FUUTJES en BOLLEN „In Spanje kreeg ik zomaar een stokoud skelet cadeau'' TELE-focus op: Christine van Deutekom, vermaard opera-zangeres lekkere broodjes onderweg.:. BRIDGE-INSTUIF S.G. Handig om nu een salarisrekening te hebben bij Mees Hope! Mees Hope Hans Groenenboom verzamelt stenenfossielen enz.: CE HAVENLOODS DONDERDAG 20 JUNI 1963 met zes roltrappen naar boven en naar beneden U hoeft niet eens de mode op de voet te volgen... maar deze modieuze corduroy schoe nen, die zo uiterst licht en ge makkelijk zitten, zijn voor zomer en vakantieplannen 't einde... Een vlotte sportieve schoen, met crêpe-zool, linnen binnen voering en met gevlochten touwrand gegarneerd, op en top zomers, makkelijk en leuk spor tief. Nu koopt U deze Ideale schoe nen in een mooie kleur beige, per paar voor nog géén acht sulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze corduroy schoenen voor dames en heren, met ruimte voor 6 tenen, in beige, maten 36 t/m 46, per paar voor Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén ttl. Of schrift, bat. Aanbieding schilderij Tijdens een bijeenkomst op maan dag 24 juni in het Stedelijk Museum Schiedam zal de aanbieding plaats vinden van het schilderij ..Circuit Zandvoorl" vervaardigd door Kees .Bohemer), welk schilderij door da bankiersfirma Mees en Hope ter ge legenheid van het halve eeuwfeest van het kantoor Schiedam aan het Museum is geschonken. J. C Verschoor moet zijnJ- C A Schoof In ons blad van vorige week is in het bericht van het tienjarig bestaan van de Parochie O.L- Vrouwe Visita tie een fout geslopen. Als naam van de secretaris van het kerkbestuur schreven wij de heer J. C. Verschoor. Dit moet echter zijn J. C. A. Schoof. met zes roltrappen naar boven en naar beneden Nu verkopen wij een complete spuitset. niet alleen voor de bloementuin, maar ook bijzon der practisch voor het wassen van de auto, de ramen en de pui. 15 Meter plastic tuinslang, compleet met waterdiefje, spuit- stuk en slangklemmen, koopt U nu vcior nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij - in ons tuincentrum boven - deze spuitsets. 15 meter tuin slang, compleet met water diefje, spuitstuk /JkQ en slangklemmen m *yQ voor Slanghaspel voor de tuinslang 1.75 Vrijdagavond tot 9 ui Deze week hebben we „Telefo- cus gericht op de vermaarde so praan Christine van Deutekom, vrijdagavond te zien en te horen op Ned. I. Over de hele wereld geniet ze een grote faam als opera zangeres. Er zijn mensen die er zelfs 160,- voor over hebben om haar te horen. Meestal zingt ze „De koningin van de nacht" uit Mozart's „Zauberflöte", Géén tef. of schrift lof over haar. Die roeim brengt haar nu ver weg. Zo ook in New York, waar Christine met het vermaarde Metropolitan Orchestra werkte. ,,Een grootse stad", vertelt Christine, ..waar je gauw op uitgekeken bent. De mensen zijn er koel en zakelijk. En wat doe je 's aVonds als je niet optreedt? Alleen uitgaan doe je niet. En daar zit je dan op je flatje, 's Avonds ging ik vroeg naar bed, om 9 uur soms al. want wat moest ik an ders doen? Ik kon wel uit, maar ik wou alleen met kennissen of getrouwde mannen en die hadden hun eigen vrouw. En aan ander gezelschap had ik geen be hoefte, daarvoor houd ik teveel van mijn eigen man en kind. „Heimwee, dat was soms wel erg", zegt Crhisti- ne. „maar ik belde vaak naar huis. Het heeft wel honderden guldens ge kost, maar dat had ik er graag voor over. Als ze me de volgende dag mijn koffertje hadden haten pakken, was ik zo gegaan." Thuis is Christine een gewone huis vrouw. Ze is niet te onderscheiden van de andere huisvrouwen als u haar ziet lopen. Toch is ze op het toneel de koningin en loopt en gedraagt zieji zo. „Ja. als ik op ga voel ik me veran deren, ik ben en voel me de koningin. Maar zodra ik weer achter de coulis sen sta, is het over. Dan ben ik weer gewoon Christine". Christine is een vlotte persoonlijk heid, als ze de kamer binnenkomt. Ze spreidt een spontane gezelligheid om zich heen en iedereen voelt zich ge lukkig in het gezin. Dochter Irma zet* de lekkerste koffie. Man Jacob helpt haar ook als ze het druk heeft. Als hij er niet was. zou ze beslist haar paspoort vergeten als ze op Schiphol stond, of haar muziek die ze 'moet Zin gen. ,,Wat is er nog meer te vertellen? Ach ik ben een gewoon meisje, opge groeid tussen gewone mensen. Ik heb eerst de school voor detailhandel doorlopen. Toen ik 16 jaar was wilde Zoals reeds eerder werd vermeld, organiseert Bridgeclub Schiedam West in samenwerking met de Schie- damse Gemeenschap een bridge-in- stuif voor paren, waaraan aantrek kelijke prijzen zijn verbonden. Van deze serie van zeven avonden zijn er reeds drie gespeeld en het aantal deelnemers heeft alle ver wachtingen overtroffen, zodat met redht van een succesvol bridge-eve- nement kan worden gesproken. Brid geclub Schiedam West heeft besloten voor deze in de toekomst jaarlijks te houden instuif een fraaie wisselbeker beschikbaar te stellen en de organisa toren verwachten dan ook een nog grotere toeloop van deelnemers. Alle Schiedamse bridgeparen zijn welkom op de eerstvolgende vier donderdag avonden in zaal Tivoli aan de Nieu we Haven 237, Schiedam. Al jarenlang is het clubblad van de rennersclub Schiedam gecombi neerd met dat van de Rennersclub Rotterdam. Reeds enkele maanden is deze samenwerking op verzoek van Rotterdam geëindigd. Schiedam ver zorgt nu het clubblad in dezelfde stijl als voorheen geheel alleen. De ren nersclub Rotterdam bracht in het gezamenlijke clubblad natuurlijk ook een deel van de advertenties aan en die bron van inkomsten is Schiedam nu kwijt. Het doet daarom een drin gend verzoek aan de leden adver teerders te vinden voor het eigen clubblad. Helaas de medewerking van de leden was gering en secretaris Letterman heeft zijn schouders er on der moeten zetten om toch adverteer ders te vinden. In een bestuursmede deling in het laatst verschenen club blad worden de leden opgewekt voor advertenties te zorgen. ik zelf een winkeltje, en begon een kousenzaakje. Dat verkocht ik weer toen ik ging zingen. Op mijn 19e jaar kreeg ik een beurs voor het conserva torium". Ze had toen weinig vrienden en de mensen behandelden haar ge woon. Tegenwoordig merkt ze duide lijk het verschil. „Denmensen zijn at tenter en doen meer voor je. Maar het doet me toch niet zooveel. Ik heb mijn Jacob, en samen met mijn doch tertje Irma betekenen ze alles voor me. Thuis met hen. ben ik het ge lukkigst. Er zijn natuurlijk soms wat kleinig heden. maar die kruiden de gezellig heid. Zo heeft mijn man b.v. de ge woonte om te laat aan tafel te komen. Hij is verzot op zijn spoortreinen en als ik hem roep voor het eten, komt hij halverwege de maaltijd. Maar ver der is hij een schat. Hij is geduldig en helpt me. Ik kan het niet helpen, dat ik soms nukken heb. Meestal vlak voor het optreden. Dan ben ik ner veus. soms bang en kan me ergeren. In New York b.v. was het ook zo, tot ik de souffleur in zijn hokje zag zitten gapen. Ik dacht toen: „Ach, de stakker, zijn hoeveelste „Zauber flöte" zou dat nu wel zijn?" En met een was het over. Het is maar net hoe je het leven bekijkt. Zo is het met alles. Ik houd van bloemen. An jers bijvoorbeeld ruiken zo lekker. En die zeldzame bloem, de passi flora, die vind ik prachtig. Mijn privé-leven is wat beperkter geworden. Maar we genieten, als we platen draaien. Mu ziek al naar gelang je stemming. Ik vind „Die lustige Witwe" en het ..Kat tenduet" van Rossini erg mooi. Van Mozart ben ik erg gaan houden door mijn werk. In het nieuwe seizoen ga ik naar Londen en Frankfort voor de Zauber flöte en ze hebben me nu al voor 1970 in New York gevraagd en dan ook naar Canada. Maar we zien wel, ik leef niet zover in de toekomst. met zes roltrappen naar boven en naar beneden Gun Uzelf en anderen toch wat luxe en leg voortaan op de bed den eens deze prachtige lakens met fraai geborduurde rand. Graslinnen lakens en slopen van een prima kwaliteit, apart afgewerkt met galon in diverse Deze één- en tweepersoons lakensets bieden wij nu aan voor een prijs die binnen ieders bêreik ligt. 1-persoons laken 150x220 met sloop 2-persoons laken 180x230 mei 2 slopen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige graslinnen akens en slopen met ge- deurd geborduurd galon. Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén tel. of schrift, bat. (de bank waar u ook gemakkelijk kunt parkeren) Van deze rekening, die wij de Persoonlijke Rekening noemen, hebt u veel profijt. Om er uw salaris op te laten storten, voor het ontvangen van andere inkomsten en voor het verrichten van al uw betalingen. Steeds terug kerende betalingen zoals b.v. huur en abonnementen, verzorgen wij voor u. Eén opdracht aan ons is voldoende. Voortaan kunt u zelfs contant betalen zonder geld-op- zak. Met de Betaalcheques. Vanzelfsprekend ontvangt u van iedehe bij- of afschrijving bericht. Komt u eens langs wanneer u meer wilt weten over onze dienstverlening. Er ligt een informatieve folder voor u klaar. BANKIERS SCHIEDAM Volgende maand vertrekt de 20-jarige Hans Groenenboom uit Rotterdam naar Turkije. Twee maanden lang gaat hij in de om geving van Samardi, een klein plaatsje ten zuid-oosten vèn An kara de Nederlandse geoloog Van der Klein assisteren. De heer Van der Klein is al enkele jaren op uitnodiging van de. Turkse r.ege- ring bezig ertsvelden op te sporen in Turkije. Het project Is nu zover dat bekend is waar de erts zich ongeveer be vindt. Hoeveel het is en waar precies moet nog onderzocht worden. Dat gaan Hans, die mijnbouw in Delft studeert, en een medestudent nu doen. Hans vertelt: „De heer Klein belde me op of ik er voor voelde hem te komen assisteren. Ja, het is na tuurlijk een geweldig aanbod. Wij zullen de erts moeten gaan opsporen en in kaart gaan brengen. In de buurt van Samardi is antimonenerts gevonden, in korreltjes zand langs de rivieroever. Dat betekent dat er in de buurt meer erts moet zijn. Wij zullen stroomopwaarts, gaan zoeken. De apparatuur die we daar voor nodig hebben némen we uit Delft mee. We gaan heen met het vliegtuig en terug komen we met de heer Van der Klein met de auto. Ik had het plan om van de zomer naar Duitsland te gaan om daar te teke nen, maar dit is natuurlijk een bui tenkans. Ik hoop in Turkije ook nog bijzondere vondsten te doen voor miijn verzameling. Er komen in Tur kije namelijk nogal veel wolfram ertsen en vulkanisch glas voor. Hans heeft in zijn kamer in het ouderlijk huis aan de Strevelsweg 220 een enorme verzameling minera len. In keurige zelfgemaakte kasten langs de muur heeft hij dé half-edei- stenen, koralen, fossielen en andere vondsten ondergebracht. Het is een bonte verzameling grote en kleine stenen in de wonderlijkste kleuren. Ze zijn allemaal genummerd en ook de plaats van herkomst is genoteerd. „M'n eerste stenen kreeg i'k van mijn ouders. Dat is ongeveer zes jaar geleden. Ze kwamen terug van een vakantie in Zwitserland en hranVi. ten wat kristallen voor me mee. Ei genlijk waren ze helemaal niet zo bjizonder, je kunt ze daar gewoon langs de kant van de weg kopen. Vanaf die tijd ben ik me in geologie gaan verdiepen. Ik heb wat boeken gekocht en ben hier in Nederland gaan zoeken in grind'hopen len langs de oevers van de rivieren. Vooral in steengroeven in de buurt van Win terswijk in de mijnen in Zuid-Lim burg en in Brabant langs de grote rivieren heb ik wel leuke dingen ge vonden. Ook tijdens mijn vakanties in het buitenland ben ik altijd op zoek naar bijzondere stenen. Door mijn hobby ben ik ook tot de keuze van mijn stu die gekomen. Het is mijnbouw ge worden. Ik kan het namelijk prach tig combineren allemaal. Veel van mijn stenen zijn afkom stig uit Duitsland en Brazilië. Dat komt door mijn contacten die ik héb met mensen uit Idar-Oberstein in Duitsland. Idar-Oberstein is namelijk lange tijd het mekfca voor de ama teur-geologen gewees* omdat zich daar een bloeiende industrie in edel stenen heeft ontwikkeld. Geslacht na geslacht waren de bewoners van dit dorpje werkzaam in de slijperijen. Enkele zonen verhuisden op een ge geven moment naar Brazilië en von den daar diamant en turmalijn. Zo is er een hechte band ontstaan tus sen de tegenwoordige bewoners van de beide streken. Zeer oud skelet De 20-jarige Hans Groenenboom met een van de 1200 exemplaren uit zijn kleurige verzameling. gevonden laan de oevers van de Ebro in Spanje. Hij kreeg het skelet van een visser in een klein Spaans dorpje. „Ik wilde toch wel weten wat het precies was en hoe oud het on geveer zou kunnen zijn. Daarom heb ik dr. Huizinga van de Tellem-expe- ditie geraadpleegd. Hij schat dat het een man van ongeveer 40 jaar moet zijn geweest, een visser of jager te oordelen naar de gaatjes in de oog kassen die wijzen op een eenzijdige voeding. Bijzonder van vorm waren ook de scheenbenen. Dr. Huizinga schatte dat het skelet ongeveer 5000 d 8000 jaar oud is. Zeker weten doen we het natuurlijk niet. Daarvoor zou ik het naar Amerika moeten sturen. Maar, ja daar heb ik het geld niet voor, ik schat dat het gauw zo'n f500 gaat kosten. Om met andere amateur-geologen van gedachten te wisselen is Hans ook lid van de Nederlandse Geologi sche Vereniging Rotterdam, afdeling Waterweggebied. De Vereniging telt ongeveer 100 leden. Eenmaal in de maand wordt er een bijeenkomst ge houden en verschillende malen per jaar worden er excursies gemaakt naar bijvoorbeeld de Ardennen, de Eiffel of andere gebieden. Daarnaast is'hij ook nog bestuurs lid van de pas opgerichte onderafde ling Geologie van het NIVON. Deze afdeling organiseert cursussen geolo gie voor belangstellenden. Op het ogenblik worden ze nog geleid door een mevrouw uit Den Haag, maar in september zal Hans ze voor zijn re kening gaan nemen. Daarnaast houdt hij ook nog wel eens lezingen waar voor hij materiaal kan gebruiken uit zijn eigen verzameling. Naast al de ze werkzaamheden vindt hij ook nog tijd voor zijn studie in Delft. inlichtingen over de cursussen geo logie en over de vereniging kunnen worden verkregen bij het NIVON- centrum, Noordsingel 4a of bij Hans Groenenboom, telefoon 274099. HANNEKESCHREURS met zes roltrappen naar boven en naar beneden Als U er vroeg bij bent, heeft U de eerste en grootste keus uit deze prachtige partij Terlenka damesrokken. Terlenka rokken, met 2 plooien voor, geheel gevoerd, een prima kwaliteit en gemaakt in een af- kledend model, verkopen wij nu voor nog géén dertien gulden. tcrlenVta Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Terlenka damesrok ken in de maten 38 t/m 50 en In de kleuren bruin, camel, grijs, marine, zwart 4»^^ en groen #^^7 Vrijdagavond tot 9. uur open. Géén t«/. of schrift, bat.

De Havenloods | 1968 | | pagina 15