord-Brons- werk N.V. G. B. de Bruin, geboren op 10 april 1912 te Schiedam, wonende in Schiedam aan de Strijensestraat 32. Hii is kwaliteitscontroleur bii de N.V. Schied. Cartonnagefabriek. A. Kooijman. geboren op 15 juli 1904 te Schiedam, wonende in Schie dam aan de Nieuwe Damlaan 629. Hij is hoofdopzichter bii de afdeling elek triciteitsdistributie van de Gemeente lijke Technische Bedrijven.waar hij bijna 50 jaar werkzaam is. Ere-medaille v.d. Orde van Oranie- Nassau aan: J. Doorlag, geboren op 10 april 1911 in Koeta Radja (Ind.). wonende in Schiedam aan de Burg. Van Haa- renlaan 1051. adjudant van gemeente politie Schiedam. M. Talmon. geboren op 17 oktober 1908 te Schiedam, wonende in Schie dam aan de Idenburgstraat 22. Hij is machine-bankwerker van beroep en als zodanig heeft hii ruim veertig ia- ren gewerkt bii de Verenigde Glasfa brieken. Reeds meer dan 34 jaar maakt hij deel uit Van het bestuur - van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale en ruim 20 jaar van de NVV- bestuurdersbond. Hij heeft ontzettend veel werk verzet, zonder ooit zichzelf te zoeken of op de voorgrond te wil len plaatsen. Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: C. J. J. van der Maas. geboren op 29 maart 1903 te 's-Gravenhage. wo nende in Schiedam aan de Burg. Knappertlaan 142. onderdirecteur van de Rijks HBS in Schiedam. Hij begon zijn loopbaan op 1 februari 1926 in Utrecht. In 1928 kwam hij naar Schie dam. Hij is schrijver van een aantal zeer bekende leerboeken der dierkun de. die op vele middelbare scholen worden gebruikt. Voorts is hii voorzit ter van de Wetenschappelijke Kring in Schiedam. Naast variërende functies in de ker- keraad der Ned. Herv. Kerk van Schiedam had hij zitting in de plaat selijke oecumenische raad van Ker ken in Schiedam. Waarom zoudt U het zichzelf moeilijk maken en gaan schuren op Uw koekepan.als hét zo heel gemakkelijk anders kan. Want deze koekepan brandt en bakt niet aan en dat betekent dat U- verlost .bent van die ake lige vieze pannen. Koekepan met siliconen laag bekleed, doorsnee 22 cm, uit de series van 6.95, nu voor nog géén vijf gulden. Collecte voor te boutven Zonnehuis Van 13 mei tot 18 mei wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor de Vereniging „Het Zonnehuis", de ver eniging die christelijke verpleging be oogt van langdurig zieken en ernstig invaliden van alle leeftijden, onge acht godsdienst of gezindte. Zij doet dit thans in vier „Zonnehuizen", die gevestigd zijn te Beekbergen, Doorn, Vlaardingen en Zuidhorn (Gr). In de ze moderne verpleegtehuizen worden bijna 600 zieken, invaliden en gehan dicapten verpleegd. Na uitvoering van de huidige bouw plannen zal de veriniging haar zorg over meer dan duizend hulpbehoeven den kunnen uitstrekken. Deze plan nen omvatten de bouw van een „Zon nehuis" te Amstelveen met 300 bed den waaronder 100 voor geestelijke gestoorde bejaarden en de bouw van een nieuw „Zonnehuis" te Doorn (160 bedden). De vereniging „het Zonnehuis" ver richt haar zegenrijk werk reeds se dert 1921 en blijft haar activiteiten uitbreiden. Gezien de voortdurende behoefte aan gespecialiseerde verple ging van langdurig zieken en ernstig invaliden in ons land is dit een eis van de tijd. Door het feit dat deze groep zeer lang een „vergeten groep" is geweest, is er een enorme achter stand ontstaan in hun hulpverlening. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze koekepannen met speciale laag bekleed, die voor komt aanbranden, dus makkelijk schoon te houden, met kout- greep handvat en houten spatel, doorsnee 22 cm Vrijdagavond tot 9 uur open Géén Ut. of schrift. b«t

De Havenloods | 1968 | | pagina 9