3? 91 Nog voor de winter moet wielerbaan klaar Sportgrabbelton ■3 Hermes blijft in betaalde voetbal Zijn Excelsior behaalt ook op Sparta overwinning LEO v.d valk: NA 23 JAAR PRATEN EINDELIJK BEGONNEN Twee zware wedstrijden voor S.V.V. 1 TSF 1 en 2 kampioen PASSAGE! no 14S Oranje Nassau korfbalkampioen JS'dam 4 DE HAVENLOODS VRIJDAG 24 MEI 1908 5 VOOR de in de oorlog verdwe- men Mathenesser-wielerbaan is tot nu toe geen vervangende baan gekomen. De rennersclub Schie dam kan geen verwijt worden ge maakt, want het meer dan actie ve bestuur is al vanaf 1945 bezig om in Schiedam een wielerbaan te krijgen. •Ondanks alle tegenslagen die het ^bestuur heeft moeten ondervinden «is het niet bij de pakken neer gaan zitten. Integendeel, het plan om in Schiedam een wielerbaan te •bouwen heeft altijd bij de ren nersclub geleefd. De aanhouder wint en geduld wordt beloond. Eindelijk na 23 jaar vergaderen, schrijven en pleiten voor de bouw van zo'n baan, worden de plan- ,nen verwezenlijkt en reeds deze «week is met de eerste werkzaam heden begonnen, in de hoop dat voordat de winter zal invallen de baan zonder accommodatie en en tourage gereed zal zijn. Verleden week is ten overstaan van notaris Blaisse de akte verleden tot het oprichten van „Stichting Wieler baan Schiedam". Het stichtingsbe stuur zal bestaan uit de heren H. .Breur. voorzitter, M. Letterman, se cretaris, J. W. C. Gordijn, penning- meester. Deze drie heren vormen ook het dagelijks bestuur van de R.C. Schiedam. Verder hebben zitting in het stichtingsbestuur de heren: L. v. jA. Kraan, als vertegenwoordiger van l^le SBLO en de heren B. A. van de -Bor. J. Brussé en L. Jurgens. De afbouw van de wielerbaan, op de reeds in 1961 opgeworpen aarden wal in het sportpark Harga is dooi de gemeentelijke instanties geschat en-begroot op f 57.000. Daarbij ko men dan nog de bijkomende werk zaamheden, zoAls beplanting, bestra ting, hekwerken e.d. die van gemeen tewege zullen worden uitgevoerd en ISvelke zijn begroot op een bedrag van ;25.900 gulden en welke kosten geheel ^oor de gemeente zullen worden ge- "hragen. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 25 maart dit krediet beschikbaar gesteld. Het college, van mening zijnde, dat het bedrag van f 57.000 een te zware opgave vormt voor de r.c. Schiedam, heeft in die vergadering van 25 maart jnoetkoming te verlenen van f 25.000. Er zal dus door de vereniging zelf een bedrag van f 32.000 op tafel moeten worden gebracht. Om dit he le plan te verwezenlijken is nu de Stichting Wielerbaan Schiedam in het leven geroepen. waarde. Op een nader te bepalen da tum zullen zij bij inlevering aan de kassa, recht geven op een gratis toe gangsbewijs. In feite is het dus reeds die na Pasen 1969. want dan is de opening gepland, verreden worden. De rennersclub Schiedam heeft een brief naar alle verenigingen in Zuid- Holland doen uitgaan met de opwek king kaarten onder de leden te ver kopen. Immers voorlopig zal de Schiedamse baan de enige in Zuid- Holland zijn en tal van renners die lid zijn van Zuidhollandse verenigin gen zullen zich op deze 260 meter lan ge en zes meter brede baan in de baansport kunnen bekwamen. Naast de medewerking van wieler fans en de Schiedamse bevolking hoopt het stichtingsbestuur op een geldelijke bijdrage van het NSF en een gift uit het Anjerfonds. De baan komt op het reeds opge worpen dijklichaam en krijgt als on dergrond een bestrating. Daarop zal de firma Latexfah uit Leiden een tien centimeter dik wegdek maken van dezelfde emulsie als die waar van de vloer in de sporthal is ge maakt. Het stichtingsbestuur ver trouwd erop, dat dit werk gereed zal zijn voordat de winter zal invallen. Gemeentewerken is deze week begon nen om het middenterrein een beter aanzien te geven en de leden van de rennersclub zijn het dijklichaam aan het egaliseren, zodat de straatmakers binnen zeer korte tijd aan het werk kunnen. Hier moet de wielerbaan Schiedam duej morden SVV heeft zondag na een goed ge speelde wedstrijd tegen DFC weel een puntje bij het totaal kunnen voe gen. Het kon echter niet verhinde ren, dat VVV door winst op RBC een punt in kon lopen. De rood groe nen hebben een paar lastige wedstrij den voor de boeg. Dat begint al donderdag, als kanshebber Den Bosch dat twee punten achter staat op leider Holland Sport, naar sport park Harga komt. SVV speelt yeelal tegen hoogge plaatste clubs de beste wedstrijden en het ziet er naar uit. dat dat don derdag ook wel weer zal gebeuren. Dan trekt het zondag naar HVC, de club van trainer Croon. Ook HVC zal, al heeft het dan niets meer te winnen of te verliezen, de winst ze- ker niet schenken, maar we reke nen er toch op, dat de Schiedam mers daar met een winstpunt van daan komen. Hermes DVS heeft het er in Veen- dam lelijk bij laten zitten. Het ver loor daar met 4—2. Hermes trekt donderdag naar het verre Limburg voor de wedstrijd tegen Limburgia en moet daar toch de volle buit weg kunnen halen. Zondag komt Heeren veen naar Schiedam. Heerenveen is de laatste weken tot goede presta ties gekomen en daarom kan het zondag wel eens een aantrekkelijk Maandag 27 mei zal DHS de le denvergadering houden. Op de agen da van deze algemene jaarlijkse ver gadering staan zo te zien geen pun ten die felle discussie zullen uitlok ken. Van de aftredende bestuurders is alleen de heer A. J. van Leeuwen niet herkiesbaar. Het zal wel vreemd zijn te weten dat de heer Van Leeu wen geen bestuursfunctie meer heeft. Verjonging in een bestuur is echter voor een vereniging wel eens goed. De overige bestuurders zullen wel herkozen worden. Zij hebben het goed gedaan, dus waarom niet. Het tafeltennistoernooi, dat die zelfde avond van start gaal in de Ko renbeurs, met als inzet het kampioen schap van Schiedam is wat betreft het aantal inschrijvingen wat tegen gevallen. Bij de senioren niet, want alle „kanonnen" hebben ingeschreven en Freek Suttorp zal het niet gemak kelijk krijgen om zijn titel te pro longeren. Voor de eerste klasse en hoger zijn 13 deelnemers, waaron der Van Koetsveld, Bussching,' Slob be. die nu definitief voor Hunter 25 gaat spelen, Eikmans, Kreischer en Dick Boer. De jeugd is niet zo sterk vertegen woordigd. De examens staan echter voor de deur en daarom zullen tal van jeugdige tafeltennissers, niet in geschreven hebben voor deze kam pioenschappen. De wedstrijdleiding heeft het klaar gespeeld om op woensdag 29 mei het toernooi te onderbreken. Imtners op die dag zit een ieder voor het kijk- B-baan Actie De leden van de rennersclub zullen ,door zelfwerkzaamheid de kosten gaan drukken. Er komen verschillende ac- ties en één daarvan is reeds gestart. De winkeliersvereniging „Hoogstraat Koopstraat" heeft de kosten op zich genomen voor het drukken van vijf series van 3000 begunstigerskaarten. Deze kaarten zijn verkrijgbaar tegen nu een voorverkoop voor wedstrijden de somma van één gulden per stuk. 'De kaarten hebben voor de koper Gepland is, dat de baan, die boch ten heeft van dertig graden, 5,50 me ter breed zal worden, maar het be stuur hoopt, dat het mogelijk is tot een breedte van zes meter te komen. De baan zal tot de categorie van B-banen behoren. Dat betekent dat er alle soorten wedstrijden op kunnen worden gehouden, behalve het staye- ren achter grote motoren. In het voorjaar zal begonnen wor den met de afbouw van de accommo datie. Dan worden de tribunes ge bouwd, waarop 500 toeschouwers zit tend de wedstrijden kunnen volgen en een duizend toeschouwers een staanplaats kunnen vinden. Naast de baan komt het clubhuis dat behalve kleedkamers een bestuurskamer en een kantine zal bevatten. Er zijn zelfs plannen om over de baan een loopburg te maken naar het middenterrein. Het zou een primeur voor Nederland betekenen. Plannen voldoende dus en het en thousiasme van het stichtingsbestuur en de leden van de r.c. Schiedam staan er borg voor. dat al die plan nen verwezenlijkt kunnen en zullen worden. Zij, die elke dag graag met een fraaie gedekte tafel beginnen, zullen zeker van deze aanbieding willen profiteren. Fraai ontbijtlaken, 120 x 150 cm,in ruitdessin met aparte decoratie. Nu verkopen wij deze ontbijtlakens, van een prima kwaliteit katoen, normaal 5.75, voor nog géén vier gulden. Vrijdag en 2aterdag verkopen wij deze mooie katoenen ont bijtlakens, in verschillende mooie kleuren, 120x150em, Vrijdagavond tot 9 uur open. t«J. of schrift, heit. Honkbal SCHIEDAM EN DHS VERLOREN WEER Het gaat niet best met de twee hoogst geplaatste honkbalclubs uit Schiedam. De vierde speeldag bracht voor Schiedam en DHS de vierde ne derlaag. DRZ heeft zich tegen L. Ri- perians hersteld van de nederlaag die het vorige week te slikken kreeg van Zwijndrecht. Schiedam ging tegen HHC goed van start, want reeds in de eerste in nings kwam het tot een voorsprong van 30, toen met Piet Ruiven en Ton Ebben op de honken, een gave home-run sloeg. De voorsprong moest echter prijsgegeven worden en in de zevende innings greep HHC de over winning. Zondag gaat Schiedam naar Eind hoven voor de wedstrijd tegen PSV, dat tot nu toe twee punten verover de. Dit is de kans voor Schiedam om ook eens de volle buit binnen te halen. Het moet er toch eens een keer van komen. Het op papier niet sterke DSS, bleek voor DHS toch te sterk, want de jongens uit Kethel moesten genoe gen nemen met een nederlaag van 15—7. DHS gaat zondag uit naar Bloe- mendaal en weer kunnen we geen winst zien in deze wedstrijd voor DHS. DRZ heeft zich hersteld van de ne derlaag tegen Zwijndrecht en stuurde Riperians met een nederlaag van 23 5 naar huis. Door deze overwinning heeft DRZ de kop van de tegenstan ders van zondag over kunnnen nemen en kunnen nu vol vertrouwen de toe komst tegemoet zien. Het komende weekeinde is DRZ vrij. Na een toch wel bewogen vergade ring, vrijdag j.l. waarin het sentiment een aardig woordje meesprak, heeft de ledenvergadering uitgemaakt, dat Hermes DVS voorlopig in het betaal de voetbal zal blijven. Met een over wegende meerderheid, 102 stemmen voor, 37 tegen en 5 blanco,werd dat beslist. Dank zij demedewerking van het bestuur heeft de pers deze ver gadering kunnen bijwonen en daar door de debatten, na de pauze kunnen volgen. Sentiment sprak uit het betoog van de heer J. v.d. Griend, die zijn goed opgebouwd betoog besloot met de woorden: „terug gaan paar het ama teurisme, betekeni Pet hele Schiedam se voetballeven prijs geven aan SVV". Het donderend applaus dat na deze wooruen klontc, oewees dat de neer Van der Griend bij de leden precies in de roos had geschoten. De heer Stouthandel, oud-voorzitter van de vereniging, bracht hulde aan al de werkers die de exploitatie van de kantine op zich hadoen genomen, omoai mede daardoor de touwtjes aan elkaar geknoopt konden worden. „We nebpen een vermogen in de ka» waar tal van betaalde clubs jaloers op zouaen zijn. Daarom acht ik net l~J' op dit moment dan ook niet opportuun om de belangrijke stap terug te on dernemen", aious de neer Stouthan del. Spreker noopt dat de vergadering zien uan ook in gunstige zin uit zou spieken en hij verwachte dat een ieder zijn schouders onde het werk zou zetien om Hermes DVS op de piaats te houden waar het nu is. Na de vergadering hadden we nog een praatje met de heer Lubeek, de secretaris van de vereniging. Hij ver telde ons, dat de contractspelers una niem hebben besloten, dat, hoe het contract dat aangeboden zal worden opk zal zijn, dit te tekenen. Over de financiële zijde van de zaak vertrouwde hij ons toe: „Reken er maar op, dat Hermes niet met schul den zal gaan draaien. We gaan beslist niet in het rood staan. Voor het zover komt is Hermes DVS uit de betaalde gelederen verdwenen". CITROEN VOOR GEHEEL ROTTERDAM EN OMSTREKEN Lawiitennis Aan de verwachtingen, die men bij de aanvang van dit seizoen bij T.S.F. had, wat betreft enige kam pioen-teams, is reeds gedeeltelijk vol daan, daar T.S.F. 1 en 2 na de 5e competitiedag al kampioen zijn. A. s. zaterdag kan T.S.F. 7 kampioen worden en T.S.F. 5 heeft ook nog een kleine kans om a.s. zondag kampioen te worden. Het eerste team bestaan de uit Els Meijer, Margrid Sneep, Harry Meijer en captain Huug Wit top Koning werden in hun afdeling kampioen. Nu werd Houtrust 2 weer met 80 verslagen, waarmee de eerste stap is gezet op de weg naar de tweede klas se voor het volgend jaar. T.S.F. 2 be staande uit Nel Kroon-Vaart, Mar- joos Zoetmulder, Wil Baard en cap tain Wim v.d. Heuvel werden ook kampioen door l.C.C. 5 met liefst 80 te verslaan. Door promotiewed strijden te gaan spelen zal dit team proberen volgend jaar in de 3e klas se uit te komen. T.S.F. 3 versloeg in een uitwedstrijd Groen .peel 3 rtrtt 71. T.S.F. 4 was dit weekend de grote verliezer door met 80 van CC 3 te verliezen. T.S.F. 5 versloeg de Hoekse L.T.V. 3 met 71 en behoudt zodoende een kampioenskans. In de zaterdagcom petitie le klasse behaalde T.S.F. 6 een 41 overwinning op Vice Versa 6. T.S.F. 7 bleef ongeslagen door Deuce Again 3 met 50 te verslaan. De T.S.F.-jeugd kon het tegen l.C.C. niet bolwerken en verloor met 32. kastje gekluisterd naar de Europa cup-finale te kijken. De finales van het toernooi in de Beurs vinden vrijdagavond plaats en beginnen om acht uur. Voor Lou van Ravens staat weer een prachtige wedstrijd op het pro gramma. Hij gaat namelijk in juni te Hannover de wedstrijd West-Duits- landEngeland leiden en wordt daar bij geassisteerd door de heren Bo- gaerts en Van der Kroft. In Duits land wórdt deze wedétrijd gezien als een revanche van de wereldkam pioenschappen, toen Duitsland in de finale door Engeland werd geklopt. Het zal dus geen gemakkelijke opga ve -voor Van Ravens worden, maar hem kennende zien we hem vol ver trouwen deze wedstrijd tot een goed einde brengen. Met dat al is Lou van Ravens de meest gevraagde Neder landse arbiter in het buitenland ge wogen, uit ons tuincentrum Om een kleurenfestijn te maken van hoekjes in de border of balconbak, en bloemen te heb- Aardorchidee (Bletis) winter hard, houden van zonrijke plek jes, roserood, 3 knollen. Commelina, een geheel nieuw gewas uit Mexico, diepblauwe kleur, 3 bollen. Zigeunerbloem, bloeit uitbun dig in bonte kleurenpracht, 15 knolletjes. Klavertje vier Oxtlisvoor de grond of potten, purperrose, 15 knolletjes. Indisch Riet (Cinn a's) een prachtige exotische plant, In rood, rose of geel. 3 knollen 3 bollen ziaeunerbloen 15 knolletjes vertie vier 15 knolletjes Indisch W»et2 Voor terugkeer pleitte de heer R. Hariog. „We moeien het gevoel en sentiment opzij zetten. Wij wachten reeds jaren op betere resultaten en leuer jaar zeggen we uat we maar door moeten gaan met net betaalde voetpal. Ik vraag me af waarom.' Nu nog zijn we tinancieet in staat de neersiag aie ongetwijteld komt, op te vangen. Over een paai- jaar kan dat niet meer". Zo werd er door velen gedebat teerd, pro of contra. Na de stemming zei de heer H. atoik, voorzitter van Hermes DVS in zijn slotwoord onuer meer: „We moeten op elkaar ver trouwen en Ik reken er op, dat de le den deze vergadering zuhen vergeten. Het spijt me dat er enkele maten wat smalend over het amateurisme gesproken is. Dat is natuurlijk niet juist. Het werk juist voor onze ama teurafdeling is zeer belangrijk en ik hoop, dat we gezamenlijk het ama- teurwerk zullen steunen". Na het slotwoord van de heer Stolk werd staande het clublied van Hermes gezongen. Het „Hermes DVS is on ze naam" zal wellicht nooit met zulk Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keur van bol- en knol gewassen, per soort verpakt, 5 prachtige a: n zakjes De semi-derby ExcelsiorSparta heeft onze stadgenoten de 2e overwin ning in dit nog prille seizoen opgele verd. Uit 'een schier hopeloze positie (op 8 waren reeds 4 wickets neer) wis ten zij toch tot een score van 129 te komen, waarna de Rotterdammers voor 73 aan de kant werden gezet. Capt. v.d. Lee won de toss en ver koos te gaan batten. Het begin was allerminst hoopvol. Op het goede bow len van Meyers sneuvelden in 2 overs 4 wickets met slechts 8 runs in de boeken. Met Gouka (20) en Van Gel deren (14) trad een licht herstel in, doch met 50 voor 6 was er nog geen reden tot Juichen. Janse (16) en latei- vooral Putter legden er danig het hout op. De onorthodoxe Putter (29) ran selde de bowlery alle kanten op en presteerde het zelfs veteraan Borrani rechtvooruit tegen de wind in voor 6 op Excelsiors ttveede circketveld te tillen. Na de lunch vielen op 90 snel 2 wi ckets en een spoedig einde leek in zicht. Rensman (19) en Duymel (12 not out) waren een totaal andere me ning toegedaan. Met scherp en soms riskant runnen verrasten zij vriend en vijand. Zij kregen hierbij welis waar de onontbeerlijke stepn van de 'bulIe tin 9* Sterke opblaasbare RUBBERBOTEN v.a. ƒ55, - o.a. ROBEY en PYItAWA'S 9 TRAININGSPAKKEN vanaf ƒ16,95 BADTASSEN BADMODE 1968 Grote sortering loop- en trainingsschoenen vanaf 6,50 VOETBALSCHOENEN keuze uit 25 verschillende typen o.a. PUMA - ADIDAS PATRICK en HUMMEL HET sporthuis in schiedam® Sparta-fielders, die de meest eenvou dige kansen om hals brachten. Op 129 kwam het defeinitieve einde, toen Rensman door Meyers gevangen werd. Alleen in de morgenuren heeft het bowlen van Sparta kunnen impo neren en in die periode pikte Meyers de meeste wickets. (647). Tegen 14.15 uur openden Bouwer en v.d. Burg de Sparta-innings die in feite een saaie vertoning beloofden te worden. Beiden keken op het felle bowlen van Gouka en Putter de kat uit de boom. In Gouka's derde over kon Bouwer inrukken, toen hij v.d. Burg voor een korte run opriep. Van Lingen anticipeerde snel zodat Bou wer deze manoeuvre met de run-out dood moest bekopen. Even later kon ook v.d. Burg paviljoenwaarts keren. Een mistime de hook zou op het midden van de mat terecht zijn geko men ware het niet dat de mid-on middels een kloeke duik hem nog net kon inrekenen. 8 voor 2 Meeken en Tollenaar stuitten de collaps met zeer gedegen batten en vergaten daarbij iedere vorm van scoren. Na drie kwartier kwam er een ein de aan dit partnership, toen Gouka Meeken (15) met een schitterende in swinger cleande. Twee ballen later werd A. v.d. Linde het slachtoffer van Gouka's goede bowlen: caught W. Schewe. Het werd nog saaier toen Borrani Tollenaar gezelschap ging houden. Ieder kenmerk van stroke- play was in beider spel afwezig en de vraag was hoe lang zij dit zouden uit houden. De thee bleek voor Sparta een onaan gename onderbreking. Putter clean- de in zijn derde over Borrani met een prachtige bal. Even later kon Tolle naar (22) vertrekken, toen Duymel hem via een vang inrekende. Elke weerstand was nu gebroken en op 73 was Excelsior's tweede zege een feit. Gouka liet liefst 28 overs los en nam 4-34. Putter's bowlen was van minde re kwaliteit en kreeg met 4-28 meer dan hij verdiende. Janse (17) ver overde het laatste wicket. A.s. zondag wordt er op Thurlede tegen het in IA gedegradeerde Bloemendaal ge speeld. of blacon Vrijdagavond Jeugdverkeersexamen Het praktisch gedeelte van het Schiedamse jeugdverkeersexamen zal worden afgenomen op 28 en 30 mei van 9 tot 12 en van 13.30 tot 16 uur. Start en finish voor de ingang van de Dom. Savioschool aan de Dr. Schaepmansingei. Hoewel het eerste twaalftal van Oranje Nassau zaterdag tegen Mer- wede 1 in Sliedrecht met vijf inval lers moest aantreden heeft het toch de prestatie geleverd om haar kam pioenschap veilig te stellen. De om zes uur aangevangen ontmoeting werd met maar liefst 5—2 gewonnen. Het eerste halfuur speelde behalve het ongeïnteresseerde Merwede ook Oranje Nassau zonder enige inspira tie. Pas nadat J. Schilder met twee fraaie worpen een 20 voorsprong had bewerkstelligd kwam Oranje Nas sau los. Veldheer zorgde voor 30 Voor rust verkleinde Merwede deze voorsprong weliswaar nog, maar daarna gaf Oranje Nassau toch dui delijk de toon aan. A. Groeneveld maakte er 4—1 van en na nog een te gentreffer bepaalde mevr. Voogt de eindstand op 52. Zaterdag spelen de Vlaardingers een promotiewedstrijd tegen Thor uit Harmeien om een plaats in de over gangsklasse. Verder staat op het pro gramma: Oranje Nassau 5—Maas sluis 2 en Thor 3—Oranje Nassau L Om vier uur wordt er voorts op het Oranje Nassau-terrein een beslissings wedstrijd gespeeld tussen DES 1 en Bolnes 1 om het kampioenschap in de overgangsklasse (aanvang 16.00 uur). Optreden jeugdcabaret in Jeugdhuis Lange Haven Het jeugdcabaret „Polygonem Hy. dro Pieper" zal vanavond, vrijdag, 24 mei, optreden voor de gerefor meerde wijkgemeente Oost in het Jeugdhuis aan de Lange Haven te Schiedam. Het cabaret dat anderhalf jaar be staat. wordt gevormd door 15 gere formeerde jongelui. Zij belichten op satirische wijze het wel en wee in de gereformeerde kerk. Zij maken hun teksten zelf, evenals de composities en de aankleding. De avond begint om acht uur.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4