halve prijs „Beweeglijk" kamperen met een Amescador Groeiend ledental bij vereniging Ziekenzorg Service 2 promoveert naar overgangsklasse Polyester-Katoen o.a. T&Jen herenregenjassen van Dalen TWEE DAGEN „DE LENS" j DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 MEI 1968 S'dam i3 ROTTERDAM hk. E ROTTERDAM 2 Wei ROTTERDAM Kor HQQGVU SCHIEDAA mode ten voeten i nb. mode ten voeten uit! schoenen nubeduidend goedkoper a Een bril ecflt naar wens koopt u bij i C. J. Stuij Keuze uit duizend en een mo* dellen v.a. f 15,- Schiedamseweg 64 Tel. 236055. Peppelweg 131 Tel. 188465. open te klappen. De bagageruimte kan dan verlengd worden naar bui ten met een flinke plaat. Over laad klep en plaat komt een tentje. Een en ander solide gesteund door een ijzeren frame. Zodoende ontstaat een prachtige, ruime tweepersoons slaap- cabine. 's Morgens is het in een wip weer weg en de bus weer rijvaardig. Ach, wat moeten we verder ver tellen, de foto's laten het zien. Alle ruimte in het busje is op vernuftige wijze benut. Veel kastjes, onder de zitbanken is behoorlijk wat bagage ruimte, het gasstel is nétjes wegge werkt, er is een wasbakje met er bo ven een watertankje met een echt kraantje, enz. epz. Bovendien kan in de bestuurderscabine nog een kinder bedje geplaatst w;orden. Daarvoor moeten de gewone zitplaatsen er uit (wat heel eenvoudig gaat) en dan past er precies een bedje in. Zodat het busje slaapgelegenheid biedt aan vi^r volwassenen en een kind. Dat dan nog afgezien van de slaapmoge- lijkheden die de voorzettent kan ge- Mogelijkheden Op trektochten is deze kampeer- bus onbetaalbaar. Men komt aanrij den. zet de bus neer en gegaran deerd binnen 10 minuten kan men in de slaapzakken kruipen. Het uitbou wen van de wagen, de bedstee, kost niet meer dan vijf minuten, neem nog vijf minuten voor de binnenslaap- plaatsen en alles is klaar. De kookplaats-is in de auto, zodat het bezwaar van steeds uitwaaiende gasvlammetjes ondervangen is. Bo vendien kan men zittend op de ach terbank heel makkelijk alles bedie nen, zodat ook het onhandige romme len in een hoek van de tent vervalt. De achterkant van de aanbouw- tent is niet open. De achterflap valt normaal over de auto heen en kan met een paar scheerlijntjes vastgezet worden. Wil men overdag een toch tje maken? Niets makkelijker dan dat. Men maakt de achterflap los en de bus kan zo weggereden worden. De achterflap aan de tent bevestigen, een paar scheerlijntjes en de bus is beschikbaar. Bij het terugkomen is het even de kunst de bus op dezelf de plaats neer te zetten. Maar ach, een beetje chauffeur fikst dat wel. In vergelijking met een caravan is men voordeliger uit wat betreft de winter. Voor een caravan zit men al tijd vast aan stallingskosten. Voor de bus hoeft dat niet, want men mag er óveral-mee op de toegestane parkeer plaatsen. De verleiding wordt natuurlijk groot eens „wild" te gaan kamperen met het busje. Men moet er wel re kening mee houden dat dat in Neder land en in de meeste Westeuropese landen niet mag. In de meeste overige landen is het bovendien niet aan te raden. Wil men het toch pro beren. dan is dat voor eigen verant woording. Men moet dan wel reke ning houden met de kans dat het kam peren duurder wordt dan op een nor male camping. De naam Amescador is nog niet duidelijk gemaakt. Ames is de naam van de garage. CA komt van camping en DOR staat er bij omdat het gara gebedrijf zijn hoofdkantoor heeft in Dordrecht. I Verstuur vandaag nog deze coui I aan het Nederlandse Anti-Tabak I Instituut, Ginnekenstraat 16b, Breda - I I Telef. (1600) 48.435, Giro nr. 1306869. I Adres: I Naam: I Woonplaats: I De Gereformeerde vereniging voor ziekenzorg en Maatschappelijk werk te Schiedam heeft in een goed ge vulde zaal van de Magnalia Dei kerk, onder leiding van de voorzitter, de heer L. Ligthart, haar jaarlijkse le denvergadering gehouden. Elke be zoeker ontving een gedrukt jaarver slag, dat in verband met de omvang niet werd voorgelezen, maar wei gaf de 2de voorzitter de heer C. A. van Deijk een berijmde korte en soms humoristische weergave van de voor naamste feiten uit dit verslag. Gewezen werd op de snelle groei van de vereniging en de uitbreiding van de deskundigheid van het perso neel. Er wordt nu gewerkt met twee wijkverpleegsters, twee maatschappe lijk werksters (waarvan er een lei ding geeft aan de gezinsverzorging) en een assisterende beroepskracht als leidster van de bejaardenzorg. Er zijn voorts zeven gezinsverzorg sters en vier gezinshelpsters en ca. 40 in part-time werkende bejaarden helpsters in dienst. Onder de aanwezigen was mej. J. G. van Gorkum, de maatschappelijk werk-adviseuze van de Provinciale Stichting voor Gereformeerd Maat schappelijk werk in 's-Gravenhage, welke de maatschappelijk werksters en de leidster voor de bejaardenzorg in hun werk begeleid. Ook de voorzitter van het Groene Kruis te Kethel. de heer J. Korpel, gaf blijk van zijn belangstelling. Tus sen de drie in Kethel werkende Kruis verenigingen: Het Groene Kruis, het Wit Gele Kruis en Ziekenzorg bestaat Tafeltennis Kampioenschappen Service 2 heeft de promotie naar de overgangsklasse tot een feit ge maakt. Vóór het duel met het bezoe kende BUNA uit Hilversum lagen de bij ook. De hele it een plank, vier papieren van de Service-reserves al zeer gunstig. Een gelijkspel zou vol doende zijn om door te dringen in de landelijke klasse. Geen ogenblik heeft daarover twij fel bestaan. Hans Kreischer beet de soits af en de Buna-speler Vooren moest met 21—8 en 2119 capitule- ren. Aanvoerder Henk Eikmans liet P. de Boer ook al niet veel illusies (2119. 2114). Dick Boer moest het hierna opnemen tegen Nellie Visscher een speelster, die enkele iaren gele den tot de topsoeelsters van Neder land behoorde. Zij klopte Dick Boer met 17—21 en 15—21 en bracht zo doende de achterstand tot 21 voor haar team terug. Het dubbelspel leverde een 2115 zeae in de derde game op voor Eik- rnans-Boer maar een feit is dat de overwinningen van dit. dubbel wat moeizamer tot stand komen dan voor heen. Toen was de strijd snel in Schie dams voordeel beslist. Henk Eikmans maakte er 41 van en het was voor de in goede vorm verkerende Hans Kreischer weggelegd om tegen Nellie Visscher met 2111 en 2119 het 5e punt voor Service te laten note ren. waarmee de promotie definiteif was. De theoretische kans die de Hil versummers nog hadden werd door Dick Boer tenietgedaan. Hij won met 19—21. 21—17 en 21—18 van De Boer. Na een korte onderbreking waarin de Service-spelers een kleine bloe menhulde mochten ondergaan, vorm den de laatste partijen nog een for maliteit. Het werden nog drie Schie- damse zeges zodat tenslotte de eind stand op 91 bepaald werd. Op het nationale toernooi van het Amsterdamse U.S. met een zeer ster ke bezetting drongen in de finale hoofdklasse door de twee Schiedam mers Cas van Koetsveld en Nico van Slobbe. Van Slobbe, die naar Hunter 25 gaat. hoewel de overschrijving nog niet is geregeld, speelde daar in Am sterdam wel met het trainingspak van zijn nieuwe vereniging. Nico van Slobbe moest in de derde game zijn meerdere erkennen in zijn oud-team genoot. Met 2119 ging de winst naar Van Koetsveld. In het dubbel heren speelden de Schiedammers samen en brachten het tot de tweede nlaats. Tussen de eerste en de tweede helft van de tafeltenniscompetitie. werd in Schiedam jarenlang door samenwer king tussen de drie tafeltennisver enigingen, net toernooi met ais in zet het kampioenschap van Schiedam georganiseerd. Dit jaar kon het door gebrek aan communicatie en samen werking tussen de verenigingen niet doorgaan. Het bliikt echter uitstel te ziin geweest, want al is het dan vrii laat in het iaar. van 26 tot 31 mei zullen de wedstrijden voor het kam-, oioenschap alsnog worden verspeeld. De tafeltennisvereniging Noad zal volgend iaar twintig iaar bestaan. Dit zal gepaard gaan met enkele festivi teiten. Daarvoor is een lustrumcom missie in het leven geroepen en het is deze commissie die de kampioen schappen zal organiseren. De wed strijden worden natuurlijk gespeeld in het tafeltenniscentrum van Schie dam. de Korenbeurs. Er wordt gespeeld in vier klas sen: le klas en hoger, 2e, 3e en 4e klas. Junioren spelen in twee groe pen. Een tot en met veertien iaar en een voor 15- en 16-jarigen. Net als andere iaren kunnen ook nu weer niet-ieden van de NTTB, dus huiska mertafeltennissers inschrijven. Die inschrijving sluit op 17 mei. Leider van het toernooi is de heer A. van Dijk. die geassisteerd zal worden door mevrouw Marijnen-Hendrix en de he ren J. de Zeeuw en G. van Vuuren. een duidelijke en goede vorm van sa menwerking. Afscheid werd genomen van de twee oudste bestuursleden, die in ver band met hun leeftijd hun functie niet langer meer konden waarnemen. De heer C. v. d. Hoff was vele ja ren lid van het bestuur geweest, waarvan een aantal jaren als voorzit ter. Een nog veel langere staat van dienst had de heer J. Koster, die 34 jaar lang lid van het dagelijks be stuur is geweest en in die lange pe riode resp. de functies van secreta ris, voorzitter enpenningmeester heeft waargenomen. Na de pauze werd het financieel verslag uitgebracht, toegelicht door de penningmeester, de heer W. v. d. Plicht, waarna in een voor een deel berijmde „driespraak" een vergelij king werd getrokken tussen de uitga van in 1957 en 1967, een tijdperk van 10 jaren, waarin de uitgaven, maar gelukkig ook de ontvangsten verzes voudigd zijn. De groei der vereniging zowel in ledental als in deskundig personeel komt in de cijfers duide lijk uit. Met het heengaan van de bestuurs leden van 't Hoff en Koster, die bei den zo veel voor de vereniging heb ben betekend, zal het doel en het eigen karakter van Ziekenzorg geen enkele verandering ondergaan. De voorzitter noemde de heer Kosten niet alleen de vader van de vereni ging, maar ook de leermeester van de thans zittende bestuursleden. Me de onder zijn leiding heeft de vere niging nieuwe taken aanvaard en in de toekomst zal Ziekenzorg op de in geslagen weg blijven voortgaan. A(iK\IIA SCHIEDAM Koos Bons concerteert in Westvestkerk De organist Koos Bons zal zaterdag 18 mei in de gereformeerde kerk (Vrijgemaakt) Westpes-t 30, een con cert geven. Op het programma staan werken van: J. S. Bach. Handel. Franck. Widor en Jean Langlais, alsmede koraalbewerkingen van de concertgever, het programma wordt besloten met improvisatie en samen zang. Kaarten voor deze avond zitn verkrijgbaar bii: A. van 't Hoff. Jv. Zutphenstraat 41, H. Plaisier, v. Lim burg Stirumstraat 27. tel. 264778 als mede W. Punt. B.H.G. Laan 343. tel. 264359, aanvang 8 uur. den, feestmiddag. Chr. Soc. Belangt gadering. Geref. Jeugdhuis, 20: N.C.V.B., Dhr. S. v.d. Pand over Sicuie. Irene 20. S.G.P. Vergadering. Musis Sacrum 20 S.G.-toneelwedstrijd, prijs- uiueiKing. Wijkcentrum Nieuwland 20 N.v.v. Vrou wenbond, feestavond. Chr. Soc. Belangen 19.30 Collect# 2o'. 1 ngadering. op-uuictingskerk en Nijverheidsonderwijs, vergadering. Sporthal Margriet 20. Gala-avond t.g.v. 100- jarig ^bestaan K.N.G.V. optreden van Russi- Tivoli 20. w. de Zwijgerschool, Horeca. g Gaierie Punt' schilderijen en tekéningen. Om nooit meer te roken Gedurende de volgende twee we ken biedt het Nederlandse Anti- Tabak Instituut aan alle rokers de gelegenheid de methode te leren kennen die de lust tot roken doet overgaan. Dat zal juist ƒ0,20 kosten. Het vol staat inderdaad vóór het verstrijken van twee weken onderstaande cou pon met naam en adres aan het N.A.T.IGinnekenstraat 16b, Breda, toe te sturen. En U zult met verbazing vaststellen dat het heden ten dage mogelijk is met roken op te houden, zonder beroep te doen op Uw wilskracht. Na slechts enkele dagen behandeling gaat de lust tot roken vanzelf over. En daarna, wat" een opluchting! (Oude) Binnenweg 57a, Rotterdam Hoogstraat 71 Schiedam Wanneer ben ,je aan 't kamperen en wanneer aan 't „campingen"? Als men die vraag zou stellen aan een echte „ouderwetse" kampeerder, zou hij waarschijnlijk eens achter de oren krabbelen, wat hummen oni zich dan uit te spreken in de trant van: „Zo gauw men begint de wer ken met caravans, bungalowtenten of tent-karretjes, is er van werkelijk kamperen geen sprake meer". Goed, echt kamperen betekent dus dat je uitgerust moet zijn met een tent die je desnoods op de rug kunt vervoe ren. Dan ben je echt aan het kampe ls dat nog steeds zo? Natuurlijk is dat niet meer waterdicht. Vele vroe gere echte kampeerders hebben dank baar gebruik gemaakt van de nieuwe mogelijkheden die met de grotere bungalowtenten ontstonden. Nu was het bijvoorbeeld mogelijk met het hele gezin betrekkelijk comfortabel en betrekkelijk goedkoop op een va kantieadres te verblijven. Op een camping. Moeder de vrouw had een (hopelijk nette) w.c. vlakbij. Het was sen leverde geen problemen op en ga Voor velen bleef het echter een nat te en koude toestand. Slapen op of vlak boven de grond bleef een be zwaar. Daartegen hielp alleen maar een caravan. Maar dat loopt in de papieren! Een caravan plus een auto om te trekken (en dan kan de auto niet te klein zijn) brengt het geheel toch al gauw op een investering van rond de twaalf paille. Met een eventueel kleinfr auto plus kam peeruitrusting kun je voor 6 mille al veel doen. Ook hier blijk't/nu een gulden mid denweg te zijn gevonden. Ames' Drechtstedengarage N.V., Rotter- damseweg 350 te Zwijndrecht heeft een fraaie nieuwe vorm gevonden, de Amescador. Uit de nood geboren overigens. Door het afnemen van het pendelvervoer kwamen veel tweede hands busjes vrij. Ames is een volks- wagéndealer en de gedachte zette zich vast van de nood een deugd te maken en voor de busjes een cam pingset te ontwikkelen, die niet te veel zou kosten en veel zou bieden. Om eerst de financiële kant uiteen te zetten de volgende opsomming: camping-set f 1.895; aanbouwtent met toebehoren f 610; eerste inbouw- kosten f 100. Dat is opgeteld f 2605. Wanneer men dus zelf in. het bezit is van een normaal volkswagenbusje, is men voor dat bedrag klaar. Men kan echter ook de aankoop overwegen van een compleet camping busie. Dan is de prijs afhankelijk van on der meer het bouwjaar van het bus je. Men kan dan echter al goed te recht vanaf rond f 4500. Hoe jonger de bus, hoe hoger het bedrag. Wat krijgt men nu voor clat geld. Een busje in goede staat met een complete inbouwset. In het busje be vinden zich dan vier goede slaap,- plaatsen, die 's avonds met enkele handgrepen klaar te maken zijn. Overdag is de slaapplaats in de bus terug te brengen tot een tafel met ruim vier zitplaatsen. Bovendien is de tafel nog weer uit te trekken en van het deurtje van een van de kast jes is door middel van een poot een 'vijfde zitplaats te maken, zodat met vijf mensen aan tafel gegeten kan worden. Behalve de slaapplaatsen in de bus zelf zijn er twee slaapplaatsen te ma ken door middel van de „bedstee". Daartoe dient de achterdeur omhoog Een dubbele opstelling. Links het bus je zoals het rijvaardig is. De deuren open en men kan rustig even frisse lucht snuipen en een kopje koffie zet ten. Rechts een busje (nog net zicht baar) met de aanbouwtent. Men kan in dat geval de tent aan de achterzijde dichtmaken en met de bus ufegrijdën. Een blik in het inwendige van de bus. Op de voorgrond links zit iemand op de bank', het dichtst bij de bestuur derscabine. Op de foto rechts iemand op de tegenoverliggende zitbank en daarachter een doorkijkje in de uit bouw. Het doorkijkje kan voor de nacht afgesloten worden door een neerklappend schot. Links ziet men ook noa iets van het ..fornuis", vl.ak bij de bank. zodat men eventueel zit tend kan koken Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze dubbele akte-tassen met 10 jaar garantie op het leder, Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén ttl. of «c Polyester regenjassen met nylor gevoerd, sterk, kreukherstellend, wasbaar. In verschillende mode kleuren. Serie 1 Serie 2 0 Ondanks de stijgende prijzen op de wereld-ledermarkt, kopen onze klanten nu een fantastisch mooie akte-tas voor een onge kend lage prijs. Magnifieke dubbele akte-tasen met twee ruime vakken, twee grote voorzakken... zó solide dat de fabrikant elke tas 10 jaar garandeert, nu voor iets meer dan een tientje. Ideale tassen voor de kinderen naar schooi, maar evengoed voor hun vaders, die naar kantoor zo'n tas kunnen gebruiken. KOOPAVOMb-. Onze zaken te ROTTERDAM, SCHIEDAM. VLAAR DINGEN, HOOGVLIET, ARNHEM én ZEIST zijn VRIJDAGAVOND geopend

De Havenloods | 1968 | | pagina 13