4g Excelsior won derby Israël Jubileert Sportgrabbelton Cricket Visdag voor bejaarden Dick Beek vol goede moed naar Telstar Concentratie van krachten in de tafeltenniswereld DRZ mag aan kampioenschap gaan denken 98 Kindvall blijft! LEO v.d VALK PASSAGE n0.14 DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 JUNI 1968 S'dam 4 met zes roltrappen naar boven en naar beneden Voor die kleinemeisjes, die al zo verrukkelijk IJdel kunnen zijn, verkopen wij deze «hanige zomerjurkjes voor prijzen, waarvoor U 't zelf niet' kunt maken... Leuke, vlotte zomerjurkjes, van mooie kwaliteit Mini-care cotton, in gezellig blauw-wlt streepmotiefje, keurig afge werkt, voor de leeftijd van 1-J- t/m 6 jaar, voor minder dan de halve prijs. De derby Hermes DVS-Excclsior heeft het talrjjke cricketpubliek veel genoe gen verschaft. Aan spanning heeft het dit jaar wel ontbroken, omdat de Thur- ïedebewoners het totaal van Hermes (152) voor het verlies van slechts 7 wickets passeerden, 152 voor 7. Net als vorige week tegen Rood en Wit II hebben de youngsters Van Gelderen en R. Schewe wederom laten zien over niet geringe battingkwaliteiten te beschikken. Bij Hermes was vooral R. Stouthandel met het wilgenhout uitstekend op dreef. Het bowlen van beide teams was nogal wisselvallig, wat niet te wijten is aan een inaccuraat veld In verband met het natte veld ver koos aanvoerder Stahlie van Hermes batten. In Bruning's eerste over imoest De Raay alweer paviljoen- iwaarts. Een eenvoudige bal carambo leerde via zijn bat in de palen. Ook Van Wijk was geen lang leven be- «setoren. 20 v. 2. Met Beyer en Stout handel op de mat keerde het tij. De te scheef en ongeïnspireerde bowlen de Exc-aanvai werd met verve be speeld. Vooral Stouthandel liet enke le fraaie slagen naar de leg-bounda ry en covers noteren. Wel had hij herhaalde malen Vrou we Fortuna aan zijn zijde, toen hij niet bij machte was lange ballen bui ten de off-stump naar behoren af te straiten en vaak moeilijke vangkan- sen op third man weggaf. Op 50 speelde Beyer een korte bal van Jan- se te hoog en werd voor 19 waarde volle runs door Putter in de gully in gerekend. Ook Meyer had zijn ant woord direct klaar op de matige Exc.-bowlerij. Vooral zijn slagen naar de leg-boundary waren een lust voor het oog. Met de lunch waren beiden ongeslagen en hadden 30 runs aan de ■core toegevoegd. De theorie, die uitgaat van het feit, dat onderbrekingen een slechte in vloed hebben op de battingprestaties bleek ook nu weer bestaandsgrond te hebben. Na nog enkele runs aan de score toegevoegd te hebben werd Meyer (32) verrast door een felle off- •cutter van Janse en ging lbw. Stout handel bleek niets meer van de sco ringsdrift te bezitten van voor de lunch. Vooral op Putter en Janse kon hij geen stroke play meer realiseren. Ook Bruning bowlde als een duivel. Na 16 runs aan de score toegevoegd te hebben werd Stouthandel het slacht offer van een grandioos staaltje fiel den van Duymel. Zijn verblijf aan de wickets had Hermes 65 runs opgeleverd. Na hem bleek niemand meer bij machte de Eurotours wil graag Uw gastheer zijn in dit unieke land. Een vakantie in Israël is onvergelijkbaar en onvergetelijk! Eurotours heeft een keuze uit 2 mogelijkheden: 1 week Nathanya en 1 week Jeruzalem 775.-of 799.- of een 15 daagse rondreis. 995.- Israël: Er is nu meer te zien dan ooit! Vraag het complete programma aan. en opsturen aan Eurotours. Naam Adres Woonplaats I I Meent 71, Rotterdam. Tel. (010) 139080. nu ,,on top'' zijnde bowlerij naar be horen en met vertrouwen te bespe len. 116 voor 5. De fel bowlende Jan se was voor de resterende batsmen te moeilijk. Geeratz. Hartog en Stah lie hadden geen verweer. Aan de an dere kant cleande Bruning Engels man en toen Putter Baris door Jan gevangen kreeg was Hermes op fielden van Exc. was. speciaal wat het grondfielden en aangooien betreft, uitstekend verzorgd. Schewe had goed gekeept en stond geen byes toe. Stijgende lijn Ook zondag j.l. vertoonde het bat ten van de Thurledebewoners ver trouwen in eigen kunnen. Vergeleken bij vorig jaar is er een duidelijke stij gende lijn waar te nemen. Dientenge volge is de overwinning geen mo ment in gevaar geweest. Wel moest Van der Lee snel voor Geeratz capi tuleren, maar Elshof (II) en voora! Van Lingen en Schewe sloegen elke Hermes-illusie o,p een goed resultaat de bodem in. Met de thee waren er 43 runs ver zameld. Onmiddellijk na dit interval ■ging de score snei omhoog. Wat zo vaak gebeurt, was ook i?u het geval: waagt men iets, dan overleeft men het eerder dan wanneer men op het bat gaat zitten. Op 68 verdween Vein Lingen voor 24 en 2 runs. Later time de W. Schewe een korte bal van Van Wijk verkeerd: C. Geerats. Hii bad 26 gave runs gecontribueerd. Inmiddels was R. Schewe aan de wickets verschenen en kreeg spoedig gezelschap van W. van Gelderen. Wie zich de wedstrijd tegen Rood en Wit nog kan herinneren dacht direct aan •deze twee youngsters, die na een stand van 88 voor 5 de benodigde 75 runs 'produceerden. Ook ditmaal leek een langdurig partnership voor de hand liggend. De matig bowlende Beyer moest het diverse malen ontgelden en werd regelmatig boundarywaarts ge zonden. Op de goed bowlende Geeratz leek een snelle beslissing uitgesloten. Voor al Schewe was geneigd een te veel afwachtende houding aan te nemen. De Nederlandse wickets laten het spe len van de back-toot op «en fastbow- ler niet vaak toe. Na enkele overs was Van Gelderen volledig set en begon hard aan te val- 'len. Ook Schewe kreeg er beter het oog in en begon verstandig zijnin nings op te bouwen. De runs kwamen nu snel in de boeken en een spoedige beslissing leek evident. Op 132 ech ter werd Van Gelderen voor 41 kost bare runs ingerekend. Zijn vieren recht vooruit en door de covers wa ren volgens het boekje. Het werd nog spannend, toen Putter dacht, Stouthandel voor ..zes" het veld uit te lichten, c. Hartog. Zelfs Gouka kon de verleiding niet weer staan en werd op een teruggehouden bal van Geeratz door Stahlie gevan gen. Schewe was onverstoorbaar en samen met Jansen werden de ontbre kende runs gescoord. Schewe 32 not out. Janse 4 not out. De hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken organiseert voor be jaarden, dus boven de leefti jd van 65 jaar, een viswedstrijd. Hieraan kan ook worden deelgenomen door min der valide leden van de vereniging. Dit concours zal plaats vinden zater dag 22 juni. Er zal worden gevist van 's morgens acht tot elf uur. Daartoe moet men uiterlijk half acht in het theehuis Kethel aanwezig zijn tenein de een nummer af te halen. Het in schrijfgeld bedraagt twee kwartjes. Men kan zich tevoren aanmelden bij de fa. Mak, Broersvest, fa. Van Leeuwen, Broersveld, fa. Blom. Vlaardingerdijk, fa. De Vries, Groe- nelaan, fa. Tropica, 's-Gravenzande- straat, fa. v.d. Knaap, Hoogstraat. Het secretariaat van de vereniging berust bij de heer J- van Tilburg, De Meesterstraat 36, telefoon 260633. Orgelconcert in Julianakerk Onder auspiciën van het orgelcen trum „Schielandkring" wordt van avond, donderdag 20 juni in de Julia nakerk aan de Burg. Knappertlaan te Schiedam een orgelconcert gegeven door Simon C. Jansen, organist van de Westerkerk te Amsterdam. Het programma vermeldt werken van H. Andriessen, F. Mendelssohn, J. S. Bach, F. Liszt, M. Reger, E. Pepping en L. Boëllmann. Aanvang 20-00 uur. Veldwerk Het veldwerk van Hermes was niet vlekkeloos. Vrij eenvoudige vangkan- sen werden schromelijk gemist. Het aangooien daarentegen was vrij zui ver. Geeratz was de beste bowler en kreeg met 3-38 minder dan hij feite lijk verdiende. Stouthandel 2-27. W. van Wijk 1-20. Beyer bleef met 29 zonder succes. Door dit resultaat -neemt Excelsior nu de eerste plaats in in de eerste klasse B. met 23 punten uit 7 wed strijden. Zondag a.s. staat een bijzon der bélangrijke ontmoeting op het programma voor Excelsior. Zij ont vangen dan De Krekels, dat thans dg derde plaats op de ranglijst in neemt. Zaterdag speelt Excelsior eveneens op Thurlede in de tweede ronde van de ..Knock out" competi tie tegen Rood en Wit I. mlnl-care cotton Vrijdag «n zaterdag verkopen wij deze zomerjurkjes van Mini-care cotton, in bleu voor H tot 6 jaar, door elkaar, Vrijdagavond tot 9 uur open. 6tin ttl. schrift, best. Dick Beek, de 21-jarige midden voor van Excelsior, heeft onlangs zi,jn handtekening gezet onder een twee-jarig contract bij dc eredivisie club Telstar. Een week voor zijn over gang naar de Noordhollanders had Piet de Visser, de trainer van Telstar zich op de transferiijst laten plaatsen. „Als dit gesprek er niet tussen was gekomen", zegt Dick Beek in zijn ou derlijke woning aan de Van Speijk- straat, „had ik beslist niet op de trans feriijst gegaan. Ik had het echt uitste kend naar mijn zin bij Excelsior. Maar een jonge voetballer wil-altijd hogerop. Dit is een normale reactie met aces roltrappen naar boven en naar beneden 't Toppunt van zaligheid voor ieder kind is toch een bak met water, waarmee het naar harte lust kan spelen, knoeien en plassen. En een opblaasbaar plastic kinderbad is wel 't einde en doordat U zo'n badje makkelijk mee kunt nemen, opblaast en vult, is 't ideaal voor thuis op terras of balkon en metvacantie bij tent of zomerhilisje. Stevige kinderbadjes, middel lijn 90 cm, de wand uit drie ringen bestaande, die apart op te blazen zijn, een genot voor de peuters, koopt U voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij beneden in de speelgoed afdeling zo'n handig kinder badje, met gedecoreerde bodem, compleet met afvoer- stop in fleurige kleuren, voor Vrijdagavond tot? Beide verenigingen geven in de con- langdurig over gesproken zijn, toch komt het bericht van de tafeltennis verenigingen Service en TSF om via een fusie te komen tot een concentra tie van krachten, als een donderslag bij heldere hemel. Beide verenigin gen zullen woensdag 26 juni een bui tengewone algemene ledenvergade ring houden met als het meest be langrijke punt de fusie tussen Ser vice en de tafcltennisafdeling van The Smashing Fellows. Beide verenigingen geven in decon- voeatie van de vergadering dezelfde toelichting op het fusievoorstel- Die luidt dan als volgt: „Het moge dan (nog) niet gebruike lijk zijn dat twee stérke verenigingen een fusie aangaan, de ontwikkeling van zowel de topsport als de recrea tieve sport is een zodanige dat aan bundeling van krachten ook van sterke verenigingen niet te ontkomen zal zijn, wil men een vooraanstaande plaats blijven innemen. Een fusie nü geeft ons volop de gelegenheid ons aan die ontwikkeling aan te passen; de fusie ligt voor de hand, enerzijds omdat we een aantal karakteristieke verenigingseigenschappen gemeen hebben, anderzijds omdat we elkaar belangrijk kunnen aanvullen in ver schillende onderdelen van de vereni gingsorganisatie". Vooruitlopend op de beslissing die er in de vergaderingen genomen wordt, kunnen wij een fusie alleen maar toejuichen. Beide verenigingen verenigingsorganisatie kan men el kaar aanvullen. Bundeling van krach ten kan het Schiedamse tafeltennis alleen maar sterker maken. Het lijkt ons, dat Service een veer zal moeten laten: De naam van de club zal moeten verdwijnen. Immers TSF is een afdeling van de grote sportvereniging TSF, met naast het tafeltennis een afdeling lawntennis en badminton. Wij nemen echter aan dat dit geen Onoverkomelijk bezwaar moet zijn. We wensen beide bestu ren kracht en wijsheid toe in de ko mende ledenvergaderingen. met zes roltrappen naar boven en naar beneden De normale prijs van Vinyflex vloerbedekking met Jute-onder- laag is algemeen bekend... en daarom is, deze aanbieding zo bijzonder! Want nu verkopen wij Vinyflex van 200 cm breed, vooreen prijs, die een fractie is van de normale! Vinyflex, geluiddempend; in hoge mate warmte-isolerend en- makkelijk schoon te houden, nu per meter voor nog géén tien gulden. en daarom heb ik ook de knoop maar doorgehakt. Ik heb de volle mede werking van het Excelsior-bestuur ge had. Bovendien heb ik van alle kan ten leuke reacties en felicitaties ge had. Bijvoorbeeld een brief van Rinus Smits, de oud-trainer van Excelsior, die momenteel in dienst is bij Hille- gersberg. Ik heb vijf jaar onder hem getraind". Als 17-jarige jongeman kwam Beek voor het eerst door de Woudestein- poort. Daarvoor had hij zijn junior- tijd doorgebracht bij de amateurclub GLZ aan 'de Abraham van Stolkweg. In februari d.a.v. zegge en schrijve' zes maanden nadat hij zich als lid bij de Kralingers had gemeld debu teerde hij in het eerste elftal destijds. Hij mocht invallen voor de gebles seerde Toon Meerman. Beek: „Ik speelde enkele wedstrijden mee en ging toen weer terug naar het jeugd- elftal. Maar het seizoen daarop Ex celsior was gedegradeerd kwam ik vast in het eerste team. Trouwens nog meer jongeren, zoals Freek Müh- lenbruch, de gebroeders Den Butter en Ger Kort". Verleden jaar bestond er van de kant van Xerxes belangstelling voor Dick Beek. Ook toen liet hij zich op de transferiijst plaatsen. Xerxes bleef één van de meest serieuze gegadig den, maar toen het transferbedrag bekend werd gemaakt, bleek dit voor de toenmalige nieuwe Rotterdams- Delftse combinatie te hoog. Of de transferwaarde van Beek na dit afge lopen jaar gestegen of gezakt is, is niet bekend gemaakt. De interesse van Piet de Visser voor de blonde Beek bestond eigen lijk al in de jaren dat laatstgenoem de voor GLZ speelde. De Visser was toen hulp-trainer van Sparta. Dick Beek is bepaald geen midden voor, die zich op een robuste wijze een weg door de vijandelijke defensie zal banen. Beek probeert het altijd op een wat elegantere manier, volle dig op technische leest geschoeid. Beek: „Tegen Helmond Sport heb ik mijn laatste wedstrijd voor Excel sior gespeeld. Ik ga eerst een poosje met vakantie, waarna ik me volledig aan Telstar zal wijden. Ik ga ook van betrekking veranderen. Alleen in de morgenuren in IJmuiden werken en viermaal per week trainen. Ik moet dan vanzelfsprekend ook op ka mers gaan wonen, maar ook hier zal voor gezorgd worden. Tempo Ik zal de conditie natuurlijk wat moeten verhogen. Uiteindelijk ligt het tempo in de ere-divisie hoger dan in de tweede divisie. Dit kon ik goed merken tijdens de bekerwedstrjd te gen F.C. Twente op Woudestein. Ik moet nu eigenlijk helemaal op nieuw beginnen. Zaterdag 13 juli ga ik voor het eerst naar IJmuiden. In de eerste plaats kennis maken met de heren leiders en officials en natuurlijk oök met de spelers. Verder moet ook even de huisvesting besproken worden. Bovendien zullen we op die dag ook tegen een balletje schoppen. Ik hoop er het beste van. Helemaal van Rotterdam ben ik natuurlijk niet weg. Op de woens dagavond heb ik vrijaf. Dat zal dan wel betekenen dat ik naar Rotterdam kom. En ook na de vrijdag-training kunnen de spelers gaan en staan waar ze willen. Behalve natuurlijk als het een hele belangrijke wedstrijd is. Maar nogmaals ik stel me er veel van voor. Het is in ieder geval een pro motie: en dan probeer je natuurlijk in van voor. Het is ieder geval een pro- de nieuwe omgeving altijd je uiterste best te doen". Honkbal Het is voor de goed willende, hard werkende honkbalcommissie en spe lers van Schiedam en DHS wel een teleurstelling, maar weer kwamen er geen winstpunten binnen. DHS ver loor van Blauw Wit, na tot in de ze vende innings met 3—1 voorgestaan te hebben en Schiedam werd door Ce- leritas met een beschamende 12—1 nederlaag naar huis gestuurd. Het dappere DRZ, in de eerste klasse van de afdeling deed het beter, want het versloeg concurrent Zwijndrecht op eigen terrein en gaat nu fier aan de leiding. Voor zondag en zaterdag staan er voor onze honlcbalclubs weer wed strijden op het programma. Voor DHS en Schiedam zijn dat inhaalwed strijden. DHS zOu naar .Rotterdam moeten voor dip verregende wedstrijd tegen Neptunus. Het js niet met ze kerheid .te zeggen of deze wedstrijd wel doorgang zal vinden, want Nep- tunus heeft uitstel gevraagd omdat twee spelers op;g%steld zijn in het rayonelftal dab'dit weekeinde zal spe len. Schiedam gaat inhalen in Haarlem tegen Onze Gazellen en ook dit is een vraagteken. Gaat het door, dat moet alleen een wonder de beide winstpun ten mee naar Schiedam kunnen bren gen, want. en Schiedam moet dat ons niet kwalijk nemen, we raken het vertrouwen in het team een beetje kwijt: Aan de jongens is de eer ons dat te logenstraffen. DRZ speelt ook uit. Het gaat naar Rotterdam en ont moet daar Left Reperians dat op de derde plaats van de ranglijst staat. Erg makkelijk zal het niet gaan zaterdag, maar we rekenen toch op de volle winst. iriy,le* 200 cm Neemt U de maat Uw kamers mee Vrijdag en. zaterdag verkopen wij deze Vinyflex, met jute onderlaag In de kleuren beige, geel en groen, 200 cm breed, per meter Vrijdagavond tot 9 uur open. Giin Ut, of schriftbest. In tegenstelling tot eerdere berich ten gistermiddag bekend geworden dat de Zweed Ove Kindvall het komende seizoen nqg bij Feijenoord zal blijven. Kindvall belde uit Zweden met manager Brox om mee te delen dat hij accoord was met het nieuwe contract. 'b u 11 e 11 n i ONBETWIST DE SPECIALIST A ^_n voetbalschoenen o.a. PUMA. ADIDAS, HUMMEL, PATRICK. Voor fijnproevers die alleen het beste willen hebben Wij o.a. PUMA „EUSEBIO" - PUMA „BUNDES- LIGA", PUMA „BENE1CA-SUPER". Het laatste nieuwe, model van PATRICK de super- lichte INTERNATIONAAL", HUMMEL W. M. LINZ en HUMMEL „ARSENAL" en de beste van ADIDAS, de ADIDAS ..WORLD CUP" en de ADIDAS „2000" ONBESLIST DE SPECIALIST. HET sporthuis in schiedam Voor Martinit was het zaterdag jl. een grote dag. De club bestaat veertig jaar en naar aanleiding daar van hield het bestuur receptie in de foyer van Musis Sacrum. Namens het gemeentebestuur feliciteerde wet houder mevrouw De Graaf het be stuur, maar erg optimistisch kon zij niet zijn wat betreft een betere ac commodatie voor de jubilerende ver eniging. Er zijn nu eenmaal geen geldmiddelen. Daarvoor had de voor zitter van de KNVB afd. Rotterdam gewezen op het feit dat het opvoed kundige werk van de sportverenigin gen, door het gemeentebestuur de helpende financiële hand toegestoken moest worden. De vele sprekers die nog volgden, de geschenken en de bloemen het zijn de bewijzen dat Martinit in Schiedam een vooraanstaande plaats inneemt. IN'THARTVAN IE3 UWRADIO/TV BIAD Füi □LIGTUWKANS OPEEN QB HALF MILJOEN KIJKA.S.VRIJDAGINUWISIEÜWC RADIO/TV BLAD

De Havenloods | 1968 | | pagina 4