OR/OittOZt rfêi Magazijnbediende UITDESCHIEDAMSE RAADSPORTEFEUILLE Bestemmings kan worden plan Kethel vastgesteld Eenvoudiger plan voor aanleg land INSPECTEUR IN DE BUITENDIENST ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER Bouw nieuwe lom-school COLLECTIE GASHAARDENl Orgelduif Honkbal Schiedam en DHS degraderen Nieuwe ziekenauto Problemen rond de schoolpsycholoog DE HAVENLOODS DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 ZOEKT U EEN AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE, vrijdags een gedeelte van de dag Dan bent u wellicht onze n i, want wij zoeken voor het rayon Schiedam Zijn werkzaamheden zullen bestaan uit het organiseren en controleren van de bezorging, het aanstellen van bezorgers, het behandelen van bezorgklachten enz. Onze voorkeur gaat uit naar hem, die ervaring heelt op het gebied van 1 huis-aan-huis bezorging en riiet jonger is dan 30 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan afd. Inspectie van 1 WEEKBLAD DE HAVENLOODS Westblaak 25 Rotterdam I 19.863 doktoren, sociologen en ingenieurs van straks, zoeken nu een kamer. Laten we ons bovenkamertje gebruiken. Bel of schrijf het studenten huisvestingsbureau in uw woonplaats. I Amsterdam: Weesperstraat 51, TeL 020-225771 of De Boelelaan 1115, Tel. 020-730944 tst. 3000 Delft: Oude Delft 95, Tel. 01730-25581 tst. 4 Groningen:OudeKijkm'tJatstraat24/10,Tel. 05900-27578 Haarlem: M.A.l.-bureau,Stationsplein 2, Tel. 023-14004 Leiden: Stationsplein 10, Tel. 01710-48333 tst. 4009 Rotterdam: Seven Seas, Parkhaven 21, Tel. 010-112294 Tilburg: Hogeschoollaan 225, Tel. 04250-70960 .Utrecht: M.A.I.-bureau.Uitgang C.S. Tel. 030-22428. ELECTROLUX VERKOOPMIJ., vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar Centrale Service-afdeling te Rotterdam-Zuid (leeftijd 20-23 jaar) Enige ervaring, opgedaan in een dergelijke funktie strekt tot aanbeveling. Telefonische of schriftelijke sollicitaties te richten aan Electrolux VerkoopMij., Vijverhofstraat 47, Rotterdam. Tel. 28.95.71 NV. DEGENS Impregneerbedrijven vraagt op korte termijn een met type- en steno-vaardigheid Aanmelden schriftelijk of telefonisch N.V. DEGENS IMPREGNEERBEDRIJVEN Kon. Wilhelminahaven Z.Z. 13 Telefoon 348732 De gemeenteraad van Schiedam zal maandagavond 26 augustus om acht uur vergaderen ter behandeling van pen agenda welke 40 punten telt. Voorgesteld wordt over te gaan tot aankoop van het pand Boterstraat 76, zulks voor toekomstige uitvoering van het bestemmingsplan. Voor aanschaffingen ten behoeve van Gemeentewerken wordt een kre diet van 12.000 gevraagd. Ter uit voering van het bestemmingsplan Hoofdstraat-zuid wordt voorgesteld over te gaan tot aankoop van pand Hoofdstraat 29. Voor uitvoering van .Goofiwerken in de stedelijke bebou wing wordt een krediet van 25.000 gevraagd. Ten behoeve van aankoop o.a. van een sleuvendichter en stenenschrap- machine wordt 21.200 aangevraagd. Ten dienst van Gemeentewerken is aanschaffing van een vrachtauto nood zakelijk waarvan de kosten op 30.600 worden geraamd, terwijl voor een au to ten behoeve van de reinigingsdienst 19.800 nodig is. Een bedrag van 125.000 wordt ge vraagd voor de aanschaf van geisers die in huur of huurkoop worden ver strekt. De moffeloven in de gemeentelijke sociale werkplaats moet worden ver- nieud waarvan de kosten 4490 be dragen. Voor aanleg van openbare verlichting en van brandkranen» is een bedrag van 19.000 nodig. Nu vooral vanwege het wegslepen van auto's door de verkeersdienst van de politie en ook voor andere politie doeleinden thans in gebruik zijnde jeep aan vervangen toe is, wordt voorgesteld over te gaan tot een nieu we auto. Het wordt wenselijk geacht Ter vervanging van de huidige lom school, welke thans is gevestigd in een Finse school aan de Fahrenheit- straat is door de staatssecretaris in 1964 een urgentieverklaring aan de gemeente Schiedam verstrekt voor boüw van een 10-lokalige school met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Daartoe is inmiddels het ontwerp gereed en goedgekeurd ook door de schoolinspectie. In het ontwerp zijn ook twee speelwerklokalen opgeno men, waarin kinderen van vier jaar toegelaten kunnen worden. Het te bouwen gymnastieklokaal zal in de avonduren aan verenigingen enz. afgestaan kunnep worden. De kosten van bouw en inrichting, inclu sief grondkosten worden geraamd op 3.017.450. De school zal worden gebouwd op een terrein Schiedamseweg-Beatrix- laan. Na verkregen rijksgoedkeuring en bouwvergunning, zal het gebouw 18 maanden na aanvang kunnen wor den opgeleverd. Op dat moment zal de gemeente in het bezit zijn van ee n lom-school, welke aan de eisen voldoet. Voor bouwrijpmaken van het terrein wordt ƒ357.000 krediet gevraagd. Voor bouw van een apotheek aan de Van Swindensingel is door de ge meenteraad van Schiedam eerder een krediet verleend. Thans wordt nog 24.700 gevraagd voor aanleg van gas, water en elektriciteit. Verder moet het aangrenzende terrein nu worden afgewerkt en opgehoogd, waarvan de kosten op 25.000 worden geraamd. Het bestuur van de sportvereniging ..Excelsior '20 te Schiedam heeft be sloten dat bü alle thuiswedstrijden A.O.W.-ers op verto.on van hun kaart gratis toegang tot het terrein hebben. een Landrover aan te schaffen welke {I volledig uitgerust 15.880 zal kosten. In het kader van rampenbestrijding! dient een aantal politievoertuigen tej' worden voorzien van luidsprekers' enz. terwijl voorts een aantal mobilo foons vernieuwd moeten worden. Een krediet van 7100 wordt hiertoe aan gevraagd. Na afhandeling van de raadsagen- da zal afscheid worden genomen van mr. P. van Bochdven, die als wet houder en lid van de gemeenteraad heeft bedankt. Aan het begin van de vergadering zullen de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer"A. Verlinde worden onderzocht. AUTOVERHUUR Bram de Wilt Rozenlaan 134 - Vlaardingen DRU SIRIUS Een moderne gashaard in bruin/beige. De thermo staat zorgt voor een con stant behagelijke tempe ratuur in uw kamer, netto capaciteit 7500 kcal. f 598,- FABERANGELO VIII Een klassiek, barokgrijze gashaard. Met thermo staat. 8000 kcal. netto capaciteit. f 667,- FABER GOTHIEK Uitgevoerd in roodbrons f 749,- FABER CLASSIQUE Uitgevoerd in blank f 847,- SIEGLER DESIREE Een rustieke gashaard met gietijzeren voorfront. Kleur: antraciet. Netto ca paciteit 7000 kcal. f 685,- GELDERSE POTKACHEL oude romantiek met he dendaags stookcomfort Netto capaciteit 8000 kcal. f498.- ETNA GAZAMI 5400 Gashaard in mooie beige kleur. Met thermostaat en een netto capaciteit van 5400 kcal.. f 433 ETNA GAZAMI 7000 Een gashaard meteen gro tere netto capaciteit van 7200 kcal.. f510,- EMJ MINERVA Een klassiek model met zwart/grijze, handgesme- de kap en voorfront. Netto capaciteit 8000 kcal., met thermostaat f698,- MEENT 104 - TEL 137410- ROTTERDAM ROTTERDAMSEDIJK 445-447 - SCHIEDAM TEL. 2695 48 ATAG WINDSOR Deze gashaard past in ieder interieur. Uitgevoerd in blank nicostastaal, met thermostaat en een netto capaciteit van 7500 kcal. f 748,- VERONA 60 Vooral in een chique stijl interieur komt deze gas haard in antiek generfd staal en Cristal Glow staafjes ruit tot volle ont plooiing. Met thermo staat en een netto capa- 6300 kcal. f 645,- De Verona 80 heeft het zelfde uiterlijk. Een grotere netto capaciteit: 8000 Kunstkring verging het iets heter Het jaarverslag van de Algemene Schiedamse Kunstkring Cultura con- sateerd, dat als geheel de financiële situatie gunstiger is dan het voor gaande jaar het geval was, Een ge matigd optimisme is dan ook op zijn plaats. Na drie verliésjaren is het verheu gend dat een voordelig saldo kan worden gemeld van ƒ3054,80 zodat het vermogen van de vereniging steeg tot 5903,92. Aan contributies werd ontvangen 3457,90. De belangstelling, voor georgani seerde voorstellingen nam toe. Hoe wel het totaal (aantal voorstellingen tot zeven teruggebracht moest wor den. Het bezettingspercentage voor toneel was 53, weliswaar hoger dan in het voorgaande jaar (44) doch niettemin onvoldoende. De bezetting voor het festival was 96 (87) voor concert 22 doch voor cabaret 99. De toneelvoorstellingen gaven een tekort van 12.233,26. Het orgaan van de afd. Schiedam van de Ned. Prot. Bond vertelt over hinderlijke bijgeluiden, welke tijdens de kerkdienst uit het orgel kwamen. .Verstoorde kerkgangers keken ge- irriteerd om in die richting, maar kon den met hun vertoornde blikken het geluid niet tot bedaren brengen. Het orgel is prima in orde en was niet de oorzaak van het lawaai. Voor de dienst begon was er al een nauwkeuri ge inspectie gehouden waar en wie het lawaai veroorzaakte. Het bleek een duif te zijn, die zich tussen het plafond en het dak boven de kerk had genesteld. Ds. Beukman begon zijn predikatie, die een vergelijking zou zijn met de prediking van Johannes de Doper en Jezus met de opmerking dat Johannes zijn prediking hield in het vrije veld aan de oevers van het meer en daar niet werd gehin derd dooi; de geluiden van de voge len des vèlds. Wij worden wel ge stoord door een'duif, die liet kerkge bouw hlijkbaar niet meer kan verla ten. Aan ons de taak, zo zei ds. Beuk man, bij dit lawaai over dit onder werp te preken en aan u de moeilij ke taak ernaar te luisteren. De duif is nog èen week blijven zit ten. De ruimte waar hij zat is geheel afgesloten en niet toegankelijk door een luik, zodat ook de heer Elder- kamp, die de week daarna voorging, de duif moest overstémmen. In de week daarop echter, hebben kundi ge lieden het dak opengemaakt, waar zij 2 duiven aantroffen en een nest met 2 eieren." Zondagsdiensten De dienst vangt aan op vrijdag avond zes uur. Dienst apotheek Jan sen, Swammerdamsingel 41, telefoon 264917. Het is dan toch allemaal uitgeko men, zoals een iedere Schiedamse honkballiefhebber reeds enkele weken geleden aan heeft zien komen. Tegen beter weten in werd Schiedam en DHS nog een kans gegeven degreJa- tie te ontkomen. Het heeft niet zo mo gen zijn. Schiedam werd door Onze Gezellen met 9—0 geklopt en DHS kreeg thuis klop van kampioenspre tendent Neptunus. Beide clubs zullen dus het volgend seizoen genoegen moeten nemen met een plaatsje in een lagere, afdeling. Voor Schiedam dat zo enorm veel heeft gedaan om het honkballen in on ze gemeente populair te maken, be tekent dat de tweede klasse en voor DHS de derde klasse. Bij beide vere nigingen zal wel naarstig gezocht wor den naar de oorzaken van het falen. Beide clubs hebben enorm veel ge daan aan de voorbereiding. Zeker bij Schiedam, dat een Amsterdamse coach aan kon stellen en deze. Jan Schaeffer, heeft er beslist niet met de pet naar gegooid. Maar goed het is gebeurd en men heeft weer enkele maanden de tijd om tot bezinning te komen en de krachten te verzamelen om met goede moed naar het nieuwe seizoen Joe te leven. Het dappere DRZ heeft dan einde lijk een zaterdag de kampioensvlag uit de mottenballen kunnen halen. Vanaf het begin heeft het er ingeze ten. maar dat was verleden jaar ook zo en toen struikelden De Rode Zon- ners in de laatste wedstrijden. Nu bieef de ploeg constant spelen en na de overwinning, tussen de buien door, op VVOR 196 kon het feest beginnen. Hoewel reeds eerder de gemeente raad van Schiedanj besloot over te gaan tot aankoop van een nieuwe zie kenauto bleek het noodzakelijk, de,uit 1959 daterende ziekenauto nog in be drijf te houden teneinde de noodzake lijke uitbreiding van het wagenpark met een vierde ziekenauto te kunnen realiseren. Thans wordt eejn bedrag van 40.800 gevraagd voor aanschaf van deze vierde ziekenauto welke gelijk zal zijn aan die, tot aanschaf waar van reeds eerder werd besloten en waarvan de kosten ƒ40.000 bedroe gen. B. en W. van Schiedam stellen de raad voor ovér te gaan tot het vast stellen van een bestemmingsplan voor Kethel-Zuid. Dit plan wordt begrensd door Churchillweg-Prinses Beatrix- laan-Schiedanjseweg-waterloop langs Nachtegaallaan en Duivenpad-Rijks- weg 20. Het plan omvat een gebied van plm. 28 ha. waarvan verreweg het grootste gedeelte, nl. plm. 21 ha be stemd is voor recreatieve doeleinden. Voorts is hier terréin aangewezen o.a. voor bouw lom-school, waarvoor ge separeerde ligging gewenst is. Het karakteristieke boerenbedrijfje in en nabij de Hargmolen is opgenomen in een bijzondere bestemming, waarbij na opheffing van de molen kan wor den gedacht aan een bijzonder recre atief gebouwtje. Veertien eengezinshuizen langs de Schiedamseweg kunnen worden ge handhaafd. Er is voldoende parkeer ruimte opgenomen. De Poldervaart is in zijn bestaande vorm gehandhaafd. De inmiddels con creet geworden plannen tot ophef fen van de Poldervaart, openen de mogelijkheid het ten westen daarvan Beleid van muziekschool De heer E. G. Verschoor heeft aan het gemeentebestuur van Schiedam een schrijven gezonden inzake het be leid aan de Schiedamse Muziekschool. Aan de raad wordt voorgesteld dit schrijven-in handen van het college te geven voor preadvies. Wegens benoeming naar elders heeft de heer H. P. van Ginkel ont slag gevraagd als onderwijzer aan de Willem dë Zwijgerschool voor u.l.o. en de heer F. A. Maris als onderwij zer aan de Prof. dr. Gunningschool. Mevr. M. van Dijk-de Groot heeft ontslag verzocht' als onderwijzeres aan de J. Ligthartschool. Voorgesteld wordt de heer E. G. J. Mulder, thans in tijdelijke dienst, in vaste dienst te benoemen als onderwijzer aan de A. H. Gerhardschool. gelegen recreatiegebied te integreren in het stedelijk recreatiegebied ten noorden van rijksweg 20, waarvan thans het Beatrixpark, sportpark Thurlede en volkstuinencomplex deel uitmaken. Van de zijde van belanghebbende overheids- en semi-overheidsinstellin- gen zijn* geen bezwaren tegen dit be- stemmingsplan ingebracht. B. en W. van Schiedam stellen de raad voor in het recreatieve gebied van Kethel-Zuid een landijsbaan aan te doen leggen op een terrein gele gen tussen de Schiedamseweg en da Poldervaart. Uit initiatieven uit de burgerij is het college gebleken dat er behoefte bestaat aan een ijsbaan van eenvou dige opzet, die dan later kan worden uitgebreid met diverse voorzieningen. Reeds eerder werden een aantal plaatsen voor inrichten van de land ijsbaan nagegaan doch die moesten worden afgewezen hetzij wegens bit- geschiktheid wan de bodem of omdat die terreinen slechts tijdelijk beschik baar zouden zijn. Het terrein Kethel- Groenoord biedt het voordeel, dat dit permanent als ijsbaan kan worden bestemd, zodat te zijner tijd de te maken kosten verantwoord zullen zijn. Voorts bestaat in de onmiddellijke nabijheid, nl. op het parkeerterrein" bij bad Groenoord gelegenheid tot stallen van auto's, fietsen enz. Waar aanvankelijk de tosten op f 100.000 waren geraamd, kunnen de ze bij voorlopige uitvoering van het eenvoudiger plan op f 35.700 worden gesteld. Naar aanleiding van een schrijven van de afdeling Schiedam van de Al gemene Bond van Onderwijzend Per soneel verklaren B. en W. eveneens het vertrek van de schoolpsycholoog te betreuren. Er is terstond na het vertrek een oproep gedaan teneinde in de vacature te voorzien, doch tot dusver bleek zulks niet mogelijk. Wel wordt met enkele sollicitanten nog overleg gepleegd. Ondanks her haalde oproepen is het college ook nog niet geslaagd te voorzien in de vacature schoolmaatschappelijk werk ster en tweede logopediste. Er is con tact opgenomen met de Sociaal Psy chiatrische Dienst om Schiedam zo veel mogelijk té helpen. Gedurende enige dagen per week zullen nu een schoolpsycholoog en schoolpecfagoog van deze dienst in Schiedam werkzaam zijn. Verder worden momenteel besprekingen ge voerd met het gemeentébestuur van Vlaardingen en Maassluis om de mo gelijkheid te onderzoeken van een ge meenschappelijke schooladviesdienst. BRAND- ALARMERING B. en W. van Schiedam stellen de raad voor een bedrag van ƒ47.800 te verlenen voor de aanschaf van een brandmeidinstallatie. De thans in ge bruik zijnde installatie verkeert in een zodanige toestand, dat de ver vanging niet langer kan worden uit gesteld. Daarom is het niet mogelijk om djt vervangen te laten samenvallen met in de toekomst te bouwen nieuwe brandweerkazerne- De P.T.T. advi seert in de thans te plaatsen nieuwe installatie nog niet de modernste ap paratuur aan te brengen doch hier mee te wachten op de nieuwe brand weerkazerne. De installatie kan niet in de huidi ge ruimte worden aangebracht. Ge zocht is naar een ruimte waarbij de centralist volledige controle he aft op het terrein, magazijn en garage en een goed contact met kantoor moge lijk is. De bouw van deze ruimte zal nog 11.500 vergen. Verder'is het ge wenst een nieuwe brandme'dinstal- latie in te richten, waardoor het mo gelijk is via oij particulieren aange brachte brandalarminrichtingen door te signaleren naar de brandweer. De kosten hiervan worden geraamd op 9000. Voor meidcontacten is 600 per contact nodig en zal alleen mogelijk zijn indien hiervoor geïnte resseerden zijn. C. de Zwart 25 jaar bij Wallramit Woensdag 14 augustus werd de heer C. de Zwart, met zijn echtgenote, doof de directeur van de N.V. Wallram^ Hardmetaal Maatschappij, de heer K. F. W. Mühleisen, op feestelijke wijze ontvangen ter gelegenheid van het feit, dat de heer De Zwart, voorman: smederij, op 9 juni 1968 zijn 25e dienst jaar volmaakte. De directeur dankte de jubilaris voor diens getrouwe plichtsvervulling en prees hem om zijn waardevol vak* manschap. Bovendien dankte spreker voor het waardevolle werk wat rle heer De Zwart als bestuurslid van de afdelingsziekenkas heeft gedaan en, niet te vergeten, nog doet. Ais blijf van erkentelijkheid overhandigde de heer Mühleisen hem een gouden pols horloge, alsmede de zilveren legpen ning met erecertificaat van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Mevrouw De Zwart ontving als dank voor haar toewijding en goede zorgen een fraai boeket. Namens het personeel werd de ju bilaris toegesproken door de heer G M. Parre (lid van de Ondernemings raad), die de heer De Zwart lof toe zwaaide voor zijn kameraadschap en hulpvaardigheid. De heer Parre ver* raste de heer De Zwart met een parar plu en een personenweegschaal. Hierna gaf de heer W. Volker, werk meester van de afdeling smederij na mens de directe collega's uiting aan de waardering voor de heer De Zwart als medewerker en medemens en bood hem een platenbon aan. Met en kele welgekozen woorden bedankte de jubilaris voor de ontvangst, de loftui tingen en de geschenken. Tot slot wer den de heer en mevrouw De Zwart in de kantine overstelpt met gelukwen sen van vele medewerksters en me dewerkers. SCHIEDAM ANn' Bond Wèstvest 92. 10.30 uur d* Westvest sof 1(130 ene!6f30 Kerkgemeenschap tot verbreiding vande Oeref. Leer, Lange Nieuwstraat 67 10 en «A'S en^lR16, Ge~=hap. Stadhoude^n P9 Haven "t Sko'£ If en^so^ul kon!?,g rhrr e" mev'- Zuidema. Samen- komst Jehova s Getuigen, Tuinlaan *0, p*n,5are _toesPra«'?l<: Wijkcentrum tisten Gemeeïf- lienst: chr. geref. Nieuwland l_.__ te, gebouw Irene, kerk. Warande 1 uur ds. c. verhage uit Den Haag: Ned. Nerv (Ger.) Evangelisatie, gebouw Irene Nieu we Ilaven, ds. J. Hovtus uit Dordrecht E7 wijk aIn /eeKe,k d' W' Chr' Hovius' Kat" NED. HERV. GEMEENTE Grote kerk: 10.00 uur ds. A. Ie Coa: 17 üur, d?- W- chr- Hovius. Katwijk aan Zee: Bethelkerk, 10 uur ds. J. w. Zimmerman- Opstandingskerk: 10 uur ds. H. J. Groenewe- gen, 19.00 uur: ds. A. D. Klaassen: Vredes- AeiHoffmmiUUr' ds- A. Hoffman; 19 uur ds Hervormde gemeente te Ketbel De Rank. 10 uur ds. w. Vons, 19 uur ds E. Verwaal, jeugddienst; st. Martinuskerk' 9.30. uur ds. E. Verwaal, H. Doop. SCHIEDAM P Oosterkerk (Rotterdamsedljk 289), zondag 10 uur ds. J. C. van Veen, zondag 5 uur ds. A. c van Beek., Katwijk ad. Rijn: Ke thel „De Ark" (Zwaluw-laan 103), zondag '9.30 uur ds. J. Kapteyn, Reeuwijk, zondag 5 uur ds. J. c. van Veen; Magnalia Dei Kerk (Al- bardastraat 69). zondag 10 uur ds a. J Aaftink, Maassluis, bevestiging ambtsdra gers, zondag 5 uur geen dienst, zondag n.m. uur ds. K. 1 Kapteyn 29), zondag 10 uur ds. A. c zondag 5 uur ds. A. J. Aaftink. Collecten: Het éne offer is b de Diakonie, deureollecte voor activiteiten.

De Havenloods | 1968 | | pagina 9