T p GEHEIME VERTREKKEN IN PALEIS? Zuigelingenzorg zoekt naar nieuw onderkomen 98 Zi DE HAVENLOODS Activiteiten St. Jorisdoelen Vereniging van Suikerzieken: voorlichting is belangrijk GEVONDEN VOORWERPEN Kermis deed het geld weer rollen Merkwaardige ontdekking DE HAVENLOODS DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 Het jaarverslag van de Schiedamse vereniging tot bescherming van zui gelingen deelt mee, dat ondanks het sterk gedaalde geboortecijfer de cij fers voor de zuigelingenzorg goed op peil bleven. Op de drie zuigelingenbureaus wer den gezamenlijk 6689 consulten ver strekt tegen 6535 in 1966. Wat de huis vesting van de bureaus betreft, pak ken zich donkere wolken samen boven de vestiging aan de Nieuwe Haven, omdat dit pand ontruimd moet wor den. Op zichzelf is dit, gezien de bouwvallige toestand geen ramp, maar de perspectieven tot het ver krijgen van een ander bureau zijn somber. In samenwerking met het Wit-Gele Kruis wordt naar een oplos sing van het probleem gezocht en ook bij het gemeentebestuur is aandacht gevraagd voor deze bedreiging van het werk van zuigelingen- en kleuter zorg in Schiedam. In het verslag wordt waardering uitgesproken voor het werk van zus ter Mudde-de Waard, die meer dan 16 jaar aan het bureau verbonden is geweest. Door zuster Van Starken- burg wordt nu het specifieke werk voor de kinderhygiëne waargenomen, in samenwerking met de wijkver pleegsters van de zusterverenigingen. De administratieve werkzaamheden worden verricht door mej. v. d. Griend. Op de drie zuigelingenbureaus ge zamenlijk werden 6689 consulten ver strekt tegen vorig jaar 6535. Het aan tal nieuw ingeschreven zuigelingen aedroeg 601 (v.j. 569). Door een ster ke teruggang van het aantal overge schreven zuigelingen 377 tegen 451 was het aantal in zorg zijnde zuige lingen toch minder: 978 (v.j. 1020). Zeer teleurstellend zijn de cijfers wat betreft de kleuterzorg. Het aan tal nieuw ingeschrevenen liep terug van 448 tot 370 en het aantal consul ten van 2249 tot 1930. Dank zij een groter aantal van vorige jaren over geschreven kleuters 1349 (v.]_ 1056) liep het totaal aantal in zorg zijnde kleuters toch nog op van 1504 tot 1719. Er werden twee moedercursussen georganiseerd, waarvoor zich 55 deel neemsters opgaven, van wie er zich vijf tijdens de cursus terugtrokken. De kleutercursus, gestart met negen deelneemsters, had een minder gun stig verloop doordat zich vier deel neemsters terugtrokken. Het aantal kinderen dat van de hoogtezon ge- nu... beduidend goedkoper Een leuke moderne wanddeco ratie die het beslist ook in Uw kamer goed zal doen vindt U nu in onze aanbieding. Wanddecoratie van Japans riet, 70 cm breed. Decoratief in de huiskamer, boven de schoorsteen, of als kapstokkleed in hal en gang. Nu per rol van 200x70 cm voor de halve prijs, voor nog géén vier gulden. 200 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit decoratieve Japans riet modern in kamer en hal, per rol Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Géén tel. of schrift, best. OPLAGE 28.500 Redactie: Leo 't Hart, Bachplein 97. 1 Telefoon 353847. i Advertenties tot woensdag 10 u. 1 Advertentietarieven bij kontrakt i 17 16 15 - 14 ct. p. mm. 1 Combinaties met onze edities in 1 Rotterdam, Vlaardingen, Maas- i sluis, Hoek van Holland, Krim- i penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be hoort De Havenlood te ontvan gen. Mocht u de krant eens «nis sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe zorgd. bruik maakte liep aanzienlijk terug. Het waren er slechts 33 (v.j. 62). In 41 zittingen (v.j. 50) werden 427 bestralingen gegeven (v.j. 903). Het laat zich aanzien dat eerlang tot be ëindiging van deze dienstverlening zal moeten worden overgegaan. Financiën Het nadelig saldo bedraagt bijna 3000 en is hoger dan werd ge raamd. Behalve een tegenvaller in de busbijdragen als gevolg ook van min der kleuterconsulten en hoogtezonbe- stralingen is dit hoger tekort mede een gevolg van het feit, dat de geza menlijke Kruisverenigingen geen col lecte hebben gehouden. Hierdoor werd ook f 800 minder ontvangen. De ramingen bleven ongeveer binnen de raming. Het tekort moet nu gedekt worden uit het fonds Baby's Eigen Huis, dat hierdoor evenwel gaat slin ken. Aan het gemeentebestuur is een hogere subsidie gevraagd. Indien het zou moeten inhouden, dat een reor ganisatie van de zuigelingen- en kleu terzorg tot stand komt, zal het be stuur daar niet afwijzend tegenover staan. Het bestuur bestaat thans uit dr. G. in 't Veld, voorzitter, mr. H. B. Engelsman, secretaris-penningmees ter, S. T. Goslinga, de dames: J. E. A. Broeyer-Poelenjee, J. Poll-Schut, J. M. Schade van Westrum-Uytenbo- gaart, J. Schouwink-van Straalen, T. S. M. de Wilde-Jacobs en C. M. van Zijderveldt-Verbruggen. De jaarvergadering wordt gehou den dinsdagavond 3 september in het wijkgebouw Dr. Wibautplein. nu... beduidend goedkoper Deze prachtige overhemden van zelfstrijkende popeline verkoch ten wij in de afgelopen maanden bij honderden voor de normale prijs... 11.90 Nu zoekt U ze uit, voor nog géén acht gulden, deze zelf strijkende popeline over hemden, met perfecte pasvorm, in wit 'en fraaie pasteltinten. Makkelijk in 't gebruik, nat op hangen, niet strijken, de volgen- n onberispelijk zittend overhemd. xelfstn) Sinds in december vorig jaar de heer H. J. v.d. Wey het werk voor het clubhuis St.-Jorisdoelen te Schie dam moest neerleggen door vertrek naar elders, is er weinig te doen ge weest voor de jeugd. Thans heeft mej. Sonja Kreffer met assistentie van en kele jongeren het werk weer opgevat en worden diverse activiteiten voor de jeugd georganiseerd, 's Middags na vier uur en woensdagmiddag wordt de jeugd weer bezig gehouden. Ook wordt in september een kamp gehou den te Dorst. Vrijdag en zaterdag -verkopen wij deze zelfstrijkende pope line overhemden, in alle cou rante maten, in wit en diverse pastelkleuren, w.o. bleu en beige voor Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen Geen tel. of schrift. In het programma „Samenwerken de Suikerzieken" van de HIRO, dat op 13 augustus om 22.20 uur wordt uitgezonden op Nederland I, wordt aandacht besteed aan de Nederland se Vereniging van Suikerzieken. Sui kerziekte of diabetes mellitus is een ziekte die bij de huidige stand van de wetenschap niet kan worden gene zen, maar die wel zodanig kan wor den behandeld dat de suikerzieken een vrijwel normaal leven kunnen leiden. Het onder controle houden van de ziekte eist van de patiënten echter dat zij zich nauwkeurig houden aan de door hun arts voorgeschreven leefregels en aan hun dieet- In onge veer 70 procent van de gevallen is het houden van een dieet niet voldoende en moeten de patiënten tevens tablet ten of insuline-injecties gebruiken. Juist omdat diabetes een ziekte is die niet „over gaat", is het begrijpe lijk dat de suikerzieken samen een patiëntenvereniging hebben opgericht, de Nederlandse Vereniging van Sui kerzieken (N.V.S.). Een van de voornaamste taken van deze vereniging is namelijk het geven van regelmatige voorlichting over diabetes. Deze voorlichting is een waardevolle steun in de rug voor al le suikerzieken die gedwongen zijn zich voor hun gezondheid dag in dag uit aan bepaalde spelregels te houden en soms gemakkelijk in de verleiding komen er af en toe de hand mee te lichten. De voorlichting is ook van belang met het oog op het voorkomen van zg. hypoglycaemieën. Een hypogly- caemie is een toestand waarin een patiënt, die tabletten of insuline-in jecties gebruikt, kan geraken als zijn bloedsuikergehalte te laag wordt. De ze toestand kenmerkt zich door een hongergevoel, gepaard gaande met beven en sterk transpireren, en kan tot verlies van bewustzijn leiden. De Nieuwe zuveringsinstallatie voor zwembad Groenoord De dienst Gemeentewerken heeft, een kostenopgave verstrekt voor het noodzakelijk vervangen van de chloorgasdntallatie van Bad Groen oord door een in de laatste jaren ont wikkelde chloorbleeklooginstallatie. Reeds hebben verscheidene open lucht- en overdekte baden deze min der gevaarlijke installatie in bedrijf. Gedacht is de installatie onder te brehgen in de bergruimte onder de toi letten van het terras. IDEEëlS UIT DE BES De commissie voor het beoordelen van ideeën uit de Ideeënbus Schie dam heeft in het afgelopen jaar de volgende inzendingen te beoordelen gekregen: Scheppen van de mogelijkheid om straatmaker-helpers en opperlieden, die al geruime tijd in het vak zitten, een kans te geven als straatmaker te worden aangesteld om het tekort aan straatmakers op te heffen; het aanbrengen van een afscheidings- wand in de ruimte van de telefoon centrale, ter voorkoming van hinder van passanten, verbetering van ver lichting en het oproepsysteem ver vangen door intercom; uitgaven van een maandblad voor de personeels vereniging van gemeentewerken plaatsen van comminutors in het ge maal West Frankeland, om zodoende aan de verouderde methode om met mankracht te werken een einde te maken. Van de ontvangen inzendin gen werd er één beloond. De beoordelingscommissie bestaat uit de heren J. Wagenaar, voorzitter; C. J. Vermeulen, secretaris; F. J. T. Toxopeus en S. van Lith. brillenkoker; tabaks- t 10; brom- a Kempissti t inhoud, J. Parkwég 178 (tussen 6 en 7 uur; schappentas met inh., De Groot, straat 64a; portemonnee, ven. Fabriplein 25c; goed. voorlichting is erop gericht de patiën ten te leren zélf de eerste verschijn selen van een hypoglycaemic te on derkennen en maatregelen te treffen om erger te voorkomen. De N.V S. telt thans ca. 28.000 leden en beschikt o.m. oVer een kinderhuis voor suiker zieke kinderen. Het aantal suikerzieken in Neder land dat in behandeling is wordt ge schat op 125.000. Verwacht wordt dat het aantal in de komende jaren eer der zal toenemen dan afnemen, ener zijds omdat bij diabetes erfelijke fac toren een rol spelen, anderzijds om dat de stijging van de welvaart, voor al op oudere leeftijd, vetzucht in de hand werkt. Deze kan op zijn beurt het optreden van suikerziekte bevor deren Gezien deze situatie, overweegt de N.V.S- over te gaan tot uitbreiding van het kinderhuis en tot stichting van een nationaal diabetescentrum. Te"bevragen aan het hoofdbi litle te Schiedam, dagelijks uur, behalve op zaterdag er dameshorloge; zak; dopsleutel; wijs; kentekenplaat; verzekeringsplaatje, kinderfietsje (post Buitenhavenweg); da meshandschoen; kinder regenjack; jongens- jack; 1 paar werkschoenen; colbertjasje; Men kan niet zeggen, dat het de bezoekers van de Schiedamse kermis aan de mogelijkheid ontbreekt zich te vermaken; er zijn 33 verschillende attracties, waaraan men zijn geld kan kwijtraken, want. zo zou men het ook kunnen stellen, het geld rolt in deze week over de Schiedamse straten en dan meer in het bijzonder over het terrein aan de Broersvest. Het is van oudsher een gezegde, dat tijdens de kermis de huisbaas en de melkboer en andere leveranciers maar een paar weken niet om geld moeten komen. In deze tijd zal het zo'n vaart niet meer lopen, doch niettemin is er de ze week heel wat geld „stuk gesla gen" op de kermis. Er is nl. veel belangstelling en zo wel 's middags als 's avonds brengen jong en oud de tijd door op het altijd zo rumoerige kermisterrein. De reizende beiaard, bespeeld door de stadsbeiaardier van Schiedam, de heer Cor Don en de beiaardier Mar. Bruinzeel, trekt veel belangstelling. Verder zijn er weer de bekende eve nementen, zoals hengelwedstrijd. wie lerronden. ruiterwedstrijd en een mo gelijkheid tot het beklimmen van ae toren. De kermis wordt zaterdagavond avonds om negen uur besloten met een vuurwerk dat op het terrein aan de Vlaardingerdijk wordt ontstoken. Een halfuur tevoren zal een mu ziekkorps optreden. Zaterdag om twee uur is er de wielerronde voor ama teurs met het parkoers aan de Vlaar dingerdijk. Er wordt om twee uur begonnen. In het Beatrixpark is in de vijvers van 8-11 uur een viswedstrijd voor de jeugd van 16 jaar en ouder en van 14-16 uur voor de jeugd tot en met 15 jaar. 1967 moeilijk jaar voor Gemeentewerken Het jaaroverzicht van de dienst Gemeentewerken Schiedam consta teert, dat 1967 evenals 1966 een moei lijk jaar is geweest voor de dienst. Door de zeer moeilijke financiële positie van de gemeente, is minder werk in uitvoering genomen dan in normale jaren. Coördinatie tussen Ge meentewerken en diverse bedrijven, als ook de coördinatie in de onder linge diensten, was moeilijk uitvoer baar, aangezien kredieten en financie ringsmiddelen beperkt verstrekt kon den worden. Dit heeft, als directe factor, de rioleringswerken afgeremd. aange zien deze afdeling voor groot onder houd op de Kapitaaldienst is aange wezen. Als gevolg van deze afrem ming in de uitvoering, is ook de afde ling die het onderhoud van de bestra ting verzorgt, welk onderhoud gefi nancierd wordt uit de gewone dienst, in moeilijkheden gekomen voor het kiezen van werkobjecten. Deze moei lijkheden zijn nog vergroot doordat ook de Gemeentelijke Technische Be drijven voor de uitvoering van hun onderhoudswerken op de Kapitaal- dienst zijn aangewezen. Tengevolge hiervan is het normale onderhoud voor kabels en leidingen bij het op peil brengen van straten zeer afgeremd, waardoor de coördi natie tussen G.W. en G.T.B. in sterke mate bemoeilijkt werd. ADVERTENTIE colbertjasje; regenjack; 3 sleutels; l._ bos; tietssleutel plus huissleutel; nng i sleutels; ring met sleutels; étui c tels; étui met sleutels; ring met teis; lipssleutels; bromfietsplaatje; wieldop; portemonnee me brood; portefeuille; inhoud; parapiuie; porte- inhoud; herenportemon- nëë'mët inhoud; herenportemonnee met in houd; combinatietang. Te bevragen bij de vindr--- Verz. plaatje, T. Smit, lietsplaatje, v. Ark, L. klein 23; speelgoed kipauto, H. Meijer rande 2b; vliegtuigje, v. Leersum, s:C velandseweg 668: Stegman. Burg. Steen ho- Collignon, Tol- jongénsportemonnee, Van der Haverschmidtlaan 25; netje portefeuille plus rijbewijs, Van Steennis, Schuttersveld 78: portefeuille met inhoud, Centrale post RET te Rotterdam: aktetas met inhoud. Kerklaan, Kerklaan 77; paar fietstassen. A. P. Wies. wibautsplein 18; portemonnee met lnh., Autorijschool Boer- have St.-Liduinastraat 5; portemonnee met inhoud J. Sandee. Vredenoordlaan 93 te Rotterdam; sleutelbos, Wassink, Obrecht- straat 62; ring met sleutels. Steen, Over- schiesedwarsstraat 5; bos sleutels, mevr. Marks Van Karnebeekstraat 78; étui met sleutels, Reusman, Rotterdamsedijk 156b; ring met sleutels, Geelhoed, Tollensstraat 39 (tel. 267627); ring met sleutels, Hees- been Lekstraat 64c; damesjapon, Volle- bregt, Nieuwe Damlaan 716; kinderschoen tje (R), J. ten Brink, Burg. v. Haarenlaan 492; 2 paar slippers. P. A. Glansbeek, Van eckstraat 16b; bad- en onder- Eijk, Westfr.landsestraat 46a; Van Ede, Rubensplein 22; wind- Leliestraat 12; kinderjasje, M. Karnebeekstraat 18; herenover- rr. Sas de Bruin, 198; damesrok, mevr. Goedkoop, Schone- bergerweg 92 te Rotterdam; kinderschoen- tje, Groenhorst, Huijsmanstraat 81; bad handdoek en zwembroek, Wildvank, Scha perlaan 64; duimstok., W. Tromer. Hogeban. weg 21a: contactdozen, A. P. Jeug Strijen- sestraat 36: verz. plaatje. Wieze, Oude Kerk hof 14b: step. Zwartjes. Westfr.landsestraat 131; tuinstoel. A. Noordijk, Lange Kerk straat 32; oorbel, v. Putten. Mgr. Nolens- laan 738; kinderfietsje. K. Verkay. Aleida- straat 152; bankbiljet, A. Sehulze, Noordmo lenstraat 40 of Gordonstraat 8; armbandje Scholten. Van Ruysdaellaan 65 (telefoon: 264521): armbandje, v. Kooii. Newtonstraat 48: herenhorloge, v. Loon, Schuttersveld 54; zakagenda. De Lange, J. Urbusplein 22; da meshorloge, Portier, Gem. Ziekenhuis: ho. roscoopmedaille, H. Gijtenbeek, St.-Liduina- straat 92b; broche. Koeleman. KI. Kater straat 138 tel. 265489); armband, J. Noote- boom, Kerklaan 15 (na 10-8-1968); dames horloge. Clanslng. E. v. Beinumlaan 24 (na 10-8-1968. tel. 269231): kinderarmbandje, G. Konings, v. Oldenbarneveltstraat 63. Helemaal passend bij de vlugge, vlotte tienermode zijn deze ballerina's In de meest mo derne kleuren met zwart ge- paspeld en met open of gesloten hiel. Makkelijke schoentjes, voor de zomer, voor thuis of in het weekend, en U koopt ze nu voor een spotprijs, voor nog géén een gulden tachtig. Een paar schoenen voor nog geen twee gulden? ja, en komt U zich maar overtuigen van de kwaliteit. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze schattige ballerina's met leuke ruitjes tegengevoerd, met open of gesloten hiel, in de kleuren zwart, geel, oranje, groen en gebroken wit, i 36t/m 41, per paar voor Onze buitengewone waarnemer, die beroepshalve een hoge mate van nieuwsgierigheid aan de dag legt, heeft gistermiddag een merk waardige ontdekking gedaan. Lo pend op de Goudsesingel, zag hij op de Mariniersweg met grote let ters „Motoipaleis" boven een grote etalage staan. Op zich geen onaan zienlijke optrek, maar onze buiten gewone waarnemer achtte het woord „paleis" toch lichtelijk over dreven en besloot de zaak eens wat nader te gaan onderzoeken. Hij be trad de showroom. De enorme ver scheidenheid aan brommers, scoo ters en motoren van de meest uit eenlopende merken maakte hem al wat minder ongelovig. Honda - Yamaha - Norton - Triumph - Zündapp - Puch - Peugeot - enkele merken die hij in het voorbijgaan vluchtig kon lezen. „Ik wilde graag een folder van de nieuwe Vespa scooters", zei hij wat onzeker tegen de bediende. „Moment meneer", sprak deze, en verdween door een deur naast een enorme toonbank waarachter onze buitengewone waarnemer een gi gantisch onderdelenmagazijn ont waarde. Aan de andere kant zag hij onder een bord „Speed Shop" een ware accessoires-boetiek, met motorkleding, race-helmen, spe ciale uitlaten en tal van artikelen, waarvan hij als leek het nut niet in kon zien. De deur waardoor de bediende verdwenen was, stond nog open. Onze buitengewone waarnemer, in het vak gehard, stond even te trillen op zijn benen. Hij zag een werkplaats, die qua grootte de showroom nog overtrof. De meest moderne apparatuur dient hier de vele, kundige mon teurs die Rotterdam Rijdend moeten houden, zo men hem later vertelde. Ook worden in deze „technische toverzaal" de knapste staaltjes verricht om seriemotoren te prepareren op race- en terrein wedstrijden. Toen onze buitenge wone waarnemer enkele minuten later weer met zijn folder buiten stond en nog eens omkeek, vond hij de naam Motorpaleis toch niet zo erg overdreven meer. Een zaak waar verkoop, inruil, financiering, reparatie enz. van scooters en brommers zó groots en modern worden geregeld, mag toch wel een paleis worden genoemd, dacht hij. En besloot dit voorval niet onver meld te laten. De „geheime ver trekken" van het Motorpaleis, waarvan men het bestaan aan de buitenkant inderdaad niet kan ver moeden, staan overigens de gehele dag open voor het publiek. Belang stellenden zijn in alle zalen van Het Motorpaleis van harte welkom. Motorpaleis - Mariniersweg-hoek Goudsesingel - Rotterdam. Bloemkwekers tonen hun prestaties Ongeveer dertig leden van de volks- tuindersvereniging Thurlede hebben tijdens een expositie in het vereni gingslokaal getoond welke resultaten zij hebben bereikt in het bloemen- kweken en schikken. Door mevrouw B. Duller en de heer H. Janse werd een cursus gege ven door eerstgenoemde speciaal voor de kinderen. Er waren uitnemende prestaties te bewonderen. Zaterdagavond 10 au gustus wordt de jaarlijkse tentoon stelling gehouden van diverse ge kweekte produkten, waarvoor een aarttal prijzen beschikbaar zijn ge steld. De jury wordt gevormd door de bezoekers zelf, die op een formu lier hun mening kunnen kenbaar ma ken. Sociologisch onderzoek onder volkstuinders In samenwerking met de Schie damse volkstuindersver. „Thur lede" stelt dr. S. S. Elzinga, die lid van deze vereniging is, een onderzoek in naar de behoeften en verlangens van degenen die zich met het volks tuinieren bezig houden. Daartoe zijn onder de volkstuinders formulieren verspreidt, waarop een dertigtal vra gen worden gesteld. Als gevolg van wijzigingen in de verkeersvoorschriften, zijn in het af gelopen jaar in Schiedam 550 borden aangebracht of verwisseld. Voorts werden 100 stuks onderschriftborden geschilderd en aangebracht, terwijl 350 palen werden geplaatst. Apothekersdienst De dienst begint vrijdagavond om 6 uur. Dienst apotheek 't Gouden Hert, St.-Liduinastraat 58, telefoon 268364. SCHIEDAM NED. PROT. BOND, r dr. J. Hoftijzer Westvest 92, 10.30 Leiden. GEREF. KERK (Vrijgem.) Westvest 30. s. c. Vonk. KERKGEMEENSCHAP TOT VERBREI- Lange DING VAN DE GEREF. Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend of schrift, best. Ten einde te komen tot een beter geoutilleerde tijdelijke kantoorruimte voor de afdeling bevolking is een ont werp gemaakt en zijn kosten ge raamd voor verbouwing van de ach tervleugel van de voormalige Rijks- H.B.S. Schiedam aan de Overschiese- straat. Dit achtergebouw is nog goed te noemen. LEGER DES HEILS. Lange Haven 27. Samenkomsten 10 en 19.30 uur. Leiding ma joor en mevrouw Zuidema. SAMENKOMST JEHOVA'S GETUIGEN. Tuinlaan 50. 18.30 uur openbare toespraak. Wijkcentrum Nieuwland 16.00 uur. BAPTISTEN GEMEENTE. Gebouw Ire ne. 19 uur dienst. CHR. GEREF. KERK. Warande 185. 9.30 uur leesdlenst; 3 uur theologisch student C. v.d. Kamp te Apeldoorn. NED. HERV. (GEREF.) Evang. Ge bouw Irene, Nieuwe Haven. 10 en 18 uur ds. J. Bakker uit Randwijk. NED. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk: 10.15 v i wegen; 17.00 uur; as. f Heüielkerk: 9.0U uur; ds. H. J. Groene- wegen. Opstandir.gskerk: 10.00 uur: ds. A. D Klaassen. Vredeskerk: 10.00 uur: Kand. L. van deT BHERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL r speciale aanbieding in onze Foto-afdeling, voor hen die hun vakantiedia's op de juiste manier willen vertonen en be waren (zonder dit ze krom trek ken)... in plastic diaraampjes. Plastic steekraampjes, het eenvoudigeensnelwerkendesys- teem, waardoor Uw dia's in een wip ingeraamd zijn. 50 steek raampjes met glas verpakt in een stevige plastic doos, of 100 stuks zonder glas, door elkaar voor nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze twee soorten diaraam pjes, 50 met glas of 100 zonder 8,as» Jk SAF per doos, J Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend te/, of schrift, best Jeugddienst. St. -Martinuskerk waal. Groenewegen,

De Havenloods | 1968 | | pagina 12