■TP 0 Don Ellis' over week Big Band in Doelen Een roomse Europeaan in Amerika opruiming opruiming opruiming opruiming opruiming .HM DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 JULI 1968 Als de weerman een mooi week end voorspelt... dan de hele mikmak In de wagen, brood mee voor een dagje strand of hel... en niet te vergeten die heerlijke comfortabele vouw-stoelen. Op de tweede verdieping, in onze Campingrafdeling vindt U niet alleen Uw volledige kampr uitrusting, maar ook deze mak kelijke vouwfauteuils, geheel in klapbaar, verend opgehangen, met houten armleggers, die wij nu als opruimings-ianbieding verkopen voor nog géén acht Hoe onmogelijk het is de katholie ke christenheid op „Rome" aan te kijken, blijkt wel uit het interessan te reisverslag, dat onze landgenoot met een voor buitenlanders onuitspre kelijke naam, prof. dr. E. Schille beeckx geschreven heeft in „De Ba zuin" over zijn verblijf van twee maanden in de Verenigde Staten. tfapba* met houten armleggers Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Camping-afdeling, op de tweede etage deze super- makkelijke strand-, tuin-, ter ras-, camping- en meeneem- stoelen, met {ris streep- of ruitdessin, per stuk Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze leuke zomerschoen- tjes met blokhakje, verend voetbed en rekbaar hielband- je, In de maten 36t/m A1 voor i Vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming - 18 juli tot 9 «ufustui Géén tel. of «ehrift. best. soms radeloos Godsgeloof vertolkte". Over de Amerikaanse hiërarchie kraakt Schillebeeckx harde noten. „Wat aartsbisschop Lucey in een on bewaakt ogenblik zei in verband met het boek over „Gezag in de Kerk" van prof. John J. McKenzie s.j.: dit boek is ketters, want kerkelijk gezag heeft niets te maken met liefde dat is de gezonde kerkelijke leer. zei hij viel als een bom in de univer sitaire milieus. Maar wat de bisschop „doctrineel" (leerstellig) zei, schijnt kennelijk de doorsnee van de kerke- Als progressief theoloog van we reldnaam maakte hij overal furore. Hij schrijft daarover zelf met droge humor het volgende: „Soms zei men tegen me: in deze kring kun je vrij^ uit spreken. Ik antwoordde: ik spreek altijd vrij-uit, maar voel zelf niets voor plompe, doorslaande beweringen die kant noch wal raken. Dan staan de men je aan, alsof je een Olym- posgod was. op bezoek in het onder maanse. De ,,star"-mentaliteit zit Amerikanen blijkbaar in het bloed. Eens ondervond ik dit op grappige wijze in de familie van mijn broer die. in Providence woont, nabij Bos ton (het bastion van het Amerikaan se katholicisme), waar ik enkele da gen verbleef. Zijn zoontje Edward, tien jaar 'oud vroeg me eens een be zoek te brengen bij zijn „teachers" (kloosterzusters) en het woord te richten tot de klas. Eerlijk gezegd, ik j i i zag er tegenop jongens van 8 tot 11 Ondergrondse kerk jaar in het Engels toe te spreken. Ik voelde me gewoon onmachtig. De klei ne Eddy zag mijn aarzelen en haalde toen z'n beste troef te voorschijn: armen, noodlijdenden, vooral in de afgrijselijke achterbuurten van de ne- Eerwijken. Zij voelen het kloosterka der niet als een hinder voor hun evan gelische inzet. Maar er zijn ook vele religieuzen, die hun roeping in de we reld willen voortzetten zonder kloos ter-kaders, waar die tot conflicten lei den tussen „gehoorzaamheid" en christelijke levensvernieuwing. Merk waardig is, dat men in Amerika veel verder is met de oecumenische geza menlijke opleiding van predikanten en priesters dan in ons land. Oecumeni- gen zijn daar aan de orde van de dag. lijike gëzagsvoering in Amerika. On- sche theologische faculteiten en reli- getwijfeld is er een bewonderens- gieus-gemengde seminarie-opleidin- waardige, vaak volkomen zelfloze in zet van de Amerikaanse hiërarchie voor de kerkelijke administratie, maar met een keihard personeelsbe- Oflteerd volk leid; echt-Amerikaanse bedrijfslei ding, waarin het „establishment" (het handhaven van de bestaande toe stand) vaak het leidende oogmerk blijkt te zijn. Al moet ik zeggen dat ik daarop ook vele moedige uitzon deringen heb ontmoet, waarbij dan het kameraadschappelijke, informele karakter van de Amerikaan de bis schop tot een overrompelende, pasto rale figuur maakt, onbekend zelfs in onze Europese landen". Vrijdagavond tot 9 uur open Duur v«n de opruiming 18 juli tot 9 augustus Géén tel. of schrift. I Gevonden en verloren Te bevragen aan het hoodbureau van po litie te Schiedam, dagelijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: Witte por temonnee met inhoud, paraplu-houder, ring met sleutels, sleutel, bril, slagersjas, tas met regenkleding e.d. Te bevragen bij de vinders: melsjesvest, Reyngoudt, Rembrandtlaan 11; damesbad pak, Walbeek, Schuttersveld 30; zwembroek je en handdoek, LoeH, 's-Gravesaradestraat 52; nylon kinderjasje, mevr. Kiela, Peter v. Anrooylaan 16; herenhorloge, Driessen Warande 210b; sleutelbos In etui. A. Tap, Goeman Borgesiuslaan 14; sleutelbos, P. Broeren, Aleidastraat 24a; ketting met 5 sleutels, A. den Houting, Lekstraat 8a; kin- derbril, M. steenbergen, Mgr. Nolenslaan 211; sleutelring met sleutels, Sannes, Klaas Katerstraat 124: damesportemonnee, Collig- non, Burg. Stuhlemeyerlaan 86 (tel. 263416); bankbiljet, Walbeek, Sshuttersveld 30; kin derportemonnee met inhoud, Van Roest, Mackaystraat 54; bruine portemonnee Wiel, Groenelaan 62 Apothekersdienst De dienst begint vrijdagmiddag zes uur: apotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 17, tel. 267532. Een heerlijk luchtig zomer- schoentje, dat fijn zit en zo elegant staat, echt een schoentje voor deze tijd van het jaar vindt U nu voor een prijs die alleen maar tijdens de opruiming mogelijk Is. Luxueuze damesschoen, met klein blokhakje, bijzonder prak tisch rekbaar hielbandje (dit al tijd blijft zitten), sterke zool, In de moderne kleuren cognac, lindegroen, marine, gebroken wit en beige. Fijne schoentjes, waarop U zacht en vederlicht zult lopen, in een bijzonder leuk model, nu voor nog géén zeven gulden. voor ons. ben jij voor die zust< heus, je moet het doen". Voor zulk een klemmend, Amerikaans argu ment zwichtte ik Zijn algemene indruk is de volgen de: „Al is de Midwest op katholiek ge bied (in tegenstelling tot de andere christelijke kerken) het meest open en „progressief", vergeleken bij het behoudsgezinde oosten (ep westen) in katholiek Amerika, de intellectuele milieus (Jongere priesters en leken) lijken me overal open-progressief, vaak „avant-gardistisch". Om deze wat eenzijdige maar toch begrijpelij ke termen te gebruiken. Vragen die minstens tien keer op steeds verschil lende discussie-avonden naar voren kwamen, waren o.m.: Is Christus werkelijk God? Wat heb je méér als je in God gelooft, dan wanneer je je totaal inzet voor je medemens? Moe ten we nog geloven in de lichamelij ke verrijzenis? Wat is de rol van de priester in deze tijd? Waar haalt het christendom zijn aanspraak op exclu siviteit vandaan? Waarom nog kloos terleven? Steeds opnieuw: de anti- Vietnam-vraag. Soms voorzichtige, soms ondeugende vragen, in hoeverre ongehoorzaamheid aan de bisschop pen de enige manier is om in de geest van Vaticanum II, te leven? Vragen naar de legitimiteit van de herinter pretatie van het christelijk dogma. Vragen naar de zedelijke beoordeling van masturbatie, homosexualiteit, abortus. Wat is doodzonde? Moeten we niet voor Christus kiezen en daar om de officiële kerken verlaten (op grond van Joh. 14. 6, voegden sommi gen er aan toe). Wat denkt u van de 15 miljoen dollar om grote kerken en kathedralen te bouwen, als er nog zo veel armen zijn. zoveel nood en hon ger in de wereld? Zijn onze christe lijke kerken nog geloofwaardig? Ziet u in de toekomst de mogelijkheid om bisschoppen of pastoors af te zetten die de conciliaire openheid afrem men? Vele kloosterzusters vroegen: zijn wij geen farizeers in de eucha ristie. als we daarna niet mee optrek ken in protestmarsen tegen Vietnam en de rassendiscriminatie? (Toen dit met innerlijk animo door jongere zusters werd gevraagd, dacht ik dat een paar bleek wordende nonnen gin gen flauw vallen). Wie is God nu eigenlijk? Deze vraag kwam prak tisch overal aan bod, en was voor mij de grootste uitdaging: het levensgro te probleem van velen, zo radicaal, maar niet steeds diepzinnig geformu leerd door de Amerikaanse, prote stantse „dood van God"-theologen. Ten slotte, hoe heeft Holland" het klaargespeeld als „officiële kerk" die openheid te veroveren, die ook ons diepste verlangen is? Hoe kunnen ook wij onze bisschoppen meekrijgen? Open zusters In het vragen stellen waren de le ken, ook kloosterzusters, meestal open, oprecht, soms stoutmoedig. Bij priesters voelde ik. althans bij open baar vragen stellen, een kennelijke rem. De dappersten onder hen tracht ten langs omwegen mij de eigenlijk bedoelde vraag te laten formuleren en het „odium" op mij te laden om minder prettige dingen te zeggen. Ge leidelijk ging ik de achtergrond van deze vrees beseffen: de feitelijke aard van gezagsvoering van vele Ameri kaanse bisschoppen. Ik ontmoette te veel afgezette, weggewerkte, ver plaatste en gestrafte priesters om blind te blijven voor wat zich daar voordeed. Itk stelde vast, dat priesters in aanwezigheid van collega's „con servatief" spraken, zodat ze me zelfs hinderden en ik reageerde. Maar toen ze individueel met me praatten, sloe gen ze plotseling om en keerden zich in felle bewoordingen tegen de offi ciële kerk. alle „overbrievers" (aan de bisschoppen), en vaak spraken ze dan hun vrees uit het priesterambt te zullen moeten verlaten. Eens, toen ik had gezegd, dat bij de liturgiever nieuwing niet alleen theologen, maar ook sociologen en pschychologen er aan te pas moesten komen, en voor al heel de gelovige gemeente, over viel me een daverend applaus, onbe grijpelijk voor mij. Naderhand vernam ik het lot van veel priester-sociologen en psycholo gen en werd het applaus kennelijk een uitlaatklep voor opgepropte reac ties tegen „de hiërarchie". Het viel me echter op, dat veel van deze „pro gressieve" priesters Maria-beeldjes in hun auto hadden, of soms smake loze H. Hart-prentjes. maar dat de traditionele afscheddswens „God bless you" voor velen niettemin een diep. De algemene Nederlandse bond voor de bouwnijverheid afdeling Schiedam organiseert dinsdag 6 au gustus voor de bejaarde leden van eze afd. een uitstapje, als resultaat van de vakantiezegelverzilvering. ioo°' nylon Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze elegante en handige pencil-parapluies, met Ny lon overtrek en afschroef- bare knop in diverse kleuren w.o. groen, rood, marine voor Vrijdagavond tot 9 uur open 18 juli Géén telof schrift, best Over het rassenprobleem in de Ver enigde Staten schrijft Schillebeeckx het volgende: „Al realiseer Ik me nu beter, dat het probleem van de rassendiscrimi natie gecompliceerder is. dan wij veelal in Europa denken, toch botst veeicu ui Duiupa ueinv.cn, iulh U3li Z1jn ogenDUKKcii, waarop je men vaak in alle christelijke kerken voeit dat het christelijker kan zijn al de waren voor vele van deze negers lege slagwoorden van kapitalistisch* uitbuiters. Dié blanke volksklassen, welke in Amerika's verleden zelf veel discriminatie en vervolging had den te lijden, schijnen nu het ergste tegen de zwarteh te reageren. Rijk geworden en gecultiveerde zwarten hebben meestal de banden verbroken met de oorspronkelijke achterban. Wanneer je evenwel negers hun per soonlijk levensverhaal hoort vertel len, word je tot op de bodem van je gemoed bewogen: hier leeft een zwart volk tot in merg en been gekrenkt en onteerd. wellicht meer door „structu ren" dan door concrete personen. Hun geduld is nu ten einde, en velen zeggen: als Amerika om onduidelijke redenen bloed vergiet in Vietnam, waarom zouden ook wij niet hetzelf de mogen doen om onze eerste levens rechten te veroveren? Ook hoorde ik herhaaldelijk van deze zwarten, waar van velen een reformatorisch-christe- lijke achtergrond hebben, de klacht: „alle christelijke kerken hebben hier gefaald"' Dat zijn ogenblikken, waarop je Als doe-het-zelvers een klusje op gaan knappen In huls om het goedkoop te houden, dan is 't toch niet de bedoeling om voor de materialen te veel te betalen. En dat doet U beslist niet als U nu in de opruiming kunstleer koopt! Kunstleer dat zich subliem laat verwerken en dat een ongekend mooi resultaat geeft, gegaran deerd kleurecht, koude en warmte bestendig per meter, 130 cm breed, voor nog géén twee gulden. De kloof tussen deze keiharde hiër archie en het vooruitwillend gedeelte van het kerkvolk en van de priesters heeft dan ook geleid tot de vorming van wat men daar noemt de „Under ground Ghurch", de ondergrondse kerk. Het is e'en veelomvattend be grip: „vlottende parochies", in som mige bisdommen, vooral in de Mid west, door de bisschop goedgekeurd, in andere door de bisschop verket terd. D.w.z. vrije „geloofsgemeenten" van katholieken, die niet in het kerk gebouw samenkomen, maar in 'n zaal of „thuis" („home-liturgy") de gods dienst vieren en bediscussiëren, en een gelijkgezinde priester hebben ge vonden om in dit alles voor te gaan en de geloofsgemeente te begeleiden. Waar het door de bisschop is toege staan. moet de eucharistie niettemin gecelebreerd worden „als in de kerk", met gewaden en het kerkelijk vaat werk. wat vele priesters als gekun steld aanvoelen, alle inspiratie do dend. Maar „ondergrondse kerk" bete kent nog veel meer: het omvat aller lei pogingen van katholieke geloofs- groeperingen die in gewetensconflic ten met de hiërarchische leiding er óp hun manier het beste van willen maken, omdat ze levende katholieken willen blijven. De eucharistieviering in de familie ziet er dan wel anders uit. Dan is er ook het voor mij in ka tholieke kringen tot dan toe onbeken de fenomeen van „katholiek pente- costalisme" (katholieke pinkstergroe- pen). Ik ontmoette drie „levende cel len van zulke katholieken in drie ver schillende universiteiten, waaronder een katholieke universiteit". Toch blijft er ook bij velen een diepe ver bondenheid en een tragische gehoor zaamheid aan de kerk. alle kritiek en gewetensnood ten spijt. Ook onder de kloosterzusters, die theologisch vaak veel breder en be ter zijn geschoold dan de priesters, die meestal alleen de groot-seminarie opleiding hebben genoten, is een wa re revolutie aan de gang. Veel zus ters trekken zich uit het onderwijs te rug en willen zich inzetten voor de Dat tijdens de opruiming alles mogelijk Is, zult U met ons eens zijn, als U deze aanbieding ziet. Een 100% Nylon Pencil para- pluie, niet zomaar een gewone, neen, een luxe parapluie, die de voordelen van een lange, ele gante pencil combineert, 'met het gemak van een opvouwbare parapluie. Een zeer sterke parapluie, te vens, met blank stalen binnen werk, één brok soliditeit, met afschroefbare knop en dus even tueel in een weekend-tas mede te nemen. Zo n elegante Nylon para pluie, in prachtige kleurerr,. met foudraal, koopt U nu voor nog géén vijf gulden. (én daarbuiten) op on-christelijke houdingen. Wanneer in een bepaalde blanke villawijk ook een negergezin komt wonen, trekken de blanken ge leidelijk weg. Meer negers trekken dan binnen en in de kortste keren is een „nette villawijk" herschapen tot een nieuwe „slum", want de waarde vai. de huizen daalt onmiddellijk en de maatschappij verwaarloost het on derhoud van de huizen. Daar de Ame rikanen veel verhuizen, wordt niet aanwezig is). De „open-housing" actie wil dit nu tegengaan, maar het zit allemaal zo verstrengeld met heel het economische leven, dat men echt niet ziet hoe Amerika ooit met dit probleem klaarkomt. Duidelijk is me wel geworden, dat wanneer Europa op dezelfde schaal met dit probleem te maken zou hebben, het nog veel erger zou zijn voor de negers: het Amerikaanse ingeboren respect voor vrijheid maakt nog iets goed. In de van haat tegen de blanken vergiftigde centra van de „Black Po wer" hoorde ik alleen een eigen, uit levenservaringen opgebouwde levens filosofie. gebaseerd op contrast-erva ringen en op verlangen naar macht, als vernietiging van de tegengestelde macht. Algemeen-menselijke waar- je binnenkerkelijke problemen te ver geten. en dat je pas „kerk" bent als je tezamen de handen uit de mouwen steekt om iets doén. Maar dan stuit je op zulke secompliceerde structuren, dat ie gaat beseffen dat de evangelische inspiratie zich hier zal moeten omzetten in wetenschap pelijke deskundigheid, die aangepas te herstructurering weet te vinden op grootscheepse, sociaal-politieke, lan delijke en stedelijke schaal. De spon tane evangelische daad is, hoe mooi ook en óók noodzakelijk, slechts een doekje voor het bloeden. Ook tegen deze sociaal-politieke achtergronden laat de tendentie van de Amerikaanse ..God is dood,"-theo- rie zich be^ijpen. Op de huid van hippies las ik e"hter vaak het geta- toueerde protest: ..God leeft, de mens is dood". Uit de mond der kinderen...! Ik zie in de Verenigde Staten ook dui delijk een nieuwe vraag naar godde lijke transcendentie (God die onze we reld te boven gaat) opkomen, die be loften in zich draagt en zich minder blind staart op de waangedachte dat onze „eigentijdse inzichten" het es chatologisch eindpunt en de slotsom van de hele geschiedenis en van al le denken zou zijn". DR. K. J. KRAAN kunstleer Vrijdag en zaterdag verkopen wij een grote partij kunstleer, de ideale meubelbekleding, in 20 kleuren en dessins, ook bijzonder geschikt voor auto bekleding, 130 cm breed, Vrijdagavond tot 9 de opruiming 9 augustus Gein ter. of tchrlft Don Ellis' Big Band komt woens dag 24 juli in de grote zaal van De Doelen. Dit concert wordt gepre senteerd door De Doelen in samen werking met de Nederlandse Radio Unie. Het 19-man sterke Don Ellis Orchestra zal afgewisseld worden met het Kwartet Theo Loevendie en het Kwartet Piet Noordijk. De aankondigingen zijn weer in han den van Miechiel de Ruyter. Een dag na dit concert, 25 juli dus. wordt Don Ellis 34 jaar. Als kind leer de hij zichzelf een beetje piano spe len, totdat hij een trompet van zijn vader kreeg. Zijn eerste orkest heet te The Jive Five (twee trompetten, klarinet, piano, slagwerk) en Ellis waagde zich aan zijn eerste arrange ment: Blue Skies. Later, op de West High School in Minneapolis en op de universiteit van Boston ontwikkelde hij zijn trompet spel en zijn theoretische kennis. Op de Berklee School of Music leerde El- lis in jazzemsemibles spelen en kort daarna kreeg hij zijn eerste kans als prof in de nieuwe Glenn Miller Band o.l.v. slagwerker Ray McKinley. In zijn diensttijd speelde Ellis in West- Duitsland in legerbands en direct daarna zocht en kreeg hij aansluiting met dft New Yorkse jazzwereld. Ellis heeft o.a. gespeeld in de orkesten van Charlie Barnet. Woody Herman. Lio nel Hampton. Claude Thornhilb en Maynard Ferguson. Aan het einde van de jaren vijftig ste critici, noemde Don Ellis „het nieuwe symbool van totale muziek". Ellis zelf, die met zijn big band lp's als „Live at Monterey" (Passific Jazz), „Electric Bath" en „Shock Treatment" (belde CBS) op zijn naam heeft staan, zegt het zo: „De mensen hebben genoeg van de vier-en drie kwartsmaat. Maar dit is niet de eni ge natuurlijke manier om muziek te ondergaan. Ik geloof dat alle muzika le werelden ddohteren dichter naar el kaar toe groeien". werd Don Ellis een belangrijke figuur PRESTATIELOOP ROND KRU1N1NGER GORS Op zondag 4 augustus organiseert „Metro" in samenwerking met de Volksbond een prestatieloop over 6 km. en 10 km. rond het Kruininger Gors te Oostvoorne. Tegen betaling van f 1,50 per per soon kan iedereen boven de 12 jaar zich laten inschrijven. Iedereen die de 6 km binnen de 45 minuten aflegt ontvangt aan de finish een herinne ringsvaantje. De start voor de 10 km. is om 13.00 uur, voor dè 6 km. om 14.30 uur. Men kan zich voor de pres tatieloop laten inschrijven bij aiie cantines van de Volksbond in Rotter dam en omgeving en bij het hoofd kantoor, Oppert 21, telefoon 117575 en bij de heer H. Verheul, Tuinen- burgstraat 13, Rotterdam-26, en bij de' heer G. A. van Someren, Kou- wenoord 61, Rotterdam-26. Een specialiteit van zijn 21 man sterke bezetting is het werken met al lerlei voor de jazz nog al onorthodox^ maatsoorten als elfachtste, negen- tienvierde, zevenvierde, vijfvierde etc. die échter zo natuurlijk klinken of het orkest met die simpele, oude en vertrouwde vier-kwarts maat be zig is. Verder wordt er (met drie bassisten en drie slagwerkers) ge streefd naar een uitbreiding van de klankkleur (tot in de. electronische verte toe) en speelt Ellis zelf af en toe op een trompet met vier pistons in plaats van de gebruikelijke drie. Er kan dus rustig worden voorspeld dat dit concert op zijn minst een paar verrassingen (en misschien wel sen saties) zal opleveren. Leonard Fea ther. niét een van de allerprogressief- Don Ellis in de toenmalige Newyorkse avant- garde. Hij speelde enige tijd in em- semhles van Charles Mingus en maakte met pianist-arrangeur Geor ge Russell de lp's „Ezz-thetics", „The Strauss Seekers" en „The Outer View". Andere Ellis' platen: „How time passes", „New Ideas" en „Es sence". Toen Eliis in 1962 voor de tweede keer naar Europa kwam. was hij al een bekende figuur. „His music was difficult, full of new ideas, hot passion and enthou- siasm" schreef het Poolse blad „Jazz Forum" naar aanleiding van zijn op treden op de Jazz-j amboree Warschau van 1962. Uit Ellis' eigen dagiboek in Down Beat blijkt echter dat zijn mu ziek niet overal zo enthousiast werd ontvangen, zeker in Stockholm niet. waar hij meedeed aan de uitvoering van een werk. waarin hét strooien van zout in de piano was voorgeschre ven. Poldertocht omgeving Oud-Beijerland De W.S.V. „Bedjerland" organiseert op 24 augustus een tocht door de polder. Aan deze „Beijerlandse Pol dertocht" kunnen deelnemen vereni gingen, individuelen, B.B.. politie, brandweer, schoolgroepen en padvin ders. De afstanden zijn 5, 10. 15 en 20 km. Er wordt gestart vanuit het Vere nigingsgebouw van de Herv. Kerk. Prins Hendrikstraat te Oud Beijer- land. Er kan gestart worden van af twee uur. Het startbureau sluit om drie uur. De inschrijvingskosten bedragen voor 17 aug. voor 5 en 10 km f 1, per persoon, voor de 15 en 20 km f 1.25 per persoon. Na 17 augustus worden de kosten voor individuelen met f 0.20 per persoon verhoogd. Voor groepen met f 1,-. Inschrijving tegen admini stratiekosten 60 ct. Inschrijvingsadres sen zijn W. Leeuwenburgh jr, Prins Bernhardstraat 39, Oud Beijerland, gi ro 359463, J. Leeuwenburgh, Meidoorn straat 11. Oud-Beijerland, J. Karre- man, Adm. de Ruyterstraat 137. Oud- Beijerland. Opruiming betekent ook voor Uw man eén heleboel voordeel. Een zelfstrijkend nylon over hemd in alle courante maten, koopt U nu voor bijna de halve prijs! Tricot nylon overhemden die prettig luchtig dragen, snel te wassen en zó weer droog zijn. Mooie hagelwitte overhemden die U'niet hoeft te strijken, koopt U nu, in de maten 36 t/m A3, per shirt.voor nog géén vijf gulden. trjcot nylon niet strijken Vrijdag en zaterdag verkopen wij een grote partij tricot ny lon overhemden, In prima royaal model en in de maten 36 t/m A3, per stuk, voor A Vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming 18 juli tot 9 augustus Gé(n tel. of schrift. I

De Havenloods | 1968 | | pagina 9