De zon in andermans water V woensdag 28 aug. in 'tgoud jeugdkampioenschappen o o o Deneer st Voetbal Moeilijke start geeft toch vertrouwen S'dam 6 DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 nu... beduidend goedkoper Ondanks het slechte weer van ver- te kloDDen. Samen met Ellen v. d. Het wel en wee van de Westlandse tuinbouw, zoals zich dat heeft Langzamerhand kwam er, zij Het wel en wee van de Westlandse tuinbouw, zoals zich dat heeft afgespeeld in de voorbije 50 jaren, is vrijwel indentiek aan die van de coöperatieve tuinbouwvereniging Westerlee, welke organisatie op woens dag 28 augustus haar gouden bestaansfeest vieren gaat met een receptie die, omdat meer in de nabijheid van de vereniging, geen geschikte plaats te vinden is, te 's-"Gravenzande gehouden wordt. De oprichters, in 1918 reeds lid van de veilingvereniging Westerlee hadden de grote waarde van de coöperatie reeds leren kennen; ook al omdat op ander terrein in de agrarische sector door coöperatieve stichtingen veel goeds werd bereikt door en voor de leden. We denken in dit verband aan de beet wortelsuikerindustrie, de aardappelmeelindustrie en de zuivelsector. Dichter bij huis vond men in de coöperatieve boerenleenbanken dui delijke bewijzen van de kracht van de coöperatie, waarin grote krachten tot ontwikkeling van de tuinbouw tot openbaring gekomen waren. Ten overstaan van notaris van Buysen te Delft werd op 14 mei 1918 de oprich- tingsacte van Westerlee gepasseerd; van de toenmalige ondertekenaars is alleen de heer M. Vermeer te De Lier nog in leven. Ongetwijfeld zijn de eerste 10 jaren de moeilijkste geweest; met een start van 160 leden scheen een sterke groei verwacht te mogen worden, maar in de volgende jaren was van toename niet of nauwelijks sprake. Dat werd mede veroorzaakt door de tragische ontwikkeling van de Coverin, een coöperatieve verduurzaaminrichting in 't Westland, welke geschiedenis een en al rampspoed werd en jaren lang een nasleep had die ouderen zich nog maar al te goed herinneren, vooral omdat de faillisementsverfcla- ring de vraag naar de hoofdelijke om slag van de tekorten velen in grote financieële moeilijkheden bracht... De dagelijkse leiding van de ver eniging was in handen van de heer P. van den Knijf die tevens als se cretaris-penningmeester een functie in het bestuur bezat. Trots kon de heer Van den Knijf aan het einde van het eerste boekjaar een omzet ver melden van f 25.000 waarbij een winst geboekt werd van f 208,81... Dat het werkterrein van de vereni ging sterk verweven was met dat van de veiling kwam mede tot uiting in het feit dat van de veiling enkele pakloodsen gehuurd waren waarin de goederen en materialen waren opge slagen en vandaaruit gedistribueerd werd onder leden en afnemers. Slechte jaren De de economische situatie in het begin der dertiger jaren, steeds ver slechterde, weten velen zich nog goed te herinneren; dat Westerlee de ge volgen aan den lijve ondervond, is duidelijk. Wel heel duidelijk drukte de crisis een stempel op de gang van zaken bij de aankoopvereniging. Hoe slecht het in het Westland ging en was, kan worden afgelezen uit de om zetcijfers van bijv. bond Westland, een regionale stichting waarbij alle Westlandse groenten en fruit als mede de bloemenveilingen aangeslo ten zijn. Bedroeg de omzet over 1930 f 20.4 miljoén gulden over 1935 was dat nog maar f 10.5 miljoen; dus was in 5 jaren tijds voor 5 miljoen gulden minder geveild. Vanzelfsprekend waren lonen en prijzen navenant gedaald; werd eerst nog f 2£ per week verdiend door een volwaardige tuindersknecht; dat daalde spoedig tot zeventien gulden nu... beduidend goedkoper In het.afgelopen seizoen hebben wij duizenden van deze Terlen- ka shirts verkocht voor de nor male prijs,., en dat is geen won der, want het zijn de meest ideale shirts,... zelfs voor de meest verwende man Terlenka shirts, een pracht kwa liteit in vele moderne tinten, zo gewassen, zó droog en niet strij ken, extra sterk en voorbeeldig afgewerkt deze zelfde hemden verkopen wij nu voor nog géén negen gulden. Terlenka Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Terlenka shirts in bijzonder fraaie kleuren en per fecte pasvorm, in.alle Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Ctin tel. of schrift, best. per week, waarbij werkdagen ge maakt werden van 5 uur 's morgens totN6 uur 's avonds- Vele tuinders hadden desondanks de grootste moeite de eindjes aan el kaar te knopen, indien men daarin nog slagen kon De grootste zorg van de vereniging was in die jaren dan ook het debiteurenvraagstuk; een steeds todnemend aantal leden moest in de winterperiode gebruik maken van een leverancierskrediet, waarbij de opbrengsten van de ko mende oogsten moesten dienen on ge maakte schulden aan kunstmeststof fen, brandstoffen en tuinbouwbeno- digdheden te voldoen (voorzover die verwachtte opbrengsten dat mogelijk maakte). In die tijd vooral kwamen de kwa liteiten van zaakvoerder Van den Knijf tot uiting; zelf tuinder in hart en nieren kende hij de noden en zor gen van zijn vakgenoten en menig maal heeft Van den Knijf de belangen van de tuinders laten prevaleren bo ven die van de aankoopvereniging, waarbij Van den Knijf steeds uitging van zijn grote mensenkennis. Er zijn geen slechte tuinders placht hij te zeggen, gén goed jaar en alles is be taald... De lichte verbetering die te con stateren was in de jaren 1938-39 vormde slechts het voorspel van an dere, misschien nog groter moeilijk heden toen in laatstgenoemd jaar de algehele mobilisatie moest worden afgekondigd. En toen, nadat in sep tember '39 de oorlog een feit werd, ons land in mei '40 daadwerkelijk be trokken werd bij deze ellende, brak een periode aan, waarvan men nü nog, verbaasd staat dat zoiets moge lijk was... Dieptepunt Ondanks de ongunstigheid van de tijden, bleef Westerlee groeien; zelfs werd in die tijd een nevenbedrijf te Honselersdijk gevormd, waar men later tot stichting van een eigen ver eniging kon komen. De sterk teruglo pende omzetten bereikten in 1945 een dieptepunt toen men slechts f 86.000 kon bereiken... Het gebrek aan en het onbreken van bijv. kunstmeststoffen, vaste brandstoffen, glas en andere voor de tuinbouw onmisbare artikelen en goe deren, veroorzaakte de grootste moei lijkheden. Toen, eindelijk in mei 1945 de balans kon worden opgemaakt con stateerde men leeggehaalde voor raadschuren, ontreddering op veler lei gebied, verwaarloosde bedrijven en een productie-apparaat dat abso luut niet in staat was een optimale productie te bereiken. Langzamerhand kwam er, zij het in traag tempo, wat meer ruimte; kunstmest kwam, zij het mondjes maat, weer los en vooral op het ge bied van de bestrijdingsmiddelen verlangde men naar een ruimere aanvoer. Het einde van de oorlog betekende voor Westerlee het begin van een nieuwe en perspectiefvolle toe komst. Het bestuur besloot tot een drastische uitbreiding van het assor timent artikelen en al moest eerst met de ruimte gewoekerd worden toen de veilingvereniging tot een drastische vernieuwing overging, kon de z.g.b. oude veiling geheel worden aangekocht. Dat ging gepaard met de vorming van nieuwe afdelingen; o.m. een benzine station, een door- smeergelegenheid enz. Maar de bijna revolutionaire ont wikkeling van de intensieve tuinbouw vereiste nog meer op het gebied van de verwarmingstechniek trad een enorme omschakeling van vaste brandstoffen naar oliestook op; re genleidingen vervingen slang en gie ter en later zelfs werd algemeen de vol-automatische besproeiingstech niek ingevoerd. Warenhuizen met z.g.n. Westlands dek, werden omge vormd in Venlo-warenhuizen, ther misch verzinkte materialen werden toegepast bij de bouw van glasopstan den en klimaatsregelingsapparatuur, chemische grondontsmettingswerk- zaamheden gaven alles te zamen een uitbreiding aan de vereniging die van het bestuur en de dagelijkse leiding de volledige inzet vergden. Directeur H. Boerema heeft echter in zijn ruim 25 mensen personeel een uitstekend team medewerkers wier inzet een waarborg biedt voor een gunstige verwachting voor de naaste en ver dere toekomst. Ondanks het slechte leden week, is het toernooi om de jeugdkringkampioenschappen van de kring Schiedam van de KNLTB vlot verlopen. Het is het toernooi gewor den van de familie Panman, want niet minder dan drie titels namen de drie zoons van de heer en mevrouw Panman mee naar huis. Otto, 16 en Jaap ampel dertien jaar, volgen beiden de centrale jeugd- training in Rotterdam. Dit en het lang durig verblijf op de tennisbanen in Rotterdam, zij zijn lid van i.C.C. en Schiedam heeft dan toch wel vruch ten afgeworpen. De jonge Panman&en tennissen enorm graag en het twee tal belooft dan ook wat voor de toe komst. Beiden hadden ingeschreven in de groep tot 18 jaar en beiden brachten het tot een finaleplaats. I die fi nale moest de jongste het afleggen, 64 en 61, tegen zijn oudere broer. Deze speelde echter ook mee in de ca tegorie tot 14 jaar en natuurlijk kwam hij ook daar in de finale. Zijn tegen stander werd zonder veel moeite in twee sets, 61 en 61 aan de kant gezet en dat betekende een tweede ti tel voor huize Panman. Daar zou het echter niet bij blijven, want ook de jongste uit het huis Panman deed een duit in het zakje. Samen met broer Jaap was hij in de categorie tot 14 jaar doorgedrongen in de finale jon- gensdubbel. Zij klopten daar Van Dorst-Ronteltap en zo kwam de der de titel ook in het bezit van de fami lie Panman. Twee titels voor Saskia De kampioenschappen waren ook voor Saskia ter Braak een triomf. In de categorie meisjes tot 18 jaar werd zij kampioene, door in de finale Yvon ne Robert in twee sets, 6-3 en 64 Al hebben onze betaalde clubs een moeilijke start gehad, SVV speelde gelijk en Hermes DVS verloor, toch heeft het vertoonde spel van beide clubs vertrouwen geschonken. SW speelde thuis tegen een bikkel hard Helmond Sport in de eerste helft een voortreffelijke partij voetbal. Het was alleen jammer, dat het dit spel niet bleef vertonen. Het ging te non chalant spelen en ook het tempo werd minder. Eddy van der Roer in het doel bleek niet de man om een verkregen voorsprong van 2—0 te behouden, want een fout van hem betekende 2—1. In de tweede helft heeft SVV met tien man moeten spelen omdat Pansier in de eerste helft al was ver vangen door Vorstenbos en deze in de tweede helft ook geblesseerd het veld moest verlaten. Het strekt SVV nog tot eer, dat het in die tweede helft niet meer moest toestaan dan een doelpunt. Zondag moeten de roodgroenen naar Cambuur, dat de eerste wed strijd tegen Haarlem verloor met 21 SVV B had een goede start, want het won de uitwedstrijd tegen DOS met 21 en krijgt nu zaterdag EDO thuis. Hermes DVS heeft tegen Gooiland toch goed voetbal laten zien al moest het een verkregen voorsprong van 10 prijsgeven en genoegen moeten nemen met een nederlaag van 31. Voor zondag staat ook al geen ge- ïakkelijke wedstrijd op het program ma. Dan komt namelijk Heerenveen naar Schiedam en de oude club van Abe Lenstra heeft wel een overtuigen de start gehad gezien de 51 over winningen op EDO. De B-spelers van Hermes DVS boek ten op eigen terrein winst. Het bezoe kende HVS werd met een 20 neder laag naar huis gestuurd. Voor Her mes B staat een uitwedstrijd tegen Velox op het programma. te kloppen. Samen met Ellen Bragt won zij het damesdubbel door in de finale het duo Yvonne Rofoert- Liede van Nievelt met de cijfers 6-4 en 62 te kloppen. Voor Yvonne Robert was er toch nog een titel. In het gemengd dubbel drong zij met haar partner Fred van Raamsdonk door in de finale. Het tweetal moest het daar opnemen te gen hun clubgenoten Van Nievelt-Kre- mer-Hovinga en wonnen die finalepar tij in drie sets 64, 68 EN 36. In de finale van het jongensdubbel moest de zoon van de bekende cric keter H. Stolk het samen met Berry ter Braak opnemen tegen Ton Kre- mer Hovinga-Fred van Raamsdonk. Het laatstgenoemde duo werd kampi oen met de cijfers 62 en 63. In de afdeling tot 14 jaar plaatste zich in de finale van het meisjes enkel spel, twee meisjes voortgekomen uit de centrale kringtraining, t.w. Mieke Klootwijk en Monique Egbers. Mieke werd kampioene door de partij in drie sets te winnen met de cijfers 8—6, 2—6 en 6—4. Het meisjesdubbel bracht Egbers- Oprel en Bos-Klootwijk op het gravel. Eerstgenoemd koppel ging door een overwinning in twee sets 63 en 6-2 met de titel naar huis. Gemengddubbel: Dit nummer werd gewonnen door D. Willems en H. Ver- groesen. Troosttoernooij.e. - 14 j. Lyckla- ma; j.e. - 18 j. F. v. Raamsdonk; m.e. E. Beukers; m.d. LUyendijk en Fillekes; j.d. B. Janse en B. Sprik; gd. Ev. Bragt en R. v. d. Wilt De verenigingsbeker werd gewonnen door S L. V. met 68 punten en goede tweede werd T.S.F. met 65 punten; Keep Smiling werd met 50 punten der de. De prijs voor degene die het meest als scheidsrechter gefungeerd had ging naar Evan Jansen. Het kringbestuur en het tennispark Van Vliet kunnen op een zeer geslaagd jeugdtoemooi terugzien. GESLAAGD Voor de vorige maand in Delft ge houden examens voor het Midden standsdiploma „Algemene Handels kennis" slaagden de volgende Schie dammers; G. Abbinfc, M. Berns, S. A. M. Blom, N. de Bruin, M. H. M. Burggraaf, J. Dolleman, H. G. P. v. Dijk, T. P. Engelen, J. P. v.d. Eyk, P. J. B. Friedric'h, C. Groeneveld, C. L. Ham, R. Hengst, A. D. de Jager, H. F. de Jel, E. C. Klop, D. J. Krab bendam, A. W. Koorneef, R. Krom, J. Oh. M. van Leeuwen, H. Th. Mid deldorp, L. C. M. van Mil, A. H. v.d. Poort, J. de Bidder, P. B. de Ruyter, W. Schneiders, A. J. J. Verspeek, G. de Waard, E. Westerveld, B. L. Wey, J. P. M. Zwamborn, P. J. v. Zwet. Genoemde cursisten werden op geleid door de Economische Opleidin gen „Meyers D'e Pater" te Schie dam. Twee keer achter elkaar hebben wij hgt jne.t ejkaar over medelijden ge had. Het wordt dus wel tijd, dat we nu ook. samen aan de mede-vreugde toekomen. Volgens de bijbel gaat de mede-vreugde zelfs vóór het medelij den. Paulus zegt ergens: „Weest blij met de blijden, weent met de wenen den". Dus eerst mede-blijdschap, en dan mede-verdriet. Vreemd eigenlijk: voor mede-ver driet hebben we wel een woord, maar niet voor mede-vreugde. Hoe zou dat komen? We hebben zeker allemaai evenveel behoefte aan mede-blij d- schap als aan medelijden, maar mede vreugde schijnt veel moeilijker en ook veel schaarser te zijn dan mede- verdriet. In het jodendom heeft men daarom juist de mede-vreugde tot een der voornaamste godsdienst-plichten ge maakt. In het prachtige boek van rab bijn S. Ph. de Vries (omgekomen in Bergen-Belsen) „Joodse Riten en Sym bolen", lezen we in het hoofdstuk over het huwelijk in een aparte paragraaf over „Belangstelling-Vreugdebetoon hierover o.a. het volgende: „De huwelijksdag voor het bruids paar tot een mooie en indrukwekken de en onvergetelijke dag te maken, daartoe beijveren zich velen. Velen, die dichtbij en velen die verderaf en veraf staan. Belangstelling doet altijd goed. En overal. Dat beseft ieder. Wij zijn ge meenschapswezens en zijn aangewe zen op elkaar. We hebben behoefte aan belangstelling. In smart en leed kunnen wij er niet zonder. Het kan een ogenblik schijnen, dat belangstel ling dan een last is, maar op den duur en in werkelijkheid is het anders. In onze vreugde echter zijn de blijken van het medeleven van anderen ons onontbeerlijk. Werden wij op een vreugdedag eens alleen gelaten en niemand kwam en geen sterveling zag naar ons om, onze blijdschap wa-' re in bittere ergernis, in zieleleed ver anderd. Bij het zien van lijden gaat ieder mede lijden. En elkeen is ge neigd dit mede-lijden uit te spreken, van dit mede-lijden te getuigen, van dit medelijden blijk te geven. Dat is een zeer verklaarbare en gewis een schone trek van het menselijk karak ter. Maar hoger ongetwijfeld staat de vreugde met de blijden. Edeler is on tegenzeggelijk het geluksgevoel met de gelukkigen. Want het geluk van anderen wekt niet automatisch bij iedere evenmens ook geluk, zoals het lijden het medelijden doet ontstaan. Een woord als medegeluk kent de taal niet eens. Misschien is het zelfs niet bepaald pessimistisch te onder stellen en te zeggen, dat er gewoon lijk meer wisselwerking is tussen ge luk en afgunst. Daarom is gulle blijd schap over het geluk van een ander zo nobel. Een daarom is het harte lijk vreugde-bllijk van anderen in onze blijdschap zo heerlijk. Dat hebben onze Ouden ons altijd voorgehouden. En voorgedaan. Aan het vreugdebetoon voor bruid en brui degom nam in de talmoedische tijd een ieder deel. Het was ongetwijfeld wel eens, wellicht gewoonlijk over dreven. De bruid werd vooral, ook op haar weg naar de trouwplechtigheid, onder muziek en dans luid bezongen. En in loftuitingen was men blijkbaar niet karig. Al te veel, naar de me ning en voor het gevoel van de alles zins stroeve, strenge school van Sjam- mai, zodat zij de stelregel verlangde: de bruid gewis bejubeld, maar over eenkomstig hetgeen zij is! De school van Hillèl, meer soepel en meegaand naar de aard der mensen, vond er geen bezwaar in. dat iedere bruid als lief en innemend werd bezongen. De mensen immers wisten wel, hoeveel er in dergelijke omstandigheden wordt opgelegd In die dagen kreeg men dus nog iets anders te zien dan belangstelling en medeleven dan bij ons. Feestvreug de en verhoging van die feestvreug de was plicht, een mitswah (een ver plichte god-welgevallige daad), die gul en algemeen werd opgevolgd. De wijzen staakten hun studie, stonden op, begroetten de bruiloftsstoet en de den mee aan het festijn, dat een jool geleek. En het wil wat zeggen, dat staken der studie! Koningen acht ten het niet beneden hun waardigheid van hun tronen te dalen en met hun aanwezigheid het bruidspaar te ver heerlijken, dat trouwens gold als ko ning en koningin. Van Agrippa I wordt het als een zijner mooie handelingen uitdrukkelijk vermeld. En omtrent Izebel, de voor geen geweid en slechtheid terugdein zende gemalin van Achab, de koning van het huis Israël, bewaart de aga- dische literatuur de lovende erken ning, dat zij iedere bruiloftstoet tege moet trad. Daarom spaarden zegt deze agadah de honden, die haar lijk verslonden, de palmen harer han den! De agadah is in het jodendom een soort legendevorming, waarin men door op speelse wijze bij bijbelverha len aan te knopen, een schat van le venswijsheid doorgeeft van geslacht op geslacht. Typerend voor deze re ligieuze literatuursoort is het hier boven over het sterven van Izebel gezegde. Men heeft dit thema in de religieuse fantasie zelfs nog verder uitgewerkt en er niet alleen de me de-vreugde maar ook het mede-ver driet in betrokken. In het bijbelver haal staat n.l.: dat de honden niet al leen haar handpalmen, maar ook haar voeten en schedel lieten liggen. Waar om? De agadah zegt: Als er eea bruidstoet haar paleis passeerde dan juichte zij, klappend in de handen, het bruidspaar toe. En als er een dode werd voorbijgedragen, dan daalde zij van haar troon en van de treden van het paleis en, terwijl zij haar stem bij de rouwklanken voegde, volgde zij de lijkbaar een eindweegs te voet! De ledematen van Izebel die deze da den van piëteit gedaan hadden, daar had de vloek van de profeet EMa geen vat op. En de honden bleven eraf... Door wat ik hier uit joodse bron las, is mij ook een nieuw licht op gegaan over het merkwaardige feit, dat Jezus zijn werk in het midden der mensen is begonnen met het deel nemen aan een bruiloft. Zijn eerste wonderteken was zelfs, dat hij toen er op het feest geen wijn meer was water in wijn veranderde. Wij zouden eerder als eerste wonder van Jezus een machtige genezing of liever nog de opwekking van doden hebben ver wacht. Maar ook Jezus beleefde klaar blijkelijk de mede-vreugde als een nog veel heerlijker en heiliger op dracht dan medelijden en ontferming. Het is dan ook Jezus zelf, die in ons de diepe weerstand tegen het met ons gehele hart aan de ander mede vreugde bewijzen wil en kan overwin nen. Rabbijn de Vries heeft volko men gelijk: Medeblijdschap is nog veel moeilijker dan medelijden. Het vraagt nog radicaler het offer van ons eigen gevoel. Want er is in derdaad de wisselwerking tussen het geluk van een ander en de afgunst in ons eigen hart. Het is in onze tijd weer moeilijk, de zon bij een ander in het water te zien schijnen, en daar even blij om te zijn, als wanneer het ons eigen water was. Misschien wortelt de weerstand te gen medevreugde nog dieper dan in jaloezie en egoïsme. Misschien wortelt de weerstand te gen mede-vreugde vooral ook in on ze angst. We willen graag gelukkig worden en zijn, maar we durven vaak het geluk niet voor 100 pet. aanvaar den. Want er volgt op geluk zogauw een stuk diepe ontnuchtering. Het geluk hangt maar als een druiventros. Juist als je gelukkig bent, ben je zo kwetsbaar. Vogeltjes die vroeg zingen zijn voor de poes. Maar als we zelf geremd zijn in ons eigen geluksge voel, dan zijn we natuurlijk nog veel meer ten opzichte van het geluk van de ander. Doch als we iets van de mede-vreug de van Jezus met ons geluk beleven, als we geloven en ervaren hoe blij Hij is, als bij ons de zon in het wa ter schijnt, en hoe Hij daar alles voor over heeft en alles voor doet, dan dur ven we zelf ons geluk met Hem voor honderd procent te genieten. En dan ook het geluk van de ander. We ko men over onze stugheid en valse schaamte heen en we gaan het blij- zijn met de blijden als een diepe plicht zien, waarin we ons grondig mogen en moeten oefenen. Zodat de ander het ook merkt. Dr. K. J. KRAAN U kunt kiezen uit vele soorten haarlak, maar voor Uw haar wilt U toch beslist de beste soort hebben en gebruiken. Welnu, deze prima haarlak - merk Nina la Roche - bereid met nertsolie (daarom blijft Uw haar zijde-zacht en glanzend), staat van nu af voor U klaar. Een superkwaliteit nerts-olie haarlak, die niet plakt, het haar niet vet maakt en zó weer uit- geborsteld is, in grote bussen, nu voor nog géén een gulden tachtig. nertsolie-haarlak Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze spuitbussen Nina la Roche haarlak met nertsolie, met een inhoud van 3 normale blikken van 6 ounces, 4 een groot blik haarlak, Aan de heer J. M. Grijzenhout, Fahrenheitstraat 15a is wegens lang durige en trouwe dienst toegekend de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Grijzenhout vierde zijn 40-jarig jubi leum in dienst van de Levensverzeke ring Mij. N.V, te Rotterdam. Burge meester Roelfsema heeft de jubilaris de onderscheiding uitgereikt. Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Géén tel. of schrift, best. PACHTONTBINDING In 1966 werd door de gemeenteraad van Schiedam besloten over te gaan tot aankoop van de boerderij aan de Joppelaan 4 met weiland, weg en wa ter, groot totaal 15.91.47, opgenomen in het onteigeningsplan voor Woud- hoek-Spaland. Er zal nu worden begonnen met opspuiten van deze grond, zodat tot pachtontbindingen moet worden over gegaan terwijl ook schadeloosstel lingen dienen te worden gegeven. Dit betreft ook nog enkele andere perce len grond in dit gebied. Medio 1969 zal' het mogelijk zijn af voer van vuilnis te doen plaats vin den middels de overeenkomst, geslo ten met de V.A.M. Als gevolg hiervan is het noodzakelijk een voorlopige voorziening te treffen, waarom B. en W. van Schiedam de raad voorstellen de huidige stortplaats in noordelijke richting te verlengen, zodat nog plm. 70.000 m3 huisvuil kan worden gebor gen. Gereedmaken van het terrein enz. zal 125.000 bedragen, terwijl 55.000 nodig is tot doortrekken van de Fokkerstraat. nu... beduidend goedkoper Een luxe toiletspiegel met console voor toiletartikelen of kleerborstel... een prachtige spiegel met 2 scharnierende zij spiegels, uit de dure series... koopt U In onze huishoudaf- deling guldens voordeliger. Een brokje luxe en comfort voor hen die in gang, slaap- of bad kamer zo'n handige spiegel no dig hebben, maar één die niet te veel ruimte inneemt. Bijzonder fraai afgewerkte spie gel met goudkleurige strips en scharnieren, prima spiegelglas en 2 ophangogen, een luxe toiletspiegel die U nu koopt voor nog géén acht gulden. 39x40x10 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze elegante toiletspie gels, goudkleurig afgebiesd, met console in de kleuren crème, blauw of rood, en 2 glasheldere dichtklappende zijpanelen," formaat 39x40x10 cm Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Gein tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6