ISüülSS sport Vakantiefestijn dank zij slecht weer een succes Will van Seist moest 't helemaal zelf doen TOETERMANIE Kortsluiting mogelijk oorzaak van explosie BUNINGH DE HAVENLOODS \ferstandig om uw vakantiereis te beginnen bij Mees Hope Mees Hope opruiming LEO v.d VALK! PASSAGE! n. 14 VAKANTIE WINKELIERS BRENGT ONGEMAK VOOR CONSUMENT opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 JULI 1968 S'dam 15 Wanneer de vakantieperiode is aangebroken ijlen, met de anderen, ook de neringdoenden naar de laai ende zon van de Costa Brava, de zwoele stranden van Majorca, de Weinkellers in het Ahrdal of het pension in Garderen om zich daar in een aantal weken te herschep pen. Met deze uittocht begint te vens het vakantieregelingsiawaai, dat een marteling is voor de zenu wen van de thuisblijvers. "Vaarom de bewoners van de di- •se wijken in deze periode iedere dag door enerverend getoeter en getingel op de aanwezigheid van de vervangende leverancier moet wor den geattendeerd is niet recht dui delijk. Het ligt voor de hand dat de le veranciers niet de tijd hebben om bij elke deur aan te bellen en dat zij dus door middel van een kla roenstoot hun komst aankondigen. Wie echter op die eerste toeter niet verschijnt behoeft niet per se doof te zijn. Het is best mogelijk dat zij of hij de consumpties bij de concur rent heeft gehaald. Meer dan één keer toeteren is daarom voldoende. UIT DE KERKEN SCHIEDAM Ned. Prot. B 92: 10 30 uur mevr. Went-v.d. Vring Utrecht. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Kerkgemeenschap tot verbreiding van Geref. Leer., Lange Kerkstraat 67: 10 en Hersteld Apostolische Genootschap, stad houderslaan 9.30 en 16 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven 27. Samen- ,a Leiding majoor en Chr. Geref. kerk (tijdelijk kantine Carton- nagefabriek), 10 en 17 uur dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, gebouw Irene, Nieuwe Haven: 10 uur de heer K. J Visser te Vlaardlngen, 16 uur Irene, ds. H. Stolk uit Scheveningen. Ned. Herv. Gemeente: Grote kerk 10 der Steen, Hilversum, 17 uur ds. A. Bethelkerk Opstandingskerk Vredeskerk 10 uur Open Deur Dien: Hervormde Gemeente te Kethel: 1 r ds. E. Verwaal, 19 uur ds. Eigenlijk is het jammer, dat het Vakantiefestijn in de Schiedamse Sporthal Margriet dit jaar zo'n suc ces is geworden want dit is voorna melijk een gevolg van het feit, dat de weersomstandigheden allesbehalve zomers zijn. Vorig jaar namen nau welijks vierduizend kinderen aan het feest deel, nu werd de vijfduizend ste reeds dinsdagmiddag feestelijk ontvangen. Gedurende twee weken hebben ge middeld ongeveer 800 kinderen iede re dag genoten van sport en spel in de Margriethal, dank zij de medewer king van ongeveer vijftig leiders en leidsters, meest onderwijzend perso neel, die niet alleen toezicht hielden doch de jeugd ook met raad en daad terzijde stonden. Er waren splinter nieuwe naaimachines en schrijfma chines beschikbaar gesteld en de kin deren stonden soms in een rij op hun beurt te wachten, teneinde liun krach ten daarop te beproeven. Veel animo was er ook voor de tim- merhoek waar met veel ijver van al les en nog wat werd vervaardigd. Een knap stukje werk leverde Ton Oroenendaal, die naar de derde klas van de Technische School gaat, door van draadwerk een complete lucht- schommel te vervaardigen. Zeer groot was ook de belangstelling voor het pannekoeken bakken met als belo ning (of straf) die zelf op te eten. Ware kunststukken werden samen gesteld door de schilderende jeugd, al was niet altijd uit te maken wat het voorstelde. Ook van de gelegen heid tot straattekenen werd een ruim gebruik gemaakt. Als geheel zijn de Vakantiefeesten bijzonder geslaagd en zowel ouders als kinderen zullen leidsters en lei ders dankbaar zijn. De organisatie van het geheel was in handen van de heer Bolmers, directeur van de sport hal en de heer Rens van gemeente lijke jeugdzaken. Het is niet onwaarschijnlijk, dat kortsluiting de oorzaak is geweest van de ramp die zich heeft voltrok ken aan boord van het onder Paname- ese vlag varende Aqua Clara in de ha ven van Tanker Cleaning Schiedam, waarbij zes classificeerders om het leven kwamen en zeven anderen wer den gewond. In het vroege ochtenduur van vrijdag werd met een explosie, die tot in wijde omtrek hoorbaar was, een gat van plm. 30 x 30 meter ge slagen in de zijwand van het schip. Slechts aan de omstandigheid, dat van de plm. 50 arbeiders er nog slechts enkelen aan boord waren ge gaan na het beëindigen van de schaft tijd is het te danken, dat het aantal slachtoffers niet groter is. Het „groot alarm" dat zowel door brandweer als politie werd gegeven had tot re sultaat, dat enkele minuten later reeds de reddingsactie op gang was. De voertuigen van de GGD reden af en aan om gewonden naar de zieken huizen te vervoeren. Doordat tal van buitenlandse arbei ders als classificeerders werkzaam zijn, was het de eerste tijd heel moei lijk om de slachtoffers te identifice ren. Zo kwam het dan ook, dat de 24-jarige Surinamer J. E. C. Vloor aanvankelijk als vermist werd aan gegeven, doch later in het ziekenhuis bleek te liggen. De 30-jarige Turk Ke- mal Yuksel was als zwaar gewonde aangemerkt, doch hij bleek om het le ven te zijn gekomen. Veel schade is aangericht aan per celen rondom het terrein van Tanker Cleaning en zelfs van restaurant Eu ropoort werden ruiten vernield. Vele bewoners van Havendijk en omge ving, gewekt door de knal, begaven zich naar de plaats van de ramp. Wanneer het schip bij Wilton Fijen- oord in dok zal zijn gezet, kan wor den gezocht naar de lichamen van de slachtoffers die zich nog in het schip moeten bevinden. De vergoeding van de door de ex plosie op de Agua Clara vernielde rui ten vormt een probleem op zichzelf. Immers komt in de polissen van de meeste glasverzekeriingen een vrijstel- lingsciausule voor met betrekking tot rampen. Er zijn enkele verzekerings maatschappijen die zich niettemin bereid hebben verklaard de schade te vergoeden, voor een maatschappij be treft dat plm. 75 ruiten vooral in de omgeving Havendijk. Rijnstraat en Zwartewaalsestraat. Intussen is het onderzoek aan bood van het rampschip ten einde en wordt een rapport samengesteld ten dienste van de officier van justitie- Daardoor is het nu mogelijk het schip verder schoon te maken, voor zover dat in de tanks mogelijk is. Het is nog niet te zeggen wanneer het schip kan worden versleept naar een dok. Nwe Binnenweg 195 - Telefoon 25.39.67 Bij aankoc of PLA DE 2e Y00R HALVE PRIJS Alle maten voorradig CHENILLE SPREIEN OA "7C 2-persoons v.afctif w In de naand Jur te Schied - d bij de Spaarbank _jhiedam 14.718.152,41 ingelegd en f 3.858.953,37 terugbetaald hetgeen resul teert in een spaaroverschot van f 859.199,04. Ondanks de opnemingen voor vakantiedoel einden wederom een respectabel overschot. Het inleggerstegoed van de spaarbank over schreed in ruime mate het bedrag van 70 mil joen en bedroeg op 30 Juni 1968 f 70.755.865,45. Het aantal spaarders passeerde de 60.000 en bedroeg ultimo Juni 1968 60.092. De groei van de spaarbank heeft zich in het tweede kwar taal 1968 stevig voortgezet,, mede door de uitbreiding van het aantal diensten en de nieuwe spaarvormen. Als gevolg van het inschakelen van de spaarbank bij de salarisuitbetalingen maken steeds meer spaarders gebruik van het spaar- giroverkeer en de gegarandeerde spaarbank- cheques. De aan de spaarbank toevertrouwde gelden en de reserves waren eind juni 1968 voor f 38.125.479,65 belegd in effecten, voor f 20.559.480,76 in onderhandse leningen aan ge meenten e.d. De onbelegde middelen bedroe gen f 7.626.175,99. OPLAGE 28.500 Redactie: Leo *t Hart, Bachplein 97. Telefoon 353847. Advertenties tot woensdag 10 u. Advertentietarieven bij kontrakt 17-16 15 - 14 ct. p. mm. Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krim- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be hoort De Havenlood- te ontvan gen. Mocht u de krant eens mis sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe zorgd. Dit is Yvonne Meerburg uit de Franklinstraat te midden van een groep vriendjes en vriendinnetjes in de Sporthal. Yvonne was de vijjdui- Cricketwedsfrijd Nederland Engeland op Hargacomplex Op het terrein van Hermes DVS op het Hargacomplex wordt op maandag 22 en dinsdag 23 juli een cricketwed- strijd gespeeld tussen het jeugdelftal van de K.N.C.B. en een elftal van de M.C.C. uit Engeland- In het jeugdelftal spelen o.a. mee M. van Wijk van Hermes DVS en Ze- ger Cornells van V.O.C. uit Rotter dam. Deze tweedaagse wedstrijd is het begin van een toer die het jeugd elftal naar Engeland gaat maken, en die tot 3 augustus duurt. De wedstrijd begint maandagmorgen om half elf. De toeang is gratis. zendste eestgangster". Ze kreeg o.a. een cadeaubon en samen met acht an dere nummersnog diverse andere geschenken. Er werd een feestelijke rondgang door de Sporthal gemaakt. (de bank waar u ook gemakkelijk kunt parkeren) Vraagt u zich af waarom? Gewoon, omdat dan in één keer alle financiële zaken van uw reis worden geregeld. Zoals buitenlands geld dat u nodig hebt. Of reischeques, wanneer u geen voorstander bent van veel contanten. Verstandig om ook meteen een bagage- en reisonge- vallenverzekering bij ons af te sluiten. Het kost u weinig aan premie, het kan u heel wat narigheid besparen. Laat u nog voorwerpen van waarde achter? Wij bewaren ze graag voor u in onze kluis. Het veiligste onderdak voor uw documenten, juwelen en andere waardevolle thuis blijvers. Stap dus even binnen op Nieuwe Haven 133 voor u vertrekt. Dan kunt u met een gerust hart op reis gaan. Plezierige vakantie! BANKIERS SCHIEDAM BLOEMEN SCHIKKEN De Nationale Federatie voor Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting heeft een brochure uitgegeven „Zelf bloemen schikken", samengesteld door mevrouw A. C. Muller-Idzerda. In de brochure, worden aan de hand van simpele tekeningetjes de grond- gels voor het bloemenschikken ver teld. De brochure kost 60 cent en is verkrijgbaar door storting of over schrijving van het bedrag op het gi ronummer van de Nationale Federa tie voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting, Van Speykstraat 19, Den Haag, giro 305641. Men kan ook be stellen per briefkaart met 60 cent aan geldige postzegels bijgeplakt op de adreszijde. Dit is 't ei van Columbus om in Uw kasten meer nuttige berg ruimtetemaken... Kastmandjes van geplastifi ceerd draad, die U aan de kast planken schuift en waarin AJ 51 die kleine voorwerpen bergt, die normaal de kasten overvol en rommelig maken. In de linnenkast' (zakdoeken, ceintuurs, shawls, sokken en kou sen), in de keuken (busjes, zak-- jes,' doosjes) en in de hobbyhoek (1000 en één spulletjes). Kastmandjes, die U nooit meer wilt missen, als U ze in gebruik .heeft, koopt U nu voor nog géén twee gulden. geplastificeerd kastmandje Ifïltptl Vrijdag .en zaterdag verkopen wij deze uiterst handige kast mandjes, om orde op zaken tfe stellen in Uw kasten, 24x30x14 Vrijdagavond tot 9 uur open 18 juli tot 9 augustus dén tal. of schrift, fctit De Vereniging van Vlaardingse Kunstenaars VL. 65 heeft de koninklij ke goedkeuring verkregen. Tijdens de vakantie is het secretariaat van de Vereniging gevestigd: Lorentzstraat 1, Vlaardingen, telefoon 347076. 'bulle -tin WIJ HEBBEN BINNENGEKREGEN Het laatste nieuws van voetbalschoenen de Adidas „2000" en de Adidas „Ranger". Het laatste nieuwe model van Patrick de „Internationaal". Grote sortering RUBBERBOTEN kleine en grote maten. O Zeer sportieve HERENZWEMBROEKEN. Badmode 1968. 0 Vrijdagsavonds tot halftien geopend! HET sporthuis in Schiedam* Eén meter één en negentig „self made" acteur Will van Seist kunt u zaterdag 20 juli op Ned. I zien om 19.30 uur. Hij speelt dan de hoofdrol in het musicalprogramma „Musical Madly". Will vertolkt de rol van Al- bert Petersen en als vrouwelijke te genspeelster heeft hij Henny May, die de rol van Rosy Grant speelt. Op zijn veertiende jaar had Will van Seist na een amateurtoneelvoor stelling in Beverwijk gezien, dat hij dat ook wel kon. Hij dacht sindsdien aan niets anders dan toneel en wist dat hij dat zou worden, nee, moest worden. Voor de toneelschool ontbrak de noodzakelijke vooropleiding en om toch maar wat te kunnen opsteken, solliciteerde hij als toneelkapper bij Rinus Michels. In de vrije uren stu deerde hij op zijn talen en algemene kennis. Verder had hij ruimschoots de tijd om de vele acteurs die hij kapte van nabij te bestuderen tijdens het op treden. Will van Seist is geslaagd voor het toelatingsexamen van de toneelschool. André van den Heuvel heeft hem hier bij enorm geholpen met het geven van lessen. Door het enthousiasme van Will had André er zo'n plezier in, dat hij zijn lessen gratis gaf. Over het toe latingsexamen zegt Will nog: „Ik zat 'm te rijden als een ouwe dief toen ik Op de vragen van het Schiedamse gemeenteraadslid de heer J. Dijkstra aan het college van B. en W. of het niet voorkomen had kunnen worden dat in Groenoord de beide supermar kets van Co-op en De Spar en de krui denier J. A. van Mil aan de Iepenlaan bijna gelijktijdig met vakantie gaan en of het college maatregelen denkt te treffen om dit dan in de toekomst te voorkomen, antwoorden B. en W. „Voor een goed inzicht in de gang van zaken m.b.t. de vakantiesluiting voor de kruideniersbranche merken wij op, dat het vakantieschema in eer ste instantie is ontworpen door het Kruideniers-Vakantiecomité, dat re kening houdend met de wensen van betrokken winkeliers voor een zo goed mogelijke vakantiespreiding tracht zorg te dragen. Ook het schema voor Groenoord- Kethel is met dit oogmerk opgezet. Het was blijkbaar niet te vermijden, dat de in vraag 1 genoemde supermar kets tegelijkertijd gefloten zijn. Daar bij dient te worden bedacht, dat in bedoelde wijk nog kruidenierszaken zijn, die niet in de periode van 1 t.m. 9 juli gesloten zijn, t.w. aan de Schie- damseweg en het Noordeinde. In dit verband wijzen wij nog op de omstandigheid, dat op gezette tijden bij het Johann Straussplein een rijden de supermarket standplaats inneemt. Terzijde zij opgemerkt, dat de winkel aan de Iepenlaan als een zuivelzaak te boek staat en derhalve onder de vakantieregeling voor melkhandela ren valt. In aanmerking nemend, dat het hier een periode betreft waarin vele consumenten zelf wegens vakan tie uitstedig zijn, achten wij deson danks de regeling voor het tijdvak 1 t.m. 9 juli niet onbevredigend. In het algemeen kan worden gesteld, dat het regelen van vakantieperioden voor middenstandsbedrijven steeds een moeilijke aangelegenheid is. Er moet met vele tegenstrijdige wensen rekening worden gehouden. Het is on ontkoombaar, dat dit voor de consu menten enige inconveniënten met zich meebrengt. Dat zulks, voor zover mo gelijk, tot het uiterste wordt beperkt, blijkt uit het feit, dat ingediende va kantieschema's niet eerder door ons college worden vastgesteld dan nadat daaromtrent zowel het advies van de Kamer van Koophandel als dat van de Adviesraad voor de Detailhandel en Consumentenbelangen zijn inge wonnen, in welke raad de midden- standsbelangen tegen de consumen tenbelangen worden afgewogen. Wij zullen deze vraag voorleggen aan genoemde raad met het verzoek om bij de behandeling van de vakan tieschema's voor 1969 de belangen van de consumenten nog nauwlettender in het oog te houden". door die donkere zaal het toneel op moest lopen. Ik hoorde van alle kan ten stemmen uit het donker, die me verrast of stomverbaasd, maar in elk geval vriendelijk begroetten. Dat wa ren de acteurs en actrices die mij als toneelkapper kenden en zich nu af vroegen wat ik kwam doen. Hoe het er toen precies is toegegaan weet ik me absoluut niet meer te her inneren. Maar het bleek dat ik ge slaagd was". Drie jaartjes later slaagde Will weer, maar nu voor het eindexamen. „Nu moet je niet den ken, dat ik alleen maar toneel wil spelen, nee hoor, mijn hart gaat ook uit naar de musical, de film en de te levisiespelen. Hét toneel is de basis voor die andere vormen. Ton Lutz hoorde ik eens zeggen: „Indien je het klassieke repertoire kimt spelen, kun je alles". En daar geloof ik in". Als hobby heeft Will van Seist paardrijden, koken en vissen. Bood schappen doet hij zelf als hij gaat ko ken- „Bouillabaisse vinden we heen- lijk, lekker gekruid. Met vakantie zoe ken we dan ook heel goede restau rants uit. Het liefst de Franse keu ken. En we kennen zo langzamerhand al aardig wat van die gastronomische gelegenheden. Naar het theater gaan, daar heb ik geen zin in. Vier en twin tig uur per dag denk ik er al aan en ik geloof dat ik mijn verzadigingspunt heb bereikt. Televisie kijk ik wel, maar mijn gedachten dwalen vaak af naar mijn vak". Will is getrouwd met Irene de Vos, die tot de komst van hun zoontje Marc-Jeroen bij het Nationaal Ballet danste. De jonge vader Van Seist vindt dat zijn zoontje alles mag wor den. maar als het even kan liefst geen acteur. „Als je in dit vak boven de middelmatigheid uit wilt komen, dan eist dat veel meer offers dan in ieder ander vak". Geen lopers meer opnemen en uitkloppen, geen geschrob meer als er vlekken In zitten... nee U legt op gang en trap, In de keuken en het kampeerhuisje een praktische plastic loper, die zó weer schoon is. Een grote partij plastic lopers in fris geel/groen streepdessin, een stevige slijtvaste loper 50 of 70 cm breed koopt U nu. om dat het een partij-opruiming is, voor een fractie van de normale prijs! 70 cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de eerste etage plastic lopers In een leuk geel/groen streepdessin. 50 of 70 cm breed voor ongeveer i/5 van de nor male prijs. Vrij'dagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming 1S Juli tot 9 augustus CKn tel, of schrift, best.

De Havenloods | 1968 | | pagina 15