„Gemeente heeft zorg voor plaatselijke gezondheid" Service gaat op in het grote geheel van TSF Sportgrabbelton De Haan verdeelt nu zijn tijd tussen taria en boksschool JLEO v.d valk: VOORZITTER S.B.L.O. DE Verstandig om uw vakantiereis te beginnen bij Mees Hope Mees Hope Schiedam houdt hengelconcours Voor het eerst winst voor DHS en Schiedam Spassage! no 14? S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 4 JULI 1968 me» zes roltrappen naar boven en naar beneden Als U nu of binnenkort een kinderstoel nodig hebt... en U wilt voor Üw kleine even goed de beste en mooiste kopen die er is, kom dan eens kijken in onze Baby-afdeling. Want daar verkopen wij kin derstoelen met zwaar ver chroomd onderstel, met stevig formica speelblad, in 3 standen verstelbaar, solide voetenplank je, alle buis in 19 mm dikte en met eerste kwaliteit suwide be kleed. Deze onverwoestbare stoel ver kopen wij voor iets meer dan twee tientjes. Enkele weken geleden namen wfj uit het maandelijkse orgaan van de SBLO een artikel over van de voorzitter van die bond, de heer H. De greet. In het laatste verschenen bondsblad, komt de heer Degreef terug op de TRIM-aktie, waarvoor hij toen een lans brak. Wij vinden die TRIM-aktie zo belangrijk voor de volksgezondheid, dat we ook het tweede artikel van de heer Degreef, een artikel waar we het geheel mee eens zijn, onverkort over nemen. „We hebben reeds eerder uiteenge- verplichting tot het overleggen van Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze 19 mm buis kinder stoelen, één brok soliditeit, uit gevoerd in - - leuke frisse kleuren Vrijdagavond tot 9 uur open GW» tel. of schrift, best zet, wat TRIM is en beoogt" dus de voorzitter van de SBLO, die vervolgt: „Blijkens enkele reacties voorzagen we daarmee in een behoef te: ondanks het feit dat deze lande lijke actie (met als doel: méér licha melijke beweging voor het Neder landse volk) reeds enkele maanden oud is, blijkt er tot onze omgeving nog maar weinig van en over te zijn doorgedrongen. Dat vindt in de eerste plaats zijn oorzaak in de gedeeltelijke misluk king van de grootscheepse gedachte introduktie; de oorzaken laten we hier in het midden. We volstaan met vast te stellen, dat de NSF in het na jaar een „nieuwe" start beoogt; di verse publiciteitsmedia hebben reeds hun medewerking toegezegd, zodat mag worden aangenomen dat TRIM dan wel 'n begrip zal worden voor iedereen. Op een onlangs gehouden kontakt- bijeenkomst van reeds trimmende" gemeenten en instanties kregen we een aantal interessante aanvullende gegevens. Verrassend is in de eerste plaats dat er ondanks de weinig ge slaagde introductie op het ogenblik al in 52 gemeenten georganiseerd wordt getrimd en dat in nog 30 ge meenten gewerkt wordt aan een start in september a.s.! TRIM voorziet dus wel degelijk in een behoefte. Oorspronkelijk was TRIM gedacht voor wat oudere deelnemers, bijvoor beeld van 40 jaar en ouder. Gezien de belangstelling hebben de organisa toren echter elke leeftijdsgrens laten vallenzelfs tegen het deelnemen van junioren bestaat geen enkel bezwaar. De propaganda op deelnemen moet natuurlijk in de eerste plaats gericht zijn op hen die geen lid (meer) zijn van een sportvereniging, al is er ook weer geen bezwaar tegen dat wei- sportbeoefenaren trimmen. De kosten voor de deelnemer zijn tegenover de organisatoren zeer gering. Trimboekjes worden gratis ver strekt, alleen als het wordt ingeleverd ter verkrijging van het trim-speldje moet daarvoor f 1,50 worden betaald. De deelnemer die alleen om het trim men heeft meegedaan, op het speldje geen prijs stelt en 't boekje achteraf niet inlevert, betaalt dus niets; al thans niet aan de plaatselijke orga nisatie. Verenigingen die hun zaal en- een verklaring van medische sport keuring een wél verplichte keuring zou voor velen een onoverkomelijke drempel betekenen, afgezien nog van de onmogelijkheid om velen in kort bestek te keuren. De verantwoorde lijkheid in dezen ligt natuurlijk niet bij de N.S.F. of een organiserend of leidinggevend lichaam of persoon. De N.S.F. adviseert, de deelnemers hierop te wijzen en erbij aan te ra den, vooraf overleg te plegen met de huisarts. Over het algemeen wordt van de doktoren veel medewerking ondervonden. Die medewerking wordt in vele plaatsen óók vlot verleend door ge meentelijke instanties en door vere nigingen. Sommige gemeenten dragen zelfs alle kosten van de plaatselijke organisatie; de N.S.F. kan hierin on mogelijk bijdragen, omdat de lande lijke propaganda al zoveel kosten met zich brengt. In alle gemeenten worden de sportverenigingen bereid gevonden, een deel van hun speelge- legenheid ten gunste van de TRIM- aktie af te staan; ook om leiders en of trainers beschikbaar te stellen. Af gezien van het hiervoor genoemde (geringe) financiële voordeel is er voor de verenigingen als stimulans om mede te werken nog de prakti sche ervaring, dat TRIM-mers nogal eens bestuiten (weer) lid van een ver eniging te worden als ze een bepaal de sport enige tijd hebben beoefend Binnenkort verschijnt het TRIM- winterprogramma, dat meer dan het zomerprogramma op bewegingsspelen thuis zal zijn gericht. Uit de publikaties in ons Kontakt zult u hebben begrepen dat de SBLO er een voorstander van is de TRIM- aktie in het najaar ook in Schiedam te doen starten. Met de S.G. is tot on zekere hoogte al overeenstemming over de taakverdeling bereikt. Zeer belangrijk is, of de Gemeente bereid wordt gevonden, deze aktie te lance ren; want bij de Gemeente en bij geen andere instantie berust de zorg voor de plaatselijke gezondheid. Daar gaat het bij TRIM uiteindelijk om! Vooruitlopend daarop is het voor ons nu reeds van belang te weten, welke sportverenigingen medewerking wil len verlenen; zonder deze heeft het organiseren geen zin. Wij zullen het op prij® stellen dat spoedig te mogen vernemen (op ons redaktie-adres) De Schiedamse boksleraar Wim de zorgen over maakte, was de lange Haan, aan velen bekend als de propa gandist voor de bokssport in Schie dam heeft enkele weken geleden een grote stap gedaan. Hij heeft toen na melijk in de West Frankelandsestraat een taria, „De Smulpaap" geopend. „Dit is voor mij een hele overgang geweest", vertelt Wim ons. Van de bokssport naar taria-eigenaar is een hemelsbreed verschil. Ik ben onge veer zo'n 23 jaar met de bokssport bezig. Ik stond er mee op en ging er mee naar bed. Dan valt het niet mee, als je dat moet laten schieten." De aan zoveel kritiek blootstaande bokssport heeft Wim de Haan doorlo pen van Vlieggewicht tot middenge wicht. Van C klasser tot instructeur. In die periode wist Wim heel wat prij zen in de wacht te slepen en de stille getuigen van zijn successen hangen in de prijzenkast in de achter zijn zaak grenzende woonkamer. Wim de Haan heeft niet alleen ge bokst, maar met gepaste trots vertel de hij hoe hij in de jaren '52-'54 heeft staan keepen in het eerste team van SVV. Hij vertelde daar over. „Dat is een heerlijke afwisseling voor een conditioneel bokser. Ik kon toen een wedstrijd voor 100 procent uitspelen, iet® waar het heden ten dage nog wel eens aan ontbreek ook bij de betaalde voetballers". Er zijn voetballers die dit aan den lijve ondervinden en er kennen en tal van deze jongens ko men een avond in de week naar de boksschool van Wim de Haan om fy siek sterker te worden om zo de moeilijkheden die er tijdens een wed strijd voor kunnen doen, te weerstaan. Een recente bezoeker van de sport school was Theo Lazeroms die in de periode tussen zijn terugkeer uit Amerika en nu, tal van avonden in die school aan het werk was om de conditie op peil te houden. Met spijt in zijn stem vertelt Wim ons: „Deze werktijd van mij in het taria. Van 's morgens 7 uur tot 's nachts 1 uur, is een veel te lange werktijd. Binnen zeer korte tijd zal dit echter ook ach ter de rug zijn, omdat ik voor de ochtenduren hulp krijg, zodat mijn nachtrust iets meer wordt dan vijf uur waar ik het de afgelopen weken mee heb moeten doen. Ik heb daar door hongerige klanten wel eens te leur moeten stellen en dat mag toch niet gebeuren. Ik ben voor de bokssport door dik en dun gegaan en het heeft me ont zettend veel'geld gekost. Ik heb ech ter op tijd ingezien, dat er wel iets belangrijkers bestaat dan alleen het boksen". Wim de Haan, optimistisch als altijd, besluit zijn relaas met te vertellen, dat de maandag voor de bokssport blijft. Dan zijn er meestal de wedstrijden. Ik kan de jongens dan voorbereiden op die wedstrijden en aan de ring assisteren. Vol lof is hij over zijn jongste pupil Tonny Krijgs man die van zijn eerste tien wedstrij den er negen wist te winnen en één maal genoegen moest nemen met een puntenverdeling. In september opent het Schiedamse boksseizoen weer met goede wedstrij den tussen Nederlandse en Duitse boksers en Tonny Krijgsman is daar ook van de partij. Al met al blijkt, dat Wim de H,aan nog niet geheel ver loren is voor de bokssport. (de bank waar u ook gemakkelijk kunt parkeren) Vraagt u zich af waarom? Gewoon, omdat dan fn één keer alle financiële zaken van uw reis worden geregeld. Zoals buitenlands geld dat u nodig hebt. Of reischeques, wanneer u geen voorstander bent van veel contanten. Verstandig om ook meteen een bagage- en reisonge- vallenverzekering bij ons af te sluiten. Het kost u weinig aanpremie, hst kan u heel wat narigheid besparen. Laat u nog voorwerpen van waarde achter? Wij bewaren ze graag voor u in onze kluis. Het veiligste onderdak voor uw documenten, juwelen en andere waardevolle thuis blijvers. Stap dus even binnen op Nieuwe Haven 133 voor u vertrekt. Dan kunt u met een gerust hart op reis gaan. Plezierige vakantie! BANKIERS SCHIEDAM In dcember zou de tafeltennisvereniging Service tien jaar hebben bestaan. Zou, want zover zal het niet komen. Verleden week is deze hoogst spelende Schiedamse vereniging opgegaan in de tafeltennisafdeling van TSF. Tijdens de algemene ledenvergadering van beide clubs, hebben de besturen niet veel moeite gehad, de fusie rond te krijgen. Alleen bij Service hadden enkele leden een bezwaar, maar dat was alleen om de naam. Het sentiment van die paar ouderen bleek gelukkig geen doorslaggevende factor ^te zijn en aan het juiste besluit van de beide besturen werd dan ook niet getornd. of materiaal beschikbaar stellen mo- bij voorkeur met opgaaf van konkre- gen in overleg met de organisatie te gegevens (dag(en). uren, leiding, wel een kleine vergoeding vragen; etc.). Laat nu eens alle verenigingen een bedragje van f 2,50 b.v. voor drie positief reageren!" maanden lang wekelijks een uurtje sporten lijkt alleszins redelijk. Een niet onbelangrijk facet van de tTniiLhnl TRIM-actie is het ontbreken van de goed geoliede sportschool moet ik nu gedeeltelijk de rug toekeren. De in komsten waren namelijk te gering\om rfen. mij een goed bestaan te verzeker! Met deze wetenschap in het hoofd, was het voor mij niet moeilijker een beslissing te nemen toen de gelegen heid zich voordeed deze zaak te ope nen. Ik heb alles zelf verbouwd en gemoderniseerd. Binnen enkele weken was het „gepiept" en nu ben ik reu ze blij, dat alles zo gelopen is. Mede door het feit dat de school slechts en kele meters van de zaak is verwij derd kan ik toch de supervisie op de trainingen handhaven. Assistent „Mijn taak als leraar wordt nu voor het grootste gedeelte overgeno men door Bep Sneep, niet gediplo meerd, maar zeer vakkundig en am bitieus. Daarover heb ik dan ook be- tUmt geen zorgen. Waar ik mij wel De Hengelsportvereniging Schie dam en omstreken houdt zaterdag 6 juli een concours, 's morgens van fi ll uur. Hieraan kan door een ieder worden deelgenomen, zowel door ju nioren. senioren, bejaarden en min der valide leden. Er is een inschrijf geld van 1 bepaald voor de senior leden en overigen 50 cent. De hoofdprijs is een waardebon van f 30 terwijl er nog diverse andere prijzen zijn uitgeloofd. Er zal uitslui tend op maatvis worden gevist. Op gaven kunnen worden gedaan tot en met 4 juli. Zaterdagmorgen om half acht moet het nummer worden afge haald aan het theehuis De Ketel in het Prinses Beatrixpark. De prijzen worden omstreeks 12 u uitgereikt. Adressen waar men zich kan aanmelden zijn: fa. Mak, Broers- vest, fa. v.h. Van Leeuwen, Broers- veld, fa. Blom, Vlaardingerdijk, fa. De Vries, Groenelaan, fa. Tropica, 's-Gravensandestraat, fa. v.d. Knaap, Hoogstraat. Medegedeeld wordt voorts, dat er geen visvergunningen meer verkrijg baar zijn. Eindelijk is het dan toch gelukt. Schiedam en DHS hebben een halt toegeroepen aan de hatelijke nederla gen. Schiedam won van kampioens pretendent Tilburg met 3—2 en DHS stuurde Laakkwartier met een neder- wat er van de ploeg verwacht werd laag van 10 naar huis. DRZ deed en won met liefst 205 van BHC. Voor Schiedam en DHS geven de overwinning weer wat meer moed voor de toekomst. Als er nu in de resterende wedstrijden met wat ge luk gespeeld wordt, dan ziet de toe komst er weer hoopvol uit. Voor Schie dam moet er zondag a.s. zeker een overwinning in kunnen ziften. Ter rasvogels is dan de tegenstander en hoewel dit team al vijf wedstrijden won, nemen wij aan dat Schiedam zondag wel aan het langste eind zal trekken. DHS gaat naar Rotterdam tegen het sterke Eurosport. Op pier gezien, moeten die Rotterdammers deze wed strijd gaan winnen, maar ze zouden wel een buiten de waard kunnen re kenen. Wellicht heeft de overwinning op Laakkwartier de jongens van DHS wel zulk een morele steun gegeven, dat Eurosport daar wel eens het slachtoffer van zou kunnen worden. DRZ, ja we kunnen natuurlijk niet an ders dan DRZ tegen VGOR winnen geven. De wedstrijd wordt zaterdag op het terrein van DRZ gespeeld en dit duel begint om 4 uur. We rekenen al op een kampioenschap voor De Ro de Zonners. De voorzitter van Service, de heer W. de Raay vertelde ops op een pers conferentie. belegd direct, na de le denvergaderingen: „Willen we tafel tennis oo hoog niveau houden in Schiedam, dan is concentratie van krachten noodzakelijk. Service was doorgedrongen tot de hoofdklasse en het tweede team is juist, gepromo veerd naar de overgangsklasse. Dan komt er een hele tijd niets. Twee van onze beste krachten uit het eerste team. Nico van Slobbe en Dick Bus- sching hebben de vereniging verlaten, dus deze plaatsen moeten worden on gevuld. Daarnaast kampten we met een gebrek aan speelruimte en dit alles komt juist door de fusie tot een op lossing. De nieuwe combinatie TSF, start het komende seizoen met een team in de hoofdklasse, een team in de overgangsklas e'en team in de eer ste klasse en drie teams in de twee de klasse". Hans Degreef. voorzitter van TSF die deze functie ook behoudt na de- combinatie, vertelde: „Onze vereni ging. die dit jaar iuist het derde lus trum vierde, was tot voor kort in fei te meer een gezelligheidsvereniging. De topsport kwam pas op het twee de plan. Daarin is de. laatste jaren duidelijk verandering gekomen. Er zijn verschillende leden bij ons voor wie het tafeltennis meer is dan een gezellige vrijetijdsbesteding. Voor de ze leden is de fusie natuurlijk zeer gunstig. Voor de ..gezelligheidsspe lers" is er nu voldoende ruimte overgebleven". Beide voorzitters waren het erover eens dat een tafeltennisser tegenwoor dig helemaal geen binding voelt met een bepaalde club. Zij gaan gewoon daar spelen, waar zii in een topteam uit kunnen komen. Bestuur Men is overeengekomen, dat voor lopig elke vereniging vier bestuur ders levert. Deze situatie zal duren tot de eerstvolgende algemene leden vergadering die in september zal wor den gehouden. Het bestuur wordt voor lopig gevormd door de heren: H. De greef. voorzitter: W. de Raay. vice- voorzitter. resp. TSF en Service. Voor TSF hebben voorts zitting in het be stuur; H. Borgers, H. Moesker, en A. Zuidgeest, Voor Service zijn het: A. Rieken, G. Bijtenhoorn en J. Clazing. Zoals in de lijn der verwachtingen lag is de naam van de nieuwe com binatie TSF geworden. De tafeltennis afdeling van TSF is een onderdeel van een grote sportvereniging waar lawn- tennis en badminton beoefend worden naast het tafeltennis. Daar de tafel tennisafdeling niet los te denken is uit het grote geheel, is het de nor maalste zaak van de wereld, dat de twee combinaties onder de vlag van TSF zullen uitkomen en ook die naam draagt. De tafeltennissers van TSF zullen echter toch een concessie moeten doen aan de fusie. Zij zullen in de kleurén van Service, blauw grijs, in de competitie spelen. Toekomst verzekerd mere financiële armslag. Voorlopig wordt er naar gestreefd het eerste team te handhaven in de hoofdklasse, maar alles zal er op gericht worden zo snel mogelijk te promoveren naar de ereklasse. Daarnaast gaat alle aandacht uit naar een goede huisves ting. want daarmee is het in Schie dam maar droevig gesteld. ..We ho nen binnen niet al te lange ti.id over een eigen speelgelegenheid. annex clubgebouw te beschikken", aldus voorzitter Degreef". De voorzitter kennende zal dat dan ook wel gebeu ren. Al is er dan een collega, die min of meer sceptisch tegenover deze fu sie staat, wij kunnen het tot groei en bloei van het Schiedamse toptafelten- nis alleen maar toejuichen. Was dit maar eerder gebeurd, want dan was wellicht Nico van Slobbe behouden gebleven voor Schiedam. Wij wensen de nieuwe vereniging veel succes. 0 'bul le -ti n t ONBETWIST DE SPECIALIST A 30 verschillende typen voetbalschoenen o.a. PUMA, ADIDAS. HUMMEL, PATRICK. A Van PUMA hebben wij o.a. PUMA „EUSEBIO" - W PUMA „BUNDESLIGA" - PUMA „BENFICA- SUPER'' - PUMA „HATTRICK" en de twee beste A van ADIDAS, de ADIDAS „WORLD CUP" en de ADIDAS „2000". A ONBESLIST DE SPECIALIST w Wij hebben weer binnengekregen zeer sportieve heren-zwembroeken, vanaf 9.75. V Vrijdagavond tot half tien geopend. k 'HET •sporthuis in schiedam* In de laatste uren van de trans ferperiode. heeft Hermes DVS toch nog zijn slag geslagen. Op het laatste nippertje heeft Hermes twee spelers aan kunnen trekken. Het zijn de ex- Xerxes speler Piet Teuling en Joop Stuivenberg. Hermes heeft nu 16 spe lers onder contract. Dat-zijn dan de zelfde spelers als het vorig seizoen. uitgezonderd aanvoerder Rijke, die als amateur in het eerste team zal uitkomen. Bii die contractspelers is dan ook Siie Visser, een eigen jeugd speler. die een contract is aangebo den. De nieuwe manager van de Schiedamse tweede divisieclub is de Vlaardinger Toob Remmers. Rem mers is 42 jaar en trainde o.a. De Hollandiaan. Wij wensen Hermes DVS met de nieuwe aanwinsten al het ge luk wat maar mogelijk is en wellicht een promotie naar de eerste divisie. Enkele weken geleden rijpte bij ons. Schiedamse sportverslaggevers een plan om te komen tot een soort- sociëteit. met als doel een ieder die wat met soort te maken heeft, als be oefenaar. bestuurder of belangstellen de. een gezellige sfeer biieen te bren gen om zo maar eens wat met elkaar te babbelen. Wij waren niet de enige die met dit plan rondliepen, want ook de SBLO dacht aan zulk een soos en in het maandorgaan lezen we daar over het volgende Met veel genoegen hebben we er juist in de laatste weken kennis van genomen dat zonder dat we onze eigen plannen al bekend hebben ge maakt de gedachte aan een sport- sociëteit ook bij anderen leeft: bij verschillende verenigingen én bij de Schiedamse sportpers. Dat doet ons daarom zoveel genoegen, omdat het de kans op slagen aanmerkelijk groter maakt: niet alleen wij voe len de behoefte aan het volkomen informele contact van een sportso- ciëteit. maar ook een aantal vereni gingen. Daarom ook maken we ons overigens nog niet verder uitge werkt Plan reeds nu aan u be kend: opdat u weet dat wij aan uw verlangens in deze tegemoet gaan komen. Wij stellen ons voor. ons socië teitsplan uit te werken in nauwe sa menwerking met de Schiedamse sportpers als deze daartoe ten minste bereid is. hetgeen we wel veronderstellen. U hoort tegen sep tember nader: nu al spreken we de hoop uit, dat de „soos" een schot in de roos moge worden! BESTUUR Sporters op de bres voor de wie lerbaan. De SBLO zou zo graag zien dat alle sportverenigingen hun mede werking geven bii de geldelijke actie die de stichting Wielerbaan Schiedam onderneemt. Een goed voorbeeld werd al gegeven door de korfbalclub Schie dam en door de leden van TSF. Een goed voorbeeld doet goed volgen en daarom is het zo fijn in het clubblad van de watersportvereniging De Schie te lezen: LET OP! 11 In de loop van de maand komt eeen van onze junior„leden" bij u langs om een begunstigerskaart van de Schiedamse Wielerclub aan te bieden. Wij proberen 100 kaartjes te verkopen. Over enige tijd geven ze recht op een gratis toegangsbe wijs voor een wielerevenement. Stuur hem dus niet weg! Neem er een (naar) Wij zouden zeggen wie volgt. met zes roltrappen naar boven en naar beneden Als d« weerman een mooi week end voorspelt... dan de hele' mikmak in dewagen.bfood mee voor een dagje strand of hei... en niet te vergeten die heerlijke comfortabele vouw-stoelen. Op de tweede verdieping, in onze Camping-afdeling vindt U niet alleen Uw volledige kamp uitrusting, maar ook deze mak kelijke vouw-fauteuils, geheet inklapbaar, verend opgehangen, met houten armleggers, voor nog géén acht gulden. houten armleggers Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Camping-afdeling, op de tweede etage deze super- makkelijke strand-, tuin-, terras-, camping- en mee- neemstoelen, met fris streep- óf rultdessin, Mk* perstuk Vnfflf Sgr, Ciên tri.of schrift, fmt

De Havenloods | 1968 | | pagina 4