m m Spirit te sterk voor Ever Swift Matig programma voor amateurs Sportgrabbelton Voethal De Lens JULIANA" WINT NA VREEMD DUEL, HANDBAL ALLEEN VERLIES VOOR WILTON-DAMES De Havenloods Volleybal (S'dam 4 DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 DECEMBER 1968 nu... beduidend goedkoper Het afgelopen weekend heeft winst en verlies gebracht voor de standaardelftallen van Spirit. Hillegersberg toonde zich wederom de meerdere van de Spiritdames en won met 31. In vergelijking met de vorige ontmoeting die met 62 verloren werd, is deze 81 bepaald draaglijk te noemen. I>e heren omzeilden een lastige klip door met liefst 40 van het in nood verkerende Ever Swift te winnen. Met doelvrouwe Tineke v.d. Water weer inde gelederen, maar zonder Eveline Jansen, die door Anneke v.d. Steen alleszins verdienstelijk werd vervangen, kreeg Spirit reeds na twee minuten een achterstand te in casseren. De Schiedamsen zetten ech ter een fel offensief in, dat door de (te) veelvuldig fluitende scheidsrech ters vooralsnog tot mislukken was ge doemd. Het succes kwam aan de an dere kant. De gevaarlijke middenvoor die door v.d. Steen diende te worden gèschaduwd, kreeg een kans en maak te daar prompt gebruik van: 20. Na de pauze bleef de strijd bijzon der levendig en het spel golfde op en neer. Beide teams kregen goede kan sen. Het was alweer de Hillegersberg- middenvoor,. die na een magnifieke solo er 30 van maakte. De goed stu wende en overal aanwezig zijnde Ma rianne Kloos profiteerde van een af geslagen aanval en schoot ontstellend hard in: 31. Dé score bleef verder ongewijzigd. Dit Hillegersberg was vooral wat slagvaardigheid en techniek betreft, veruit de meerdere van Spirit en het lijkt evident, dat Hillegersberg een potentiële kanshebber is voor de ti tel. Vermeldenswaard is het bekwa me ingrijpen van Isa van Troost, die jdoor een consequente ,,man"-dek- king en stickvaardigheid de rechts- buitën kon beteugelen. EVER SWIFT—SPIRIT Na ongeveer vier weken niet te heb ben gespeeld, mocht verwacht worden dat Spirit in de wedstrijd tegen Ever Swift een zekere „honger naar de bal" zou hebben. Onze stadgenoten-toon den niet alleen deze „hongers" maar wisten deze menselijke behoefte te combineren met „doelpuntenhonger". Liefst viermaal vonden zij het net. Spirit was bepaald gehandicapt door het niet beschikbaar zijn van Van Pot ten, Martens en Kouwenhoven. Coach Vollebregt had voor hen Willems, v. Leeuwen en Gunneweg opgesteld. Spirit was direct gevaarlijk via de snelle Wassenberg en 'de zwoegende Hoefsloot. Uit een van deze aanval len mocht Spirit een strafcorner ne men, die door het trio Van Lingen- Gunneweg-Olthuis resp. aangever stopper-schutter in een treffer werd omgezet. Ever Swift daarentegen speelde te traag om de goed ingrij pende defensie, waarin Gunneweg excelleerde, te ontregelen. Bovendien ontbrak er ieder raffinement. Zo kon het dan ook gebeuren dat doelman Van Hussen voor de rust een slaap verwekkend verblijf in het doel moest doormaken. Spirit bleef zich unieke kansen scheppen, maar Willems, Hoef sloot en Wassenberg faalden op be slissende momenten. Na een kwlartier was het weer het reeds genoemde trio dat Ever Swift op 02 zette. Na de pauze trokken de Haarlem mers fel ten strijde, maar een schut ter ontbrak. Naarmate de match vor derde, werd het spel iets grimmiger en harder. Ever Swift bediende zich van enkele minder prettige stickma nipulaties, die bij de matige scheids rechters geen response vonden. Na dat Hoefsloot nog een slalom langs de defensie had ondernomen, mocht het trio wederom ten tonele verschijnen. nu... beduidend goedkoper Gaat U een matras aanschaf fen, let dan eens op de voorde len van het moderne poly- aether; gemakkelijk hanteer baar, want polyaether is licht, stofvrij en veerkrachtig (dus een perfekte ligging). Een fantastische kwaliteit 1- persoons matrassen, uitgevoerd in eën fraaie damast, bieden wij nu aan voor een prijs, die dè komst naar de stad dubbel en dwars waard maakt. Het was opnieuw een succesvol op treden, 03. Ever Swift verzamelde nogmaals al le krachten en forceerde enkele cor ners, die geen succes hadden. Toen Hoefsloot doorbrak en tegen de kee per opschoot, was Van Lingen er als de kippen bijf om het schampschot goed te maken, 04. Mede door het verlies van MRHC is Spirit nu samen met Te Werve aan de leiding in deze afdeling gekomen. Beide ploegen zijn nog steeds onge slagen. De Thurledebewoners hebben bewezen dit jaar tot grote dingen in staat te zijn, wat o.i. komt door de wekelijkse trainingen en de team geest. Bij een door de politie gehouden- contróle, werden op de Horvathweg 18 autobestuurders bekeurd wegens over treding van de maximumsnelheid, die op het gedeelte voor het station nog steeds 50 kilometer bedraagt. Met ingang vgn 2 januari 1969 wordt een nieuwe fusie van kracht in het district van de Sperwergroot handel te Schiedam. De Sperwer- groothandel te Leiden zal met ingang van die datum deel gaan uitmaken van het Sperwerdistrict Schiedam, dat nu behalve het gehele Europoort- gebied ook omvat -de plaatsen Gou da, Sliedrecht, Delft, Den Haag en Leiden en omstreken. De fusie met Leiden werd door de respectieve ledenvergaderingen van beide coöperatieve verenigingen van detaillisten in de levensmidde lenbranche met algemene stemmen aanvaard. Evenals voorgaande fu sies In deze sector, heeft ook dit sa- meengaan geen consequenties voor het personeel. Door de nieuwe fusie is het totaal aantal leden-detaillisten van Sperwer-Schiedam op 179 geko men, met een totaal aantal winkels van 189. De jaaromzet zal binnen niet al te lange tijd de dertig mil joen gulden passeren. De Sperwergroothandel te Schie dam, gevestigd in de Spaanse pol der, is door deze fusie één van de voornaamste van de tien Sperwer groothandelsbedrijven geworden. De coöperatieve samenwerking van levensmiddelendetaillisten heeft in de. landelijke Sperwerbond haar nationaal orgaan, dat de winkeliers terzijde staat met alle wetenschap pelijke en technische hulpmiddelen die in deze tijd voor een goede be drijfsvoering onmisbaar zijn. In in ternationaal verband werken de Sperwerleden samen in „Eurogroup", een organisatie die haar hoofdzetel heeft in Parijs en waarbij zes Euro pese landen zijn aangesloten met in- totaal 27.000 detaillisten in de levens middelenbranche. 1-persoons Polyae 10 cm hoog 12 cm hoog Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze 1-persoons Polyaether matrassen met doorgestikt bo venblad, het fraaie damast in diverse kleuren. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Een chique en gemakkelijk te onderhouden wandbekleding is dit kunstleer dat wij op onze 1e etage verkopen. Kunstleer in tientallen kleuren en dessins en in verschillende kwaliteiten, waarondèr enkele die geschikt zijn voor de slaap kamer en de bekleding van keukenstoelen. Nu koopt U dit prachtige kunstleer, 130 cm breed, per meter voor nog géén twee gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit kunstleer in een groot assortiment dessins, kleuren en kwaliteiten, 130 cm bre< per meter. Elke vrijdagavond tot 9 uur open SVV heeft zondag een ongelukkige wedstrijd gespeeld. Een nederlaag van 1—0 tegen de naaste concurrent Vitesse en Arie Verboon het veld uitgestuurd. Ondanks de nederlaag hebben de rood-groenen een voor treffelijke wedstrijd gespeeld. Al met al geen reden voor de SVV-ers om In de put te zitten. Zondag komen de oude Dordtse ri valen DFC naar Harga en willen de Schiedammers de tweede plaats be houden, dan zullen zij zich tegen de Dortenaren moeten revancheren voor de zondag j.l. geleden neder laag. Alle factorenzijn dus weer aanwezig voor een spannende en spectaculaire wedstrijd. Gezien de grote belangstelling voor deze wed strijd, vooral uit de Merwestad,heeft SW alle bekende verkoopadressen weer ingeschakeld. Het tweede team van SVV deed het ook al niet te best. Het moest in Excelsior de meerdere erkennen ook daar werd een speler het vel uitge stuurd. Zaterdag gaan de SW re serves op bezoek bij DFC en ook hier. is het parool „willen we in de kopgroep blijven, dan moeten we strijd tegen Dilettant zeker geen ge makkelijke tegenstander maar mis schien heeft de winst uit de derby te gen WF de jongeluis zoveel moed gegeven, dat ook de hindernis Dilet tant genpmen kan worden. WF ont vangt Het Noorden en we geloven dat de scheepsbouwers al heel blij zullen zijn met een puntenverdeling. Schiedamse Boys moet weer uit te gen DESV en waarom zouden de Boys niet op een gelijkspel mikken. In het zaterdagvoetbal krijgt HBSS bezoek van Rijsoord en gezien de stand op de ranglijst moet dit een Schiedamse overwinning kunnen wor den. PPSC gaat naar koploper Zuid- land en we hoeven niet vreemd te kijken als PP, met een overwinning naar huis kwam. Hier gaat in de af deling alleen GSS-Herkingen en ook hier winst voor een Schiedamse club. geeft opening van zaken In de Passage te Schiedam is een moderne dameskapsalon geopend door Joke en Leo van der Valk. Dit was mogelijk doordat de beschikking kon worden verkregen over het pand waarin eertijds de dameskapsalon ..Rudy" was gevestigd. Er heeft een volledige modernisering plaats gevon den zodat het geheel een prettige en artistieke indruk maakt. Het echtpaar heeft nu twee zaken in de Passage onder zijn beheer, want niet zo lang geleden opende Leo van der Valk zijn sportzaak. Het ge heel is een aanwinst voor de Passage. Hermes DVSZwolse Boys werd een nare wedstrijd, met veel gooi en smijtwerk. De Boys waren de hoofdschuldigen. Het werd I1. Zon dag a.s. gaat Hermes DVS uit tegen De Graafschap en ook dit zal voor de blauw witten geen gemakkelijke wedstrijd worden. Het B team gaat naar Gooiland. Voor de amateurs is maar een mager programma geboekt. In de KNVB, krijgt DHS bezoek van SVW en die wedstrijd moet worden gewon nen dat is het aan zijn stand ver plicht. Excelsior 20, dat zo mooi van koploper Texas won ontvangt Zwart Blauw en ook voor deze Schie dammers zien we de winst. SVDPW, och arme, zag tegen OW een voorsprong van 2—0 verloren gaan en moest genoegen nemen met een 42 nederlaag. Ook voor zon dag zit er weer niet veel kans op winst in voor SVDPW, dat naar Rhoon moet voor de wedstrijd te gen WCR. In de afdeling maar drie wedstrij den. Martinit krijgt in de uitwed- Hooglieemraadschap koopt gemeentegrond Bij de aanleg van het gedeelte van de deltadijk tussen de Vijfsluizen 'en de spuisluis bij de Westerhaven te Schiedam waarvan het bestek op 9 november 1966 door de minister is vastgesteld, zijn gronden betrokken ter gezamenlijke grootte van circa 7.72.20 ha, die in eigendom toebeho ren aan de gemeente Schiedam Het hoogheemraadschap Delfland heeft met het gemeentebestuur over de aankoop van de benodigde gronden onderhandeld. Bij de onderhandelingen bleek, d?,t het taxatiebedrag van gemeentewe ge f 2.68 per m2 hoger was dan het bedrag, waarop de Stichting advies bureau voor onrperende zaken onzent- wege de grond per m"2 taxeerde. Met het gemeentebestuur is thans over eenstemming bereikt over een grond prijs van f 8,66 per m2; dit bedrag houdt het midden tussen de weder zijds getaxeerde bedragen. Verder heeft de gemeente o.m. be dongen, dat zij geen vergoeding aan Delfland verschuldigd zal zijn voor het van gemeentewege aanleggen van wegen, rijwielpaden en voetpaden, het plaatsen van lichtmasten en bor den en het leggen van kabels en lei dingen op en in de over te dragen gronden, een en ander voorzover deze werken zijn opgenomen in de thans be- t'lauridp VéUft éi* >De Lens OOG in/OOG contacten Ook voor u kan er met contact lenzen een nieuwe wereld zichbaar 'worden. Ga naar „De Lens". Bekijk en praat over die op het traanvocht drijvende vliesdunne kapjes. Laat u vertellen hoe prettig en gemakkelijk ze zijn in het dragen en ga als „niet-brildragend" de wereld ir ÜNTACTLEN C. J. STUIJ Contactlensspecialist Schiedamseweg 64 Telefoon 23.60.55 1 (b.g.g. 01884-802) Het eerste damesteam van SVC zorgde voor de vijfde achtereenvol gende maal voor winst. Uit tegen Del ta II werd een zege van 31 be vochten. De Schiedamse damesspeel- den niet zo best, maar aangezien Delta nog slechter speelde kwam de winst bij het SVC team terecht. De set-standen 915, 1115, 1513 en 5—15. Het eerste herenteam kreeg teleur stellend klop van het bezoekende Sif- rak uit Breda. De Schiedammers kwa men in alle sets voor te staan. In de tweede set zelfs met zes punten. Dat een voorsprong altijd nog geen winst betekent, ondervonden de Schiedammers. Het werd met de setstanden 1215, 1215 en 1115 een nederlaag van 30. Dames 2 zorgde tenminste voor een overwinning. Binnen een half uur werd Sliedrecht naar eeh nederlaag van 3—0 gespeeld. Het derde dames team verloor onverwacht van Spirit met 31. Het le herenteam van Juliana heeft vrijdagavond in een zeer eigen aardige wedstrijd het Zaandamse Mo lenwiek zijn achtste nederlaag be- Sint en Piet enkele weken geleden aangekomen hebben een heel jaar lang veel vit Schiedam vernomen. Uit veel publicaties heb ik geleerd, dat voor tal van sporters het tij nog niet is gekeerd. Door welke oorzaken ook, zijn er. al is er geld, nog steóds verenigingen zonder clubhuis op het veld. De instanties die daarvoor moeten zorgen, het is hard, maar Piet heeft voor kun in de zak een gard. Een flinke dikke boterletter is er voor Excelsior '20, donnerwetter. Wat de leden van die club tot stand hebben gebracht, het is voorwaar een kostbare pracht. Al twee jaar lang heb ik op het verlanglijstje staan dat de gemeente aan trainingsvelden aan het werk zou gaan. U weet, u kunt het raden, het bleven woorden en werden geen daden. In de winter is het voor de sporters een ellende, dat gewroet en geblubber, ieder op zijn beurt, in die modderbende. Een Dam is een Dam moet Nico van Slobbe hebben gedacht, en daarom heeft hij zijn bat aan Hunter 25 verpacht. Ondanks zijn desertie uit Schiedam toch iets goeds in zijn hand, want hij is de eerste stadgenoot die het bracht tot een tafeltennisinterland. Een heel wijs besluit broeiden Service en TSF uit. Heilige huisjes werden omver gegooid. Service ging in TSF op, het werd goed geplooid. Noad deed aan de fusie niet mee en dat stemt Sint niet tevree. Het vorig jaar wenste ik voor Schiedam dat er een eredivisieclub kwam. Op dat moment stonden de SVV-ers er goed voor. Andere clubs haalden een streep er door. Dit jaar heeft de ploeg van Gosens meer vertrouwen en het lijkt er op, dat zij nu aan een kampioenschap bouwen. Houden zo Rienus en voor jou hebben wij meegebracht het vertrouwen van de Schiedammers, het is een hele vracht. Wensen heb ik ook voor de goedwillende SBLÖ, een andere status, want die is nu maar zo, zo. Hans Degreef en zijn medebestuurders zetten zich in voor de sport. Ik hoop dat dit door een ieder eens meer gewaardeerd wordt. Zij worden het niet moe, te praten tegen en met de instanties, zij krijgen echt maar niet de garanties, dat hun plannen er^ wensen uitgewerkt worden, men vindt het te duur. Daarom praten zij dikwijls als tegen een muur. Sint geeft hun de sterkte die zij nodig zullen hebben om niet gevangen te worden in officiële webben. Een lichtpunt kwam er voor Bolmers, Sporthal directeur. Het gemeentebestuur zette voor hem geldelijk open de deur De wielerclub Schiedam is aan het werk gegaan, want in 1970 moet toch open de Schiedamse wielerbaan. Ik zou de aktieve bestuurders toe willen zeggen, niet het hoofd in de schoot te gaan leggen. Tot de leden kom aan, kom aan. Er moet zoveel werk aan de baan worden gedaan. Van de sportverslaggevers hoorde ik een naar ding. Tal van clubs weten nog weinig van medewerking. Piet zei daarvan: ik dat niet begrijpt altijd, willen die clubs niet in de publiciteit? Die verslaggevers en de SBLO schoten midden in de roos, met het oprichten van een „Sportsoos". Het is oprecht en zonder kijven, die soos kan en moet^er blijven. Met de medewerking van alle sportmensen en zonder nukken, zal dat waarachtig ook wel lukken. Er zijn Cit jaar tal van teleurstellingen geweest. Zo is honkballend Schiedam voor de eerste klasse „gesjeesd". Ik weet dat er bestuurlijk alles aan is gedaan. De jongens hebben die mannen in hun hemd laten staan. Die honkballers gaan toch niet in de zak. Ik heb voor hen nu eenmaal een zwak. Daarom voor dit jaar nog respijt. Sla veel homeruns en gooi talloze malen „wijd". Dan komt het wel weer terecht en ik zie ik wens, nee ik eis verdorie, naar de eerste klasse promotie. Even leek het er op, dat Schiedam bij de bokssport mee zou gaan tellen. Wim de Haan heeft de boksminnaars teleur moeten stellen. Er was met de bokssport geen droog brood te verdienen en Wim heeft iets ander uit moeten kienen. De turners en de zwemsters, groot in getal draaien niet mee in de top, dat is mal. Wat ergens anders gaat, zonder nukken, moet in onze stad toch ook kunnen lukken. De Schiedammers moeten een manier kunnen vinden om hun topsporters te kunnen binden. De jeugdige gebroeders Panman zij tennissen in Rotterdam, evenals Jaap Beijer, die er ook wat van kan. Eric van Woerkom basketbalinternationaal hoorde ook bij de vertrekkenden, het werd kaalf want ook Nico van Slobbe ging heen en Service klaagde steen en been. Zo blijven er dit jaar nog heel wat wensen, die de Sint niet kan vervullen beste mensen. Verenigingsbesturen en andere sportlievelingen moeten zich echter in blijven zetten voor alle goede dingen. Een goede inzet envooral in Schiedam geduld, eens worden uw wensen vervuld. Sint en Piet Bul. Aad Visser uitstekend vervangen werd door Hans Linders, had in de le set (6—15) en de 2e set (12—15) weinig moeite met een zwakspelend Molenwiek. Vooral hoofdaanvaller Peter de Munnik stelde met keihar de smashes de verdediging van de Zaandammers voor onoplosbare pro blemen. In de derde set verzuimde Julia na op het beslissende moment door te drukken. Molenwiek, aangemoe digd door een fanatiek publiek, rook zijn kans en greep deze set met 1512. In de vierde set gebeurden er aan beide zijden van het net de meest vreemde dingen. Binnen een paar minuten stond Juliana met 10o achter. Bij de Schiedammers mislukte alles en de ploeg verloor volledig zijn zelfvertrouwen. Maar Juliana werkte zichzelf uit de put. Onder leiding van aanvoerder Aad Bremer zette de Schiedamse ploeg een geweldig offensief in. Molenwiek had niets meer in te brengen en werd volledig onder de voet gelopen. Via de tussenstanden 112, 1111, wist Juliana deze set met 1115 te l daarmee de wedstrijd. Vier overwinningen en een neder laag waren de resultaten waarvoor de Schiedamse handbalteams zorg den. Alleen de dames van Wilton moesten het hoofd buigen voor de te genstander. Tegen Hercules hebben de dames alles in het werk gesteld om een zo goed mogelijk resultaat te boeken, maar zij konden toch niet te gen de aanval van. de Haagse dames op. Het werd dan ook een nederlaag van 146. Zondag gaat Wilton naar de Hout- rusthallen, om daar met Hollandia de strijd aan te binden. Het is voor "Wil ton zaak om uit deze wedstrijd de vol le winst te halen, wil het niet in de onderste regionen terecht komen. De heren van Wilton moeten het gaan opnemen tegen Neptunus II. De ze Rotterdamse formatie is een moei lijke tegenstander en Wilton zal er de handen aan vol hebben: Toch moet het mogelijk zijn om de routine de doorslag te laten geven en de volle winst te behalen. De heren van UVG schoten er lus tig op lós tegen Snelwiek 4. De doel punten vielen» als rijpe appelen uit de boom en er werd een overwinning van 247 genoteerd. Zondag hebben de jongens van UVG een vrije dag. De dames van UVG hadden deze week vrij en gaan het zondag opnemen te gen HVZ uit Rotterdam. De onver wachte nederlaag vorig week tegen Vires uit Gouda dwingt de meisjes nu om geen steek meer te laten vallen, willen de kampioenskansen tenminste niet in gevaar komen. Rust en zelf beheersing kunnen UVG in de komen de wedstrijd echter ver brengen. De Scylla-dames blijven op de in geslagen weg voortgaan. In Maassluis ziki zij in de eerste helft goed van start gegaan en legde daarmede de grondslag voor een verdiende over winning van 52. Het Dordtse MOK 2 staat voor zon dag op het programma en gezien de tot nu toe geleverde prestaties van Scylla, mogen we ook ditmaal wel op winst rekenen. De dames van DWS hebben zich tegen het vinnige Delftse Rohda flink moeten verdedigen. In een hoog tem po draaiend, werd DWS met de rug tegen de muur gedrukt. De Schiedam se dames konden echter onder die druk uit komen en toen het ook een maal de bakens had verzet, kwam het heel noTv.aal tot een overwinning van 107. Ook voor DWS is a.s. zondag een rustdag. Het tweede team van DWS heeft met meer moeite dan no dig was geweest een overwinning be haald op Hygiea II. De verdediging liet nogal eens wat steken vallen, die door Hygiea goed werden benut. Het werd ten slotte nog een 64 overwin ning voor DWS. De komende wedstrijd tegen EDH uit Delft zal een heel moeilijke wor den. EDH is een fel aanvallend team, dat met een hoog tempo een stempel op elke wedstrijd drukt. Indien DWS het juiste spel hier tegenover kan zet ten, moet een gelijk spel tot de mo gelijkheden horen. De heren van DWS komen, zondag binnen de lijnen voor de wedstrijd te gen Actief. De competitieresultaten zijn van DWS tot nu toe beter ge weest dan die van Actief er het heeft de leiding in de eerste klasse van het district. Toch zal DWS danig op de tellen moeten passen, wil het niet door de Rotterdammers worden verrast. Uit de auto van de 34-jarige gros sier J. J. v.d. K. uit Moerkapelle werd in de Lange Kerkstraat een bandre corder gestolen. Ingebroken is in het café ,,'t Gou den Glaasje" waarbij uit de kassa een bedrag van f 162,- werd gestolen.

De Havenloods | 1968 | | pagina 4