-W Djet Soul Formation voor liefhebbers soul en blues Besloten Hakwerk als hamerstuk HflOTOR 25 GRATIS REIZEN NAAR ISRAëL Willeke Alberü lang aan het werk voor haar show Deze week in de bioscopen TELE-focus op DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 De bekende en jonge Rotterdam se groep, de Djet Soul Formation, zal aanstaande vrijdagavond als tweede in de serie audities die Ar tiestencafé Tekkel aan de Beyer- landselaan 21 organiseert, een op treden verzorgen. Na de „Endatte- me Jugband", die een enorm succes boekte, kunnen nu de liefhebbers van soul en blues hun hart opha len. De auditie zal om kwart voor acht van start gaan en eerst na middernacht beëindigd worden. Wie en wat vormen de Djet Soul Formation? Dat zijn de vijl Rotter dammers: John Robêr (17) zang, Gi deon Huisse (17) drum, Francois van Daisum (18) sologitaar, Rob Robêr (17) bas en Paul Hendriks (17) ritmi sche gitaar. Ondanks hun jeugdige leeftijd heeft de Djet Soul Formation ai enkele opmerkelijke successen achter de rug en men mag aanne men dat zij over enige tijd de ama teurs zullen verlaten om hun geluk als profs te beproeven. De groep bestaat ruim twee jaar en gedurende die tijd hebben de Djets gezocht naar de juiste „sound". Zij hebben dat geluid aangepast aan de vraag van het publiek, zij brengen de soul naast een enkele blues op een wijze die geen hoofdpijn veroorzaakt. Sinds een half jaar treden ze pas op. alle voorgaande tijd heeft men aan oefening en voorbereiding moeten be steden. De Djets waren er vanaf het begin vaa overtuigd dat eerst de „on dergrond" afgemaakt moest worden. Om een verdere afbouwing van deze groep gunstig te laten verlopen heeft men een hechte basis nodig. In de ve le optredens die zij de laatste tijd verzorgde^ hebben zij hun gehele in strumentarium met een waarde van f 13.000 bij elkaar gekregen. „Zo werken zij zonder schuld, dit mag wel een unicum genoeind wor den", aldus hun manager, de heer P. Hendriks, Wilgeweerd 19 te Rotter dam 24 (telefoon 177597). „Daartoe is er natuurlijk veel verzet, de jongens h' -en zich zeer beslist niet ge sp ird en we moeten nog verder want voor het begin van dit jaar staat de aankoop van een orgel op de nominatie, verder willen wij ook f -i goede saxofonist in de groep op- nen. dc vraag is alleen: „waar men we die vinden?" In ieder geval gaan we nu door met waaraan wc begonnen zijn. We brengen goede simpele muziek waar voor echt weinig volume nodig is. Hoe die muziek gewaardeerd wordt blijkt wel uit het feit van de vele aan biedingen die de jongens krijgen, ook vererende, zoals de uitnodiging om voor de „Hootenanny Society" te Rot terdam te spelen". Breed publiek De Djet Soul Formation compo neert zelf en heeft de beschikking over een ingestudeerd repertoire van 150 nummers. Daarmee wordt een Een belevenis, zo'n eerste ledi- kantje voor Uw kleine en U wilt natuurlijk het beste kopen wat er op dit gebied te krijgen is! In onze Baby-afdeling staan ze klaar, dubbelwandige ledi- kantjes, met gaatjesboard bo dem, de randen rondom met plastic strip afgewerkt en met een echt leuk kinderdécor. geschroefde panelen, dubbelge- lakte, witte kinderledikantjes, voor nog géén veertig gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze baby-afdeling, 2e etage deze dubbelgelakte kinderledikantjes^ 58x120 cm, in wit, voor Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen geopend Géén tel. of schrift, best. breed publiek bereikt, dat, zoals in dp afgelopen 8 maanden bühne-ervaring wel bleek, zeer geboeid is en vaak de behoefte voelt mee te zingen of door ritmisch geklap de groep aan te moedigen. In vakkringen heerst wel enige verwarring over het feit dat de Djets meteen met zulke goede mu ziek op de planken kwam. Niemand wist dan ook van hun ja renlange oefening vóórdat zij zich tot de stap waagden. Het speculatievp ligt niet in hun lijn. Zij zijn dus niet in de eerste plaats gestart met de ge dachte zo gauw mogelijk voor de tv of radio op te treden. Zij maken vooral zeer muzikaal werk en de zang wordt door de muziek onder streept en beslist niet andersom. Ac- coorden die het schreepwen zouden kunnen uitlokken zijn bewust wegge werkt. Door het veelvuldig bezoeken van andere concerten heeft de band een mening gekregen die men met bepaalde formulering: „Dat kan toch anders en beter" zou kunnen vastleg- gen. „We hebben het idee dat we het hiermee kunnen redden", zegt hun manager, „aan de beroepskant is ei genlijk nooit gedacht, de meeste jon gens studeren trouwens nog, maar het zou wél fijn zijn als zij hun lief hebberij en hun werk zouden kunnen combineren. We hopen een beetje uit te komen met de onkosten, maar toe komst en muziek betekent voor ons in feite lust en leven Djet Soul Formation 'Japan zegt'beleeld-: Neem 'n Honda of Yamaha! Frankrijk roept brutaal: Peugeot is beter! -Duitsland nog harder: Zündapp is nóg beter! Italië, opgewonden Vespa, Vespa, Vespa! Engeland glimlacht: Norton! Oostenrijk jodelt: Puch! - - - Nederland brult: Hup, Sparta! Yoegoslavië zingt: Tomos! En denkt: Laat ik eens bij Motorpaleis gaan kijken. Daar zie ik al, die'merken naast elkaar. ARENA: Fotomodellen voor Marokko, 14 j. oo CENTRAAL: De kunst om te verlei den 18 j. (prol.) G CINEAC-NRCZomernachten in Zwe den, 18 j. (prol.) O-O CINEAC-AD: Peyton place, 18 J. (prol.) OO CINERAMA: Generaal Custer's laatste opdracht, 14 j. (prol.) OOO COLOSSEUM: The Way West, 14 j. OO CORSO: The great race, a.l. (prol.) OOO GRAND: Spartacus, 14 j. (prol. OO HARMONIE: Django, de man zonder genade 18 j. OO KRITERION: Chappaqua, 18 j. OOO LUMIERE: Strijd om San Sebastian, 14 j. oo LUXOR: Splonnën sterven op straat. 14 J. OOO METRO: De woestelingen, 18 j. OO MONOPOLE: De Vikingkoningin, 14 j. p-p (voortaan alleen'vrij., za. en zo. ge opend. PASSAGE: Wat niet weet, wat niet deert,, a.l. OOO PRINSES: Veel llels uit Moskou, 14 J. (prol.) ÓOO HEX: Robin and the 7 hoods, 14 j. OOO STUDIO '62: Het wonder van de helde, 18 j. (prol.) OOO Thalia: Er kan nog meer bij, a.l. OOO 'T VENSTER: Sex en Society. 18 j. O O VICTORIA: De meedogenloze alreke- ning, 18 j. OO OOOO - zeer goed OOO - S<>ed GO middelmatig O Deneden de maat Marinieïs'weg,h. Goudsesingel Tel. (010) 11 74 60 Waai de v Grote Merken samenzijn Het is vrijwel zeker dat de gemeente raad over niet al te lange tijd een voorstel zal bereiken om zowel een besloten als een open prijsvraag uit te schrijven voor de bouw van de nieuwe Rotterdamse Schouwburg. Een besloten prijsvraag betekent, dat een aantal architecten wordt uitge nodigd tegen betaling van een (fors) honorarium een ontwerp in te dienen. Een open prijsvraag staat open voor iedereen, die tijd en geld wil riske ren om een ontwerp te maken, dat hoogst waarschijnlijk toch niet wordt gekozen, omdat het te bou wen ontwerp wel uit de besloten prijsvraag MOET komen. En dat voornamelijk om twee redenen. De eerste de leden van de commis sie voorbereiding nieuwe schouw burg zullen de namen van de uit te nodigen architecten moeten noe men. Zij zullen die architecten noe- mèn, in wie zij het grootste ver trouwen hebben. Het kan als ge zichtsverlies worden ondervonden als niet één van de genoemde ar chitecten de opdracht krijgt. Ten tweede het zou nogal vreemd zijn mensen voor duur geld ontwer pen te laten maken en dan geen van die reeds betaalde ontwerpen te verkiezen. Het is echter moeilijk geen besloten prijsvraag uit te schrijven. Hoewel geen der gerenommeerde architec- 'ten in dit land een naam heeft op te houden wat betreft schouwburg- bouw, zal men het toch noodzake lijk vinden, dat zij een ontwerp voor een nieuwe schouwburg indienen. Dat zij daartoe bereid zullen zijn in een open prijsvraag is weinig aan nemelijk. Het is daarom wel te ac cepteren dat straks voor de nieuwe, Rotterdamse schouwburg een be sloten prijsvraag wordt uitgeschre ven. Echter, waarom zou men niet de on rechtvaardigheid uit de weg gaan die een open prijsvraag inhoudt? Hoewel het de gemeente geld gaat kosten, eist de rechtvaardigheid van een goed en verantwoord beleid, dat ook de deelnemers aan de open prijsvraag een honorarium krijgen. Of laat ons zeggen een tegemoetko ming in de kosten. Een bedrag van pakweg f 3000 per deelnemer over schrijdt dan bepaald de grenzen van het redelijke niet. Hiertegen is onmiddellijk in te bren gen, dat een dergelijke, democrati sche handelwijze de gemeente te veel geld gaat kosten. Hoe wense lijk een dergelijke gang van zaken ook zou zijn, bij een deelnemerstal van bijvoorbeeld 400 (voor de open prijsvraag voor het Amsterdamse stadhuis kwamen 900 inzendingen binnen) zou de gemeente een finan ciële aderlating moeten .ondergaan, waardoor de wethouder van kunst zaken aan onherstelbare bloedar moede zou gaan lijden. Er moet dus een redelijk alternatief worden gevonden. En hrte vreemd ook ligt dat in een niet geheel be sloten prijsvraag? Maar dan als volgt opgezet er warden bv. vijf bekende, gevestigde architecten uit genodigd. Om een aantal te noe men Maaskant, Bakema, Fledde- rus, Groosman, Kraayvanger. Naast hen dingen in een andere be sloten prijsvraag vijf jonge, tame lijk onbekende architecten mee. De keus is groot Van Sticht, Herzber- ger, Van der Hoeven, Klunder, Blom, Witstok, Hammei e.a. En om dat deze laatsten geen grote bu reaus op de been hebben te houden kan men hun honorarium beperken tot bv. een f 10.000. De kosten zijn op deze wijze te overzien en te dra gen. Ondanks zijn financiële positie geeft Rotterdam dan toch blijk een expe riment aan te durven, dat een voor beeld kan zijn voor het hele land. J. H. de G. ook voor U 'n kans in de 14e loterij van het JOODS NATIONAAL FONDS Prijs per lot 1,— I I Gireer op no. 36.99.00 J f J |Ng t.n.v. loten-aktie J.N.F. Rotterdam -■j, -ï -r-saA Willeke Oonk-Alberti heet ze te genwoordig. Ze is getrouwd met Joop Oonk en anderhalf hoofd klei ner dan hij. Hun dochtertje Daniel le is nu 7 maanden oud. Talloze mensen hebben bij de geboorte van hun kind cadeautjes gestuurd. „Ik heb veel kleertjes en speelgoed gekregen van soms volkomen on bekende mensen. Danielle draagt ze steeds en ik heb dan ook bijna niets hoeven te kopen", zegt Wil leke. Joop Oonk is een goede vader en stapelgek op zijn dochtertje. Hij doet meer dan menig ander vader als Willeke weg is, zoals luiers verwisse len en de fles geven en hij doet dat met het grootste plezier. Willeke is deze zomer lang aan het werk geweest voor haar nieuwe show. Een soort musical show waar in ze acteert. Henk van Ulsen heeft haar een en ander geleerd. Ze danst nu ook. En bij dit dansnummer heeft Bob Fisher, die aan het Nationaal Ballet verbonden is, haar geholpen. Acrobatiek doet ze ook. Hierbij moet Willeke op 7 meter hoogte onderste boven aan haar ene voet in een lus hangen. Dat alles niet direct van een leien dakje ging, bewijzen de schaaf- wondjes die ze bij valpartijen tijdens de repetities kreeg. Meer dan 3 maanden is Willeke be zig geweest met repeteren en acte ren. En ze is er happy mee. „Ik wil mezelf bewijzen, dat ik meer kan. Altijd heb ik willen dansen, acteren en zingen. Ik zing nu ook meer bui tenlandse liedjes. Soms jazz erbij en met de beste Nederlandse musici. De show is internationaler. Liedjes in al le EEG-talen. Dus Duits, Frans, Ita liaans plus nog Engelse en Spaanse liedjes." Misschien wordt deze show „Wille ke International" wel internationaal verkocht. „Ik zou het wel leuk vin den", zegt ze. „Mijn vader vindt het „Voor de realisatie van mijn beelden heb ik een materiaal nodig dot weerstand biedt, dat zich slechts langzaam laat veroveren. Daarom keer ik altijd weer tot steen terug". Fritz Wotruba. Op 7 'en 8 september organiseert de vereniging van volkstuinders „Blij- dorp" een najaarstentoonstelling. De tentoonstelling wordt' gehouden in het verenigingsgebouw op het compter aan de Zestienhovensekade 555 te Rotterdam. Fabrikant OVERTREKT BANKSTEL voor bijzonder laze prtjs. Vraag vrljbl. huisbezoek. Tel. 010-25.31.11 <B dam) b.g.g. 010-28.34.63 Het „hamerstuk" Wotruba in de gemeenteraad van verleden week donderdag heeft de gemeente Rot terdam, in .casu de pot Stadsver- fraaiing 75.000 lichter gemaakt. De Oostenrijkse beeldhouwer Wo truba is nu zeker van een opdracht, waarin hij overigens wat de uitvoe ring betreft geheel vrij is. Het idee om deze 61-jarige beeldhouwer een plaats in Rotterdam te geven, schijnt al geruime tijd in het ach terhoofd van het fonds tot stads- verfraaiing gespeeld te hebben. De stoot tot de uiteindelijke opdracht werd gegeven op de Wotruba-ten- toonstelling in Museum Boymans van Beuningen, omstreeks de maand mei van dit jaar, waar een liggende sculptuur uit steen gehou wen te bezichtigen was. Het feit dat deze kunstenaar geheel vrij wordt gelaten voor ontwerp, uit voering etc. behoeft geen bezorgdheid te wekken. De lijn in zijn oeuvre is vrijwel gestabiliseerd. Van deze zes tiger zijn dan ook geen bokkesipron- gen te verwachten. Fritz Wotruba's oprechte intenties wat betreft sculp tuur in samenhang met architectuur en lokatie zijn getuige het in 1947 ge verbaliseerde visioen,' dan ook niet in twijfel té trekken. „Ik droom van een sculptuur, waar in landschap, architectuur en stad tot een eenheid worden. Het kan een stad zijn als Marseille, een van hitte laaiende stad. die plotseling van ge daante verwisselt, ze wordt een im mens beeldhouwwerk, een reusachti ge figuur, opgebouwd uit witte blok ken en gelederd door vlakke, hori zontale terrassen, neergevleid in een kaal en roerloos landschap". Liggend of staand, de opdracht krijgt een lengte van ongeveer 2,25 meter, het materiaal is steen. Over plaatsing in 't stadsbeeld is nog over leg gaande tussen het fonds en de dienst Stadsontwikkeling. Rotterdam kan met zijn Calder, Ga- bo, Lawrence, Rodin, Zadkine en nu weer een Wotruba bogen op een repu tatie van een moderne beelden stad. De financiële offers zijn hoog, maar onze kleinkinderen zullen liever een Zadkine zign dan een tinnen soldaat in groot formaat ergens bij het Oost plein. In het raadsvoorstel aangaande de opdracht tot het hakken door Wo truba wordt van een koopje, naar de maatstaven van diens reputatie, ge sproken. De reputatie is inderdaad gedegen, maar heeft niet de grote internatio nale allure zoals bijvoorbeeld een Ga- bo of Rodin heeft. Of deze staat van dienst f 75.000 waard is, weet alleen Mercurius. Ter vergelijking kan mis- prachtig. Dit is mijn eigen eerste show. Maar van de winter ga ik weer op tournee met mijn vader. De hele week door optreden in het land voor personeelsavonden en zo. Vaak gaat Joop dan met. Hij is een steun voor me. Joop kent het vak en helpt me veel. En we hebben een meisje dat op het kind past. Er Is misschien nog een kans dat ik met mijn vader op tournee ga door Australië. En in Duitsland ga ik ook nog wat Duitse liedjes zingen." Willeke heeft 3 kasten vol kleren, voor haar werk is dat noodzakelijk. Haar kleren koopt ze onder andere ook in haar eigen boutique. Door de drukte van de laatste tijd is ze er niet veel geweest. „Als ik iedere week de stad in ga naar de kapper, dan brandt het geld in mijn tas. En onderweg koop ik dan nog vyel eens iets waar ik naderhand niet veel aan heb. Ik mis er de tijd voor om echt rond te kijken." Haar werk en haar kind eisen haar hele maal op en ze is er gelukkig mee. De show wordt zaterdag 31 augustus uitgezonden en heet „Willeke Interna tional". nu..- beduidend goedkoper Wij vertellen U geen nieuwtje als we U de voordelen van een opvouwbare parapluie noemen... wel nieuw is déze-opvouwbare parapluie, omdat de totale lengte van een opgevouwen Tele-Mini slechts 27 cm bedraagt! De Tele-Mini; het nieuwste op het gebied van parapluies, ontwikkeld door 's werelds be roemdste paraplule-fabrlek. Doordat deze minl-parapluie bij het opvouwen in drieën schuift en niet In tweeën, kan deze nog kleiner zijn en is dus nog makkelijker mee te nemen. Deze opvouwbare parapluie, die uitgeklapt dezelfde afmetingen heeft als een gewone parapluie, is bespannen met 100% nylon. Op het binnenwerk geven wij een onbeperkte garantie. Een bijzondere parapluie voor de bijzondere prijs van nog géén vijftien gulden. schien de in Nederland wonende beeldhouwer Tajiri dienen. 2 meter Tajiri haalt ongeveer de 00.000 gld. Wotruba's hoekige, aan de menselijke figuur ontleende sculpturen zijn in het bezit van vele gerenommeerde musea en het is tentoongesteld op alle gro te kunstmanifestaties. Mits de juiste lokatie door Stadsontwikkeling gevon den wordt, kunnen wij met redelijk op timisme het hakwerk van Wotruba te gemoet zien. ZEKVELD Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze opvouwbare Tele- mini-parapluie, die opgevou wen slechts 27 cm lang is. Be spannen met 100% nylon en met prima binnenwerk,gr in alle courante kleuren, Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1968 | | pagina 13