dicht: treurig jubileum 's-Gravenweg al een jaar De camera bleef knipogen Mr. Ynzonides stelt vragen over „Schuur-affaire" „De Ster" schittert weer VI. S'dam 13 DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 Vrijdag en zaterdag verkopen Wij deze boodschaptasjes, waarin U veel kunt meenemen, in vele kleuren o.a. zwart, blauwen fl/} cognac Géén tel. of schrift, best. Met het verkeer tussen Rotterdam en Capelle a. d. IJssel wil het vandaag de dag rtiet bijzonder vlotten. Er zijn wat botsingen, er treden zo nu en dan stagnaties op en er hapert soms het een en ander aan de vlotte afwerking. Zij, die menen, dat met deze opmerkingen gedoeld wordt op het verkeer tussen de gemeentebesturen van Rotterdam en Capelle zijn abuis. Wel degelijk geldt de opmerking uit de eerste zin van dit artikel het gewone verkeer, dat op de verbindingen tussen beide gemeenten aan alle kanten vast dreigt te gaan zitten. Het opvallendste voorbeeld hiervan is de 's-Gravenweg, die tussen IJsselmondselaan en Oudedijk in Rotterdam nu al rond een jaar is afgesloten wegens werk zaamheden aan de weg. Een treurig jubileum! Er zijn vier hoofdverbindingswegen tussen Capelle a. d. IJssel en Rot terdam en de 's-Gravenweg is hier één van. De andere zijn de Kraling- seweg, de 'provinciale weg die via het circulatieplein bij de Van Brienenoord brug in de richting van Oostzeedijk en Maasboulevard loopt en de rijks weg tussen Gouda en Rotterdam. Op praktisch al deze verbindingen worden regelmatig werkzaamheden verricht. In de afgelopen weken was het wel heel erg. Op de rijksweg tus sen Gouda en Rotterdam werkte het rijk aan de vangrails, bij de Van Brie- nenoordbrug richting Oostzeédijk werd gewerkt aan verbetering van de be staande toestand, de 's-GraVenweg was nog steeds niet gereed en dus afgesloten en alleen de Kralingseweg was niet geblokkeerd. Dit laatste hielp de bewoners van Capelle echter niet zoveel, want waar de Kralingseweg overgaat in de Berm- weg vormen zich de laatste tijd vaak autofiles in de spitsuren. Het verkeer, komende van de Kralingseweg, kruist namelijk op dit punt het verkeer van de Kanaalweg. En hier is men de zer dagen begonnen met ophogings- werkzaamheden, waarbij een der weg helften wordt afgesloten. Het drukke verkeer moet zich dus over één rij baan persen. Om de zaak nog enigszins te doen marcheren heeft men hier tijdelijke verkeerslichten geplaatst. Wat de zaak nog verergert is, dat men ook asfal- teringswerkzaamheden is begonnen op het iets zuidelijker gelegen stuk je verbindingsweg tussen 's-Graven weg en de provinciale weg. Indien de 's Gravenweg tussen IJsselmondse laan en Oudedijk gereed was geweest had veel stagnatie kunnen zijn voor komen. Men mag zich afvragen waarom de afsluiting van de 's-Gra venweg hier zo lang moet duren. Rijnmond goedkoper Het dagelijks bestuur van de Rijn- mondraad heeft aan het gemeentebe stuur van Schiedam meegedeeld dat als gevolg van een 'verbetering in de rijksbijdrage over de jaren 1969 en 1970, de geraamde bijdrage kan worden teruggebracht van 2,52 tot 2,06 per inwoner voor het jaar 1969. selinoindselaan. Dit werk geschiedde in opdracht van de Commissie van beheer over de 's-Gravenweg. In de ze commissie zijn de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJs sel, Capelle a.d. IJssel en Rotter dam vertegenwoordigd. In maart van dit jaar waren de werkzaamheden aan de nieuwe brug voltooid. Men wilde de ingebruikne ming van de nieuwe brug een fees telijk tintje geven," doch het wachten was op de gemeente Rotterdam, die nog wat kabels en buizen op moest trekken om de weg te verhogen. Sinds dien schijnt er weinig schot in het werk te zitten. Wanneer te 's-Gravenweg zijn taak als verbindingsweg tussen Capelle a. d. IJssel en Rotterdam weer kan be ginnen is nog niet te zeggen. Men hoopt dit jaar, doch zeker is dit niet. Er komt bij, dat in de toekomst de weg opnieuw afgesloten zal worden voor weer nieuwe werkzaamheden. Ze ker is, dat de lange perioden van afsluiting van de 's-Gravenwe| de toe stand er niet beter opmaken wanneer op de andere verbindingswegen werkzaamheden moeten worden uitge voerd. De zaak wordt verergerd, om dat de wegen in het gebied onder ver schillende overheidsinstanties, name lijk rijk, provincie en gemeente val len. Coördinatie van de verschillen de werkzaamheden blijkt kennelijk een moeilijk punt. Hart gelucht Even oppn De misère aan de 's-Gravenweg duurt eigenlijk reeds langer dan een jaar. Voor de huidige afsluiting be gon werkte de gemeente Rotterdam namelijk aan de doortrekking van de tram naar het Laantje van Nooitge- dagt en was de 's-Gravenweg voor dit doel afgesloten. Toen dit klaar was is de weg even open geweest, vrij snel daarna begon het werk aan de vernieuwing van de brug bij de IJs- nu... beduidend goedkoper Maar al te vaak letten we bij het kopen van pantoffels er alleen maar op of ze leuk staan..., belangrijk, maar U moet er nog prettig op lopen ook! Voor alle dames die veel en mak kelijk op schattige pantoffels willen lopen, verkopen wij deze Italiaanse sleehakpantoffels in zachte vrouwelijke pasteltinten. Een stevige pantoffel In een leuk op de moccasin geïnspireerd model, met de makkelijke siee- hak en zachte ventilerende voet bodem. Dit lieve pantoffeltje met een leuke garnering koopt U nu voor nog géén zes gulden. met ventilerende voetbodem Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Italiaanse sleehak pantoffels, In prima pas- en loopvorm, In de zachte pastel tinten, blue, groen, geel en r< en In de maten 36 t/m 41 Intussen heeft in „Quod Novum", blad voor de Rotterdamse academi sche gemeenschap, een te Capelle wo nende student zijn hart gelucht over de verbindingsmogelijkheden tussen Capelle en Rotterdam. In een inge zonden stuk beschrijft hij de ervarin gen, die hij met verschillende midde len van vervoer heeft op de verbin dingswegen. Op de fiets zijn deze er varingen niet al te best. Hij vertelt: „Dikwijls is het zo dat ik. wanneer ik in de verte op de Kralingse- of Gravenweg een autobus of vracht wagen zie aankomen mijn fiets aan de hand neem én ijlings een tuin in vlucht van mensen, die langs de weg wonen. Dat geeft niets, want er wo nen alleen maar vriendelijke mensen, die een in doodsangst verkerend mens op een bakje troost en een snee ech te Capelse koek onthalen. Het gaat al leen wat tegenstaan als je twintig keer per ochtend van je fiets moet stappen." Met auto's is zijn ervaring anders. „Daar de wegen zo smal zijn veran deren auto's nogal eens In trekharmo- nika's. Aan de Kralingseweg bevindt zich dan ook een bloeiend bedrijf welks bezigheden daaruit bestaan, dat het oude auto's opknapt en deze verkoopt of als lesauto's gebruikt. Ook deze wijze van vervoer kan dus nog al kostbaar zijn." Met een bus van de RET waren de ervaringen niet veel beter. „Bij iede re oneffenheid vlogen de mensen eni ge decimeters omhoog. Wanneer men moest staan werd men door het dak in zijn vlucht gestuit. Alleen met mooi weer was deze rit geen kwelling. De chauffeur deed dan de luiken open. Door ondèr de luiken te gaan staan veerde men dan regelmatig met zijn hoofd boven het dak uit. Een prach tig üitzicht op de IJssel was de be loning. Op het ogenblik (aldus de stu dent) is er verbetering in deze toe stand gekomen door het in gebruik ne men van nieuwe bussen, bovendien wordt de route verbeterd." Het is te hopen, dat in het alge meen de verbindingen tussen Capel le a. d. IJssel en Rotterdam verbe terd zullen worden. De sterk groeien de bevolking van Capelle a. d. IJssel is nu eenmaal op Rotterdam georiën teerd en de huidige verbindingen zijn verre van voldoende. Deze -foto is er één uit de uitge breide serie van 170 stuks die foto graaf Peter Mathieu Martens tot 5 september in 't Venster aan de Gou- vernestraat ten toon stelt. Een expo sitie die aan een film doet denken. Een film dan waarbij Martens voor al niet voorbij gegaan is aan de ar moede en ellende die het beeld van de mens en zijn wereld te bieden heeft. Maar ook de gelukkige mo menten zijn Vastgelegd met behulp van de kinderen gewoon op straat, de vrouw in haar werk of de oude man die even rust van de wandeling. Het zijn vooral de „koppen", die opvallen, gelaatsstudies bijna, soms gevat in strip-story, vaak ook volkomen alleen en apart staande van deze unieke fo to-demonstratie van de 30-jarige Rot terdamse fotograaf. In een woordbeeld, neegelegd on der het motto „Geen manifest" wordt over deze tentoonstelling geschre ven: „Ik zie kotsen in de goot: ik fo tografeer. De camera bleef knipogen, zo mogelijk spontaan en geduldig: niet hatelijk: even the bad times. Het kan 100 X rotter, grover, bruta ler, schandaliger, linker, truttiger". En: „Licht valt op park en puin, go- Fato's van negers, Indiaanse figu ren, Parijse straatartiesten, een ge wone uitgerangeerde bedelaar. Een ééntandige oude vrouw, 'n soldaat op wacht, zo maar een kind, of de dub belganger van Hemmingway ergens leunend tegen een huis. Alles in zwart-wit. „Geuren en kleuren" laat verder geen ruimte over. Een tentoonstelling om gezien te hebben. Een fotografisch verhaal. Zoals die foto van die ingelijste brief waarop het verhaat staat van Arie die drie jaar gevangenisstraf kreeg en die in de cel bezoek krijgt van de „domenee" „Arie wildegraag het verhaal ho ren van de verloren zoon". Toen het verhaal uit was moest domenee het nog maar 's vertellen en dat deed hij, óók nog voor de derde keer. „Vroeg domenee, waarom Arie?" Arie zij uw adem ruikt zo lek ker naar Oude klare". (Nog meer foto's van Marien in het augustusnummer van Maand blad Foto). V0LAUT0MAAT WASMACHINE „INDESIF 698.- INRUIL OUDE 10 0,— 598 EXTRA 15% 98.- SLECHTS ƒ500,- B voorheen Teilingerstraat 79-81 Goudsesingel 51-53 Over de affaire met het cash and carry-bedrijf „De Schuur" heeft het Capelse college van B. en W. niets willen horen in de raadsvergaderin gen, gehouden in het begin van deze week. Mr. R. Ynzonides (P.v.d.A.), die vragen wilde stellen over de kwes tie kon dit alleen doen door zich te beroepen op het bepaalde in artikel 16 van het reglement van orde, aange zien het college „geen termen aan wezig achtte deze aangelegenheid in openbare bespreking te brengen". Mr. Ynzonides deelde mede dienaangaan de met het college van mening te verschillen, „Is het college", zo vraagt mr. Yn zonides, „niet beducht dat zijn in grijpen door de rechter wel eens als misbruik van bevoegdheid zou Run- Zaterdag 17 augustus hebben tientallen watersporters een fleurige hulde gebracht aan de restaurateurs vah de prachtig opgebouwde plasmolen De Ster. Er werd vanaf de gepavoiseerde bootjes getoeterd, gezongen en muziek gemaakt, terwijl molenmaker Gerrit J. Dirkse en molenaar C. G. Harrewijnen op de hoge omloop van de molen deze hulde dank baar in ontvangst namen. Er werden bloemen en taarten door de water sporters aangedragen, en er werd zelfs enig vuurwerk afgestoken. Na ruim zes jaar staat De Ster weer fier aan de plaszoom. Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen Géén tel. of schrift. nen worden aangemerkt en dienten gevolge tot aanzienlijke schadever goeding door de gemeente zou kun nen leiden?" Over de aanpak van de gemeente bij de sluiting van „De Schuur" vraagt mr. Ynzonides zich af of het college bij nader inzien niet van me ning is dat deze onevenwichtig is ge weest. Er is wel een persconferentie gehouden, maar de raad is door het college niet ingelicht. „Is het college niet overtuigd, dat bijzonder duidelijk is gebleken dat aan een bedrijf als het onderhavige ook in en om de gemeente grote be hoefte bestaat, hoevelen ook de ser vice der bestaande winkelbedrijven niet gaarne zouden willen missen. Meent het college niet, dat een be langrijke taak van het gemeentebe stuur is om in het belang van ingeze tenen en omwonenden initiatieven te steunen, althans niet te frustreren, welke de voortdurende inflatoire prijsstijgingen kunnen afremmen? Oordeelt het college niet, dat da activiteiten van „De Schuur" op één lijn gesteld kunnen worden met die op onze weekmarkt, welke wel tolera bel geacht worden?" Mr. Ynzonides informeert nadruk kelijk naar de strekking van artikel 352 lid 2 van de bouwverordening, welk artikel als voornaamste motief diende voor het sluiten van „Da Schuur". „Inwelke gevallen kan", zo vraagt hij, „naar het gevoelen van het college getolereerd worden, dat gronden en opstallen in deze gemeen te voor een ander doel dan waarvoor zij eerder gebezigd werden, gebruikt worden?" Het raadslid vraagt welke toezeg gingen het college bij hun vestiging in Capelle aan de eigenaren van be staande winkelbedrijven heeft ge daan. „Is het college niet van oor deel, dat zijn beleid ten aanzien van winkelvestiging genuanceerd dient ta zijn. Welke reële mogelijkheden voor een vestiging elders in de gemeente heeft het college het onderwerpeldjke bedrijf geboden? Is het college bereid alsnog stappen te ondernemen welke tot een heropening zouden kunnen leiden?" Voorts stelt mr. Ynzonides vragen over de verkeersoverlast, die „De Schuur" veroorzaakte. „Heeft het col lege niet door het gebruik van belen dend weiland als parkeerterrein te verbieden, de verkeersmoeilijkheden vergroot?" Mr. Ynzonides besluit zijn reeks met de vraag: „Is het college bereid te bevorderen, dat in meergenoemd artikel van de bouwverordening een beroepmogelijkheid op de raad wordt geopend?" nu... beduidend goedkoper MAAK EENS EEN PROEFRIT IN EEN VAN DEZE AUTOMOBIELEN VAN EMGELSE topklasse i ll 111 mm Ij U VM 6695,— K I 11 Iwl W 11 ub DEALER II B^ ■Wil B B Automobielbedrijf F. Hoogsteder Jr. m m K? tw &a EB usa H M Adr MU(iersstraat 40-46-48 Tel. 23.33.81 (zijstraat Beukelsdijk) PASSERDOOS bevat grote passer, veerpasser, trek- 2 inktstukken, stiften en houder, voor slechts 7,25 DRIEHOEKEN EN GRADENBOGEN met centimeter verdeling op wit vlak, vanaf 25 Cf. SCHRIFTEN EN, CAHIERS 36 blad W*. 80 blad 34ct. harolds broersvest 5, schiedam. telefoon 26 39 56. de verf bar pannekoekstraat50-52,rotterdam - centrum, telefoon 13 11 40 - 12 92 49. Autotocht bejaarden Rotterdam-Noord Op 26 augustus zal het Comité Ouden van Dagen Rotterdam-Noord haar jaarlijkse autotocht met de be jaarden uit dit stadsdeel organiseren. Het vertrek is vastgesteld op 7.30 uur vanaf het Zwaanshals PLAKKAAT VERFDOOS merk Talens 12 napjes 24 U kent ze wel die leuke en handige boodschaptasjes, die U op kiint vouwen tot een klein pakje, zodat U ze altijd zonder bezwaar mee kunt nemen. Modern boodschaptasje, uit gevoerd in nieuw soepel mate riaal met z.g. "kreuk" effect. Meteen brede soufflé en bodem, dus veel ruimte. Een praktisch en sterk tasje, dat wij nu ver kopen voor nog géén drie gul-

De Havenloods | 1968 | | pagina 13