MSN WE l B Met Andere Woorden r Nej£ M We hebben 't druk flanellen lakens O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O DAMPO Brigadier Piet en de semi-prof WASAUTOMAAT 2 DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 JANUARI 1969 Wil tot veehten Er zijn nogal wat ouders die zich bij tijd en wijle danig zorgen maken over waarmee hun Jan of Wim wel niet allemaal in aanraking kunnen komen alls ze ondëVdienst gaan. Daar bij draai| het dan vooral óm de min der netti dingen Wij zijn echter nog nooit een ouderpaar tegengeko men, da( zich zorgen maakte over wat de ijhilitaire maatschappij zelf hun krooit probeert bij te brengen. Maar Wat denkt men van bijvoor beeld de&e zinsnede uit het ..Hand boek voo| dienstplichtig kader": ..War is moreel:' Moreel is de wil tot Jigghten, d:r, bereidheid de tegen stander të doelen ën de bereidheid te stejtven voor dë goede zaak. Moreel JU.ur 1: estab'ishm is in-orezen goed te noemen, indien ter verdediging van grote waarden de wil tot vechten groter is dan de wil het léven veilig ie stellen. Het is dui delijk dat men op dit niveau het be grip moreel niet teveel moet vast koppelen aan recreatie, welzijnszorg, rust. chocoladerepen, promotie, ping- pongwedstrijden e.d." Deze padvinders-pornografie is schadelijker dan de gebruikelijke. Nederland» Riijoms-katholieke jongeren van de werkgroep Sleur de kerk uit haar sleur" stuurden twee telegrammen. Dieiaan de voorzitter van de Diocesa ne Pastorale Raad van het bisdom Rotterdam luidde als volgt: ..Hierbij eiseïï wij dat er vanaf heden meerde re jongeren in uw delegatie naar hét Pastoraal Concilie worden opgeno men, omdat wij het een waardeloze zaak vinden dat Rotterdam door een Handen en Li ppen ruw?pupnL Is 't u ook opgevallen hoe bedrijvig we meteen al weer zijn in dit nieu we jaar? De grote wereldproble men laten ons geen moment met rust. Tn het Midden-Oosten rommelt het weer meer dan gevaarlijk. Wat zal erVan worden? De wet van La ntech (Ik sloeg een man dood om mijn wonde, een knaap om mijn striem: want Kaïn wordt zevenvou dig gewroken, maar Lamech ze venenzeventig maal) is daar nog ntet vergeten. En in Utrecht praten ze over 1980 en 1985 en' over de maan en Venus alsof 't niets is. Nijvere midden standers buigen zich over de BTW- problemen en bezorgde huismoe- dors zien de prijzen omhoog gaan. Een minister weet niet waar hij zo'n slordige 700 miljoen vandaan moet halen. Je kunt niet zeggen dat dit jaar kalmpjes aan begint. Van de ene enerverende zaak rollen we in de andere. We hebben het druk. Zo druk dat we wel eens nergens aan toe zouden kunnen komen. In deze weken wordt in de kerk ge lezen het verhaal van de verzoe king In de woestijn. Jezus heeft veertig dagen gevast en toen hon ger gekregen. En dan komt de dui vel. de diabolos. de uiteenwerper en die doet hem een duidelijk voor stel: van stenen broden maken, Hij is immers Gods Zoon. Dat lijkt plau sibel en aanvaardbaar. Waarom zou Hij niet? Nu moet je bij zo n ver zoeking altijd meer letten op wat Jezus zegt, dan op wat de duivel er uit slaat. Jezus antwoordt met een aanhaling uit het Oude Testament: de mens zal bij brood alléén niet leven. En daar gaat het natuurlijk ojra- We zijn er weer dik mee bezig, met brood-alléén. Niemand hoeft bang té zijn dat ik de hongerlijders in on ze wereld vergeet. Voordat wij hen bij dit woord van Jezus halen zullen we ze eerst dat brood moeten gun nen én 'géven. Nee. maar 't gaat nu Wij met ons brood. Met ons brood-al leen. Want nu breidt ik dat even uit. Brood-alléén, dat betekent ook ons hele zorgen-leventje, van dv maan en het Midden-Oosten en de BTW en ónze baan en de toekomst van de kinderen en de televisie en de cul tuur. Je kunt. om zo te zeggen, heel breed en ruim zijn in je belangstel ling en in je bezorgdheid en toch niet verder komen dan dit: brood En dat vindt Jezus onmenselijk. Het menselijke kent een plus. Het echt menselijke, dat God bedoelt, is meer. En voor dat meerdere moeten we naar Hem luisteren. Dat Is vrede, echte vrede, en liefde van God en van de mensen. Bij brood alléén wordt het zoals iemand eens gezegd heeft „één grote dierlijke voedering", piaar geen maaltijd. En dat laatste wil God. een diner, met vrolijkheid en hartelijkheid. En wie zich daar druk voor wil ma ken moet nu maar meteen begin nen te bedenken dat hij daarvoor de stilte nodig heeft. Dit hele jaar. MEDEMENS int (dit woord verving de „verkalkte" van de eer- red.) afvaardiging wordt vertegenwoordigd." De bisschop van Rotterdam kreeg dit epistel: „Waar Kaalt u het recht vandaan drie nieuwe vicarissen aan te stellen zonder de kerkgemeenschap en de daarin ook deelhebbende nieu we bisschop in te kennen? Wij dach ten dat u over twee jaar zou vertrek ken! Wij eisen opheldering." Sinds ze in de roomse kerk Neder lands spreken, doen ze dat zo harts tochtelijk dat de „andersdenkenden" gewoon met hun oren staan te klap peren. Smeren maar De Consumentengids heeft weer eens een fraai staaltje uitgehaald. Men heeft gereageerd op de adver tentie van Maison de Beauté te Am sterdam. een „Huis" dat zich richt op de busteverfraaiing van de da mes. Het kan niet schelen wel'ke kant het op moet, vergroting, verminde ring of versteviging, het „Huis van de Schoonheid" staat voor niets. De Consumentenbond heeft een afge vaardigde gestuurd die zich persoon lijk en ter plaatje op de hoogte heeft gesteld. Zij werd met zeer veel begrip tegemoqï 'getreden in het Huis. Haar probleem werd met een oogopslag do;orzien, jigt/noest vergroting en vexstevi^ing^jvorden, dat is Vormo- mamm kuur A. Èn die kuur béstond uit minstens twaalf ampullen van f 5,75 pet stuk. Uitwendig aan te brengen en na twintig minuten weer verwijderen.' Daar de dame ambtshalve ook in de kuur B geïnteresseerd was, ver zon zij ter plbatse een vriendin die aan de tegenovergestelde kwaal leed, maar daardoor zo in de put zat dat ze niet zelf wilde komen. Zodoende, kwam zij ook in het bezit van kuur B. Bij het afscheid vroeg ze nog even naar de herkomst van de am pullen, want dat stond er niet op te lezen. Maar dat was helemaal niet erg zei het Huis, want ze kon er echt wei op vertrouwen, de prepara ten waren „door dokters samenge steld". Kuur A was donker van kleur, kuur B duidelijk lichter. Dat zat hem fchter in de kleur glas van de fles jes, want bij laboratoriumonderzoek haar de samenstelling die de „dok ters" gevonden hadden, bleek de in houd van de kuren precies hetzelfde was. Het was Arabische gom! In dit geval gaat dus zeker op de kreet van ongelovigheid die op vele zaken van toepassing is: smeer 't maar'in je haar, dan krijg je krul- Voor hen, die uit ondervinding weten, hoe kil in ons land de nachten kunnen zijn en die zich realiseren, dat lekker warm slapen toch helemaal geen luxe iszijn flanellen lakens je van het! Flanellen lakens, donzig warm, van een extra kwaliteit flanel, niet alleen een noodzaak, maar nu ook mogelijk voor iedereen. éénpersoons 150 x220 cm tweepersoons 180x230 cm In onze afdeling Huishoud- textiel verkopen wij deze fla nellen lakens, heerlijk warm, in 1 en 2 persoons formaat. Elke vrijdagavond tot 9 uur opan VOOR BABY'S HUIDJE 9 10 II li 13 It IS li 1} 18 11 tó il U li H IS U 19 Twee oplossingen met twee win naars deze week. MAW 41 tien boom soorten, te weten: beuk, olm, wilg, lork, den, spar, palm, berk, aren, smak. De prijs voor deze puzzel (ƒ5) gaat naar D. Erdtsieck, Oranjestraat 55a, }n Rotterdam. De oplossing van de puzzel MAW 42 was: kindermond kan niet liegen. Voor deze puzzel gaat de prijs naar E. Bak-de Vries, Achterbroek 8a, in Berkenwoude. En dan nu weer mej frisse moed aan de niéuwe puzzel* beginnen. De oplossing moet men zenden naar: Puzzelredactie De Havenloods, West- blaak 25 te Rotterdam. In de linker bovenhoek vermelden: MAW 43. De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag twaalf uur in ons bezit zijn. Op elke regel komen drie woorden van elk zes letters. De laatste twee letters van het eerste woord zijn de eerste twee letters van het Iweede woord en de laatste twee letters van het tweede woord zijn de eerste twee letters van het derde woord. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „de oudere - plechtig ge waad - Europese hoofdstad", dan moest worden in gevuld „seniornaathene" senior - ornaat - athene. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, van boven naar heneden per tweetal letters, de namen van acht munten. 1 normaal, ongunstig (uiterlijk), muze van de sterren kunde; 2 hoog deel van Gelderland, spoedig, kwajongen; 3 dikke, kleverige vloeistof, in geruik stellen, toegang; 4 werelddeel, fijn baksel, horizon; 5 indruk van zweep slag, aandoening, ïetst 6 alsmede, meisje, godendrank; 7 herrie, steeds, storm; 8 deel van Overijssel, onderdeel van rekenen, naarling; 9 een der Ver. Staten, deswege, verkering; 10 groot jager, Russische stad aan Zwarte zee, plagen; 11 dameskledingstuk, zeker, spoedeisend; 12 on dertekening met initialen, afmaken, vreemde taal; 13 krab, eenheid van elektrische stroom, varkensvet; 14 knoflookworst, ellende, uitstel; 15 bijbelse dan seres, delfstof, ouderwetse slaapplaats; 16 deel vam Amerika, gemeste haan, in 't groot (handelsterm); 17* avondvoorstelling, (party), hetzelfde, afslijting of uithol ling; 18 Romeins filosoof (leermeester van Nero), Cu baans staatshoofd, inwoner van Eur. hoofdstad; 19 orakel plaats (Griekenland), hierachter, karakter (aard); 20.' preekstoel, meetkundige figuur (ovaalrond), ziel; 21: adellijke (jonge) vrouw, afstand, bovendien; 22 Gelderse rivier (slagveld), tact, denkbeeldig; 23 vernieling, kans op onheil, uitspraak in hoger beroep; 24 laag deel van Gelderland, vrouwspersoon, uurwerk; 25 zuidvrucht, Turkse hoofdstad, slaag; 26 eega van Simson, onlangs, omgeving. HONGAARS ENSEMBLE IN DE DOELEN optreden in De Doelen. In de Grote Zaal begint om 20.15 uur een show van vermaarde Hongaarse volksdan sen, waaronder de „Flessendans". De muziek wordt verzorgd door het uit stekende orkest van deze groep, dal naast werken van o.a. Biharo en La- votta ook werken van Bartok en Zol- tan Kodaly op zijn repertoire heeft. Dit in 1957 opgerichte ensemble is over de gehele wereld bekend gewor den door hun vele toernees, films en grammofoonplaten. „Twéé geloven op één eekendconferentle op 29 er oor kerkelijk fkatti.-prot.) - gemengd ver enenden, verloofden en gehuwden, welke houden za: worden op het vormingscen- ook verkouden Nu is het de tijd om een behaaglijke panty met extra lange pijp te dragende pan ty's die wij verkopen zijn niet alleen heerlijk warm, maar bijzonder elegant. Panty van sterk mousse in chi que opengewerkt dessin. Deze luxe en warme penty met extra lange pijpjes, keuze uit diverse leuke kleurtjes koopt U per stuk voor nog TOUR- en STACARAVANS ROEI - VIS - ZEILBOTEN BUITENBOORDMOTOREN wterkad» 24 tol. 010-264850 SCHIEDAM Showroom dagelijks geopend.'s Zondags sen bijeenkor P. Strijbos eurenfllm Iat< t woensdagavond IS st In de Riviérahal. il een lezing houden Met zo'n medicijn- of toilet kastje heeft U niet alleen die huismiddeltjes of make-up ar tikelen, bij de hand, maar alles hangt ook veilig buiten bereik van de grijpgrage kinderhand jes en 't staat keurig verzorgd. Witte medicijn- of toiletkastjes met spiegeldeurtje, drie plank jes en ophangogen, voor nog géén vier gulden. 91: „Wat zeg je me nou?" riep kapitein Vittorio Caca- lobbo verbaasd uit. „Wou je me wijs maken, dat je op je dooie eentje tot in het hart van de vijandelijke linies bent doorgedrongen?" „Ja zeker, kapitein", loog lui tenant Capsoni. „Het heeft me weliswaar veel moeite en bovendien en fiks pak slaag gekost, maar ik wist me los te rukken en na een gruwelijk gevecht te ontkomen. Als ik eenmaal begin, dan sta ik nergens meer voor, weet u. Nou en zo ben ik er achter gekomen, dat de aanval lers helemaal geen kozakken zijn. Het zijn doodgewone Slavoniërs, die achter de beroemde Karei Kleuntjes aan zitten, die zojuist door mijn bloedeigen oom ons land is binnengesmokkeld". „Zijn de Slavoniërs ons land bin nengevallen?", kreunde kapitein Cacabollo ongelovig. „Jonge, jonge, jonge, wat ben ik dan blij, dat ik het bevel heb gegeven tot de elastische egelterugtocht, want anders was er vast een vreselijk bloedbad ontstaan. Ja, ja, Al fredo, jij weet het óók wel. Onze bergjagers zijn ontzet- meditijnkastje 29x36x11 cm tende vechtjassen, als het er op aankomt!" „Ja kapi tein", gaf Alfredo Capsoni bescheiden toe. „Wij berg jagers zijn ontzettende vechtjassen. Kijk maar naar mij. Ik was omsingeld en werd geslagen door een honderd voudige overmacht, maar tóch wist ik me los te rukken en aan hun woede te ontkomen „Je bent een moedige en dappere kerel, Alfredo", zei kapitein Caca- lobbo en klauterde uit de loopgraaf. „Kom aan mijn hart dappere zoon van ons fiere volk! Ik zal je voor het front van de troepen belonen en ik zal ervoor zorgen, dat je de hoogste onderscheidingen krijgt, die ons vaderland kent. Ik zal er ook voor zorgen, dat jij kapitein van de bos- jagers wordt in mijn plaats. Ik kan dan wel majoor wor den en de majoor wordt overste. Dan schuiven wij alle maal dank zij jou een plaatsje op en zo heeft het hele leger nog wat aan deze dag". En toen brulde kapitein Cacalobbo heel hard: „Verzamelen!" Op onze Lingerie-afdeling ver kopen wij deze luxe Moutte panty't met lange pijp, in ver scheidene kleuren, maten 38 t/m 48 voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open Iedere zondagavond van 8 uur is sociëteit „The old Timers" geopend voor jongeren vanaf 18 jaar. De so ciëteit is een onderdeel van de akti- viteiten die in 't Binnenhof aan de Mathenesserdijk 293 door de CJV wor den georganiseerd. De ruimte waarin de sociëteit wordt gehouden is sfeer vol ingericht. Er kan gedanst, ge kaart of zomaar gezellig gepraat wor den. Iedereen is van harte welkom. In onze afdeling Huishoud- artikelen verkopen wij deze hagelwitte medicijn- badka mer- of make-up kastjet, 29 x 36 x 11 cm, Elke vrijdagavond tot 9 uur open 92: Toen de bergjagers, wier discipline werkelijk voor beeldig Is te noemen, zich netjes in pelotons, secties en compagnieën verzameld hadden, sprak kapitein Caca lobbo ze als volgt toe: „Mannen!" zei hij. „Toen ik straks het bevel gaf tot de elastische en strategische terugtocht, deed ik dat, omdat er iets in mij was, dat mij zei: GA TERUG! En nu blijkt, dat het goed is geweest, dat ik dat deed, want ik was van oordeel, dat het beter zou zijn de vijand eerst eens terdege te bespieden. Ik heb er toen onze luitenant Alfredo Capsoni op afgestuurd en hij wist onversaagd door te dringen tot in het hart van de vijandelijke linies. Hij werd echter gegrepen na een gru welijk gevecht van man tegen man. Men ranselde hem af, doch Alfredo wist zich los te rukken en aan de woede van zijn beestachtige aanvallers te ontkomen. Hij vocht als een leeuw en wist tenslotte onze linies weer te berei ken, in het bezit van de nodige geheime inlichtingen. Toen bleek, dat de aanvallers helemaal geen woeste ko zakken waren, maar slechts domme Slavoniërs „Boe Boe Wèg met Slavonië!" riepen toen alle soldaten. „Beheers u, mannen Beheers u!" riep kapitein Cacalobbo berispend uit. „Wij zijn het er dus allen over eens dat luitenant Alfnedo Capsoni zich weer galoos dapper heeft gedragen, want terwijl hij nog dacht te maken te hebben met woeste horden Kozakken, drong hij desondanks door tot in hun linies, zijn eigen leven niet ontziende en spottende met alle gevaren. Kijk eens hoe de dappere held er uitziet! Doch nu wij weten wie de in dringers zijn, wat staat ons nu te doen?" „Boe Boe De Slavoniërs aanvallen en vernietigen!" brulden de soldaten als één man. En terwijl sommigen van hen naar voren stormden om Alfredo Capsoni op de schouders te nemen en te bejubelen, renden anderen er- maar vast van door om een aanval te gaan plegen op die brave kapitein Fritzl von Köpenick en zijn mannen. Ach, ach, ach wat moet er nu van deze lieden te recht komen (wordt vervolgd) Al deze vragen worden onpartijdig be antwoord door het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag da volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter Inzage. Onderstaande bon Invullen en opplak ken op briefkaart of in gesloten enve loppe zenden aan: "«tor-.

De Havenloods | 1969 | | pagina 2