I VU Veel fraaie cadeau s voor zestigjarig rSchiedam I'jgf(f Sportgrabbelton •f» hetm HOTEL-RIJNMOND Hermes staat voor moeilijke beslissing Spanning en sensatie bij motorcross Handig om nu een salarisrekening te hebben bij Mees Hope! mees Hope DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 BflEI 1968 TIJDENS DE STIJLVOLLE en druk bezochte receptie van het 60-ja- rige Schiedam, zaterdag in café-res taurant Europoort, bleek eens te meer welke plaats Schiedam inneemt in de harten van de Schiedamse spor- iiefhebbers. De trappen die toegang gaven tot de bovenzaal waar de re ceptie werd gehouden werden geflan keerd door de talrijke bloemstukken van door relaties en zusterverenigin gen en in de zaal gaven bloemstuk ken de sfeer en gezelligheid weer die zo kenmerkend is bij Schiedam. Voorzitter Jo van der Touw en zijn medebestuurders hebben heel wat sprekers, ingeleid door de ceremonie meester Molenaar moeten aan horen. Als eerste spreker mocht hij aankon digen de heer G. Been, namens de KNVB. „In 1908, het jaar van oprich ting, werkten de mensen doorgaans twaalf tot veertien uur per dag, ook op de zaterdag", aldus de heer Been. „Wat moeten dat toen toch ontzettend vitale mensen geweest zijn, die on danks dat vele en harde werken toch nog de stap durfden ondernemen een voetbalclub op te richten. Schiedam heeft zijn bestaansrecht al heel dikwijls bewezen en uw vere niging is voor de gemeente Schiedam van enorm veel betekenis geweest. De bond complimenteert u met al de getoonde werklust". De heer Been was er trots op. dat de grote bond een door en door gezonde bond is, „maar", vervolgde hij, „dat kan al leen maar als de verenigingen ook gezond zijn. Schiedam heeft door de jaren bewezen in dienst te staan van de sport en de KNVB is trots op Schiedam. De wens is dan ook, dat u met uw eerste elftal zo snel mogelijk terug komt in het oude nest en wij hopen, dat het uw vereniging nog lang gege ven moge zijn mede leiding te geven bij het opvoeden van de jeugd". Het bondsgeschenk voor een 60-jarige ver eniging, het Delftsblauwe bord, mocht de heer Jo van der Touw in ont vangst nemen, met de belofte dat het een goed plaatsje zou krijgen in het clubgebouw. Namens de afdeling Rotterdam van de KNVB, sprak de promotor van het jeugdwerk in de afdeling, voorzitter J. Bïjloo. Hij bracht een eresaluut aan al die bestuurders die in de 60 jaar hun diensten hebben gegeven aan de" nu jubilerende vereniging en met name de heren L. M. Krabben dam, oprichter en ere-voorzitter en Chr. van Dijk die jaren lang als voor zitter heeft gefungeerd. Nog niet tevreden „Ondanks alles wat is bereikt, kun nen we nog niet tevreden zijn", aldus de voorzitter van de afdeling Rotter dam. „In de toekomst krijgt de jeugd meer vrije tijd en de gemeentelijke autoriteiten moeten inzien dat die jon gelui in de toekomst steeds meer naar de sportvelden trekken. Schie dam heeft in het verleden veel ge daan, de prachtige sportcomplexen zijn daar een bewijs van. De aanleg van sportterreinen staat nu al gerui me tijd stil en, geacht gemeentebe stuur, stilstand is achteruitgang. Binnen afzienbare tijd worden hier nog ongeveer 14.000 woningen ge bouwd en het is de plicht van het ge meentebestuur accommodatie te ver- fill... beduidend goedkoper Als U eenmaal deze vloerwisser heeft geprobeerd zult U nooit meer anders willen... want ge makkelijker kan het niet; zonder te bukken, zonder vuile handen te krijgen maakt U Uw vloeren toch prachtig schoon. Vloerwisser, het ideale appa raat voor het schoonmaken van alle vloeren. Door het uitge kiende mechanisme kan de wa termop zowel nat als droog gebruikt worden, zonder dat Uw handen in aanraking komen met het onhygiënische, vuile Als speciale aanbieding koopt U deze vloerwisser, compleet met stok en duurzame absor berende viscosespons, nu voor nog géén acht gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze handige vloerwissers, onmisbaar bij het schoonmaken van al Uw vloeren, compleet met stok ei absorberende viscosespons Vrijdagavond tot 9 uur open. ttl. ef schrift, bi nu... beduidend goedkoper Als U er vroeg bij bent heeft U de eerste keus uit deze prachtige partijTrevira Plissé en Terlenka rokken, die zwierig, vlot en jeugdig staan. Modieuze rokjes, in leuke plooistelling, gemaakt van het probleemloze Trevira en Ter lenka (dus plooihoudend) uit de series tot vijftien gulden - zoekt U nu uit voor nog géén negen gulden. schaffen, om de jeugd dat te kunnen geven waarop zij hun vrije tijd kun nen besteden". Met zijn felicitaties, overhandigde de heer Bijloo aan het bestuur van Schiedam de afdelings- vlag. Wethouder mevrouw G. de Graaf, die namens het gemeentebestuur kwam feliciteren, ving het toegewor pen balletje niet op. Zij roemde in haar felicitatierede de zelfwerkzaam heid en de clubgeest bij Schiedam. Zij vergeleek het bestuur met een motor die altijd goed liep. „Als je een 60-jarige feliciteert, dan zeg je meestal, nog vijf jaartjes, dan zit het erop. Dat is hier natuurlijk volkomen misplaatst". De wethouder wenste het bestuur nog vele succesvolle jaren toe. Uit de lange rij van sprekers die hierna nog door de heer J. Molenaar werden ingeleid, willen we er toch een noe men. Dat is de heer L. Schotting, voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Hij MAASKANT BEHANGSEL worden gratis "thuisbezorgd. 2o MIDDELLANDSTRA AT 2 - TEL 2331.92 W0LPHAERTSB0CHT 236 - TEL 27.48.25 Morgenavond staan de leden van Hermes DVS voor een zeer moeilijke beslissing. Blijft het eer ste en tweede team in het betaal de voetbal of wordt de kans ge grepen om terug te keren naar het amateurvoetbal en in de twee de klasse te gaan spelen? In de kantine op het sportcom plex Harga zal zeer waarschijn lijk vrijdagavond de beslissing vallen. Op de bondsvergadering is be paald. dat de betaalde clubs die dit jaar terug willen naar het amateurvoetbal, uit zullen mogen komen in de tweede klasse. Dit geldt maar voor een jaar, want volgend jaar zal het weer zo zijn dat helemaal onderaan in de vierde klasse begonnen moet wor den. Het gist en rommelt al een heel poosje bij Hermes over dit standpunt. Op een vorige jaar vergadering is er gesproken over terugkeer naar het amateurvoet bal en nu gaat men er een buiten gewone algemene vergadering aan wijden om het standpunt van de leden te testen. Natuurlijk be staat er een kans dat de verga dering zegt; we blijven betaald voetbal spelen, maar gezien de status van Hermes, met een gro te aanhang van pur sang ama teurs, cricket, lijkt het ons niet onwaarschijnlijk dat het aloude Hermes terug zal keren naar de amateurs. Waarom niet? Verschillende clubs die de stap hebben gedaan, o.a. Stormvogels, DHC, Xerxes hebben een bloeiend verenigings leven. Hermes is altijd een voor stander geweest van een fusie, die helaas nooit doorging. Is een goed geleide amateurclub minder dan een club waarvan het klein ste deel betaald wordt? Vele om zwervingen over en langs de vel den in geheel Nederland hebben ons geleerd, dat het bij goed ge leide amateurclubs, om dicht bij huis te blijven, CVV, Overmaas, DHS, VFC, Gouda, Unitas, Nep- tunus om er maar een paar te noemen, zeker zo goed gaat, zo niet beter dan bij betaalde clubs. Het laatste woord is aan de le denvergadering en we wensen de sympathieke voorzitter H. Stolk- en zijn medebestuurders een wijs beleid toe op deze voor Her mes DVS ongetwijfeld bijzondere avond. noemde Schiedam een exclusieve ver eniging, omdat men in Schiedam de mens ziet staan. Men streeft ernaar een goede verstandhouding en men' weet er zich vast te houden aan het principe, de mens te zien en niet de voetballer. De Scheidsrechtersvereniging, die inwoning geniet bij Schiedam wat be treft de clubavonden, bood de jubile rende vereniging een complete ge luidsinstallatie aan, wat de aanwezi gen een donderend applaus ontlokte. Hans Degreef, de kersverse voor zitter van de SBLO, Cor de Vries na mens SVV, de heer M. Stolk namens Hermes DVS en nog vele anderen kwamen het bestuur van de jubileren de vereniging feliciteren en de ge schenken stapelden zich maar op, o.a. doelnetten van de oud-leden, een vlag van de junioren, negen stoelen door het damescomité, geschonken en bestemd voor de bestuurskamer. Voorzitter Joop van de Touw had voor elke spreker een passend ant woord op zijn zo prettige en i Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze vlotte en modieuze Trevira en Terlenka rokjes, met plooihoudend plissé, in diverse kleuren, s% r :n 36/m 48 gaat in Schiedam Zondag stonden er rondom het par cours in de 's-Gravelandsepolder een tweeduizend toeschouwers te kijken naar de verrichtingen van renners in de verschillende categorieën van Zuid- Holland. De wedstrijden werden in drie manches verreden en het pu bliek heeft zich best vermaakt. Er viel te genieten van spannende duels en goede stuurmanskunst. Het meest spectaculaire onderdeel van de wedstrijden was natuurlijk de zijspan-klasse, die door A. van de Laar uit Ter Aar werd gewonnen. Ter Laar stuurde zijn snelle Match less het kundigst en kwam tot een totaal van 29 punten. De overige uitslagen war«h: 5# cc nieuwelingen: 1. J. rraytier. Den Haag, Kreidler. 28 pnt., 2. W. Qouweteeuw, Rotterdam, Kreidler, 24 pnt., 3. W. Schalk wijk, Rotterdam, Kreidler, 21 pnt. junioren: 1. J. JMackay, oss, 24 pnt., 2. J, luapp, 24 pnt., 3. C. a, Nijhius Sp. 20 pnt- j.C.S., 26 pnt., 2. J. Voskamp Den Haag, Eurocross, 24 pnt., 2. J. v.d. Arend, Berkel Zundapp, 24 pnt., 3. C. Noorlander, Rotter- Husqvarna, 31 pnt., 2. S. de Wit, .Leiden, Husqvarna, 25 pnt., 3. J. Hogendoorn, Gou da, Husqvarna, 24 pnt. zijspanklasse l. A. v.d. Laar, Ter Aar, Matchless, 29 pnt., 2. W. v. Duureh, Gouda, BSA Golf""'— - kapelle, li I. E. Huisman, Moer- Vrijdagavond tot 9 uur open. (&L_ Géén tel. of schrift. I In verband met de vakanties, zal in de maand juli geen vergadering worden gehouden van de Schiedamse raad. In de maanden juni en augus tus zal zoals gebruikelijk op de vier de maandag van de maand worden vergaderd. Recepties kunnen verschrikkelijk vervelend zijn. Het tegenovergestelde kan ook waar zijn. Het is dan moei lijk om tot een afscheid te komen en het vastgestelde tijdstip van sluiting wordt dan als vanzelf later als was voorgenomen. Zo was het ook bij de receptie van het jubilerende Schie dam. Het zal dan ook voor het be stuur en de leden een onvergetelijk moment in de geschiedenis van de vereniging blijven. Maar over die re ceptie vindt u meer elders in dit blad. Een receptie is een plaats waar je mensen ontmoet, die je lange tijd niet hebt gezien en waar contacten kun nen worden verstevigd of opnieuw gelegd. Waarom ik hierover met u wil babbelen? Ik wil aan verenigings besturen, die nooit en te nimmer een regel in deze rubriek van hun club lezen een voorbeeld stellen. In een aangenaam gesprek dat ik op die of liever gezegd na de recep tie van Schiedam mocht hebben met enkele verenigingsbestuurders, werd mij verweten dat ik negatief inge steld zou zijn ten opzichte van, ik noem het nu maar vereniging A. Ik kon het deze uitstekende bestuurder maar moeilijk aan het verstand bren gen dat zoiets natuurlijk onzin is. Al le verenigingen, onverschillig welke tak van sport er beoefend wordt lig gen mij even na. Waarom de ene vereniging dan meer publiciteit krijgt dan de andere?, want dat werd mij kwalijk genomen. Mijn antwoord kon alleen maar zijn; Mijne heren, dat ligt aan u zelf. Wij kunnen moeilijk elke week alle Schiedamse verenigin gen bellen het zijn er heel wat met de vraag of er nog iets bijzon- ders is te vermelden. Daarom is het logisch, dat voor de verenigingen, die de weg naar ons wel Aveten te vin den, een plaats in onze rubrieken in geruimd wordt. Ik weet, dat de be treffende verenigingsbestuurder ont zettend veel werk voor zijn club ver richt, maar het lijkt mij toch, dat hij dan nog niet de juiste weg heeft ge vonden om zijn club middels de pu bliciteit verder uit te dragen. Om nog teleurstellingen te voorko men heren bestuurders, de kopy voor de krant van donderdag moet uiter lijk 's maandagsavonds in de Mgr. Nolenslaan 590 in de "brievenbus lig gen. Het voetbalseizoen is officieel ten einde. De competitie zit er op, maar voetballers blijven rare snaken. Zij kunnen niet genoeg krijgen van hun sport en daarom blijft King Soccer nog een beetje nasudderen. We heb ben de ABC waar dit gebeurt en daarnaast zijn er nog tal van toer nooien. Twee daarvan willen we u niet onthouden. Allereerst die voor de „oude" mannen. Dit zijn toernooien waar de gezelligheid hoogtij viert en we zouden ze echt niet graag willen missen. Zo organiseert DHS het be kende veteranehtoernooi op zondag 9 juni. Dat dit toernooi in de belang stelling staat, blijkt wel uit het feit, dat alle Schiedapise clubs uit het zon dagvoetbal mét een veteranenteam, zelfs de Schiedamse Scheidsrechters vereniging komt met een elftal, hier aan meedoen. De eerste wedstrijd be gint om negen uur en de prijsuitrei king zal plaats- vinden om 16.30 uur. De wedstrijden duren 25 minuten. Van oud naar jong. De jeugdcom missie van Excelsior '20 organiseert voor de vijfde keer het „Thurlede toernooi" voor ABC junioren en pupillen. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door: DESK, De Baro nie, HVC, Leones en Excelsior '20. De vereniging die met haar vier elf tallen tezamen het meest aantal pun ten binnen weet te halen mag voor een jaar de ,';Thurlede-wisselbeker" mee naar huis nemen. Verder is er voor elke winnaar van een poule en Voor dè club die als tweede eindigt een prijs. De belangrijkste prijs is f echter de sportiviteitsprijs, voor de vereniging die zich deze dag in zijn t geheel het sportiefst gedraagt. Ursus gaat vergaderen! Op 20 mei is er de jaarlijkse ledenvergadering en de aanwezigheid van alle leden is wel gewenst volgens de weekbrief. Er komen namelijk in het bestuur en in de verschillende commissies enke- n ie vakatures en om het verenigings- leven goed te laten functioneren, moeten die plaatsen weer bezet wor den. De tafeltennisvereniging Noad heeft in de heer J. Kinkenberg j hoofdklassespeler van Xerxes, die j echter zeer waarschijnlijk het vol- gend seizoen voor Eendracht uit zal i komen, een nieuwe trainer gevonden. De heer Kinkkenberg zal Remy See- laar als zodanig opvolgen. Er is nog meer nieuws van Noad. Jan Bayings, hoofdklassespeler van Eendracht heeft overschrijving gevraagd naar de Schiedammers. Veel profijt zal I Noad er wel niet van kunnen trek- ken. want Bayings is momenteel in' militaire dienst. Een aanwinst kan' het ongetwijfeld zijn. Al is het hockeyseizoen dan afge-j lopen, de vereniging Spirit blijft ak-f tief. Zaterdag en zondag a.s. staat in» het teken van de jeugd. Zij zullen» door verschillende prestaties op hetl gebied van hun sport aaijdige prijzen" kunnen verdienen. Zondag 26 mei is; er als van ouds Spiritdag op Thurle-j de. Een echte reünie brengt leden en, oud-leden tezamen voor een partijtjei hockey een babbeltje en een drankje.* nu... beduidend goedkoper Als U nu toch van de zomer een auto-imperial nodig heefc voor de vakantie... maak dan gebruik van deze aanbieding en profiteer door nü te kopen. Eeh oersolide auto-imperial, passend op iedere kleine en middelgrote wagen, geheel ver stelbaar, bagage-oppervlakte' 100 x 100 cm: Gefabriceerd uit roestvrij naad loos getrokken buis, geheel ult- neembaar, daardoor makkelijk op te bergen, nu voor nog géén vier en twintig gulden. Rijnmonclband maakt zich los van C.J.V. De Schiedamse Rijnmondband. die thans nog een onderdeel vormt van de CJV zal binnenkort geheel zelf standig worden en een eigen bestuur benoemen. Na besprekingen met het bestuur van de CJV is hiertoe beslo ten. In verband hiermee moeten een wijziging plaatsvinden van stututen en reglement. (de bank waar u ook gemakkelijk kunt parkeren) Van deze rekening, die wij de Persoonlijke Rekening noemen, hebt u veel profijt. Om er uw salaris op te laten storten, voor het ontvangen van andere inkomsten en voor het verrichten van al uw betalingen. Steeds terug kerende betalingen zoals b.v. huur en abonnementen, verzorgen wij voor u. Eén opdracht aan ons is voldoende. Voortaan kunt u zelfs contant betalen zonder geid-op- zak. Met de Betaalcheques. Vanzelfsprekend ontvangt u van iedere bij- of afschrijving bericht. Komt u eens iangs wanneer u meer wilt weten over onze dienstverlening. Er ligt een informatieve folder voor u klaar. BANKIERS SCHIEDAM Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze'geheel uitnèem- en verstelbare auto-imperials van verzinkte, glanzende buis! rijdagavond tot 9 uur open Géén tel. of schrift, best Dr. NOLETSTICHTING VEERTIG JAAR Woensdag 29 mei zal het veertig jaar geleden zijn, dat te Schiedam het r.k. ziekenhuis officieel in ge bruik werd genomen. Tar gelegenheid hiervan zal die middag het bestuur van het ziekenhuis een receptie hou den. Het ziekenhuis is genoemd naar dr. E. J. M. Nolet, die de stichting van een r.k. ziekenhuis bewerkstelligde. Na overlijden van dr. Nolet werd een groot legaat ontvangen. In 1926 vond de aanbesteding plaats voor het te bouwen ziejc$nhuis, dat op 15 mei 1928 werd geopend. In het eer ste jaar werden 253 patiënten opgeno men. In de loop van de jaren is de Dr. Noletstichting zoals het zieken huis is genoemd, herhaalde malen uit gebreid en daaraan is ook nu nog geen einde gekomen. Zo werd in 1934 een nieuwe vleu gel in gebruik genomen en in 1940 werd een zusterhuis gebouw. In 1955 kwam opnieuw een vleugel aan het gebouw. Tien jaar later, in 1965 kwam weer een belangrijke uitbrei ding tot stand en eind vamdeze maand komt de jongste uitbreiding gereed. Waarmee het einde nog niet in zicht is. want dezer dagen is de goedkeu ring ontvangen voor een nieuwe vleugel aan de zijde van de Juliana van Stolberglaan waar tevens een au la wordt gebouwd.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4