m Rotterdam zal binnenkort poppentheater rijk zijn K Vier jonge Fransen dagelijks met toeristen op avontuur Ruud Bos: verbeteren kun je jezelf altijd Grammofoonplaat van Rijnmondband DEHAVENLOODS TELE-focus op: Plannen van Gemeentewerken WurliTzer In september zal Rotterdam een poppentheater rijk zijn. Martin Jans, toneelkapper bij het Nieuw Rotterdams Toneel en Herman Frank, amateur-cabaretier bij „In de twijfelaar", stellen zich voor el ke zondagmiddag een voorstelling te geven jn het Piccolo-theater aan de Karei DoQrmanstraat. Voorts is het vrijwel zeker dat zij op zaterdagmiddag voorstellingen zul len geven in het wijkcentrum van Alexanderstad. Gedurende de andere middagen van de week hopen zij te spelen voor verenigingen. Binnenkort zullen zij zich presente ren tijdens een voorstelling, die spe ciaal wordt gegeven voor vertegen woordigers van de pers, jeugdorgani saties en personeelsverenigingen. Het idee met een poppentheater te beginnen werd enkele weken geleden geboren toen Martin en Herman tot de conclusie kwamen dat er maar weinig te doen is voor kinderen in Rotterdam. „Heb jij een idee?", zei de een tot de ander. „Een poppentheater?" „Geweldig". Ze staken de koppen bij elkaar om het idee verder gestalte te geven. Er zou een poppentheater moeten komen dat de kinderen bij het verhaal, bij het spel, betrekt. Dit uitgangspunt maakt het nood zakelijk, dat slechts de grote lijnen van het te spelen verhaal bekend zijn. Lijnen dus, die het raam van het ver haal aangeven. In elke voorstelling zullen Martin en Herman de geschie denis opnieuw moeten invullen. Im proviseren dus, reageren op wat er in de zaal gebeurt. Ze stellen zich voorlopig voor vóór de pauze een ge woon poppenspel te brengen zonder slot. In de pauze kan het jeugdige pu bliek onder het genot van een glaasje ranja (inclusief bij de gulden toe gangsprijs) bedenken hoe het stuk moet aflopen. Levende pop Na de pauze wordt het spel met „een wonder" voortgezet. De clown Piccolo komt tot leven, maakt zich los uit de kast en gaat spelen met de kinderen in de zaal. Als „de oude, wjjze man", die hem tot leven wekte, het welletjes vindt, tovert hij Piccolo weer om in een pop. De kinderen hebben hem dan verteld hoe het ver haal moet worden afgerond. Er is over gepraat en er is zelfs over ge stemd. Piccolo, de clown, Polletje, de kwa jongen, Carlica, de heks, Urrelurre, de draak, Wies, de kip, Balkje, het ezeltje, Godelieve, de prinses met het gouden haar, de veldwachter en de oude, wijze man, de sprekende boom en al de anderen spelen dan het ver haal uit. Martin Jans, van huis uit jeugd leider met poppenkast-ervaring, heeft vier verhalen klaar. Toen hij met Herman Frank bij de gemeente kwam met het idee voor een poppentheater toonde deze zich enthousiast. Men stelde de jonge pop penspelers voor op gunstige voorwaar den in het Piccolo-theater te gaan spelen. Later kwam er een kink iri de kabel waardoor het poppentheater niet onmiddellijk van start kon gaan. Het wachten is nu op een slotbespre- king, zodat het poppentheater zich in september zal kunnen presenteren. De Rijnmond-Band heeft voor de maand augustus nog een druk pro gramma voor de boeg. Nadat' de band zaterdag het vuurwerk muzikaal had opgeluisterd, volgde ook nog een bezoek aan het Eurobal, waar een korte show werd gegeven. Zaterdag 17 augustus zal de band in Vlissingen optreden in het programma van het „De Ruyter-festival". Er wordt een mars door de stad gemaakt en twee maal een halfuur op het Stadhuisplein een show gebracht. Zaterdag 24 augustus zal ter gelegen heid van het feit. dat de korfbalclub „Succes" aan de Storkstraat in Schiedam een eigen terrein in ge bruik neemt, een mars worden ge maakt vanaf het Dr. Wibautplein. Hieraan nemen aspiranten en pupil len deel. Een bijzondere dag in de annalen van de band wordt zaterdag 31 augustus. Dan zullen 's morgens tussen 9 en 12 uur in gebouw Arca de opnamen worden gemaakt voor een grammofoonplaat met tweemaal zeven minuten speeltijd. Dit ge schiedt op initiatief van de jubileum commissie. Deze plaat zal op 14 september in een totaal aantal van duizend stuks op de markt worden gebracht. Blijkt er voldoende animo, dan zullen nog duizend platen worden vervaardigd. Gespeeld zullen worden: 1 openings fanfare. 2 Cadence (tamboers), 3 Mi- lihan, 4 Ohiquita, 5 Saint-Emilion. 6 We saw the sea, 7 Semplice (tam boers), 8 Montini, SLarriveau. Nieuw bestuur Instuif Nadat een aantal bestuursleden van. de Kath. Instuif Schiedam om ver schillende redenen had bedankt, is thans een nieuw bestuur gevormd. Dit bestaat uit Henk Olsthoorn, voorzitter, Lidy Veliscek, secretaresse, Anth. Muvsstraat 37, tel. 267310, Hans Hen- driksen, penningmeester, pater Rib- berink, reestelijk adviseur. Het openingsbal heeft plaats op 1 september met medewerking van „The Starlight". Martin Jans in zijn poppenkast. nu... beduidend goedkoper Juist op die alledaagse dingen, die U toch nodig heeft, kunt U vele guldens besparen- Wij verkopen dubbelbrede douche-cel gordijnen, 200 cm lang, half transparant, ln leuke uni kleuren voor nog géén twee gulden. dubbelbreed 200x 160 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze half-transparante dou che-cel gordijnen 200 cm lang, 180 cm breed, In groen, rose ofblauw, voor m 200 cm lang, Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Coin te/, of «thrift, beat. Combinaties met onze edities tn Rotterdam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Krijn- penerwaard en „Holland Sil houet" in Gouda mogelijk. TOTALE OPLAGE 275.500 Ieder gezin dat binnen ons verspreidingsgebied woont, be hoort De Havenloods te ontvan gen. Mocht u de krant eens mis sen, bel dan in dat geval voor vrijdagmiddag 12 uur (telefoon f 132170). Dan wordt de krant door onze lezers-servicedienst nabe zorgd. Eerste dlienst in gerestaureerde kerk Zondag 1 september zal de eerste dienst in het gerestaureerde kerkge bouw van de hervormde gemeente te Kethel worden gehouden. Vrijdag avond 30 aurustus wordt eerst een bijeenkomst in het gebouw gehouden, waarvoor een speciaal programma wordt samengesteld. zonder eerste i Demonstraties Doordat hij te laat een op het Spinhuispad geparkeerde trailer op merkte, reed de 28-jarige meiaal- fraiser L. v. d. H. met zijn auto te gen dat voertuig. De auto werd zwaar beschadigd. V. d. H. kwam er met lichte verwondingen af. Hij is door de GGD naar het ziekenhuis ver voerd. Enorme sortering Piano'sPrijzen v.a. 675,- Hlllir metrechtvankoop vanaf.15.- p.mnd. Let wel t 20nder eerSte !tort'n3 •hoge inruilwaarde. voor Uw oude PIANO, HARMO- I NIlM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij j de Wurlitzer-importeur: Ruud Bos, musicus en artiest ln hart en nieren. Hij begon al jong en dat is geen wonder, want zijn vader Jo Bos was ook musicus. In 1959 be gon Ruud daadwerkelijk aan zijn muziek-carrière. Dat was toen hij uit dienst kwam. Samen met zijn vader heeft Ruud toen arrangementen ge schreven voor het Gooiland Sextet, dat toen de aandacht trok. Maar voor die tijd heeft hij eerst muziek gestu deerd met als hoofdvak piano en daarin staatsexamen gedaan. „Ik had echter nooit het voorne men om klassiek pianist te worden", zegt hij. „Ik wilde de amusements kant opgaan. Jazzmuziek hoort hier ook bij", vind ik. Tijdens zijn pianostudie verdiende Ruud erbij door tennisbanen te onder houden en ballen te rapen. Als jongen voetbalde en volleybalde hij veel, dus lag het voor de hand dat hij werk student in de sporttak werd. Nog steeds is hij geweldig enthousiast voor voetbal. Toen Ruud uit dienst kwam is hij direct bij het Leidseplein-cabaret ge komen. Daarvoor was ik al bij Mig non, waar ik rond '61 weg ben ge gaan. Toen ben ik een half jaar op reis geweest met een revuegezelschap Iedere ochtend vaart uit de haven van Concarneau in Bretagne h#t zeil schip „Espoir" uit met aan boord een dertig passagiers. De bemanning van het schip bestaat uit het echt paar Christian en Marie-Claire Le-, fèvre, kapitein Bruno Brisson en stuurman Alain Le Search. De vier jonge Fransen voeren hun passa giers rond de woeste eilanden voor de Bretonse kust, picknicken met hen- op een van de talloze stranden, genieten van de zon en kijken naar de op de eilanden rondzwervende po ny's en schapen. De passagiers mo gen, als ze dat willen, meehelpen de zeilen te bedienen of 't stuurrad vast te houden. De „Espoir" werd vroe ger gebruikt om zeegras te vervoe ren en heeft behalve de kolossale lap pen zeil ook nog een behoorlijke mo tor, want zelfs aan de Bretonse kust kan het nog wel eens windstil zijn. De kosten van een tocht aan boord van de „Espoir" bedragen 12 fr. per persoon, kinderen van 5 tot 10 jaar half geld. Het schip vertrekt eike morgen om half tien uit Concarneau en is 's avonds om 7 uur weer terug. De Club Pétrel (Stormvogel), zoals de vier zich noemen, blijft in Con carneau van 6 juli tot 15 september. Daarna gaan ze zelf met vakantie, waarschijnlijk naar Portugal. 'Als men met de „Espoir" op avontuur wil, kan men zich opgeven bij het plaatselijke VW-kantoor (Syndicat d'Initlative) van Concarneau of op de zeilboot zelf. Vakantiefeesten met vuuriverk besloten Men had zich de weersomstandig heden voor het afsteken van een vuur werk ter afsluiting van de Vakantie- feesten niet beter kunnen wensen. Bijna windstil en één van de zeldza me zomeravondten van dit jaar. De Schiedamse Gemeenschap heeft weer vele duizenden aan zich ver plicht niet alleen door de organisatie v-an de feestelijkheden, doch ook met dit glorieus slotstuk, dat knallend en sissend een goed geslaagde week af sloot. De Rijnmondhand heeft een goede show weggegeven, voordat de gillen de keukenmeiden en de zevenklapper» het amusement voor het bijeen ge stroomde publiek gingen overnemen. Niet alleen het terrein aan de Vlaardingerdijk was dicht bevolkt, doch ook op de dijk zelf sloegen dui zenden het kleurige schouwspel gade. Vurige watervallen stroomden om laag, krabben en bogen spatten hoog in het luchtruim uiteen en dat -alles onder begeleidend gejuich van de jeugd. Het slot nog een stukje recla me voor het kamende Schiedamse ze gel. met Jan Blaaser en Joop Doderer, Ik heb zo als begeleider op schnabbel avondjes het land door gereisd. Dan daar tussendoor veel radio en zo nu en dan wat t.v.-werk. En daar is Lu- relei weer op gevolgd en „De Stunt" als eerste grote opdracht. „Ik speelde mijn eigen muziek bij de musical „De Stunt". Verder heb Ik nog een verbintenis als orkestlei der en arrangeur bij Phonogram." Ruud Bos is 32 jaar. In het begin van zijn loopbaan was orkestleider en arrangeur zijn ideaal. Nu doet hij dat. uMaar dat wil niet zeggen dat Je er al bentHet ligt er aan of je je werk goed doet". „En verbeteren kun je jezelf altijd. Het is alleen jammer dat ik vaak te weinig tijd en geld heb om alles te perfectioneren. In verhouding tot het werk dat je levert, vind ik dat het slecht betaald wordt. Als vak is het echter een mooi beroep. Je ziet je ei gen creativiteit gestalte krijgen. Het is interessant om iets dat uit jezelf komt tot iets concreets te kunnen maken. Al jong werd ik hiermee ge confronteerd. Ik ging vaak met mijn vader mee naar de studio's." Ruud Bos is getrouwd met Marian Berk cabaretière. Een zeer opge wekte persoonlijkheid is ze. Ze lacht direct en leeft intens met alles mee. Ruud daarentegen is zeer ingetogen. Ze hebben vier kinderen. Drie uit het vorige huwelijk van Marian en een zoontje uit hun eigen huwelijk. Ze hebben elkaar gevonden in het Leidseplein-cabaret, waar ze beiden bij werkten. Zo kan het tegenwoordig ook vaak gebeuren dat beiden voor hetzelfde programma op stap gaan, ofschoon ze ieder een ander vak heb ben. Bovendien hebben ze inzicht in het werk van elkaar en kunnen elkaar zo ook bijstaan met opbouwende kri tiek. Ze werken ook nu weer samen aan een programma dat u a.s. donderdag 15 augustus kunt zien op Ned. 2 „In naam der wet" om 20.45 uur. Marian Berk treedt op in de vocal group Noord-Holland. De muziek is van Ruud Bos. nu... beduidend goedkoper Nu ook meer luxe en gezelligheid in Uw slaapkamers met zo'n prachtig geborduurd lakenset. En dat dit geen dure luxe is, dat bewijzen wij U met deze aanbie ding. Een lakenset van prima kwali teit graslinnen, royaal model en In een modern dessin gebor duurd. Dit luxe linnengoed uit de duurdere series, koopt U nu voor prijzen die uniek zijn. Fabrikant OVERTREKT nu Ow BANKSTEL voor bijzon der lage prijs. Vraag vrflbl. Tel. 010-28.31.11 (R'dam) 8.34.63. b,g.g. 010-3 De Espoir" met volle zeilen, dage lijks op avontuur in de archipel voor de Bretonse kust. Aan boord van de „Espoir". De dienst Gemeentewerken Schie dam heeft in voorbereiding de volgen de werken: de bouw van de nieuwe Buitensluis; de verhoging van de buitenwaterkering van het Hoofd .tot de Rotterdamsedijk; het treffen van voorzieningen aan de bestaande Buitensluis; het leggen van een twee de persleiding ten behoeve van het rioolgemaal „KetJhel"; het plan voor de waterhuishouding van de uitbrei dingswijken van Schiedam; de bouw van 2 voetbruggen in Groenoord; de aanleg van een gedeelte oevervoor ziening van de Schie ter plaatse van de Brandersbrug aan de zijde van de Overschieseweg; de bouiw van een kademuur en keerwanden bij de Provenierslburg; de vernieu wing van de oeververdiediging langs de Wilhelminahaven, ter plaat se van de terreinen van Gebr. Vin cent N.V. en „Tankercleaning" N.V.; de afbouw van de tunnel in de spoor baan Sohiedam-Delft. ter plaatse van de Prinses Beatrixlaan; het vernieu wen van een gedeelte kademuur van de Buitenhaven nabij het Nieuwsticht; het baggeren van de Wilhelminahaven en het opspuiten van industrieterrein bewesten de Schie. Ten behoeve van het volgende bag- gerwerk werden in de Wilhelminaha ven enige malen peilingen verricht met een echolood, om de aanslibbing te kunnen vaststellen. Voorts werden peilingen verricht in enkele binnenha- gebopduurde lakensets 1-persoons laken 150x240 cm 1 sloop laicen Vrijdag en zaterdag verkopen wij fraai geborduurde lakens en slopen, een royale 1 of 2 persoons set, dessins In diverse kleuren, tegen prijzen waarvoor U Uw linnenkast eens flink kunt bijvullen. Vrijdagavond tot 9 uur open of schrift.' best. DE HAVENLOODS DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1968

De Havenloods | 1968 | | pagina 14