tionopolé P M Uw rail IIII1% Aantrekkelijk programma Vlaardings Kunstcentrum HARDBOARD JLtêjLaJljL w Jh#£w \Jr1BurjL0 NAUWE SAMENWERKING MET HONDSE CASTEN „EN PENSION" GROEN0O0 Vruchten die men niet kan plukken KUNSTGEBITTEN vliegensvlug 2xdaags heen en terug 152 x 122 cm f 3 80 305 122 cm t 7.Ó0 183 x 122 em f 4,70 333 x 122 cm f 8.50 213 x 122 cm f 5,50 366 x 122 cm f 9,35 244 x 122 cm f 8.30 WEEKAANB1E01NG (t.e.m. 8.juni) vloerplaten zuiver van dikte en mooi vlak 122 x 61 cm 1.20 p. pfaai Vele andere prijsvoordelen, zie het nieuw*// GrQENE BOEKJE 65 pagina's met maten en prijzen "an hout, triplex board enz. Vandaag aetield. morgen besteld. cialist. met de betere kwaliteiten. Iedere dag geopend van half negen tot 6 uur Nieuwe Binnenweg 396. Tel. 23 56 05 Korenaarstraat 61-63. Tel. 23 08 03 Bergselaan 214 Tel. 28 11 67 Aanvragen Groene Boekje Tel. 25 28 20 17e jaargang no. 31, donderdag 30 meï1968 wL WÉ 11 Sm Hl Bt I jft] Hk Hl Ir weekblad voor Schiedam en Uitgave Stichting „De Jeugdhaven". De zich snel over Europa uitstrekken de opstandigheid onder de studen ten is niet af te doen met. te ver onderstellen dat het Franse voor beeld aanstekelijk werkt op onvol wassen vleaels die het zo fijn vin den om rellen te schoppen. Voordat de ..Franse revolutie" uitbrak was er trouwens al ernstiae onrust ou der de Duitse studenten en wij be hoeven maar te herinneren aan de provo-rellen in Amsterdam om te kunnen beseffen dat arote delen van de tongeren in een zo diep onbeha- aen leven, dat de spanningen zich ontladen in dikwiils bloediae onlus ten. Het moet een belangrijke aanwijzing ziin dat het onbehaaen zich het eerst en het dringendst bii stude renden manifesteert. Zij zijn het die.zowel in ..geesteswetenschap pen" als socioloaie en vsvcholoaie als in exacte wetenschappen als na tuur- en scheikunde voortdurend in aanrakina komen met nieuwe denk wijzen en vooral nieuwe moaeliik- heden! De nieuwe denkwijzen en moaeliikhe- den brenaen bij bewuste studenten (en ook bii vele hoogleraren cv an dere docenten en intellectuelen arote spanninaen teweea omdat er een wijde kloof gaapt tussen dit nieuwe denken en deze nieuwe mo gelijkheden enerzijds, en de ..oude" manier van denken en doen waarin de ..massa" en niet minder de poli tieke en commerciële leiders van onze maatschappij verstard zijn. De moderne natuurkunde bijv. opent mogelijkheden voor een tcchnoloaie die alle honger en armoede van de wereld zou kunnen verbannen mits allerlei verouderde denkwijzen en volitiek-economische belangen zou den worden opgeruimd. Socioloaie en een nieuw cultureel denken be zinnen zich 00 mogelijkheden het gemeenschapsleven en het maat schappelijk aebeuren leefbaarder te maken en zo worden studenten be wust gemaakt van een nieuwe, be tere wereld die in zo Diinliike te- aenstellina staat tot de ervaren werkelijkheid. In teaenstellina tot vroeger en dat moeten wii vooral niet vergeten ziin de perspectieven die moderne wetenschap opent oéén utopieën Het zim reele mogelijkheden die ver werkelijkt zouden kunnen worden als niet alle moaeliike aevestiade belangen en ..verstarde vormen en aedachten" dit streven in de weg zouden staan. Naar ons aevoelen schuilt in de te aenstellina tussen nieuwe moaeliik- heden en de in menia opzicht ov- verdraaeliike realiteit de diepste oorzaak van de spanninaen. Dat de studentenacties terecht de aanzet tot een culturele revolutie genoemd in Frankrijk en misschien straks ook elders tot loonacties en stakin- aen van de arbeiders leiden, is In deze samenhana van secundair be lang. De leiders van de nabije toekomst zul len moeten leren begrijpen dat de- aenendie iets van de nieuwe mooe- tnkheden hebben geproefd en ge zien. schreeuwen om serieuze voain- oen deze mogelijkheden te realise- seren. Daarbij zal men tevens naar menselijke normen moeten zoeken om tot positieve realisatie te kun nen komen, omdat het aevaar groot is dat de nieuwe moaeliikheden zon der meer als ..vooruitaang" worden gezien, terwijl wezenlijke vooruit- oana thans slechts mogelijk is door haar te binden aan maatstaven, die een juist evenwicht tussen weten schappelijke programmering en menselijke vrijheid scheppen. Ma. (2e Pinksterdag) 2-4.15 uur. DE BEKENDE T.V.-hond LASSIE'S TRIOMF (Sun comes up) In kleuren CITY MGM A.L. REPARATIES le klas werk vanaf ƒ5.— per reparatie 20-karaats gouden kroon 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40. R'dam. Tel. 010-12.60.10 Te bereiken -net tram: 1. 3. 6. 8 en busllin 32. 34. 38. 45. 49. 49a •""""si A Amsterdam laarlèm TGoot nef vervoer LVIS PRESLEY in: KISSIN' COUSINS HET BESTUUR van het Vlaardings Kunstcentrum heeft een dezer dagen het programma voor het seizoen 1968/69 gepresenteerd. Het be vat beslist niet alles wat deze organisatie graag zou brengen. Er is uiteraard weer geen muziekprogramma samengesteld, omdat nog altyd geldt, dat de grote symfonieorkesten niet meer in Vlaardingen willen optreden. Anderzijds echter heeft het actieve bestuur kans gezien om in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal een goed bezet toneelprogramma samen te stellen, ondanks de neiging tot centralisatie die van het „to neelplan" uitgaat. Het Vlaardings Kunstcentrum is er bovendien in geslaagd een aantal af spraken te maken met de algemene kunstkring Cultura uit Schiedam, waardoor de mogelijkheid ontstaat een groter bezettingspercentage te halen. In principe is reeds door de besturen van beide organisaties beslo ten dat de leden van Cultura kunnen profiteren van de mogelijkheden die het VKC haar eigen leden biedt. Zelfstandig De algemene kunstkring Cultura behoudt echter wel haar zelfstandig heid en blijft ook doorgaan met de organisatie van z.g. kleine avonden in Schiedam. Tot een samenwerking zag Cultura zich min of meer gedwongen, doordat men in Schiedam nog steeds geen behoorlijke accommodatie heeft voor grote voorstellingen en boven dien is de subsidiëring door het Schie- damse gemeentebestuur er in het ver leden mede oorzaak van geweest, dat Cultura langzamerhand flink aan bloedarmoede is gaan lijden. Sinds het optreden van mej. G. D. de Graaf als wethouder van Culturele Zaken zijn wel verbeteringen inge voerd, maar tot een verbetering van het culturele klimaat heeft dat nog niet geleid. De ongeveer 250 Schiedamse gezin nen kunnen door de samenwerking in het komende theaterseizoen in de Vlaardingse Schouwburg zeker zes to neelvoorstellingen bijwonen. Het is niet uitgesloten dat dit aantal nog wordt verhoogd tot acht. Het VKC is nl. nog in onderhandeling over een optreden van Ensemble en van Thea ter. Deze gezelschappen willen wel een voorstelling in Vlaardingen ge ven, maar een beslissing daarover zal moeten worden genomen in het kader van het toneelplan. Het bestuur van het VKC heeft goede hoop, dat men tot een gunstig besluit zal kunnen ko men. Voor de Cultura-leden en uiteraard ook voor de 2400 leden van het VKC heeft het bestuur nog een aantal pret tige zaken in petto. Er is nl. een wij ziging aangebracht in het abonno- mentensysteem. In het komende sei zoen zullen de VKC-leden een vrijere keus kunnen maken dan tol nu toe het geval was. Zij zullen tenminste vier voorstellingen moeten kiezen uit het totaal .En daarnaast kunnen zij ook EElTBRUm. ..merkloos" hondie dribbdlde. toen ik de draaibrug opreed, naar het midden van het pad. sine demonstratief zitten en begon provocerend te keffen. Ik gaf een beetje gas maar het viervoetertie week geen duimbreed, ver hoogde slechts het ritme van ziin blaffen en keek mii aan met een blik die zei: ..Er zullen toch min stens vier agenten moeten komen om me weg te sle pen makker, want iii kan me wel blii maken maar niet bang..." Ik stapte uit. Hji had dit kenneliik al voorzien, want hii zweeg onmiddelliik en keek taterend naar m'n broekspiipen. Hii zat duide- liik te berekenen uit welke hoek ie me het beste kon pakken. Omdat ik met uiterst goede en vriendelij ke bedoelingen naar het dierennension ..Sion" aan de Gaagweg 7 te Schiplui den was gekomen, sprak ik hem harteliik. vaderlijk en vooral kalmerend toe. Ik zei dat hii braaf was enzo. Hii had die plaat vermoe delijk al duizend keer ho ren draaien. Het was niet ziin verzoeknummer, maar hii was tenminste zo be leefd rhe niet in de rede te vallen. Toen ik was uitgesproken draaide ik me om en be gaf me op weg naar het pension maar daar pro testeerde hii hevig tegen. Op het moment dat ik om keek. omdat het verdacht stil was geworden, was hij mi in kuiten tot op sprine- afstand genaderd. Ik bleef staan en begon weer te pre ken en weer luisterde hii welwillend met schuinge- houden kop. zonder me uit te fluiten of me met rotte tomaten te bekogelen. Zijn geraffineerde maar minne ooz.et was duidelijk: hii wil de me de dampen iniagen. door me in onwetendheid te laten of hii me wel of niet zou doorlaten: een uit gekookt irritant diplomaat- ïe. Ik besloot tot een nieuwe taktiek en schuifelde zij waarts verder in de rich ting van de kennels. Daar had hii niet van terug, want hii vond mii te groot om een charge te onderne men terwiil ik naar hem keek. Ik was inmiddels on der de hoede van ziin baas gekomen die met een be straffende vinger naar hem wees en zei. dat ie niet zo gek moest doen. Hii stamp voette van niid en ik hoor de hem biina zeggen: ..Hii is ialoers". ver klaarde mii de eigenaar van het dierennension. de 31-iarige Henk Lansbergen. ..Hii is ialoers op de ande re. Hii wil meer aandacht." ..Die andere waren od dat ogenblik 40 honden en en kele katten. In dit dieren nension is plaats voor in totaal 200 honden en 60 kat ten. Vorige week zaterdag heeft de heer F. Boer. voor zitter van de Vlaardingse Dierenbescherming het pen sion officieel geopend. Daarvoor draaide het al enige iaren maar nu is het dan helemaal gereedgeko men. Met deze capaciteit is ..Sion" een van de groot ste dierenpensions in ons land. In viif iaar tiids heeft Henk Lansbergen ziin die- renpension zelf steen voor steen opgebouwd. geassi steerd door familieleden en vrienden. Behalve de ken nels is er ook een quaran- tainègebouw waar me vrouw Toos Lansbergen-v. Vessem (23) voor de zieke dieren zorgt. Minstens drie maal per week komt de Delftse dierenarts G. F. Meiier naar de dieren kij- SERVICE Van 's morgens zeven tot 's avonds elf uur ziin Toos en Henk Lansbergen in de weer om het hun klanten die uit alle windstreken en van verre komen. zoveel mogeliik naar de zin te ma ken. In de kennels heeft elk dier ziin eigen dag- en nachtverbliif. In de win termaanden zorgt een cen trale verwarmingsinstalla tie ervoor, dat de gasten het niet koud kriigen. De pensionpri.izen variëren van drie tot zes gulden per dag afhankelijk van het ras. Henk Lansbergen heeft ziin dierenpension gebouwd op het erf achter de boer- derii van ziin vader. Het boerenbedriif trok hem niet ere en het was ziin grote liefde voor dieren die hem deed besluiten een dieren nension te beginnen. Wat het hem financieel gekost heeft wil hii liever niet ver tellen. maar hii zegt wel: als ie zoiets moet laten bouwen, wordt het een erg dure zaak." Vakantie is er voor de Lansbergens niet bii. want de dieren eisen al le aandacht op en 's zomers komen zelfs bevriende die renliefhebbers nog 'n hand je meehelpen. T.H. nog één voorstelling in de Rotter damse Schouwburg of in de Koninklij ke Schouwburg in Den Haag bezoe ken, tegen de in Vlaardingen gelden de prijzen. Wim Kan Er zullen drie rangen gelden. De prijzen bedragen voor losse voorstel lingen f 6,45, f 5,45 en f 4,45 inclu sief plaatsbespreken. Bij een abonne ment krijgt men een korting van 15 tot 18 procent .De prijzen bedragen dan nl. voor de eerste rang f 5,50 en voor de tweede rang f 4,50. Niet le den gaan een wat hogere toeslag be talen. Vorig jaar was deze een gul den. doch dat wordt nu f 1,25 .Voor degenen die twee voorstellingen be zoeken is het al voordeliger om maar tegelijk lid te worden van het VKC, omdat men dan gebruik kan maken van andere faciliteiten. De voorstel lingen van Wim Kan, P'ons Jansen en eventueel Wim Sonneveld zijn nl. alleen voor VKC-leden toegankelijk. Voor jongeren maakt het VKC het toneelbezoek eveneens aantrekkelijk. Jeugdleden van deze organisatie kun nen gebruik maken van een speciaal abonnement, waarvoor zij slechts de helft van een normaal abonnement behoeven te betalen. En verder voert het VKC op beperkte schaal het „schellinkje'' voor jongeren in. Jeugd leden kunnen plaatsen onder het bal kon bezetten voor f 1, Voor niet-leden zal Jiet schellinkje f 1,50 gaan kosten. Het bestuur van het VKC is o.i. te recht trots op het programma dat men in het komende seizoen kan bren gen. Als de onderhandelingen met En semble en Theater tot een goed ein de worden gebracht, dan zal het VKC lid een keus kunnen maken uit tien voorstellingen. Dat is wel heel veel meer dan men zou mogen verwach ten door de invoering van het centra le toneelplan. Daarin bestond eigenlijk alleen maar ruimte voor voorstellin gen door het Nieuw Rotterdams To neel, doch daaraan is later toegevoegd een voorstelling door de Haagse Co- medie. Programma De voorstellingen van het Nieuw Rotterdam Toneel zullen worden ge houden op 1 oktober, 19 november en 6 februari. De Haagse Comedie komt op 6 november naar Vlaardingen. Op zaterdag 19 oktober vindt een r..g. voor-première plaats van het toneel stuk „En ik dan' 'van Annie M .G Schmidt. Ton van Duinhoven komt met het toneelstuk „Er ligt een haar in mijn soep" op 1 maart. Een ge heel nieuw programma brengt Wim Kan op het Nieuwjaarsfestival, dat op 18 januari wordt gehouden. En ook al met een nieuw programma sluit dan Fons Jansen het VKC-program- ma op 19 april. Het VKC-bestuur is optimistisch ge stemd over de mogelijkheden die dit programma biedt, temeer nu men er in is geslaagd in principe een samen werking met Cultura tot stand te brengen. Of er op den duur een fusie tussen deze organisaties zal volgen, wil men nog in het midtien laten. De praktische resultaten van de samen werking zullen daarbij zonder twijfel een rol spelen. Over de publiciteit die aan de voorstellingen tot nu toe werd gegeven was het VKC-bestuur niet tevreden. Men zal trachten om hierin verbetering te brengen o.a. door inschakeling van de Vlaarding se middenstand. MR SOLO SCHAAKMAT (One spy too many) ROBERT VAUGHN DAVID McCALLUM YVONNE GRAIG Geheim-agenten Napoleon Solo en Hlia Kuryakin slaan weer meedo genloos toe. In kleuren CITY/MGM 14 jaar HALVE EEUW EHBO IN SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. heeft veel belang stelling mogen ondervinden bij de vie ring van het vijftigjarig bestaan, zo wel tijdens de receptie welke het be stuur 's middags hield in een zaal van gebouw Voor Chr. en Soc. belan gen, als 's avonds tijdens de feestelij ke bijeenkomst is wel onomwonden de waardering voor het werk gebleken. Burgemeester H. Roelfsema die ter receptie verscheen, speciaal ook om aan mevr. E. E. Kockx - van Gerven de koninklijke onderscheiding uit te reiken, gewaagde van het verdienste lijk werk dat door de E.H.B.O. wordt verricht in het belang van de gemeen schap. Namens het hoofdbestuur werd oefenmateriaal voor de mond-op- mond beademing aangeboden. De heer Bras, die gedurende 25 jaar lid is van de afdeling, werd even eens gehuldigd voor diens werk. Tij dens de feestavond reikte de voorzit ter A. de Regt hem een verenigings medaille uit. Een vriendelijke groet van het RET- mannenkoor. Ze zijn met vakantie in Oostenrijk en schrijven: ..Wij heb ben veel plezier en eindigen met Herzliche Gmsse von den RET-San- gerknaben. Zoals de foto duidelijk maakt zijn ze met zwaar materiaal uitgerukt. Bovendien blijkt het een beveiliging te zijn tegen het gebruik van ..Wein". Met het ..Gesanq" zal het ook wel in orde zijn en de „Wei- ber" zullen er ook wel bij zijn. J^iaaojs cpp.rijden cÏÏl<wmnkc0r in ®ostmr%k Hoogstraat 2 - Schiedam -Tel. 268808

De Havenloods | 1968 | | pagina 1