Vader en zoon maken furore in speedboot SP Conny van den Bosch wil internationaal Ziekenhuizen werken samen in school Deze week in de bioscopen CENTRALE VERWARMING TELE-focus op: Najaarscollectie Modéla weer beeldschoon V ïl DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 Terwyl een groot deel van sport- lievend Rotterdam zondag in grote spanning de verrichtingen van Sparta tegen Ajax volgde, vertoef den vele duizenden stadgenoten aan de boorden van de IJssel bfl Krimpen waar een vader en een zoon furore maakten. Vader Arie (44) en zoon Alex (17) de Boom werden toen namelijk speedboot kampioen van Nederland in een van de zes klassen waarin een titel te verdienen viel. Arie dé Boom behaalde het kampi oenschap in de zwaarste klasse met groot vertoon van macht. Hij heeft dit jaar niet één race verloren, ter wijl hij talloze malen in binnen- en buitenland aan de start is versche nen. Dat is het bewijs dat deze rou tinier niet alleen een bijzondere hand van sturen heeft, maar dat hij bo vendien zijn kwetsbare materieel tot in de perfectie beheerst. Er heerste zondag een enorme druk te langs de IJssel, waar de politie alle moeite had om de verkeersstroom de baas te blijven. Binnen enkele jaren zal de specta culaire sport waarschijnlijk ook naar het hart van Rotterdam overwaaien. Dit weekeinde wordt op de Amstel in Amsterdam voor de tweede keer een drie-uurs race gehouden, die in de hoofdstad ondanks zijn prille be staan nu al een begrip is geworden. Een sterke gemeentelijke delegatie uit Rotterdam gaat het gedoe in de hoofdstad gadeslaan en het resultaat moet worden dat binnen afzienbare tijd het speedbootgeweld ook op de Nieuwe Maas zal losbarsten. „Ik moet me wel sterk vergissen als we dat niet redden", zegt Arie de Boom die overigens begin volgende maand naar Parijs gaat voor de zes- uurs race. Voor dit evenement, het allerzwaarste dat er op dit gebied te koop is, worden in Krimpen nu al druk voorbereidingen getroffen. „Ik stel me overigens niet voor dat we daar enige kans zullen maken", zegt De Boom, „want alle grote we reldmerken komen daar met hun ex perimentele materiaal dat duizeling wekkende snelheden garandeert. De Boom zelf die samen met Neep van de Ruit de boot gedurende de zes uur bij toerbeurt gaat bemannen krijgt in de Franse hoofdstad een experimentele motor die goed is voor niet minder dan140 paarde- krachten. Waarschijnlijk toch niet voldoende om een rol van enige betekenis te spelen", stelt de succesvolle Neder landse speedboot-piloot vast. Race-waanzin Is de speedbootracerij een sport waarbij snelheden van ruim honderd kilometer per uur worden behaald, er gebeuren slechts heel zelden onge lukken van enige betekenis. Dat kan vooral de laatste maanden niet wor den gezegd van de snelheidssport op de weg waarbij vorige week nog de 25-jarige Nederlander Ab Goedemans, vader van twee kinderen, het leven verloor. Eind vorige maand kreeg Goede mans al een ferme waarschuwing in de vorm van een forse slippartij op de baan van Zandvoort die voor hem nu... beduidend goedkoper Dat deze aanbiedingen altijd de moeite waard zijn bewijzen we weer met deze speciale ver koop skaitassen, Luxe tassen die hun geld dubbel dwars waard zijn. Grote Skai reis- of bood schappentas, prachtig afge werkt, met solide treksluiting met slot, groot voorvak met rits, beschermdoppen en sterke hengsels. Deze royale en praktische Skal- tassen vindt U op onze leder waren-afdeling voor nog géén negen gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij grote Skai reis- of bood schappentassen in luxe uitgave, In de kleuren zwart en cognac Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen Géén taf. of schrift, beat. ARENA: Groot slem ln. Rlo, 14 J. Od CENTRAAL,: Gesel der erotiek, 18 J. <X> CINEAC-NRC: Zomernachten ln Zwe den, 18 J. (proL) OO CINEAC-AD: Peyton place, IS J. (prol.) OO CINERAMA: Generaal Custer's laatste opdracht, 14 3- (prol.) OOO COLOSSEUM: Ongeremde drllten, (The Fox) 18 j. CORSO: The great race. aJ. (prol.) ooo GRAND: Spartacus, 14 j. (prol.) OO HARMONI: Koningin van de zon, do. t/m zo., 14 3 OO leder het zijne, ma. t/m wo„ 18 3. OO KRITERION: Chappaqua, 18 3-) (prol. OOO LUMIERE: Strl3d om San Sebastian, 14 3- (prol.) OO LUXOR: Ik ben nieuwsgierig (geel) 18 OO METRO: Ik een vrouw, 18 OO MONOPOLE: Kogelregen ln Rlmrock, 14 i OO (alleen vrij., za., zo.) Strijd tegen verdovende middelen, 18 j. OOO (za.-nacht). PASSAGE: De tien geboden, a.I. OO PRINSES: Veel liefs uit Moskou, 14 3. (prol.) OOO REX: Onteerd en gescalpeerd, 14 j OO STUDIO '62: Het wonder van de liefde, 18 j. (prol.) OOO THALIA: Er kan nog meer bl3, a.l. (prol.) OOO •t VENSTER: De opstandige oude dame, a.l. OOO VICTORIA: Vernietigingsslag op Salpan, 14 3. OO OOOO - «er goed OOO - goed GO middelmatig O - beneden de maat Welk merk? Welk type? Welke prijs? Welk systeem? En waar de laagste prijs? Al deze vragen worden beantwoord door het Consumenten Voorlichtingsbureau MARKO (marktonderzoek). Vraagt volléöige brochure en advies aan het Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in gesloten envelonoe zenden aan: CONSUMENTEN VOORLICHTINGSBUREAU MARKO POSTBUS 138, ZWIJNDRECHT NAAM ADRES PLAATS (blokletters s.v.p.) wonderlijk goed afliep. Goedemans, een geboren Rotterdammer, raakte van de weg, sloeg enkele malen over de kop waarbij de wagen volkomen werd vernield. Al eerder was geble ken dat de jeugdige coureur er niet tegenop zag risico's te nemen die niet alleen voor hem zelf, maar ook voor de overige coureurs èn voor het publiek onaanvaardbaar waren. Nie mand in de wereld van de racerij heeft hem echter tot de orde geroe pen, zodat hij ongewaarschuwd kans kreeg zijn manie op de Nürburgring uit te leven. Het werd zijn laatste Op Zandvoort zijn dit jaar enkele ongelukken geibeurd, die zonder meer het gevolg waren van ondeskundig heid of roekeloosheid van jonge men sen die eenmaal gezeten in een race wagen of op een motor hun zelfbe heersing verloren en onaanvaardbare risico's gingen nemen. Tegen deze gang van zaken wordt door geen enkele organisator van dit soort evenementen opgetreden en de toegang tot de circuits staat voor vrijwel ledereen open, ook al hebben sommige deelnemers er blijk van ge geven de machine onvoldoende te be heersen. De schuld voor de race waanzin, die dit jaar al weer een groot aantal jonge levens heeft ge kost, ligt daarom voor een deel bij degenen die toestaan hoe al te veel aan deze sport verslaafde en kort zichtige jongelui dit spel met de dood kunnen spelen. Scheiding De politieke provocatie van de Rus sen heeft ln de toernooien om de Europese voetbalbekers een scheiding teweeg gebracht tussen Oost en West omdat men vreesde dat de clubs uit het Westen niet bereid zouden zijn teams uit het Oostblok te ontmoeten. De voetbal-unie heeft bij de nieuwe loting niet over gebrek aan geluk te klagen gehad. Wie immers had voor de gevolgen van een treffen Rus landTsjechoslowakije durven in staan? Ofschoon men alle begrip kan op brengen voor de argumenten van de sportbondsleiders is de maatregel weinig gelukkig. Wie geen totale boycot voorstaat van landen waar rassendiscriminatie heerst of die bij hun buren op oorlogspad gaan, blijft maar één keus: sport beoefenen met elkaar en tegen elkaar. In die geest ook zullen over enkele weken in Mexico mensen van alle landen el kaar over de hoofden van de po litieke leiders heen hartelijk de hand schudden. Arie de Boom Taptoe Exbando Zaterdag 7 september wordt in het Brabantse Oosterhout de jaarlijkse Taptoe Exbando gehouden. Zaterdag zal deze grootste niet-militaire tap toe ln ons land, voor de dertiende maal in successie worden gehouden. De taptoe Is een muziek- en exer citieshow die zich afspeelt aan de voet van de oude St. Janstoren. De naam Exbando is een afkorting van Excelsior-Band-Oosterhout- Een van de deelnemende korpsen ls dit jaar het „Majorettencorps Breda Oranje stad". Het programma begint om negen uur precies 's avonds. De en treeprijzen zijn: volwassenen f 1,50, kinderen 0,75, tribune, volwassenen f 2,50, kinderen f 1,75. In de omge ving van de Markt is voldoende par keergelegenheid. BEJAARDEN SPANGEN Zeshonderd bejaarden uit Span gen krijgen dezer dagen een uit gaansdag aangeboden door het Comi té Bejaarden Spangen. Het is een jaarlijkse traditie geworden, dit uit je, en dit jaar is het voor de vijf tiende maal. Dinsdag en vandaag zijn vierhonderd bejaarden op stap geweest, op 11 september gaan de andere tweehonderd in vier bussen naar Leersum. Epe en Houten. Ter gelegenheid van dit derde lustrum is de dag extra feestelijk: de dames krijgen een doos biscuits, de heren sigaren, in elk restaurant waar men verblijft is muziek om de bejaarden te verwelkomen en de lunch en het diner zijn extra uitgebreid. De zie ken, die niet met de reis meekon den, krijgen een fruitschaal, want ook dat is een traditie bij het Span- gense comité. Conny woont met haar 2e man, Ger Faber, in het rustige Hoeve laken. Ze zitten samen in hetzelfde vak, want Ger Faber is bassist zanger. Ze hebben het erg druk. Veel t.v.-werk in Nederland en Duitsland en verder het land door op verschillende avonden optreden. „Het liefst hoop ik over een aan tal jaren alleen nog op internationaal niveau te werken. Radio, grote tee- véés ook in het buitenland en theater werk"- Maar dat wil niet zeggen dat Conny niet tevreden is met dit leven. „Ja, ik ben gelukkig zo. Ik zou niet anders meer willen. Ik zou ook niet meer aan een bepaalde regel maat kunnen wennen. Ik werk nu met zoveel plezier en genoegen. De huishoudelijke activiteiten vind ik niet zo heel belangrijk, want op een gegeven moment kun je die door iemand anders laten doen, en dan heb ik tijd voor mijn dochtertje Ka rin. Ik ben blij met deze twee soor ten levens. Het leven ln de publiciteit wordt soms de verkeerde kant op getrok ken. Ze zien je heel anders dan je bent, maar ik ben vaak heel vro lijk. Men beseft ook niet dat je in een gewóón huls woont. Ik wil ge woon op de fiets een boodschap kun nen doen en niet om me heen ho ren: „Daar gaat mevrouw Faber op de fiets". Het meest vervelende vind ik het als Je met vakantie bent en dan herkennen ze je nog opvallender". Haar man Ger, bekijkt het veel rea. listischer: Publiciteit is absoluut no- De Amerikaanse amazone Carol Hofman heeft op het CHIO in Rotter dam grote triomfen behaald. Niet al leen had ze aandeel in de Amerikaan se overwinning in de landenwedstrijd, bovendien legde ze beslag op de Gro te prijs van de stad Rotterdam. Met haar volbloedschimmel Out Late was zij de enige die in de barrage een foutloos parcours reed. Burgemeester Thomassen reikte haar de trofee uit. Vorige week werd in het Verza melgebouw aan de Strevelsweg 700 te Rotterdam de eerste School tot Opleiding voor Verplegenden officieel geopend. In een feestelijke bijeenkomst maakte de heer H. A. de Lange, arts en geneeskundig Inspecteur van de Volksgezond heid de naam van de school be kend, n.l. Prinses Margrietschool. De School is opgericht door de Stichting Christelijke School tot Op leiding van Verplegenden, waarin samenwerken de ziekenhuizen Be- thesda, Eudokia en Ikazia te Rotter dam, het van Weel-Bethesda zieken huis te Dirksland en het Ger. Ver pleeghuis „De Heul" te Rotterdam. De leerling-verpleegsters van de be treffende instellingen kunnen aan de school het theoretisch gedeelte van hun opleiding volgen. In het zieken huis waar zij zijn aangesteld ontvan gen zij hun praktische opleiding. Het is de eerste maal in Rotter dam dat ziekenhuizen op deze manier samenwerken. Bij de thans geldende wetgeving op het gebied van de op leiding wordt het theoretisch gedeel te geheel als dagopleiding gegeven. Dit betekent dat de leerlingen jaar lijks gedurende een a sint al weken de school als dagleerling bezoeken en dus van de praktijk weer terugkeren naar de schoolbanken. De behoefte aan samenwerking ontstond als gevolg van de omstan digheid dat het theoretisch deel van de opleiding bij de nieuwe regeling van 1-1-1967 in diensttijd gegeven moet worden. Deze nieuwe regeling bracht mee dat het beroep op de be schikbare docenten zo groot werd dat aan het vereiste aantal lesuren moei lijk voldaan zou kunnen worden. Een van de hoofdmotieven van het sa menwerken in deze school is dan ook geweest, het streven om de tijd die de docenten beschikbaar konden stel len zo efficiënt mogelijk te benutten. D'e heer De Lange sprak in een kor te toespraak over de dringende be hoefte aan meer verplegenden, ook buiten de ziekenhuizen. Er zal dus meer zorg aan de opleiding besteed moeten worden. Verpleging is een werk dat veel verantwoording vraagt. Belangrijk is daarom een goede se lectie, introductie en opleiding. De nieuwe school is gevestigd op de zes de verdieping van het Verzamelge bouw aan de Strevelsweg en bevat twee praktijklokalen, twee leslokalen en een lokaal voor schei- en natuur kundelessen. Tevens kan beschikt worden over een pand in het Verza melgebouw op de 3e etage. Directeur van deze voor Rotterdam geheel nieuwe school is de heer J. Windig, sociaal pedagoog. De eerste groep leerlingen (30 in totaal) startte op 1 december 1967. Inmiddels is de groep uitgebreid tot 146 personen. Als de school eenmaal op volle toe ren draait zullen 400 leerlingen de school bezoeken. Beeldschoon is de collectie die Mo déla dinsdag en woensdag in het Rotterdamse Hilton toonde. Voor de vijfentwintigste maal werd het mode festival gehouden en ook deze keer voldeed de kwaliteit weer aan de ei sen die wij Modéla zijn gaan stellen. Als een van de weinige brengt het modehuis couture-modellen tegen aanvaardbare prijzen. Prijzen die dik wijls lager liggen dan voor gelijk waardige kleding in Parijs of Rome betaald moet worden. Jurken, mantels en pakjes kwa men ook nu weer van de bekende modehuizen als Dior, Nina Ricci, Bal- main, Cardin, hoewel Louis Feraud het leeuweaandeel had. Van de jonge, hier nog vrij onbekende Ame rikaanse ontwerper Jeffrey Beens, wa ren ook enkele pakken te zien. To tal-look is het code-woord van deze show Totaalmode: mantel met jurk of complet in kleuren die combine ren met hoed en schoenen. Steeds weer zagen we verrassend mooie combinaties. En natuurlijk altijd die perfecte pasvorm. Het lijkt eentonig te worden, maar wat Modéla brengt is doorgaans goed. Veel tweed in alle mogelijke kleur stellingen werd gebruikt voor man tels zojvel als jurken. Double face- mantels en zelfs jurken in fraaie kleuren. In de boetiek-collectie veel spencers, veel rood, blauw en wit een bijna alles nog geïnspireerd door Bonnie and Clyde. Voor blouses werd vaak georgette of zuivere zijde ge bruikt. Voor de vrouw die letterlijk alles al heeft was er een zuiver zij den regenmantel (zwart) met zwar te nerts gevoerd. Ruiten zijn in, vooral in de wat jeugdiger modellen, andere dessins werden hoegenaamd niet gebruikt. Nieuw materiaal, bont- velours en breitschwanz velours werd gebruikt voor enkele ensem bles en japonnen. De bontcollectie was kostbaar en uitvoerig, evenals de collectie cocktail- en avondjurken. dig voor een artiest, als Conny niet herkend zou worden, zou dat niet goed zijn voor haar carrière. En al les weten ze toch niet van je". Zo is Ger Faber, hij laat Conny vol komen vrij, in haar gedachte en in haar hele manier van leven. Daar door kunnen ze zonder elkaar te hin deren veel bij elkaar zijn. Altijd is Ger Faber in de buurt. Wanneer ze samen optreden of als Conny alleen optreedt. Altijd is Ger in de buurt en helpt haar, geeft ad vies en opbouwende kritiek. Soms zit ten ze tot diep in de nacht te praten hoe het wel en hoe het niet moet zijn. „De laatste jaren heb ik een ont plooiing in mijn leven doorgemaakt, door mijn man! Dat komt doordat wij elkaar zo bijzonder goed verstaan. De laatste vier, vijf jaar ben ik veel bewuster gaan leven, ik ben meer mens geworden dan ik ervoor was. De hele begintijd heeft mij emotio neel erg aangesproken, vooral het Knokke festival, daar was ik hele maal ondersteboven van. Ik leefde nauwelijks meer. Nu heb ik gemerkt dat Je kunt leven met en naast het vak. De mogelijkheden die je nastreeft zijn geen holle frasen meer, ze zijn erU' Zondag 9 september heeft Con ny van Den Bosch weer een t.v.-op- treden in het programma „Vrouwen". Om 20.20 uur op Ned. 1- nu... beduidend goedkoper ledereen kan zich nu de weelde veroorloven van ro'n nylon kamerbreed tapijt... zonder die ontsierende naden, dia altijd het eerst kaal worden. Eerste keus nylon tapijt met plastic rug. Een prachtig kamer breed tapijt dat tegen een stootje kan, 380 cm breed, In twee uitlopende kleuren: groen en cognac. Per meter voor' Iets mear dan de halve prijs, voor nog géén veertig gulden.. kamerbreed nylon tapijt 380 cm breed van Uw kamer mee? De tekening toont een swierig jurk- Je van geruite tweed gecompleteerd door een brede zwarte ceintuur- Veel pailletten waren in de avond jurken verwerkt, niet mooi, wel schitterend. Total-look, dat beteken de dat schoenen of laarzen aangepast aan de kleding waren. Ze werden voor deze show geleverd door Cinde rella. Kapsels en postiches van John Postmus. E. V.D. M. Vrijdag sn zaterdag verkopen wij dit kamerbreed nylon tapijt, een eerste keus tapijt, 380 cm breed, met plastic rug, In de kleuren groen en cognac, m Vrijdagavond tot 9 uur open Géén ul. of schrift, bost

De Havenloods | 1968 | | pagina 11