w wÊm Welkom/ «HHfeg' i De juwelier maakte de gaatjes in mijn oren PFAFF Uit het Rotterdam van vroeger jaren R'damse catechetenschool begint negen september De nieuwe Pfaff lichtgewicht zigzag: Vraag folders, bel nü wn- DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 SEPTEMBER' 1968 „Wat een fijne ouderwetse wan deling was dat, maar meneer Van Zanten vergist zich met de naam van de manufacturenzaak naast het Arbeidsbureau op de Kaasmarkt. Dat was niet Storm en Ranke, maar Franken-Remmers, mijn moeder was daar vaste klant. Daar naast was de winkel van Meeuw- sen en aan de andere kant van die steeg het was een hol was een winkel van Sanitas. Aan de overkant op de hoek een meubelzaak van De Boer en er was nog zo'n pijpenlawinkel in meubels daar kochten mijn (overleden) ou ders op hun trouwdag (65 jaar gele den), 6 stoelen voor een tientje en een olielamp bij Meeuwsen voor f 2,50. Een streepkleed bij De Klerk op de Hoogstraat voor f 5, (dit werd op de geverfde vloer neergelegd) en een bed bij Klütgen voor f 15. Ik ben op de Vlietlaan in een bed stee geboren, mijn moeder had geen wieg en ik werd in de kinderwagen gelegd die moeder bij Prins kocht voor f 7,50. Hun fornuis kwam van Van Zwol prijs f 10 en zij zijn in het stadhuis op de Kaasmarkt getrouwd. De ingang was in de steeg waar op de hoek de apotheek van Buiterman was. Een oudtante van me stond weinig hendeltjes, knoppen en wieltjes, dus gemakkelijk werken ingebouwde motor, ...rustig, praktisch geruisloos gaat door dik en dun.... voor zijn prestaties de laagst geprijsde lichtgewicht zigzag-naaimachine over de nieuwe Pfaff lichtgewicht raken wij niet uitgepraat Ons zigzag-programma loopt van 248,- tot 842,- (010) 121950 of (010) 112224 Rotterdam-C. Stadhuisplein 34 Vrijdagavond geopend van 7-9 uur (100 meter van Metro-station Stadhuis) Rotterdam-Z. Hillevliet 61 •K inruil -Kcredietservice* De Zalmhaven in oude doen met de viskar bij het Weeshuis, ik zie ze nog staan met haar zwarte cape met rood of blauw gevoerd en in de wintertijd had ze daar ook nog een stoof bij Mijn overgrootmoeder had een stalletje op de Vismarkt en ik ging toen op de Van 't Hof-HBS. Dan wil den mijn vriendinnen over die Vis-; markt, ik wildé dat niet weten en verzon dan een smoesje om groot moeder te ontlopen. Bij mijn geboor te was mijn vader kolenwerker op de Admiraliteitskade, hij verdiende f 1, per dag van 's morgens 5 tot des avonds 8 uur. Later werd hij voor man en toen hoofdbaas en verdiende toen twaalf gulden per week. We gingen in de Jerichcjlaan wonen, zogenaamd op stand. Mijn moeders neef woonde op de Binnenrotte, die had daar een loterijkantoor, daar was ook de juwelier Scheuder en Baksteen, daar werden de gaatjes in mijn oren gemaakt"toen Ik zes weken oud was. Daar kwamen toen zilveren ringetjes in, later werden dat gou den tonnetjes, een geschenk van grootmoeder". Mevrouw wed. ir. A. Muller-Hein- dijk. Schoenmaker Lavino ,,Ik was erg verrast iets over schoenmaker Lavino in deze rubriek te lezen, dat was namelijk mijn grootvader", schrijft mevrouw S. Notenboom-Lavino. Ik ben de enige uit de familie die overgebleven is en het is te begrijpen hoe ik het vont Ook kan ik mij opa Brakel heel goed herinneren en ook de vrouw die bij hem was. Hij droeg altijd een kort wit jasje en een zwart zijden petje. De kleinkinderen kregen van opoe een cent en dan gingen we naar Pietje Brakel en kregen voor die cent vier knoopjes drop. We waren wat blij en gelukkig met die cent. Mijn vader was de enige zoon en violist. Er waren vijf zusters waar van één onderwijzeres. Zij zijn jam merlijk allen om het leven gebracht, daar wil ik verpier maar niet over schrijven". Vergeten rijmpje „Vroeger, als kind, had ik een oom die een prachtig rijmpje kende. Dat ben ik totaal vergeten. Misschien kan iemand mij helpen? Het ging zo: Weinig kom ik buiten, vallig moest ik aan de Westzeedijk zijn", zo ongeveer schrijft ons de hr. P. C. Henneky, „wat ik daar zag, de sloop van de Westzeedijk, het Vaste land, de Zalmhaven, Scheepstimmer manslaan, daar stond ik toch wel even van te kijken". Ja, daar in dat buurtje is wel iets aan de gang. De slopers hebben er een hele kluif aan. Dag Vasteland zoals je was, met je koffiepakhuizen en je eigen sfeer. De korte snerpende draai van de tram zo de Schiedamsedijk op. Weg was je voor we het wisten en dat ging niet met de slopershamer. Nu wordt er geordend gesloopt, maar het resul taat is wel zo dat er van het oude karakter van deze zo typische Rot terdamse buurt niets meer overblijft. Op deze foto zien we precies wat er aan de hand is. Het keurige Em- maplein (Emmahofje) vormt het bolwerk dat (voorlopig nog) blijft staan. Direct daarnaast is de eerste kies getrokken. De kathedraal is ge veld en op de hoek Westzeedijk-Van Vollenhoveristraat zal een nieuwe flat komen. Dan ligt daar als een eilandje in de verkeersstroom het grote complex panden tussen de Scheepstimmermanslaan en Van Vol- In Rotterdam bestaat reeds vele ja ren de catecheten-school. Deze school bedoelt op te leiden tot catecheten voor de hervormde kerk. Hier gaat het om hen, die een levensroeping willen volgen en na vier jaar stu die hun volledige tijd aan het ker- kewerk willen geven, waarbij o.a. naast allerlei pastoraal werk het geven van bijbelonderricht op de openbare scholen een belangrijk stuk van hun taak is. Voor dit examen, dat dus na vier jaar studie in Utrecht wordt afgenomen, is vereist het Mu lo-diploma (of daarmee gelijkstaand). Men kan zich ook beperken tot de eerste twee jaar. Aan het eind hier- ADVERTENTIE VOLAUTOMAAT WASMACHINE „INDESIT"698,- INRUIL OUDE 10 0,— „Heel prijzen Half spreekt geen zegt wat het kost uitgedost" Dit zit mij, ik ben zelf 67, nu al maanden dwars. Wie helpt? A. v.d. Burg, Blij venburgstraat 223, Rotter- dam-8. Bericht aan J. J. Haas Schrijft u vanuit Zeist rustig uw verhaal over de Beukelsdijk, de Schietbaan, enz., wij zorgen dan wel voor de daarbij behorende afbeeldin gen. EXTRA 100.- SLEGHTS 498.- voorheen Teilingerstraat 79—81 Goudsesingel 51-53 Gevonden: portemonee met Inhoud. ving Landswerf, tel. 125962 dames achoen, zacht nappa, beige gebreid, C. H. Faassen, Vijverlaan 1, bos sleutels, C""* r Schiekade, tel. 229492. Verloren: blauw truitje me met strepen, van Kleiweg n Meeldijk, tel. 189569, beige o geving Vierambachtstraat, C. wieldop van Chevrolet, Gerdesiaweg, Dres- scher, Herm. Robberstr. 96e. tel. I" derjack, popellne buiten blauw, bi met ritssluiting, omgeving A Vogelstraat, D. W. van Ouwerkerk, Lamber- tusstraat 154a, zaterdag kinderportemonnee met verguld kettinkje. Noordereiland, Bou- terse, Pr. Hendrikkade 78. omgeving Ring dijk, Rozenlaan boek „ABC der voeding', Martha Weggeman. Maskerbloemstraat 26c, Schiebroek Aangetroffen: Zwarte hond, M. van Heek, Passerelstr. 31b, tel. 129841; Lichtbruine ter rier. Yh. de Mol, Godschalkstr. 82, tel. 172822; Bruine hond (naar asiel), A. Bek kers, de Jagerstr. 16; Poes, Cleemputte. Digna Johannaweg 226. tel. 166530; Grijze poes, J. M. Walop. Heer Vrankestr 54: ld. J. P. Zlekman. Fijnaartpad 23; Gele kana rie. G. Ronda, Ooievaarstr. 23a, tel. 287603; Groene papegaai. J. Schweers. Rochussen- .lr. 69. tel. 255725: Rode Cyp.kat, J. Oosten dorp. Pleinweg 141d. tel. 278105; Gele par kiet. Fa Velleman Tas. Marconistr 19. tel. 254820; Rood-wlt poesje (in plantsoen Karei de Stouteplein), A. Slingerland. Boer- goensestr. 62b: Groene parkiet, geel kopje, paar zwarte veren, van Hassel, Viergeverstr 62. tel. 205338; Dwergpapegaai, Bodelier de Savornin Lohmanlaan 35b, tel. 244326. Groe ne parkiet, geel kopje zwart-gele staart. J. Noorlog, Vredenoordlaan 25b, tel. 116609 Vermist: Grijze parkiet. Verbeek. Bra- bantsestr. 58; Groene mankanarie, Masten broek. de la Reystr. 85: Blauwe parkiet, Smit. van Oosterzeestr. 53a: Kanarie. Thijs, Toscalaan 472, Hvt.; Witte poes „Miepie", van Es. Heer Hugostr. 10. tel. 126275; Schot se collie (bruin-wit), D. Hijman, Constanza- straat 9a; Witte spaniel, A. T. H. M. Poiez, Wijnruitstr 541. Hvt.; Bruin-zwarte bastaard, v.d. Ploeg. Kettlngstr. 62. tel. 144744: Zwar te kater. G. W. v.d. Groenèndaal. Bergweg 322. tel. 244030: Zwart poesje. J. Huiner, Le- liënstein 39: Zwarte Koningspoedel, J. A. Haak, Schans 57; Groene dwergpapegaai oranje vlekje onder snavei. W Goede, Kor- haanstr. 102a, tel. 179411: zwarte gladt?, hond, reu w bef st.oren, middelslag ca 1' jr. ro de halsb.. Rietveld. Boogschutters!:j. tel. 192442: Jap. nachtegaal. Proost, Schieweg 159b. tel. 249913; Jonge rode kater. w.v!. op borst?. Bergselaan 166b, tel. 288360; Llchtbl. parkiet, lange donkerbl. staart. H. M. E. Den Burg. Herlaerstr. 13; zwart-witte kater, zaterdag 6 uur. G. Vink, Wlan. Buytewech- at 88. tel 237145; zondag weggevlogen er. japanse nachtegaal, edelzanger, bl. lenhovenstraat. Daar zal (voorlopig) nog niets veranderen, hoewel de rooilijn (vergelijkbaar met de nieuw bouw die wat verderop duidelijk te zien is) ver naar voren steekt. Het is duidelijk dat ook dit in de toe komst zal moeten verdwijnen. Dit dan wellicht door de eerste rij aan de Westzeedijk-zijde af te breken. Dit zou dan weer in conflict komen met de rooilijn van de Westzeedijk bij het Emmaplein, maar laten we maar op houden met al dat slopen anders zet ten we de heren van onze Stadsont wikkeling misschien op een nieuw spoor. De Nieuwe Zuiderkerk (aan de overzijde van de gesloopte kathe draal) zal ook verdwijnen; hier is sprake van een nieuw te bouwen be jaardencentrum naast het bestaande dat nu direct naast de kerk staat. De rij woningen tussen Westersingel en Schiedamsesingel zijn al bijpa ver dwenen. Verder zal het Diaconessen- huis zijn uitbreiding vinden op de plaats van de Nieuwe Zuiderkerk. Als al die werkzaamheden afgerond zijn zal er een brede Westzeedijk zijn verrezen op de plaats waar eens het Vasteland was. (Luchtfoto Dick Lemcke) van kan men het diploma „Geestelijke Vorming" behalen, door het afleggen van een examen, dat in Rotterdam wordt afgenomen (de opgaven zijn landelijk). Voor dit examen is het Mulo-diploma niet vereist. Gegevens CURSUS: Geestelijke Vorming en Catechetenopleiding op maandag- en vrijdagavond van 7.15-9.45 uur. De cursus begint maandag 9 september. PLAATS: Willem de Zwijgerschool- ulo, Pompenburg 4 (vlakbij Hof plein). DOCENTEN: Op maandagavond: ds. M. J. C. Visser, Kerkgeschiedenis, zending, oecumene, sekten en stro mingen. Ds. H. W. Waardenburg, dog matiek, symbolische en liturgische geschriften en ethiek. Op vrijdagavond: Dr. G. de Ru (terwijl tot febr. 1969 dr. W. S. van Leeuwen ongeveer één keer per maand zal komen op. het tijdstip, wan neer ds. De Ru beslist tok de genoem de tijd verhinderd is)Inleiding Oude en Nieuwe Testament en exegese. Ds. T. W. Dekker: Bijbelse geschie denis, exegese, cathechetiek en psy chologie. KOSTEN: ƒ15 per maand, dus per jaar 180 (in driemaandelijkse ter mijnen te voldoen op: giro 1298778, t.n.v. penningmeester Catecheten- school, Schieweg 168d, Rotterdam-4). BOEKEN-AANSCHAF: Aan het be gin van de cursus ontvangt men de boekenlijst. De betrokken docent geeft aan welke boeken direct moeten wor den aangeschaft. Er moet rekening mee worden gehouden, dat over de vier jaar verdeeld wel 300 nodig is. OPGAVE: Schriftelijk te richten aan Catecheten-school, Kerkekantoor de Nieuwpoort, Grotekerkplein 3, Rot- terdam-1. INLICHTINGEN: telefonisch ds. H. W. Waardenburg, cursusleider Cate chetenschool, telefoon 246216. Bijzondere kerkdiensten- Paulus- kerk, Mauritsweg 20, zondag, 8 sep tember. Spreker: Dr. J. J. Buskes, Amsterdam. Onderwerp: Tsjecho- Slowakije en Math. 28 18, aanvang Atrium: In de Atriumdienst van aanstaande zondag zal dr. K.J. Kraan spreken over het onderwerp: Familie van Jezus. De dienst wordt gehouden in de zaal achter Atrium in de Karei Doormanhof. Zondagdienst Weekenddienst tandartsen zaterdag en zondag van 11-12 en van 17-18 uur: H. J. E. Murck Jansen. Eendrachts- plein 14, H. A. Fuhring, Meijenhage nu... beduidend goedkoper Zelf een kousenwinkeltje heb ben, nooit meer misgrijpen... altijd voldoende kousen in voor raad... een luxe die U nu kunt realiseren. Ragfijne naadloze nylons in plain met hiel - en teenver sterking en ladderstop in boord en teen. 6 Paar nylons - eerste keus - in modieuze tinten, voor nog géén drie gulden. Prachtige kousen, vergelijkbaar met de beste op kousengebied, 6 paar (als U met 1 paar begint houdt U nog altijd 10 nylons over voor ongelukjes), per paar voor nog geen twee kwartjes! 6 paa naadloze nylons plain teen en hiel versterkt eerste keus Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze kwaliteits nylons in modieuze kleuren en In de maten t/m 11, alle 6 paar in dezelfde maat, per 6 paar, Vrijdagavond rot v uur open Ook maandagmorg

De Havenloods | 1968 | | pagina 19