i II M4 Weekend in het teken van bekerwedstrijden Sportgrabbelton één gulden; ORGELS uw trotse bezit Muzikale rondwandelingen bij geboorte prinsenkind NOGMAALS KERKENSANERING Bevolkingsstatistiek DE HAVENLOODS DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1968 S'dam 15 Voetbal ELECTRONISCHE Een eerste vereiste voor een correct figuur is dat U ook zorg besteedt aan de "onzichtbare" kleding. En wat de prijs betreft valt dat allemaal reuze mee! Stretch beha, die een prima pasvorm en een correct figuur waarborgt. De panden zijn ge heel van Lycra stretch, met 3-delige voorgevormde cups en stretch schouderbandjes. Een mooie beha uit de serie van rond de vijf gulden nu voor nog géén drie gulden. Dit weekeinde staat, wat het betaalde voetbal betreft, wel geheel in het teken van de bekerwedstrijden. Zaterdag en zondag kunnen de liefhebbers terecht op Harga. Zaterdag speelt SVV tegen DOS en zondag ontvangt Hermes DVS Heracles. Loting tussen beide Schiedamse clubs heeft uitgemaakt wie op zaterdag en wie op zondag zou gaan spelen. Vrijdag en zaterdag verkopen' wij deze mooie stretch beha's, met 3-delige voorgevormde cups, Lycra stretch panden en stretch schouderbandjes, in wit. Vrijdagavond tot 9 uur open geopend Géén tel. of schrift. De rood-groenen komen dus zater dagmiddag in het veld. De wedstrijd tegen DOS begint om drie uur. De Utrechtenaren spelen weliswaar in de ere-divisie een ondergeschikte rol, het blijft echter een tegenstander van formaat. De SVVers draaien goed mee in de competitie en in de wedstrijd tegen DOS, zonder competitiezenu wen, kunnen de Schiedammers aan tonen dat het momenteel over een goed team beschikt. Hermes DVS, dat zondag j.l. zo goed voor de dag kwam tegen PEC. krijgt zondag voor de be ker Heracles te bekampen. Ook al een tegenstander waar niet mee te spotten valt. Voor donateurs van bei de clubs geldt, dat in verband met de KNVB-voorschriften, diploma's niet geldig zijn. Zondagjvoelbal kwam niet verder dan een 11ge lijkspel tegen TOGB. SVDPW moest in Rotterdam het hoofd buigen voor Xerxes en Excelsior verloor op eigen terrein met 40 van Gona. DHS gaat zondag naar Gorinchem voor de uitwedstrijd tegen SVW en de mannen van trainer Schop zullen toch uit een ander vaatje moeten tap pen dan zondag j.l., wil het daar een punt in de wacht slepen. SVDPW ont vangt het Rhoonse WCR en moet, dachten wij, deze wedstrijd kunnen Excelsior 20 krijgt het ook tegen Zwart Blauw in een uitwedstrijd niet gemakkelijk. De afdelingclubs hebben het zon dag, behalve dan SFC, goed gedaan. Alle zorgden voor een overwinning. Zondag a.s. gaat Demos naar DBGC en gezien het resultaat van zondag j.l. moet daar op zijn minst een pun tenverdeling uit te halen zijn. SFC gaat in diezelfde afdeling naar GLS en misschien lukt het nu om het eer ste puntje in de wacht te slepen. In B won Schiedam in een middel matig duel met 30 van Bolnes en moet nu naar Eurosport, Zeer waar schijnlijk zonder Nico van Zetten, die tegen Bolnes een knieblessure op- Politiek en dus ook gemeente raadswerk horen niet tot onze compe tentie. Toch willen we in deze sport grabbelton niet voorbijgaan aan de benoeming van een raadslid. Doordat de heer J. Scheffer van de PvdA- fraktie de heer mr. P. van Bochove opvolgt als wethouder werd in de va- kature bij de fraktie voorzien door de benoeming van de heer A. Verlin de. De heer Verlinde is in het Schie damse sportwereldje bekend als de voorzitter van de Algemene Bedrijfs Competitie. De heer Verlinde (51) en ambtenaar bjj de PTT was in zijn jeugd een verwoed lid van de AJC en ouder geworden natuurlijk van de SDAP en na de oorlog van de PvdA. Het gemeenteraadswerk heeft hem naast de sport altijd geïnteresseerd. goedkoper Dat een gedekte tafel pas com pleet is met een echt damast tafelkleed zal geen enkele huis vrouw ontkennen... Damast tafelkleden, van een bijzondere kwaliteit (wordt er aan tafel gemorst, dan neemt U het op met spons of doekje zonder d?t het in het tafellaken trekt). Een grote fabriekspartij van deze mooie en praetisehe tafellakens, waaronder diverse formaten, kleuren en prijzen, verkopen wij nu voor de helft van de normale prijs. 130x130 damast 130x190 cm 130 x220 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze fraaie damast tafel lakens van een fantastische kwa liteit, in verschillende mooie kleuren, en in diverse maten en Ook in 100' x 100, 160 x 160. 160 x 190 cm. Nieuw bestuur D'66 Géén tet. of schrift, best. Het is daarom niet verwonderlijk dat de heer Verlfnde is aanbevolen voor het lidmaatschap van de raad. waar in hij zich zeker zal gaan bemoeien met zaken de sport betreffende. In de Poldervaart is het de laatste tijd weer leuk om te vissen. De vis bijt weer en het is voor de sportvis ser weer heerlijk toeven langs de wallek"ant van die Poldervaart. Er is echter een maar. Juist afgelopen weekeinde kwam deze maar om de hoek kijken. De gehele week is de Poldervaart rustig, maar juist op za terdag, als de sportvisser vrij is en zich geheel kan uitleven in zijn sport, dan gaan de spuisluizen open en valt er niet meer te vissen. Een klein beetje begrip van het polderbestuur voor de vissers zou niet ongelegen komen. Wellicht zou het mogelijk zijn de sluizen midden in de week open te zetten en de vissers in het weekeinde het visrijke water te la ten. Voor het eerst in de geschiedenis van het zaterdagvoetbal betrad za terdag HBSS het veld met reclame op het trainingspak. „Fritura-chips" is een merk, dat al jarenlang in de kantine van HBSS aan de man wordt gebracht. De contacten waren er dus al en toen het HBSS ter ore kwam dat de leverancier van de veel gegeten chips, reclame wilde gaan maken bij de amateurs was de Schie damse club er als de kippen bij, maar niet voordat men zijn licht eens op gestoken had bij Hermes DVS en SVV over de voor- en nadelen van het aanvaarden van een sponsor. HBSS was niet de enige club die bij Fritura chips in Krabbendijke aan de bel trok. Niet minder dan 46 andere verenigin gen hadden een verzoek ingediend bij de fabrikant. HBSS was de eer ste en dat heeft tot gevolg gehad, dat de spelers met reserves natuurlijk, nich aan het publiek zullen voorstel len in oranje trainingspakken gesto ken, met daarop de reclametekst van de sponsor. Als tegenprestatie krijgt HBSS bij uitwedstrijden een etentje aangeboden. nu... beduidend goedkoper Ook Uw jongens zullen niets tekort komen in deze serie aanbiedingen - voor hen is er een lekker warme en keurige py jama die inde komende maanden beslist van pas zal komen. Keperflanellen jongens pyja ma's van prima kwaliteit, de kraag en manchetten leuk con trasterend gegarneerd, in pret tig ruime modellen, met kleu rige afwerking, nu guldens goedkoper dan normaal, keperflanellen^ Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keperflanellen jongens pyjama's voor de leef tijd van twee tot zestien jaar, in diverse kleuren voor ongekend lage prijs! tel. of schrift, b liep. Schiedam zal daar toch wel da nig op zijn tellen moeten passen, wil het ongeslagen blijven. In C is WF vrij en ontvangt Mar- tinit het nog ongeslagen WRW. De Briellenaren zijn zeer moeilijke tegen standers, maar we rekenen toch op minstens een gelijkspel. In de twee de klasse won Schiedamse Boys van Activitas met 21 en staat nu voor de ontmoeting tegen TRH. Het is een thuiswedstrijd en daarom geloven we in winst voor de Boys. DRZ \yon de uitwedstrijd tegen Smeetsland met 40 en Den Brinker scoorde in die wedstrijd zijn vierde doelpunt voor zijn nieuwe club. Ook DRZ speelt 'n thuiswedstrijd en wel tegen Roga en we houden het op winst voor DRZ. Zaterdagvoelbal Wat beschamend kwam HBSS terug uit Rijsoord. Het moest in de club met die naam zijn meerdere erken nen. Zaterdag speelt het thuis. Noord- wijk komt op bezoek en we geloven dat HBSS al heel blij mag zijn, wil het uit die wedstrijd een punt binnen halen. PPSC stelt toch wél teleur. Het verloor op eigen terrein van Zuid- land en moet het de komende wed strijd, uit tegen Melissant misschien wel zonder Piet van Veen stellen, die zaterdag j.l. aan de knie geblesseerd raakte. Toch moet daar minstens een punt vandaan gehaald kunnen wor den. In de afdeling doet GTB het uit stekend en daarom verwachten wij dan ook twee winstpunten uit de uit wedstrijd tegen WIA. Dat kunnen we niet stellen voor GSS dat Alexandria ontvangt. vanaf 325.- contant plus per dag ook leert spelen met I Joh. de Heer's unieke systeem I Leger des Heils Korps Vlaardingen, Baan- straat: zaterdag 14 sept. n.m. 7 uur straat zang (Billitonlaan)zondag 15 sep. v.m. 10 uur heiligingssamenkomst; n.m. 6.30 uur openluchtsamenkomst bij de Visbenk; n.m. 7.30 uur Evangellsatiesamenkomst. Medewerking verlenen muziekkorps en zangkoor. Eëider van de bijeenkomst majoor H. Andrée. HERV. GEM. SCHIEDAM PREDIKBEURTEN voor zondag, 15 sep- Grote Kerk 10 uur ds. A. Hoffman; 17 uur ds. J. van Dijk, Den Haag; 19 uur ds. E. Ver waal, Kethel. dienst van Schrift en Tafel. Bethelkerk 10 uur ds. J. G. Jansen. J. W. Zimmer- Ie Coq, Jeugd- Opstandingskerk 1 i, H. Doe... - dienst. Vredeskerk H. Doop; 19 uur ds. wereld merken keuze uit meer dan 100 instru- menten CONN - HAMMOND I PHILIPS - RI-HA - SOLINA I VISCOUNT e.a. j demonstraties i I Iu kunt elke vrijdagavond tus- sen 8-10 uur geheel vrijblijvend I I de orgels horen, zien en zelf GEM. KETHEL Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons; 19 uur ds. J. Bouterse, Vlaardingen. St. Martlnuskerk 9.30 uur ds. E. Verwaal. GEREF. KERK SCHIEDAM Oosterkerk (Rotterdamsedijk 289) zondag 10 uur ds. J. N. Nammensma; 5 uur ds. C. H. Appelo, Den Haag. dag 9.30 uur ds. C N. Nammensma. Magnalia Dei Kerk (Albardastraat 69) zon dag 10 uur ds. P. C. Koster. Monster; 5 uur ds. C. van Zuylen. „De Goede Haven" (Westfrankelandsedijk 1) 10 uur ds. C. H. Appelo; 5 uur ds. J. G. Kunst, Gouda. Julianakerk (Burg Knappertllan 29) zon dag 10 uur ds. J. G. Kunst; 5 uur ds. P. G. Het bestuur van de Stichting Vie ring en Herdenking Nationale feest en gedenkdagen" te Schiedam heeft zich op het standpunt gesteld, dat, binnen het raam van de mogelijkhe den, aan de a.s. geboorte van een prins of prinses een enigszins feeste lijk karakter gegeven moet worden, in het bijzonder voor de jeugd. In verband hiermede is er contact opgenomen met de sectie muziek van de Schiedamse Gemeenschap en met het bestuur van de S.B.L.O. Tijdens een bespreking is de vol gende regeling tot stand gekomen: Er zullen in een negental wijken van de stad met medewerking van muziek korpsen, drumbands en gymnastiek verenigingen, zo mogelijk met vlag- gengroepen, rondwandelingen worden gehouden. Daarbij kunnen zich alle kinderen, al of niet met ouders, aan sluiten, zoveel mogelijk voorzien van lampions of vlaggen(tjes). Ons bestuur rekent op uw aller me dewerking om deze deelname zo groot mogelijk te doen zijn. De regeling is als vol'gt; a. Heeft de bekendmaking van de geboorte via radio en-of televisie plaats vóór 's avonds 18.00 uur, dan zijn de muzikale rondwandelingen od dezelfde avond, niet echter als dit laatste op zondag zou moeten zijn. b. Is de bekendmaking na 18.00 uur, dan zijn zij op de volgende avond, ten zij dit op zondag zou moeten zijn. c. Is de bekendmaking op zater dagavond na 18.00 uur of op zondag, dan zijn de rondwandelingen op maandagavond. d. de opstelling van de stoeten moet om 10.00 uur plaats vinden. De indeling per wijk is als volgt: 1. Zuid. opstelplaats Rozenburger plein. Muziekvereniging Gusto" met drumband. Eventueel gymn.ver. ,,Ar- 2. West I, nl. ten westen van de Jan van Avennestraat en Aleidastraat WZ; Opstelling: Frans Halsplein. Muziek: drmband „DOK". Gymn.ver. „DOK". 3. West II, nl. van de Aleidastraat O.Z. tot Nieuwe Haven. Opstelling: in de Westfrankelandsestraat hoek Alei dastraat. Muziek: „Harpe Davids" met drumband. Gymn.ver. „ODO". 4. Centrum en ged. Oost. nl. tussen op Voor de afdeling Schieda m van D'66 is een nieuw bestuur gekozen, dat thans als volgt is samengesteld: B. M. S. van Praag, voorzitter, M. J. Spier-Walraven, W. de Zwijgerlaan 48, tel. 268031, secretaresse, J. J. We- teling, penningmeester, H. J. Rouw. In een centrale vergadering van de afd. Schiedam van de Ned. Chr. Vrou wenbond, spreekt donderdag 26 sept. in een zaal bij de Opstandingskerk dr. E. de Vries uit Scheveningen over: „Gezag in gezin, school en maatschappij". Voor de afdeling Nieuwland spreekt op 17 okt. ds. C. A. Korevaar uit Rotterdam over: „Mogen onze kinde ren zelf hun geloof kiezen?" en voor de afd. centrum op 21 oktober me- Switters-van Popta over: „De in veranderde tijden". Stadgenoten, ais steller van de 19 vragen aan de Drie Kerken Commis sie, in De Havenloods van 27 juni, kan ik U mededelen, dat daarop vele reacties zijn gekomen. De reden dat ik deze vragen heb gesteld, is, dat ik het gevoel heb, dat achter onze rug om beslissingen worden genomen, die funest zijn, niet alleen voor de katho lieke kerk, ook voor onze stad. Wij kunnen er trots op zijn, dat we zoveel molens in onze stad hebben en dat haar naam over de gehele wereld be kend is om de jenever, maar ook, omdat de H. Liduina, onze stadge note, in vele landen bekend is, en ver eerd wordt als patrones van de schaatsenrijders en -rijdsters in Ame rika en in België en andere landen als patrones van de zieken en inva liden. Realiseert u zich, dat Schiedam straks twee torenspitsen kwijtraakt en daarmee een stuk schoonheid dat van verre te bewonderen is. Moeten wij niet proberen deze gebouwen te behouden? Mijn indruk was en is nog dat deze Drie Kerken Commissie van dat oude gedoe af wil, omdat ze hun kert naar een kaal, modern gebouw waar noch fraaiheid en bouwkunst, noch gebedsrust te vinden zullen zijn. Bekijk deze gebouwen in Nieuwland of waar u ook komt in Nederland. Voor even staan ze in de belangstel ling en dan gaat het kerkbezoek bergafwaarts en wordt zo'n gebouw spottend genoemd komediezaal, waar inderdaad nu komedie wordt gespeeld n door de dienstdoende priester en de gelovigen die er nog zijn. U behoeft niet verbaasd te zijn, wanneer wij volgend jaar het bericht krijgen, dat de nieuwe St. Jan de Doper aan de Nolenslaan zal worden gesloten we gens gebrek aan belangstelling en omdat de kosten van onderhoud te hoog zijn. Schiedam gaat zich beroven van een stuk glorie, een stuk roem. Schie dam zet zijn beschermsters aan de kant. Schiedam ontkomt dit jaar ter nauwernood aan drie rampen: een waarschuwing, dat onze stad nog steeds door O.L. Vrouwe van Schie dam en de H. Liduina wordt be- nu... beduidend goedkoper Nu kunt ook U Uw vakantie dia's en films groot projecteren op een superkwaliteit glasparel scherm, waarop de kleuren veel beter uit komen. Want wij verkopen projectie schermen op statief, de mo dernste schermen met doek van eerste kwaliteit glasparel, met statief op iedere hoogte verstel baar... voor nog géén veertig gulden. Een volautomatisch scherm, dat U automatisch oprolt in een metalen buis, die parallel met de poot gevouwen kan worden, zodat een minimum aan plaats ruimte nodig is om het scherm op te bergen. glasparel opklapbaar 125x125 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze moderne projectie schermen op statief, 125 x 125 cm. (kan makkelijk in de hoek ran de kamer staan), geschikt voor grote projectie van alle formaten dia's Nieuwe Haven, Noordvestgracht en de Singel vanaf Rotterdamsedijk t.m. Emmastraat. Muziek: „OBK" met drumlband. 5. Oost, nl. tussen ten oosten van de Singel vanaf Rotterdamsedijk t.m. Emmastraat en de Hogebanweg. Op stelling: Edisonplein. Muziek: drum band „Juliana". Gymn.ver. „Julia- 6. Nieuwland I (West), nl. tussen de Piersonstraat en de Vlaardinger dijk behalve gedeelte tussen Burg. Van Haarenlaan N.Z. en spoorlijn naar Vlaardingen. Opstelling: Dr. Wi- bautplein. Muziek: Harm.orkest Wil ton Fijenoord met drumband. Gymn- ver. „THOR". 7. Nieuwland II (Oost), nl. gehele gedeelte tussen Burg. van Haaren laan N.Z. en spoorlijn naar Vlaardin gen en de Burg. van Haarenlaan ZZ ten oosten van de Piersonstraat. Op stelling Schimmelipenninckstraat. Muziek: drumband „Excelsior". Gymn. ver. „Excelsior." 8. Kethel I. Oud Kethel, Tuindorp Kethel en. „vogelibuurt". Opstelling: speelplaats Christ, school Vlaardin- gerweg. Muziek: „St. Radboud". 9. Kethel II. „Groenoord". Opstel plaats: Laan van Bol 'Es ZZ op de zg. ventweg. Muziek: „Rijnmond-band". Gymn.ver. „Animo". Kinderen en eventueel niet genoem de verenigingen, b.v. wandelvereni gingen, kunnen zich in hun wijk bij de genoemde opstelplaatsen vervoegen of, zo nodig, zich onderweg aanslui ten. De verschillende routes kunnen door de betreffende verenigingen in onderling overleg worden vastgesteld, doch dienen vóór het vertrek op een briefje aan de begeleidende politie agenten) te worden medegedeeld. Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen tel. of schrift De bevolking van Schiedam is durende de maand juli toegenomen van 82.796 tot 82.952, nl. 41.271 man- nene en 41.681 vrouwen. Er werden 104 personen geboren en er overle den er 49. Er vestigden zich 437 per sonen, vertrokken 330. De sterfte naar leeftijd was: twee tussen 5-14 jaar, 2 van 25-39 jaar, een van 40-49 jaar, vijf van 50-59 jaar, achl van 60-69 jaar, 14 van 70-79 ja van 80 jaar en ouder. Er werden 65 huwelijken voltrokkerl en er hadden twee echtscheidingeil plaats. Hierbij konden 34 echtparen eeri eigen woning betrekken. 11 inwoning bij ouders, 1 onderhuur .9 elk afzon derlijk, 10 buiten de gemeente. Binnen de gemeente vondep in die maand 251 verhuizingen door gezin nen plaats. Collecte oud-t.b.c.-patiënten De Vereniging tot Behartiging der Belangen van tbc-patiënten afdeling Schiedam, houdt zaterdag 14 septem ber een straatcollecte. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Steun fonds, verbonden aan de Vereniging, waardoor vele oud-tbc-patiënten kun nen worden geholpen. De Vereniging heeft echter nog collectanten nodig. Men kan zich opgeven bij mevrouw H. Verlinde, Marconistraat 69, tel. 263595, of zaterdagmorgen bij feestzaal „Ma rijke" aan het Broersveld. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord is thans ge vestigd op de Westvest in Schiedam. Tot dusver was het op het Broers veld ondergebracht. Men heeft er niet alleen de beschikking over een kan toorruimte, men kan er ook groepen ontvangen voor besprekingen en voor lichting. Het pand heeft daartoe een verbouwing ondergaan. De gevel is intact gelaten. schermd. Een stad, meer dood dan levend krijgt nieuw leven door het In dienen van een structuurplan waar de verering van onze beschermsters in oude vorm, goed in past. Hoog straatwinkeliers „plannen" een win kelcentrum waar u moe van het win kelen rustig buiten of binnen iets kunt gebruiken. De oude St. Jan aan de Lange Haven past hier voor geeste lijke rust wonderwel in. Het is voor mij nu de vraag: waar blijft u? U die troost zocht bij O. L. Vrouwe van Schiedam. U die om ge bedsverhoring vroeg en die verkreeg? Zijn wij allen zo ondankbaar dat wij rustig deze Drie Kerken Commissie haar gang laten gaan. Kom, toon uw belangstelling en liefde voor uw stad en verhindert gezamenlijk de roof van de roem van onze stad. Verlang, zoals velen mij schreven of zeiden, eerherstel voor de bescherm sters van onze stad. M. v.d. GOES, Van Swindensingel 4, Schiedam. Van een fabrikant van de mooi ste dameskousen kochten wij deze Panty Nylons, die zo slank afkleden en zo prettig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setjes toch keurige lange kousen dragen. De kousen zijn van Mousse Ny lon, 't broekje van steviger brei- sel, naadloze pantykousen voor nog géén twee gulden. panty kousen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon Pantykousen, met verwisselbaar elastiek in de taille, in een modieuze kleur japon maten 36 t/m 46 per stuk Vrijdagavond tot 9 uur open tel. of schrift, best

De Havenloods | 1968 | | pagina 15