„Die vijf jaar Nederlandse geschiedenis is frappant" Godsdienst beschermt kapitalisme Gigant rooit 60 ton aardappelen per uur Bob Lagerwaard van Documentatiegroep '40-45: Ned. Consumenten Club Zaterdag: Ronde van Vlaardingen Gevonden voorwerpen S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 MEI 1966 Zondag moederdag Bob Lagerwaard (18) nam een paar Jaar geleden een liefhebberij op die niet zo vaak bij jongeren gesignaleerd „fordt. Hij ging zich interesseren voor de, zoals hjj dat noemt, „zwarte blad zijde in de wereldgeschiedenis". Eerst was zijn broer bezig geweest met het verzamelen van documenten die betrekking hadden op de Tweede Wereldoorlog, maar toen er wegens studie geen tijd meer overbleef, ging alles naar Bob. Nu is Bob, zover zijn tijd dat toe laat, een enthousiast lid van de enkele jaren geleden opgerichte Documen tatiegroep '40-'45. Deze groep die ongeveer driehonderd leden telt, mag ook het Rijksinstituut voor Oorlogs documentatie te Amsterdam en het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon tot haar leden rekenen. „Als mijn eindexamen achter de rug is wil ik veel meer gaan doen. We hebben in het Caland Lyceum, waar ik leerling ben, een expositie gehou den die veel belangstelling kreeg. Het waren vooral de ouderen die van die belangstelling blijk gaven, maar toch komen er ook veel jongeren met vragen en problemen op de proppen. Trouwens, het gaat bij de jeugd leven, dat zien we ook in de Documentatie groep waarvan ik echt niet het jongste lid ben. Het doel van de groep is: voorlichting geven en het contact tussen geïnteresseerden bevorderen. Die vijf jaar Nederlandse geschiede nis is frappant, je raakt er niet los van en als je er wat meer van weet, krijgen bijvoorbeeld die oplevingen van het neo-nazisme in Duitsland een zeer bittere bijsmaak." Onder de leden zijn er die de be schikking hebben over kasten vol materiaal, maar er zijn ook leden zoals Bob die in feite niet zo veel documentatie hebben. Er Is gelukkig wel communicatie tussen de leden onderling door middel van een maandorgaan, zodat er verschillende feiten en verhalen bekend worden. Er zijn verder ruilbeurzen en men heeft in eerste opzet ook gesproken over het doen van onderzoekingen. T erughoudend „Waar wij in de eerste plaats be hoefte aan hebben is aan materiaal", zegt Bob. „Je kunt niet zo maar een expositie inrichten, dat moet goed ge documenteerd worden en daar heb ik eenvoudig niet genoeg voor. Het lijkt wel alsof de Rotterdammers meer terughoudend zijn dan anderen. Ik lees steeds weer dat onze leden nieuwe aanwinsten uit particulier bezit gekregen hebben. In onze stad moet in vergeten hoekjes ook nog heel wat liggen, maar het komt niet los. Ik zou daarom graag een oproep willen doen om ons te helpen. Met behulp van die documenten of andere zaken kunnen wij de jeugd infor meren. Daar is gewoon behoefte aan, maar dat begrijp je pas als er zo'n expositie is." Voor inlichtingen over de Documen tatiegroep '40-'45 kan men zich wen den tot: Bob Lagerwaard, Willem Nagellaan 39, Rotterdam-13, telefoon 18 73 11. Men kan zich ook meteen Zondag moederdag Voor Moeders, die niet alleen een week of een maand - maar 't hele ronde jaar klaar staan voor man en kinderen - voor die Moeders hebben wij een bij zondere aanbieding. Relax fauteuils, met voetsteun, 't toppunt van gemak, een stoel in diverse standen 'verstelbaar en met idealezitdoordeschuim- vulling, zo'n stoel, koopt U nu als extra Moederdag-aanbieding voor precies vijf en twintig gulden. Een luxe fauteuil, die in de spe ciaalzaken voor f 35.— en meer verkocht wordt, die geheel In klapbaar is en voortaan Moeders eigen luie stoel wordt. ^inklapbaar Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze relax fauteuils met voetsteun, bekleed met fleurig gebloemd cretonne - gevuld met polyaether, super de luxe relaxstoel Bouw geref. bejaardentehuis Aan de Stichting Geref. Rusthuis Schiedam is door het gemeentebe stuur vergunning verleend tot de bouw van een bejaardentehuis op een ter rein aan de Zwaluwlaan hoek Chur- chillweg. Agenda Schiedam Scliled. Bob Lagerwaard. richten tot de Documentatiegroep '40-'45, 's-Gravensandestraat 29 te Leiden. Jeugdleden tot 18 jaar betalen vijf gulden per jaar, voor ouderen is dit 10,per jaar. WASAUTOMAAT Stuur dan deze coupon in! Postbus 719 - Rotterdam Naam: Woonplaats: Chr. Mannenkoor, voorjaarsconcert. 10 mei: Arcade, 20.00 uur, K.A.B.O., ver gadering. Arcade, 20.00 uur, St. Joseph Bouw vakarbeiders Bond, Jaarvergadering. Chr. Soc. Belangen, 20 uur, Voetbalver. Marti- nit, bingo-avond. Magnalia Detkerk, 20.00 uur, Gert. Ver. voor ziekenzorg en maat schappelijk werk, vergadering. Irene, 20.00 uur, Buurtver. Gusto, feestavond. Musis Sacrum, 20.00 uur, Ned. Ver. van Huisvrou wen, feestavond. Opstandingskerk, 10-12 en 14-16 uur, Huishoud- en Nijverheidsonder wijs, vergadering. Opstandingskerk, 20.00 uur, N.H. Gemeente, klassikale vergadering. Tivoli, 20.00 uur, Schiedamse Boys, contact- 11 mei: Arcade, 20.00 uur, Green's R B Society, dansavond. Irene, 20.00 uur, Accor deonver. Fantasie, contactavond. Musis Sa crum, 20.00 uur. Dansschool Sitton, dans avond. Opstandingskerk, 20.00 uur, Sociëteit „den teriquasth", dansavond. De Rank, 20.00 uur, Prema, sokkenbai m.m.v. H20. Sportfondsebad, 19.00 uur, Diplomazwem- men, 1 en 2. Wijkcentrum Nieuwland, 20.00 uur, Gerepatrieerden, contactavond. dansavond. Tivoli, 20.00 uur: Martin Green's Discotheek, dansavond. Weekfilm Passage Theater: „The good, the bad and the ugly"; 2 en 0.15 uur (18 jaar). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, t.m. 20 mei, Bouke IJIstra, grafiek; tot 27 mei, Deense Kunstnijverheid. Voor veel huismoeders, die 't altijd druk hebben, is borduren een ontspannende en prettige bezigheid. Maar dan geen priege'.werkjes, maar borduurwerk dat lekker opschiet, zodat men vlug een leuk resultaat heeft... Zo'n borduurwerk - voor moe derdag een uitgezocht geschenk - koopt U nu voor een extra la^e prijs. Soedan kussen-paketten, in met de hand voorgeschilderde dessins, in diverse maten en met voldoendesoedanvvol per pakket :voor nog géén acht gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Soedanwol borduur- paketten, voor een prachtig salonkussen, compleet met wol en naald, in diverse dessins, e Punt vier: t.m. 26 mei, Jerry Kei zer, schilderijen en tekeningen. Galerie De Graaft: t.m. 17 mei, Ralph N. Degens, schilderijen. Vrijdagavond tot 9 uur open Géén tef. of schrift, best. Zaterdagmiddag wordt de achtste grote Nationale Bevrijdingsronde van Vlaardingen gereden op het parcours Riouwlaan, Burg. Pruissingel, Broek- weg, Floreslaan. Start en finish zijn aan de Riouwlaan. Behalve de ama teurs komen deze maal ook nieuwe lingen en adspiranten aan de start. De adspiranten rijden 25 km en be ginnen om 13.00 uur. De nieuwelin gen rijden 50 km en beginnen om 14.00 uur. De meeste belangstelling gaat uiteraard uit naar het geselec teerde veld van amateurs, dat 90 km moet afleggen en om half vier wordt weggeschoten. Aan de start verschijnen vele be kende wielrenners, waaronder de le den van de Vlaardingse Renners Club „De Coureur". Tot de gecontrac teerde amateurs behoren, Harry Jan sen (winnaar ronde van Noord-Hol land), Jan Hordijk (winnaar ronde van Feijenoord), Wim Liebrechts (de grote pechvogel van de ronde van Feijenoord), Leen Poortvliet, Gerry Veldhuizen, Bob Croonen, Rudi Lie brechts, Siem van Dongen, Herman v. d. Lugt, Ton Schilperoord, Wim Deelen, Bert Romeyn, Jan Timmers, Manus Brinkman, Peet Heijster, Ton Schilperoord, Marinus v. d. Klooster. Van de plm. 300 inschrijvers kon men maar 85 renners laten deelnemen, zo dat selectie moest worden toegepast. De amateurwedstrijd begint om 15.30 uur over een afstand van 90 km Het bestuur van „De Coureur" heeft de wethouder van Sport en Recrea tie, de heer G. Walstra, uitgenodigd voor het lossen van het startschot en de huldiging van de winnaar bij de amateurs. Het belooft een interessan te wedstrijd te worden bij de ama teurs. Wim Liebrechts is de Vlaar dingse favoriet. Spreekuur Partij v- d. Arbeid De raadsfractie van de Partij van de Arbeid houdt de komende maanden wederom spreekuur voor Schiedamse ingezetenen, die met vragen en-of problemen zitten. Deze spreekuren zullen plaatsvinden van 19.00 tot 20.00 uur in plaats van 20.00 tot 21.00 uur in het Volksgebouw aan de Tuinlaan 50 op vrijdagen, 7 juni en 5 juli. Als U nu eens iets wilt aanschaf fen, waar het hele gezin, 'c hele jaar plezier van heeft, kom dan in onze Huishoud-afdeling be neden. Want daar verkopen wij moder ne personen weegschalen, voor vaders en moeders, die slanker moeten worden... en kinderen die moeten groeien. Personen weegschaal, met makkelijk afleesbare schaal en zeer solide weegmechanisme, een luxe voor nog géén negen gulden. In onze Huishoud-afdeling be neden verkopen wij deze zeer practische weegschalen, die in ieder gezin thuis horen, tot 130 KG wegend, per 500 gram onderverdeeld, voor 1 Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén tel. of schrift, best. Te bevragen aan het hoofdbureau van poli tie te Schiedam, dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: herenhor loge; oorhanger; etui met sleutels; ring met sleutels; etui inh. sleutels; etui met sleutels; ring met sleutels; bromfietssleuteltje; etui inh. ball-points etc. (Post Kethel); windjack, leesboek; fietstas, boxer, teef, gele halsband. Te bevragen bij de vinders: boodschap pentas, de Heer, B. van Haarenlaan 761; damesportemonnee met inhoud, van Hees, Alb. Thijmstraat 69a; damesportemonnee. Hartendorp, Lekstraat 121; kinderportemon nee, met inhoud, van Mourik, J. Oudegeest straat 63; portemonnee met inhoud, ver schoor, Boterbloemstraat 5c, Vlaardingen; zak inh. tentharingen, S. van Roest, Emma- straat 5b; 2 wielig kinderfietsje, G. Meijer, no. 151; herenjas, A. v.d. Most, 's-Grave- landsepolder 81, damesvest, J. Harreman, P. K. O. laan 86b; poncho, Van Heerde, Alel dastraat 9; damesvest, A. de Mos, Vlaardin- gerdijk 303b; ring met sleutels, Vemax, Mgr. Bakker, van 's-Gravenzandestraat 31; herenbil, Vis, Westfrankelandsestraat 43; autostep, van der Bos, Ant. Muijsstraat 12; kinderfietsje, Woermeijer, L. Costerstraat 2-15; autostep, Sig.mag. Dullaard, Mg. No- 'ian 524; kinderkettinkje, W. Gebben, straat 21b; dameshorloge, Krikke, Lek- 76b (tel. 260692); dameshorloge, v.d. Molen, Dr. Wibautstraat 5; kinderringetje, Wilstra, Van Oldenbarneveltstraat 24; heren horloge, J. H. van Dijk, dameshorloge, van Stri< Dierentehuis, Sint Anna Z dershind, teef, plm. 2 jaar. Oranje k Kingma, Heinsiusstraat 51; levend Db.bedrijf Minerva, Nw. Ma Delftlandseweg Een tweede brief van de heer H. ligt al een tijdje op beantwoording te wachten. Hij schrijft: „Ik zie de godsdienst als een middel ter be scherming van het huidige kapi talisme. Zat er in geloof maar enig hewys van de liefde en de macht van God, zoals ons steeds in de Schrift voor ogen wordt gesteld, dan zou ik mij zo bij de Kerk aan sluiten. Maar de wereld is niets anders dan haat en hebzucht en al die jaren dat het Christendom regeert, is het wel erger geworden. Wat er door de jaren heen voor de arbeiders is be reikt is wel te danken aan het socia lisme, maar zeker niet aan het christendom. En als men zich voor christen uitgeeft, moet men daar ook naar handelen. Wanneer ze dat hadden gedaan, dan had het commu nisme niet zo'n vlucht kunnen ne men, want het is wel degelijk uit de armoe en de uitbuiting ontstaan. Daarom en om nog veel meer din gen, die je dagelijks met je eigen ogen ziet gebeuren kan ik met gelo ven- In de Bijbel wordt de liefde van de Heer in alle toonaarden bezongen, CJ „God schiep de mens naar Zijn beeld." Als Hij ergens in heeft te leurgesteld, dan is het wel in de schepping van de mens. Al was het alleen maar wat de huidskleur be treft. Wat zou er in de wereld een hoop ellende zijn voorkomen als al les een blanke huid had gehad. Dan zou de uitbuiting en de achterstel ling van het bruine ras zijn voorko men. Wat voor verschillen zie je bij de blanke al niet bij de geboorte. De één heeft alles mee en is gezond en mooi, terwijl de ander bij de ge boorte al met het een of ander ge brek ter wereld komt. Waarom dat onderscheid? Volgens mij moet de ene mens net zo na zijn als de ander. Dus wanneer men de schrift zou geloven, dat God de mens schiep zou dat als zeer onrechtvaar dig moeten worden aangemerkt. Iemand die de wereld goed bekijkt ziet overal de leugen van het ge loof er zo dik op liggen dat je als je niet wil huichelen niet geloven kan. Nog kort geleden heelt minister Luns zich over de handelingen van Johnson in Vietnam in gunstige zin uitgelaten. Wanneer zulke leiders, die toch uitgesproken christenen zijn, nog Gods woord in hun mond durven nemen en zondags nog naar de kerk durven te gaan, dan kan ik weinig eerbied voor het christendom opbrengen, omdat dan het gezegde „Hebt uw naaste lief gelijk u zelf", door weinig christenen wordt nage leefd. Maar zolang geld het beeld van de wereld blijft bepalen zal er nooit een christelijk leven geleefd kunnen worden, omdat Geld van de mensen gewoon beesten heeft ge maakt, en ze tot alles in staat zijn, zelfs tot moorden, als ze maar aan dat slijk der aarde kunnen komen- Want daar is immers alles mee te bereiken. Een ding is jammer geweest, in de wereldgeschiedenis, en dat is, dat Bellamy niet eerder heeft geleefd. Dan zou de wereld op een andere leest geschoeid zijn, meer mense lijk. Dan was alles wat groeide voor de mensheid, en groeide het niet voor de Gulden, dan zou er minder op de mestvaalt terecht komen. Maar de wereld heeft nu eenmaal voor het geld gekozen, en daarmee alle naastenliefde opgegeven. En daarom zal er ook nooit een christe lijk leven geleefd kunnen woraen, omdat winst nu eenmaal hoofdzaak is en daar moet alles voor wijken. En daarom is de christelijke leer, volgens mij, maar een middel om de mensen de gedachte bij te bren gen dat dit leven maar tijdelijk is, en dat hiernamaals het eeuwige le ven op je wacht, als je tenminste was, en zware buiten er zich in spie- - gelden. Welk raampje heeft nu gelijk? Een dwaze vraag. Elk ruitje geeft im mers zijn eigen belichting. Staat het zo ook niet tussen de heer H. en mij. Hij bekijkt geloof en christendom, Bijbel en kerk door een heel donker glas. Dat is wel duidelijk. En is mijn ruitje wellicht geel in plaats van wit, en zie ik het daarom te zonnig? (Even zonnig als de heer H. de leer van Bellamy bekijkt?!) Kan je als mensen, die zo ver schillen van gezichtspunt elkaar nog wel bereiken? In Schaffhausen kan je zo maar de rotskamer uitgaan en de zaak met je blote oog bekijken.- Kunnen wij dat ook doen? B.v. door eenvoudig een paar blote feiten te noemen? 2) Hier volgen een paar „blote" feiten. De heer H. ziet overal de leu gen van het geloof er zo dik oplig- gen, dat hij meent, dat ieder die ge looft, moet huichelen- En wat denkt hij dan van mensen als Martin Luther King, Albert Schweitzer, Ab- bé Pierre? Die hebben hun sociale be wogenheid uit rechtstreekse inspira tie door Jezus en de Bijbel ontvan gen. Zo zijn er duizenden. Het zijn er te weinig, dat geef ik toe. Maar ze Zijn er. Ook in Rotterdam. 3) De heer H. kent de Bijbel enigszins. Mag ik hem een goede raad geven: Laat hij een potlood ne men (het mag best rood zijn!) en al le teksten onderstrepen, waarin in de Bijbel geprotesteerd wordt tegen onrecht, en getuigd wordt van socia le gerechtigheid, van echte mense lijkheid en solidariteit. Hij zal er van verbaasd staan, hoe „rood" de Bijbel dan blijkt te zijn. 4) De heer H. verwijt de Bijbel en God, dat de Schepping van de mens naar Gods evenbeeld tot onderscheid en discriminatie tussen de rassen heeft geleid. Laat hij nu toch eens even zijn paarse bril afzetten. De Bijbel vertelt, dat God de mens uit één mensenpaar heeft gemaakt (Adam en Eva), juist om ons in te scherpen, dat alle mensen uit „één bloed" zijn, „bloedsbroeders". En dat dus zg- rasverschil volkomen se cundair is (waarschijnlijk alleen door verschil van klimaat en levens omstandigheden en door een bepaal de wijze van voorttelen veroorzaakt). Als er een scherpere veroordeling WurliTzer - v.a.L145.- J met recht van koop O C m v.a. biO#i p.jnnd. zonder eerste storting Demonstraties Enorme sortering Piano's .....Prijzen v.a. 675»- HllUr met recht van koop vanaf,15«- P-mnd. zonder eerste storting - Let wel •hoge inruilwaarde.. voor Uw oude PIANO, HARM O- Z NIUM-ofELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij - j de Wurlitzer-importeur:. estersingel 42-44 eR'da tel. (010) 13 50 25 alle discriminatie tussen mens en mens dan deze schepping van alle mensen naar het ene beeld van God, dan mag de heer H. het zeggen. 5) De heer H. zal wel bemerkt heb ben, dat vele christenen de laatste jaren er meer oog voor hebben ge kregen, dat de Bijbel in de eerste plaats het boek van en voor Israël is. Ook Jezus zelf was een echte -i- .--r Jood. Het Oude Testament (het ge- als christen hebt geleefd. Maar vol- deelte van <je Bijbel dat aan het le- V4» jezus voorafgaat) zegt Vrijdagavond tot 9 uur open, Géén Hf. of schrift, best. Zestigduizend kilo aardappelen per uur. Dat is de capaciteit van de zelf- rijdende aardappelrooimachine Gi gant, die machinefabriek D. Barth Zn. N.V. te 's-Gravendeel, in sa menwerking met aardappelhandel firma De Feyter te Breskens heeft ontworpen en gebouwd. De Gigant is ontstaan uit de behoefte van de fir ma De Feyter in kortere tijd een grotere hoeveelheid aardappelen te rooien. De ontwikkeling van de ma chine die ongeveer een ton kost en in middels in bedrijf is gesteld heeft een paar jaar in beslag genomen. In het buitenland bestaat veel be langstelling voor de Gigant met na me in Canada, Engeland, Ierland en Joegoslavië. Hij zal trouwens ook dit jaar op de Leipziger Messe in Oost- Duitsland te zien zijn. De acht voor waartse snelheden liggen tussen drie en 16 kilometer per uur. De maxi male snelheid achteruit bedraagt vijf kilometer per uur. De bestuurbare vooras, die hydraulisch wordt be krachtigd, geeft de machine een kor te draaicirkel. De 2 x 2 rooi-elementen en opvoer- banden worden, evenals de afvoer- band, hydrostatisch aangedreven door middel van een regelbare hy- dropomp en hydromotoren. Het rooi- mechanisme is instelbaar voor 65 cm en 75 cm rijafstand. De snelheid van elke motor kan apart worden inge steld. Alle hef- en besturingspunten worden elektrisch-hydraulisch gecom mandeerd en zijn door de machinist te regelen, met uitzondering van de hoogte-instelling en snelheidsregeling van de afvoerband, die door de toe zichthoudende man achter op de ma chine worden bediend. De Gigant die 8500 kilo weegt, is negen meter lang, ruim drie meter breed en drie meter hoog. Hij wordt aangedreven door een dieselmotor van 110 pk. gens mij kom je van stof en verga je tot stof. Dat is de natuur, die dat zo regelt, en daar komt geen macht van hogerhand aan te pas. Ik wil nu maar eindigen, want ik heb nog stof genoeg, voor een heel dik boek, maar wellicht vindt u mij te zondig om naar te luisteren." Glaasje Graag maak ik weer een paar kanttekeningen, zonder op alles in te kunnen gaan. 1) Een paar jaar geleden was ik bij de beroemde Rijn-watervallen te Schaffhausen in Zwitserland. Je kon vanuit een rotskamer door verschil lend-gekleurde glazen het prachtige schouwspel bewonderen. Keek je door het paarse ruitje naar beneden, dan leek die kokende watermassa donker en dreigend, ook al weerkaatste hij in werkelijkheid overal de zon- Maar als je door het gele raampje keek, dan leek alles licht en luchtig, ook als het water heel somber van kleur eigenlijk niets van een leven hierna in de hemel. Alle aandacht is geves tigd op de heilstaat, die hier op aarde moet worden gemaakt, onder de inspiratie en leiding en met de wonderlijke hulp van God. Jezus heeft wel van de hemel gesproken, maar toch vooral gepredikt, dat die heilstaat (hij noemde deze „het ko ninkrijk van God") nabij was, en dat de mensen samen met Hem er aan mochten en moesten beginnen. Ik heb in mijn boekenkast een werk van zeven delen staan „De So cialisten" van Prof. Quack. En dan sta je er versteld van hoe juist die boodschap van de heilstaat in de loop der eeuwen veel sociale hervor mers (christenen en niet-christenen) machtig heeft geïnspireerd. Ook al meenden ze vaak, de rechtstreekse leiding en Inspiratie en de wonderen van God te kunnen missen. Ook Bel lamy was er zo één- De natuur kan nooit tot de gedach te aan een betere wereld leiden, want in de natuur heerst alleen maar de cirkelgang van opgaan, blinken en verzinken. De wet van de natuur is de wet van de jungle. Voor een be tere wereld is geloof nodig als brood. 6) Helaas hebben veel christenen de boodschap van Jezus scheefge trokken en inderdaad het Godsrijk „te hemels" gezien, te weinig de aardse, sociale consequenties er uit getrokken. Dan krijgt het Marxisme en Communisme gelijk, dat gods dienst volks-opium is. Maar wist u, dat al jaren voor Marx dominee Charles Kingsley, een christen-socia list, gewaarschuwd heeft, dat gods dienst opium voor het volk kan zijn. Maar voor hemzelf was het een „tonicum". Geen slaapmiddel, meer je God met jou en je streven en ideeën al of niet laat doen. 7) Ook in de Bijbel staat, dat geld gierigheid een wortel is van alle kwaad. (1 Timotheüs 6, vers 10, de nieuwste vertaling) Maar niet de enige! Ik vroeg eens aan een com munist, of in de communistische heilstaat, als er geen maatschappe lijk verschillen meer zijn, de man nen eikaars vrouwen niet meer zul len proberen weg te kapen en omge keerd. Toen zei hij: Dat doen alleen maar rijken, die te veel tijd en geld hebben. Zo werd het geld toch weer de enige zondebok. Maar is dat eer lijk?. DR- K. J, KRAAN

De Havenloods | 1968 | | pagina 6