nonopole TiF H1VFNT fllflTkx PARKET 1#i j iii\i^ii i Tienjarig bestaan parochie wordt passend gevierd Schiedamseweg weer voor verkeer open f9.90 p.m.2 GROEN0OO Moeilijkheden in Orpheus: Storm in een glas water VADERDAG Collega Jop vindt 'l nu toch welletjes KREUGER Avondvierdaagse start 17 juni KUNSTGEBITTEN Dit is Groenoord de nieuwste stadswijk van Schiedam met een toe komstig inwonertal van rond 40.000, van waarvan ongeveer de helft er thans reeds woont. Een stadswijk met veel groen en open ruimte, waar de flats per dag ..groeien'". De"Ifens van Groenoord-Noord is bereikt, dan volgt nog Woudhoek en dan zal Schiedam volgebouwd zijn. Op deze luchtfoto ziet men op de voorgrond de Laan van Bol 'Es, rechts bovenaan een deel van Kethel en links de grens van het recreatiegebied Midden-Delfland. De Parochie O.L. Vrouwe Visitatie aan de Dr. Schaepmansingcl te Schie dam gaat bijzondere dagen tegemoet. Op 21 juni 1958 werd de parochie ge sticht, zodat op die datum nu het tienjarig bestaan zal worden gevierd, waarvoor een stijlvol programma is samengesteld. Pastoor J. J. Ouds hoorn heeft ons hierover een en an der verteld. Begonnen wordt zater dagavond 15 juni. Dan spreekt lector Leo Aarts van de Kath. Hogeschool te Amsterdam over het onderwerp: ..Kerk zwn in deze tijd". Over dit thema zal hij ook zondags spreken. De viering wordt dan voortgezet vrij dagavond 21 juni met een orgelcon cert door Jan Smit. organist van de St. Jacobuskerk aan de Parkstraat in Den Haag. Het orgel van de parochie heeft in dertijd dienst gedaan in de wijkkerk in de Aleidastraat en werd na de bouw in de nieuwe kerk aan de Schaepmansingel gepiaats Het is in middels uitgebreid en vernieuwd en organist Jan Smit zal laten horen, wat er nu in het orgel zit. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het Utrechts Byzantijns Koor, dat gezangen zal uitvoeren. Het ge heel krijgt het karakter van een ge zellige avond. Zaterdags is er aan gezamenlijke Eurcharistieviering en wordt de Mis „Vrede op aarde" uitgevoerd, ge componeerd door Henk Govaert. Het koor van dames en heren zingt onder leiding van de heer Gerrit Beekman, terwijl de heer Govart op het orgel begeleidt. Om half zes zondagmiddag is er een jeugddienst, verzorgd door leerlingen van het St. Liduina-Ly- ceum, waaraan medewerking wordt verleend door het koor van de St. Jo- zephschool onder leiding van Broeder Valerius. Reeds eerder heeft deze parochie van zich doen spreken door bepaalde activiteiten. Ze heeft men weduwen en weduwnaren in de parochie met een geschenk verrast en ditmaal zul len de vrijgezellen een bijzondere at tentie ontvangen. Het fraaie kerkge bouw zal op passende wijze worden versierd. De parochie ontving haar naam, nadat zij aanvankelijk ook ver bonden was geweest aan de St. Li- duina'kerk. De bijkerk aan de Aleida straat ontving later de naam van O.L. Vrouwe Visitatie en deze naam werd dus overgedragen naar het kerk gebouw, dat in 1962 in gebruik werd genomen. De parochie omvat voornamelijk het westelijk stadsdeel, dus vanaf de Liduinastraat langs de r.k. begraaf plaats en het Dr. Wibautplein. Gelijk tijdig met de viering van het tienja rig bestaan, zal nu de heer J. C. Ver schoor. gedurende het bestaan van de parochie secretaris van het Kerkbe stuur en ook van de toenmalige Bouw commissie, zijn taak neerleggen. Een enorme hoeveelheid werk is door hem in die tien jaar verzet. Het afscheid zal plaats vinden in meer besloten kring zaterdagavond in de pastorie, na de Eucharistieviering. Nadat meer dan een jaar de Rot- terdamsedijk (eigenlijk Schiedamse weg) tussen Schiedam en Rotterdam gedeeltelijk voor het verkeer afgeslo ten is geweest en gebruik moest wor den gemaakt van allerlei omwegen, is aan dit ongerief een einde ge maakt- Thans is nl. ook de tweede rijbaan, die in de richting Rotterdam voor het verkeer opengesteld. In ver band met de Deltawerken, moest de dijk worden opgehoogd welke gelegen heid te baat is genomen diverse an dere verbeteringen aan te brengen, o.a. een asfalt wegdek. Bijeenkomst van comité Handhaving Statenvertaling Voor het plaatselijk comité tot Hand having van de Statenvertaling Schie- dam-"Vlaardingen zal 20 juni in het Ge reformeerd Jeugdhuis, Lange Haven 97 Schiedam om 20.00 uur voorgaan ds. E. Venema, chr. geref, predikant te ZwijndrecJat, zou niet graag zo'n chique houten vloei hebben En dan zelf gelegd Niemand die u dat verbetert. Want uw handigheid en Inzicht ons gaaf materiaal garanderen u dan een fraaie, rijke, warme vloer die een mensenleeftijd meegaat. Origineel Regina-Mahonie. Kom kijken op onderstaande adressen, of vraag het gratis vloerenboekje monsters. Nog meer van deze goedkope en fantas tische aanbiedingen op Doe het Zelf gebied vindt u in het GRATIS GROENE BOEKJE 5 pagina's met maten en prijzen van out, triplex, board enz. Vandaag gebeld, lorgen besteld. .Je grootst gesorteerde DOE HET ZELF SPECIALIST, met de betere kwaliteiten. Iedere dag geopend van half 9 tot 6 uur. Nieuwe Binnen weg: 396 Tel. 23 56 05 Korenaarstraat 61-63 Tel. 23 08 03 Bergselaan 214 Tel. 28 1167 Burgemeester uitbreiding firma Dries van net pand aan de Bokelweg 100, in gebriak genomen, dat voor het bedrijf een be langrijke verbetering betekent. Op 11 april 1920 werd door de heer L. H. Dries aan de Westmolenstraat het bedrijf op bescheiden wijze begon nen. Het was toen passend in die tijd een rijtuiglakkerij en huisschildersbe drijf. Het kapitaal bestond uit twee handen, vakkennis en doorzettingsver mogen. Toen geleidelijk aan meer auto's op de weg verschenen, volgde een om schakeling en ging de heer Dries zich ook toeleggen op het spuiten van auto's. Dat bedrijf breidde zich vrij snel uit. zodat er diverse verhuizin gen volgden. In 1961 werd een geheel nieuw pand aan de Bokelweg betrok ken, waarbij evenwel gezien het verleden al dadelijk rekening werd gehouden met mogelijkheden tot uit breiding. Dat is er dan nu van gekomen en burgemeester H. Roelfsema heeft de officiële opening van de uitbreiding verricht. Daartoe reed de burgemeester in een Buick van 1923 het terrein op. Een orkest zorgde voor'de muzika le omlijsting. In een toespraak schet ste de burgemeester de ontwikkeling van het bedrijf en sprak zijn waarde ring uit voor hetgeen tot stand is ge bracht. Hij vond het een bijzondere prestatie om een klein stuk grond zo intensief te benutten. In het pand is de nieuwste appara tuur aangebracht voor de plaatwerke rij en spuiterij waarbij vooral aan de luchtverversing veel aandacht is be- Actie Hoogstraat-winkeliers De winkeliersvereniging Hoogstraat gaat een actie voeren, die het moge lijk moet maken plm 400 kinderen een dag een uitstapje te laten maken. Menmoet daarvoor op een formulier, dat "dooi de winkeliers beschikbaar wordt gesteld, een slagzin samenstel len en enkele vragen invullen. Bij een controle op de Horvathweg heeft de politie tegen tien autobestuur ders proces-verbaal opgemaakt, we gens overschrijding van de maxi mumsnelheid. De secretaris van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor, de heer J. de Koster heeft ons een uitvoerig schrij ven gestuurd vergezeld van een aan tal bijlagen ter motivering van het besluit, dat hij nu, na 26 jaar lidmaat schap waarvan 22 jaar als secretaris, uit het koor is getreden. De achter grond van dit besluit ligt in een con flict met de huidige dirigent van het koor, de heer Chris Verhoog. Tijdens een repetitie zou deze nl. zeer onaangename verwijten tot de heer De Koster hebben gericht en naar de heer De Koster in diens schrijven uiteenzet, heerst er reeds lange tijd een gespannen toestand in het koor. Later bleek hem. dat het bestuur zjch stelt achter het standpunt van de dirigent. Ook distancieert het be stuur zich van een brief, die de heer De Koster aan de dirigent heeft ge schreven en waarin tal van verwijten worden opgesomd en geconstateerd wordt dat hét ledental van Orpheus zich in dalende lijn beweegt en dat ook de publieke belangstelling bij de concerten gering is. De heer De Kos ter merkt zelf op, dat de aanleiding tot zijn besluit ridicuul is doch dat het geheel een vreemde gang van za ken is. Het bestuur van Orpheus heeft de heer De Koster medegedeeld, dat het met de heer Verhoog op de ingesla gen weg wil voortgaan. Alhoewel het bestuur van mening is. dat de heer De Koster als secretaris grote kwali teiten bezit, ziet het alleen een mo gelijkheid tot samenwerking, indien geen van de bestuursleden de demo cratische regels van het spel negeert. Bestuursstandpunt „We vinden hét een nare kwestie, dat een verdienstelijk secretaris met 22 jaar ervaring op deze wijze meent te moeten bedanken als lid. We heb ben in deze kwestie alles met tegen zin gedaan, omdat het in feite een persoonlijke zaak is, die niet in het openbaar behandeld dient 4e wor den". aldus het standpunt van het be stuur van Orpheus" over de „kwes tie De Koster". Tijdens een bespreking deelde het bestuur ons mee over deze gebeurte nissen er aanvankelijk het zwijgen te hebben willen toedoen, doch nu de heer De Koster een en ander in de openbaarheid heeft gebracht alsnog het bestuursstandpunt kenbaar heeft willen maken. De heer Verhoog had zich nl. bereid verklaard om ..sans rancune" de kwestie te passeren, doch kennelijk bleek de heer De Kos ter daarmee niet tevreden. Inmiddels stelde de buitengewone le denvergadering, door plm. vijftig le den bezocht, zich unaniem achter het bestuursbeleid in deze kwestie. De heer Slouthandel verklaarde zich be reid het secretariaat waar te riemen. WORDT VOOR HEM EEN SUCCES, ALS WIJ U MOGEN ADVISEREN DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM Broersvest 6 - Tel. 26.82.06. De man wiens foto we hierbij af drukken, is in het Schiedamse stads beeld een bekende figuur. Wie hem niet kent uit persoonlijk contact en dus beroepsmatig, zal hem toch vaak hebben gezien bij tal van gebeurte nissen in onze stad. Collega Joppe is de man van de oude stempel hij fietst niet, rijdt evenmin auto en zelfs de autobus heeft geen vaste klant aan hem. de heer Joppe is iemand die veelal nog te voet gaat. Het leven van de journalist in de ze dagen mag nog zo enerverend zijn. de heer Joppe heeft er zijn kalmte bij kunnen bewaren en als voetgan ger aan het verkeer deelgenomen. Dit betekent allerminst, dat hij het rustig aan deed integendeel, er waren wei nig evenementen, en vergaderingen waar hij ontbrak. Doch nu. bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd, vond hij het toch welletjes en achtte hij de tijd gekomen, om het rustig aan te doen. De heer Joppe kwam na zijn gym nasiale opleiding als corrector in dienst bij de vroegere Schiedamsche Courant". Na in later jaren diverse andere journalistieke posten te heb ben waargenomen, kwam de heer Joppe in dienst van het dagblad ,,De Rotterdammer" voor de nieuwsver- zorging van de Schiedamse editie. Hij deed dit vol ambitie en in het hetero gene groepje Schiedamse journalisten nam hij een eigen plaats in. Niemand deed tevergeefs een beroep op zijn collegiale hulp. zijn gemoedelijkheid werd welhaast spreekwoordelijk. Met groot optimisme gaf hij zich in volle plichtsgetrouwheid aan zijn werk ten dienste van zijn krant. Zijn Schiedamse collega's hebben zijn af scheid dan ook niet zonder meer voor bij laten gaan. Allereerst heeft bur gemeester Roelfsema 's morgens de heer Joppe op het stadhuis ontvan gen en hem dank en waardering be tuigd namens het gemeentebestuur, voor hetgeen de heer Joppe in de ve le jaren mede in het belang van de Schiedamse gemeenschap heeft ge daan. Later in de kring van de collega's, heeft de commissaris vak politie, de heer C. van der Haagen eveneens van diens erkentelijkheid doen blij ken en geconstateerd, dat de heer Joppe een graag geziene figuur ook op het hoofdbureau van politie is, bij de dagelijkse conferentie met de Schiedamse journalisten. De oud commissaris van politie te Schiedam, de heer K. Rijpma was uit Haarlem overgekomen om dit afscheid bij te wonen. Uiteraard'werden diverse af scheidsgeschenken aangeboden, waarbij ook mevrouw Joppe niet was „We betreuren de gang van zaken en ook het persoonlijk schrijven aan de heer Verhoog, maar de vergade ring besloot eveneens het schrijven van de heer De Koster voor kennis geving aan te nemen", zo deelde de voorzitter, de heer Piet Smit ons mee. Hij verklaarde overigens, dat de si tuatie in het koor verder niets te wen sen overlaat, zoals vrijwel alle vere nigingen, heeft ook Orpheus te kam pen met de afnemende belangstelling voor het verenigingsleven, doch het ledental mag goed worden genoemd, zodat er geen sprake is van een ver deeldheid. De buitenstaander zal zich slechts kunnen verwonderen over het feit, dat volwassen mensen om zulk een onno zele kwestie als waarvan hier sprake is, zoveel rumoer maken; een vereni ging met het predikaat „Koninklijke" beslist onwaardig. Het beste is dit incident zo spoedig mogelijk te verge ten! Hoogstraat 2 Schiedam Tel. 268808 Donderdag 8, Vrijdag 1-9.IS. Zaterdag 2-7-9.15. Zondag 7-9.15, Dinsdag 8, Woensdag 8. HET RODE KAPERSCHIP DOUGH McCLURE GUE STOCKWELL JILL ST. JOHN Flitsende degens en rokende pisto len in een meeslepend gevecht. Universal-I In kleuren Zondag 2-4.15, Woensdag 2. DE MARINE VOELT NATTIGHEID MEISJES OP HET SLECHTE PAD MARY MURPHY NORMA EBERHARDT MICHAEL CONNORS Een schokkend verhaal over mo derne, jonge mensen, die voor niets terugdeinzen. Regie: PAUL HENREID Universal-International Dinsdag 17 juni stond voor de der de achtereenvolgende maad de geza menlijke Schiedamse avondvierdaag se weer in de sporthal „Margriet". Waren het de eerste maal 2600, de 2de maal 3200 deelnemers di vaja. start gingen, dit jaar verwachten de organisatoren ruim 4000 wandelaars. Om al deze wandelaars vlot van start te doen gaan, verzoekt men de deel nemers en deelnemende verenigin gen om toch vooral vóór in te schrij ven, om zodoende een opeenhoping van na-inschrijvers te voorkomen. De voorinschrijving sluit op 15 juni. na die datum kan men zich ook nog mel den maar dan moet 25 ct. meer wor den betaald voor administratiekos ten. Bovendien is het dan niet zeker dat men direct na afloop van de avondvierdaagse de beloningen in I ontvangst kan nemen. Groepen beta len bij na-inschrijving 75 cent meer De feestelijke intocht zal ook dit jaar weer groots zijn, want vele mu ziekkorpsen hebben hun medewer king toegezegd. Het opstellen ge schiedt op de Warande en Westerka de. om zo met bloemen beladen de laatste resterende kilometers naar de finish de „Sporthal Margriet" af te leggen. De deelnemende muziekkorp sen zijn: O.B.K. met zijn drumband, Harpe Davids, Gusto met zijn drum band, de drumbands van de gymnas- tiekver. Excelsior en D.O.K. Inschrijfadressen: J. F. Bakkeren, Rembrandtlaan 15a, Schiedam tel. 263168. V.V.V.-kantoor, Plantage 2, Schiedam, tel. 266000. Inschrijfgelden bedragen tot en met 14 jaar f 1,25 afstand 10 kilometer, personen van 15 jaar en ouder f 1,75, zij kunnen zowel aan de 10 als aan de 15 kilometer deelnemen. Datum: maandag 17 juni kan er alleen gestart worden door die deelnemers die op een van de andere avonden verhin derd zijn. Officiële start; dinsdag 18 juni a.s. Overigens gaat de heer Joppe, af gezien van de korte vakantie die hij nu geniet, niet geheel op zijn lauwe ren rusten. De journalistiek laat hem niet los. Zijn studie op kunstzinnig en literair gebied geeft collega Joppe bovendien nog bezigheid genoeg! Maar de Schiedamse journalistiek mist in hem toch een markante fi guur, aan wie men prettige herinne ringen. zaLbewaren! LEO 't HART. REPARATIES U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. 010-12.60.10 Te bereiken met tram; 1, 3, 8, 8 en buslijn 32, 34, 38, 45, 49, 49a. 'mb^"""'W ^^b 90 VPVMK mm abbi jaargang no. 33, donderdag 13 juni 1968

De Havenloods | 1968 | | pagina 1