Pieter H. Lodewijkx maakt het de vissen moeilijker -ü* 98 r Huidverzorging John van Baarle werd schaakkampioen Schiedam GEVONDEN VOORWERPEN 169 A"r DE HAVENLOODS DONDERDAG 4 JULI 1968 Een gesprek met de 67-jarige heer Pieter Hendrik Lodewijkx is een gesprek over vissen en over licht, al komt er geen lampje aan te pas. Wel komt de heer Lodewijkx steeds weer opnieuw opdraven met an dere kleine stukjes glas of plastic, een vloeistof of een pasta, die alle maal in het duister een zachte gloed uitstralen, die weldadig aandoet. Een gedeelte van dat materiaal is in „Barracuda", een zaak van hengel sportartikelen aan de Oostzeedijk te Rotterdam, eigendom van de heer Lodewjjkx, reeds te koop. Dezer dagen zullen ook andere hengelsport zaken het in voorraad hebben. Een ander gedeelte komt pas in het na jaar in de handel, omdat de produktie nog niet op gang is gekomen of omdat het artikel nog in het experimentele stadium is. Wetenschappelijk is vastgesteld, dat vissen reaeeren op licht. Bepaal de vissen reaeeren zelfs op een be paald soort licht. Zo zullen bijvoor beeld baars of makreel, beide roofvis sen, ook al verschilt hun jachtterrein ..hemelsbreed" worden aanaetrokken door rood licht. Zo zelfs aaneetrok- ken. dat zij naar dat rode lichtje zul len happen, voordat zij zelfs beseffen wat zij doen. Het liet dan verder aan de handieheid van de sportvisser, die van deze wetenschap eebruik maakt, of hij de vis boven water kan bren- Een anderhalf jaar eeleden bracht de heer Lodewijkx voor het eerst het ..catch-lieht" in de handel. Dat wa ren kleine kogeltjes, die. nadat ze aan het licht waren blootgesteld, nog heel lang bleven nagloeien. Deze kogeltjes kon men boven het aas aan de liin bevestigen. Men kon er ook een snoer van maken. die. in het water gelegd, de vissen de weg naar het aas wees. Het ..catch-light" had veel succes. Een broodvisser vertelde zelfs, dat hij van de kogeltjes een lang snoer had gemaakt, dat leidde naar een van zijn fuiken. In die fuik ving hij dertig pro cent meer paling dan in de andere 120x190 S.G. 35 KG Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze 2-persoons Poly- aether matrassen, met gebor duurde boorden, overtrokken met fraaie kwaliteit damast, voor prijzen, die voor zichzelf spreken. Matrasdekken 6.88 - 7.88 Vrijdagavond tot 9 uur open of schrift, b elf. De heer Lodewijkx is een sportvis ser in hart en nieren. Hij is echter ook een zakenman en hij zag onmid dellijk iets in het lichtgevende mate riaal. Nu had hij één groot geluk: dank zii een vroegere loopbaan be schikt hii over belangrijke relaties over heel de wereld en hij kende de uitvinder van het lichtgevende mate riaal. waarvan ook het ..catch-light" was gemaakt. Van hem verwierf hij het recht dit materiaal te gebruiken voor de hengelsport en wat zakelijk gezien nog belangrijker was het al leenrecht om het over de hele wereld te verkopen. Al spoedig bracht de heer Lode wijkx het liquid-light" (vloeibaar licht) in de handel. Oorspronkelijk was deze vloeistof, die verpakt was in kleine, plastic flacons, alleen maar geschikt om op het topje van de hen gel of op ,de dobber gesmeerd te wor den. zodat men ook bit nacht kon vissen, hetgeen vooral voor de zeevis serij belangrijk is. Niet op het aas ..In die samenstelling kon men het liquid-light niet op het aas smeren om de vissen te trekken, omdat het een onaangename geur verspreidde en de vissen daardoor afstootte" ver telt de heer Lodewijkx. „Maar we heb ben nu die samenstelling gewij zigd. Voor zover er nog een geurtje aanzit, verdwijnt dat. zodra het in het water komt." Het liquid-light had een blauwach tige kleur, in principe geschikt om alle soorten vis te lokken. In het na jaar komt er echter een variatie in de handel. Het is een pasta, die roodach tig licht verspreidt' waardoor dus vooral roofvissen worden aangetrok ken. Deze pasta blijft onder water twaalf uur lang licht geven en het met zes roltrappen naar boven en naar beneden Dat er verschil is tussen matras sen, zult U toegeven als U één keer geslapen heeft op zo'n Polyaeter matras. Twee-persoons Polyaether- matrassen de moderne matras sen, die steeds meer gevraagd worden, omdat ze een perfecte ligging hebben... makkelijk han teerbaar en hygiënisch zijn. twee-persoons polyaether matrassen kan gewoon op het aas of op de spin ner worden gesmeerd. „Maar met die pasta ben ik nog steeds aan het experimenteren", ver telt de heer Lodewijkx. „Er is al mee gevist en de resultaten schijnen niet slecht te zijn. Ik wil het echter niet van derden horen, maar het zelf meemaken. Daarom ga ik in augustus of september zelf op stap om het te proberen. Pas als ik voor mezelf weet dat het goed is. breng ik het in de handel." En met dat proberen bedoelt de heer Lodewijkx, dat hij dan een tijdlang op een goed stekje gaat zit ten met twee hengels, waarvan er één normaal is geaasd en één is voorzien van de pasta. Op die manier kan hij zelf het beste beoordelen welke me thode de beste resultaten geeft. Er ziin echter nog meer mogelijk heden. De heer Lodewijkx staat op en pakt een klein doosje, waarin kleine stukjes plastic in verschillende kleu ren liggen te gloeien. ..Dit is een va riatie op het ..catch-light" vertelt hii. ..Ook dit komt in het najaar in de handel. Het catch-light heeft, als je het op de lijn wilt gebruiken, het na deel. dat ie de liin moet afbreken. Dat is nu niet meer nodig. De kristal len hebben een gleufje, die ie om de liin schuift en ie zet ze vast met een pennetje. Dat werkt dus veel sneller". Dan staat hij weer op en komt even later terug met een complete vislijn. Het onderstuk is voorzien van een lange rii loodjes en boven elk loodje schittert een klein kristalletje. „Gek. he?", zegt hii. ..Moet ie zien hoe dat flonkert. Als de zon schijnt worden de zonnestralen in onze kristalletjes ge broken. waardoor het lijkt alsof ze licht uitstralen. Je moet ie dan voor stellen. dat ie een vis bent en in het schemerdonker van het water zwemt. Dan kun ie die schittering niet weer staan. Je zwemt er naar toe en als er dan iets te eten is. hap ie ook." Verbeteringen Het wordt de v a dus beslist niet makkeliiker maken. Het is hem niet voldoende, dat 't liquid-light en straks de pasta in de handel zijn. „Ik wil de handelingen vereenvoudigen," zegt hij. „Als je het liquid-light gebruikt, moet ie bijvoorbeeld eerst het flesje goed schudden om de vloeistof te mengen. Dan moet je het op het aas smeren. Nu ben ik bezig te experimen teren met een groene haakdeeg. die men kan gebruiken in plaats van bij voorbeeld een broodpluim. Dat wordt dan een kneedbare substantie, die ie als aas kunt gebruiken en die onder water licht afstraalt." Deze nieuwe soort aas verkeert ech ter nog in het „laboratorium-stadium" zoals de heer Lodewijkx glim lachend zegt. Hij kampt namelijk met een grote moeilijkheid: het aas gaat gisten, zodra er lucht bii komt en verspreidt dan een zeer onaangena me geur. „Als ik dat kan ondervan gen. zodat het lang houdbaar blijft, en er een goede verpakking voor weet te vinden, kan ik het ook in de han del brengen." zegt hij. Een logsiche vraag is: hoe is dat allemaal begonnen met dat lichtend vissen? „Voor mij met het catch- light", zegt de heer Lodewijkx, „maar in feite natuurlijk al heel veel eerder" Dan staat hij weer op en komt met 'n geheimzinnig gezicht terug. In zijn hand heeft hij een doosje, waarin glaskristallen zacht groen liggen te glanzen. „Deze stukjes glas hebben meer geld gekost dan diamanten," zegt hij, terwijl hij het doosje voor zichtig wegzet. Dan zegt hij: „Eigenlijk heb ik al leen maar te maken met dit spul. voor zover het de sportvisserii betreft. Al het andere is mijn zaak niet. maar het is enorm interessant. Het spul heeft een ongekend aantal toepassings mogelijkheden. waarvan ie gewoon duizelt. Neem bijvoorbeeld eens be iaardenwoningen. Er is al overwogen om de treden en de leuningen van dit spul te voorzien. Dan blijven ze in het donker zacht licht uitstralen. Die toe passing is al bekend, evenals de mo gelijkheid om stoelen, bijvoorbeeld in een bioschoop. te voorzien van licht gevende spijkers, zodat je tenminste weet waar ie loopt. Maar ie kunt die spijkers ook voor het meubilair thuis gebruiken. Mogelijkheden Dan pakt hij weer het doosje op met de lichtgevende glaskristallen. „Dit is volkomen nieuw", zegt hij. het moet zelfs noe in produktie wor den gebracht. Deze kristallen kun je in beton verwerken, in elke gewenste kleur. Dan kun ie bijvoorbeeld alle wegen lichtgevend maken. Maar ie kunt ook gevaarlijke weggedeelten, bijvoorbeeld bruggen, met rood mar keren. zodat de automobilist 's avonds gewaarschuwd wordt. En denk eens aan warenhuizen. Je kunt in de vloer met dit materiaal banen uitzet ten. Wanneer dan plotseling het licht uitvalt, zien de mensen die lichtge vende banen, die naar de nooduitgan gen leiden." De heer Lodewijkx haalt nog vele andere voorbeelden aan voor de toe passing van het materiaal. Dan pakt hii van een kastje een schemerlamp. Hij houdt de lamp in het duister en zij blijft zacht nagloeien. „Als ie de lamp even laat branden, kun ie hem daarna uit doen. maar hii zal nog een hele tijd licht blijven geven", zegt hij. Momenteel wordt er een wereldom- De heer Lodewijkx met een flacon netje vloeibaar licht. vattende organisatie opgebouwd, die dit produkt in de handel zal gaan brengen. „Er is al veel belangstelling voor", zegt de heer Lodewijkx, „maar er moet organisatorisch nog enorm veel gebeuren." De naam van de uit vinder wil hij niet noemen, evenmin van andere mensen, die er „Maar verder heb ik er niets mee te maken", zegt hij nogmaals. „Ik experimenteer met het spul voor de sportvisserii. Als het experiment Re- lukt is. geef ik de produktie uit han den. want ik wil geen fabrikant zijn. Maar het blijft wel de naam „Barra cuda" dragen, de naam van mijn zaak." De heer Lodewijkx, die in Duitsland de titel Ing. mag dragen, heeft zijn relaties over de hele wereld, dank zij het feit. dat hij onder andere direc teur is geweest bii een groot wereld concern. Enkele jaren geleden nam hij de hengelsportzaak aan de Oostzeedijk over van zijn neven, die een fabriek hebben, waarin hengels worden gemaakt. Toen was hij al eni ge jaren invalide. „Maar daar merkt niemand biina iets van", zegt hij. want ik werk voor de volle honderd procent." Deze sportvisser-uitvinder-winkelier geeft de vissen dus geen enkele kans. Toch is hij niet bang. dat daardoor de visstand zal worden uitgeroeid. „Het is niet voldoende dat ie de vis weet te lokken", zegt hij. „Je moet ze nog proberen boven water te krijgen ook. En. bovendien, vissen is een sport. Daarom adviseer ik iedereen de vis weer terug te gooien als men ze niet wil opeten. Zelf neem ik hoogstens wel eens een flinke snoekbaars mee naar huis. want die is lekker. Voor de rest gooi ik de vis altijd terug." JAN DIJKSTRA. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder met zes roltrappen naar boven en naar beneden. Tijdens de vakantie, In de tent, caravan, boot of 't zomerhuisje kunt u zo'n sportieve en behaag lijke pyjama niet missen. Vlotte pyama, het jasje in leuk nopdessin en effen gekleurde broek. Met elastische boorden aan de mouwèn, hals en pijpen. U koopt deze damespyjama voor nog géén zes gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze tricot damespyja ma's in diverse kleuren en in de maten 38t/m44 voor UITSLAG EXAMENS HBS EN MMS slaagden w. D. Pons, J. A. Heyster. J. H. van Leeuwaar den, N. van Leeuwen te Vlaardlngen, A. Manlntveld te Vlaardlngen, A. A. M. Mos heuvel te Vlaardlngen, R. Muyzer te Maas land, H. Noordegraaf, G. Smit, A. F. J. G. v.d. Veer, J. Verboon, B. C. M. P. Vermey, S. Visser, A. J. W. Vredebregt, E. J. C. Wendrlh. A. Werkman, T. G. Willemse, J. W. van Zomeren. Aan de rijks middelbare meisjesschool slaagden voor het einddiploma: Chr. Ba- rentz H. Bos, J. C. Broekhuizen. E. v. A. Dijkstra. S. c. 't Hart. C. L. van der Kraan, Magrijn, G. J" Vrijdagavond tot 9 uur open Géén tel. of schrift, best. Middelburg, C. Oonlt. J. H. Overheui, W. N. de Ruiter, E. A. Stok, L. van Vliet. A. van der Vliet, A. W. Wassenaar, I. E. In 't Veld. In de af deling B5 b slaagden: J. de Baan, Maas land C. N. Brand, S. Engelsman. J. W. van GuMk, P. W. J. van der Hoek, R'dam; Th. Keuzenkamp, D. O. Klednjan, A. D. van Leeuwen. E. J. Lemoke. H. v. Holland, c. J. van Luijk, E. H. J. Maitlmo, R'dam. F. v. d. Mark, E. C. Meeuse, J. Meulsgee, D. van Oudheusden, C. A. M. Oudshoorn. Vlaardlngen. E. C. P. Peters, Vlaardlngen. G. J. Plooy, J. F. A. Quadit, D. P. Rogge veen, R. de Rijcke, Vlaardingen, F. A. Schaap, R'dam, F. Sjits. C. Trends, c. B. Vermey, R'dam, H. P. W. Visser, Vlaardln gen, A. C. M. van Vliet. Vlaardlngen, A. A. vroom, R'dam, M. M. Zoutewelle. In de afdeling B 5 A slaagden: I. Brand, S. Engelsman, P. van der Hoek, Rotterdam V. van Leeuwen, J. Lemoke, Höek van Hol land, K. van Luyk, F. v. d. Mark, E, Meeuse. J. Mleulstee. D. van Oudheusden. Erik Peters, Vlaardlngen. F. Qladt, F. Schaap, Rotterdam. F. Smits, K. Teerds. K. Vermey, Rotterdam. H. Visser, Vlaardln gen, T. Vroon, M. zoutewelle. Waar niet an ders vermeld, allen woonachtig te Schle- Schtedam Ned. Prot. Bond, Westvest M. 10.30 uur de C. Beukman (Rem.) uit Vlaardingen. Gerei, kerk (Vrtjgem.). Weet vest 30: 8.30 en 16.30 uur de C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding van de Gerei. Leer. Lange Kerkstraat 97, 10 en 17 uur de H. Holman. Evang. Luth. Gemeente. Lange I Oud-Katholieke Parochie, Dam, 10 uur H. Mis. Hersteld Apoetolische Genootschap, Stad houderslaan 3.30 en 16 uur, dienst. Leger des Hells. Lange Hatven at, samen komsten 10 en 13.30 uèr. Leiding majoor en mevr. Zuidema. Gemeente van Jehova"* Getuigen, Tuin- laan 50. 10.30 uur openbare toespraak. Baptisten gemeente, gebouw Irene 18 uur dienst. Chr. Geref. k Grote kerk 10 uur dc A. Hoffman, 17 ds D. v. d. Berg, Huizen. Bethelfcerk t ds H. J. Groene wegen, Opstandingskerk 1 uur ds H. W. Hemmes, Oegstgeest, w kerk, 10 uur ds J. W. Zimmerman. - - ;i Herv. gemeente, **- WurliTzer met recht van koop O C m v.a. fcjg p pjnnd. zonder eerste storting j Demonstraties van 311e modellen te Rotterdam dagelijks 18 u eerw. heer v. d. Hek, Rotterdam. 1 E. Verwaal. St. Martlnuskerk 8.30 uur ds E. Vervaat. KERKDIENSTEN SCHIEDAM Gereformeerde kerk: Oosterkerk, Rotter- damsedljk 288, zondag 10 uur ds L. Blijdorp. Groningen, 5 uur geen dienst. Kethel „De Ark", Zwaluwlaan 103. zondag 9 uur ds K. H. Schuring, 5.15 uur ds H. J. Heljnen, Den Haag. Magnalia dei kerk, Albardastraat 68, zondag 10 uur de heer A. de Goede, zon dag 5 uur dfe K. H. Schuring, dinsdag 2.15 Uur dr F. L. Bos, vlaardlngen. H.C. zondag huwelijkSbevestiging van het bruidspaar J. ging van het bruidspaar J. P. Numan en M. Bax (trouwouderting wijk Nieuwland). De Goede Haven, Westfrankelandsedljk 1: zondag 10.30 uur ds K. H. Schuring, 5 uur geen dienst. Julianakerk, Burg^ Knappert- Brugge, 5 uur ds L. Blijdorp. Collecten: het éne offer is bestemd voor de kerk. deurteollekte: Jeugdaiktivlteiten. N.B. Let op de gewijzigde tijden voor de morgen- en middaigdienst in Kethel, en de morgendienst in de Goede Haven. denmethetnormalenotenscbiifcdoormld- Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering Piano's... ..Prijzen v.a. 675.- HllUr metrechtvan koop vanaf,15.- P-mnd. t zonder eerste storting -Letwel: :hoge inruilwaarde.. voor cJw ouda PIANO, HARMO- l NIUM of ELECTRONISCH ORGEL J Vraag folders en inlichtingen bij - de Wurl itzer-importeur: MET ANDERHALVE PUNT VOOR Met anderhalve punt voorsprong op zijn naaste concurrent is John van Baarle kampioen schaken van Schie dam geworden. Ongeslagen bereikte hij de eerste plaats in de kampioens klasse. Eeuwige tweede was L. Reits- ma, die overigens op een goed seizoen kan terugzien. Van de débutanten heeft D. P. Lief hebber een verrassende derde plaats veroverd. A. de Koningh en J. C. Hölz- ken hebben het niet kunnen houden. Zij zullen hun geluk in de eerste klasse moeten beproeven. In de eerste klasse promoveren naar de kampioensklasse P. Seij en D. Dek ker. Degradanten zijn J. Zwart en C. Troost. In de tweede klasse eindigden op de eerste twee plaatsen de jeugdige W. den Uijl en de debutant J. F. Schoon- derwoerd. Ook zij kunnen op een ge slaagde wedstrijd terugzien en hebben promotie verdiend. C. Wassenaar en J. B. Wassink degraderen. Minimale verschillen tekenden de ver houdingen in de derde klasse. Op de eerste plaats nestelde zich J. P. van Leusden. Na een zwakke start had J. van Dalen een stenke finish. Beiden promoveren. E. H. Marfous en Z. Noomen degraderen. In de vierde klasse bereikten J. J. HoMcen en F. G. van Putten promo tie. Kampioensklasse 3 D. P. 4 C. Vrijland 7 4 0 3 4 5 w. D. Peiger 7 2 2 3 :f 6 J. van den Drlessche 7 2 1 4 2>/> 7 A. de Koningh 7 115 IV» T 7 0 0 7 0 4 H. Bogers 7 3 2 5 G. Rademaker 7 2 2 6 c. K. Harmanny 7 2 1 S C. Troost 7 11 2e Klasse 1 W. den Uijl 6 3 3 2 J. F. Schöonderwoerd 6 3 2 3 G. J. Blok R 3 o 4 S. Koster 6 2 2 5 A. R. a - 1 J. J. Hölzken 2 F. G. van Putten 3 C. A. S. Marbus drlewteüg kinderfietsje, sleutel, zonnebril, sleutels broche, ketting, bromfietsplaatje, klauwha- 1 Kethel), bromfietsplaatje, brom- jui, halsketting Op het kruispunt N. Damlaan - Schied. weg verleende de Marokkaan A. op zijn fiets geen voorrang aan een auto bestuurd door de 42-jarige C. A. H. De Marokkaan liep een lich te hersenschudding op en is door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd. Nadat op de N. Damlaan verkeer had gewacht voor de neergelaten bo men van de spoorwegovergang, bleef een bromfietser met zijn pedaal ha ken aan het pedaal van de 32-jarige J. H. S., deze viel en kneusde een enkel. De GGD vervoerde hem naar de Dr. Noletstichting. Donderdagavond 4 juli zal in het Stedelijk Museum Schiedam een ten toonstelling worden geopend over: „Vormgevers van vandaag en mor gen". Nadat een beperkte verbouwing is uitgevoerd, heeft thans de Schiedam- se Muziekschool het gebouw betrok ken aan de Lange Nieuwstraat waar tot voor kort het Stedelijk Gym nasium was gevestigd. Uitslag loterij Pro Juventute: le prijs nr. 948; 2e prijs nr. 327; 3e prijs nr. 99; 4e prijs nr. 935; 5e prijs nr. 4379; 6e prijs nr. 580; 7e prijs nr. 840; 8e prijs nr. 1350; 9e prijs nr. 4391; 10e prijs nr. 3647. mei tpusi jveurcij, orumnetöpiaaije, Drom- fietspiaatje, medehaler, plastic regenjas, jack, tabakszak, zwartwitbruine hond. teef. Te bevragen bij de vinders portemonnee met inhoud, C. Leenderts, Fr. Haverschmldtlaan 42; kinderportemonnee m. Inhoud, Den Dunnen, v. Limb. Stlrumstr. 13; herenparaplu, Postkantoor, afd. Expeditie, Lange Nieuwstraat: kinderportemonnee met inhoud, D. Kooiman, Van Tienhovenstraat 51; damesparaplu, mevr. Vink. Van Karnebeek- straat 1; aktetas met lnh., C. Martljnse, Vlaardlngerdljk 15; ritsportemonnee, Hers- baeh, Goereesestraat 15a: portemonnee met lnh., Van Trommel. Delflandseweg 228: knlp- portemonnee, J. Kool. Parkweg 98; knlppor- temonnee, A. J. v.d. Heuvel. P. Potterstraat 50b; kindertasje met inh. Wijbroek, Hoogstr. 22; kinderblazer, Brökling, H. Bosmansplein 109: vossebont, v. Walsum. Voornesestraat 14 jongenstrui, Rooljers, Bilderdljkstraat 20 windjack, M. J. C. v. Schaick, KI. Katerstr. 45: colbert, mevr. De Roo, Broersveld 102a; zwembroek v.d. Vlugt, Polderweg 250; re genjas, Dielemans, L. Nieuwstr. 48b; colbert, F. de Jong, Huljsmanstraat 7; kindervestje, Heinsbroek, Obrechtstraat 88 (na 20.00 uur); kampeertent, stout, Groenelaan 98b (telefoon 260777), dekentje, Hersbach, Goereesestraat 15a; hondeketting, Nootenboom, Helnslusstr. 72; blokfluit, De Regt, Nwe. Maasstraat 126a onder- en bovengebit, mevr. Damen, Mackay- straat 56; boek, KUsdonk, Prof. Rutgersstr. 270; Vlaardingen; zadeldek, v.d. Bos, v. Swindensingel 58b; bougiesleutel, Egberts, Aleldastraat 89a; bahco, Mineur, Sav. Loh- manlaan 76; bankbiljetten, v. Wieringen, Baohplein 170; trouwring, Emming, J. Oude- eeststraat 13; bedelkettinkje, Tettaiaar, Rot- terd.dljk 254; bankbiljetten, mevr. v.d. Berg, 's-Gravelandseweg 636 (tel. 266529); bankbil jet, T. v.d. Horst, Tollensstraat 38a; bankbil jet, Ineke Korengevel, Schimmelpemnlnck- straat 11; horloge, Prenger, Schietbaanstraat 19; diadeem, Heuchemer, Am. v. Solnistr. 12a; dameshorloge, mevr. Nomen, Dorps- met zes roltrappen naar boven en naar beneden Voor Uw man en zoons koopt U deze voordelige ankiets, van wol, wol-mousse of mousse nylon, net wat ze het liefst dra gen. Zuiver wollen ankiets voor hen, die wol boven alles stellen en Wol-mousse en Mousse nylon ankiets, die altijd pas sen en geen wasproblemen op leveren, voor een prijs om er meerdere paren tegelijk aan te schaffen, voor nog géén één gulden zeventig. straat 15; ring met sleutels, v.d. Boogert, K. Begraafplaats; sleutels, P. de Vrte_, Schimmelpenndnckstraat 61; sleutels, B. Krul Lange Haven 107; vulpen, Nleuwenhuïzen, Talmalaan 22; Llpssleutels, mevr. Her Boerhaavelaan 10c; bril, v.d. Kraan, haavelaan 83; kinderbrll, Blelkshol, r vest 62c; autostep, J. Keizer, r deweg 43; zeilbootje (speelgoeay, vieugucii- hil, Bilderdljkstraat 28; kinderfietsje, v. Ger- ven, J. Vermeerstraat 28a; autoped, Gerrlt Droge, P.K.O, laan 113b; autostep, v.d. Goes v. Swindensingel 4; step, mevr. Damen, Ma- Dierentehuis Sint Anna Zusterstraat: 4hondje, teef plm. 8 weken, parkiet, Wou denberg, Havendijk 118b; kanarie, H. v.d. Berg, Kievitslaan 45; Vogeltje, v. Dorp, Bot- terd.dijk 162 (tel. 265444). Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe heren-anklets, van zuiver wol met versterkte hiel en teen. Mousse nylon en Wol-mousse ankiets, In alle desslits en kleuren, door elkaar. Vrijdagavond tot 9 uur open. Géén tel, of schrift, bost.

De Havenloods | 1968 | | pagina 11