H. Degreef propageert de TRIM-actie in Schiedam Sportgrabbelton Nico van Slobbe pioen Zon maakte feest van opening visseizoen LEO v.d VALK PASSAGE! n< van Schiedam Schiedam delft tegen Feijenoord onderspit D.H.S. kan verder bekeren Handbal - Tafeltennis DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 JUNI 1968 TRIM Is zoals u waarschijnlijk- al weet de naam van een landelij ke actie van o.a. de NSF met ais doel: meer lichamelijke beweging voor het Nederlandse volk. Reeds voor een 30-tal plaatsen in ons land zijn de TRIM-programma's gereed gekomen; met uitzondering van een individuele benaderingspoging is Schie dam tot nu toe achterwege gebleven. Toch verdient TRIM ook van ons be langstelling; sterker nog, TRJM eist ook van ons bestudering van de moge lijkheden hier ter stede!'' aldus de heer H. Degreef, voorzitter van de SBLO in het maandelijks contactblad van die bond. Het artikel is obk voor Schiedam zo belangrijk, dat wij het jammer zouden vinden als het lezen er van beperkt bleef tot de lezers van ..Kontakt". Daarom laten we het ar tikel van de heer Degreef in zijn ge heel hier volgen: Het doel is de NKSF en de mede-or ganisatoren ingegeven door het ge brek aan beweging'in het huidige le venspatroon; beweging is voor (hel behoud van) de gezohdheid essentieel én voldoende beweging resulteert in een gevoel van fitheid, aldus de NSF. Als middel om het geatelde doel te bereiken is er de TRIM-actie, die het beoefenen van twee sportactiviteiten gedurende een aaneengesloten perio de van drie maanden oeoogl. Ieder een moet in staat gesteld worden daaraan deel te nemen, hetzij indivi dueel of in groepsverband; lidmaat schap van een sportvereniging is niet noodzakelijk. Er moeten véél keuze mogelijkheden zijn en er wordt niét gestreefd naar grote prestaties, doch uitsluitend naar regelmatige beoefe ning van de gekozen sporten. De deelnemers van de TRIM-actie krijgen het TRIM-boekje. waarin aan tekening wordt gemaakt \)^n de acti viteiten. Na een periode van drie maanden wordt 't boekje afgestem peld en ontvangt men het TRLMVspeld- je. Onmiddellijk na een volbrachte pe riode van drie maanden kan men een nieuwe ingaan: de bedoeling is inder daad een blijvende grotere lichaams beweging te bewerkstelligen. Aantrekkelijk Het TRIM-programma is aantrekke lijk voor iedereen, ook al omdat er rekening in wordt gehouden met de bestaande sportactiviteiten van de deelnemer. Eén uur per week bad minton, roeien, zwemmen, voetbal, etc, geldt als TRIM-aktiviteit. Oók 30 minuten fietsen per dag, dagelijkse ochtendgymnastiek, een wekelijkse veld-, bos- of strandloop van 'n half uur, deelneming aan training op een kunstijsbaan, minimaal 15 uur alpinis me minimaal driekwart uur per week droogskiën, dagelijkse hometrai ning op een roei- of fietsapparaat enz. enz. Van vele van deze sportactivitei ten maken de deelnemers zelf aante kening in hun TRIM-boekje; andere moeten worden afgetekend door de or ganisator of leider van de aktiviteit. Het zal zonder meer duidelijk zijn, dat TRIM een vrij omvangrijke en goed sluitende organisatie vraagt: in Schiedam zou deze b.v. door de SG. de Sportraad en de SBLO tezamen kunnen worden gevoerd. Daarnaast dienen verenigingen en hun leiders medewerking te verlenen, moeten er vele adressen door de gehele stad zijn om TRIM-boekjes af te halen, en af te stempelen, moet er regelmatig wor den gepubliceerd om de belangstelling levendig te houden, etc. etc. Het lijkt een bijna hachelijke zaak het over het algemeen reeds overbe- met zes roltrappen naar boven en naar beneden 'b u 11 e 11 n Grote CLUBTASSEN, zeer diverse uitvoeringen vanaf TRAININGSPAKKEN van. Badtassen BADMODE 1968 RUBBERBOTEN diverse n Alles op het gebied van H KARATE en INDOORTRAINING. LOOP- en TRAININGS SCHOENEN vanaf 6,50 en de grootste sortering in VOETBALSCHOENEN 25 verschillende modellen vanaf 17,95 Vrijdagavond tot half tien geopend. HET sporthuis in Schiedam .14 Vrijdagavond werden in de Koop mansbeurs de finales gespeeld van de Schiedamse tafeltenniskampioen schappen. Deze uitgestelde kam pioenschappen werden deze keer ge organiseerd door de lustrumcommis sie van de jubilerende vereniging Noad. Zoals in de lijn der verwach tingen lag is het Nico van Slobbe ge weest, die beslèg wi§t te leggen op de titel. In de finalepartij tegen Cas Koetsveld legde hij voor de tweede achtereenvolgende maal beslag op de titel. De verenigingsprijs ging naar Noad en ook dat lag in de lijn van verwachtingen. De vereniging met het grootste aantal inschrijvingen heeft de meeste kansen op die beker. Noad had de meeste deelnemers aan deze kampioenschappen, kon dus ook meer punten verzamelen dan de ove rige verenigingen. De prijs voor de best» jumiorpres- taties. „De Havenloodsbeker" ging evenals verleden jaar naar de prij- zenkast yan Service. Al met al mag de lustrumcommissie van Noad terug zien op een goed geslaagd toernooi al was het dan buiten het seizoen. last bestuurskader vari onze honden en verenigingen te vragen om een nieuwe inspanning, nu voor TRIM: hetzij in man-uren, hetzij in een an dere vorm van medewerking (beschik baar stellen leiders, akkommodaties, enz). Toch zullen we er ons over moe ten beraden of Schiedam in deze lan delijke aktie en voor zulk een natio naal doel wel achter kan blijven! Dat beraad is in feite zelfs overbo dig, want we kunnen natuurlijk niet achterblijven. Het SBLO-bestuur ver diept zich dan ook, met (iiverse an dere instanties en organisaties, in de mogelijkheden en wenselijkheden in onze stad. Wij zouden het daarbij bij zonder op prijs stellen wat positieve reacties te mogen ontvangen van de bij onze Bond aangesloten verenigin gen; op zullen namelijk de plaatse lijke organisatoren straks een deel van de uitvoering van de TRIM-actie moeten kunnen „afschuiven"! Honkbal Voetbal - JKC, maar uiteindelijk bleef de winst toch in eigen huis. Wel kon CKC de leiding nemen en die voorsprong heel Jang handhaven. Een ieder had al min of meer genoegen genomen met het feit dat DHS van verdere wedstrijden om de beker af zou moeten zien. Zo niet echter Piet de Nijs, die in de laatste minuut van de wedstrijd tot een doelpunt kwam. ging. Er was in die verlenging nog maar goed drie minuten gespeeld, toen Pietje Roozen een gaatje in de CKC verdediging zag en de bal pre cies prikte waar de doelman er niet bij kon en dat doelpunt betekende dat DHS verder mag bekeren en om dat het voor de derde ronde is vrij- Ook in Uw kamers, ja, in Uw hele huis kunt U nu dit prach tige Bouclé tapijt laten leggen... omdat de prijs nu onvoorstel baar laag is. Bouclé tapijt, 100 cm breed, ideaal voor die kamers, die te onvoordelig aijn voor een kamerbreed tapijt. Dit fraaie bouclé tapijt, met snijklare rug, rafelt dus niet, verkopen wij nu in een groot aantal kleuren, zoals grijs, goud, rood, groen, gember enz. per meterVoor nog géén negen gulden. Hoewel DRZ het ene na het andere succes boekt, mogen we toch wel con stateren dat het niet goed gaat met de honkballerij in Schiedam. DHS en Schiedam wachten nog steeds op het eerste winstpuntje en vooral van Schiedam is dat toch wel een tegen valler. We hadden gehoopt dat de kracht van Feijenoord dat maandag jl op bezoek was bij Schiedam, de jon gens van Jo Ebben tot grootse daden zou inspireren. Het heeft niet zo mo gen zijn, want weer moest Schiedam het onderspit delven. De Rotterdam mers gingen met een overwinning van 70 naar huis. Tot in de derde innings ging het mooi gelijk op, maar toen in die der de innings de Feijenoorder Kohl bin nen kwam op een honkslag begon het gegooi in de glazen. Niemand was toen nog verontrust. Dat kwam eerst in de vierde innings, toen diezelfde Kohl aan slag kwam. Hij presteerde het om met twee honken bezet een home-run te slaan en dat betekende een achterstand van 40 voor Schie dam. Dat bleek voor Schiedam de ge nadeklap te zijn. In de vijfde innings werd het door Punt 0—5 en weer een home-run nu van Simmons bracht de stand op 07. In de beide laatste in nings werd niet meer gescoord. Wer persresultaten: Schiedam, Gebr. v.d. Hamer 5-3-9. Feijenoord De Bruyn Het gaat er voor Schiedam nu wel donker uitzien en voor zaterdag als er uit gespeeld wordt in Haarlem te gen Onze Gazellen, kunnen we met de beste wil van de wereld weer geen winst zien. Hopen blijven we er toch wel op. Het zou het moreel van het team ten goede komen. Ook bij DHS niets anders dan sombere resultaten. met zes roltrappen naar boven en naar beneden Ook de vijfde wedstrijd, die tegen VUC, werd verloren, met 82. Er worden in het veld te veel fouten ge maakt en ook aan slag is DHS niet erg gelukkig. Ook DHS speelt zater dag. Het moet dan uit tegen het Rot terdamse Neptunus en verwacht mag worden, dat de zesde nederlaag in het verschiet ligt. Het klein© dappere DRZ mbest de honkbaleer van Schiedam hoog hou den. De Rode Eonners nanen geen halve maatregelen en wonnnen in Rot terdam van VVOR met liefst 15—3. Het slaggeweld werd reeds in de eer ste innings ontketend, toen De Zwart een hom-run slog. DRZ ontvangt zondagmorgen 11 uur op eigen terrein SVO en ook daar de beide punten uit weten halen. Mgiwi - h zal De uitslag van de verloting georga niseerd door de Rotterdamse Bond Bejaarden '59 is als volgt: eerste prijs f 100 no. 9020, tweede prijs f 75, no. 2102, derde prijs f 50 no. 4963, vierde prijs f 25 no. 4904, vijfde prijs f 10 no. 7202, zesde prijs f10 no. 3377, zeven de prijs f 10 no. 4915, achtste prijs f 10 no. 4348. In het weekblad van de handbal vereniging DWS staat altijd wel een stukje onder het pseudoniem Pedro. In het laatste contactorgaan stond er weer een stukje dat wij u niet wil len onthouden, omdat het zo raak de sportminnende directie van Wilton ty peert. Meer dan 600 leden van de Hengel sportvereniging „Schiedam en Om streken" namen deel aan het ter ope ning van het seizoen 1968 uitgeschre ven karperconcours in het watercom plex van het Prinses Beatrixpark. Het weer was ideaal, de karper toonde een grote bijtlust en had hier bij de keus uit talrijke gerechten die de hengelaars met zorg hadden bereid Puur natuur waren de vette mestpie- ren, in de maand juni een lekkernij voor alle grondvissen. Verder aasden de deelnemers hun vislijnen met zoet roggebrood vermengd met stroop of suiker en dwarrelden ook de malse broodpluimen omlaag evenals de met zorg gekookte krielaardappeltjes. Ver voordat het startsein was gege ven (4.00 uur) stondmenige vislijn al strak in een duel tussen hengelaar en vis voor welke laatste het verlies geen al te grote gevolgen inhield. Een kort verblijf op de wal om de meetplank te passeren en dan weer terug in zijn element, het water. Vooral de eerste uren werden op de ze wijze heel wat karpers aan het schrikken gebracht; edel- en spiegel- karpers met een gewicht dat .gemid deld lag tussen de 5 en 6 kg. Knullen van vissen dus die hun belagers han den vol werk gaven alvorens ze moe gestreden in het schepnet belandden. Bij het klimmen van de zon werd het wat rustiger rondom de vijvers maar toch kregen de controleurs aan de meetplanken regelmatig hun secu re werk te verrichten. In de namid dag kwamen de zwaarste karpers bo ven water. Ook de bliek gaf door flink bouclé tapijt 100 cm breed u de maat kamer mee! Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit prachtige bouclé tapijt, 100 cm breed, met snijklare rug in verschillende kleuren zoals grijs, goud, rood, groen, gemberenz. Vrijdagavond tot9uuropen Géén UI. of schrift. De organisatoren van het DWS- pinkstertoernooi hadden zich geen be tere weersomstandigheden kunnen wensen. Het pinksterweekeinde Dat van DWS is dan ook uitstekend geslaagd. Door de deelneming van het Duitse SUS had het toernooi nog een internationaal tintje gekregen en even als verleden jaar nam deze buiten landse ploeg ds Rynmondbeker mee naar huls. Zaterdag nam de jeugd bezit van het handbalcomplex, zo uniek gelegen in het park Thurlede. Maar liefst 350 jeugdige handballers en -sters, hebben een fijna sportdag gehad, waar zij zich geheel uit hebben kunnen leven in hun sport. Bij de jongens was het Zandvoortmeeuwen dat met de eerste prijs naar huis ging. De meisjes van DWS zorgden er voor, dat de prijs voor de meisjes in Schiedam bleef. Zondag en maandag waren voor de senioren. Vooral zondag viel er dik wijls te genieten van uitstekend hand bal. Vooral bij de heren liet het Duitse SUS zien hoe er gespeeld moet wor den. Bikkelhard, maar altijd sportief werd er om de punten gevochten, met als resultaat de eerste prijs. In de fi nale moest het Haagse Hellas in de Duitse gasten met 64 de meerdere erkennen. Bij de dames waren in de finale doorgedrongen Atletha en Hellas. Na een spannend duel werd Atletha win naar. De reserveteams kwamen za terdag in het veld en bij de dames bleek het team van DWS oppermach tig. Het veroverde de eerste plaats, door alle wedstrijden te winnen. UVG werd tweede en Hollandiaan derde. Minder fraai maar» heel spannend was het verloop bij de reserveteams van de heren. Eerste werd hier Con cordia uit Haarlem. Bij de prijsuitreiking dankte de heer ,J van Weelie, de nieuwe voor zitter van DWS de heer Rein Sonius die met zijn staf voor de goede organi satie zorgde. Een dankwoord was er ook voor de heren scheidsrechters. DWS kan met trots terugzien op een uitstekend tneraoa*. Als doe-het-zelvers een klusje op gun knappen in huis, om het goedkoop te houden, dan is 't toch niet de bedoeling om voor de materialen te veel te betalen. En voor die mensen verkopen wij nu een grote partij kunstleer. Kunstleer, dat zich subliem laat verwerken en dat een on gekend mooi resultaat geeft, gegarandeerd kleurecht, koude én warmte bestendig is... per meter voor nog géén drie gul- Wat was het tweede pinksterdag gezellig druk rondom de terreinen van SFC in Thurlede. SFC organiseerde weer het bekende veteranentoernooi voor de Schiedamse verenigingen. Het leek daar op dat prachtige complex wel een familiereünie. Moeders sjouw den of zaten met de kinderen heerlijk in het gras en de pa's speelden voet bal. De weersomstandigheden zaten deze keer geweldig meer en het was dan ook geen wonder dat er zo veel publieke belangstelling bestond voor dit toernooi. De geplande sportweek van de SBLO gaat dit jaar niet door, zo lezen we in het blad Kontakt. In de offici ële mededelingen staat daarover het volgende: „Ons „leve de sportwéék" in het vorige Kontakt blijkt wat te snel ge roepen; we hebben namelijk moeten besluiten de sportweek niet eind sep tember a.s. doch begin februari 1969 te houden. Dat vindt niét z'n oorzaak in het (toch wel wat teleurstellende) feit, dat op onze oproep tot het doen 7 opgaven voor medewerking er Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit kunstleer, met vele jaren garantie, kleurecht, in ei groot aantal kleuren, 130 cm breed, per meter Vrijdagavond tot 9 uur open GMn Ut. of schrift, but i gewend wat te moeten „trek ken". De oorzaak van het uitstel ligt in de Olympische Spelen van oktober as.; aan dit evenement hebben we eer lijk gezegd bij de oorspronkelijke planning van onze sportweek volko men voorbij gezien. We zijn erop ge wezen door de sportbonden met wie we in contact traden om bepaalde na tionale of internationale wedstrijden op onze sportweekagenda te krijgen; zij moesten ons teleurstellen omdat vele topsportmensen (en daap ging zt ons juist om) niet zouden kunnen mee werken. Daar komt in het algemeen nog bij dat het twijfelachtig is of wij zo kort voor een evenement als de Olympische Spelen voor een eigen Schiedamse sportweek wel voldoende publieke belangstelling zouden mogen verwachten. Daarom verschuiven we de sport week naar begin februari 1969! Wij vinden dat het bestuur in deze een zeer juiste beslissing heeft geno men. Het gaat immers niet alleen om actieve recreatie, maar ook om de passieve. Indien men een sportweek zou organiseren louter en alleen met deelnemers uit Schiedam, dan komt er van de passieve recreatie niets te recht. Naar die Ontmoetingen zou al leen de meest fervente clubaanhanger komen kijken en dat is niet de bedoe ling. In een vorige sportgrabbelton heb ben wij vermeld dat de tafeltennisver eniging Noad de heer Knikkenberg had gecontracteerd als trainer. Wij vermeldden toen, dat de heer Knik kenberg lid was van Xerxes en over schrijving had gevraagd naar Een dracht. Dat bericht bleek onjuist te zijn, aldus de heer F. J. Guise, voor zitter van Xerxes. Wij willen dit dan ook rectificeren. Maar er gaan ge ruchten, dat Xerxes gaat fuseren met Eendracht en als dat waar zou zijn, is die overschrijving ook niet meer nodig. Ten slotte nog iets over het ABC- voetbal. De Algemene Bedrijfs Com petitie bestaat dit jaar tien jaar. Het bestuur wil dat niet ongemerkt voor bij laten gaan en zo is er een feest commissie benoemd, die de organisa tie van de jubileumviering op zich heeft genomen. Tal van plannen zijn er gemaakt en ten slotte is er een feestcommissie benoemd, die de orga nisatie van de jubileumviering op zich heeft genomen. Tal van plannen zijn er gemaakt en tenslotte is er een feestavond uit de bus gekomen die er wezen mag. Dat zal gebeuren op 7 september in de sporthal Margriet. Medewerking zullen verlenen o.a. „Soul Sound", De Wolgazangers, Joop Walvis of Stef Meeder en een dans- orkest, waarvoor men in onderhande ling is met het orkest van Willy Schob ben. Als gastheer zal optreden Her man Emmink. Daar is geld voor no dig en daarom is men gestart met een loterij. Er zullen 5000 loten aan de man of de vrouw moeten worden ge bracht en als wij het schrijven van de heer Verlinde, de voorzitter van de ABC goed begrijpen, dan zal 't Schie damse pupillenvoetbal bij deze loterij welvaren. te bijten ruimschoots blijk van zijn aawezigheid in dit unieke brok cul tuurwater. Ook enkele flinke palingen lieten zich verleiden om de malse mestpieren te pakken wat voor hen het einde van hun bestaan beteken de. De houder van de wisselbeker, de heer Blom, was aanwezig om te trachten zijn beker te prolongeren. Wel ving hij enkele mooie karpers, maar de gezamenlijke lengte zette geen zoden aan de dijk. De titel was weggelegd voor de heer D. Kruis- kamp die een karper ving van 66 cm lengte. De heren J. Wenink en J. de Held deelden met een karper van; 65 cm de tweede plaats; 4. J. v.d. Tüjm, 5. A. van Zouwen. Ook de jeugd was goed vertegen woordigd bij dit karperfestijn. Peter Jongeneel zeven jaar oud en bijna evenveel turven hoog sloeg een flinke karper aan de haak die hij zowaar in het schepnet wist te krijgen. De meetplank wees uit dat zijn „kan jer" 51 cm lang was. Zelf mocht Pe ter zijn vangst deskundig in het wa ter terug zetten. Voor de pupfllenprijs kwam hij echter niet in aanmerking aangezien Peter van Wolferen later kwam aandragen met een vis die de 59 cm haalde^ De prijzen bestonden uit waarde bonnen waarvan één beschikbaar ge steld door de eigenaar vaïi het Thee huis „De Kethel", de heer Joh. Du- puis. met zes roltrappen naar boven en naar beneden Helemaal passend bij de vlugge, vlotte tienermode zijn deze ballerina's In de meest mo derne kleuren met zwart ge- paspeld en met open of gesloten hiel. Makkelijke schoentjes, voor de zomer, voor thuis of in de vakantie langs vreemde boule vards te flaneren... en U koopt ze nu, voor een'spotprijs, per paar voor nog géén twee Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze schattige ballerina's met leuke ruitjes tegengevoerd met open of gesloten hiel, in de kleuren zwart, geel, oranje, groen en gebroken wit, maten 36 t/m 41 per paar* -S*v{ 1 t Vrijdagavond tot 9 Giin uf. of schrift, bost

De Havenloods | 1968 | | pagina 4