Indrukwekkend warenhuis kan consument alles bieden monopole 17e jaargang no. 30, vrijdag 24 mei 1960 V&D VLAARDINGEN OPENT HALF SEPTEMBER KUNSTGEBITTEN B. en W. niet bepaald in extase over Hoogstraatplan Raad komt maandag bijeen 1 GARDAMItR COSTARRAVA DIRK VAN DEN BROEK 6 UUR GEWEEST! BLOEMEN VERGETEN? „IRIS" bloemenkiosken Dreigend vacuüm na de Gaulle BE HAVENLOODS Weekblad voor Schiedam en Kethel Directie: W. van der Giessen Hoofdredactie: H. Verwey Uitgave Stichting „De Jeugdhaven". ALS OP 10 OF 11 SEPTEMBER de juiste datum staat nog niet vast Vroom Dreesmann haar filiaal in Vlaardingen opent, kan zij te vens een koperen jubileum vieren. Het is dan ongeveer 12V2 jaar ge leden, dat het plan om in Vlaar dingen een warenhuis te bouwen, werd geboren. Men kan dus be paald niet zeggen, dat het idee vlot gestalte heeft gekregen, maar dat heeft niet aan Vroom Dreesmann gelegen. Door allerlei oorzaken, zoals bouwstop, het uitblijven van de bouwvergunning eniz., kon pas in oktober 1966 de eerste paal wor den geslagen. Vlaardingen heeft een centrum van grootsteedse allure. Dat is in de eerste plaats de verdienste van de stad zelf. De sanering van het cen trum, die na de oorlog krachtig is doorgezet heeft mede tot gevolg ge- har' dat grootwinkelbedrijven als de Hema, C A en nu V D zich in \laardingen vestigden. Dominerend in het centrum is het roemruchte Liesveldviaduct. Ook al functio neert het nog steeds niet als waar voor het werd gebouwd, het heeft zijn nut toch al duidelijk aangetoond. In de eerste plaats is er een leuke winkelgalerij ontstaan en in de twee de plaats voorziet ook het „dak", in een behoefte door als parkeerterrein te dienen. Het was oorspronkelijk de bedoe ling van Vroom Dreesmann, om het viaduct heen te bouwen, ongeveer op.de manier zoals nu woninginrich ting Vah Heusden heeft gedaan. De verkoopoppervlakte die men dan zou krijgen bleek echter niet. voldoende om een zo groot en uitgebreid mo gelijk assortiment goederen aan te bieden. Zodoende liet het bedrijf de keus vallen op het Veerplein. De col lectie in Vlaardingen zal, hoewel iets anders samengesteld, uitgebreider zijn dan in Rotterdam. In het warenhuis komen een dameskapsa lon, een afdeling, waar verse en ge bakken vis wordt verkocht, een slij terij voor wijnen en gedistilleerd, die overigens een eigen ingang krijgt een drogisterij een sleutel- en hak kenbar, een supermarkt een reisbu reau en een lunchroom. Tweede koopcentrum Drs. W. J. Vinke, inkoopleider van V. D. zegt: „de zeer progressie ve aanpak van de binnenstadssane ring was een van de redenen, dat wij de keuze voor vestiging op Vlaardin gen lieten vallen. In Schiedam bij voorbeeld gaat men nu pas praten over herstructurering van de binnen stad. Dat wil overigens niet zeggen, dat wij Schiedam als vestigings plaats In de toekomst, hebben afge schreven, maar ik zou eigenlijk niet goed weten waar wij in de Schie- damse binnenstad zouden kunnen bouwen. Wij zien Vlaardingen, ook door zijn gunstige ligging, duidelijk als het tweede koopcentrum in het Rijnmondgebied. Wij hopen dat onze vestiging daar ook betekenis zal krij gen voor Hoogvliet. Daarom volgen we met belangstelling de aanleg van de wegenruit in dit gebied. Als de aansluitende wegen gereed zijn zal wellicht ook drukker gebruik worden gemaakt van de Beneluxtunnel" Waarschijnlijk zal ook de midden stand profijt trekken van de vesti ging van grootwinkelbedrijven in het centrum? „Stellig! Dat is dacht ik in Rotter dam wel bewezen. Toen wij aan de het Beursgebouw meer publiek, krijgt meer passanten en dat zijn po tentiële kopers. De middenstand moet het van de loop hebben en als het bij ons regent druppelt het bij hen". REPARATIES le klas werk vanaf ƒ5.— per reparatie 20-karaats gouden kroon 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. 010-12.60.10 Te bereiken met tram: 1, 3, 6, 8 en buslijn 32, 34, 38. 45. 49. 49a. sortering Exploitatie van Europoort in handen Erasmus In de vergadering van aandeel houders van de N.V. Horeca-exploi- tatiemij. Schiedam, exploitante van het café-restaurant Europoort" is be sloten met ingang van 1 juni dit te doen exploiteren door de N.V. Café restaurant „Erasmus" gevestigd te Rotterdam, directeuren de heren J. C. en N. van Weizen. Aan de huidige directeur van „Europoort" de heer P. Louwerse is op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Er zal een reorganisatie van het bedrijf plaatsvinden. B. en W. van Schiedam delen de gemeenteraad nog mee, dat de be drijfsresultaten van „Europo.ort" van dien aard zijn, dat de laatste jaren een stijgend tekort is ontstaan en de maatschappij in financiële moeilijk heden geraakte. De gemeente Schie dam had zich borg gesteld voor be taling van de hoofdsom, rente en af lossingen van de door de maatschap pij aangegane lening groot f 40.000. Gebleken is, dat de beste mogelijk heid is dat de maatschappij de exploi tatie staakt en aan derden de voor raden inventaris en goodwill ver koopt. Hierin is de maatschappij ge slaagd. Als gevolg van een en ander kan de zakelijke zekerheid van de ge meente op de te verkopen inventaris vervallen. De gemeenteraad van Schiedam vergadert maandagavond 27 mei om acht uur. Voor herstel van het plantsoen aan de Marconiweg. dat in de laatste .ia- ren door ophogingen in verval is ge raakt. stellen B. en W. de raad voor een krediet te verlenen van 136.000, zulks ook. omdat in dit stadsdeel gro te behoefte bestaat aan speelruimte. De N.V. Van Gestel te Rotterdam is van plan op het stuk grond, hoek Nieuwe Damlaan-Burgemeester Van Haarenlaan een flatgebouw te stich ten. Aanvankelijk was het plan be rekend op 106 flats van vijf kamers. Nadat overeenstemming was verkre gen over de grondprijs is het plan zo danig gewijzigd, dat het thans 80 flats van vijf kamers zullen worden, tien flats met drie kamers en 35 van twee kamers n totaal dus 125. De grond rylaktr- is hierbij ge lijk geblevt ut-het verkrijgen van Darkeergeletl.iueid is het hele ge bouw op kolommen geplaatst, waar door een ruimte van olm. drie meter Koopavond Hoe staat u tegenover de koop avond „Voorshands afwijzend. Het werkt op 't ogenblik alleen maar kosten verhogend. Je kunt toch niet meer geld uitgeven dan je hebt? Wat je op vrijdagavond koopt, koop je niet op zaterdag. Het zou pas interessant worden, als bijvoorbeeld alleen Rot terdam een koopavond had, maar dat is dus niet het geval..." Voor een stad als Vlaardingen is uw nieuwe filiaal vrij groot. Ja, maar we konden niet anders, omdat we toch hetzelfde pakket wil den bieden als in Rotterdam. Boven dien hadden we verwacht, dat Vlaar dingen al veel eerder zou zijn uitge groeid tot een stad van 100.000 inwo ners. Die verwachting is niet uitge komen. Overigens geloof ik niet, dat de Vlaardingers drempelvrees zullen hebben. Er is al ettelijke malen ge vraagd wanneer we nu precies ope nen. Heel grappig was de vraag: u komt toch ook met de croquetten? En inderdaad gaan we ook in Vlaar dingen croquetten verkopen. Daartoe zal bij de ingang een gelegenheid worden ingericht". U hebt enige tijd geleden in de Stadsgehoorzaal een personeelswer- vingsavond gehouden. Heeft die goe de resultaten opgeleverd? Dat was die „shoppin". Ja er heb ben zich dezelfde avond 30 mensen aangemeld. We hebben goede hoop dat er nog meer komen. Er is in Vlaardingen in totaal 300 man per soneel nodig. Van ons bestaande per soneelsbestand worden 40 mensen overgeplaatst naar Vlaardingen. Be drijfsleider van het filiaal Vlaardin gen wordt de heer J. H. M. Kristel, thans verkoopleider van het filiaal aan de Pleinweg in Rotterdam-Zuid. Als het filiaal in Vlaardingen volle dig bezet is, heeft V. D in totaal 2000 mensen in dienst, verdeeld over 61 filialen". TON HOUGEE Hoogstraat 2 .Schiedam.Tel.268808 Donderdag, vrijdag 7-9.15 zaterdag 2-7-9.15, zondag 7-9.15, dinsdag 8, woensdag 8. MINNESOTA CLAY CAMERON MITCHELL ETHEL ROJO Verraad wraak kruitdamp. Technicolor CinemaScope City Film 14 jaar Zondag 2-4.15, woensdag 2. Stan Laurel en Oliver Hardy als struik rovers (FRA DIAVOLO) 's werelds beroemde komieken in een geestige film. Daverende lachsalvo's: kluchtige City Film Zaterdagnacht 24 unr. LIEFDE ZONDER WEERSTAND PHILIPPE LEROY ELEONORA ROSSI DRAGO BARBARA STEEL 18 jaar Het gemeentebestuur van Schie- kan worden vriigehouden en 90 auto' dam heeft gereageerd op de plan- nen die het bestuur van de win keliersvereniging Hoogstraat heeft doen ontwerpen met betrekking tot het moderniseren van deze be langrijke winkelstraat. De bedoe ling is, deze straat voor het verkeer geheel af te sluiten, te betegelen en diverse verfraaiingen aan te bren gen. Het college wijst evenwel op de pro blemen die ontstaan met betrekking tot de bevoorrading van de winkels, afvoer van goederen en ook de moei lijkheden voor particulieren, die dan niet meer per auto de Hoogstraat kunnen bereiken. Voorts zal een deel van de Hoogstraat, vanaf de Dam buiten de plannen dienen te blijven, omdat deze niet voor het verkeer af- Er is geen sprake van, dat de gemeente dit alles kan betalen en het college meent, dat per winkel een bij drage van vijfduizend gulden in de kosten billijk zou zijn, ook omdat de waarde van het pand na het aan brengen van het gevraagde, aanzien lijk zal stijgen. Voor aanvang van de werkzaamhe den zou dan f 500 gestort moeten wor den. In antwoord op een en ander heeft het bestuur van de winkeliers vereniging medegedeeld, dat op drie na, alle winkeliers van de Hoogstraat zich achter de plannen hebben ge steld. Men is wel bereid om in de kosten bij te dragen. Over het bedrag zelf moet nader overleg plaatsvinden. Er wordt op gewezen, dat thans de win kelstraat minder in tel raakt, voor al ook door de sterke trek naar het winkelcentrum van Vlaardingen. Nagegaan wordt welke rechtsvorm kan worden gevonden in een moge lijke afsluiting van de Hoogstraat. voordelige vakantiereizen per bus of vliegtuig INCL LOGIES (IQ, reeds v.a. pM n.v. internat, reïsarganisati Amsterdam: Bilderdijkstr. 126 020-122758 Rotterdam: G.J. Mulderstr. 6 (bij Vïerombachtstr.) - 010-231300 STATIONSPLEIN (ingang STATION) Elke dag geopend van 8.30 tot 21.00 uur. OOK ZONDAGS. De jaarlijkse Koningin Wilhel- mina Mars stond ditmaal in het teken van de glasindustrie. In verband hiermee werd 's mor gens door leden van het comité een bezoek aebracht aan deze fabrieken waar directeur drs. G. M. J. Heule. een korte uiteen- zettina oaf over het bedrijf en de betekenis van glas in het da gelijks leven. Bijna 5000 wandelaars namen aan de mars deel. waarvan er onaeveer 1000 zich noa op het laatste moment hadden laten in schrijven. Eerst werd een défilé afgeno men door burgemeester Roelfse- ma en een aantal aenodiaden vanaf het stadhuis, waarbij de harmonie van Wilton-Feijenoord voor de muziek zorgde. Er wa ren 140 deelnemende groepen. Tijdens een bijeenkomst in het stadhuis, heeft de buraemeester noa over de glasindustrie een en ander medegedeeld. Het slot van de daa werd aevormd door een show in de Plantaae. waaraan Wilton-Feijenoord. het jacht hoornkorps van Bronswerk uit Amersfoort en de Rijnmondband medewerkten. kunnen worden geplaatst. Voorts is overeengekomen dat op het binnen terrein tegen een vergoeding van 20 oer m2 parkeerplaats voor nog 19 auto's door de gemeente zal wor den aangelegd. De grondprijs is ge steld op 7500 per woning. Jeugddienst in Herv. kerk Op zondag 26 mei zal in de her vormde kerk van Maasland een jeugd dienst worden gehouden, waarin zal voorgaan ds. R. Alers jeugdpredikant te Hillegersberg. Het onderwerp van de prediking luidt: „Neem ik God wel serieus?" Om 10 minuten voor 7 begint de samenzang. Aan het orgel de heer R. Bakker. Aan vap de dienst 7 u. De situatie in Frankrijk heeft vele zorgelijke aspecten. De meeste com mentatoren verdiepen zich in oor zaken en betekenis en velen wagen zich aan voorspellingen dat het met het Gaullistisch regiem nu wel ge daan zal zijn. Wagen wij ons aan een dergelijke verwachting, dan moeten ivij wel bedenken, dat de generaal die tenslotte nog altijd in de president van de Franse Repu bliek „steekt", een beroep kan doen op het leger, zelfs al laat ook de politie verstek gaan. Weliswaar wordt het Franse leger ten dele gecommandeerd door officie ren die de Gaulle nooit zijn Alge rijnse politiek hebben vvrgepen, maar het is de vraag of deze offi cieren tot insubordinatie durven overgaan als er nog zoveel loyale officieren zijn die De Gaulle's be velen onvoorwaardelijk zullen op volgen. Reeds zijn de Franse luchthavens door het leger bezet en het ziet er niet naar uit dat De Gaulle bij een escalatie zal aarzelen het leger ver der in te zetten. Natuurlijk is er een mogelijkheid dat hij als de be ledigde en ondankbaar bejegende leider zal aftreden, maar dat is .op het ogenblik nog lang geen zeker heid. De spontane culturele revolutie" van de studenten, die in principe hun strijd reeds gewonnen hebben, is nog steeds niet geïntegreerd in de beginselen en belangen van de Franse anti-gaullistische leiders. De zich snel uitbreidende stakingen en bezettingen van industrieën heb ben nog niet het grimmige karak ter van een echte revolutie. ,,Mon Général" kent zijn Fransen te goed om nog niet even af te wachten! Er zit immers nog een element van typisch Franse „spielerei" (excu seer dit Duitse begrip nu het wordt toegepast op een Franse eigen schap) en van „uitproberen" in de ze zonnige mei-„revolte"Vele Franse arbeiders hebben net iets te veel welvaart om hun loon op het spel te zetten en velen in Frank rijk vragen zich af; wat is het al ternatief? intussen lijkt ons juist déze vraag veel urgenter dan allerlei profetie- en over de afloop van de huidige gebeurtenissen Als de gemoederen wat gaan afkoe len en dat gebeurt bij de rationalis tische Fransman even snel als dat zij bij de emotionele Fransman worden opgewekt zal men zioh waarschijnlijk gaan afvragen; wie en wat komt er voor De Gaulle in de plaats? Ook al zou de Gaullis tische regering nog stand houden is deze vraag trouwens opportuun, .let moet zonder meer duidelijk zijn dat de studenten geen werkelijke macht zullen kunnen uitoefenen in 'n nieuwe politieke ontwikkeling in Frankrijk. „Oude" politieke leiders als Mendes France en Mitterand mogen hun aanhang kunnen ver sterken in het vuur van het ogen blik, maar het is de vraag of de zakelijke Fransman, de bourgoisie in het bijzonder, deze vrij verkalk te figuren nog wel lust na het pa ternalistische bewind van De Gaul le. De vrijheidsdrang die de Fran sen toch bijzonder eigen is kon door een De Gaulle uit nood zaak worden ingedamd, maar wil dit nu zeggen dat het Franse volk zo hunkert naar een commu- nistisch-socialistisch dirigisme waarin de macht veel anoniemer en wankeler is dan bij een natio nale figuur als De Gaulle voor wie de meerderheid van de Fransen een soort haat-liefde gevoelt. De schrik voor de chaos van de Derde Republiek zit er bij de oude re Fransen nog diep in en de jonge ren moeten ook al niets van dé oude dirigentenhebben. Bij alle terechte bezwaren die men tegen De Gaulle kan hebben, zal zijn ver dwijning Frankrijk voor de proble matiek stellen, geen gelijkwaardi ge leiders te bezitten. H.V. Telefoonredactie Schiedam De redactie Schiedam van „De Havenloods" Bachplein 97, is thans weer telefonisch aangesloten onder r 353847. Tin Rotterdam-Noord tevens boeken bij:^ Weeren's reisbureau I le Pijnockeistr. 130 a-b (010-285153) J Apothekersdienst. De dienst begint vrijdagavond om zes uur; apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41. telef. 264917.

De Havenloods | 1968 | | pagina 1