Rienus Gosens: We moeten de Sportgrabbelton basis bij de jeugd leggen Kampioenskans Excelsior in handen Hermes DWS Cricket één gulden; i0- ORGELS 1 uw trotse bezit Activiteiten DOK van S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 Een avondje praten met M. P. Gosens, beter bekend als Rienus Gosens, trainer van SVV, betekent een avondje praten over voetbal. Voetbal beheerst het leven van de 48-jarige Gosens. Hij verdient er zijn boter ham mee en het is zijn hobby. In het gesprek, dat gaat over SW, de spelers, voetbaltheorie, doet Rienus Gosens enkele markante uitspra ken, die een bewijs zijn dat Gosens niet alleen aan voetbaltheorie denkt, maar ook aan de toekomst van het Nederlandse voetbal in het algemeen. „In de eredivisie lopen keien van spelers en daarom ben ik ook niet geschrokken van de nederlaag die wij van Twente te slikken hebben ge kregen. Men koopt in die eredivisie overal de goede voetballers weg. Toch zouden ook de eerste- en tweede- divisieclu'bs kunnen profiteren van goede spelers. Ik redeneer zo: „In die eredivisie zijn totaal, bijvoorbeeld 90 spelers nodig. Er zijn en ik stel dit allemaal maar als een voorbeeld 100 spelers. Er resteren er dus tien, die wel onder contract staan, maar wezenlijk niet nodig zijn in het eer ste «team. Die resterende spelers, die toch niet aan de bak komen voor dat eerste team, zouden uitgeleend moeten worden aan de clubs uit de eerste en tweede divisie. Die clubs zouden dan wellicht ook tot een ho ger plan kunnen komen. Dit komt uit eindelijk het hele Nederlandse voet bal ten goede." Een andere uitspraak is: „Om tot goede voetballers te komen, moet de basis bij de jeugd worden gelegd. Waarom voeren we na schooltijd geen verplicht lesuur in voor voet bal? Van jongsaf aan moet de jeugd geleerd worden voor hun sport te le ven." Rienus Gosens voegt in zijn dage lijks werk de daad naar het woord. In wezen werkt hij reeds jaren voor uit aan het eerste team van SVV, door de kleine SW-ertjes, junioren en pupillen te observeren en te bege leiden. Zeggenschap ruwing van het spel is voor mij wel verklaarbaar. A, de beste spelers staan bij elkaar, waardoor er ande ren zijn, die bepaalde tekortkomin gen willen vergoelijken. B. De wed strijdspanning kan voor een speler te veel zijn en dit moet dan weer te rug slaan op de conditietraining en het beleid van de vereniging. Een speler moet slechts aan drie dingen denken, naast zijn spel. A. beleefdheid ten opzichte van zijn "tegenspelers, scheidsrechter enz. B. Dat voetbal zijn sport is C. Correctheid in elk opzicht. „Zijn de afgelopen oefenwedstrij den een goede graadmeter voor u geweest?" „De vriendschappelijke wedstrij den die we voor de aanvang van de competitie hebben gespeeld, kan ik geen maatstaf noemen. Natuurlijk zijn deze wedstrijden^wel nuttig ge weest voor de spelers. Zij hebben het wedstrijdritme weer kunnen her vinden. Kijk als je een speler koopt van bijvoorbeeld f 80.000, weet je dat dit een vakman is. Eén speler van 3000 gulden, dus een speler uit het ama teurvoetbal, moet daarentegen veel bijgeleerd worden. Hi] moet zich o.a. aan leren passen in het team. Hier voor zijn oefenwedstrijden wel be langrijk, maar als graadmeter voor de nieuwe competitie, neen." Trainingsveld Pratend over zijn werk, dat niet al leen beperkt blijft tot SVV, maar waarbij o.a. ook nog komt de oplei ding van aspirant-oefenmeesters, vindt de heer Gosens, dat trainers grote zeggenschap moeten hebben wat betreft het elftal het uitstippelen' van de planning en het aankoopbe leid. „Daafom zou 't aanbeveling ver dienen, verenigingsbestuurders een cursus te laten volgen, waardoor hef samenspel tussen trainer en bestuur tot zijn recht zou komen", aldus de trainer van SVV. Op docerende toon gaat hij verder: „Kijk wij hebben een moeilijk, maar fijn vak gekozen, waarbij je rekening hebt te houden met tal van factoren. Dag in dag uit zijn we met mensen bezig, mensen met eigen karakters en inzichten. Men moet dan ook proberen elkaar geestelijk te begrijpen." Op onze vraag of de heer Gosens de oorzaak aan kon wijzen waarom het tegenwoordige voetbal dikwijls zo ruw Is, was zijn antwoord: „De ver- nu... beduidend goedkoper Nu kunt ook U Uw vakantie dia's en films groot projecteren op een superkwaliteit glasparel scherm, waarop de kleuren veel beter uit komen. Want wij verkopen projectie schermen op statief, de mo dernste schermen met doek van eerste kwaliteit glasparel, met statief op iedere hoogte verstel baar... voor nog géén veertig gulden. Een volautomatisch scherm, dat U automatisch oprolt In een metalen buis, die parallel met de poot gevouwen kan worden, zodat een minimum aan plaats ruimte nodig, is om het scherm op te bergen. De trainingsmogelijkheden zijn in Schiedam niet best. Het ontbreken hiervan is dan ook een grote handi- cgp voor iedere trainer. Over, die moeilijkheden heeft de heer Gosens glasparel I gehee opklapbaar 125x125 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze moderne projectie schermen op statief, 125 x 125 cm. (kan makkelijk In de hoek van de kamer staan), geschikt voor grote projectie v formaten dia's en films, V( Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen Cain tel. cf schrift, best. verkrijgen we het 4-3-3 systeem welk momenteel het meest gebruikelijk ,is. Op de laatste gespeelde wereld kampioenschappen was het Brazilië, dat vasthield aan het 4-2-4 systeem, waardoor het m.i. dan ook uitgescha keld werd." De competitie Na al die theorie wilde de heer Go sens op ons verzoek toch wel iets over het eerste team en de vooruit zichten in de nieuwe competitie ver tellen. „Wij hopen met de komst van Peter van de Meer, momenteel in militaire dienst, het linksbuitenpro bleem opgelost te hebben. Tot nu toe hadden we op die plaats Ton Vorsten- bosch, die tegen wil en dank daar- stond. Hij had het op de vleugel heel nietwaar zijn zin. In Peter hebben we een speler, die beslist nergens anders zou willen spelen dan op deze voor SVV zo belangrijke plaats. Van der Meer, een speler van het oude DHC moet het vertrouwen dat in hem wordt gesteld, in deze com petitie zelf waar zien te maken." Een tweede aanwinst is zonder meer Koud- ijzer en van hem zegt de heer Go sens: „Koudijzer is een zeldzame aankoop. Zeldzaam in die zin dat je zo'n knaap die over zoveel voetbalta lent beschikt, bij een amateurclub kopen kan. Deze jongen heeft mij din gen laten zien op voetbalgebied, die gewoon formidabel waren. Zijn be wegingen zijn van zichzelf, natuur lijk en niet aangeleerd. Kortom het is een speler die met een bal onder zijn arm geboren is-. Met alle respect voor de amateurclubs is het toch jammer dat zo'n speler pas op deze leeftijd (21) ontdekt werd." Het pad van een full-time trainer gaat niet over rozen en zo vindt de heer Gosens het maken van een op stelling het meest moeilijke wat van hem gevraagd wordt. Hij zegt: Je speelt met het geld van de spelers en van de club. Je moet beslist nooit Man eigen glorie en succes denken." Tot slot van zijn lange betoog, dat wij zo min mogelijk onderbraken, vertrouwde de heer Gosens ons toe, dat HTj met de beschikbare krachten gokte op de middenmoot, maar na tuurlijk hoopte op een hogere plaats in de rangschikking. „Onze tegen standers in de eerste divisie hebben zich ook versterkt. Wij hebben ze nog niet zien spelen en daarom vind ik het moeilijk me aan een voorspelling te wagen." SCHIEDAMS HANDELSINSTITUUT Anno 1936 .- Dir. W. Th. Lourens Burg. Knappertlaan 231 hoek Bos boomlaan, voorh. Rotterd.dijk. 425 Telefoon 26 76 42 STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN M.B.A. MIDDENSTANDSCURSUS Bijwerken L.O. U.L.O. H.B.S. Bij Excelsior '20 wordt een club huis gebouwd, dat zijn weerga niet kent. Een bekend cricketer, tevens een bekende in de bouwwereld, die met zijn ploeg op bezoek was bij Ex celsior, moet gezegd hebben: Zo iets zou ik nog niet neer kunnen zetten voor f 250.000. Dit betekent dat de bouwploeg toch wel iets gepresteerd heeft. Men wil er naar streven het clubgebouw op 13 september a.&. te openen. Er moet nog heel wat werk verzet worden. Vooral de vloer, de bedekkirtg leverde nog enige problemen op. Voor zitter de heer Mieloo reisde stad en land af, zo lazen wij in het clubblad van Excelsoir, om iets goeds op de kop te tikken. Dat vond hij ook en het werd gegarandeerd door een levens duur van ten minste 30 jaar. De prijs ging echter de begroting ver te boven. Het bestuur heeft er echter toch iets op gevonden om aan dat geld te komen, want die vloerbedek king moet er in. De leden en ook niet- leden, kunnen nu letterlijk en fi guurlijk hun steentje tot de bouw bij dragen, want er zijn bij Excelsior nu tegels te koop a f 1,- en u raad het al, de opbrengst is voor de vloer. We blijven nog even bij Excelsior. De laatste zaterdag van de maand is het weer de dag voor de dames bij de zwart witten. Als alles meezit, zal dan weer" de traditionele Ladies Day worden gehouden. Dames van de Ex- celsiorleden zullen dan weer een partijtje gaan cricketen en de heren moeten dan als baby-sit thuis blijven. Er zal wel voor een oppas gezocht worden nemen we aan. Pa zal die ontzettend gezellige dag niet willen missen. Zaterdag a.s. is het voor de korf balvereniging Succes een grootss dag. Op die dag zal de nestor van de Nederlandse korfbalsport, de in Schie dam overbekende heer K. J. Heijboer het nieuwe veld van Succes officieel openen. Het clubgebouw is door de le den geheel zelf afgebouwd. Aansluitend op het clublokaal heeft de gemeente een prachtige kleedgele genheid gebouwd. Het geheel ziet er schitterend uit en is dan ook de trots van Succes. Het veld gelegen aan de Mgr. Nolenslaan-Storkstraat is prach tig gelegen en er zullen maar weinig Schiedam aan de verantwoording en aan het naleven van mijn verplich tingen te voldoen. Als inwoner heb je echter ook rechten en die zou ik ook wel eens nageleefd willen zien. Ik denk bijvoorbeeld aan samenwer king tussen B en W van de gemeente Schiedam en de diverse verenigings besturen. De trainingsvelden liggen er op het ogenblik weer schitterend bij. Dat is dus een plus voor de ge meente. Straks zullen er echter weer honderden automobilisten hun wagen gaan parkeren waardoor al het werk van plantsoenendienst weer teniet gaat en het nu prachtige ingezaaide grasveld ontaardt in een modder poel, met karresporen als greppels." De heer Gosens had niet alleen kri tiek, maar stelde ook een alternatief. Zijn voorstel houdt in, op een van de velden van SVV lichtmasten te plaat sen en zo twee vliegen in een klap te vangen. Geen zorgen meer over blessures opgelopen tijdens de trai ning en een vrij parkeerpark, waar autobezitters als zij op een der in Harga gelegen sportvelden moeten zijn met een gerust hart hun wagen achter kunnen laten,» met de weten schap dat een verdwaalde oefenbal hun voertuig niet kan beschadigen." Als het over training gaat, dan is de heer Gosens in zijn element. Hij heeft een ervaring van 14 jaar, waar van acht jaar in het betaalde voet bal. SVV heeft hij nu voor het vijf de seizoen onder handen en daarvoor was het Fortuna VI. dat van zijn ken nis profiteerde. Beide clubs zijn tij dens zijn dienstverband gepromo veerd. „Alle trainingen kenmerken zich door de stof, die zowel het technische, taktische en het conditionele behelst. Op de trainingen'wil ik zoveel moge lijk de wedstrijd benaderen zonder de druk van de tegenstander. Een ideale situatie zou het zijn, als een speler zich kon verplaatsen in een trainer en andersom natuurlijk ook." Hoe dikwijls traint u met SVV en vindt u dat voldoende? vroegen wij de heer Gosens. „Wij trainen drie keer in de week ongeveer anderhalf uur. De gewenste situatie zou natuur lijk ziijn dat de spelers aan de trai ning een dagtaak zouden hebben. De training zou dan aangepast kunnen worden aan de tijd van het jaar. A voorseizoen, B midden en C naseizoen. Modern voetbal Pratend over het moderne voetbal, waar wij een vurig voorstander van zijn voelt de heer Gosens zich hele maal docent, die zijn kennis en theo rie op een ander wil, overdragen. On der het genot van het zoveelste kop je koffie van mevrouw Gosens zegt de enthousiaste trainer, die het deze keer zonder schoolbord moet stellen: „De kwaliteiten van de spelers zijn bepalend voor het te spelen systeem. In het stopperspdlsysteem sprak men van drie verdedigers, t.w. de rechts back, stopper en linksback. Er kan slechts een partij aanval len (de bal is uit de ploeg), wat is er dan simpeler dan een zo econo misch mogelijke verdeling te verkrij gen van de taken in de achterste li nie. In het ouderwetse spel, met een stopper had een vack te veel taken, o.a. de buitenspeler uitschakelen en de stopper een stevige rugdekking geven. Deze taken worden in. het moder ne voetbal verdeeld, door een extra mannetje terug te halen. Zo kan je de verdeling vinden, die bepalend is voor de kwaliteiten van de tegenpar tij. Is de bal in de ploeg dan krijg je dit beeld omgekeerd in de voorste linie. In dit geval spelen de beide spitsen geestelijk met het vermogen van de tegenstanders. Door deze speelwijze (het achter de voorhoede opereren van een der bedde spitsen) Dat cricket een sport is, waarbij de „uncertainety of the game" een belang rijke rol speelt, is zondag j.i. duidelijk onderstreept. De op papier eenvoudige wedstrijd tegen het Haarlemse Rood en Wit II liet zien, dat een kat in het nauw rare sprongen maakt. Excelsior scoorde een moeizame 136, waarna de Haarlemmers dit totaal voor 5 wickets passeerden. Eilko Klein was met 74 not out de grote man. Door dit resultaat zijn Excelsior's kansen op het kampioenschap aan een zijden draad komen te hangen. Zü zijn nu volledig afhankelijk van de uitslag Hermes DVSDe Krekels. Wint De Krekels dan is Excelsior uitgeschakeld. Ook een draw is reeds voldoende. t Na een slechte openingsstand (5 v. 2) trad er een aanzienlijke verbete ring ih toen W. Schewe en Van Lin- gen hun opwachting aan de wickets maakten. Schewe nam geen enkel risico, terwijl Van Lingen iedere „los se" bal afstrafte. Toch gaf hij steeds de indruk niet ingespeeld te zijn. Een korte bal buiten de off-stump bleek hij niet naar behoren te kunnen spe len. Op 37 kreeg Schewe een hoogop- komende val van Van Son tegen het jukbeen en was genoodzaakt tijdelijk te retireren. Zijn broer René kwam hem vervan- ELECTRONISCHE I I I I vanaf 325.- contant plus f per dag ook li leert spelen met I Joh, de Heer's unieke systeem I I wereld merken I keuze uit meer dan 100 instru- J menten CONN - HAMMOND I PHILIPS - RI-HA - SOLINA I VISCOUNT e.a. demonstraties u kunt elke vrijdagavond tus- I sen8-10uurgeheelvrijblijvend I Ide orgels horen, zien en zelf i bespelen. gen maar was ook geen lang leven beschoren. Van Lingen vertoefde nog steeds aan de wickets en scoorde op alles wat te kort of te lang was. Dit werd hem op 59 noodlottig. Een kor te van Van Buchem „puilde" hij naar de mid-wicket boundary waar v. Son klaarstond om hem in te rekenen. Zijn bijdrage was 34 runs (5x4). Van Gelderen had er ook direkt zin in en ranselde de bowlery „ali over the place". Met 90 voor 5 werd er ge- lunched. Deze onderbreking bleek een desas treuze uitwerking te hebben. Op 100 verdween Van Gelderen voor een uitstekende 38 (5x4) en even later was ook de teruggekeerde Sche we ingerekend voor 24 waardevolle runs. Godet en Janse maakte een ver geefse reis naar de mat en op 116 voor 9 leek een spoedig einde in zicht. Capt. v.d. Lee en Bruning ech ter waren onverzettelijk. Snel runnen en gedegen batten voerden de score een eind in de goede richting. Op 136 velde Goossens ten slotte Bru- nings wicket, v.d. Lee 15 n.o.. Bru ning 8! De wickets werden broederlijk ver beeld over een viertal bowlers. Onverstoorbaar Gezien de kracht van de Excelsior- aanval mocht een gunstig resultaat verwacht worden, temeer daar de Rood en Wit battingside het gehele seizoen het had laten afweten. Van Buchem en Goossens lieten Gouka en Bruning maar bowlen zonder dat er een serieuze poging tot scoren on dernomen werd. Na een half uur kreeg Gouka Goossens door R. Sche we gevangen. Van Buchem bleeft met de ingekomen Klein onverstoor baar. Zo kon bet gebeuren dat er na 5 kwartier slechts 30 runs vergaard waren. Na de thee werd het scoringstempo geleidelijk aan opgevoerd. Vooral Klein trachtte met korte tussenpassen de bowlery te ontregelen. Gouka en Bruning werden herhaalde malen rechtvooruit gezonden. Eenmaal joeg hij Bruning magistraal door de slips heen, wat 4 runs betekende. Op 67 kwam de scheiding toen van Buchem een gewaagde run wilde lopen. Gou ka gooide razendsnel aan en hij kon vertrekken. Tevoren had Klein een goede kans op run-out overleefd, toen Gouka bij het wicket staande op on begrijpelijke wijze verloor. Tien runs later had Excelsior andermaal suc ces. Jansen Schoonhoven treuzelde met runnen en Van Gelderen wierp de bal prompt in de palen. Klein had Inmiddels zijn 50 bereikt en wilde de '.aak forceren. Tweemaal had hij het *eluk aan zijn zijde toen een dikke „edge" over de slips voor „4" ging. De Schiedammers veerden nog een keer op, toen ook Molenaar ingere kend werd. Klein bl'eef aanvallen en gaf verder geen krimp meer. Davis werd nog wel door Elshof gevangen, maar Van Baasbank, (11 n.o.) en Klein brachten ten slotte de broodno dige punten in de boeken. Klein bleef met een alleszins goed gespeelde 74 nöt out. Gouka liet zelfs 30 overs los en veroverde 2 scalpen voor 60 runs. Het fielden zakte als een kaar tenhuis ineen naarmate de score steeg. Goed seizoen Excelsior heeft dus de laatste wed strijd in de competitie 1968 gespeeld. We kunnen stellen, dat de Schiedam mers een bijzonder succesvol seizoen hebben gehad. Acht wedstrijden wer den er gewonnen. Vier gingen ver loren en tweg eindigden in een draw. Het elftal waarvan de gemiddelde leeftijd 24 jaar is, heeft bewezen dat er met goed fielden en bowlen heel wat te bereiken is. Het batten is aan zienlijk beter geworden en men is nu in staat tegen een totaal op teibat- ten, wat vroeger een onmogelijke op gave voor Excelsior was. De young sters R. Schewe en Van Gelderen hebben getoond een grote battingkwa liteit te bezitten en zij' zullen met de jaren meer runs gaan scoren. Voorlo pig hoeft men bij Excelsior er nog niet over te gaan denken het team te verjongen. korfbalverenigingen zijn, die zulk een uniek terrein bespelen. Voor de propaganda van de korfbalsport is dit terrein, midden tussen de huizen, een pluspunt en het gaat er naar uitzien dat Succes van dit alles, enorm veel profijt gaat trekken. Van 1.30 uur tot 2.30 uur zal het trotse bestuur in het clubhuis recipiëren. Over clubhuizen gesproken. Voor Demis zal het ook niet zolang meer duren of het kan na jaren geduldig wachten, gaan bouwen. Bouwen kost geld, maar wat andere verenigingen gelukt is, zal ook Demos wel lukken. Ook bij deze vereniging is een bouw fonds en een bouwcommissie. Twee jaar is deze commissie nu bezig geld in te zamelen en het is de heren ge lukt een respectabel bedrag binnen te brengen. Spaarbusjes bij de leden en donateurs uitgezet, brachten niet min der dan f 3000 binnen. Een ieder be grijpt, dat dit nog lang niet voldoen de is om de plannen van Demos te verwezenlijken. Er is nog meer geld nodig. De Bouwfonds-commissie biedt nu stenen te koop aan voor f 1. Indien "men diep in de beurs wil tas ten en welk lid van Demos zou dat niet doen, dan kunnen er 10 of 25 stenen gelijk gekocht worden. Hieraan zit namelijk het voordeel, dat de ko per gratis een lot krijgt voor een lo terij zonder nieten. Niet gaan drin gen nu bij de commissie, want er zijn stenen voldoende. De heer F. van Veen, de secreta ris van De Schiedamse Tippelaars vroeg ons of we weer een plaatsje in onze rubriek over hadden voor zijn vereniging. Natuurlijk hebben we dat. Wie zou een man als de ijverige se cretaris van DST iets kuftnen weige ren. B»iar gaat hij dan. Ondanks het slechte weer van zon dagmorgen hadden toch nog ruim 70 leden van wandelsportver. „De Schie damse Tippelaars" de moed opge bracht om te vertrekken voor de deel neming adn de Wijnfeesttocht van de w.s.v. „De Gazelle" te Halsteren in West-Brabant. Ze werden hiervoor ruim beloond, want de mars kon onder gunstige weersomstandigheden uitgewandeld worden. Uitvallers (sters) waren niet te betreuren, zodat de D.S.T.'ers (sters)' wederom bewezen dat ze uit het goede wandelhout gesneden zijn. De stemming was de gehele dag uit stekend en deze bereikte een hoogte punt toen na afloop der mars bekend werd gemaakt dat D.S.T. de wissel- prijs had gewonnen voor het hoogste aantal behaalde punten. Zondag 1 sept. gaat D.S.T. deelnemen aan een wan delmars van w.s.v. „Tempo" te Gilze. nu... beduidend goedkoper Voor Uw man en zoons koopt U deze voordelige ankiets van wol-mousse «f mousse-nylon, net wat ze het liefst dragen. Een grote partij wol-mousse en mousse-nylon ankiets In vele dessins en kleuren en met extra versterkte hiel. Deze kwaliteits ankiets die altijd passen en geen wasproblemen opleveren koopt U nu voor nog géén één gulden zeventig per paar (een prijs om meerdere parén tegelijk aan te schaffen!) De christelijke gymnastiekvereni ging D.O.K. zal zaterdag 4 septem ber met medewerking van de band een mars houden door Groenoord, vertrek om 18.30 uur vanaf huize Spaland. Op dinsdag 10 september een mars door Nieuwland, vertrek om 18.30 uur vanaf het Dr. Wibautpledn en woensdag 18 september door Schiedam-zuid, vertrek 18.30 uur van1 af de Tuinlaan. Zaterdag 24 augustus is er een kindermiddag, waarvoor om 13.30 uur wordt opgesteld aan de Wa randa. De heer Apon, die gedurende zes jaar deel uitmaakte van de leiding van D.O.K. heeft zijn taak neerge legd ook als voorzitter van de vereni ging. De heer B. Dan neemt zijn taak als leider over. Dansschool WESTHUIS O.I.V. Hans en Elly de Jong Warande 207, Schiedam, tel. 26.82.11. Inschrijving 2 tot 9 uur v a- 24 augustus herenanklets Wol-mousse Mousse-nylon Vrijdag en zaterdag verkopen wij wol-mousse en mousse nylon ankiets in vele dessins en kleuren en in alle courante Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Gtin tel. of schrift, best. VASTSTELLING VAN MONUMENTENLIJST Nadat de gemeenteraad van Schie dam uitspraak had gedaan met be trekking tot de monumentenlijst voor diverse percelen, heeft de minister het advies niet gevolgd voor het pak- huizencomplex achter de Lange Nieuwstraat 107, het Algemeen Han dels Entrepot, teneinde dit aan de lijst te voegen, benevens voor het pand Hoogstraat 44, het St.-Imelda Internaat en 'pand Oude Kerkhof 5, gebouw van gemeente-archief, om de ze beide van de lijst af te voeren. B. en W. wensen tegen de beslissing van de minister bij de Kroon in be roep te gaan, omdat aan beide pan den geen monumentale waarde kan worden toegekend.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4