0 98<ti Bij Hermes DYS kijkt men optimistisch in toekomst SVV pleit voor indirecte steun van overheid opruiming opruiming Groen en Geel n Eurobal" niet buitenlandse gasten LEO v.d VALK •het •PASSAGE- Grenswijziging opruiming 7/ Ds. D. Broere overleden GEVONDEN VOORWERPEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1968 S'dam 9 Asf Grote beugel make-up tasjes en zeer ruime gevoerde toilettassen, twee van die artikelen die U eigenlijk nooit, maar In het reisseizoen zeker niet kunt missen. Een speciale aanbieding van deze leuke tassen, echt handige toiletsets, bestaande uit een grote tas met rits en een beugel make-up tas (beugel U cm), ver kopen wij voor nog géén gul den. Met drie nieuw aangekochte jonge spelers, met een nieuwe ma nager, een nieuwe verzorger en nog altijd in de rug gedekt door een voortreffelijke sfeer in de ver eniging, hoopt Hermes DVS het volgend seizoen in de tweede divi sie een rol van betekenis te gaan spelen Evenals andere profverenigingen uit Rotterdam en Schiedam, zoals Excel sior en SV V heeft Hermes DVS ge profiteerd van de uitverkoop bij het geliquideerde Xerxes-DHC. Zo kwamen van deze semi-Rotter- damse ere-divisieclub over drie spe lers, die zo nu en dan iets van het ere-divisieklimaat hebben gevoeld maar doorgaans genoegen moesten nemen met een plaatsje in het B- team. De beide 22-jarige oud-Xerxa- nen, te weten Pieter Teuling en Joop Stuivenberg, hebben de laatste jaren veel kunnen leren van de oefenstof van de zo gewaardeerde trainer Kurt Binder. Alleen spits Stuivenberg heeft zijn Xerxes-, en later Xerxes-DHC carrière één jaar onderbroken en ge voetbald in de Rotterdamse tweede- divisieclub Excelsior. De derde aanwinst voor de Schie dammers is de kleine, felle Joop Born, jaren achtereen een bekwame jeugd speler van DHC, die van deze drie spelers echter het minst in het hoog ste team heeft gespeeld. Dat hij des ondanks niet tot de onbekende Xer- xes-DHC'ers behoorde, blijkt uit het feit dat zowel ADO als Holland Sport belangstelling voor deze speler had den. De manager-wisseling heeft het be stuur van Hermes DVS de afgelopen periode heel wat hoofdbrekens gekost, Gijs Doolaard, die twee seizoenen ge leden van de eerste klasser Neptunus naar Schiedam overkwam, tekender" nl. onverwachts 'n contract bij de eer ste klasser Gouda. Van Hermeszijde in hoofdzaak de spelers van het eerste elftal zijn nog wel stappen ondernomen om Gijs Doolaard alsnog te bewegen naar Schiedam terug te keren. Toen deze mogelijkheid geheel bleek uitgesloten, heeft het bestuur van Hermes DVS lange tijd moeten zoeken naar een waardige opvolger, die het uiteindelijk in de persoon van Tóob Remmers vond. Organisatietalent Toob Remmers is een rijzige, reeds kalende veertiger, die op de Rijn- mondse voetbalvelden beslist geen on bekende is. Hij voetbalde zelf jaren achtereen in Xerxes, vervolgens in Excelsior en besloot zijn loopbaan ten slotte bij het Vlaardingse VFC. Toen deze club op een gegeven moment promoveerde naar de hoogste klasse van het amateurvoetbal, besloot Toob Remmers een definitieve streep on der zijn carrière te zetten. Met het B-diploma oefenmeester op zak trainde hij later o.a. de amateur verenigingen De Hollandiaan, Coal en Zwaluwen. In zijn Hollandiaan-perio- de heeft hij bijvoorbeeld zijn organi satietalent getoond door in de stille winterperiode een zogeheten voetbal cross te organiseren. Overigens met veel succes. Een vergelijking tussen een mana ger als Doolaard en een manager als Remmers is moeilijk. Beide personen, hebben getoond, Doolaard bij Neptu nus en Hermes en Remmers bij de Hollandiaan, Coal en Zwaluwen, sfeer in een vereniging te kunnen brengen. Gijs Doolaard wist zoiets te creëren met aanvaardbare tanvtam, Rem mers daarentegen met zijn zo beken de bedaardheid. Was Doolaard een man die veel sprak, maar ook veel presteerde, ook Remmers behoort tot een van de succesvolle organisa toren, maar maakt hiervan weinig op hef. Wat beide trainers, in dit geval ma nagers wel met elkaar gemeen heb ben is het streven naar modern voet bal met parate kennis van het vak. Al met al is men bij Hermes DVS, dat verleden week voor de eerste keer onder leiding van Remmers oe fende, zeer optimistisch. In dit opti misme deelt Toob Remmers maar half. Immers, Toob Remmers zou Remmers niet zijn, indien hij reeds bij de aanvang van het seizoen opti mistische voorspellingen zou doen. Hij is een man die streeft naar successen, zonder dat daar koude drukte aan te pas komt, en met zo min mogelijk, in zoverre dat in de tweede divisie mogelijk is, verdedigend voetbal. De competitie zal nu moeten gaan uitwijzen, in hoeverre de wensen van Remmers en in hoeverre de optimis tische gedachten van sommige Her- mes-bestuurders zullen uitkomen. Want niet alleen Hermes DVS, ook andere 2e-divisieclubs hebben zich tijdens deze transferperiode versterkt. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze handige toiletsets, bestaande uit twee tassen, een met rits en een met beugel, samen, Vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming 18 juli tot 9 augustus Géén telof schrift, best. o In aansluiting op de jeugduitwisse ling georganiseerd door de Schiedam- se Gemeenschap, wordt ieder jaar het Eurobal georganiseerd, waar zoveel mogelijk buitenlandse gasten in het kader van de uitwisseling aanwezig zijn. Het vorig jaar lukte dat als ge volg van minder gelukkige planning niet zo bijster, doch men hoopt dat nu de gasten nog in Schiedam zullen zijn, zij die avond kunnen bijwonen. Als datum is gesteld zaterdag 10 augustus, opnieuw in het gebouw Mu sis Sacrum. Het comité, dat gewoonlijk de plan nen ontwerpt en tot uitvoering brengt, is dit jaar enigzins gewijzigd en aan gevuld. Het bestaat nu uit de heren Kleinekoort, P. de Veth, J. Wansink en H. Olsthoorn, laatstgenoemde ver tegenwoordigt de r.k. Instuif. Het verenigingsjaar 19671968 liet zich in de aanvang zeker niet ongunstig aanzien, echter de prak tijk heeft ons weer duidelijk laten zien dat de voetballerij de meest onberekenbare en grootst moge lijke risicodragende sport-business is, welke men zich denken kan. Ons elftal draaide in de eerste divisie knap mee en nam zelfs in de eerste periode een toppositie in met respect en publiciteit van iedereen. Plotseling kreeg dit on gewijzigde elftal een inzinking en verloor negen wedstrijden achter elkaar Van top-club werd ons elf tal een ernstige degradatie-kandi daat. Gelukkig heeft men zich met alle krachtsinspanningen weten te redden uit de gevarenzone en het gevaar tijdig weten te bezweren. Dit valt te lezen in het voorwoord van het jaarverslag dér Schiedam- se sportvereniging S.V.V. In het jaarverslag wordt verder ge constateerd, dat gebleken is, dat het Schiedamse publiek, behoorlijk voet bal met overwinningen weet te waar deren en daarom kon het toeschou wersaantal tijdens de eerste helft van de competitie redelijk goed genoemd worden. In het voorwoord van het jaarver slag staat verder: Door de genoem de reeks van nederlagen zag men echter het toeschouwersaantal met sprongen teruglopen. Ondanks dit verloop zijn wij het afgelopen sei zoen met een beter gemiddelde uit de bus gekomen dan vorig jaar, zodat wij wat betreft over de financiële kant niet geheel ontevreden kunnen zijn, gezien de eindstand op de rang lijst. Bewezen is weer dat, wanneer men goed voetbal laat zien en hierdoor meedraait in de bovenste regionen, het voetbalpubliek gaarne wil komen kijken en aan de kassa de entreegel den wil neertellen. Het bekende cir keltje waar het in het betaald voet bal om draait. Helaas staan velen in ons betaald voetbal hierbij onvoldoen- 'bulle tm< s *t ONBESLIST DE SPECIALIST 30 Verschillende typen voetbalschoenen o.a.: Puma, Adidas, Hummel en Patrick Voor fijnproevers die alleen het beste willen, hebben wij o.a.: Puma „King Eusebio", Puma „Bundesliga", Puma „Benfica Super". Het laatste nieuwe model van Patrick de super- lichte „Internationaal", Hummel W.M. Linn en Hummel Arsenal, de beste van Adidas de Adidas „World Cup", de Adidas „2000" en de Adidas Ranger". ONBETWIST DE SPECIALIST ^**»****i •sporthuis in schiedam no 14 de stil en menen dat wanneer men betaald voetbal speelt men de finan ciën maar ergens vandaan moet ha len, ongeacht of het in het veld door prestaties verdiend wordt. Men gokt maar weer op de toekomst dat 't het volgend jaar beter gaat en past zich niet aan, aan de toestand waarin men is komen te verkeren. Geyolg, dat een groot aantal clubs in ons landje gebukt gaan onder een schuldenlast, waarmede men in het normale bedrijfsleven reeds lang fail liet zou zijn. Geleidelijk aan ziet men echter dat de geldkraan noodgedwon gen steeds nauwer wordt dichtge draaid en ook deze transfertijd heeft dit weer bewezen. Terecht want be taald voetbal spelen wil nog niet zeg gen dat men tevens een soort filan tropische instelling moet zijn. Ons Nederlandse betaald voetbal gaat nog steeds gebukt onder de kinderziek ten. Elk jaar verdwijnen er enkele clubs van het voetbaltapijt door fu sies of opheffing omdat men het niet meer kan bolwerken of er geen gat meer in ziet. Slechts enkele Nederlandse top clubs kunnen momenteel nog voor Nederlandse begrippen abnormale bedragen betalen om de beschikbare geringe ,,top-voetballers" naar zich toe te trekken en waardoor voor de ze „gelukkige" spelers ook abnorma le Hollandse voetbalsalarissen ont staan. Het is een richting waarin ons Nederlands Voetbal gestuwd wordt, die menige voetballeider met angst tegemoet ziet. Ook in de ons omrin gende voetballanden is het niet an ders. In de Duitse Bundesliga is het reeds zover dat de meeste clubs op de rand van het faillissement zweven met miljoenen schuld, ondanks dat enige jaren geleden deze Duitse Liga nog een Gouden Kip leek te zijn die inmiddels blijkbaar geslacht is door de enorme salarissen en 't gooi- en smijtwerk met de financiën. Het pu bliek gaat zich afkeren nu het ziet dat men ondanks alles geen behoor lijke waar voor zijn geld krijgt en het merendeel van de wedstrijden weinig interessant meer zijn. Ook daar, waar ogenschijnlijk alles boter tje bij de boom leek, gaat het publiek liever naar de lagere regionen waar meer spanning te beleven valt, dan bij het z.g. duur betaalde voetbal. Een gang van zaken waar men in ons kleine landje lering uit kan trek ken. Al deze facetten in onze voetbal wereld, waarvan men de evolutie nu eenmaal niet kan tegenhouden, brengt met zich mede dat een club als S.V.V. zich moet proberen te handhaven met de haar geringe be schikbare middelen en zoveel moge lijk moet trachten met eigen krach ten een aantrekkelijk elftal in het veld te brengen. Het is waanzin en zelfmoord om te trachten in deze wedloop een va banque politiek te gaan meespelen. De uitgaven regelen naar de ontvangsten moet het parool zijn in onze omstandigheden. Van overheidswege behoeven wij in het westen des lands geen directe steun te verwachten, hetgeen ten dele volkomen begrijpelijk is. Een indirec te steun d.m.v. vrijstelling vermake lijkheidsbelasting, vermindering huurbedragen e.d. zou een belangrij ke steun betekenen aan die clubs, die door self-supporting elk jaar moe ten trachten de touwtjes aan elkaar te knopen en toch stedelijk in belang rijke mate bijdragen aan de actieve en passieve recreatie van een groot aantal inwoners. Bij onze naaste bu ren in Vlaardingen is men reeds zo ver dat men dit inziet. Wellicht dat in de toekomst ook Schiedam de hel pende hand gaat bieden, waardoor meer financiële armslag mogelijk wordt. Ondanks deze enigszins pessimisti sche geluiden zien wij de toekomst voor S.V.V. niet al te somber in en gaan wij door, zonder onverantwoor delijke bokkesprongen te maken. Wij blijven nog steeds onze stelling behouden dat in het Nederlandse be taalde voetbal een grote en goede or ganisatorisch gezonde amateurclub de ruggesteun moet zijn van een se- mi-profafdeling, wil men in ons land verantwoord betaald voetbal blijven spelen. Gelukkig beschikken wij bij S.V.V. over een dergelijke goede rug gesteun. Het afgelopen jaar is er in onze vereniging weer bergen werk verzet. Aan de afbouw van ons S.V.V.- complex wordt dagelijks gewerkt en ons sportpark krijgt steeds meer al lure. De grootste wens is en blijft een overdekte tribune op ons S.V.V.-com- plex. Dank, enorm veel dank aan al die werkers die regelmatig op ons com plex de handen uit de mouwen ste ken is in dit jaarverslag zeker op zijn plaats. Aan ons jeugdwerk is weer hard gewerkt en wij kunnen contateren dat S.V.V. beschikt over een van de sterkste jeugdafdelingen in dit rayon. Alweer een noodzakelijk onderdeel voor een behoorlijk func tionerende semi-prof afdeling. Tot zover een gedeelte uit het jaar verslag van S.V.V., dat wij zonder commentaar overnemen. WurliTzer vervolg van pag. 1 op het zelfde principe tl dat van de bekende Amerikaanse „Yellow Pages" voor het bedrijfsleven zal blijken op te wegen tegen het onvermijdelijk daaraan verbonden onmiddellijke na deel der kostenstijgingen", luidde het antwoord aan de vragenstellende Ka merleden. Mochten de prijsstijgingen enkele Kamerleden verontrusten, buiten de volksvertegenwoordiging waren er an dere lieden die zich zorgen maakten over de Gele Gids, zoals die in Den Haag was verschenen. Hoewel PTT ook nu nog zegt dat de met vele fou ten verschenen gids voor de gemid delde gebruiker zeer aanvaardbaar was, was het Haagse zakenleven niet van plan dit produkt te accepteren. Maar ook de Handelstelefoongidsen- maatschappij had sterk de behoefte zich te revancheren. Men besloot op zo kort mogelijke termijn een nieuwe, herziene gids uit te geven. Wat dat dan ook mocht kosten. Het was een bedrag om „u" tegen te zeggen, maar op 15 juni ontving elke telefoonabon nee een nieuwe gids met een mini mum aan fouten. Deze nieuwe gids werd uitstekend ontvangen. Kaper op de kust Echter, nu de storm over de eerste gids luwde, bleek er een kaper op de kust gekomen. De NV Algemene Be roepengids was ijlings aan het werk getogen om een eigen gids, een groe ne, in Den Haag te lanceren. Men kon op het echéc van de Gele Gids wij zen, op beduidend lagere advertentie tarieven en op de vertrouwde rubri cering van de vroegere PTT-gids. Is nu reeds bewezen van welke kwa liteit de Gele Gids kan zijn, de Groe ne Gids zal nog moeten aantonen een produkt van gelijk gehalte te kun nen afleveren. Omdat zij de mede werking van PTT mist en slechts zegt in het bijwerken van de mu taties te kunnen voorzien, moet het resultaat met zorg worden afgewacht. In februari komt de Groene Gids in Rotterdam, op 30 september in Am sterdam, in december in Den Haag. Arnhem en Haarlem zijn in voorbe reiding. De Gele Gids verschijnt in Rotter dam in januari, in september in Am sterdam. Alle andere plaatsen ten noorden van de grote rivieren zijn in voorbereiding. Op het ogenblik wordt de gidsen- slag gestreden. De Gele Gids lijkt be tere papieren te hebben: grote erva ring, en uitstekend systeem. De samenstellers van de Groene Gids missen de ervaring (zij gaven klei ne gidsen uit in Diemen, Duivendrecht en Amsterdam-noord) zij houden vast aan een oud systeem, waarvan de vroegere uitgever, Wyt, zelf Zegt dat het duidelijk minder is dan dat van de Gele Gids. Met ingang van 1 augustus is de grenswijziging tussen Vlaardingen en Schiedam van kracht geworden, voornamelijk met betrekking tot de situatie rond de Beneluxtunnel. Hier bij is aan Schiedam een strook grond toegewezen, dat tot dusver bij Vlaar dingen behoorde. Als gevolg hiervan komt het verkeer door de Beneluxtun nel en de Zoomweg onder beheer van de Schiedamse politie. Velen laten het maken van dia's omdat zij opzien tegen de aan schaf van kostbare apparatuur zoals een projector, projectie schermen e.d. Dat is jammer want U kunt veel geld uitsparen, denkt U maar eens aan de prijs Van een kleu renfoto die ver boven die van een dia ligt. En zo'n dure projector is heus niet nodig, probeert U deze diaviewer eens, U zult enthou siast zijn over het resultaat. Panoramische diaviewer, een nieuw systeem van vergroting van Uw dia's op de panoramisch gebogen spiegel. Een prima viewer, compleet met batterijen voor nog géén vijf gulden. j va. 1.1 «5.- met recht van koop O C m v.a. Vn p.jnnd. zonder eerste storting j Demonstraties vin alle modellen te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur dc" Enorme sortering Piano's... ..Prijzen v.a. 675»- t HllUr met recht van koop Ij vanaf,15." p.mnd. I zonder eerste storting Letwel: ïhoge inruilwaarde. voor Uw oude PIANO, HARMO- NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij j de Wurlitzer-importeurt estersingel 42-44 *R dam tel. (010) 1350 25 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze diaviewers met pa noramisch gebogen spiegel, geschikt voor alle dia's met een buitenmaat van 5x5 cm,i inclusief batterijen Vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming 18 Juli tot 9 augustus Cé in tel. ef schrift, best. Tijdens de vakantie, in de tent, caravan, boot of 't zomerhuisje kunt U zo'n sportieve en behaag lijke pyjama niet missen. Vlotte pyjama, het jasje in leuk nopdessin en effen gekleurde broek- Met elastische boorden aan de mouwen, hals en pijpen. U koopt deze leuke damespy jama nu voor nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze tricot dames pyjama's in diverse kleuren en in royale Vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de opruiming 18 Juli tot 9 augustus Géén tel, ef schrift, best. Op 70-jarige leeftijd is te Amstel veen overleden ds. D. Broere, die van af 3 maart 1935 tot na de oorlog ver bonden was aan de Ned. Herv. ge meente van Schiedam. Tijdens de be zetting nam ds. Broere actief deel aan het verzet en werd in verband hier mee door de Duitsers gearresteerd en zat enige tijd gevangen. Te bevragen aan het hoofdbureau van po litie te Schiedam, dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: dameshandschoen; herenvest, kinderjasje; heren regenjas; trui; legertas met Inhoud; jongenstrui; sleutel; cyllnderstelsteuteltje; kinderbrll in etui; herenbrll; sleutels ln etui; lipssleutelherenbrll; loonzakje met in houd; kinderringetje armband; grammo foonplaatje: verz. plaatje; rapportenboekje: verz. plaatje; oorbellen; verz. plaatje, pad- vindersriem; bromfletsslot; verz. plaatje; damesportemonnee met lnh. en verz. bewijs; portemonnee met inh. Te bevragen bij de vinders: Paraplui, Ruseier, vlaardingerdijk 260; portemonnee met lnh.. W. Soeters, Nwe. Maasstraat 77a; badtas en portemonnee, Leu- brecht, Begoniastraat 2. Vlaardingen; porte feuille met lnh., St. Beukers, B.L. Laan 76; tuinstoel, K. v. Beek, Phil. v. Bourgondlë- straat; autostep, Hagenaar, Valertusstraat 68; meisjesrijwiel, R, Heeze, Potgieterstraat 14b; herenrijwiel, de Nijs, Anth. Muysstraat; kinderfietsje, Mil, Scbledamseweg 181; ring, H. Hartman, Gasstraat 35; bankbiljet, juffr. Stam, Brugmanstraat 16; bankbiljet, Feijen, St. Anna Zusterstraat 14; bankbiljet, Beze- mer, Vondeïlaan 32; damespolshorloge. Wes- terveld, Thomas Kemplsstraat 15b; bank biljet, Vrijenbroek, Beierlandselaan 15b; 2 herenhorloge, J. J. Koning, Dr. de Visser laan 16; kettinkje, D. Meijer, B. v. Haaren- laan 852; loonzakje met inh., Tarenhout, Delfshavenseweg 22, Rotterdam; bedelarm- bandje, H. Rljkuiter, Westvest 76b; porte monnee met lnh., Bosman. Kort v. d. Lln- denlaan 76; bril, A. Top, Goeman Borgeslus- laan 14; sleutelring met sleutels, A. Top, Goeman Borgesiuslaan 14; sleutels aan han ger, P. Broeren, Aleldastraat 24a; sleutel ring met sleutels, Dillemans, Lange Nieuw- straat 119b: damesbrll. v. Tilborg, Warande 37b; zonnebril en hulssleutel, Postkantoor, Dieselstraat; etui met sleutels, J. W. Jan sen, van Heuven Goedhartstraat 130; ring met sleutels, de Jong. v. Marumstraat 32b; kinderfietsje, Schilder, Vlaardingerdijk 115b; kinderfietsje, F. v. Ringelenstijn, Huijsmans- straat 90a; barbie-pop, J. D. Visser, van Os- radelaan 46b; autoped. Krul, Joh. Wagenaar- straat 21 (tel. 268198); dameshandschoen, van der Heide, Swammerdamsingel; plastic regenjas, J. J. Struijk, Bommelstraat 2; tweed-jas, Braansel, Brugmanstraat 29; vest je; bureau Huisvesting, Westmolenstraat 26; 1 paar kinderschoentjes, J. Dettmeljer, Lek straat 18b; kindersandaal, v. d. Wal, Alb. v. Raalteplein 98; regenjas, Mooijdelljn. van O stad el aan 26b; damesjapon, Ruts, Makker straat 10; regenbroeken, J. Hulsman, Burg. Honnerlage Qretelaan 149; terlenka pantalon, Landsbergen, Polderweg 86; rokje, v. Steen snis, Schuttersveld 78, gele hond, Chr. v. d. Horst, Fabristraat 39b; parkiet, G. Aalsma, Lange Nieuwstraat (na 18.00 uur); bastaard, reu, Timmerman, Stationsstraat 9b, poes, Olsthoorn, VUlastraat 64. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat: bas taard, 3 mnd, teef; bastaard, 1 jaar, reu; zwerfhondje. 4 mnd, reu; hond, grijs-zwart, reu. GYMNASIUM WERD BEJAARDENSOOS Leden van de Ned. herv. jeugdver eniging hebben zich beijverd om een gedeelte van het voormalige gymna sium aan de Lange Nieuwstraat een goede opknapbeurt te geven, zulks ten dienste van de daar- gevestigde bejaardensociëteit. De vrouwenclub „Onder Ons heeft speciaal voor de dames gezorgd o.a. door het vormen van een brei- en handwerkclub. Mevr. M van der Steen, 86 jaar. is het oudste lid van de sociëteit. Wethouder M. Eykenaar heeft de sociëteit met een toespraak geopend en dank gebracht aan de jongelui, die het werk hebben gedaan. De afdeling Schiedam van de Prot. Chr. Bond van Vervoerepersoneel heeft tijdens een bijeenkomst in het gebouw voor Chr. Soc. belangen het 5«-jarig bestaan gevierd. De 82-jarige hr. G. de Koning Is medeop richter van de afdeling en hij was tevens nu en halve eeuw lid van de Bond. Hem werd namens het CNV het gouden Insigne uitgereikt

De Havenloods | 1968 | | pagina 9