Raad achter P.v.d.A.-motie inzake Rijnmondstructuur Schiedam krijgt ijsbaan bij zwembad Groenoord n Weinig woorden bij afscheid wethouder lUM v GEVONDEN VOORWERPEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 S'dam 0 nubeduidend goedkoper Met 29 tegen zeven stemmen, die van de Prot. Chr. Groep, heeft de ge meenteraad van Schiedam maandag avond de motie geaccepteerd inge diend door diverse raadsfracties, waarin wordt uitgesproken, dat het streekorgaan Rijnmond tot stand dient te komen door rechtstreekse verkiezing door de bevolking in dit gebied en het Rijk een financiële re geling dient te treffen, waarbij dit streekorgaan een van de gemeenten onafhankelijk financieel statuut ver- krigt. Geconstateerd werd, dat «en duidelijke behoefte bestaat aan een zelfstandig, met eigen rechtstreeks uit te oefenen bevoegdheden toege rust orgaan, dat die bestuurlijke ta ken var. de gemeenten overneemt, welke de huidige gemeentegrenzen overschrijden. De inhoud van deze motie was vrij wel gelijk aan die, welke vorige week door de gemeenteraad van Vlaardin- gen werd geaccepteerd. Dit was even eens het geval met een motie welke de Prot. Chr. groep ter tafel leg de en waarin werd uitgesproken, dat het belang van de maximale econo mie dit gebied de aandacht ontvangt van de nationale overheid en een on derwerp van studie moet gaan uitma ken. Het waren voornamelijk de heren J. H. Simons (P.v.d.A.) en J. van Kat wijk (Prot. Chr.) die over deze kwes tie het woord voerden, doch niet tot eikaars standpunt konden komen, hoe wel de vergadering enige tijd werd geschorst teneinde te trachten tot een gezamenlijke motie in dezen te ko men. Opvallend was 't standpunt van wethouder P. van Bochoven (PvdA) die verklaarde, dat geen van beide moties zijn zienswijze tot uitdrukking bracht, reden waarom hij tegen bei de stemde. De heer Simons (P.v.d.A.) ging het ontstaan en ontwikkeling van Rijn mond na. ,,Er ontstaat een steeds sterker verweven van vraagstukken op het gebied van woningbouw, ver keer, enz. Er zou ook een structuur mogelijk zijn door een boven-gemeen- telijk orgaan. Dan kan van integratie weinig verwacht worden. De belan gen van gemeenten zullen soms moe ten wijken voor die van meer alge meen belang. Schaalvergroting Het eigen streekorgaan heeft taken met betrekking tot zaken voor het he le gebied. Om technische en economi sche redenen zullen we met de schaal vergroting rekening moeten houden, ook om financiële redenen. Er dient op juiste wijze met de gelden omge sprongen worden. De belangrijke punten zijn, dat indien later de wet telijke mogelijkheden er zijn, we ons daarmee thans niet bezig behoeven te houden. Er zal een regeling moetén komen, waarbij door het Rijk een vaste pot wordt gevormd om bepaalde zaken te "-anderen. Een neel geïntegreerd orgaan is v Bij de bevolking is de Rijnmondraad nog niet aangeslagen, misschien is een andere naam wen selijk. De heer Simons sprak de wens uit dat de Rijnmondraad de plaats zal krijgen welke hij verdient en voor mr. Marijnen een goede opvolger zal nu ...s beduidend goedkoper Het afgelopen seizoen verkoch ten wij honderden van deze prachtige zelfstrijkende popeline overhemden uit de serie van rond de twaalf gulden. Nu zoekt U ze uit, voor nog géén negen gulden, deze zelf strijkende popeline overhem den, met perfecte pasvorm, ver sterkte boord en manchetten, en Irr diverse fraaie pasteltinten. Makkelijk in 't gebruik, nat ophangen, niet strijken, de vol gende dag weer een onberispe lijk zittend overhemd. zelfstrijkend Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zelfstrijkende pope line overhemden, in alle cou rante maten, In diverse pastel tinten w.o. bleu, beige en groen m Vrijdagavond tot 9 uur open van Katwijk. worden verkregen, die zich teh volle achter de taak kan stellen, zonder cumulatie van functies. Het is van groot belang dat de raad tot deze stap zal overgaan. De heer Van Katwijk (Prot.) op perde bezwaren tegen het ontbreken van pre-advies door B. en W. Waarom wordt het standpunt van B. en W. zo verborgen gehouden? Dat heeft ongetwijfeld een reden, die spr. graag zou vernemen. De Rijnmondraad be zit geen richtlijnen. Vele gemeenten zijn ontevreden met de gang van za ken en daarom niet bereid taken over te dragen. Of men op de ingeslagen weg kan voort gaan, wordt steeds meer in twijfel getrokken. Dit wilde spreker even in herinne ring brengen. Voor een dergelijk li chaam zou de noodzaak moeten be staan, doch die is er nog niet. Het be staan van de Rijnmondwet wijst op de betekenis van het Waterweggebied. Is hier dan niet een taak voor het provinciaal bestuur om tot meer on derlinge samenwerking op gemeente lijk terrein te komen? Rijnmond moet worden bestudeerd, waarbij spr. con stateerde, dat wel gunstig werk is ver richt. Controversen De heer Collé (C.P.N.) was van me ning, dat een pre-advies van B. en W. niet direct noodzakelijk is, men kan nu zelfstandig een oordeel vormen. De raad heeft van Rotterdam en Rijn mond een toelichting ontvangen. Spr. was voorstander van Rijnmond zoals dat momenteel is, al zijn er contro versen, waardoor het moeilijk werken is. Indien Rijnmond het coördineren wat steviger zou aanpakken zou meer bereikt kunnen worden door het uit oefenen van bevoegdheden. De heer Houtman (V.V.D.) kon zich aansluiten bij hetgeen de heer Si mons had gezegd. We zitten hier in een controverse tussen Rotterdam en Rijnmond. Zal Rijnmond ook in ternationaal gaan leven, dan achtte spr. de naam Groot-Rotterdam beter. Wat wordt nu, het einddoel? We moeten ver denken, is het niet mogelijk dit gebied in grote gemeen ten van b.v. 150.000 inwoners en dus ook daarbij Rotterdam, op te delen? Dan krijgen we plm. zes gemeenten met één totaal bestuur. De heer Simons opperde dat mo gelijk verschillende gemeenten er nog niet toe gekomen zijn hun standpunt te bepalen t.o. van Rijnmond vanwe ge andere zaken. Het is gewenst om thans een uitspraak te doen, wil men tot een oplossing van de kwestie ko men. Ook het prov. bestuur heeft nog weinig aan coördinatie gedaan en had kennelijk daar weinig behoefte aan. Het invullen van taken voor Rijn mond heeft weinig zin. We wisselen nu reeds plm. 12 jaar van gedachten over Rijnmond, we moeten nu tot za ken komen. Spr. kon zich ook wel ver enigen met de gedachte om Rijn mond in diverse gemeenten op te de len. De heer Collé zei wel bezwaren tegen enkele onderdelen van de mo tie Simons te hebben doch niettemin er voor zóu stemmen. Drs. J. H. Simons. St. Radboud wil nieuwe instrumenten De harmonie ,,5t. Radboud)" te Ke- thel viert volgend jaar het 80-jarig be staan welke gelegenheid zal worden aangegrepen te trachten een nieuw in strumentarium aan te schaffen. Dit is daarom ook zo noodzakelijk, omdat het korps vanwege een andere stem ming van de instrumenten niet deel kan nemen aan gezamenlijke concer ten enz. Ongeveer 15 jaar geleden brachten de fabrikanten van muziek instrumenten nl. anders gestemde in strumenten op de markt. Dit gaf wel iswaar op verschillend terrein moei lijkheden zoals hiervoor ook genoemd, doch de problemen werden nog groter, nadat nu vier jaar geleden de regle menten voor concoursen werden ge wijzigd en de niéuwe stemming voor instrumenten werd voorgeschreven. Geleidelijk hebben verscheidene mu- muziekkorpsen kans gezien in het be zit te komen van een nieuw instru mentarium, veelal ook met hulp van bijdragen uit het A njerfonds. St. Radboud is tot dusver nog niet zo gelukkig geweest in dat opzicht en moet dus bij concoursen verstek laten gaan. Uiteraard is een zeer aanzien lijk bedrag met de aanschaf van nieu we instrumenten gemoeid en niet alle leden kunnen dat bekostigen. Het korps is nu van plan ter gele genheid van het jubileum een actie te voeren om gelden te verkrijgen. Er moet in totaal f 30.000 op tafel komen. Er is nu al een aardig bedrag bijeen. Dezer dagen kreeg de heer A. J. van der Grift een klarinet, ter gelegen heid van zijn 2)5-jarig dienstverband bij het architectenbureau Van den Bosch, Hendriks, Campman. Tot aan het middernachtelijk uur heeft de gemeenteraad van Schie dam zich bezig gehouden met de veertig punten tellende agenda, waarvan weliswaar een groot deel zonder mer de voorzittershamer kon passeren, doch enkele hoofdonder werpen ruimer belangstelling vroe gen. De raad besloot de heer A. Verlin de (PvdA) toe te laten als lid van de raad ter opvolging van de heer P. van Bochoven. Bij het voorstel om f 47.730 te ver lenen voor aanschaf va neen nieuwe brandalarmerings- en meldingsinstal latie informeerde mevr. Gerding- Eggink (PSP) waarom thans wordt volstaan met een eenvoudiger instal latie en pas voor de nieuwe kazerne de modernste apparatuur wordt toe gepast. De voorzitter constateerde, dat de ze apparatuur niet minderwaardig is, doch gelijk aan die in Rotterdam wordt gebruikt. Het werd in de gemeenteraad van Schiedam maandag een middernach telijk afscheid van wethouder mr. P. van Bochove fP.v.d.A.), die als ge volg van een persoonlijk geschil met zijn fractie zowel voor het wethou derschap als voor het lidmaatschap van de raad bedankt heeft. Burgemeester Roelfsema verklaar de bekend te zijn met de wens van de heer Van Bochove geen uitbun dig afscheid te nemen en dit liever zo sober mogelijk te houden. Hoewel hij deze wens eerbiedigde zei de bur gemeester, dat niet met een enkele handdruk kon worden volstaan, ge zien de betekenis van wethouder Van Bochove voor de gemeente Schie dam, waaraan hij gedurende 22 jaar zijn krachten als wethouder heeft ge geven. In 1930 werd de heer Van Bochove gekozen tot lid van de gemeenteraad en na de onderbreking gedurende de oorlogsjaren welke hij ook in gijze ling heeft doorgebracht, werd hij in 1946 lid van de noodraad en wethou der. De burgemeester stelde vast, dat zeer velen het heengaan van de heer Van Bochove betreuren. Hij was een bekwaam bestuurder die aan Schiedam een bestuurlijk aangezicht heeft geveven. In veel opzichten heeft de heer Van Bovhove het niet gemakkelijk gehad en hij heeft met zijn tijd moeten woekeren. Hij was een stuwer op het gebied van sportzaken en op meester lijke wijze gaf hij in raadsvergade ringen vaak een schets van de finan ciële positie van de gemeente. Hij trok scherpe grenzen bij wat finan cieel mogelijk was en hij bouwde geen luchtkastelen. Het politiek be drijf was voor hem een ernstig spel. Hij wist evenwel zijn beschouwingen met humor en ironie te kruiden. „U hebt de gave van het woord en de moeilijkste vraagstukken konden door u helder en doorzichtig worden gemaakt. U bent een zeer gevoelig mens al zou men dat niet denken, haast wat verlegen", zo constateerde de burgemeester. De verstarrende en verwarrende politieke verhoudingen in ons land deden u verdriet. In 1946 begon u aan de uitvoering van een hoog ideaal. Uw besluit om thans terug te tre den heeft u veel moeite gekost doch toen het eenmaal was gevallen, voel de u dat als een bevrijding. Dat be sluit moeten we respecteren. U hebt bestuurder van de hele stad willen zijn. Uw heengaan betekent een ge zichtsverlies voor Schiedam. ,,Ik hoop dat u ons zult missen, zo als wij ook u zullen missen. U houdt niet op met werken maar kan zich ten voile gaan wijden aan uw beroep als advocaat en procureur, waardoor u in contact zult blijven met vele stadgenoten. Onze goede wensen ver gezellen u. Heel, heel hartelijk be dankt namens heel de stad." De heer Van Bochove bleef zelfs bij dit afscheid de man van de ge meentelijke financiën want hij ver klaarde wat gegevens te hebben ver zameld teneinde een overzicht te kunnen geven omtrent de financiële situatie van de gemeente. Want sinds de Financiële Verhoudingswet is het alles scheef gaan lopen en zijn als gevolg van de uitkeringen uit het Gemeentefonds ele moeilijkheden ontstaan. Gezien echter het gevor derde nachtelijk uur, wilde de heer Van Bochove van dit overzicht af zien. Wel constateerde hij, dat 1969 in fi nancieel opzicht voor de gemeente nog moeilijker zal worden dan 1968 en hij wenste zijn opvolger dan ook sterkte en wijsheid toe. Hij voorzag een sterker aantasten van de reser ves. „Het is me genoegzaam bkend, dat bij een afscheid veel van hetgeen wordt gezegd met een korreltje zout moet worden genomen en daarom ga ik ook niet op de toespraak van de voorzitter in", aldus de heer Van Bochove. Dank bracht hij in de eer ste plaats aan vrouw en kinderen die hem steunden in zijn werk; het „thuisfront" was goed. Slechts enkele personen wenste de heer Van Bocho ve te noemen: oud-wethouder Sabel, oud-gemeentesecretaris Post, vroeger chef gemeentefinancin, de heer Kna- pe, die tot veel steun zijn geweest. Dankbaar was spr. voor de vriend schap en de medewerking. Dank baar ook jegens de persvertegen woordigers, die hem niet te veel „op de hak" hebben genomen en als dat gebeurde, was dat wel no dig. „En nu verlangen we allemaal naar wat frisse lucht en zal ik het hierbij maar laten", zo besloot wet houder Van Bovhove zijn afscheids woord. Receptie Burgemeester en wethouders zijn voornemens mr. P. van Bochove bij zijn afscheid als wethouder van finan ciën en Personeelszaken een recep tie aan te bieden op dinsdag, 3 sep tember 1968 van 16-18 uur in de au la van het Stedelijk Museum, Hoog straat 112, Schiedam. Voor iedere be langstellende bestaat dan de gelegen heid van de heer en mevrouw Van Bochove afscheid te nemen. Evenwel is het gewenst deze instal latie aan te schaffen ook omdat bij bouw van de nieuwe kazerne, deze installatie nog voorlopig dienst moet blijven doen. Er bestaat een mogelijkheid, dat de PTT deze installatie terugneemt. Bouw LOM-scliool Aan de raad werd voorgesteld een krediet te verlenen van f 357.000, voor het bouwrijp maken van het ter rein aan de Schiedamseweg, waar een L.O.M.-school zal worden ge bouwd. De heer Collé (CPN) juichte het voorstel toe en sprak de wens uit, dat deze school kan worden geopend op het tijdstip, waarop nu tien jaar geleden het LOM-onderwijs begon. Waardering had spr. voor de wijze waarop het personeel onder zo moei lijke omstandigheden het werk heeft verricht in de afgelopen acht jaar. De heer v.d. Berg (PvdA) was eveneens dankbaar gestemd jegens dit voorstel. Wanneer kan de rijks goedkeuring tegemoet worden ge zien? De heer Beekman (KVP) vond hét prettig, dat ook voor de kleuters een afdeling zal worden ingericht, het geen voor de ouders van dergelijke kleuters beter kans geeft tot aanpas sing. Wordt er ook gezorgd voor Ver voersmogelijkheden? Mevr. Gerding- Eggink (PSP) constateerde dat aan dit soort onderwijs in Schiedam goe de aandacht wordt besteed. Wethouder De Graaff zei, dat het van de rijksfinanciën zal afhangen hoe snel de plannen tot uitvoering zullen komen. In 1971 zal het LOM- onderwijs tien jaar in Schiedam be staan en spreekster had goede hoop, dat dan de nieuwe school in gebruik kan worden genomen. Over het ver voer van de kinderen heeft het col lege nog geen standpunt bepaald, doch het kwam de wethouder wel voor, dat er inderdaad voor het ver voer gezorgd moet worden. De raad keurde het voorstel goed. Het instellen van een schooladvies dienst had eveneens de volle instem ming van de raad, zulks in samen werking met Vlaardingen en Maas sluis. Wethouder De Graaff deelde mee, dat nog deze week met de diverse vertegenwoordigers overleg zal plaatsvinden, dit teneinde deze zaak zoveel mogelijk te bespoedigen. Be sloten werd medewerking te verlenen tot oprichting van de dienst. Ijsbaan Voor het aanleggen van een land- ijsbaan op een terrein bij bad Groen oord, werd een krediet gevraagd van f 35.700. Aanvankelijk was er een plan ontworpen dat f 100.000 zou kos ten, doch het was later aan het col lege gebleken, dat met een eenvou diger plan kon worden volstaan. Mevr. Krikke-Hein (PvdA) gaf ui- REISBUREAU UUTON Lucht Schaepspauagtt Vakantiereizen Bezoekrelzen Emigretiepauage Verpakkingen Verzekeringen luxe touringcar* Tel. 26 67 35 1568 07 Rottsrdamsedijk 401 -Schiedim P. POOT ting aan haar waardering voor dit voorstel en voor de Sportnota nu de wielerbaan en ijsbaan tot stand gaan komen. Maar nu nog het zwembad voor Schiedam-Zuid. Mevr. Gerding vond dat hier een goede gelegenheid wordt geschapen om zonder gevaar schaats te rijden. Spr. bepleitte geen entreegeld te hef fen, zodat iedereen gebruik kan ma ken van de ijsbaan. De heer Poot (Prot) zou het on juist achten de ijsbaan alleen door een selecte groep ingezetenen te la ten gebruiken. Spr. vroeg naar de mogelijkheid de ijsbaan ook te benut ten voor kampeerterrein of tennisba nen buiten de wintertijden. De heer Houtman (WD) vroeg zich af, door wie de ijsbaan beheerd zal worden. Is dat een taak voor de ijsvereniging of voor SG? De voorzitter merkte op, dat het thans nog niet gaat over de exploita tie, dat moet nog in studie worden genomen. Spr. zou het bijzonder op prijs stel len indien het particulier initiatief hier iets gaat doen. Er wordt al na gegaan of er andere mogelijkheden zijn voor het terrein in de zomer maanden, al moet rekening worden gehouden met drassigheid van het terrein. De heer Houtman wees erop, dat het particulier initiatief in de loop van de jaren geheel is gedood, om dat een ijsvereniging geen emplooi had. Het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. Vuilstortplaats Het voorstel van B. en W. een be drag van f 125.000 te voteren voor uitbreiding van de vuilstortplaats ont moette aanvankelijk bezwaren bij de heer Schueler (KVP). Hij vroeg zich af, of dit bedrag wel verantwoord is gezien de toekomstplannen met be trekking tot de installatie aan de Bot lek en per spoor via de VAM. Wethouder Van Bochoven zette uit een, dat het wenselijk is de beschik king te hebben over een reserve stortplaats. Er kan niet worden ver wacht, dat Vlaardingen bereid zal zijn daartoe te dienen, gezien de moeilijkheden waarmee Vlaardingen daaromtrent zelf heeft te kampen. Er zou een noodtoestand kunnen ontstaan bij haperingen in afvoer naar elders. Voor de uitbreiding van het terrein moeten diverse werk zaamheden worden verricht hetgeen nog tijd zal vergen. Verwacht wordt, dat niet voor 1974 de Botlek in wer king zal treden. De raad ging met het voorstel ak koord. Voor hen die met. de ruimte moeten woekeren, vooral In de siwp-sector, it deze' Duo com binatie een uitkomst (ook wat de kosten betreft). Twee complete slaapplaatsen, 2 aparte bedden, op te bergen op de plaat* van één, nu voor een extreemlage prijs. Een handige onderschuif com binatie met versterkte spiraal, in een-wip opgezet, en com pleet met twee binnenveer matrassen voorzien van een prima geheel doorgenopte af- deklaag, 2 slaapplaatsen voor nog géén honderd veertig gulden. Compleet met 2 binnenveermatrassen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze duo onderschuif com binatie, waarvan het lakwerk iets beschadigd Is,- met ver sterkte spiraal, compleet met twee binnenveer matrassen in genopte uitvoering, 80 x 190 cm, alles bij elkaar. Vrijdagavond tot 9 uur open Géén tel. of schrift, best. Te bevragen aan het hoofdbureau van poli- H® te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur behalve op zaterdag en zondag: .^1 ak'entas met inh.: t boeken; paraplu; wit kinder- |jjr t regenkleding en schooltas HHL, schoentje; plastic zak' r Kentekenplaat: v*»r**»b*»rir>creKo™,n... kentekenplaat; verzekeringsbewijs; verzeke-' ringsbewijs; verzekeringsbewijs; damesfiets- ^™??,?™ng?b.ewlJs: kentekenplaat; bromlets fietssleute'l met 2 sleutels; bril sleutelbos met raed.uli-, CUU1 m« damesbrll; 3 sleutels met ring mtels; sleutelring donker met 7 sleutels; plaatje; Te bevragen bij de vinders: witte sierduif BOS, Louise de Colignystraat 41; zwart hond- Je, reu, dierentehuis, St. Anna Zusterstraat; keeshond, plm. 3 mnd. oud, dierentehuis, St. Anna Zusterstraat; herenportemonnee met iSv e_.n rlng' J- H- Cremers, Ampèrestraat 43b; damesportemonnee met inh., Hema, Broerevest; bruine portemonnee met inh., Zethoven. Nw. Binnenweg 55a, Rotterdam (tel. 238688); klnderportemonnée met Inh!! Vrauwdeunt, SnelMussingel 44a; bruine da mestas met Inh., De Raay, Kortlandstraat 14 K2; zwarte portemonnee met inh., A. Bos veld, j. Kobelstraat 31, Rotterdam tel 257422; rode damesparaplu, Ram, Rijnstraat 29b; blauwe portemonnee met inh., Verlep. Rembrandtlaan 3Sa; bruine herenportemon nee met inh. en sleutels, Van der Most Lan ge Nieuwstraat 23b; bruine portemonnee met Inh., T. Schravenzande, Julianalaan 38; zwar te portemonnee met Inh., Van Woerkom, Ste- phensonstraat 36a; blauwe damesportemon nee mot Inh., H. Weverling, Lange Nieuw straat 149b; aktentas met inh., v.d. Heuvel, Hogendorpstraat 55; plastic mel'kkrat, C. Jansen, Singel 41c; motorboot „Otter", Jachtwerf, Schiekade; jongensfiets, R. Ingel- se. Jacob Catslaan 18; rode step, A. Blok land, Philips van Bourgondiëstraat 25; sport- XIetsje, Van Pelt, Van Beverenstraat 22; bromfietsplaatje, R. Christen, Klaas Kater straat 148; combinatietang,' Kuhne, St. Lidut- nastraat 71a; knipmes, B. v.d. Raa, Sav. Lohmanlaan 40; fietssleutel, v.d. Hoeven, J. sleuteletul met 5 sleutels, Les Bouvrie, Ju lianalaan no. 30, tel. 269918 3 sleutels met flesopener. Van Katwijk, Laurens Cos- terstraat 17; sleutelring, Mevr. Kruit, Rot- terdamsedljk 210a; bankbiljet, Cappijne van de Coppellolaan 1; trouwring, S. Couwenho- ven. Klaas Katerstraat 41; damespolshorlo- ge, J. D. Visser, Van Ostadelaan 46b; dames polshorloge. Raadsen, Vlaardingerdijk 23a; herenpolshorloge. J. Dollaard, Huljsmans- straat 65a; jongenshorloge. Joop PU, Loeff- straat 67; ochtendjas, Jonker, Van Leeuwen- hoeckstraat 57; damesvest, Foist, Jan van Zutphenstraat no. 53: babyschoentje wit (Inge), J. Remmerswaal, Liduinastraat 90b; kinderschóentje (lak), A. B. van der Net, Talmalaan 47; witte tennisschoen (R), Mee- der, Philips van Bourgondiëstraat 15; regen mantel, Kemper, Schimmelpenninckstraat 63; regenjack, van Willegen, Abbenbroekse- straat 17a; 1 paar witte sokken. M. v.d. Heu vel, Burg. Kanppertlaan 261a; oranje kinder schoen (L) met w" De kosten voor aanleg van tuinen bij de 126 woningen en bouw van 63 garages aan het Willem Landreplein in Groenoord bedragen volgens ra ming f 86.910. Daarvan wordt f 12.375 vergoed door de gemeente Schiedam, NV Muys en de Winter f 38.320,38, bouwvereniging Schiedam Vooruit f 17.685 en „Eendreoht" f 18.529,20. SCHIEDAMS HANDELSINSTITUUT Anno 1936 - Dir. W. Th. Lourens Burg. Knappertlaan 231 hoek Bos boomlaan, voorh. Rotterd.dijk 425 Telefoon 26 76 42 STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN M.B.A. MIDDENSTANDSCURSUS Bijwerken L.O. U.L.O. H.B.S.

De Havenloods | 1968 | | pagina 6