Vechten met open vizier en geen demagogie Herfstig visitekaartje van Boskoopse boomkwekers Het zal je stofzuiger zijn Winkelier Andriessen over concurrentiestrijd Heropening zaak Coen Moulijn Studentenflat komt tóch in Alexanderstad Topvolleybal wïjkt uit naar Krimpen Van her en der DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 9 N. CenBL'. Kr Sp. O ren. Een schuur lijkt mij geen gezel lige entourage voor een vrouw om te winkelen. En ik zei u al eerder: een goed interieur is geen kostenargu- ment". U mikt met uw collega's 'in uw branche liever op kwaliteit? „Natuurlijk. Het is voor een huis vrouw bijzonder onprettig als ze iets op tafel brengt, dat met lange tan den wordt verorberd. Dat komt ge woon haar eer te na. Vandaar dat een goede middenstander kwaliteit als eerste vorm stelt. Dat is geen re clamepraatje, dat is zo. Ik sta achter het merkartikel. Daar staan grote fa brikanten achter, die hun produkten garanderen, steeds verbeteren en ver nieuwen. In mijn zaak geen margari ne van 19 cent, maar wel de goed koopste die een goede fabrikant leve ren wil". En maken die fabrikanten dan geen grove winsten, zodat u tóch te duur bent? „Bepaald niet, als men tenmin ste de omvang van die grote bedrij ven beziet. Er is een hevige onder linge concurrentie. Ik kan kiezen uit wel veertig soorten soep of pudding. Er worden per maand in onze bran- De Schuur in Capelle is gesloten. Discussies over deze levensmid delenhandel zouden dus achterwege kunnen blijven. Maar middenstan ders willen hij de vele publiciteit die De Schuur kreeg graag hun zienswijze eens naar voren brengen. In dat verband hadden wij een gesprek met de heer Maks Andriessen in zijn Centra-zaak aan het Raad huisplein te Krimpen. Hij zegt: „Ik ben helemaal niet tegen nieuwe vormen van distributie. In een vechtlustige branche als de levensmiddelen is men altijd op zoek naar nieuwe wegen. Maar ik vind wel dat je met open vizier moet vechten en dat je geen demagogie mag bedrijven. Wat De Schuur bracht is niet nieuw en is ook geen vorm van levensmiddelenverkoop die toekomst heeft op deze manier". In Amerika en Duitsland moet het toch een succes zijn? „In Amerika is de ontwikkeling al over zijn hoogtepunt heen en in Duits land zit men de schuurexploitanten ook flink op de huid. Maar in die twee landen is het succes ook afhankelijk van het feit, dat de winstmarges van de grossiers vrij hoog zijn. Neder land heeft de laagste grossiersmar ges van Europa, wellicht van de we reld. Het is dan ook een lachertje om te zeggen dat je „grossiersprijzen" berekent. Groothandelsbedrijven die betrokken zijn bij organisaties als Centra berekenen de pure inkoop plus een percentage voor opslag en distributie, dat is alles". U ziet dat dus niet in Nederland groeien? „Het zal zeker de kop weer opste ken, maar het wordt hier nooit een laaiend succes, daar zijn de omstan digheden niet naar". Maar het feit ligt er, dat De Schuur heel voordelige aanbiedingen had. Een pakje margarine voor 19 cent, ham voor 39 enzovoort. „Tja, ik moet er wel een vies ge zicht bij trekken hoor. Want het zijn uitsluitend de B-artikelen, de goede renpartijen, de „ramsvoorraden" zo als dat in bepaalde kringen heet, die hier van de hand gaan. Fabriekjes die wat moeten opruimen. Praat me niet van margarine van 19 cent en ham die nauwelijks die naam kan ver dienen. En dan moet u niet verge ten, dat het gewoon tot de verkoop- politiek behoort om in het begin bij zonder goedkoop te zijn. Dat trekt men later weer wat op. Bovendien is er in het levensmiddelenbedrijf de ge woonte om elke week zeker één arti kel tegen inkoopsprijs te brengen en op vier, vijf andere nagenoeg niets te verdienen. Die worden als de grote trekkers naar voren gebracht. Daar doet iedereen aan mee en daar zal de Schuur op haar manier niet in achtergebleven zijn". Ze hebben de eerste week f 50.000 omgezet, daar moeten dan toch heel wat mensen gebruik van hebben ge maakt? „Ach, punt één is het een nieuw tje geweest, iedereen wilde dat wel eens zien. En bovendien is 50.000 gul den helemaal niet zo'n grote omzet. Er zijn onder mijn collega's honder den, die een dergelijke weekomzet ha len. Dat brengt mij meteen op dat andere argument van de firma Groenewegen, dat ze mede zo goed koop konden zijn vanwege het gebrek kige interieur. Als je 2 miljoen per jaar omzet, dan is een goede inven taris die je in zeven jaar afschrijft, helemaal geen kostenpost van beteke nis meer. Dan hakt het stroomver bruik van een forse open koeltoon- bank er dieper in. Pure onzin, om dat als argument voor de goedkope prijs te hanteren". Winkelen is een uitje U houdt het dus op een fraaie win kel? „Ja, dat behoeft geen luxe te zijn, maar winkelen is toch ook een beet je een uitje voor een vrouw. Dat moet in een behagelijke omgeving gebeu- che bijna 300 acties gevoerd door gro te fabrikanten om hun marktaandeel te behouden en te vergroten. Nee, die enorme doorlopende vechtpartij houdt de prijzen klein. Met grote inkoopor ganisaties als het onze kan men scher pe inkoopprijzen bedingen". „Ik wil overigens nog wel even zeg gen, dat die demagogie over het „ar me aow-vrouwtje" en de man „die zo graag wat wil overhouden van zijn karig loon" mij wel in het verkeerde keelgat is geschoten. De Neder landse levensmiddelen zijn billijk. De handel is strak georganiseerd, de dis tributie is nergens zo voordelig. Ook een man met minimumloon of vrouw tje met aow besteedt niet meer dan 26 a 27 procent van het inkomen aan levensmiddelen. Zo moeten wij niet strijden. Ik blijf ervan overtuigd, dat iedereen alleen gebaat is bij een eer lijke concurrentiestrijd met prijs, maar vooral ook kwaliteit als inzet". KERKDIENSTEN VOOR GEHANDICAPTEN Binnenkort zullen er weer Bijzonde re Kerkdiensten voor geestelijk gehan dicapten worden gehouden. Er komen twee diensten, die beide geleid zul len worden door ds. C. Langbroek uit Veenendaal. De dienst voor Rotter dam-Noord zal gehouden worden in dé Vrede vorstkerk", Wilgenplaslaan- hoek Teldersweg, Schiebroek op zon dag 8 september om half drie. De dienst voor Rotterdam-Zuid zal gehouden worden in de „Hoeksteen", Sportlaan - hoek Sportsingel, Stadion- wijk op zondag 15 september eveneens om half drie. Aanvragen voor extra autovervoer en aanbiedingen van au tobezitters die zich met hun auto be schikbaar willen stellen, voor wat be treft de dienst in Noord kunnen wór den opgegeven bij de heer J.J. Bout, telefoon 186072 of aan bureau Na zorg, telefoon 113149, voor Zuid kun nen de aanvragen of aanbiedingen op gegeven worden bij mej. B. Ka merling, telefoon 190476 of aan de A.J. Schreuderschool, telefoon 271336 tot 11 september, voor Noord tot 4 sep tember. OPEN DEUR DIENST Zondag 11 september wordt in de Laankerk aan de IJsselmondselaan in Kralingse Veer een open-deur-dienst gehouden. De dienst begint om half zeven en predikant is ds. F. D. Emaus uit Den Haag. Medewerking verleent het hervormd evangelisatie koor Delfshaven onder leiding van P. Muit. „Als we geen Boskoper waren de den we dit niet", zegt de heer A. J. Schoemaker, organisator van de na jaarstentoonstelling „Herfstweelde" die de ruim honderd jaar oude Ko ninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen van 19 tot en met 21 septem ber houdt. „Het enthousiasme van de medewerkers staat er borg voor dat de tentoonstelling draait", vult voor zitter H. J. Grootendorst aan. De ver eniging, die enige jaren geleden het eeuwjeest vierde, beweegt zich zui ver op het gebied van de cultuurtech niek in het aan bomen en planten zo rijke dorp. Om de vijf jaar wordt in het voorjaar een grote bloementen toonstelling gehouden (in 1970 is de eerstvolgende), maar daarnaast is er in de tussenliggende periode een na jaar stentoonstèlling. „Die is er in de eerste plaats voor alle artikelen die in het voorjaar geen kans maken", zegt de heer Grootendorst. Dat zijn dan besheesters, planten die in het najaar bloeien, heide in veredelde vormen, een groot sorti ment clematis en een nieuw sorti ment coniferen. „Er zullen variaties van coniferen te zien zijn. Nieuwe vormen die in de toekomst gekweekt gaan worden. Daarnaast is er een in zending van zeldzame gewassen die Het komend seizoen zal men in ■Rotterdam niet van topvolleybal kun nen genieten, ondanks het feit dat Rotterdam nu twee eredivisievereni gingen rijk is. Het pas gepromoveer de A.M.V. J.-R.L.V.C. vertrekt voor één jaar, evenals Libanon '50, voor haar wedstrijden naar de nieuwe Krimpense sporthal. Dit vanwege de onvoldoende zaalcapaciteit in Rotter dam door het verdwijnen van de E- hal en de verbouwing van de sport zaal in het A.M.V.J.-gelbouw tot bios coop. In Krimpen nu kan AMVJ-RLVC met haar 15 teams zaterdagsmid dags van 14.0019.30 uiur spelen en hoopt zo de verenigingslband te be houden. Men bereidt zich goed op het debuut in de ere-ddvisie voor en traint nu al weer 2 maal per week onder leiding van de toptrainer Hidde van de Ploeg uit Amsterdam. Het vertrek van de motor van het team, Dinco v.d. Stoep, naar H.V.S. heeft men grotendeels opgevangen door het aantrekken van de Joego slavische spelverdeler Velibor Zivic, afkomstig van Rode Ster uit Belgra do, dat 2 jaar geleden nog kampioen van Joegoslavië was. De dames van AMVJ-RLVC, die in de hoofdklasse uitkomen zijn ook weer aan 'het trainen, onder leiding van de heer J. Akkerhuis uit Wad- dinxveen, om te proberen dit jaar door te stoten naar de ere-divisie. Zo zal helaas op zaterdag 5 oktober 16.15 uur wanneer de competitie begint en AMVJ-RLVC haar eerste thuiswed strijd speelt, die thuiswedstrijd niet in Rotterdam maar in Krimpen aan den Ussel gespeeld worden. Het S.W.O. in Alexanderstad heeft aan het begin van het werkseizoen een aantal nieuwtjes bekend ge maakt. Daar is eerst de nieuwe uit valsweg uit de wijk. Officieel wordt thans medegedeeld, dat de Konings laan zal worden doorgetrokken tot de Rijksweg, zodat hier de derde uitvals weg ontstaat. Wat betreft de postbestellingen in de wijk, daarover kan het S.W.O. geen prettige geluiden laten horen. Het komt erop neer, dat de post dienst been kans ziet, de post vroe ger te bezorgen, dan tot dusver ge schiedt. Vervroeging is niet mogelijk om economische redenen. Het S.W.O. legt zich er echter niet bij neer en overweegt voorstellen om toch nog te komen tot een postbestelling op een redelijke tijd. Intussen is de mogelijk heid geschapen om op het bijkan toor Samuel Esmeyerplein een post bus te huren. Dan kan men zijn post al om 8 uur v.m. afhalen. Er staat ook nogal wat nieuwbouw op stapel. Er komt een nieuw instruc- tiebad aan de Folkert Elsingastraat nabij de daargelegen sportvelden. Wellicht wordt dit bad overdekt. Twee gymnastieklokalen zullen in de wijk verrijzen, één naast het genoemde in- structiebad en één tussen de Krom houtstraat en het Berlagepad, nabij de Berlagestraat. Ook het aantal kleuterscholen zal uitbreiding onder gaan, één wordt er gebouwd tussen de Hendrik Staetsweg en de Stal- paertstraat en de andere verrijst op de hoek van de Rodaristraat en Mi- chelangelostraat. Voor de Gerefor meerde Gemeente is een kerkgebouw gepland tussen de Vignolastraat en de Tattistraat, in de omgeving van het in aanbouw zijnde Bejaardente huis aan de Romanohof. Belangrijk is ook wat wordt ver meld over de studentenflat, een zaak die nu al veel langer dan een jaar loopt. Het „orakel" i.e. B en W heeft gesproken: alle bezwaren worden on voldoende geacht en daarom viel het ÏNTRODUCTIEDIENST RIJDENDE KANSEL Bij de Rotterdamse Stichting voor Ev an ge lisatieè rbeid „De Rijdende Kansel" worden verschillende veran deringen ingevoerd. Het meest opval lend is wel de verplaatsing van de in troductiediensten naar de zondag avond. Sinds januari 1961 zijn deze sa menkomsten voor iedereen zondags morgens in verschillende zalen in Rot terdam gehouden. Zeer veel mensen werden hier bereikt met het evangelie en velen kwamen tot een persoonlijk geloof in Christus. Vanaf 8 september zullen deze dien sten worden gehouden in de Doopsge zinde Kerk aan het Hofplein, elke zon dagavond om 8 uur. Er wordt ge streefd naar gevarieerde medewer king in zang en muziek. De samen zang krijgt 'n heel belangrijke plaats. Het karakter van deze diensten zal niet meer uitsluitend evangeliserend zijn, maar aan belangrijke aktuele geloofsvragen zal een ruime aandacht worden geschonken. Daarbij gaan de gedachten met name uit naar de ver dieping van het geloofsleven, de ver vulling met de Heilige Geest en de wederkomst van Christus. Ds. R. Reiling, die vanaf de oprich ting predikant-directeur van de Rij dende Kansel is, zal elke zondagavond voorgaan in de Introductiedienst. Ds. Reiling is ook voorganger van de Bap tisten Gemeente te Leiden en woont sedert enige maanden weer in Rot- besluit de grond te verkopen aan de Stichting Studentenhuisvesting Rot terdam, zodat verwacht mag worden dat binnen afzienbare tijd de flat zal verrijzen, aan het Jacob van Cam- penplein, zoals oorspronkelijk ook de opzet was. B. en W. zeggen toe, dat de kwaliteit van de bebouwing niet achter zal staan bij de reeds bestaan de in deze omgeving. Tijdens de openbare vergadering van het S.W.O. op 9 sept. zullen de situatietekenin gen van deze bouw ter inzage liggen in het wijkgebouw de „Wissel". Aan de Langenhorst 253 werd vrij dag 30 augustus door de wethouder van Openbare Werken en Stadsont wikkeling, de heer J. Worst, door mid del van de onthulling van een reliëf plastiek, de geheel verbouwde heren modezaak van Coen Moulijn officieel heropend. Het reliëfplastiek van de bekende Rotterdamse kunstenaar Ru de Gier geeft een abstract beeld van twee mannenfiguren uitgevoerd in Wit cristalino. Het geheel is verzon ken aangebracht in natuursteen. Het heeft een functionele werking in de zeej- strak uitgevoerde ingang en pui. Het doel van de belangrijke uit breiding was zowel de verkoopruim te als voorraadruimte zodanig te ver groten dat er meer ruimte voor de klanten vrijkwam en dat de artikelen op overzichtelijke wijze konden wor den opgesteld. Hierin is én in ont werp én in uitvoering de firma J. H. Coors N.V., de uitvoerder van het ge hele project, uitermate geslaagd. Naast het ontstaan van een geheel nieuw interieur, aangepast aan de meest verwende eisen van de, moder ne tijd, werd er een pui gecreëerd, die de exclusiviteit van hetgeen bin nen te vinden is, reeds buiten uit straalt. De pui is geheel in glas uitgevoerd van vloer tot plafond, de hoeken waar zich de raakvlakken van de grote rui ten bevinden werden gelijmd, zodat als het ware een geheel glazen pui ontstond waarin het portiek werd op genomen. Reeds buiten waant men zich binnen en de opstelling van vak ken, panelen en vitrines is dusdanig Teneinde de bedrijfsomstandighe den van haar onlangs ontwikkelde grootste tweetact dieselmotor van het type KSZ 105-180 aan de praktijk te toetsen, werd door de M.A.N. een jaar geleden een driecilinder versie op de proefstand gezet. De motor, wiens bo ring 30 mm minder bedraagt dan die van de seriemachine, echter bij een zelfde slag (de waarden voor de se rie-uitvoering luiden: boring 1050 en slag 1800 mm), wordt sedert kort ge test met maximaal vermogen. Deze tests hebben ten doel na te gaan of ook bij extreme belasting de veiligheid en de levensduur van de motor en haar onderdelen gewaar borgd zijn. Gedurende 't proefdraaien werd met deze driécilinder motor een vermogen van 15380 pk bij 115,7 omwentelingen per min. bereikt, het geen overeenkomt met een vermogen van 5126,6 pk per cilinder. De gemid delde effectieve druk bedroeg hierbij 13,58 kg per cm2. Temperaturen en belasting lagen bij dit vermogen ruim schoots beneden de kritische waar den. Het door deze machine bereikte ver mogen is het hoogste, ooit bij een zui germachine gemeten. Doordat de se riemotor voorlopig met een vermogen van „slechts" 4000 pk per cilinder uwrdt geleverd, beschikt het type KSZ 105-180 over een uitermate grote vei ligheidsreserve. verwerkt dat deze indruk niet kan worden weggenomen. Daarnaast werd nu ook gebruik ge maakt van de ruimte onder dit win kelpand, waarin magazijnen, kan toor- en werkruimten voor ^e kleer makerij zijn opgenomen. 11e Zeeheldentoclit in Overschie Zaterdag 28 september wordt de 11e Zeeheldentocht gehouden. De tocht wordt georganiseerd door „Vol harding", Rotterdam, onder auspi ciën van de Wijkraad voor Overschie. De afstanden die gelopen kunnen wor den zijn: 35 km voor individuele wan delaars voor 16 jaar en ouder, 25 km voor deelnemers van 14 jaar en ouder, 18 km voor deelnemers van 12 jaar en ouder en 12 en 8 km voor deel nemers vanaf 8 jaar. Voor inschrijvingen, die uiterlijk 21 september binnen moeten zijn, gel den de volgende inschrijfkosten: 8 km f 1,10, 12 km f 1,20, 18 km f 1,25, 25 km f 1,30. 35 km f 1,30, militairen f 1,10. Na 21 september worden deze prij zen voor groepen met f 0,10 p.p. en voor individuelen met f 0,20 p.p. ver hoogd. Inschrijving kan geschieden door storting of overschrijving op giroreke ning 501959 t.n.v. K. W. Mallan, Rot- terdam-8. Verder kan wonden inge schreven bij H. Snel, Essenstraat 10, Spijkenisse, tel. 01880-3818; K. Kraaij- enbos, Ds. v. Kouwenhovenlaan 69, Bergschenhoek; A. v. Buuren, Wan- deloordstraat 22, Rotterdam-Croos- wijk; J. P. A. Houtman, Hoogmade- straat 19d, Rotterdam-Overschie; Th. Rotgans, Busken, Huetstraat 69b, Rot terdam-Spangen. Startbureaus: voor alle afstanden Daltonschool „De Clematis". Hoorn weg 45. Starttijden: voor groepen tussen 2.30 uur en 3.00 uur; voor individu elen vrije start vanaf 10.00 uur 's mor gens tot uiterlijk 2.30 uur n.m. Prijsuitreiking: in de v. Noortwijck- straat 8 en 12 km 5.30 n.m., 18 km 6.30 uur n.m., 25 km 7.30 uur n.m. oi zo mogelijk eerder. Feestprogramma: vanaf vier uur 's middags worden in de v. Noort- wijekstraat een aantal muzikale shows gegeven. Hieraan werken vele bekende corpsen mee. Gast bij het GEB afdeling gas De afdeling huishoudelijke voor lichting geeft in de Gastoonzaal, Wa- lenburgerweg 73 de volgende demon straties: Grilldemonstratie op maan dag 30 september, aanvang 20 uur. Op deze demonstratie worden de voor delen van de gasgrill getoond, die vooral door het demonstreren van het grilleren en het proeven van de ver schillende gerechten duidelijk zullen worden. Op dinsdag 24 september en op dinsdag 1 oktober wordt er een braad- en bakdemonstratie gegeven. Op deze demonstratie wordt het be reiden van vlees en vis in de oven gedemonstreerd. Op de bakdemon stratie hoe gebaksoorten worden be reid. De toegang tot deze demonstra ties is gratis. Belangstellenden kun nen zich opgeven, ook telefonisch aan de Gastoonzaal, Walenburgerweg 73, tel. 249930. JAN KAPTËÏNiOKAAL KRIJGT BESTEMMING Tijdens de officiële opening van Couwenhoek, het nieuwe Capelse sportpark, dat vorige maand in ge bruik werd genomen, hebben enkele bedrijven die met de bouw te maken hadden de gemeente en de desbetref fende sportverenigingen wisselbekers aangeboden. Een daarvan, de beker van de Hei- demij, heeft thans een bestemming en een naam gekregen. „In Memorian Jan Kaptein Bokaal". De heer Kap- tein, jarenlang voorzitter van v.v. Ca pelle, overleed namelijk op de dag dat het sportveldencomplex werd ge opend. Jaarlijks zal er in de maand augus tus een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen de twee Capelse vere nigingen Capelle en Zwervers. Inzet zal dan zijn deze bokaal. De wedstrij den worden bij toerbeurt gespeeld op het terrein van Capelle, sportpark 't Slot, en het veld van Zwervers, op het complex Couwenhoek. hier worden gekweekt voor de export naar zuidelijke landen- Het publiek ziet ze hier dan ook nooit in de tui nen, omdat het klimaat er nie; ge schikt voor is", aldus de heer Schoe maker. „De kwekers komen bijvoor beeld ook met één of twee mooie plan ten, die nu nog niet te koop zijn, maar volgend jaar wel. De mensen weten dan wat er op komst is. In principe verkopen wij er niet, het is geen commerciële tentoonstelling. De mensen worden altijd verwezen naar de tuincentra hier in Boskoop. Die zijn goed geïnformeerd en weten pre cies of iets te koop is en waar." Op deze tweede „Herfstweelde" is ook een verzameling boeken te zien, die uitsluitend betrekking hebben op de boomkwekerij. Er zijn er bij die enkele honderden jaren oud zijn, maar ook de nieuwste uitgaven zul len er naast liggen. Zowel de vak man als de particulier, die ge woon plezier heeft in zijn tuintje, kan hier nuttige informatie opdoen. „Ja, dat is het", zegt de heer Schoema ker, „het mag dan niet zo'n grote tentoonstelling zijn, maar elke vier kante meter geeft informatie- Som mige mensen geven een kapitaal uit aan postzegels, andere besteden dat weer aan hun tuin." In een stand van het proefstation voor de boomkwekerij kan men ge- informeerd worden over ziektebestrij ding en cultuurproblemen. De oud leerlingen van de rijkstuinbouw school zullen er met een stand staan. Deze vereniging van leerlingen heeft namelijk een bescheiden museum dat praktisch alle voorwerpen omvat die vanaf het begin van de boomkweke rij als gereedschap gebruikt zijn. De boomkwekerij in Boskoop is name lijk al vijf eeuwen oud. In de begin periode werden aardbeien in potjes gekweekt en het is begrijpelijk dat daar ander gereedschap voor nodig is dan voor het snoeien van de fruit bomen, die weer in een latere perio de het brood op de Boskoopse plan ken moest brengen. Al dat oude ma teriaal zal in een oude sfeer te zien zijn. Iedere inzender verzorgt zijn eigen stand en dat betekent natuurlijk ook dat de stand een visitekaartje is van de betreffende kweker. „Herfstweel de" zal in ieder geval zoveel infor matie geven, en zo aantrekkelijk wor den aangekleed, dat het niet alleen voor de vakman interessant is om te gaan kijken. Boskoop en omgeving zal onder meer op de tentoonstelling worden geattendeerd door enkele tientallen affiches, die de Boskoopse kunstenaar Toon Hendriksen stuk voor stuk gemaakt heeft. De tentoonstelling wordt gehouden in Florida in Boskoop. De openingstijden zijn: donderdagmid dag van 4 tot 10 uur en vrijdag en zaterdag van 10 tot 10 uur. De data zijn 19, 20 en 21 september. UITVINDING VAN SIMPLA-LUX Simpla-Lux, de in Uden gevestigde fabriek die 12'/t jaar geleden het eer ste zelfbouw-meubel op de Neder landse markt bracht, heeft voor een prettige verrassing gezorgd. Was tot op heden de schroevedraaier onontbeerlijk voor het zelf monteren van meubelen, nu is de mogelijkheid twee panelen aan elkaar te verbinden met behulp van één vingertop. De constructie is bijzonder eenvou dig. In het ene paneel wordt op een duidelijk aangegeven plaats een stift gedraaid. Het andere paneel is voor zien van een ingenieus apparaatje met een opening die over de stift wordt geschoven. In het apparaatje dat doet denken aan een ronde potloodslijper bevindt zich een spi raalwinding die even met de top van de wijsvinger wordt aangedraaid. Het geheel wordt afgedekt met een plas tic sierdopje en. de verbinding is tot stand gekomen. Hoewel de constructie bijzonder ste vig is, blijft het uiterst stabiele meu bel demontabel. Om het uit elkaar te nemen behoeft men alleen maar de montagehandeling in een omgekeer de volgorde van bewegingen te ver richten. De Vingertopverbinding wordt iede re dag in de Simpla-Lux showroom gedemonstreerd. ..De Reddingboot heeft woensdagavond om 7.30 uur een openbare bijeenkomst in „De Boemerang", Vondelweg 26. Leiding en spre kers zr. M. P. C. Haaijer, br. J. C. Slinger land en zr. J. Koenen en G. de Groot. Me dewerking verleent het Zangkoor Vrije Evan gelische Gemeente Rotterdam. Zondagmorgen half elf spreekt ln „Het Trefpunt", Hervormd centrum Oostplein, Boezemsingel 180 wika J. Windig. Vrijzinnige Hervormden, Groothandelsge bouw, „Kriterion", 7e etage zondagmorgen 10.30 uur dr. J. Buitkamp. Het Bahai Geloof, openbare gespreksavond in het Nederlands, iedere donderdag 8 uur Henegouwerplein 6a, iedere dinsdag 8 uur in Volle Evangelie samenkomst, Lutherkapel, Nozemanstraat 10b, zondag vier uur dienst ds. B. Westerduin. Vrijzinnige kerkdiensten, kerkgebouw^ Het Gemeenschap, centrum Filadel- fia, Espelo 99, zondag 10 en 10.30 uur de hr. P. Quist, maandag 8 uur Openbare Bijbel cursus, dinsdag 8 uur Jongeren contact. Spaanse kerkdienst, zondag 4 uur in Atrium, Karei Doormanstraat 143. Nieuw Apostolische Kerk, G. v.d. Linden- straat en Hillevüet. diensten zondag 9.30 en 4 uur, donderdag 8 uur. Jeugdkerk, „De Oude 1 sten voor jongelui van 12-16 jaar, 1-. zondagmorgen in het Wijkcentrum van Oude Kerk, aanvang 10 uur ingang Heynstraat. Vrije Evangelische zondag 10 u— 1 Gods, Pinkstergemeente. Bona- -* 15, zondag 1" n nu. H. Postma, 5 uur ds. Q.

De Havenloods | 1968 | | pagina 9