Sportgrabbelton Jan Brussé gaat bij Libanon spelen Cricket in de regen: Excelsior-De Krekels Goede resultaten van wielrenner Breur CONTACTLENZEN Rijnmondband in '69 veertig jaar ssffirsss hijfr^T DE HAVENLOODS 4 S'dam DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 JUNI 1908 De lange, 1.91 meter, hoofdaanval ler van de Schiedamse Volleybal Club. Jan Brussé gaat Schiedam ver laten. Jan gaat spelen voor het Rot terdamse Libanon en al is het dan voorlopig in het tweede team, binnen niet al te lange tijd hoopt de 21-jari- |e adspirant-makeiaar tot het eerste team door te dringen. Vijf seizoenen heeft Brussé voor SVC gespeeld en pas in het laatste seizoen is hij een beetje opgevallen. Omdat Jan vond, dat er bij SVC voor hem geen mogelijkheden meer waren is hij gaan zoeken of beter gezegd, er is contact met hem gezocht. Er zijn besprekingen geweest met Liba non en het Dordtse Delta. Dat het ten slotte Libanon werd is niet zo vreemd. Vóór Jan Brusse vertrok nu al weer een hele tijd terug, nog een Scihiedarnse speler naar Libanon. Dat. was de nu in het nationale team opgenomen Piet Wassenaar, die in Schiedam voor Juliana uitkwam. Om dat Brussé op het makelaarskantoor van C. Wassenaar werkt en daar na tuurlijk dikwijls in contact kwam met zoon Piet, is de ovengang naar Liba non wél te verklaren. Geen voldoening „Daar wil ik echter voorlopig niet aan denken. Ik moet eerst zien een plaats te veroveren in het eerste team van Libanon. Dat is voorlopig punt één''. We twijfelen er niet aan of het zal deze energieke Schiedam mer wel lukken. Aanpassing jn samenwerking met de oogarts. Gehoe. pfJnloos. e„ oniichtbaar CONTACTLENSPRACTICUS c. J,STUIJ Optiek "de Lens" ?EPM|ErG64-TEL236055 I PEPPELWEG 131 TEL. 188465 I ROTTERDAM De Rijnmondband Schiedam bestaat in 1969 veertig jaar. Dit jubileum zal uiteraard op gepaste wijze worden ge vierd. Het voornemen bestaat om de leden van de band te voorziert van pull over met het embleem van de Rijn mondband. De band heeft onlangs 24 nieuwe troms aangekocht voor de junioren en senioren benevens een sousaphone. Van het Anjerfonds werd hiervoor een gift van f 1000 ontvangen. Dezer dagen wordt nog een collecte gehou den. Op het drumbandconcours dat za terdag in Boskoop werd gehouden werden twee bekers en een wisselbe- ke gewonnen. Volgende week gaat de Rijnmondband in Groenoord en de Jeugd Rijnmondband in Niewland een huis-aan-huis-collecte houden ten behoeve van het Anjerfonds. De Rijnmondband heeft evenwel problemen voor wat betreft het repe titielokaal aan de St. Annazuster- straat, welk lokaal te klein is. Men, tracht nu reeds enige tijd tevergeefs de beschikking te verkrijgen over een der lokaal, waartoe bij verschillen- de bedrijven reeds werd geïnformeerd. Jan, die dit jaar examen doet voor Ide makelaardij is in zijn jeugd be- gonnen met voetbal, hoe kan het ook "„f i! j JZ?nulr slech- heeft de Krekels de overwinning vol- anders als je vader bestuurder is van r ^ffheden hebben Ex- ledig verdiend. Men bedenke echte SCHIEDAM ONTVANGT LEIDER TILBIJRG Het afgelopen weekeinde stond bij de honkballers geheel in het teken van de rayonwedstrijden. Daarom gingen de competitiewedstrijden vap DHS en Schiedam niet door. Zo kwam alleen DRZ in het veld. Na een tot in de zevende innings spannende wed strijd won DRZ de ontmoeting tegen Left Riperians met 13—10. DRZ heeft nu in de tweede klasse van het rayon Rotterdam een gunstige voorsprong genomen op naaste concurrenten. De stand is: 1 DRZ 8—16, 2 Left Ripe rians 810, 3 Zwijndrecht 6—8, 4 SVO 8—4, 5 WOR 7—2, 6 BHC 7—2. Voor zaterdag staat op het pro gramma de thuiswedstrijd tegen BHC en deze ontmoeting moet zon der meer door De Rode Zonners ge wonnen kunnen worden. Schiedam, ja het wordt moeilijk om tot een gun stige prognose te komen voor de jon gens van coach Schaeffer. Het is een goed team, maar toch ontbreekt er iets, want al die nederlagen zijn echt niet alleen aan onfortuin toe te schrij ven. Toch is het team te goed om te degraderen. We verwachten dan ook heus een herstel, maar of dat zondag al komt tegen Tilburg, de leider in de eerste klasse? De uitwedstrijd werd op het nippertje verloren en misschien dat de leiderspositie van Tilburg Schiedam kan inspireren tot grootse daden. Met DHS is het van hetzelfde laken een pak. Hoewel de laatste wedstrijd bij DHS toch een opgaande lijn zichtbaar was. De jongens uit Kethel ontvangen Laakkwartier en laten we er het beste van hopen. oelsior en T Krekels het toch ge presteerd et.i volledige en interes sante match te spelen. De Schiedam mers^ kregen hun tweede nederlaag in dit seizoen te incasseren, wat voornamelijk te wijten was aan het povere spel aan de wickets. Wegens de druilerige regen kon er pas om 12.15 uur begonnen worden en dat bracht de Krekels aan de wickets. Avison (17) legde er direkt het hout op, terwijl Trietsch aan de andere kant zich bekwaam inspeelde. om? vroegen wij hem. „Ik heb be- E1Shof hl1 nam ,n Hp lf,nn Am PPSC. Hij stond bij verschillende ju niorenteams van PPSC onder de lat. maar het dikwijls afgelasten van wedstrijden omdat de velden het ech te Hollandse weer niet konden ver werken. zat hem dwars. Het schepte hem geen bevrediging meer. soms weken achtereen zijn sport niet meer ite kunnen beoefenen. Daarom zocht Ide jeugdige Brussé wat anders dan het voetballen. Het werd volleybal, een sport die hem zo greep, dat hij ean voetballen niet meer dacht. Na vijf seizoenen bij SVC gespeeld slist niets tegen SVC. want ik heb daar leuk en gezellig gespeeld. Ik zie daar echter geen toekomst om mij verder in mijn geliefkoosde sport te bekwamen. Er is op het moment ■geen spelersmateriaal om het komen de seizoen mee te promoveren. Als je zo laag geklasserd blijft spelen, 'komt je spel nooit helemaal uit de verf. Je blijft staan op een bepaald punt en verder kom je niet. Daar naast is het steeds onder een ande re trainer spelen, we hebben bij SVC nog aleens een wisseling van trainers gehad, ook al niet bevordelijk voor je spel. Als je hoger speelt en je hebt betere trainers, dan wordt het spel vanzelf beter. Daarom heb ik de stap naar Libanon genomen. Ik kon heus niet ineens in het eer ste team, maar ik durf gerust stellen dat ik eerzuchtig en wilskrachtig ge noeg ben om een gesteld doel te be reiken". Door zijn lengte is Jan Brus sé bijzonder geschikt voor hét volley bal en het sterkst is hij dan ook aan het net als hoofdaanvaller. Jan zal twee keer in de week naar Rotter dam moeten om daar aan de Oude Dijk te moeten trainen. Waarschijn lijk zai dit dan gebeuren onder een nieuwe Poolse trainer. De thuiswed strijden zal Libanon gaan spelen in de nieuwe sporthal in Krimpen aan de IJssel. De liefste wens van Jan? Natuurlijk het hoogste te bereiken wat mogelijk is de tak van sport die je beoefent, het nationale team. uit ons tuincentrum Is het geen reuze gemak in het hartje stad een enorme collectie vaste planten, heesters en coni feren aan te treffen... en voor prijzen, die U van ons gewend bent. Nu verkopen wij Clematis planten, sterke klimmers, die een lange bloei hebben en zich makkelijk aan muren en schut tingen hechten en ook zeer ge schikt. zijn voor Uw balcon. (Bijvoorbeeld om die lelijke regen pijp weg te werken). Een prachtige klimplant, met grote rode, witte of blauwe bloemen, een sieraad voor Uw gevel, per stuk voor nog géén twee gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige Clema tissen, winterhard, rijkbloei- end, per stuk, in de kleuren rood, wit of blauw, voor - bedenke echter wel dat, Exc. onder de meest ongun stige omstandigheden heeft moeten fielden. Beide ploegen hebben aange toond, dat met ietwat goede wil goed cricket in de regen mogelijk is. Door dit resultaat is het puntenverschil tussen beide teams genivelleerd: 8— Zondag spelen de Thurledetoewo- ners in Bloemendaal tegen de club van die naam. Een rehabilitatie lijkt gewenst i.v.m. het behouden van een potentiële kans op het kampioen schap. Volgens mededeling in het jaarver slag van de afdeling Schiedam van het NVV, is de financiële positie voor wat betreft de exploitatie van het Volksgebouw aan de Tuinlaan moei lijker geworden. Het is gewenst, dat van het gebouw meer gebruik wordt gemaakt, vooral ook door verenigin gen. Vrijdagavond tot 9 Géén of schrift, best Elshof hij nam in de loop van de innings nog 2 fraaie vangen van een mislukte hook ingerekend werd. Bos (46) liet er geen gras over groeien en joeg de zeer matige Exc- bowlerij alle kanten op. Hierbij ont ving hij de steun van de fielders. die het op het natte doch goed bespeel bare veld niet eenvoudig hadden. Toen de „O" op het bord ging, werd hij door een verraderlijke bal van Bruning gevangen. De Krekels* hoop was nu gevestigd op B. Pototsky, maar Gouda maakte vroegijtig mid dels een vang een einde aan zijn verblijf aan de wickets. De regen viel gestadig, maar dit belette Putter niet fel en penetrant te blijven bow len. Trietsch was nog steeds aan de wickets, maar slaagde er niet in runs van enige betekenis te scoren. Öok de met een gemiddelde van „50" spelende Engelsman Everett was geen lang leven beschoren. Put ter „zwaaide" gevaarlijk en met de mooiste bal van de wedstrijd cleande hij hem. Even later stierf Trietsch '34) de run-out dood. Voordien had hij reeds een confident appèl over leefd. Met uitzondering van Gorter lieten de overige Hagenaars het af weten. Putter bowlde fel, maar liet te veel losse ballen los. Zijn 6-53 wa ren desalniettemin toch verdiend. Bruning 3-43 dankte deze cijfers voor namelijk aan zijn latere spel. Janse. Gijtenbeek, Gouka en v.d. Lee bleven zonder succes. Het fielden was, de omstandigheden in aanmerking geno men, van behoorlijk gehalte geweest. In verband met het verlate aan- vangsuur was er slechts tot 7.30 speeltijd. Exc. stond derhalve voor de taak 152 punten in 2.35 uur te sco ren wat geen onoverkomelijke opga ve mocht zijn. Het pakte heel an ders uit. Na een slechte openings stand (10 v. 2) vijzelden Van Lingen en W. Sehewe de score tot 43 op, toen Van Lingen (19) enigszins onnodig uitging. R. Sehewe en Van Gelderen werden snel ingerekend en het was eigenlijk alleen W. Sehewe (36) die afkwam. Gouka en Janse vielen vlot ten prooi aan de uitstekend bowlen de B. Pototsky, v. d. Lee en Putter trachtten met 73 voor 8 de deur dicht te doen. Dit lukte in eerste instantie vrij aardig, al werd v.d. Lee twee maal uiterst pijnlijk getroffen door evenzovele off-cutters van Pototsky. Hij batte echter moedig door. Bijzon der spijtig was het daarom te zien hoe hij op slowbowler L. van Benne- kom gestumped werd. Putter be speelde de bowlerij met vertrouwen en vergat niet te scoren. Het scheelde bijzonder weinig of Putter en Bruning hadden de draw veiliggesteld. Putter legde Pototsky echter in de handen van de wicket keeper. Meer dan een uur had hij Excelsior's kans op een redelijk re sultaat met hand en tand verdedigd. Zijn score was 20 runs. Niettemin WINST VOOR SFC OP VETERANENT0ERN00I Als laatste van een hele serie vete- ranentoernooien werd zondag het door Martinit georganiseerde toernooi yer- speeld. Wat bij de voorgaande toer nooien ontbrak, daar kreeg Martinit te veel van, namelijk regen. Ondanks die tegenslag heeft het toernooi een vlot verloop gehad, en precies op de geplande tijd kon de voorzitter van de veteranencommissie, de heer H. Braat de prijzen uitreiken. Het toer nooi werd verspeeld in twee poules. In poule 1 werden de oude rakkers van SFC winnaar en kregen in de fi nale de 'winnaar van de andere poule, WF tegen over zich. Beide teams gaven elkaar in .die finalewedstrijd niets toe en zo eindig de de wedstrijd in een gelijkspel. Het nemen van strafschoppen moest toen de winnaar aanwijzen en het was SFC dat het meest gelukkigst was met het nemen van die elf meter- trappen. In de poule 1 volgde op de tweede plaats DRZ, derde werd Puttershoek, gevolgd door Martinit als vierde en Laakkwartier als vijfde. In poule II werd WF dus winnaar, gevolgd door SVDPW Nieuwenhoorn, DHS en Schiedamse Boys. De totaal einduitslag was: 1. SFC, 2. WF, 2 DRZ, 4 SVDPW, 5 Nieuwen hoorn, 6 Puttershoek, 7 Martinit, 8 DHS, 9 Laakkwartier en 10 Schiedam se Boys. H Jantje Breur, juist deze week ge slaagd voor zijn Mulo-examen, doet de laatste weken, of eigenlijk dit he le seizoen al van zich spreken. Op de baan of op de weg, Jan komt al tijd wel in de prijzen bij de nieuwe lingen. Zaterdag was het weer raak. Tij dens de landenwedstrijd op de Alk maarder wielerbaan, tussen Neder land en de USSR, werd ook een om nium verreden voor nieuwelingen. Jan Breur wist hier een mooi suc ces te boeken, door in het algemeen klassement een derde plaats te boe ken. Wellicht was de eindklassering beter geweest, indien tijdens de af- valwedstrijd niet een incident plaats had gevonden waar Jan min of meer het slachtoffer van werd. In de spurt, de laatste honderd me ters liet zich een reeds afgevallen renner van de bovenkaht van de baan naar beneden vallen. Hij deed dit zo ondeskundig, dat hij tussen de twee eerste renners door naar bene den kwam. Jan, die juist op de twee de plaats lag en klaar om te spur ten moest even inhouden om erger te voorkomen en moest daardoor genoe gen nemen met een tweede plaats. In het onderdeel een rit over onbe kende afstand werd het zevende, zo dat Jan in de eindklassering op de derde plaats kwam. Jan belooft een goede baanrenner te worden en het moet voor hem ze ker een stimulans zijn dat oo k de nationale coach Jan Derksen zijn aandacht op hem gevestigd heeft en zich zeer lovend over Jan heeft uit gelaten. Een tweede Schiedamse nieuweling reed ook mee in Alkmaar. Dat was Nico Fillekes. Hij werd in de afvalrace 7e en in de rit over onbekende afstand 8e, wat hem in de eindklassering tot een 7e plaats bracht. Een leuk resultaat voor de rennersclub Schiedam, De Schiedammer Jan Breur die het afgelopen seizoen van zich deed spreken. Schiedamse Tippelaars waren weer op De wandelsportverenigine De Schie damse Tippelaars is de vorige week weer zeer actief geweest. Het begon op zondag met een wandelmars in het .Brabantse dorp Zeeland. Hier werden de wandelaars (sters) voor de start door de burgemeester toegesproken, waarbii hii in het bijzonder de Schie dammers welkom heette, omdat DST als enige vereniging uit de randstad Holland de verre reis naar zijn dorp had ondernomen. De mars had een uitstekend verloop en er werden eni ge extra prijsjes veroverd. Het voor naamste was echter dat allen zeer vol daan waren over de mooie parkoer sen en de prettige reis. Na deze mars volgde de avondvier daagse. Deze heeft weer veel plezier en wandelgenoegen gebracht. De DST-ers(sters) hebben ook hier goed hun best gedaan, want er waren geen uitvallers te betreuren. Allen konden dus hun welverdiende beloning in ont vangst nemen, die varieerde van een medaille voor de eerste keer tot het cijfer 13. Een aantal jeugdige leden nam yoor de 5e maal deel. zodat zij een zilveren medaille in ontvangst konden nemen. Mei. Thea van Bue- ren en de heer Hans Niese wandel den voor de 10e maal wat de gouden medaille opleverde. De heer Albert Boes verdiende het cijfer XX Uit de tweede uitgave van het kwartaalblad van DHS vernamen wij, dat de heer T. A. van Leeuwen op de laatst gehouden jaarvergadering tot lid van verdienste is benoemd. De heer Van Leeuwen heeft 17 jaar lang in DHS een bestuursfunctie vervuld en hij heeft zich in die jaren met verve van zijn taak gekweten. De heer E. P. Poelman, de secretaris van DHS schrijft daarover: „Hij", de heer Van Leeuwen, „heeft een be stuursfunctie aanvaard in een tijd dat er vele problemen in onze vereni ging waren. Deze problemen waren niet makkelijk* en de heer Van Leeu wen heeft deze nooit geschuwd. De er varing door hem opgedaan, heeft hij steeds aan nieuwe medebestuurders overgedragen, zodat deze nieuwko- komers goed en terdege geïnformeerd waren. Wij hopen dan ook, dat de heer Van Leeuwen, die wegens druk ke werkzaamheden geen bestuurs functie meer kan vervullen, nog regel matig op het DHS-terrein te vinden is, zodat hij kan zien of het deel van zijn gedane arbeid verder ontplooid zal worden. In Sportief, het clubblad van de handbalvereniging Wilton Feijenoord ontlenen we van de hand van voorzit ter L. J. de Boer het volgende inlei dende artikel over een nieuw terrein. Op onze algemene jaarlijkse leden vergadering is uiteraard langdurig over ons veldprobleem gediscussieerd. Ook de pers heeft zich in diverse bla den niet onbetuigd gelaten. Soms niet al te vleiend, hetgeen voor ons, be stuur wel enige moeilijkheden heeft opgeleverd. Het hoofdbestuur van de vereniging Wilton Feijenoord heeft echter toege zegd dat ons toekomstige veld, ach ter de Schietbaanstraat in Kethel, waarop nogal kritiek was, vóór sep- Meuw bedrijf voor Glasfabrieken werd het jaarverslag over het boek jaar 1967, waaruit we reeds een en ander publiceerden. Goedgekeurd werd de balans-winst- en verliesreke ning en het voorstel met betrekking tot het uit te keren dividend. Mr. Th. Bakker, die als commissaris aftre dend was, werd herbenoemd. Mede gedeeld werd, dat op de fabriekster reinen te Maastricht naast de kris- talfabriek ook een fabriek voor ver pakkingsglas zal worden gebouwd. Hier zullen plm. driehonderd arbeids krachten geplaatst kunnen worden. Er zal een bedrag van ongeveer f 15 miljoen worden geïnvesteerd. Het plan is om in 1969 met de produk- tie aan te vangen. De directie deelde mee dat de ver wachtingen voor dit jaar gunstig ge noemd kunnen worden en dat de om zet tot dusver 13 procent hoger ligt dan het vorig jaar. Ook het winstbe- tlrag verbeterde. Over het afgelopen monoglas voor verpakkingsdoeleinden. Het is soms moeilijk voor de fabriek zich te houden aan het afleverings- schema. In verband Tnet de bouw van de nieuwe fabriek te Maastricht zal een bedrag van zeven miljoen gul den geput moeten worden uit een converteerbare geldlening, welke spoedig op de markt zal worden ge bracht. De rest van het bedrag zal worden Verkregen door afsluiten van middellang en langlopende leningen. De vergadering ging er mee akkoord, om de gebouwen in Nieuw-Buinen te verkopen. Zij doen thans nog dienst als opslagterrein. Parochie nam nieuiv orgel in gebruik In vertiand met de viering van het tienjarig bestaan van de parochie van O.L. Vrouwen Visitatie aan de Dr. Schaepmansingel, is het nieuwe orgel in gebruik genomen. De organist van de St. Jacobuskerk aan de Parkstraat te Den Haag, de heer Joh. Schmitz heeft een concert gebeven waardoor de uitnemende kwaliteiten van het orgel wel goed tot hun recht kwa men. Het koor verleende medewer king door het zingen van een aantal liederen in de Slavische taal. Het or gel is gebouwd door de firma Ver meulen uit Alkmaar. Van 20 juli tot 27 juli zal in Huls horst vanwege de buurtvereniging Het Singelkwartier het jaarlijks jeugd kamp worden gehouden. Dit kamp werd nu voor de 19e maal gehouden. Op het B.K.laan raakte de 57-ja- rige ketelmaker B. de R. met zijn bromfiets de stoeprand en kwam toen op de stoep terecht, waarbij hij te gen een lichtmast botste. De man brak een schouder en is door de GGD naar het Holy-ziekenhuis ver voerd. OPLAGE 28.500 Redactie: Leo 't Hart, 1 Bachplein 97. 'nmrmun' 353847* l Advertenties tot woensdag 10 o. Advertentietarieven bil kontrakt 17-16-15-14 et. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Huis-aan-huisbiadpers. Ieder gezin dat binnen ons t verspreidingsgebied woont, be- t hoort De Havenloods te ontvan- gen. Mocbt u dc krant eens mis- j sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door i f onze lezers-servicedienst nabe- zorgd. 'L tember, dus voor het begin van de nieuwe competitie, goed bespeelbaar gemaakt zal worden met een behoor- lijke accommodatie eromheen. Dat L, het desondanks bij' regenachtig weer gj> (en we wonen nu eenmaal in Neder- g land) toch wel gauw afgekeurd zal worden, is bij voorbaat te begrijpen daar het veld niet gedraineerd wordt, l- echter wel geëgaliseerd. Het is n.l. zo, dat we dit veld hoog uit 3 jaar kunnen gebruiken. Daarna heeft de gemeente er een andere be- stemming voor. Een niet al te prettig vooruitzicht dus. Of misschien juist wel?? Want nu reeds kan' er al ge- praat en nog meer gewerkt worden E voor ons volgende toekomstige veld. Dat er over de gehele gang van zaken verschillende meningen zijn is te be- grijpen. Over één punt zijn we het echter allen eens: „Wij willen hand- 1 ballen." Vierentwintig jaar hebben wij de p beschikking gehad over een heel goed veld met een prachtige accommoda-» It tie. De komende drie jaar wordt dat tt beslist minder. D'e moeilijkheid bij ons is nu dat we van „iets goeds" verhuizen naar „minder goed." En dat is nooit prettig. Bij vele andere verenigingen is juist het omgekeerde het geval. Vol vertrouwen en goede moed gaan we echter verder en met zijn allen zullen en moeten we het „minder goede" opvangen. Bij wat nu nog tafeltennisvereni ging Service heet, mogelijk bestaat na woensdag die naam niet meer, heeft 2 Gerry Vaessen zich gemeld als lid. Vaessen heeft jarenlang gespeeld jp voor het Limburgse Maasbree en heeft zijn sporen in de tafeltenniswe- W reld wel verdiend. Voor Service is de si- Limburger, die nu in Schiedam woont dan ook lang geen onbekende meer en betekent dan ook eer) welkomen aan- vulling. Niet alleen dat Nico van Slob- be weg is, maar ook Dick Büssching heeft afscheid genomen van de Schie- damse club en is overgegaan naar Twenty Orfe Up. Verder heeft zich bij m Service aangemeld als lid, de Noad- speler Nol Braak en ook hij is in Ser- vicekringen geen onbekende jongen, Het altijd weer aktieve bestuur van de afdeling Rotterdam van de afdeling Rotterdam van de KNVB start ook in het komende seizoen weer met een cursus tot opleiding van be- 9 stuursleden, welke niet alleen voor zit- tende bestuursleden, maar ook open- gesteld staan voor hen, die belang- stelling voor het bestuursambt heb-i' ben. Het leerplan omvat: a. Geschiedenis en organisatie van de KNVB en de voor clubbestuurders noodzakelijke kennis van de regie- menten. b. De taak van een clubbestuur en de coördinatie van het commissiewe- zen. c. De verantwoordelijkheid van een voorzitter en het leiding geven aan vergaderingen. d. Het voeren van administratie, het stellen van brieven enz. e. Administratie en beheer van geld middelen. Cursusduur: tien weken van twee lesuren per week. Cursusgeld: f 12,50, waarvoor de rekening-courant van de vereniging wordt belast. De cursus wordt afgeslotep met een, eeertificaat, waaruit blijkt dat men de lessen heeft gevolgd. Er behoeft dus geen examen te worden afge legd. De benodigde literatuur moet worden aangeschaft. Aanmelding: Voor 1 september a.s «8 bijAdministratie Bestuurskadercur- sussen, Postbus 1336, Rotterdam. met zes roltrappen naar boven en naar beneden Dit is met recht een aanbieding grammofoonplaten met "voor elck wat wils"... Een geheel nieuwe serie magni fieke langspeelplaten, 30 cm stereo en mono afspeelbaar, populaire en zeer geliefde reper toires voor prijzen die onge kend zijn. Een grote Nederlands gezongen feestplaat, Country Western, Zuidamerikaanse muziek, een Dixielandplaat, Wonderaecor- deonplaat, Hammondorgel, Zi geuner muziek, Zondagsschool liedjes, kortom, een serie als nooit te voren ...om uren lang platen te draalen en te genieten, omdat U ze nu koopt voor nog géén drie gulden. splinternieuwe 30 cm langspeelplaten Speet Z-i3&wn^'2l- huisman EN ZIJM WOND Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze 30 cm L.P.'s in zeer gewilde en populaire soorten muziek f per stuk W v( Vrijdagavond tot 9 uur open Géén tel. ef schrift, best

De Havenloods | 1968 | | pagina 4